7 ,,Nebezpečí“ spojených s aktivací třetího oka

27.1.2020 v Spiritualita 14

Existuje mnoho důvodů, proč byste měli chtít aktivované třetí oko a je mnoho způsobů, jak z toho mít prospěch. Otevření třetího oka však samozřejmě není zcela bez rizika. Pokud tento proces nezvládnete, můžete tím být doslova zavalení, můžete být vyděšení z toho co uvidíte a možná budete mít potíže pracovat se svou mocí. Níže je sedm věcí, se kterými se můžete potýkat, pokud se vám aktivuje třetí oko.V souvislosti s tématem vám také velice doporučuji nedávný seriál o třetím oku, který se zabývá podrobně jeho popisem a aktivací: Šišinka mozková 1: Jak odvápnit šišinku a proč je to tak důležité

1. Živé sny a noční můry
Pokud se vaše třetí oko aktivuje v době, kdy to vůbec neočekáváte a nejste na to připraveni, může vám celkem solidně narušit spánek.
Můžete zažívat velice intenzivní sny a děsivé noční můry. Můžete se také ráno probouzet unavení a obrazy z vašich snů se vám můžou po celý den vracet až do takové míry, že se těžko budete soustředit na něco jiného.

Meditace před spaním vám pomůže vyrovnat se s tímto možným vedlejším účinkem spojeným s otevřením třetího oka a povzbudit vaši mysl, aby vstoupila do klidného zharmonizovaného stavu, který by se měl pak přenést i do snů.

Vedení deníku snů vám také pomůže porozumět základním tématům snů a nočních můr. Vaše třetí oko vás obvykle přestane přetěžovat opakovanými intenzivními sny, pokud zpracujete a pochopíte poselství, které se vám tak snaží předat. Sny, které se opakují, i pokud jsou extrémě děsivé, jsou pro vás důležité a je potřeba je rozklíčovat.

2. Strašidelně přesné předtuchy a intuice
Když se vaše třetí oko poprvé pořádně otevře, můžete vaše schopnosti vnímat spíše jako břemeno, než dar. Možná se stanete tak dobrými při předpovídání toho, co se stane ve vašem životě (nebo jak se ostatní zachovají), že vás to znepokojí a začne to být spíš skličující, než užitečné.

Časem si zvyknete na zvýšenou přesnost svých předtuch. Nesnažte se potlačit vaše vnitřní pocity. Místo toho, aby třetí oko snížilo jejich frekvenci když se tomu budete bránit, udělá přesný opak. Má tendenci tyto zprávy posílat opakovaně s větší intenzitou a na více úrovních. Také ve formě snů a pokud je to nějaká špatná zpráva nebo varující nebezpečí, budou ty sny nepříjemné.

Chcete-li se vypořádat s velmi přesnými předpověďmi, myslete na to, že tyto intuice vám pomáhají udělat správné rozhodnutí. Velice často to, co je pro vás dobré nebo správné, není to, co zrovna chcete slyšet a po čem toužíte, protože systém se vás snaží od této cesty odlákat všelijakými vábidly a vybírá přesně ta, na která slyšíte. Intuice se však na rozdíl od vašeho rozumu nikdy nenechá oklamat. I když se vám to může zpočátku zdát bizarní, je to klíč k vaší šťastnější budoucnosti!

3. Můžete se přestat bát
Někdy lidé prožívají nebojácnost spojenou s otevřením třetího oka, protože dostanou pocit, že jsou neporazitelní nadlidé. Otevření třetího oka může být hluboký zážitek a s tímto zmocněním často přichází dramatické zvýšení sebevědomí. Zvýšené sebevědomí a sebejistota jsou velice léčivé, pokud jste se dřív prali s komplexy méněcennosti a nevěřili si, nebo měli pořád ze všeho strach. Teď konečně máte odvahu vykročit z komfortní zóny, odpíchnout se a jednat. Konečně máte vhled, už víte co dělat a jak ovládnout svůj život… Pozor ale, abyste z té nezvyklé výšky nespadli.

Co byste tedy měli udělat, abyste zajistili, že tato vaše nebojácnost bude zdravá? Zaprvé je důležité si uvědomit, že otevřené třetí oko vás nedělá vševědoucími (pořád se můžete splést), takže je stále důležité pečlivě přemýšlet o všem, co v životě zvolíte a nedělat blbosti.

Zadruhé je užitečné úmyslně zapojovat váš selský rozum, abyste se ujistili, že úplně nevypadnete z konceptu a neodlítnete do světa snů. Pamatujte, že pokud se vám to vymkne z rukou, tak ve chvíli kdy vás ovládne egoismus nebo se začnete chovat jako povýšení nadlidé, se třetí oko uzavře, protože nebude schopné fungovat na tak nízkých energiích. Dary, se kterými neumíte pracovat správně a s úctou, vám nikdy nevydrží.

Takže bez ohledu na to jaké schopnosti máte, chovejte se ke všem lidem slušně, s úctou jakou si zaslouží, nikomu se neposmívejte, nikoho neponižujte, nad nikoho se nevyvišujte a nechvástejte se. Ublížili byste tím nejvíc sami sobě. Ti nejmocnější lidé, kterým jejich schopnosti vydrží, jsou ve skutečnosti dobrotiví, velice skromní, vděční a slušní.

4. Astrální cestování
Když astrálně cestujete, vaše duše opustí fyzické tělo a cestuje po celém vesmíru. To se obvykle stane v posteli v noci, kdy se vaše duše vznese nad fyzické tělo. Vy jste zcela při vědomí, intenzivně to vnímáte, vidíte jak to kolem vypadá a to vás může zatraceně hodně vyděsit a dezorientovat. Zvykat si můžete i celé roky, než se s tím naučíte pracovat a zbavíte se strachu z neznámého světa.

Uvědomte si, že na astrální projekci není nic nebezpečného. Nemůžete „uvíznout“ v astrálu mimo tělo. Sice se to říká, ale je to jenom legenda, kterou si předávají lidé, co tomu nerozumí a nikdy tento stav vědomě nezažili. Kdosi to kdysi řekl a protože se hrůzy a skandály šíří nejvíc, tak to lidé začali opakovat. Úplně to hoďte za hlavu.

Když se od těla dočasně odpojíte, nestane se vašemu tělu nic špatného. Bude automaticky dýchat a počká tam, kde jste ho nechali. Vnímejte zážitky z astrální projekce jako signál, že se vaše intuitivní schopnosti zostřují a že jste stále více ve spojením s Vesmírem a svým vyšším Já.
Jakmile se tento typ zkušenosti pro vás stane normální věcí, můžete ji dokonce začít považovat za příjemnou a velmi hlubokou duchovní zkušenost, která vás osvěží. Zjistíte, že astrální světy mají hodně co nabídnout a nebudete se chtít vracet zpátky do těla. Tehdy se budete smát svému mladšímu já, které poprvé zhysterčilo, když se probralo levitující ve vzduchu nad tělem a nevědělo co má dělat.

5. Třetí oko může být zahlceno stimuly
Pokud vaše třetí oko začne být přecitlivělé, můžete zaznamenat některé z fyzických vedlejších projevů. Můžete být citlivější na ostré světlo, jasné slunce a živé barvy, které vás můžou doslova až ,,řezat do očí“.

Kromě toho můžete mít nepříjemné bolesti hlavy, které se u doktora nevysvětlí. Je důležité pracovat na vyvažování čarky třetího oka a umět pracovat s případným přetlakem. Například na bolesti hlavy vám může pomoci ventilace vašich myšlenek, nebo inspirace, které nebyly projeveny ve fyzickém světě a kupí se vám v mysli, kde vytvářejí obrovský tlak. Vypište to, vykreslete to, vypovídejte se, vyzpívejte to, složte píseň, založte si deník – cokoliv, k čemu cítíte puzení. Když tomu dáte prostor, upustíte páru a hlava přestane bolet.

Může být velice užitečné a účinné dočasně omezit vaši expozici příliš stimulujícímu prostředí. Například postupným zvyšováním času, který trávíte venku, dovolíte vašemu třetímu oku, aby se aklimatizovalo na intenzivní vjemy a zvuky, které ho zaplavují. Mezitím vám relaxace pomůže snížit napětí a tím utlumit bolesti hlavy.
Až se budete cítit dobře, vpusťte si do života vnějších stimulů jenom tolik, kolik zvládnete, aby vás to zase nepřetížilo a nevysílilo. Možná přijdete na to, že už nemůžete dál chodit na některá místa, nebo se stýkat s některými lidmi.

5+1. Probuzení třetího oka může být matoucí a děsivé
Pouhé otevření třetího oka může samo o sobě vést k pocitu zmatenosti a vystrašení. Můžete se dokonce začít ptát sami sebe, jak to zase zavřít, protože nová záplava dat vás může destabilizovat. Můžete se chtít vrátit k tomu, jak to bylo dříve. Je však důležité si uvědomit, že pouze získáváte přístup k věcem, které již existovaly i dříve všude kolem vás, akorát jste je neviděli, nevnímali, nebo si je neuvědomovali. Svět zůstal stejný, změnili jste se ale vy. Neměníte budoucnost ani nečtete myšlenky druhých lidí. ,,Jenom“ jste se naladili na frekvenci, kdy jste schopni tušit věci předem, nebo lépe interpretovat lidi a situace.

Když se pokusíte vnímat otevření třetího oka za pouhé navýšení své předchozí kapacity, bude to pro vás méně děsivé. Vaše duchovní probuzení může být přínosné pouze z dlouhodobého hlediska. Pomůže vám to pochopit skutečný účel vašeho života.

7. Chaotické chování
Můžete si všimnout, že se začínáte chovat nekonzistentně. Možná budete potřebovat čas, abyste se mohli přizpůsobit změnám spojeným s aktivací třetího oka a přijít na to, co která intuice nebo zkušenost měla znamenat.
Buďte trpěliví a neočekávejte od sebe, že budete okamžitě všechno vědět a že budete umět přesně zvládnout vše, co k vám přijde.
Učit se budete postupně a vaše jistota poroste s životními zkušenostmi. Dejte vědět svým blízkým, že procházíte obdobím růstu a přizpůsobujete se novému, aby vám mohli nabídnout svou podporu.

,,Mám aktivní třetí oko a nezvládám to!“ – Jak vyvážit vaše třetí oko
V první řadě je potřeba se uklidnit a zmírnit nával příchozích vjemů, abyste si mohli na tento stav zvyknout a postupně zpracovávat své zážitky. Věnujte se harmonizačním technikám. Následující techniky jsou obzvláště účinné:

  • Denně meditujte. Může to být jednoduché desetiminutové cvičení, během kterého se soustředíte pouze na své dýchání, nebo přesouváte pozornost do svého těla. Nebo to může být složitější meditativní cesta.
  • Namažte si na pulzní body (třeba zápěstí a krk) levandulový éterický olej. Uklidní vás to.
  • Ujistěte se, že opravdu spíte osm hodin denně. A dodržujte to! Hodinu před spaním nekoukejte do modrého světla (mobil ani telefon) a relaxujte.
  • Jezte zdravě, harmonizujete tím třetí oko (zahrňte do stravy dost červené cibule, borůvek, ostružin, lilku, červených hroznů a malin). Obecně se říká, že jakákoliv červená a fialová jídla jsou spojena s energií čakry třetího oka. Dodržujte pitný režim.
  • Afirmujte si. Například: „Jsem otevřená vnitřnímu vedení od mého vyššího Já“. Žádejte denně konstruktivní sílu Vesmíru o pomoc, ochranu a vedení.
  • Minimalizujte stres a choďte hodně do přírody. Objímejte stromy a čerpejte energii. Například podle tohoto návodu: Jak správně nasávat energii ze stromů?
  • Přečtěte si knihu Anděl strážný, kde najdete mnoho dalších poznatků a rad, jak pracovat s mimosmyslovými schopnostmi a aktivovaným třetím okem. Zjistíte, co dělat a čeho se naopak vyvarovat. Také vám ukáže cestu, jak se svými schopnostmi lépe pracovat a jak je posílit.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-27 01:20:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

je možný mít třetí oko a tyhle věci prostě aktivní odmala? odmala astrálně cestuju(to rychlé vracení do těla např. při leknutí nebo když mě něco honilo bylo vždycky hrozný. prostě vás to strašnou rychlostí hodilo zpět a vše se „třáslo“ – než se duše usadila + hučení v uších nebo jsem chvíli neslyšela vůbec. prostě jako když spadnete z výšky). jako dítě jsem i dost viděla koutkem oka duchy(takové černé. nevím, co to u nás doma tehdy bylo, tyo) a než mě to naši odnaučili, i jsem slyšela anděly. odmala mi chodí takovéty pokrokové „myšlenky odjinud“ které mi třeba uplně zázračně odpoví na situaci a poskytnou řešení, na které bych nepřišla… nebo popostrčí správným směrem.

To s těmi anděli(jasnoslyšení) se mi potvrdilo v tvé knížce 🙂 to mě moc potěšilo. Volali taky moje jméno… A u tebe jsem si přečetla, že andělé ti dělali to samé. Tak to mám potvrzené. Nejsem sama 🙂 Doteď si to pamatuju, takový hodně jemný a milounký hlas, který říkal „Káťo“ a já nevěděla, co to je. no, říká mi tak rád doteď 🙂 nikdy jsem se s tím jménem uplně neztotožnila, ale z českých mi asi sedne nejvíc. Ale Mrs.Whiteman bych stejně brala nejvíc:D

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-27 08:38:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Jasně že je to možné. Těm se dneska říká indigové děti, média, psychotronici, vědmy, dálnovidci atd.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-27 20:37:55
Ikona diskutujiciho
sipka

tak indigo rozhodně nejsem 😀 jen jsem prostě asi trochu citlivější.. děkuju za odpověď!

Ikona diskutujiciho Jirka H 2020-01-28 21:48:46
Ikona diskutujiciho
sipka

To tvé „třesení“ znám moc dobře když jsem byl malý měl jsem to taky tohle parkrát, něco mě tam vyděsilo a vrátilo mě to zpátky ale nebyl jsem úplně ve svém těle a mé vidění se strašně třáslo a viděl jsem to dvojitě i trojitě a navíc jsem byl ve spánkové paralýze takže jsem se ani nemohl hejbat ani křičet. Protože jsem to neznal snažil jsem se tomuhle zážitku jednou prvždy vyhnout a díky tvému komentáři a mým 28 letým zjištěním mi teprve došlo že jsem se vracel z astralní cesty. Proto když se mi to astralní cestování dodnes děje tak při výstupu a vstupu do těla raději nechávám oči zavřené a v klidu čekám až mě to pustí.

Ikona diskutujiciho Octomaník 2020-01-27 04:29:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K bodu jedna – noční můry: něco jako Fredy Cruger? A co se týče živých snů – to je kapitola sama o sobě; nedávno jsem měl sen na tři pokračování; vždy po probuzení a novém usnutí děj byl trošku jiný, jediné co zůstalo byla holčina s asi čewrnými krátce střiženými vlasy a její dcera, a dokonce si pamatuju jméno, které asi patřilo té dceři…ale proč se mi to zdálo netuším…..
K bodu čtyři – návrat zpět do těla bývá pěkný tobogan…….

Jen mě napadá, dá se otevírání třetího oka nechtěně zablokovat? Třeba zvýšeným strachem, obavou, lehčím šokem (nic z toho by nezpůsobila jiná osoba) – předpokládám, že by se jednalo o prožitek z astrálního cestování nebo náhodného otevření třetího oka……

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-27 08:40:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Třetí oko blokuje fyzické poškození (ozáření mobilem), destruktivní myšlení a destruktivní způsob života. Také styk s destruktivnímí lidmi a chození na destruktivní místa. Protože tohle všechno poškozuje tvé energie, obere tě to o konstruktivní vibraci a tím doslova a do písmenka Ztratíš Signál Do Vesmíru.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-01-27 20:37:01
Ikona diskutujiciho
sipka

mně strašně ubližuje moje momentální škola, hlavně ti lidi tam(některým bezdůvodně vadím od začátku a nedají mi pokoj ani když jim řeknu, ať mi sakra pokoj dají).. přemýšlím, že s tím seknu a půjdu za rok na jiný obor, na který jsem chtěla původně, abych měla jinou třídu. tohle já nedávám. když tam chodím, uplně mi je i ráno/večer někdy fyzicky špatně a mívám ráno třes, že tam vůbec musím. co mě štve je, že se to projevilo i na mých komentářích tady. já třeba předtím fakt ani nevnímala, že bych byla na někoho tak hnusná. chovala jsem se tak, jako se ke mně v té době chovalo okolí. prostě hnus. tím chci říct, že to JE reálná věc – když chodím na to místo, jsem v totální neharmonii celý týden a jako kdybych byla někdo trochu jiný, neumím si s tím moc poradit, upřímně. no a pak jsem chvíli doma a jsem to zas já, zharmonizuju se.

Ikona diskutujiciho Jirka H 2020-01-28 21:54:06
Ikona diskutujiciho
sipka

To mě zas psychycky ubližují kolegové z práce nějak prostě už vycítějí mojí nevinnost a mojí povahu a hnedka se ze mě snaží vysávat životní energii jak jen můžou a když se bráním hledají nové způsoby protože jsem pro ně potrava podobně jako pro astralní démony a tudíž z práce se vracím vždy unavený a otrávený a jsem rád že si tu energii dokážu získat zpátky a nějak se zharmonizovat, ještě že to nedělají každý den ale je to nepřijemný a když už dojde k extrému tak se raději nikde neukazuji abych na někom nevinným nevědomky nevysával ztracenou energii a kolegu se snažím ignorovat protože když projevím naštvanost začne hustit ještě více.

Ikona diskutujiciho Andy 2020-01-27 10:16:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článek 🙂

Ikona diskutujiciho Lenka 2021-09-05 23:32:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě si nechávám predelavat tetování a vybrala jsem třetí oko… rozhodla jsem se behem peti minut, z tisíce obrázků 🙏

Ikona diskutujiciho kiko 2020-01-27 17:37:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je nejaky rozdiel medzi tym co sa tu nazyva astralne cestovanie a co Raduga zahrna do konceptu „the Phase“?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-27 21:51:49
Ikona diskutujiciho
sipka

je to stejná věc, má více názvů

Ikona diskutujiciho Mind Brain 2020-02-03 00:09:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Třetí oko je taková jakási intuice.. tak bych to pochopil já.. jednou jsem byl na IQ a Psycho testech a ve zprávě jsem měl napsáno, že mám moc dobrou intuici.. v překladu tedy dobré třetí oko 🙂

Ikona diskutujiciho 2021-04-08 15:51:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Může mi to prosím někdo vysvětlit? Jak se vlastně to třetí oko otevře? Chápu že nechtěně, ale jak? Jinak, hezká práce.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek