9 Metod pro přirozené obnovení růstu vlasů

28.11.2020 v Léčba 36

Každodenní ztráta menšího množství vlasů je zcela normální, zejména u lidí, kteří zhubli, rodili, zažívají každodenní stres nebo měli různé zdravotní potíže. Z různých důvodů se obvyklé mírné padání vlasů může změnit na intenzivní vypadávání vlasů v chomáčích, pramenech a způsobit až plešatost.Naštěstí existují různé jednoduché a účinné způsoby pro záchranu vašich vlasů a jejich posílení.

1. Jezte potraviny stimulující růst vlasů
Důvodem pro vypadávání vlasů může být nesprávná strava, ale situace se může změnit přidáním správných produktů. Skvělé potraviny na podporu růstu vlasů jsou:
Kimči, vejce (jsou bohaté na bílkoviny a biotin, potřebný pro růst vlasů), špenát (obsahuje složky nezbytné pro růst vlasů, jako jsou folát kyselina listová), železo a vitamin A), losos a další mastné ryby (jsou nejlepším zdrojem omega-3 mastných kyselin, které zlepší hustotou vlasů), avokádo (obsahuje hodně vitamínu E, vitamínu C a důležitých mastných kyselin, které také prospívají vlasům), maso (skvělý zdroj bílkovin a železa, nezbytných pro zdravé vlasy).

2. Dopřejte své vlasové pokožce olejové zábaly
Stejně užitečné jako úprava vaší stravy, může být i masírování hlavy a používání vlasových masek. Vyzkoušet můžete masáže hlavy a masky s použitím různých druhů olejů. Oleje pokožku vyživí a ta pak tvoří zdravější vlasy.
Výborný je ricinový olej, ale musí se zředit, sám o sobě je hodně hutný.
Rozmarýnový olej lze použít k léčbě plešatosti a stimulaci opětovného růstu vlasů. Několik kapek používejte k masáži vlasové pokožky několikrát týdně.
Geraniový olej je známý svými účinky podporujícími růst vlasů. Můžete ho smíchat s nějakým nosným olejem a použít jako masku nebo přidat do šamponu, používaného během týdne.
Gel z aloe vera se dá používat proti vším, což je stav, který může vést ke svědění vlasové pokožky. Když si ji škrábete příliš, můžete si ji i poškodit. Ranky, vyrážky a podráždění vám mohou poškodit vlasy a dokonce způsobit vypadávání vlasů. A aloe vera je známé tím, že léčí rány.

3. Použijte cibulovou šťávu
Její pach možná není příjemný, ale cibulová šťáva může být účinnou pomocí proti lokální plešatosti. Obsahuje živiny, které po nanesení na vlasy prospívají folikulům. Upravuje a podporuje růst vlasů. Můžete vymačkat trochu šťávy a pak si ji nanést na celou vlasovou pokožku.

4. Přidejte zelený čaj
Zelený čaj je jeden z nejlepších zdrojů antioxidantů, je známý jako hodnotný výživový doplněk, používaný k léčbě různých zdravotních problémů. Obsahuje epigallokatechin galát, který lze použít k obnovení růstu vlasů.
V jedné malé studii dobrovolníci s plešatostí užívali nový doplněk, který obsahoval extrakt ze zeleného čaje, vitamin D, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny a další prvky. Výsledky ukázaly, že u 80% účastníků byl zpozorován působivý opětovný růst vlasů.

5. Zkontrolujte svou hladinu vitaminu D
Mezi nižšími hladinami vitaminu D a lokálním plešatěním může být jistá spojitost. Proto by mohlo být důležité poradit se se svým lékařem a dát si udělat potřebné testy. Užívání doplňků stravy s obsahem vitaminu D, které vám předepíše lékař, dodržování správné stravy a pobyt na slunci by vám mohly pomoci vyléčit vypadávání vlasů mnohem rychleji, než byste čekali.

5+1. Nečešte se za mokra
Upravování vlasů hned po jejich umytí může způsobit jejich vážné poškození. Když tento typ poškozování děláte příliš často, může vést ke ztrátě vlasů a plešatosti. Vlasy nechte raději vyschnout a pak je jemně pročešte hřebenem s řídkými zuby.

7. Přidejte olej z dýňových semínek
V jedné velké studii požádali účastníky s alopecií o užívání doplňků s obsahem oleje z dýňových semen, zatímco druhá část užívala placebo. Na konci experimentu ukázaly výsledky u první skupiny výrazný růst vlasů. Přestože je v tomto směru zapotřebí ještě další výzkum, přidání tohoto produktu do vaší stravy, spolu s dalšími užitečnými prvky, by vám mohlo velmi prospět.

8. Vyzkoušejte šampon s lékořicí
Lékořice stimuluje vlasové kořínky, podporuje růst vlasů a zmírňuje jejich řídnutí. Snadno se používá, pokud je složkou v šamponu. Svůj předešlý produkt můžete nahradit přírodním bylinným šamponem, obsahujícím lékořici a používat ho každý den.

9. Zázvor
Podle další studie obsahuje zázvor bioaktivní složky, které mohou zlepšovat růst vlasů a také může mít antifungální, antioxidační a antimikrobiální účinky na vaši vlasovou pokožku. Jeho šťávu nebo olej můžete využít tak, že ho změníte na výživnou masku na vlasovou pokožku. Zkombinujte ho s nějakým nosným olejem, například s jojobovým, kokosovým či arganovým a naneste si ho na vlasy. Hlavu si na 30 minut zakryjte čepicí a poté opláchněte.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Emily 2020-11-28 09:31:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, ta poslední fotka je jak ty a tvoje hříva za pár let. 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-28 10:18:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Na to bohužel nemám genetickou predispozici. Jinak bych to měla vypěstovaný takhle už dávno.

Ikona diskutujiciho JOjo 2020-11-28 09:40:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek pro nás vlasatice….jen bych ráda doplnila, že nezbytné je i užívání hořčíku. A mimo jiné, už dávno nestačí hodnoty vitamínů a minerálů z jídla či sluníčka. Teď jsme s mužem tomu hodně věnovali a nastudovali jsme toho fakt dost. Super povídání je od pana S. Richtarika ze Simploniky poslech třeba zde https://www.infovojna.sk/archiv/informacna-vojna musíte si ho najít, je to z 6.8.2020….My jsme si nechali i změřit homocystein a nasadili jsme vysoké dávky vitamíny řady B, D, K2, C atd , hořčík-nebudu zde vypisovat prostě co všechno, ale velké zlepšení. Hlavně v náladě-to jsme si všimli jako prvního. Nejsme vůbec „depkojidní“ lidi, ale teď jsme tak od rána dobře naladění, až nás to fakt zarazilo…Dále zlepšení, kůže (je nám 58), vlasů atd. V lednu chci jít na krevní testy, a věřím, že to bude už jen skvělé :)….zdravím všechny

Ikona diskutujiciho hanka 2020-11-28 10:23:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Och, to jsou tak krásné fotky. Vypadávání vlasů řeším už hodně dlouho. Zkusila jsem skoro všechno, srovnat hormony, detoxikovat játra, ledviny, přesličku, kopřivu, křemelinu, železo, jód, doplňky stravy, stále preventivně detoxikuju, stravu mám domácí a dobrou, nejsem vegetarián, detoxikovala jsem i těžké kovy, radioaktivitu. Nebarvím se, myju šetrně jednou týdně. A vlasy padají a padají. Mohlo by to být ze stresu, ale padaly i v době kdy jsem měla naprosto pohodový život. Poslední možnost která mě napadla je ta, kterou jsem se dozvěděla od pana Jakeše detoxikačního poradce z Brna. Nevím teda jestli je to můj případ ale mohl by být. Jsou případy kdy lidi do sebe valí doplňky stravy, vitamíny, minerály, přípravky na výživu kloubů a podobně, v domnění, že si tím zlepší výživu. Ale paradoxně může docházet (a často dochází) k tomu, že tělo tuto výživu z nějakého důvodu nedokáže přijmout. Například ze stresu, nebo z hluboko uložených traumat („nemůžu se najíst, nemám dostatek, babička žila za války a nebylo jídlo…“). Je to přirozená reakce – když je člověk ve stresu, nejí. Pokud jsme dlouhodobě stresovaní, blokuje se buněčná výživa. Takže to co dodáváme např. kloubům, se k nim nedostane, ale uloží se někde jinde v těle a tělo to bude naopak zatěžovat. Toto se dá perfektně vyměřit u detoxikačního poradce. Já jsem teda na měření tohoto problému nebyla, ale mám dojem že to bude můj případ, protože jsem přesně ten typ co ve stresu nejí. Jak v mikrokosmu, tak v makrokosmu. Asi se to děje i uvnitř těla. A řešení, které panu Jakešovi na měření často u těchto případů vychází, je dodat tělu antioxidant. Dokáže vyvést výživné látky z těch míst, tkání, kde nemají co dělat, a dostat je tam kde jsou potřebné. Čili přestat přetěžovat tělo a obnovit buněčnou výživu. Kdybychom člověku se zablokovanou schopností přijímat výživné látky dodávali vitamíny a minerály, tak ho přetížíme a bude to ještě horší. Tělu je potřeba říct – „můžeš se v klidu najíst“. Na to je antioxidant. Takže teďka beru céčko ve vysokých dávkách a čekám jaké budou výsledky. Po třech týdnech zatím pozoruju nárůst energie a vitality. Tak uvidíme.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-11-28 11:06:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nojooo. já jako malá mívala vlasy daleko pod zadek, máme to v rodině. pletli mi z toho vždycky boží culíky… později, ještě jako dítěti, mi je mamka nechala ostříhat(já chtěla) a delší dobu jsem je měla kratší + PPP taky udělala svoje – o půlku vlasů jsem přišla a oslabilo je to – a teď akorát si nechávám znovu narůst:) tak uvidíme, jak dlouho to zabere. článek mi akorát padl do noty, díky.

ps: moc doporučuju tenhle šampon a sérum. pro slabé vlasy s tendencí k padání paráda! mým vlasům to hodně pomohlo, výsledek jsem viděla hned po prvním mytí 🙂 šampony mi vždycky spíš vlasy ničily a to jsem používala i ty dražší… tenhle je suprovej. ale samozřejmě každému sedne něco jiného.

https://www.notino.cz/loreal-professionnel/serioxyl-denser-hair-serum-pro-ridnouci-vlasy/

https://www.notino.cz/loreal-professionnel/serioxyl-natural-thinning-hair-cistici-sampon-pro-prirodni-ridnouci-vlasy

Ikona diskutujiciho JOjo 2020-11-28 16:10:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechci ti brát iluze, ale zkus se podívat na složení preperátů. Zrovna značka Loreal bych řekla že nebude nic moc přírodního. Stačí aby tam byl silikon či podobný “ sajrajt“ a už do sebe láduješ chemii. Spíš bych hledala jen přírodní kosmetiku ať na tvář, tělo tak i vlasy…..Ale to je jen můj názor. Já mám štěstí, že super kvalitní kosmetiku mi vyrábí sestra. Ale dnes už najdeš mraky výrobců, i když ne všichni to dodržují. Musí se to hlídat stejně jak jídlo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-28 16:20:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechci si tahat triko, ale mám dojem, že ten Serioxil ví Nirvana ode mě, protože s ním mám fakt dobré zkušenosti a doporučuji ho dál. Hlavně chlapům po něm dorůstá počáteční kolečko vzadu na hlavě když začínají línat a kdo má hodně jemný vlasy, tak je jich víc a zhrubnou a líp rostou. Na moje vlasy to asi moc efekt nemělo, protože jsem to dávala jenom pár měsíců a pak mě to přestalo bavit, ale ještě ho mám a měla bych zase začít. Serioxil není přírodní, ale funguje!

Ikona diskutujiciho Jojo 2020-11-28 16:46:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasně, já to chápu, že když má člověk málo vlasů, tak použije cokoliv, jen aby to pomohlo. Což není můj případ, a neodsuzuji nic a nikoho. Já jsem halt hodně na ty přírodní věci. Taky ještě mohu doporučit .Jednou týdně se namočit do vany se sodou, min na 30min a to i s hlavou. Taky to dělá zázraky a kůže si vůbec dost chrochtá…Mě se vlasy po této lázni hodně vlní, ale já mám celkově vlasy dost vlnité a když je venku vlhko tak kudrnaté….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-28 17:17:46
Ikona diskutujiciho
sipka

možná se vlní, protože soda vysušuje… ¯\_(ツ)_/¯?

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-11-28 17:36:06
Ikona diskutujiciho
sipka

noo… já jsem to vlastně našla na notinu docela náhodou a řikám si, že to zkusím:D a třeba to něco udělá. a můžu upřímně říct, že udělalo. měla jsem vlasy hodně vysušené a špatné konečky, dost padaly při česání, teď jsou o moc lepší, i ty konečky. jinak ráda používám na vlasy vajíčka a podobný věci, taky nějaký ty masky proti padání vlasů a tak podobně… co mi zrovna přijde pod ruku. ale různý šampony ty výsledky dost sabotovaly. to tenhle ne:) ten mi místo toho až skoro magicky spravil konečky. jestli sérum vyloženě něco dělá zatím říct nemůžu, ale připadá mi, že vlasy méně padají. mimoto taky beru vitamíny a denně 5000mcg biotinu v pilulce:) ten i kdyby nic nedělal, beru ho pro pocit:D
(tyo jak si ten svůj koment pročítám, tak to vypadá, že vedu nějakej děsně nudnej hrozně slušnej život zalezlá v jeskyni, požírající výhonky a multivitamíny, jak strýček školastik… to vůbec neni pravda:D lol)

a vanu bych si taky přála. bohužel mam v bytě sprchu a ani by tu vanu nebylo kam dát. možná za pár let. můžu si o tom nechat zdát 😐 naložit se v bazénu s cizíma lidma do vířivky nemá ten efekt…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-28 17:44:36
Ikona diskutujiciho
sipka

aha, vidiš to… takže jsi to našla sama. zajímavé, jak je svět malej. ještě se podívej na výrobek Venira, je to drahý, ale pro mě jediný vitamíny co opravdu zabírají 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-11-28 18:30:06
Ikona diskutujiciho
sipka

…. podobní lidé mají tendence používat podobné věci 😁 ale né… kecám, svět je malej. a díky, určitě kouknu.

Ikona diskutujiciho leeth 2020-11-28 20:12:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a za me Venira taky jediny, co zabira. Nedokazu ani treba dvoutydenni prestavku, ehem, zacnou mi padat dve hrsti vlasu denne.. Na Venire prisaham ani jeden. :/ taky to z vlasu jako pavucinka udelalo normalni stredne tvrdsi kvalitnejsi vlasy a je jich aspon tak jednou tolik. Velka zmena. Davkovani mi uplne v klidu staci polovicni, tedy jedna tableta, tedy setrici rezim.. 😀
Na te sode neco bude, souhlasim ale s obema vyroky. 😀 Lidi na no poo sodovy metode si vazne chrochtaj, ale – bohuzel se jich opravdu hodne po cca roce pouzivani dozna, ze najednou ta soda vlasy vic a vic oslabila a silene se lamou uz u hlavy a nedorustaj, jsou slabe. Mozna odsud posud.. Treba na hluboke procisteni jednou mesicne ano, ale jinak obezretne..? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-28 21:41:18
Ikona diskutujiciho
sipka

taky beru jednu kapsli denně, podle mě to stačí. a nemám díky tomu nárazový padání vlasů na podzim a na jaře 🙂

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-11-28 11:08:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

omg tohle

https://www.youtube.com/watch?v=GH50KECqkJ0&ab_channel=SalsaSauce

Ikona diskutujiciho izairi 2020-11-28 17:45:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dobrá bude určitě ajurvédská kosmetika,a u nás ve zdravé výživě mají 100% přírodní kosmetiku z Dánska.Jmenuje se Urtekram a jejich šampony si prý lidé moc chválí.Já si od nich zatím koupila zubní pastu aloe vera,která je bez fluoru.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-28 18:08:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Od Urtekramu jsem zkusila ledacos.. vlasy jsou ze šamponu hrozně suchý a nedají se česat, balzám nebalzámoval a stejně byly vlasy suchý, zubní pasta se zase roztékala do vodnata, takže končila na tričku, což se mi s normální pastou nestává… Kosmetika ani nijak moc extra pěkně nevoní. Nějaký pach má, ale slabý a pro mě nic moc. Takže se mi neosvědčil.
Možná je to takovej ten problém, kdy je něco ,,až moc bio“ ? 😀

Ikona diskutujiciho Danny 2020-11-28 19:12:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Od Urtekram mám šampon na blond vlasy a s tím jsem spokojená 🙂 Měli jsme od nich doma i zubní pastu, ale tu jsem nesnášela, protože, jak říkala Aluška, moc tekla. Všimla jsem si, že většina přírodních past je strašně řídká.

Jinak na vlasy jsem si nedávno koupila Panthenol (protože bych chtěla docílit takových krásných dlouhých vlasů jako na těch fotkách), který ženské různě po netu doporučovaly. Tak jsem zvědavá, jestli to něco udělá.

Ikona diskutujiciho leethm 2020-11-28 20:06:25
Ikona diskutujiciho
sipka

ach Nirvanko, prosim, mrkni tady! https://instagram.com/denisa_sladkova?igshid=1n42vizdxduz7 stories o Notinu. Jestli uz Loreal, tak HLAVNE ne z Notina! Vsichni zlati lide, co tu ctete, se prosim mrknete, no, pro zajimavost a posouzeni.. No ja proste musela, je to vazne vyzivne pocteni a nikoho nemuzu neodkazat tim smerem, to bych si neodpustila.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-11-28 19:58:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha,no je fakt,že jsem si přivoněla ke kokosovému šamponu od Urtekram (kokos miluju) a s kokosem to nemělo nic společného,a spíš mi to páchlo.Jak jsem ale psala,šampón jsem od nich neměla,takže kvalitu nemůžu posoudit.No tak snad radu od Ljuby Skořepové,ale to se dělá v květnu a už si to přesně nepamatuju,ale určitě se to dá najít na netu.Jde o to,že v květnu když jsou mladé kopřivy se vykopou kořeny,řádně se očistí,nacpou do 3 l láhve,zalijí vodou a nechá se to stát (už nevím jak dlouho) Pak se to přecedí do dvou 1,5 l petek a každý den se musí jedna vypít.Je to asi na 14 dní,takže je to trochu náročné na to,že asi každý druhý den musíte kopat kořeny.Vlasy po tom prý ale zhoustnou a rostou jako divé.Jo a i když ty kořeny úplně vydrhnete,tak stejně je v té vodě cítit zemina.Já si kdysi udělala jen dvě láhve,takže výsledky ještě nebyly.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-28 20:34:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Já znám jenom kopřivovej výluh proti škůdcům rostlin. Natrháš kopřivy, zavřeš do sklinky, zaliješ vodou a dáš na dva týdny na sluníčko. Vznikne ti něco, co smrdí tak šíleně, něco jako fekál zkříženej s bažinou a tím pak stříkáš kytky (venku, doma ne, to bys omdlela)…. přesto to na škůdce nepomohlo! 😀 😀

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-11-28 21:01:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue to sa používa ako hnojivo na paradajky a podobne. Záhradkári to vyrábajú vo veľkom a nemusí to byť na slnku, stačí prikrytý kýbel. Na škodcov nebude fungovať asi nič, čo je BIO .)

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-28 21:39:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby měli brouci čuch, tak utečou před smradem.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-11-28 21:35:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak teď jsi mně alu tedy pobavila.Hm,po třech týdnech by to asi už k pití nebylo,leda snad na ty škůdce.Ale bez legrace, ta voda se dá v pohodě vypít.Má to barvu jako kopřiva,voní to jako kopřiva,a chutná taky tak.Plus je tam cítit ta zemina. A kdo by to nechtěl pít,tak by možná stačilo splachovat tím vlasy,myslím že i to by bylo účinné.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-11-28 21:38:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Na oplach vlasů se dělá čaj z kopřivy (ale mně to připadá jako hrozný plýtvání, lepší je to vypít :D), jinak když chceš bylinu vyluhovat co nejlíp, tak všechny látky pustí v lihu. Myslím si, že lepší než studený výluh, bude zrobit čaj, klidně i ty kořeny a to proto, že máš jistotu že je to čersvý a že to nezpuchne 🙂 Já po svém zážitku s tím smradem jdu radši po čerstvým 😀 Zalívat čaj 40 stupňovou vodou znamená že ani vitamínům neublížíš.

Ikona diskutujiciho Nikča 2020-11-29 13:34:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, ráda bych doporučila Curly girl metodu, pokud máte nepoddajné vlny, kudrny, zkrátka vlasy alá hagrid, když je rozčešete. 😀 Je to dokonce vhodné i pro ženy, kterým se jen mírně vlní konečky a nakonec touto metodou zjistí, že mají krásně vlnité, někdy i kudrnaté vlasy.
Musím říct, že od té doby, co to praktikuji, jsou vlny definovanější, řekla bych i zdravější, jelikož postup v nich uzavře hydrataci, masky,… a vlasy nejsou tak suché. Také mě hodně trápily roztřepené konečky důsledkem nesprávného rozčesávání, používání nevhodných šamponů atd. a musím říct, že se to o dost zlepšilo a až si je půjdu dát zastřihnout, bude stačit šmiknout cenťák a ne třeba 10 cm, jelikož jsem je měla dost zničené. Je to sice namáhavější a na první pohled dost složité, ale řekla bych, že výsledky stojí za to. Je tam důraz na používání přírodních produktů bez silikonů, parabenů, sulfátů,… Některým ženám dokonce i začaly rychleji růst vlasy. Pokud vás to zaujalo, určitě mrkněte na stránky níže, nebo kterékoliv jiné, které se tím zabývají. Existuje i skupina na fb, kde si ženy sdílí své výsledky, různé produkty a nejen to. 🙂
https://www.kudrnatevlasy.cz/blogs/1/curly-girl-metoda-postup

Ikona diskutujiciho JOjo 2020-11-30 13:28:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Já taky děkuji moc za odkaz, protože to je přeeesně pro mé vlasy. Hned nastuduji a vyzkouším….díky

Ikona diskutujiciho Jiskra 2020-11-29 14:18:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veniru beru a je fajn, k ní jsem i v létě změnila hlasovou kosmetiku, teď používám profesionální přírodní značku Zenz, vlasy mi vydrží týden do dalšího mytí, jsou lesklé a netřepí se tak rychle, třepení je asi můj největší problém, tak jsem za to ráda. Jen je to dost drahé, ale vydrží dlouho.

Ikona diskutujiciho jitka 2020-12-01 09:57:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdysi se tu probírala mrkvová štáva na vlasy.

Ikona diskutujiciho Pavla 2020-12-02 17:18:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna dnes na mě vyskočily tyto stránky a přišlo mi to hodně zajímavé..:-)
https://expertnavlasy.eu/odkedy-si-neumyvam-vlasy/?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=blogpost-12.8&fbclid=IwAR0FIVtyI3-BkwgJCsoY0mDkVWSnDzjiZzhgKLDMvFCj2GuW8fWMCFRh8H8

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-02 18:51:29
Ikona diskutujiciho
sipka

kupuju, vyzkouším, když to bude dobrý, tak řeknu 😀

Ikona diskutujiciho kiana 2020-12-06 20:13:26
Ikona diskutujiciho
sipka

ty jo to vypadá dost dobře – taky jsem objednala

zatím nejlepší co jsem vyzkoušela je
https://www.elinai.eu/elinai/e-search?q=myc%C3%AD+olej+na+vlasy

ale tohle vypadá ještě líp

Ikona diskutujiciho hanka 2021-05-07 12:18:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak to dopadlo s kosmetikou expertnavlasy? Funguje to? Zrovna hledám recenze a narazila jsem na tuto diskusi 🙂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-07 12:42:41
Ikona diskutujiciho
sipka

mám to doma, ještě jsem se k tomu nedostala… ale štve mě, že mi po nákupu neustále spamují schránku s urgenčními maily NAPIŠ RECENZI DEJ VĚDĚT ZAJÍMÁ NÁS JAK JSI SPOKOJEN CHYBÍŠ NÁM TADY atd.. hodila jsem je do spamu

Ikona diskutujiciho kiana 2021-05-07 20:14:14
Ikona diskutujiciho
sipka

já to vyzkoušela – po koupi změna k lepšímu a vlasy rychleji rostly (což ani nějak nepotřebuju, protože mi sice rostou pomalu, ale mám je dost dlouhé), po delší době používání je to dobré, už nevidím nějaké velké rozdíly = udržuje se to stále na stejné úrovni asi, ale chtěla bych vlasy ještě nějak zlepšit, protože je mám moc suché). Nevím, jestli to je touto kosmetikou, protože teď používám na vlasy jenom tuto řadu a suché vlasy jsem měla vždy, ale stále s vlasy nejsem úplně spokojená, takže asi vyzkouším na čas jinou kosmetiku abych zase porovnala rozdíl. Doma používám zvlhčovač vzduchu, který mi tedy vzduch téměř nezvlhčí, mám větší pokoj a potřebovala bych zvlhčovače minimálně 2 (při tom jednom zvlčovači, který mám zapnutý, je vlhkost vzduchu 43%.. bez zvlhčovače by to bylo 35%). Takže nevím, jestli tato kosmetika fakt víc vysušuje vlasy a nebo mi to tak jenom připadá (kdyžtak pak taky napište zkušenosti, až to vyzkoušíte).

Takže zezačátku jsem byla docela nadšená (i když tak výrazný rozdíl ve vlasech jako bylo na fotkách v recenzích před a po jsem neměla – spíš malý rozdíl) a po pár měsících hledám, co s vlasy udělat dál (zkusím asi keratinovou masku: MAGICAL KERATIN HAIR TREATMENT MASK 5 SECONDS – těm pěti sekundám se mi nějak nechce věřit, ale uvidíme).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-05-08 10:56:52
Ikona diskutujiciho
sipka

na hodně suché a přitom husté vlasy by mohla sednout natura siberica:
https://kondicionery-a-balzamy-vlasu.heureka.cz/natura-siberica-rakytnikovy-balzam-pro-oslabene-a-poskozene-vlasy-s-vyhlazujicim-ucinkem-400-ml/
ale pozor, moje jemné vlasy to slepilo do tří dredů 🙂 není to kondiš na jakékoliv vlasy, pouze na suché kterých je hodně

pak ještě existují mycí oleje od hádka, taky vhodné na suché vlasy
https://eshop.karelhadek.eu/vlasovy-myci-olej-pro-suche-vlasy

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek