9 metod, jak léčit ustupující dásně

25.7.2019 v Léčba 52

Co jsou to ,,ustupující dásně“? Okraj dásní, zpod kterého vyrůstají zuby, se začne zmenšovat a ustupovat tak, že se odhalí větší část zubu, či dokonce jeho kořen. Při ustupujících dásních mohou mezi zuby vzniknout větší mezery, které jsou doslova rájem pro choroboplodné bakterie. Pokud ustupující dásně nezačneme léčit, problém se může zhoršit. Pojivová tkáň a kostní struktura zubu se mohou poškodit až natolik, že nakonec zub vypadne.Je třeba si uvědomit, že ustupující dásně jsou poměrně běžný zdravotní problém. Málokdo si to však uvědomuje, protože počáteční stadium tohoto problému je téměř nepozorovatelné. Většina lidí si ani neuvědomuje, že mají ustupující dásně právě proto, že tento problém se u nich začne objevovat postupně a velmi pomalu. Obecně však můžeme říci, že prvním klasickým příznakem ustupujících dásní je nadměrná citlivost zubů. Častým příznakem také je, že jeden ze zubů se jeví ve srovnání s okolními zuby být delší. Dalším příznakem ustupujících dásní bývá nerovnost na vnější straně zubu přibližně na úrovni linie dásní.

Proč dochází k ustupování dásní?
Existuje několik vysvětlení, proč k tomu začne docházet. Mezi nejhlavnější důvody patří:

1. Genetická predispozice
Genetika a dědičné faktory se podepisují pod vznik velké části obávaných zdravotních problémů. Výjimkou zde nejsou ani onemocnění zubů a ústní dutiny. Podle více výzkumů je až u více než 30 procent světové populace riziko, že bude mít problémy s dásněmi čistě na základě dědičných faktorů.

2. Příliš drsné čištění zubů
Když při čištění zubů na zubní kartáček moc tlačíme, může tak dojít k postupnému narušování zubní skloviny a následnému ubývání dásní. Naučte se zuby čistit jemně, spíše vhodně vedeným pohybem než sílou a kupte si extra měkký kartáček. Výborný je Curaprox ultrasoft 5460

3. Nedostatečná ústní hygiena
Nepravidelné čištění zubů, nepoužívání zubní nitě a nevyplachování ústní dutiny jsou všechno předpoklady k tomu, aby se v našich ústech usazovaly a množily bakterie a vytvořil se zánět dásní. Nahromadění bakterií v ústní dutině se pak projevuje vznikem zubního kamene – tento ztvrdlý plak může důkladně odstranit jen zubař.

4. Hormonální změny
Hormonální změny u žen, zejména v menopauze, těhotenství či v období puberty, se mohou projevovat i zvětšenou citlivostí dásní a jejich následným ustupováním.

5. Periodontální onemocnění
Bakteriální infekce dásní (pocházející hlavně z nedostačující hygieny) postupně ničí tkáň dásní i kosti pod dásněmi. Zánět dásní je nejčastější příčina, která způsobuje ustupování dásní.

Zánět dásně – prvně zarudnutí, poté krvácivost, v pozdějším stádiu ústup dásně, nastává parodontóza a zuby odcházejí do věčných lovišť.

 

Jak léčit ustupující dásně
Nyní si řekneme něco o deseti poměrně jednoduchých a přírodních způsobech, jak lze ustupující dásně léčit. Primárně je nutné začít s pečlivou ústní hygienou, další doporučení jsou doplňková.

1. Vyplachování mořskou solí
Obyčejné vyplachování ústní dutiny vlažnou vodou, do které přimícháme sůl, je jednou z nejjednodušších metod, jak lze zpomalit ustupování dásní, zmírnit bolest a tlumit záněty dásní.

Ve sklenici teplé vody rozmíchejte malé množství mořské soli. Tímto roztokem si pak proplachujte ústa přibližně 15 sekund a nakonec ho vyplivnete. Mělo by se to dělat 2 až 3krát denně.

2. Vyplachování sezamovým olejem
Tato metoda má svůj původ v ajurvédské medicíně a je také známá jako „oil pulling“. Vyplachování ústní dutiny sezamovým olejem má opravdu mimořádné účinky a to zejména díky silným protizánětlivým a antibakteriálním účinkům sezamového oleje.

Na vypláchnutí nám bude stačit jedna polévková lžíce sezamového oleje. Toto množství oleje si v ústech přehazujeme z jedné strany na druhou přibližně 15 minut, nebo dokud olej zcela nezřídne. Olej nakonec vyplivneme (nepolykat!!) a ústa si vypláchneme čistou vodou. Proceduru provádíme jednou za den po dobu jednoho měsíce.

3. Heřmánkový čaj
Heřmánek pravý je dobře známý především pro své nezanedbatelné antiseptické účinky. Osvědčil se zejména v boji proti zánětům, které jsou častým průvodním jevem ustupujících či jinak nemocných dásní.

Pro přípravu roztoku použijeme 2 až 3 čajové lžičky heřmánkového čaje. Zalijeme vařící vodou, necháme louhovat asi 10 minut, přecedíme a necháme vychladnout. Čaj pak používáme na vypláchnutí úst třikrát denně po libovolně dlouhou dobu, minimálně však, dokud se nedostaví jeho příznivé účinky.

4. Čajovníkový olej, jiným názvem Tea tree oil.
Podobně jako ostatní léčiva popsané v tomto článku, čajovníkový olej se může pochlubit neobyčejnými antibiotickými a protizánětlivými vlastnostmi.

Výzkumem, který proběhl v Austrálii v roce 2008 se potvrdilo, že pravidelné používání čajovníkového oleje léčí krvácení dásní a gingivitidu (zánět dásní). Na zubní kartáček nakapeme 1 až 2 kapky čajovníkového oleje. Můžeme ho také přimíchat do zubní pasty.  Tímto esenciálním olejem si pak čistíme zuby dvakrát denně po dobu několika týdnů.

5. Myrhová tinktura
Myrha jako lék pro nemoci ústní dutiny se téměř vůbec nezmiňuje, což je škoda vzhledem k tomu, že je známá svými léčivými účinky. Zejména pokud jde o problémy s dásněmi.

Do sklenice vlažné vody nakapeme 10 až 12 kapek Myrhové tinktury. Tento roztok pak používáme jako ústní vodu po každém čištění zubů.

5+1. Brusinková šťáva
Brusinková šťáva má velmi vysoký obsah vitamínu C, díky čemuž ji při léčbě ústní dutiny lze považovat za lék s mimořádnými antioxidačními účinky.

Brusinková šťáva se ukázala být účinná konkrétně při léčbě ustupujících dásní a infekcí ústní dutiny. Několik výzkumů také opakovaně potvrdilo, že nízký příjem vitamínu C souvisí s vyšším rizikem vzniku periodontálních chorob.

Návod je jednoduchý – denně stačí vypít 1 dcl brusinkové šťávy. Toto množství stačí na to, aby zabránilo bakteriím usazovat se v ústech a vytvářet na zubech ztvrdlý povlak.

7. Zelený čaj
Je známý pro svůj obsah látek, které zpomalují proces stárnutí. Kromě toho japonští vědci také zjistili, že zelený čaj zlepšuje zdraví zubů a dásní.

Jeden z výzkumů, který byl zveřejněn v Žurnálu parodontologie (Journal of Periodontology) potvrdil, že pití zeleného čaje každý den vede ke zmenšení hloubky parodontálních váčků, přispívá k lepšímu upnutí dásní o zuby a zabraňuje krvácení dásní.

A platí zde přímá úměra – čím více šálků zeleného čaje vypijeme, tím lépe. Z pohledu zdraví našich dásní můžeme zelený čaj a brusinkovou šťávu považovat za ty nejlepší nápoje, které si můžeme dopřát.

8. Septilin
Septilin je lék ajurvédské medicíny určený na posílení imunity. Receptura tohoto léčiva pochází z lidového léčitelství. Septilin je směs účinných látek, které kromě posílení imunity organismu také tlumí záněty.

V dalším výzkumu, který byl zveřejněn v Žurnálu parodontologie a zubních implantátů (Journal of periodont Implant Science) se ukázalo, že užívání Septilinu jako výživového doplňku se už po třech týdnech odrazilo v lepších výsledcích při léčbě periodontálních onemocnění.

9. Čištění zubní nití
Čištění zubní nití je v boji proti bakteriím a povlaku v ústní dutině zásadně důležité. Je to nejjednodušší spolehlivý způsob, jak dostat povlak a bakterie pryč z mezizubních prostor a chránit tak dásně. Je však potřeba s nití opatrně zacházet. Zubní nit není nutné používat každý den na celý chrup, ale snažte se alespoň 2 – 3 krát za týden.

V kombinaci s dodržováním pečlivé ústní hygieny by to mělo plně postačovat k zastavení ustupujících dásní.


© www.aluška.org 2019, zpracováno zejména podle zahraničních zdrojůKomentáře

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2019-07-25 01:58:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak nevím, ty zahraniční doporučení, až na ten zelený čaj se mi moc nezdají, že by pomohli už s rozběhnutým problémem. Z praxe za sebe můžu doporučit pastu s propolisem od firmy Pleva(není to reklama, ta umí všechno), nebo Paradontax bez Flóru(červený obal). Měkej kartáček taky asi nic moc nevyčistí, ale chápu, že pokud má někdo citlivé zuby(tu citlivost právě řeší propolis), tak to nedá. Vůbec pozor na ten fluorid, teda jestli nechcete hubit krysy, na to je dobrej:) a hlavně nepolykat.

Ikona diskutujiciho Kateřina 2019-07-25 13:51:06
Ikona diskutujiciho
sipka

To s měkkým kartáčkem je hloupost, na čištění by se měl používat co nejvíce měkký. Není potřeba zuby a dásně dřít, jde o to odstranit zubní plak mechanickým pohybem.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-25 07:22:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, zahraniční zdroje se tě snaží tahat za nos. Ve výčtu způsobů „jak na to“, má váhu snad jen tato tato věta: „Několik výzkumů také opakovaně potvrdilo, že nízký příjem vitamínu C souvisí s vyšším rizikem vzniku periodontálních chorob.“ Soupis strategií se jinak omezuje jen zevní způsob léčby, což jsou víceméně zoufalé pokusy o léčbu. Zevní způsob léčby nám byl vnucen lékařským byznysem, mám na mysli předražené zubní pasty proti paradentóze.

Jak tedy na to? V první řadě je třeba vyléčit případný zánět dásní. A pak si stačí zapamatovat jednoduchou větu:

Vitamín C je jedinou látkou, díky které si je organismus schopen vytvořit kolagen sám.

Kolagen https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolagen#Synt%C3%A9za je látka která drží tělo pohromadě a působí jako výplň, tzn. tvoří šlachy, úpony svalů, chrupavky …. a výplň dásní.

Takže k tomu aby se dásně nesnižovaly a zdravotní stav nesměroval k paradentóze, stačí užívat vitamín C. Pokud nestačí příjem z přírodních zdrojů, dá se použít syntetický. Měl by být čistý, krystalický, bez přísad mastku v tabletách, protože mastek ucpává cévní kapiláry. Kilogram vitamínu C stojí kolem 300 Kč, takže je to mimořádně jednoduchý a levný způsob léčby.

Vitamín C používám 40 let a funguje zcela spolehlivě.

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2019-07-25 09:41:11
Ikona diskutujiciho
sipka

MUDrland Wenca napsal Vitamín C

Velmi chytrá a pravdivá rada, tesat do kamene, řeší příčinu nemoci a nejenom u zubů. Vitamín C je dostupná a bezpečná látka, kterou se nemůžete předávkovat. V prvním příspěvku jsem popsal jak řešit důsledek už probíhající ne-moci a jak si chránit zuby a ústa. Je potřeba zkoušet co komu sedne, omezit počet chyb a měnit staré návyky.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-26 12:43:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi jsem četla že někdo (byl to myslím čech)přišel na to,že když se rozmixují rajčata a do nich se přidá vitamín c (ten sypký z lékárny)tak potom mnohem líp působí. Ten pán s tím už roky léčí téměř všechno sobě,rodině i známým.Co Vy si o tom myslíte.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-26 13:33:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Izairi, je to vcelku známý, osvědčený recept, který využívá zpomalujícího účinku s betakaroteny a antokyany. Pokud vás ale problém zastihne na cestách, nebo na dovolené, je jednodušší užívat větší dávky víckrát za den, protože práškové céčko je velmi levné.
To ale nic nemění na tom, že většinu nemocí způsobují kolonie bakterií, které ucpou cévy a sebelepší lék mnohdy nezabírá, protože se tam jednoduše nedostane. Medicína neúčinnost antibiotik svádí na rezistenci bakterií, ale tuto příčinu nezná, nebo nechce znát.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-25 09:32:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj předchozí příspěvek je poměrně stručný. Zmínil jsem že předem je nutno vyléčit případný zánět dásní. Lze ho vyléčit pouhým pravidelným užíváním vitamínu C. Kdo nechce užívat syntetické céčko, může použít kiwi. Obsahuje hodně vitamínu C. Stačí si koupit vaničku, první den sníst 5 plodů v průběhu dne. Druhý den 4, třetí 3 a tak pokračovat až vaničku využíváte.

To se týká slabších zánětů. V případě úporných zánětů, kdy nezabírají ani antibiotika a hrozí trhání většího množství zubů, zabírá pouze jediný způsob. Je jím použití termoreflexních nálepek https://mudrland-wenca.webnode.cz/l/projekt-cistych-studni-a-dodavek-pitne-vody2/ v kombinaci s vitamínem C a nějakým zevním, dezinfekčně – bylinkovým způsobem, který působí pouze jako podpůrný prostředek. Je to poslední východisko pro ty, kterým hrozí trhání a padání zubů v důsledku velmi silných zánětů dásní. Aplikace nálepek je poměrně jednoduchá, jen je třeba vědět jak na to. To ale nelze na zdejším omezeném prostoru vysvětlit, je to třeba vidět v praxi.

Ikona diskutujiciho Kateřina 2019-07-25 13:53:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spíše než zubní nit je lepší používat mezizubní kartáčky. Je těžší u nich určit velikost, ale jsou mnohem účinnější než nit. S tou je manipulace poměrně těžká a hlavně s ní lze dásně velmi snadno pořezat.

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2019-07-25 19:54:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Kateřina 2019-07-25 13:51:06 napsala:
To s měkkým kartáčkem je hloupost, na čištění by se měl používat co nejvíce měkký. Není potřeba zuby a dásně dřít, jde o to odstranit zubní plak mechanickým pohybem.
———
A teď zase Já:),
měkkým kartáčkem se nedostaneš mezi zuby, proto ta nit nebo mezizubní kartáček jako náhrada, mezizubní asi nebude nejměkčí. A už vůbec si nedovedu představit po každém čištění zubů nejměkčím kartáčkem následnou piplalčku mezizubním kartáčkem nebo protahovačku nití. Stačí střední tvrdost a často měnit, co 14 dní, max. po měsíci, stačí i ty levnější. Tvrdší kartáček taky masíruje dásně a odstraní plak ze zubů lépe než „mechanické pohyby měkkým“. O sklovinu se neboj, ta se obměňuje, ale je potřeba doplnit tělu látky, které mu chybí. Neber to prosím osobně 🙂
Jinak všem vřele doporučuju navštívit ten web MUDrland Wenca, velmi inspirující informace na cestě k Člověku.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-25 22:01:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Lékařsko – farmaceutická klika nám odmalička vtlouká do hlav (reklamy, letáky a plakáty v každé zubařské čekárně), že jedině správné čištění zubů nás může ochránit před zubními nemocemi. Toto je ryze účelové. Účel je vnutit nám polovičatou pravdu, že jedině čištění zubů ovlivňuje zuby. Musím vás zklamat, není tomu tak. Stav zubů dále ovlivňuje překyselení organismu. Organické kyseliny reagují s vápníkem dentinu a zuby se „sesychají“. Jak dentinu ubývá na objemu, jeho sklovina objem nemění a proto se prolamuje a odlamuje. A také proto vypadávají plomby.

Dalším faktorem které ovlivňuje stav zubů je jakákoli bakteriální nákaza. Ta se totiž při zanedbané léčbě může rozšířit kdekoli po lidském těle krevním oběhem a lymfou a napadat jiné orgány včetně zubů. Bakterie jsou polymorfní, tzn.že v jiném prostředí mají jiný vzhled. Proto je jedna a ta samá bakterie považovaná za několik odlišných druhů. Bakterie nejsnadněji doputují do zubů ze zánětů kloubů a karpálů rukou po cévním systému nervů. To jsou ty obávané záněty trojklanných nervů apod.

Posledním faktorem který ovlivňuje stav zubů u žen je těhotenství. Málokdo si to uvědomuje, ale většině žen částečně dysfunkční a přetížené ledviny neumí pořádně filtrovat krev od metabolitů svého potomka a tento stav se vždy podepíše na jejím chrupu. Musíme si to přiznat, dítě je nejen radost a starost, ale i zdroj změny Ph organismu do kysela.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-26 07:42:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Sin Le Noble – Jsi patrně první který pochopil o co mi jde, aby se z nás, dosavadních lehce řiditelných ovcí, stali lidmi. Dosavadní lékařsko – léčitelská praxe usiluje pouze o svou tržní podstatu a tak lidé jednou kupují „zahraniční lék ze Slovenska“ (pohádka Tři veteráni), jindy zase bylinné tinktury, podle toho co je právě v módě. Lidé nepřemýšlí jestli může „zázračný lék“ nějakým způsobem ovlivnit jeho zdravotní stav. Co ovlivní stoprocentně, je peněženka.
Když někomu kdo trpí častými bolestmi kříží poradím „kup si elektrickou dečku za tři stovky, vydrží ti minimálně deset let a při občasném nahřátí kříží budeš mít od bolestí pokoj“, tak na mne hledí jak na idiota a dál svádí boj s větrnými mlýny.
Lidské vědění zná všechny recepty proti všem nemocem. Problém je v tom, že toto vědění není ucelené, ale spíš je to guláš vzájemně odporujících si poznatků a falzovaných studií. Dal jsem si práci a vybral z tohoto vědění jen relevantní poznatky a metody, které působí vždycky a hned. Ostatní typu „po půlročním užívání tohoto přípravku se vám (možná) uleví“, jsem nekompromisně vyházel.

Většina lidí se chová nepochopitelně. To co je jim nejcennější, svěřují se slepou důvěrou cizím lidem. Uvedu třeba peníze. Všechny svěří bankám. Podle hesla „peníze patří tomu kdo je má“, se pak diví že v případě bankovní krize nebo runu jim banka odmítne peníze vydat. A stejné je to s tím nejcennějším, se zdravím. Zdraví svěří lidem kterým na jejich zdraví vůbec nezáleží. Jaksi zapomínají na Murphyho zákon: „Když hledáte pomocnou ruku, s největší pravděpodobností ji najdete na konci své paže“.

Ikona diskutujiciho Milan 2019-07-26 07:26:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měl jsem začínající zánět dásní a každou chvíli krvácení z dásní. Začal jsem používat mimo čištění zubů měkkým kartáčkem také mezizubní kartáček + 2 krát denně vyplachování himalájskou solí (ono je asi jedno jestli to je mořská nebo himalájská sůl hlavně aby to nebyla ta obyčejná sůl ) + 1 krát denně vyplachování olejem a občas pití zeleného čaje. Po měsíci jsem byl u dentální hygienistky a ta konstatovala že zánět ustoupil. Teď mám klid dásně mě už nekrvácí. Všechny tyhle metody z tohohle článku od Alušky jsou určitě přínosné.

Ikona diskutujiciho Jenda 2019-07-26 07:52:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mohu doporučit ze své zkušenosti s parodontozou velmi jednoduchý a přitom účinný postup. Pečlivě si čistit zuby (já si je čistím el. kartáčkem a místo 2 minut si je čistím 3x déle) a potom použít mezizubní kartáčky. Dříve jsem si je asi čistil dost nepořádně, protože po tomto postupu mi asi po půl roce moje paradontoza úplně ustoupila. Předtím jsem měl už krčky u spodních řezáků odhalené tak, že mi zubař na ně aplikoval epoxid, který se ovšem po týdnu sloupnul. Sám zubař pak při další kontrole pouze zíral, kdeže ta parodontóza je. Dokonce na ty krčky řezáků se dáseň sama natáhla tak, jako kdyby tam nikdy žádný problém nebyl. Takže můj závěr je, že jde pouze o řádné vyčištění mezizubních prostor, protože tam vzniká zánět a tzv. choboty a to je příčinou veškerých potíží. Pokud poprvé zkusíte po vyčištění zubů mezizubní kartáček, tak budete zírat, jaký humus tam ještě zbyl.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-26 08:32:40
Ikona diskutujiciho
sipka

přesně tak… bohužel drtivá většina lidí má problém si přiznat, že je to jenom o čistotě

Ikona diskutujiciho kalia 2019-07-26 13:45:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám hodně podobnou zkušenost. Neměla jsem ještě paradontózu, ale zánět dásní docela velký a dlouho. Musela jsem přejít na elektrický kartáček, ale s ním se musí čistit opatrně (speciální způsob a el. kartáček mám sionický). Po zubní hygieně u zubařky, která mě naučila, jak zastrčit mezizubní kartáček (mám zuby blízko u sebe, takže se mi tam „nic nevejde“, ale ono to jde – tedy alespoň ta nejmenší velikost mezizubního kartáčku) a pak mi zánět dásní téměř úplně zmizel. Téměř proto, že čistím zuby 2 minuty (jak je přednastaveno na el. kartáčku) a někdy to nestačí i když si dávám záležet, takže budu čistit déle.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-26 14:12:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Jendo, Milane a Alue, co by jste dělali kdyby se svět jak ho známe změnil a čistící speciály nebyly? Další věc, lidé jsou jen chytřejší zvířata a ty si zuby nečistí a přesto jim to nechybí, Proč asi?

Jak jsem napsal výše, vitamín C je jedinou komponentou, díky které si lidský organismus dokáže kolagen vyrobit samo. A výplň dásní je převážně z kolagenu. Pokud se komukoli sníží dásně a umožní vniknutí zánětlivých bakterií, znamená to mj. to, že úbytkem kolagenu trpí nejen dásně, ale i celé tělo. Úbytek kolagenu může způsobit kýlu, opotřebení chrupavek, předčasné vrásky, aj. Píšu to velmi stručně. Svým způsobem vám dává vaše tělo signál, že máte málo kolagenu, protože máte v první řadě nedostatek vit.C a je jedno jestli ho jíte málo, nebo jste si ho spotřebovali stresem, anebo přílišnou pracovitostí.

O to jde především, je to signál vašeho těla! Bohužel vy mu nerozumíte, protože máte naučené rady z letáků´u zubaře. A tak se celý měsíc léčíte vystáváním v koupelně s kartáčkem v puse, namísto toho aby jste si koupili vaničku kiwi a do týdne měli po problému. Vím o čem mluvím, znám to z vlastní zkušenosti a léčím tímto a podobnými způsoby 40 let.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-26 17:27:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Jendo, Milane a Alue, když už jsem se zmínil o zvířatech které si zuby nečistí a přesto nemají paradentózu (no představte si tygra s paradentózou, to aby se mu jeho oběti těsně před jídlem rozmixovaly), tak ty informace doplním.

Všechny zvířata si umí vyrábět vitamín C, kromě dvou. Za těch třicet let, co jsem obdržel tuto informaci od veterináře, si nejsem jist, ale je to myslím křeček a morče. A člověk, pán tvorstva, je takový degenerát, že si ho neumí vyrobit také. Patrně si bůh (Anunaki?) chtěl zajistit, aby jeho otrok nestihnul zmoudřet během příliš dlouhého života a byl trvale ovladatelný. A to se mu myslím povedlo, protože všichni si čistí zuby a problém se po krátké pauze opět vrací. Málokoho napadne hledat pravou příčinu potíží.

Když si z informací které jsem vám sdělil poskládáte obrázek o funkci organismu, musí vám vyjít že stav chrupu včetně dásní je závislý na příjmu vitamínu C. Pokud to budete trvale ignorovat, nejenže budete zbytečně živit výrobce různých dentálních aparátů a preparátů, ale také budete trpět nízkým stavem kolagenu, se všemi negativními důsledky.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-26 19:48:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlodavec, který si neumí metabolizovat vitamím C, je morče.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-07-26 23:48:39
Ikona diskutujiciho
sipka

Milane? Zuby jsem si čistila několik let ledabyle a často jsem vynechávala (právě proto, že jsem se snažila přijít na metodu, která by byla „přírodní“ jako divoká zvířata v přírodě, která si zuby nečistí a mají je zdravé). V té době jsem právě měla mnoho let zánět dásně a nedalo se s tím nic dělat. Jedla jsem doplněk stravy přírodní vitamín C a možná díky tomu jsem neměla paradentózu (protože zubařka mi vždycky řekla „jestli to takto budete mít např. rok, tak se vám odhalí krčky apod.“, za rok jsem za ní přišla, stejný zánět dásní ale paradentózu jsem neměla). Zubařka mi řekla zase to samé a takto se to táhlo několik let. Takže za mě asi ano, vitamín C zabrání odhalování krčků, ale neléčí zánět dásní (pokud si špatně čistíte zuby).

Potřeba příjmu vitamínu C závisí na tom, co člověk jí. Myslím, že to bylo, že čím více cukru/sacharidů, tím více vitamínu C potřebuje. Na speciální dietě někdo nepotřeboval vitamín C téměř vůbec a neměl negativní projevy (jako např. kurděje nebo nedostatek kolagenu). Běžně se stravující člověk a hlavně vegetariáni a vegani ho potřebují dost (protože i hodně vlákniny ve stravě zvyšuje potřebu vitamínu C). Bohužel už nedohledám, kde jsem to četla, tak to berte s rezervou (nejsem si jistá, jestli to byl cukr/sacharidy, co zvyšovalo potřebu příjmu vit C, ale myslím si, že jo).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-27 08:52:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Divoká zvířata (a necivilizovaní domorodci) nejedí cukr a bílou mouku (moderní strava). Proto mají domácí psi a kočky zubní kazy a divocí ne. Představa, že zvíře si nečistí a může tak já taky, je véééélmi špatně. To samé ty cancíky od Mundlanta, co si myslí že snědl šalamounův exkrement, míří svoje příspěvky jmenovitě na mě a přitom sám ty odhalené krčky měl a řešil. No není divu, když byl prasátko a zuby si nečistil. Jenom céčko to kompletně fakt nespasí, protože je to i stravou a zdravotním stavem. To jde vidět že si přečetl jeden článek na netu, náhodou mu to zachránilo pusu, tak má pocit že bude kázat pomalu nové náboženství a ze všech co si zuby čistí, bude dělat hloupé ovce. Je to fakt k smíchu.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-27 11:15:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, zde jsou odpovědi k tvé reakci:
„Divoká zvířata (a necivilizovaní domorodci) nejedí cukr a bílou mouku (moderní strava). Proto mají domácí psi a kočky zubní kazy a divocí ne.“
Ano, je to přesně tak. A protože jsme v běžném životním spěchu nuceni spolknou ledaco, proto máme se zuby problémy. Mimochodem, člověk by byl schopen metabolizovat vit.C, to by ale musel jíst syrovou stravu. Zelí v syrovém stavu má totiž menší obsah céčka než kysané. Céčko vytváří laktobakterie. Bohužel ale při tak hladové stravě by se člověk jen krmil a neměl by čas na práci. Proto nám vrcholní loutkovodiči našli otrockou stravu, takovou jak píšeš.

„Představa, že zvíře si nečistí a může tak já taky, je véééélmi špatně.“
Ano a jestli sis všimla, tak jsem nikde nepsal že nemá smysl si čistit zuby. Já jen napsal, že čištění zubů neřeší úbytek kolagenu, který se projeví později na jiných orgánech.

„To samé ty cancíky od Mundlanta, co si myslí že snědl šalamounův exkrement, míří svoje příspěvky jmenovitě na mě “

Udržuju ve zdraví sebe, rodinu a známé, takže o tom něco vím. Když jsem uviděl článek který je zavádějící, kromě jedné věty, nemohl jsem nereagovat. Potkávám a jednám s lidmi kterým táhne z huby takový smrad, že by se člověk zblil a proto vím jak velký problém to je. Ti lidé zkouší všechno možné a nic nezabírá, protože nemají znalosti jak já. Účelem mých příspěvků je předat jim správné informace. To že jsem jmenovitě uvedl tebe neber jako osobní útok, jen jsem chtěl aby sis to přečetla a zamyslela se nad tím co zveřejňuješ, protože všechny čistící metody fungují v praxi pouze jako podpůrné. Jak jsem psal, pouze céčko řeší úbytek kolagenu, potažmo padání dásní a následně otevírání bran pro bakterie a záněty..

„a přitom sám ty odhalené krčky měl a řešil. No není divu, když byl prasátko a zuby si nečistil.“

Ano, měl jsem je v patnácti. Chtěl jsem okouzlovat děvčata a přes smrad z huby to nešlo. Drhl jsem zuby jak šílený a výsledek? Jedno obrovské nic! Protože jsem bydlel na internátě, zamyslel jsem se nad tím co je jinak oproti dosavadnímu pobytu u rodičů. Absolutně žádné čerstvé ovoce a zelenina. Věděl jsem tehdy pouze to, že v nich je vit.C a tak jsem si koupil céčko. Během několika dnů byly dásně v pořádku. Od té doby jsem s nimi nikdy problém neměl. Mimochodem, zrovna včera se manželka sháněla po céčku, protože při rohlíkových svačinách v práci s nimi začala mít problémy. U nás v rodině to ví každý, protože jsem jim šel příkladem a kilovka céčka je vždy k dispozici. Člověk se může snažit žít zdravě, ale někdy je pracovní vytížení a stres tak vysoký, že není jiné možnosti než doplnit chybějící céčko tím kupovaným. A garantuju že funguje zcela spolehlivě.

„To jde vidět že si přečetl jeden článek na netu, náhodou mu to zachránilo pusu, tak má pocit že bude kázat pomalu nové náboženství a ze všech co si zuby čistí, bude dělat hloupé ovce. Je to fakt k smíchu.“

To je vidět že sis mé příspěvky přečetla hodně ledabyle. Psal jsem, že tohle mám vypozorované už 40 let. Čtyřicet let se v naší rodině ví k čemu je dobrý. V tomto směru mám čtyřicetiletý předstih před vámi všemi, co se dohadujete jak léčit dásně a přitom jste úplně mimo mísu. A navíc, před 40 lety u nás internet nebyl, ba co víc, nikdo ani nevěděl co to je. Tak kdo je tady k smíchu?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-27 11:22:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak by ses mohl trochu uklidnit a změnit formu sdělení, protože takhle arogantní příspěvky psával tak jedině armag, to byl taky mistr světa amoleta, podle kterého byli všichni naprostí debilové co vůbec nic neví a on tu byl od toho, aby jim jako otevřel oči, těm tupým ovcím bez mozku. Vy dva byste si mohli podat ruce, jeden za osmnáct a druhej bez dvou za dvacet. Spasitelé světa a zachránci nás tupců a blbců. O céčko jako takové mi vůbec nejde, to je samozřejmě známá věc, ale ta forma jakou to prezentuješ, to je opravdu něco. Co se jen tak nevidí.

Ikona diskutujiciho Vladimír 2019-07-27 00:29:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Povídání o zdraví

Po dlouhé době jsem potkal jednoho známého. Svěřil se mi, že celý život se snažil zdravě žít, jíst a cvičil a přesto je těžce nemocen. Tak jsem se ho zeptal: „Může se za tebe lékař otužovat, dýchat, cvičit s páteří, popíjet zeleninové šťávičky a odpouštět“? Díval se na mě dost divně. K tomu jsem dodal: „Pokud to budeš dělat, tak s velkou pravděpodobností budeš zdravý jako řípa“. To co dále uvádím je shromážděno z různých knih, funguje to a přitom to je velice jednoduché.

Fyzické zdraví je obrazem zdraví duchovního. Problém snížené imunity u dnešní populace úzce souvisí s vodou. Tím je myšlena voda studená po ránu. Presnitz, Knaip byli lékaři, kteří se proslavili především léčením studenou vodou. Studené střiky, chození na boso po ránu v rose… V Pohorské vesnici kněžna měla chudokrevnou dceru, lékaři jí nedokázali pomoci. Babička kořenářka problém vyřešila během měsíce, kdy každé ráno vzala kněžninu dceru k potoku a polévala jí studenou vodou. Studená sprcha po ránu a i v zimě se vám bude zdát, že je léto.
Co mají společného nemoci jako astma, vysoký krevní tlak, prostata, stařecké vole na krku…a třeba vrásky? – Nedostatek čisté vody v organizmu!
Jogíni se svou hrstkou rýže a hltem vody by podle našich lékařů neměli šanci žít. A přesto mají energie spoustu, dokonce tolik, že dokáží vysušovat zmrzlá prostěradla. Kde tu energii berou? Oni sami na to odpovídají celkem jednoznačně. Ze vzduchu. Dýchání je pro ně největším zdrojem energie. Oni nepočítají život na léta, ale na počet nádechů a výdechů. Za páterem Ferdou, když přišel nemocný a on zjistil, že má ledvinové nebo žlučníkové kameny, tak mu řekl, že špatně dýchá. Nejlépe ráno po sprše doporučoval se úplně vydechnout, pomalinku se nosem nadechnout, zadržet dech, v duchu si počítat do deseti a pomalinku se pusou vydechovat, doslova se vyždímat a to opakovat 10x. Nejlépe je si zvyknout při každé procházce dýchat zhluboka. V knize Nemoc jako řeč duše je vysvětlován důvod vzniku rakoviny. Každá buňka musí pracovat pro celek a pak pro sebe. Pokud ji trápíme a to my lidé děláme, tak při nějakém šoku se buňka přepne na režim sebezáchrany. Začne pracovat jen pro sebe. To znamená, že z okolí si bere energii a množí jen sebe sama a nepotřebuje k tomu kyslík. Proto hluboké dýchání je současně prevence proti rakovině. Nejznámějším americkým léčitelem byl Edgar Cayce. Jeho příběh je popsán v knize „Spící prorok“ . Z příběhů lidí v té knize uváděných jednoznačně vyplývá, že 90% chorob je způsobených špatným prouděním energie podle zatuhnuté páteře. Každý orgán má meridián, to je energetická dráha procházející celým tělem. Meridián orgánu nejen že prochází určitým zubem v ústech, ale vždy i určitým obratlem. A u zatuhnuté páteře je průchod energie blokován. Spící prorok to řešil tak, že nemocného poslal k chiropraktikovi a tomu dal přesný návod jak páteř odblokovat. Dost rozšířeným problémem jsou zákaly v očích. Podmínkou pro jejich vznik je vysoký tlak v očích a ten nevznikne, pokud si člověk několikrát denně zakývá hlavou. Jeden současný bavorský léčitel Rudolf Breusse udělal ohromnou díru do světa tím, že léčí skoro všechny choroby. K pochopení podstaty léčby je potřeba se vrátit trochu zpět. V roce 1936 ruský badatel Kirlian prováděl pokusy s fotografií a zjistil, že když umístí člověka do vysokofrekvenčního pole, tak se na fotografii objeví energetický obal toho člověka, aura. Podle velikosti, neporušenosti a barevnosti aury se bezpečně pozná, jakou chorobou člověk trpí. Podobnou auru mají všichni živí tvorové, tedy i rostliny. Aura je ta energie, která dělá živého tvora živým. Ten bavorský léčitel na této myšlence uskutečňuje léčení. Nemocným tuto živou energii dodává. Léčení spočívá v tom, že pacienti popíjejí 30 až 40 dní 1 až 4 litry zeleninové šťávy denně. K tomu 15 kilometrové procházky a klystýry na vyčištění střev. Základem šťáv je na odšťavňovači získaná šťáva z mrkve, červené řepy, cerelu, černé ředkve… Pokud se tato živá energie dostane do buňky, tak ta nemá důvod se přepnout na režim sebezáchrany a tím přestat pracovat pro tělo jako celek. Pan Lux pravděpodobně zemřel úplně zbytečně, protože nebyl informován. Znám paní, která začala být smutná, potom jí začalo bolet pod pravým žebrem. Na vyšetření zjistili vřed na žaludku velký jako pětikoruna. Začala popíjet šťávičky a za tři týdny na vyšetření ten vřed nemohli najít. Proto toto doporučení: Jednou týdně, ale nejlépe každý den si dát alespoň půl litru zeleninové šťávy.
Každý by si měl uvědomit, že zdraví je jeho individuální věc. Lékař ani léčitel neléčí, ale může vnímavému člověku pomoci mobilizovat vnitřní rezervy a tím způsobit samovolné uzdravení. Rozhodně nikomu neuškodí, když si přečte knihy Diagnostika karmy od Lazareva (zatím VI dílů). Pan Lazarev je člověk, který má schopnost vidět lidskou auru a z té dokáže vyčíst minulost, přítomnost a budoucnost. On tvrdí, že rakovina není choroba těla, ale duše, protože ji vidí v auře člověka několik let dopředu jako shluk negativní energie. A pokud se tato negativní energie neodstraní, tak se její důsledek projeví v sestupu na tělesnou úroveň. Operace, chemoterapie, ozařování nic neřeší, protože se příčina, to je ta negativní energie, neodstranila.

Jak odstranit negativní energii, která nám způsobuje choroby? Doktor Teng říkal pacientům co mají dělat. V nějaké klidné chvilce, nejlépe před spaním projíždět v paměti svůj život a vždy když narazí na někoho, komu ublížili, požádat ho o odpuštění (může být i mrtev). Sám mu také odpustit a nezapomenout odpustit sám sobě.
Ještě pár slov k bolestem hlavy. Asijští lékaři měli zajímavé rozlišení bolestí hlavy. Vycházeli z předpokladu, že příčinou je vzdálený orgán. Který? To poznávali podle průběhu meridiánu na hlavě. Bolest, na stranách hlavy, sestupující po krku až k trapézovému svalu, takže postižený má pocit, že ho bolí vlasy. To je bolest žlučníková. Bolest hluboká, uvnitř hlavy, při které bolí oči, to je bolest jaterní. Bolest v čele, přes vrcholek hlavy až ke krční páteři, to je bolest ledvinová. Bolest ve spánkové krajině, doprovázená pocitem na zvracení je bolest žaludeční. A migréna, při které bolí půlka hlavy? Podle spícího proroka jsou příčinou jedovaté zplodiny z plných střev. Měly by se vyprazdňovat jednou až dvakrát za den. Pokud to nejde a postižený trpí zácpou, (a úplně zbytečně se trápí), tak doporučuje klystýr a alespoň jednou za týden několikanásobný. Voda by měla mít teplotu lidského těla. Lze použít specielní aparát, ale stačí naučit se používat i obyčejnou sprchu.
Může se stát, že přes všechna tato dodržovaná opatření, není zdraví v uspokojivém stavu, pak ještě zbývá provést důkladné odčervení podle knihy „Deník poradce“ od Ing. Hany Bláhové.

C V I K Y P R O Z D R A V I
Každé ráno studenou sprchu! Cviky provádět pomalu a procítěně!
1. Dýchání. Úplně se vydechnout (vyždímat), potom se nosem pomalu úplně nadechnout, zadržet dech, počítat do deseti a pomalinku se pusou vydechovat a počítat si přitom do deseti. Opakovat 5 až 10 krát. Toto dýchání provádět kdykoliv během cvičení i během dne. Je to prevence proti ledvinovým a žlučníkovým kamenům a také proto rakovině.
2. Po probuzení si sednout na postel a vztyčit se a zase si sednout. 5x. Vyrovná se krevní tlak a nezatočí se hlava.
3. Točit pažemi alespoň 5x dopředu a 5x dozadu. Představovat si, že při tom zdviháme hodně těžké závaží.
4. Totéž provádět s nohama v kyčli. Cílem je rozhýbat a namazat klouby. Namažou se spolehlivě jen pohybem. Užívání kolagenů a želatiny je jen podpůrný prostředek. Výborná věc proti artroze kolen je naučit se sedět například u televize s nohama skrčenýma pod sebe. Z počátku se zdá, pokud už je pohyb omezen, že to nejde a šíleně to bolí. Za rok to bude naprosto samozřejmé posezení.
5. Protahovat se na špičkách, snažit se dosáhnout na strop.
6. Předklánět se a dosahovat rukama na zem 10x.
7. Kroužit a kývat hlavou alespoň 5x a několikrát během dne. Spolehlivý prostředek na snížení nitroočního tlaku v očích a tím zabránění vzniku zákalu.
8. Kočičí plížení. Spustit se na všechny čtyři končetiny a ladnými pohyby se plížit po místnosti.
9. Medvědí chůze. Spustit se na všechny čtyři končetiny, ale dlaněmi i chodidly spočívat pevně na zemi a při pohybu vpřed (i vzad) mít napnuté (nekrčit) lokte a kolena. Je to velmi náročný a účinný cvik.
10. Chůze na zadku. Sednout si na zadek a v této poloze přecházet místnosti dopředu a dozadu. Cayce tento cvik doporučoval ženám, které nebyli spokojené se štíhlostí svého pasu (pokud žena cvičila, tak se výsledek dostavil) a jako prostředek na masáž ženských orgánů a celulitýdu.
11. Sednou si na zadek, přitáhnout kolena k sobě, obejmout je rukama a cvik spočívá v kolébání ze strany na stranu, až k položení na bok, bez toho, že by se ruce uvolnily. Cvik vypadá jednoduše, ale není.
12. Leh na zádech a zdvihání nohou až za hlavu.
13. Chůze do schodů s napnutými koleny. Je potřeba se přitom přidržovat zábradlí. Spolehlivě tento cvik rozhýbe křížovou oblast páteře.
14. Sednout si na bobek a v této poloze pomalinku přecházet po místnosti a při každém kroku (posunutí nohy dopředu) se snažit dotknout předsunutým kolenem ramene.
15. Stoupnout si zády kousek od stěny a otáčet hrudníkem na obě strany jak nejvíce to jde.

DALŠÍ MOŽNOSTI LÉČBY RAKOVINY

a) Lžičku jedlé sody rozpustit ve dvou polévkových lžících javorového sirupu (může být i med). Jíst 3x denně. Soda zabíjí rakovinové buňky a tak se může stát, že se budete cítit špatně z přemíry zplodin v těle. Tak se jeden den vynechá a pak se pokračuje. Dávkování si upravte podle toho jak se cítíte.
b) Celý tučný tvaroh dát do misky. Dále semlít 6 polévkových lžic lněného semínka v nožovém kávomlýnku. Dát do misky. Podle původního receptu se mají ještě přidat 3 lžíce lněného oleje. Celé se ochutí nejlépe medem. Tento způsob vymyslela lékařka a měla úspěch. Je to zdroj Omega 3a 6.
c) V knize Léčba rakoviny bez vedlejších následků od autorů Dr. Monika Berthold, Elisabeth Buchner je popsán případ vzniku léku UKRAIN. Je vyroben z vlaštovičníku velkého a používá se již 30 let jen pro beznadějné případy, protože není schválen a podle vyjádření rakouského zástupce lékařské komory nebude nikdy schválen i když je patentován. Je tak laciný a účinný, že ohrožuje farmaceutické firmy. Stratily by klienty.
d) MMS nebo specielně upravené pod názvem CDS. Jedná se o oxid chloričitý. Doporučuji knihu „ CDS ZDRAVÍ JE MOŽNÉ“ od Dr. Andrease Kalckera. Tam je podrobně vysvětlena funkce a je tam i návod na domácí výrobu. Případy účinků popsané v této knize jsou fascinující.
e) Jsou opomíjeny vynikající účinky vitamínu „C“. Dávkování od 3 do 10 gramů denně. Nasycenost těla vitamínem se pozná podle mírného průjmu. Problém je kde vitamín sehnat. Firma FICHEMA má v nabídce mimo jiné i tento vitamín. Práškový vitamín C o váze 0,9 kg u nich stojí cca 170 Kč. V lékárně zhruba tisícovku.
f) Dále by se nemělo zapomenout na vitamín D. Zjistilo se, že lidé strádají velkým nedostatkem tohoto vitamínu a ještě se jim zakazuje chodit na sluníčko . Bez sluníčka není vitamín D. Vitamín D slouží jako klíč, který odemyká bílé krvinky a tím je aktivuje. Bez aktivace nefungují.
g) Zatajuje se účinek rostliny ANONY OSTNITÉ. Údajně je 10 000x účinnější než chemoterapie a bez vedlejších účinků.
h) Primář dr. Hamer na základě vlastních zkušeností s rakovinou vytvořil a používal metodu léčení, kterou nazval „Nová germánská medicína“.
ch) Z přírodních prostředků jsou účinné proti rakovině červený jetel, lopuch a pampeliška .
i) Na stránkách www.zapper.cz je spousta zajímavostí. Mimo jiné nabízí specielní přístroje Zapper a Plazmový generátor. Přístroje využívají objevy Rey Rife, který již v roce 1935 spolehlivě léčil rakovinu a ostatní choroby bez vedlejších účinků. Léčba spočívala v posazení nic netušícího pacienta vedle přístroje na tři minuty jednou za dva dny. Beznadějné případy do tří měsíců odcházeli uzdravení.
j) Povídání o českém peparátu najdete zde http://jaovosan.cz/ja_ovosan_04_2014_V3_A5.pdf
k) Řada zajímavostí je i na stránkách www.badatel.sk
l) Velkým problémem, o kterém se nemluví jsou paraziti. U nás se touto problematikou zabývá především Ing. Hana Bláhová. Napsala knihu Deník Poradce. Jsou to příběhy z ordinace. Když se odstraní paraziti, tak se vyléčí i takové nemoci jako Roztroušená skleroza. Měla by to být povinná četba.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-27 10:51:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kamarádka má dvě děti. Teď jsou už dospělé,ale kdysi chodili společně s ní k jednomu zubaři.
No a Kamilka i když si zuby čistila opravdu poctivě třikrát denně,tak měla pořád nějaké problémy. Martin si zuby vyčistil jednou za týden a měl je úplně zdravé. Tak nevím.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-27 12:02:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Že jsi Aluško zmínila Armaga,zrovna včera jsem si říkala,že asi radši přestal psát komentáře,než by se začal chovat slušně. Zvláštní že pro některé lidi je požadavek slušného chování zřejmě nepřekonatelnou překážkou.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-27 12:19:46
Ikona diskutujiciho
sipka

očividně ano, ve chvíli kdy jsem napsala že mu už nebudu tolerovat porušování pravidel, nenapsal ani čárku

Ikona diskutujiciho DentalStudy 2019-07-27 19:26:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Áno, vhodné sú stredne mäkké a nie mäkké zubné kefky. Avšak s čo najväčším počtom štetín. Takže určite nesiahať po najlacnejších katastrofách zo supermarketu. A čo sa týka obnovy skloviny… väčšiu somarinu som v živote nepočul. Ameloblasty zanikajú okamžite po erupcii zubu. Sklovina už po prerezaní zubu NEpribúda a NEtvorí sa. Áno, iná vec je inkorporácia potrebných minerálov (Fluoridov, Aminfluoridov a ost. účinnejších foriem) do skloviny. Či už cestou endogénnou (teda prijatím v potrave) alebo exogénnou (zubné pasty a ostatné prostriedky). Ale tá sa žiaľ týka len revitalizácie iniciálnych kariézných lézí, čo je primárne štádium vzniku zubného kazu. Určite sa Vám sklovina nedotvorí po abraziách, ktoré by ste si „najlacnejšími kefkami“ a nevhodnými technikami čistenia zubov mohli vytvoriť.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-27 21:49:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, jsem rád že teď už je pro tebe céčko proti paradentóze „samozřejmě známou věcí“. Tento posun mne těší, protože ještě ráno jsi byla názoru, že „Jenom céčko to kompletně fakt nespasí…“

Alue, teď k mým arogantním příspěvkům. Prosím za povšimnutí, že se neurážím že jsi apriori věděla, že jsem “ byl prasátko a zuby si nečistil“ a že tě neobviňuji z arogance. A díky mým „cancíkům“ se pro tebe z céčka stala samozřejmá věc. Moje cancíky navíc kompletně popisují tělesné mechanismy s kolagenem a bez. Zkus je najít na internetu, jestli to jsou opravdu jen cancíky.

A teď k tvému obvinění, že z vás dělám „hloupé ovce“. Napsal jsem „…aby se z nás, dosavadních lehce řiditelných ovcí, stali lidmi.“ Nenapsal jsem „vás“, ale nás,tzn.včetně sebe. Kdybych vás kteří problém řešíte pouze kartáčkem chtěl urazit, napsal bych „vás“, ale slovem „nás“ bych urazil i sebe. Proč bych urážel sám sebe?

On je docela rozdíl mezi „umět číst a „pochopit psaný text“. Tohle je vyloženě případ významu „mezi řádky“. Kdo nepochopil, mohl se svobodně zeptat, jak jsem to asi myslel? Myslel jsem to tak, že markentingoví inženýři firem které vyrábějí dentální potřeby, nás (všechny spotřebitele,tzn.tebe, mne, prostě celou masu spotřebitelů) opravdu musí mít za hloupé ovce, když kupujeme zbytečnosti které nic neřeší a neléčí. Ty firmy samozřejmě vyrábí i potřebné věci, ale některé jsou jen módní hlouposti za účelem zisku. „Jen když se prachy sypou!“

Tyto korporace si své spotřebitele vytváří tak, že některé informace drží pod pokličkou, jako je ta o vazbě kolagenu a vit.C, a jiné medializují. Jsou to letáky v zubních ordinacích, reklamy (re = repeat,opakovat, klama/t/) na pasty proti paradentóze, sofistikované elektrické kartáčky, různé dentální vody,aj. Také na lékařských fakultách se některá fakta opakovaně vyučují a jiná jen letmo zmíní. A těmito naučenými znalostmi pak dentisté ovlivňují svoje pacienty.

Článek „9 metod, jak léčit ustupující dásně“ je toho výsledkem. To znamená že vše jede v zajetých kolejích a aby někdo autora neobvinil z neobjektivnosti, tak tam do něj naimplantoval větičku o céčku, protože se v textu ztratí. Podle teorie pravděpodobnosti většina postižených lidí bude praktikovat ostatní, velmi málo účinné metody a korporacím zůstanou jejich zisky. Prosím za povšimnutí, že na rozdíl od tebe (© www.aluška.org 2019, zpracováno zejména podle zahraničních zdrojů) se ti za použití internetu (To jde vidět že si přečetl jeden článek na netu,…) neposmívám.

A takhle to vypadá v celém našem zdravotnictví. Důchodci pak utrácejí za zbytečnou a postupně se nabalující kupu farmaceutik a pak obracejí korunu v kapse. Oni se už nezmění, ale mladí lidé by snad mohli.

Lidi, to jste ještě neprohlédli principy tržní ekonomiky? Že to co si vyděláte, o to vás obratem oberou?

Alue, je na tobě zda dáš přednost svým pocitům z mé arogance, nebo svému mottu „věděním ke svobodě“.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-27 22:23:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano samozřejmě, že to s tím céčkem je normálně na internetu a je to dokonce i v různých přednáškách o zdraví… a česky. Ty to tady prezentuješ, jak kdybys byl objevitel léku na rakovinu a každý kdo to neví je debil zmanipulovaný reklamou ďábelských výrobců zubních kartáčků. Proboha vždyť je to tak směšné, ty kolem toho naděláš a píšeš elaboráty jak sviň a když ti na to neodepíšu tak mi je ještě přímo adresuješ a cpeš, abys měl moji pozornost. Tohle se dalo napsat normálně a jednoduše ve třech větách, ale ty budeš okupovat celou diskuzi svým osvíceným objevem a všechny přesvědčovat o obecně známé věci tak dlouho, dokud se z tebe všichni nepodělají úžasem.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-27 23:03:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, teď je to na internetu, ráno céčko ještě nic neřešilo. To jsou mi věci…A něco na té osvícenosti asi bude, když tolik lidí marně zápasí s paradentózou a je to vidět i z diskuze.

A stejně tak se i tvůj článek dal napsat jednou větou. „Paradentózu vyléčíte vitamínem C.“

Už se k tomu nebudu vyjadřovat, rychleji reaguješ jak myslíš, emoce vítězí nad rozumem a proto našlapuješ na stále stejné hrabě.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-28 07:24:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se ti jenom snažím normálně sdělit, že se chováš jako arogantní pablb. To je celé.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-28 06:44:49
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 tak tahle diskuze se jinak rozjela. tak jako tak asi přestanu občas vynechávat céčkový doplňky 😀

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-28 07:51:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, promiň mi to oslovení, ale je snad ještě normální někoho oslovit. Dobře, pokud jsem arogantní pablb, co jsi ty? Máš to tu hezky zdokumentováno, kdo koho uráží. Všichni mají možnost si to přečíst a posoudit. To jako probuzení lidé dělávají, že uráží jiné? Proč neměříš každému stejným metrem?

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-27 23:54:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MUDrland Wenca:
Aluška má pravdu,tu
jistě velmi užitečnou informaci
bylo možné napsat ve dvou,třech větách. Nebylo zapotřebí omílat ji pořád dokola,na tyto stránky totiž chodí inteligentní probuzení lidé a žádné hloupé ovce.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-07-28 07:42:56
Ikona diskutujiciho
sipka

Izairi, máš pravdu. To je vidět z příspěvků, že tu jsou samí probuzení lidé, co si léčí nastupující paradentózu zoufalým čištěním zubů. To mi připomíná léčbu vypadávání ramenního kloubu západní medicínou a to přivazováním ruky k trupu. Je to jak ve středověku.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-07-28 11:10:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MUDrland Wenca:
Aluška se zmýlila,ty jsi arogantnější než
Armag,ale jinak má naprostou pravdu.
Ty tady prezentuješ něco co je známé stovky a možná tisíce let jako snad naprosto nový objev,omíláš to v x příspěvcích a když si z toho ostatní diskutující nesednou na zadek a nezačnou psát že vyhodí zubní kartáčky a běží si koupit céčko tak jsou tupé ovce. To že diskutující píší že se snaží proti zánětu dásní bojovat poctivým
čištěním zubů snad neznamená že zároveň nemůžou brát i to céčko.
A jen tak mimochodem,urazil jsi nejen Alušku,ale i ty diskutující kteří podle Tebe nejsou dost céčko-osvícení

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-28 13:31:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně. Taková základní věc kterou každý zná (pokud se zajímá a umí číst) a on si arogantně myslí, že to vůbec není na netu, že je to snad tajné, nebo že to nedejbože snad vymyslel a dokud se z něho vyloženě nepokakám, tak se cyklí dokud tu vynucenou pozornost nedostane. To mám jako celý článek smazat a místo něho tam nakopčit ty jeho elaboráty aby bylo po jeho, nebo co jako čeká? Ani nevím čemu se diví, když poplive práci druhého, čeká že ho za to snad dotyčný pochválí? A ještě se snaží argumentovat nějakou probuzeností nebo duchovností? No škoda ztrácet čas na takovou diskuzi. Je to dost ostuda pro někoho, kdo tvrdí že má před námi (mladými debily co nevíme nic o céčku) 40 let náskok ve zkušenostech, moc to bohužel nejde vidět, zejména ne na přístupu ke druhým. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-07-28 16:58:27
Ikona diskutujiciho
sipka

No neřekla bych to líp.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2019-07-28 12:32:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

lidi v klidu co vým o zubech že je nejvíc kazí je cukr to je obrovská líhen pro bakterie dále ,máme ečka v potravinách ti dělaji největší paseku viděl sem malá děcka jak se rádi cpu sladkým pak mají třeba v puse 5 kazů tady je něco hrozně špatně v přirodě běžně lidi jedli ve středověku jabka hrušky a zuby se jim nekazili cukr má taky jistý menší podíl ale tím druhým sou ečka v potravinách jedině co dělat je vyhnout se ečkům potom ruzný pesticidy nepřekvapuje vás proč mají zvířata špatné zuby je to i divokých zv´ířat protože všechno je plný pesticidů ale pokud se lidí zbaví pesticidu a éček pulka lidí v tomhle metrixu umře hlady protože by plevelné rostliny vše zadusily a země by pak neuzivila 7,5 miliardy lidí bez postřiku a popoháněním růstu

Ikona diskutujiciho kiana 2019-07-30 20:05:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě jsem chtěla říct, že když jsem pracovala v bance s dobrým platem, tak jsem šla k pracovnímu doktorovi a tam byl i zubař (zubní hygiena), tak jsem se tam objednala (normálně jsem si to soukromě zaplatila). A ta hygienička mi odškrabovala ručně zubní kámen pod dásněma (takže mi odhrnula dásně od zubů a teprve pak jsem s tím začala mít problémy). Trvalo to asi hodinu a bylo to nepříjemné a krvavé a poté, když mi narušila rovnováhu zubů/dásní, tak mi řekla, že tam budu muset chodit každý půl rok až rok do konce života (protože když už to narušila, tak se tam dostane jídlo a musí se to neustále hloubkově čistit). Samozřejmě jsem k ní už nešla. Myslela jsem si díky tomu, že zubní hygiena je podvod (toto byla první, kde jsem byla).

Po čase jsem zjistila, že existují i normální metody (např. čištění myslím ultrazvukem a pískem), které dásně neodchlipují násilím od zubů, a když člověk jde na zubní hygienu a pak už to pečlivě udržuje, tak už tam pak ani chodit nepotřebuje (kdo nemá zubní kámen/zatvrdlý plak, ten tam nepotřebuje chodit nikdy). Mě se začal zubní kámen usazovat po té první návštěvě u zubní hygieničky tak, že mi to normálním kartáčkem ani nešlo vyčistit (i když jsem si čistila zuby 2x denně 3 min).

Takže jsem šla na tu normální/šetrnou zubní hygienu, kde mi zubní kámen odstranili, používám elektrický kartáček – s tím to jde lépe, mezitím jsem brala i céčko, a od té doby, co používám mezizubní kartáčky, je to konečně ok. Tedy se to snažím udržovat tak, abych už na zubní hygienu nikdy nemusela, ale kdo zubní kámen má, tak to kartáčkem ani céčkem vyčistit nejde – musí se to nejprve šetrně mechanicky odstranit a až pak to jde udržovat. (Zkoušela jsem na internetu hledat domácí metodu odstranění zubního kamene, ale na nic moc jsem nenarazila.)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-31 08:28:41
Ikona diskutujiciho
sipka

To snad ani nebyla hygienička, ale řeznice!! :O Ať vrátí diplom.

Ikona diskutujiciho kiana 2019-07-31 19:22:46
Ikona diskutujiciho
sipka

No právě tam měli takové drahé luxusní vybavení, moderní ordinaci v centru Prahy (sice to tam vypadalo nablískaně, ale energie=pocity jsem tam vnímala špatné). No a pak jsem hned zjistila, proč – jednak měli tu zubní hygienu drahou a hlavně si takto „vytvořili“ doživotní pacienty. Jinak jsem ale nepotkala zubaře, který by tuto metodu zubní hygieny dělal (pak už jsem se vždy před otevřením pusy ptala, jakým způsobem to budou provádět, protože znovu jsem toto zažít nechtěla – všichni ostatní zubaři dělali normálně tu šetrnou zubní hygienu).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-07-31 20:36:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně jednou dělali písek, tři dny jsem se pořádně nenajedla, dásně rozedraný, tváře a nervy rozdrážděný, humus toto… Odrýpávat mi někdo dásně, tak by asi neskončil se zdravou rukou.

Ikona diskutujiciho MUDrland Wenca 2019-08-02 12:22:02
Ikona diskutujiciho
sipka

kiana Ovocné kyseliny – jablečná, citrónová a především askorbová, mění Ph slin a zubní kámen se neusazuje.

Ikona diskutujiciho kiana 2019-07-31 21:35:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A písek je myslím zrovna ta nejšetrnější metoda 😮

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-08-01 08:41:16
Ikona diskutujiciho
sipka

právě že je 😀 a na mě to byla darda

Ikona diskutujiciho kiana 2019-08-01 20:15:27
Ikona diskutujiciho
sipka

To s těma dásněma (ta zubní hygiena poprvé) byl pro mě něpříjemný zážitek (že jsem se dostala do nějakého stavu meditace/tranzu/možná trochu mimo(tělo?), abych to hodinu zvládla. A právě nedávno jsem šla k nové zubařce, a tak jsem se jí raději na její metodu zeptala, a ona že to bude ultrazvuk a jestli jsem zvyklá na pískování, tak toto bude nepříjemnější, ať se připravím apod. (Asi si myslela, že když se tak ptám, tak budu nějak moc citlivá..) Ultrazvuk už jsem v minulosti absolvovala bez problémů (pískování bylo ještě pohodovější), ale jak mě připravovala na něco „co se mi možná nebude líbit“, tak už jsem začínala mít mírné obavy. No šla jsem do toho a málem jsem u toho i usnula – naprostá pohoda. Jak jsem ležela vytuhlá, tak ona si asi myslela, že jsem v nějaké agónii, protože se mě pak ptala jak se cítím či tak něco. Tak jsem jí říkala, že to bylo naprosto bezbolestné a v pohodě (a už za hodinu jsem jedla).

Proto když zpětně porovnám jakoukoli zubní hygienu s tím mým prvním zážitkem , tak si říkám „co to bylo“.. Po tom prvním zážitku jsem nemohla 2-3 dny téměř jíst ani pít horké/studené/kyselé nápoje (měla jsem ty zuby citlivé). A to nemluvím o zážitku samotném + že se mi pak začalo dlouhodobě usazovat jídlo do těch odhalených míst.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-08-01 20:22:48
Ikona diskutujiciho
sipka

V Americe bys tu babu zažalovala za ublížení na zdraví, vysoudila melounek a jela na dovolenou. 🙂 Ale tady u nás, scvaknout půlky a být ticho.

Ikona diskutujiciho petrsss7 2019-10-31 13:24:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den. Tady https://dsmile.cz/zubni-krcek/ je na to super článek…Jak na odhalené zubní krčky a co dělat abychom se tomu vyhnuli.

Ikona diskutujiciho Jaan 2019-11-24 17:27:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, moc Tě zdravím. Ráda bych ještě znovu otevřela diskuzi k tématu ustupujících dásní a to konkrétně obnažených krčků. Pročetla jsem snad všechno včetně mnoha zahraničních zdrojů a verdikt zněl (snad kromě Access Bars a meditací od Joea Dispenzy – obojí provozuji, ale na začátečnické úrovni) – nelze vyléčit jinak, než chirurgicky, dásně se znovu neobnoví, nevrátí. Takže ano, prevence je mocná, ale mě zajímá stav, kdy „už je vykonáno“. Důvodů asi víc od rodinné dispozice, velmi drsného a dlouhého používání elektrického kartáčku až po několikrát ročně prováděné citronové detoxikace (několik let po sobě), které jsem ještě „vylepšila“ a okamžitě po pití šťávy z mnoha citronů silně drhla zuby kurkumu. Výsledkem je téměř ztráta zubní skloviny, tudíž tenčí zuby a navíc tmavší + poodhalené krčky u téměř všech zubů s nepěknou barvou. Nejsem člověk, který se smíří s verdiktem „nelze vyléčit“ , proto hledám dál. Věci zmiňované v komentářích samozřejmě dělám (tedy většinu), snad jen to céčko jsem brala tak nějak normálně. Sluší se asi zmínit i to, že cukr a mouku jím velmi omezeně a asi 5 let nejím maso, tj. převážně se živím rostlinnou stravou. Ano, mám ráda kafe a červené víno, které barvě zubů moc nepřispívají, ale na odhalené krčky by asi neměly mít takový vliv. Najde se někdo, kdo mě nasměruje na nějaký zdroj, co s tím můžu provést? Moc děkuji.J.

Ikona diskutujiciho jitka 2020-11-14 21:49:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak užívat vit.C z Fichemy nebo jiný práškový ? Myslím, zda při pití vit C nebo citronu nedochází příčinou kyselin k narušení zubní skloviny.
Mně nejenže ustupují dásně, ale mám i několik implantátů a ubývají mi pozvolna kosti kolem zubů. Kolem jednoho implantátu mám jakousi kapsu , při každém soustu se mi jídlo nacpe doslova vyplní prostor. Sice si pak prostor vyčistím, ale jde to těžko a ztuha. Již jednou mi zde tuto kost dostavovali, ale není to stav trvalý. Co bych měla užívat pro úbytek kosti.
Děkuji
jitka

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-15 09:09:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevím jak z fichemy, ale dá se koupit třeba lipozomální vitamin C v kapslích a tam není se sklovinou problém. Jelikož nevím co způsobuje úbytek kosti v ústech, nemám co radit.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek