Podle všeho dochází k cíleným zásahům do matrixu za pomoci inteligentních programů, jako jsou právě mužští a ženští MIB. Pravděpodobným účelem těchto zásahů je snaha udržet matrix v takovém stavu, který by zablokoval nebo přinejmenším přibrzdil další evoluci lidského vědomí. Existuje dokonce několik subjektů, které mají za úkol (oficiálně i neoficiálně) udržovat matrix ve stabilní fázi. Je to NORAD (The North American Aerospace Defense Command), DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) a FEMA (Federal Emergency Management Agency).
DARPA se zabývá zejména formováním naší budoucnosti, NORAD slouží ke kontrole naší současnosti. Oficiálně jenom kontroluje vzdušný a vesmírný prostor kvůli případnému vnějšímu ohrožení, ale nepochybně dohlíží i nad vlastním obyvatelstvem. FEMA má zvládat především krizové situace, které by mohly vzniknout například jako následek přírodních katastrof. Již mnoho let kolují spekulace o tom, že tyto tři instituce jsou vzájemně propojené, nejen mezi sebou, ale s dalšími, se kterými velmi úzce spolupracují.
Všechny futuristické technologie, které byly v minulosti zkoumány a testovány za účelem obrany proti vnějšímu ohrožení, mohou nyní najít uplatnění i na domácí frontě.
Proto nastal vhodný okamžik k tomu, abychom prozkoumali i suterén Matrixu a podívali se na zoubek organizacím, které tu působí. Tato část světa totiž vede vlastní, velice dynamický život. Rozsáhlá síť tunelů, bunkrů, někdy i celých podzemních měst, se táhne všemi kontinenty. Význam největších a nejpřísněji střežených vchodů do podzemních tunelů je lidmi přeceňován, zatímco o existenci těch opravdu důležitých vstupů do podzemních labyrintů nemají prostí občasné ani tušení.
Vchody interně označované jako top secret, se zpravidla nacházejí uvnitř nenápadných a docela obyčejných budov. Mohou to být opuštěné farmy, zavřené fabriky, nebo dokonce polorozpadlé chýše. Vždy jsou v úmyslně zanedbaném a zchátralém stavu.
Hlavní kontrolní středisko NORADu se nachází v rozsáhlém podzemním komplexu v nitru hory Cheyenne Mountain v Coloradu. Objekt se skládá z patnácti budov, dvanáct z nich je třípatrových. Domy stojí na více než tisícovce obrovských spirálových pružin, takže jsou vysoce odolné vůči zemětřesení nebo jiným otřesům půdy – například kdyby nastalo bombardování.
Hlavní úkolem NORADu je samozřejmě „obrana země“. Zajímavý je však její department, Ministerstvo domobrany, který nabízí další možnosti využití. Především je to shromažďování obrovského objemu dat a dohled nad „podezřelými aktivitami“ nepohodlných subjektů jak doma, tak v zahraničí.
Nejlépe umí předpovídat budoucnost ten, kdo ji sám vytváří. Tak by mohlo znít motto agentury DARPA, futuristického výzkumného institutu Pentagonu. Není to centrální úřad, spíš ústředí, které zastřešuje celou řadu dalších organizací a každá spravuje svůj úsek. Některé projekty jsou zadávány i externě, například výzkumným zařízením univerzit.
Nejdůležitějším kamínkem v mozaice DARPA je Úřad pro povědomí o informacích – IAO. V následujícím textu jsou shrnuty některé projekty této instituce, takže můžete nahlédnout do jejich plánů:
– TIA, Total Information awareness. Zabývá se strategiemi koordinace procesů vedoucích k získávání a vyhodnocování informací. Postupné fáze toto procesu jsou: zjištění, klasifikace, identifikace, zpětné sledování, porozumění a ZÁKROK. K tomu patří i proslulé miniaturní čipy, jež slouží ke sledování podezřelého objektu a dnes se dají zabudovat i do propisky.
– TIDES, Translingual Information Detection, Extraction and Summarization. To je doplněk TIA. Vyhledávají relevantní informace v cizojazyčných textech, ty pak překládají do angličtiny a interpretují je. V podstatě to představuje globální dohled nad internetem a dalšími komunikačními prostředky.
– HID, Human Identification at a Distance. Hledají odpovědi na otázku kdo s kým a za jakým záměrem? Když se vyextrahují důležitá data, zjišťuje se, od koho pochází a komu jsou určena.
– FutureMAP. Projekt zkoumá, do jaké míry mohou techniky výzkumu trhu a nových trendů pomoci při odhadování budoucích událostí ve vojenské a politické oblasti.
Další oddělení agentury DARPA se jmenuje IPTO, Information Processing technology a jejich náplní je zpracování informací. Toto oddělení řídí následující projekty:
– CoABS, Control of Agent Based Systems. Doslova je to Kontrola systémů založených na činnosti agentů!! Vyvíjejí, řídí a koordinují rozsáhlé systémy autonomních sebeorganizujících softwarových agentů. (Žeby MIB??)
– CSEE, Cognitive Systems Exploratory Effort, neboli Výzkum kognitivních systémů. V rámci tohoto projektu se softwaroví agenti učí přizpůsobovat změnám vnějších podmínek a to s pomocí vlastního „myšlení“.
Nápadná podobnost těchto softwarových agentů s tajemnými muži v černém (MIB) není náhodná. Vzpomeňte si na problémy, které měli MIB i s nejjednoduššími předměty, například s příborem.
Výzkumné projekty agentury DARPA jsou mimořádně inovativní, ale prý se odehrávají jen ve virutální rovině. Jenomže kdo dokáže zabránit tomu, aby se tyto poznatky jednou nezačaly uplatňovat v praxi, právě za účelem kontroly Matrixu?
Zprávy o mužích v černém prokazatelně kolují už nejméně šedesát let, tedy od doby, kdy naše domácí počítačová technika nedokázala vytvářet nic, co by se jenom vzdáleně podobalo softwarovým agentům. Ví se ale, že tyto tajné projekty jsou mnohdy 50-70let napřed ve vývoji, takže to, co my máme doma, nelze nikdy srovnat s tím, co už mají k dispozici oni.
pokračování příště
Poslední komentáře
-armag Mám kámoše co byl na mužské síle i…
-Alue K. Loskotová Teda, díky moc! Napsal jsem jim mail s…
-astrei swingař Dostala jsem velmi pochvalné reference na mužské kurzy…
-Alue K. Loskotová Děkuji za článek, velmi se mě týká. Nejsem…
-astrei swingař