8 Rostlin, které do vašeho domova přitáhnou příznivou energii

18.7.2019 v Energie 13

Kouzlo rostlin je jedna z velice jednoduchých a oblíbených metod, jak posílit energii v domě. My lidé jsme vždy používali rostliny k ozdobě našich domů, i našich obchodních prostor. Kromě estetického přínosu se u rostlin předpokládá, že zlepšují tok konstruktivní energie prostřednictvím své schopnosti vyhnat, zachytit nebo transformovat špatnou energii.

Lidé postupně vypozorovali, že každý druh rostliny má trošku jiné energetické vlastnosti a dokonce existuje velmi staré čarodějné odvětví, které se vyloženě zabývá herbalismem a vybírá konkrétní druhy rostlin na specifický problém, nebo právě za účelem posílení energie domova. Některé poznatky od ,,babek bylinkářek“ se dochovaly dodnes.8 Rostlin, které do vašeho domova přitáhnou příznivou energii
Než začneme, měli bychom si připomenout, že tyto rostliny by měly být živé a v dobrém zdravotním stavu. Starejte se o ně, ukažte jim lásku a budou reagovat silnou energií.

1. Bazalka
Tato bylinka má velmi dobrou pověst. Stala se z ní nejslavnější rostlina řeckých domovů a je oblíbená všude kolem Středozemního moře. Je téměř nemožné najít dům, zejména starý, kde bazalka není. Na schodech, na balkonech, v obývacích pokojích, téměř všude vládne bazalka. Staří Řekové říkají, že „bazalka pomáhá domu být stabilní a rodině aby byla zdravá“. Bazalka je jemná rostlina a její energetické působení je šetrné a postupné, proto je potřeba mít ji doma dlouhodobě, trvale.

Kde ji umístit: V blízkosti dveří a oken, aby přitáhla požehnání do vašeho domu.

2. Tymián
Tymián (thymus vulgaris) je jeden z neocenitelných pokladů přírody. Z terapeutického hlediska působí jako vynikající plicní čistící prostředek. Pomůže vám vyčistit plíce od hlenu a zklidnit kašel.

Z energetického hlediska je tato rostlina považována za čistící, protože pomáhá odpuzovat destruktivní energii. Nejdůležitější je, že se jedná o bylinu odvahy. Zabraňuje nočním můrám a zvyšuje sebevědomí. Mít tymián ve vaší domácnosti zvyšuje ochranu vašeho domova a jeho obyvatele tím, že se všichni cítí silnější.

Kam s tymiánem: Má být v obývacím pokoji, abyste cítili jeho přítomnost a přijímali jeho požehnání.

3. Chryzantéma
Chryzantéma je spojena s podzimem a podzimní rovnodenností. Kromě toho se věří, že vám pomůže spojit se s vašimi předky a získat od nich moudrost. Chrání a žehná domov.

Může se používat při očistných rituálech, aby odrážela destruktivní entity a temnou magii. Chryzantémy jsou oblíbené kvůli jejich kráse a příjemným pocitům pohody, které přinášejí do domu.
Tato rostlina posiluje pocit štěstí a dobrou náladu, proto se doporučuje pro místa, kde je neustálé napětí, nebo neshody. Chryzantémy jsou spojeny s relaxací – dodávají smysl pro rovnováhu.

Kam dát Chryzantému: Tam, kde obvykle relaxujete, ale nedávejte ji do ložnice.

4. Eukalyptus
Eukalyptus je spojen se vzdušným elementem a má schopnost posílit smysl pro svobodu. Dělá to tak, že odvrací špatnou energii. Eukalyptus opovrhuje závistí, která téměř vždy pochází od škodlivých entit. Proto čistí a přeměňuje tuto energii.
Eukalyptus je vhodný pro podniky, aby napomohl peněžním transakcím, protože přitahuje prosperitu.

Kde ho umístit: Ve vaší kanceláři nebo tam, kde obvykle pracujete.

5. Aloe Vera
Aloe Vera je známá jako rostlina nesmrtelnosti, je jednou z nejúčinnějších magických bylin. Používá se při rituálech které mají přinést do života více štěstí a odstranit pocity nedůvěry.
Alchymisté a čarodějnice bylinkářky se domnívají, že Aloe má jednu z nejsilnějších aur v celé přírodě.  Chrání nás a neutralizuje destrukci, zatímco nám pomáhá zvyšovat naše vibrace.

Mnoho lidí věří, že když Aloe hezky roste a je vitální, přitahuje štěstí. Pokud se Aloe přestane dařit, znamená to, že absorbovala destruktivní energii a ochránila nás. V takovém případě je třeba ji vyměnit.

Kam dát Aloe: V blízkosti dveří a oken. Je známá tím, že přitahuje prosperitu a konstruktivní energii všude, kde je umístěna a zároveň chrání před zlem.

5+1 Jasmín
Jasmín je považován za květ přitažlivosti, proto bývá používán v rituálech, kdy chcete ve svém životě něco získat. Je známý jako rostlina párů, protože prospívá vztahům na duchovní úrovni. Pomáhá partnerům léčit emocionální zranění.

Je spojen s živlem vody a byl vždy považován za primárně ženský a měsíční květ, který byl milovaný čarodějnicemi všech věkových kategorií po celém světě. Jasmín je úzce spojen s lunárním ženským božstvím.

Kam umístit Jasmín: Rostlina se nedává přímo do ložnice, ale patří na místo, kde obvykle pár tráví společný čas. Přitahuje do vztahu pohodu a romantiku.

7. Bambus
Bambus se v poslední době dost proslavil díky Feng Shui. Tato rostlina umí požehnat domov tím, že přitáhne dobrou energii. Když je umístěn v místnosti s destruktivní energií, bambus působí jako duchovní čistička, filtruje energii a přeměňuje ji na šťastnou a dobrou. Zároveň se říká, že přitahuje všechna požehnání a dobré duchy. Podle Tao a Feng Shui je bambus spojen s vodním elementem, proto nabízí rovnováhu, prosperitu a dobré zdraví.

Kam Bambus umístit: Kdekoliv, hlavně tam kde chceme odstranit destruktivní energii. Mít tuto rostlinu v našem domě nám přinese pocit pohodlí, klid a odejde závist.

8. Máta peprná
Máza je považována za afrodiziakum a svým hostům dodává také pocit, že jsou u vás vítaní. Umí toho ale ještě víc! Na duchovní úrovni pomáhá Máta při odstraňování zlých energií. Kromě toho, že je rostlina přínosná pro naše zdraví, Máta se také používá k ochraně před černou magií a závistí od druhých lidí.

Odhání zlé entity. Pomáhá zbloudilým duším připoutaným ke hmotě, najít cestu do světla.
Podporuje léčení „ran“, které upíří entity a energetičtí parazité způsobili auře, astrálnímu, nebo éterickému tělu.

Máta je dobrá pro vaši pohodu a někteří lidé dokonce věří, že každý, kdo má čerstvou Mátu doma, přitahuje ekonomickou prosperitu.

Kam s Mátou: Na stůl u kterého jíte, na kuchyňskou linku kde připravujete jídlo. Neutralizuje z jídla energetické parazity a špatné energie, které odčerpávají naši vitalitu.


© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho Stenly919 2019-07-18 07:41:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A můžeš Alu prozradit, které rostlinky máš doma ty ?

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-07-18 09:11:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavé. Já mám doma fíkusy, fialky, klívii i cypřišek. O dalších dvou pokojových rostlinách teď nevím, co jsou. Jsou to takové keříčky. Moje dcera má taky ráda různé bylinky a má doma rozmarýn, meduňku i aloe vera. A hezky se jí rozrůstá šalvěj. Já mám větší aloe vera na stole v práci. 🙂

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-07-18 10:26:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkné čtení, díky. Mám jich doma několik, budu si jich víc vážit :-).

Ikona diskutujiciho Jarka 2019-07-18 12:01:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Patřím ke generaci, která si takto květiny vůbec ,, nerozděluje.“ Pro mne je každá krásná a užitečná a vůbec všechny rostlinky.
U nás doma nikdy na okně nechyběl muškát a měli jsme jich plná okna od jara do podzimu.Pokud byla v domě dívka, nesměla chybět myrta. Dále fuksie, všech barev a také javor. Prostě okna nám kvetla až do zimy.
Nyní se rozmohly hodně orchideje. Mám je také, jsou nádherné, ale už se mi zdá, že je jich všude nějak moc a že se zapomíná na ty naše klasické květinky a rostlinky.

Ikona diskutujiciho Andy 2019-07-18 18:09:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělé, zrovna několik dní zpátky jsem si řekla že pořídit si nové kytičky 😉 děkuji za tipy

Ikona diskutujiciho Liliene 2019-07-19 03:31:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže chápem dobre,jedna Alue do dverí a jedna do okna? 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-19 09:11:42
Ikona diskutujiciho
sipka

lol… ale je to podivná náhoda, mám doma kopu aloe pravé a pořád se množí, snažím se redukovat ale je mi to líto vyhazovat

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-07-19 13:53:00
Ikona diskutujiciho
sipka

To je dobrý! Aloe je vlastně velmi konstruktivní rostlina, i přesto že má tak blízko kaktusům a je to sukulent….

Ikona diskutujiciho Liliene 2019-07-19 21:57:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja si ich chcem už dlhšie zaobstarať,škoda,keby bývaš bližšie,aj by som si ich od teba adoptovala 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-20 08:02:49
Ikona diskutujiciho
sipka

No hele, ono to by možná šlo poslat poštou. Aloe je nesmrtelná kytka, dala bych do velké krabice hodně flo-packu a ona by to určitě dala, je to přece sukulent… když přežije poušť tak přežije i českou poštu. Teď mi mateřská rostlina vyprdla další pindíky a mám dilema jestli je vyrvu nebo zasadím.

Ikona diskutujiciho Lilien 2019-07-22 01:06:02
Ikona diskutujiciho
sipka

A máš nejaký tip ako ich ochrániť pred útokom mačiek? 😀 Raz dávno som si malý kvetináč aloe zaobstarala na trhu,no mojim chlpáčom dosť zachutil 😀 a oni sa vedia dostať takmer všade

Ikona diskutujiciho Brusinka540 2019-07-20 19:38:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych také prosila poslat poštou aloe…….

Ikona diskutujiciho Efs 2019-07-21 20:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ad ⚜️ aston 405 2019-07-19 13:53:00
Aloe nemá nic moc společného s kaktusy. Ani systematicky ani zeměpisně. Je to kytka africká, zatímco kaktusy jsou z Ameriky.

Hezký den

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek