9 Jednoduchých kroků, které změní váš život: Začněte už dnes

10.10.2020 v Psychologie 0

Život plyne stále rychleji a rychleji. Mnoho lidí si stěžuje, že chtějí svůj život změnit, ale jakoukoli iniciativu v tomto směru vždy odloží, nebo neví kde mají začít. Může to znít jako klišé, ale život se odehrává právě teď a každá vteřina kterou přožijete, se už nezopakuje. Proto neztrácejte čas a začněte se změnou už teď.Užívejte si přítomný okamžik
Už jste to slyšeli tisíckrát. Ale opravdu žijete v tomto okamžiku, nebo neustále posíláte svou mysl do minulosti a budoucnosti? Přestaňte litovat toho, co jste udělali kdysi dávno. Už to nevrátíte. Nebuďte posedlí svými plány do budoucna. Uvolněte se a stravte nějaký čas užíváním si své aktuální situace. Tento okamžik už se nikdy nevrátí.

Odpusťte si
Římané měli rčení: errare humanum est. Znamená to Chybovat je lidské.
Je důležité si uvědomit naše minulé chyby a upřímně je olitovat, abychom se z nich poučili. Ale neměli bychom s nimi trvale žít a neustále se k nim vracet. Nechte své minulé ,,horší já“ za sebou a pokračujte dopředu.

Odpusťte druhým
Také bychom se měli naučit odpouštět a zapomínat. Pokud nás někdo ranil a omluvil se, měli bychom se naučit neudržovat v sobě zášť navždycky. Pokud jste přesvědčeni o tom, že vám tato osoba znovu ublíží, stačí ustoupit a jít od ní pryč. Je to nejjednodušší způsob, jak se neotrávit toxickým vztahem.

Řešíte otázku jak odpustit sobě, odpustit druhým a začít mít rád sám sebe? Kniha Svítání na toto téma přináší ucelený a čtivý návod. Objednat výtisk

Přestaňte soudit
Posuzování a odsuzování druhých a jejich činů, bere hodně energie, bere to hodně času a také vám to pokazí náladu. Pokud se chcete cítit lépe, vykašlete se na to co kdo dělá a proč. Je to jejich věc. Jejich život a jejich problém. Neberte na sebe zbytečně problémy, které nejsou vaše a neúčastněte se cizích dramat. Nečtěte bulvární škvár a nepomlouvejte. Když to uděláte, zjistíte, že máte najednou tolik času a energie navíc, které můžete investovat do něčeho užitečného!

Očekávejte dobré zprávy
Murphyho zákony schválnosti jsou platné, pokud patříte k lidem, kteří věří tomu, že se jim stane jenom to nejhorší. Myšlení je energie. To, jak myslíme, to vyzařujeme do prostoru a podobné se nám z prostoru vrací zpátky.
Obraťte proto své myšlenky na úspěch, lásku a štěstí. Věřte tomu nebo ne, přemýšlení o nich je předpokladem jejich realizace.

Investujte do svých vztahů
Životní štěstí je úzce spjato se zdravými mezilidskými vztahy. Važte si svých nejbližších a investujte do vašich vztahů. Kupte dárek, vezměte je na výlet, stravte večer společným osobním rozhovorem, něčím hezkým je překvapte. Vaši nejbližší jsou to nejcennější co máte. Nemůžeme být skutečně šťastní, pokud jsme na světe sami a necítíme ničí lásku. Je totiž veliký rozdíl v tom být sám a být osamělý. Naučte se ho chápat.

Buďte vděční
Naučte se říkat „děkuji“. Za všechno a všem. I za úplné maličkosti. Nepovažujte za samozřejmost to, co v životě máte. Poděkujte svým rodinným příslušníkům za to, že tu pro vás jsou. Poděkujte svým učitelům nebo kolegům, vašim přátelům, za to že tu pro vás jsou a že vám pomáhají, že vás podporují. Váš život by byl bez nich smutný a problémový. Buďte vděční osudu a vesmíru za lidi, které vám poslal.

Zbavte se krámů
Vyhoďte všechny šmejdy, které v životě máte. Doslova i obrazně. Nechávejte si pouze to, co potřebujete a co je užitečné. Vztahuje se to k předmětům, ale i osobám. Zamyslete se nad tím, co vám skutečně k něčemu je a co vám jenom zabírá místo, nebo užírá čas a energii. Vyčistěte svůj pokoj a dům od harampádí a udělejte to samé i ve vztazích. Život je příliš krátký na to, abyste se otravovali s urážlivci a nepřejícnými lidmi, nebo toxickými nefungujícími vztahy.

Milujte sami sebe
Sebevědomí a vysoké hodnocení sebe sama, je to, co musíte mít, abyste to pak mohli nabídnout i jiným lidem. Často se stáváme závislými na ostatních lidech ne proto, že je opravdu milujeme, ale kvůli naší nejistotě a strachu. Přesto nás nikdo nebude respektovat, pokud si nebudeme vážit sami sebe.
Milovat sám sebe není egoismus a domýšlivost. Je to projev zdravé osobnosti. Silný člověk je skromný, ale ví co chce a umí si vybrat. Váží si sám sebe, ale nepovyšuje se. Když budete spokojení se sebou, budete umět ocenit i své okolí a tak se vám bude dařit v sociálním i osobním životě.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek