8 Čaker, které máte a ještě jste o nich neslyšeli

3.12.2021 v Energie 5

Většina z nás zná sedm čaker, neboli energetických center v těle. Ačkoli jsou tyto čakry hlavními energetickými centry těla, ve skutečnosti máme více než 70 000 dalších menších energetických center, která jsou rozmístěna po celém našem těle jako hvězdy. Dnes si představíme osm pozoruhodných čaker, které stojí za to poznat.Boží hlava
Je dvanáctou čakrou a nachází se zhruba 30 centimetrů nad korunní čakrou. Je velmi podobná naší obecné představě o svatozáři. Při aktivaci pomáhá tato čakra stimulovat vyšší vědomí a vnímání příchozí konstruktivní energie, která k nám proudí shora.
Pokud je toto energetické centrum v nerovnováze, může se projevit jako pocit bezmoci, nebo nesouznění s vlastním životem.

Hvězda duše
Nachází se těsně nad korunní čakrou a řídí energii minulých znalostí. Když je čakra Hvězdy duše aktivní, je možné mít vhled do minulých životů a různých dimenzí. Při aktivaci této čakry se může objevit také astrální cestování a touha studovat hvězdy a planety.
Když je tato čakra v nerovnováze, může být pro nás obtížné manifestovat po čem toužíme a necítíme se spojeni s vesmírem.

Čakra epifýzy
Je přímo za očima, v centru mozku. Epifýza je odedávna považována za posvátnou a často se jí říká sídlo vědomí. Tato čakra aktivuje energii epifýzy, která pomáhá stimulovat duchovní vědomí a pocity božství. Je-li tato čakra v rovnováze, může vám pomoci získat přístup ke skrytým říším, komunikovat s duchy a cítit se více v kontaktu se svým vnitřním já. Často se také aktivuje, pokud nastoupíme konstruktivní cestu a zasvětíme svůj život pomoci lidstvu.
Pokud není v rovnováze, může se tato čakra projevovat neschopností samostatně myslet, neustálými pocity strachu ze stavu světa a uzavřeností vůči intuitivním sdělením.

Čakra mozečku (cerebellum)
Nachází se přesně v místě, kde se potkává krk a hlava. Tato čakra je známá jako „studna snů“ a říká se, že vám pomáhá v přístupu ke skrytým sférám, tvůrčím nápadům a úmluvě o cestě vaší duše. Když je toto energetické centrum silné, projevuje se to jako pocit napojení, vnímáte inspiraci z vašich snů, a dokonce můžete mít i prorocké sny. Může vám také pomoci vidět věci takové, jaké jsou, aniž by do toho zasahovala posuzující mysl.
Pokud je toto energetické centrum v nerovnováze, může se projevovat jako zastřený úsudek, neustálé soustředění se na špatné věci a neschopnost napojit se na svůj intuitivní hlas.

Čakra brzlíku
Brzlíková čakra se také nazývá vyšší srdeční čakra a nachází se mezi hrdlem a oblastí srdce. Je-li tato čakra v rovnováze, pomáhá vám získat přístup k lásce vyšších sil a k sobě samému. Pomáhá vám také vidět vděčnost a krásu v každodenních věcech.
Pokud není v rovnováze, může se tato čakra projevovat jako úzkoprsost, nebo neschopnost přijmout odlišné názory. Také vám pomáhá propojit energii srdce se slovy, abyste mohli komunikovat empatičtěji a soucitněji.

Posvátná srdeční čakra
Nachází se těsně pod srdeční čakrou a mírně vlevo. Posvátná srdeční čakra pracuje s energií srdečního centra a pomáhá rozšiřovat naše vědomí a pocity bezpodmínečné lásky. Je-li v rovnováze, pomáhá vám posvátná srdeční čakra cítit se sebejistě a bezpečně na vaší životní cestě. Posiluje vaše intuitivní pocity a jasný příjem, pokud jde o zprávy z vyšších světů.
Když je tato čakra v nerovnováze, může se to projevit duševním zmatkem, nedostatkem empatie a neschopností vidět obě strany příběhu.

Jádro hvězdy
Je nad sakrální, neboli druhou čakrou, přímo u bránice. Představuje „studium“ duše, naši snahu o duchovní poznání. Je-li v rovnováze, pomáhá nám tato čakra pochopit naši roli na světě, náš účel.
Pokud však není v rovnováze, může vyvolávat pocity odpojení. K vyrovnání této čakry může pomoci studium duchovní moudrosti a metafyziky, stejně jako meditační cvičení zaměřená na dýchání.

Zemská hvězda
Nachází se 28 centimetrů pod chodidly a je energetickým centrem, které nás pomáhá spojit s Matkou Zemí. Když je tato čakra v rovnováze, umožňuje nám cítit se spojeni s touto planetou, jsme napojeni na svou pozemskou cestu.
Když je  v nerovnováze, může se projevovat pocitem, že se chceme „vrátit domů“ a že jsme mimo kontakt s planetou, přírodními cykly a životním prostředím. Uzemňovací cvičení a pobyt v přírodě jsou skvělým způsobem, jak pomoci sladit a vyrovnat energetické centrum zemské hvězdy.

překlad © www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-12-03 01:55:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nepočuli sme o nich pretože ich zrejme ani nemáme aktivované. -) Tak načo by nám o nich niekto hovoril. Možno niektorí ľudia a deti u ktorých ešte nezakrneli.

Ikona diskutujiciho dodo 2021-12-08 09:24:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Matka Zem má údajne tiež čakry. Vie niekto koľko čakier má Zem?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-12-08 11:45:07
Ikona diskutujiciho
sipka

o tom bude článek, mám dojem že pozítří

Ikona diskutujiciho Elis 2022-05-10 07:03:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, Alu v článku o ,,hvězdých duších“ si psala že mívají pocit že tady nepatří, že se chtějí vrátit domů. Takže oni nemají aktivovanou Zemskou hvězdu? Nebo právě mají a přesto mají ten pocit?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-10 09:01:47
Ikona diskutujiciho
sipka

To není úplně o čakře, spíš jde o to, že daná duše cítí, že je odjinud.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek