9 Metod, jak přestat absorbovat špatnou energii

23.10.2020 v Energie 15

Špatná energie číhá všude kolem nás. Ale jak je možné, že někteří lidé jsou jí více ovlivněni, než ostatní? V tomto článku si vysvětlíme, proč se někteří lidé stávají lapači destruktivní energie a jak to napravit.Jak přestat absorbovat špatnou energii

1. Vyhněte se kritice
Když někoho (nebo něco) kritizujeme či soudíme, automaticky se stavíme na místo dotyčného. Je to kvůli zákonu Vesmíru, který říká, že to na co se zaměřujeme, to nám přichází do života a to čím se zabýváme, to přitahujeme a pak i vyzařujeme. Vybírejte si, čemu věnujete pozornost, protože to určuje, kdo jste vy sami a jakou máte energii.

Pomlouvání činí zranitelným vůči energetické rezonanci posuzovaného subjektu, či osoby. Pasivně a nevědomky tak „mícháme“ svoji energii s tím, co (koho) soudíme.

Pomluvy, drby, kritika a odsuzování, to je nezdravý zvyk, který vás stojí spoustu energie a dělá z vás prachovku na destruktivní energii, všechno ošklivé co jste si mysleli nebo řekli, se na vás nachytá.

Pokud chcete vyzařovat konstruktivní energii, buďte milí, vstřícní, chápaví a pohodoví. Neznamená to, že nemůžete říct svůj názor, že nemůžete někoho varovat když vidíte že se chystá něco zlého, nebo říct že se vám něco nelíbí, když si to skutečně myslíte. Ale nesmí se to nikdy stát vaším životním stylem, vaší životní vášní.

2. Naučte se říkat NE
Ano nebo Ne. Těmito jednoduchými slovy buď povolíme interakci, nebo zavřeme dveře.
Když se budete snažit všem lidem vyhovět, brzy budete vyčerpaní a někteří lidé toho mohou začít i zneužívat. Naučte se slušně odmítat, když nechcete něco dělat.

Cesta k duševnímu klidu začíná čtyřmi slovy: To není můj problém.

3. Vybírejte si bitvy
Ne všechny boje jsou vaše, takže se jich nemusíte nutně účastnit. Když se vměšujete do cizích záležitostí, podobně jako u pomluv, tak propojujete svoji energii s daným konfliktem. To vás činí zranitelnými a vystavujete se tak nebezpečí že přijdete o svou energii, nebo že se ušpiníte.
Předtím, než začnete strkat zvědavý nos do cizí bitvy, zeptejte se sami sebe, jestli vám to za to stojí a jestli je to vůbec váš boj. Pokud není, jděte si po svém.

4. Nepokoušejte se ostatním lidem vnucovat svou víru
Bez ohledu na to, jak moc jste si jisti tím co jste zažili, snaha přinutit člověka s nízkou vibrací k duchovnímu prozření (hlavně pokud o to ani sám nestojí), je šíleně vyčerpávající. Možná cítíte potřebu bojovat za svou věc a ukázat všem pravdu, ale většinou jenom začnete hádku, nebo do vás protějšek začne nepříjemně rýpat.

S největší pravděpodobností vás ti, které jste se snažili osvítit, jenom stáhnou dolů na jejich nízkou frekvenci a budete se cítit provinile, za to kam jste to nechali dojít. Pamatujte si, že moudrost nelze vnutit, zkušenost je nepřenosná a na světě nejsou dva stejní lidé, tudíž cesty kterými jdeme, se různí. A to je v pořádku.

5. Nemusíte si vždy vybírat stranu
Ne všechny věci na tomto světě jsou jenom černé nebo bílé. Kdo se mýlí nebo má pravdu, je často zavádějící otázka. Navíc často zacházíte s nekompletním obrazem děje. Snadno tak můžete být strženi do zaujaté subjektivní debaty, pocitu zklamání, nebo můžete někoho zbytečně ranit.
Neznamená to, že byste měli být vždy neutrální, ale než se postavíte na něčí stranu a začnete za něco (nebo někoho) bojovat, moudře zvažte, jestli je to vaše věc, jestli to stojí za to a jestli máte dostatek vědomostí a dostatečně hluboký náhled na problém.

Když si jednou v životě uvědomíte, že nemusíte mít nutně na všechno názor, nebo že je naprosto v pořádku říct ,,nevím o tom dost abych se mohl vyjádřit nebo zaujmout stanovisko“, velice se vám uleví a začnete tímto způsobem šetřit svůj čas i energii. Nemusíte nutně znát odpovědi na všechny otázky a nemusíte se vždy vůči všemu vymezovat. Klidně to můžete nechat proplout kolem, aniž byste se zapojili.

5+1. Dejte si prostor pro seberealizaci
Nepotlačujte své emoce. Naučte se vyjádřit sami sebe a ukázat své skutečné city. Zábavou aktivně zvyšujete své vibrace, čímž posilujete svou imunitu vůči destruktivitě. Čím více zábavy a kreativního vyjádření máte v životě, tím více jste chráněni. Zpěv, tanec, kreslení a smích zlepšují vaši energii.

7. Nehrajte si na Boha
Než začnete někoho zachraňovat, posílat mu léčivou energii nebo na něho nějak jinak působit v zájmu vyššího dobra, měli byste si vždy být vědomi rizik a ctít Zákony Vesmíru. Vždy si položte základní otázky:

Mám svolení dotyčného pro to co se chystám udělat? (působit energeticky bez svolení dotyčného je černá magie, i pokud jste měli dobrý záměr)
Proč vlastně tato osoba potřebuje pomoc? (zaměřte se na primární příčinu, nemá totiž smysl lepit zdi izolepou, pokud je v domě puklá základová deska a rozjíždí se mu základy)
Může být tato situace pro dotyčného důležitá životní etapa, během které se potřebuje něco naučit? (mnohdy jsou cizí intervence jenom rušivé elementy, které zpožďují nebo narušují proces řešení a učení)

Je velmi důležité si uvědomit, že tím, že se budete vměšovat do života někoho jiného, se vám může snadno stát to, že to strhne váš život na jejich úroveň. Nevhodnou a neodbornou pomocí nikomu nepomůžete, naopak na sebe můžete přebrat cizí nemoci, duchy, prokletí, neštěstí, smůlu, dluhy a mnoho mnoho dalších zhoubných věcí, které původně nebyly vaše!

8. Noste u sebe křišťál
Přírodní křišťál se může stát strážcem vaší energie a bude posílat pryč zlé síly. Noste ho u sebe a mějte ho po ruce. Když vám není dobře, vezměte ho do ruky. Je však třeba dobře vybírat, protože ne všechny křišťály mají moc.

9. Naučte se různé rituály pro očistu své energie a používejte je
Osvoboďte se od destruktivní energie. Stejné přitahuje stejné. Pokud jste již ovlivněni temnou energií, už teď lákáte stejné frekvence k sobě. Tento nekonečný problém sám od sebe nezmizí, musíte s tím něco udělat a vědomě změnit způsob, jak přemýšlíte a jak se chováte.
Zajímá vás tématika podrobněji? Více o tom jak fungují energie a očistné rituály najdete v knize Anděl strážný.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho aneta 2020-10-23 10:10:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, tohle je zajímavý článek:
https://www.extrastory.cz/turistka-vratila-veci-ktere-ukradla-z-pompeji-15-let-ji-pry-prinasely-smulu?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=450611&dop_req_id=SzgVKaooVX9-202010230756&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Ikona diskutujiciho Rickie 2020-10-23 14:17:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásny a užitočný článok. Ďakujem 🙏❤️

Ikona diskutujiciho Dexter 2020-10-23 15:51:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musim se zeptat, neda mi to. Co mas porad s tim 5+1? Sestka je cislo jako lazdy jiny, neni v nem zadny zlo, nenese negativni energii, takze nechapu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-23 15:54:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Zbytečně nepíšu šestky.

Ikona diskutujiciho mif 2020-10-23 16:56:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mno, stoprocentně můžu souhlasit pouze se sedmičkou. Vždy se to totiž obrátí proti tobě. Vlastní tragická zkušenost (já jsem čaroděj, kdo je víc!). Ad /jak tam někdo psal/ „5+1“ – všude píšeš, jak pohrdáš křesťanskou mytologií, ale odmítáš šestku, aby se náhodou nekumulovala do třech (apokalypsa). Víš taky, že šestka znamená smysl pro obětování se, harmonii a lásku? Že jsou to dvě tercie? Nevěřím, že by čarodějka Tvého kalibru byla tak krátkozraká. Omlouvám se za poněkud strohá slova, bývalý čaroděj mif 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-23 18:23:33
Ikona diskutujiciho
sipka

mife, je mi to úplně jedno. Mám svůj web, píšu si čísla jak chci a komu se to nelíbí, ať mi klobouk políbí.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-10-23 21:04:35
Ikona diskutujiciho
sipka

🙂 vy asi o Alušce moc nevíte…

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-10-23 21:06:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

něco podobného momentálně řeším. děkuju za článek.

a až budu finančně zas moct, nějaký křišťál si stopro pořídím. jsou moc hezké i jako dekorace na pracovní stůl 🙂

Ikona diskutujiciho mif 2020-10-24 14:42:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

2 Alu: Opět se omlouvám. Nechtěl jsem, aby můj vzkaz vyzněl nějak negativně. Promiň, prosím…

Ikona diskutujiciho STK 2020-10-30 17:40:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, pěkný článek …
„Ctít zákony vesmíru“ nemáte náhodou někde článek jaké zákony to jsou?
Děkuji Petr

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-10-30 18:10:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Zákony Vesmíru jsou popsané v mé první knize Svět za oponou: https://www.alue.cz/p/svet-za-oponou/

Ikona diskutujiciho Vaclav 2020-11-02 09:39:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednat intuitivne, posilovat svou intuici. Verit v silu myslenky, neskodit druhym ani sobe. Mit se rad, byt v pohode. Vylucovat vse, co tomu brani.

Ikona diskutujiciho lela 2020-11-05 12:30:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím, Alue, díky za článek, už jsem udělala vše pro odstranění destrukcí a přesto se ti lidi na mě lepí…už fakt nevím…a tlak sílí…použila jsem tvé rady, a uvědomila, a pořád pod tlakem…jako houba…tak asi začnu odznova…jen jak…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-05 13:15:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebo začít pálit mosty. Když je někdo blbec, nezměníš ho. Můžeš si ale vybrat, jestli si ho pustíš do života.

Ikona diskutujiciho Lela 2020-11-06 19:32:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Njn…díky spálila…mosty….smlouvy….vím jak to myslíš….asi neumím říct zavčas ne

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek