9 Věcí které oslabují naši spirituální sílu

19.11.2020 v Energie 6

Přemýšlíte občas, proč už vaše spirituální síla není taková jaká bývala? Přistihli jste se někdy při myšlence, že před pár lety, nebo desítkami let, jste měli více zážitků a byli více vědomí? No, asi je to pravda… Tento jev ztrácení spirituálních sil, ubývání zvláštních zážitků a pád do materialistického zaměření, je bohužel založen na mnoha faktorech, které se běžně vyskytují v našich životech a jen těžko se jim odolává. Jsou věci, které můžeme změnit, a věci, které změnit nemůžeme. Hlavní faktor však spočívá v tom, jakým způsobem jsme si postavili náš životní styl.Zamyslete se, jestli nevědomky nepřitahujete a nevyhledáváte situace, nenakupujete věci, nebo se nesetkáváte s lidmi, kteří oslabují vaše spirituální síly.

Co oslabuje naši spirituální sílu

1. Kuchyňské a domácí náčiní vyrobené ze železa
Existuje velmi stará víra podle které může železo oslabit naši spirituální sílu. Zejména tu, která souvisí s přírodou a říší víl. Je to skutečně tak a dá se to použít i cíleně. V případě, kdy máte pocit, že máte až příliš mnoho energie (brní ve vás, jste hyperaktivní a večer nemůžete usnout protože necítíte vůbec fyzickou únavu) pomůže chytit se rukou radiátoru v místnosti a pár minut počkat. Ten vytáhne přebytečnou energii, kterou uzemní.

Je zajímavé, že nám to bylo ukázáno ve filmech, z nejnovější tvorby bych ráda připomenula filmy o Zlobě, což byla kouzelná bytost z lesa s obrovskými nadpřirozenými silami. Když se jí dotklo cokoliv ze železa, pálilo ji to a nemohla kouzlit.

Železo uzemňuje, je to silný prostředek k naladění se na hmotný svět. Pokud možno se zbytečně železa nedotýkejte, nenoste kovové věci obtažené kolem těla – uzavřené prsteny, řetízky, kovové náramky – a v kuchyni se snažte dávat přednost dřevu před kovem.

2. Multimediální zařízení, smartphony, obrazovky
Mohou být návykové. Jejich neustálé používání nás rozptyluje a odvede naši pozornost ze skutečného světa do virtuálního. Mohou sloužit pro dobré účely. Například poslech inspirativní hudby, sdílení našich vědomostí, vzájemná komunikace.
Pokud je používáme se zdravou mírou a vhodně vybíráme obsah kterému se chceme vystavovat, mohou nás posílit a mnohé naučit.
Pokud si však nebudeme vybírat vhodný a prospěšný obsah a budeme místo toho celý den přilepení na obrazovce s bezduchým nebo destruktivním obsahem, ztrácíme čas a destruktivní obsah z nás i vytáhne energii, nebo na nás naflusá zlé energie, které nám přitíží. O případném kontaktu s destruktivními nebo agresivními lidmi zejména v diskuzích, ani nemluvě. Ten je obzvláště poškozující a vysilující.

3. Polotovary a Fast food
Existuje mnoho způsobů, jak načerpat konstruktivní energii a tím posílit naši spirituální sílu. Jeden z nich je zdravé stravování. Každé jídlo je druh komunikace s matkou přírodou. Každé jídlo má svou energii, kterou nám předá.
Čerstvé kvalitní potraviny, připravené člověkem s veselou myslí, v klidu a s dobrou náladou, nám předá dobrou energii a posílí nás.
Fast food z fritézy, usmažený naštvaným a unaveným brigádníkem, nás naopak vysílí a bude nám z něho těžko. Jídla, která jsou vařená ve vzteku a frustraci, dokonce ztrácejí chuť.
Dbejte na to, jaké jídlo jíte a kdo ho připravoval. Spolu s jídlem přijímáte energii, kterou do jídla kuchař uložil. Proto je největší jistota vařit si sám a nechodit do kuchyně, když jste naštvaní.

4. Hluk
Hluk zvyšuje hladinu kortizolu a tím vyvolává tělesný stres, který nás vysiluje. Tímto způsobem ztrácíme emoční a duševní rovnováhu, což jsou základní věci, které jsou životně důležité pro zachování našich spirituálních sil.
Němci mají zajímavé pořekadlo ,,In der Ruhe liegt die Kraft.“ Znamená ,,V klidu spočívá Síla.“
Pokud tedy chceme získat sílu, je potřeba naučit se být v klidu a také žít v klidu.

5. Drogy
Je to velmi diskutované téma, protože někteří uživatelé drog hledají v intoxikaci způsob, jak dosáhnout spirituálních zážitků a určitého stupně duchovního probuzení. Netuší totiž, že jediná věc, které prostřednictvím drog docílí je, že si naruší energetické ochranné obaly, prostřednictvím kterých do nich začnou vstupovat destruktivní bytosti a rozruší se jim energie.
Drogy proto nejsou cesta k duchovnímu probuzení, je to přesně naopak. Drogy zavírají dveře a poškozují energetický systém člověka. Krátký zajímavý trip je draze zaplacen.

Přestože se drogy používaly nebo i dnes používají v černé magii, i tehdy praktikující mágy oslabují. Pokud se totiž praktikující nenaučí, jak něco dokázat sám, je pravděpodobné, že si na halucinogenní látky zvykne a bez nich už nebude umět pracovat. Narušené energie mu navíc zabrání v jakémkoli dalším nezávislém rozvoji.
Nutno také připomenout, že elitní satanisté používají tvrdé drogy při vyvolání Satana a kontaktu s ním, aby do nich mohl vstoupit a mluvit nebo jednat jejich prostřednictvím.
Je to velmi nebezpečný nástroj, proto se od jakýchkoli návykových látek držte co nejdál. Určitě ani nekuřte a nepijte moc alkohol, už vůbec ne tvrdý.

V 50. a 60. letech, byla velice populární astrální projekce díky novému hnutí New Age. V té době zájemci užívali Meskalin při experimentech, které měly vést k vynucenému astrálnímu cestování. Ne všichni však dosáhli stejných výsledků a někteří si vybudovali závislost, takže bez této drogy pak už neuměli cestovat sami.

5+1. Hrátky s čertem 
Pro některé může být lákavá možnost, přizvat k dílu démona, aby tak získal okamžité výsledky. Ale za temnou magii se platí vysoká cena. Démoni (zlí duchové) jsou chytré entity, jejichž účelem není pomoci vám, ale konzumovat vaši životní energii.
Většina lidí, kteří kdy zkřížili svou životní cestu s černou magií, za to nese závažné následky. Jedním z nich je ztráta schopností.
I když pro ně v určitém okamžiku mohl být vývoj některých věcí úžasný, následně padli z velké výšky. Vesmírný zákon o ctění svobodné vůle by nikdy neměl být porušen, pokud na sebe nechcete přivolat problémy.
Pokud si třeba kladete otázku, co můžete udělat v situaci, kdy vás někdo proklíná, stačí odvrátit zlé kouzlo a sobě zajistit energetickou ochranu, očistit se. Nemstít se a rozhodně neoplácet zlo zlem.

7. Žabomyší války
Neztrácejte čas a energii neustálým porovnáváním se s ostatními a soupeřením o to, co kdo je v čem napřed, lepší, kdo je oblíbenější, hezčí, sledovanější, nebo kdo je větší ,,magič„. Dělejte svoje věci v klidu, po svém, ctěte své možnosti a nekazte si svou cestu nějakou závistí, nebo nenávistí, protože vám to bere energii, kterou jste právě mohli využít na něco dobrého a konstruktivního.
Nikomu nepřekážejte na jeho cestě, nikomu se nemstěte a nikomu nepřejte zlo. Ubližujete tím hlavně sami sobě a přicházíte tak o své schopnosti a možnosti.

8. Trávíte až moc času zavření doma
Nejsme stvoření k tomu, abychom se povalovali v místnostech. Když budete až moc sedět uvnitř, připravujete se o důležitý zdroj vaší spirituální energie: O přírodu.
Zkuste chodit co nejčastěji na procházky. I dvacet minut denně udělá rozdíl. Buďte blízko přírodě. Lesy osvěží vaše spirituální schopnosti. Navštěvujte místní lesy nebo řeky. Uctěte bytosti přírody díkem, pěknou písničkou, najděte si svůj strom a choďte ho navštěvovat. Jsou to důležité rituály, které byste neměli vypouštět.

9. ,,Bezvěrci“
Vysvětlovat někomu, co je energie, proč je to důležité, jaký to má na vás vliv, nebo na co to je dobré, může být opravdu vyčerpávající. Snaha někomu dokázat, že to čemu věříte je skutečnost, obvykle snižuje vaši vibraci.
Nejjednodušší je, uzavřít vnitřně mír se všemi ,,bezvěrci“ celého světa a respektovat jejich způsob myšlení.
Měli bychom se smířit s tím, že všichni lidi nemůžou ocenit to co děláme, nebo umíme. A je to tak v pořádku. Nemůžeme po všech lidech chtít, aby byli stejní jako my.

Vybírejte si však, s jakými lidmi se stýkáte, abyste se mohli v jejich blízkosti uvolnit a projevit svobodně. Bez obav, že si na vás budou ukazovat, nebo se vám posmívat, či se znepokojeně vyptávat, jestli jste normální. Protože to by z vás opět vysávalo energii.
Když budete trávit čas s lidmi, kteří sdílejí váš pohled na svět, může to posílit vaši auru a povzbudit vaše spirituální schopnosti.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-11-19 02:13:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pravda pravda ❤ neskutečně moc se vším souhlasím, jako vždycky.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-11-19 12:21:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bohůmžel všetko veci ktorým sa človek asi moc nevyhne, preto sme tak spirituálne slabí. Ešte by som do zoznamu pridal niečo ako ,,krása miest“ Keď si predstavím aké boli mestá pekné kedysi https://youtu.be/hROH-fGYEOs a dnes všade wifiny, reklamy, škaredé bezduché moderné budovy, človek ani nemá chuť ísť do mesta. A aj v prírode ľudia v rúškach, vypílený strom, takže ani tam.

Ikona diskutujiciho Milan Mareš 2020-11-23 23:52:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Je to krásné. V čase, kdy kouzelný ptáček zazpívá svojí píseň, pozná i člověk svou píseň života.
Musíme tedy hledat jeden druhého a dávat mu svou lásku.
Je to jako v pohádce , kde síla lásky pomáhá překonat zlo.
A láska je kořením života a naše opravdová čistá spirituální síla.

Ikona diskutujiciho Anna 2020-12-04 10:43:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky,
krásné,
mé nejsilnější spirituální zážitky:
– vysoko v horách (v těch velkých 🙂
– a zdánlivě paradoxně – na přeplněných pěších zónách hned několika metropolí, kdy si lidé užívají procházku městem (a většinou i s živou hudbou pouličních umělců)
🙂

Ikona diskutujiciho mia 2020-12-14 12:04:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

prosím alue o názor na pružinovou matraci nebo kovovou postel, moc děkuji za odpověď

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-12-14 12:31:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Spala by jsi v rezonančním poli. Postel rozhodně musí být dřevěná a matraci jedině z různých typů pěny. Žádný kov.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek