Aktivace samoléčby během hluboké meditace

23.8.2019 v Léčba 13

,,Každá část vašeho těla má své vlastní vědomí, či vlastní duši.“ Tato transformační slova, řečená indiánskou léčitelkou, zahájila moji cestu k odhalování výjimečných léčivých schopností lidského těla. V době, kdy mi byl představen tento pohled, jsem trpěla silnými chronickými bolestmi, a tak jsem se rozhodla začlenit tento koncept do své každodenní meditace.Jak se nastartovalo moje vyléčení
Často jsem si pokládala otázky jako: ,,Dokáže mě mé tělo slyšet? Můžu mu říct, aby silněji spolupracovalo při léčení tohoto stavu?“
Jedné noci, po dosažení stavu hlubokého klidu prostřednictvím meditace, jsem vnitřně zapojila své tělo do srdeční komunikace – s nadějí, ale bez jakékoliv představy, co mám očekávat. Po asi hodině této soustředěné komunikace se přihodilo něco úžasného. Moje tkáně začaly reagovat. Spojovací tkáně se natahovaly, a stahovaly ze sebe vrstvy zjizvené tkáně. Nervy mě brněly a lýtkové svaly prováděly protahovací a zkracovací cvičení, nezávisle na mé vědomé kontrole.
Jak tato práce pokračovala, jedno mé lýtko, které zůstalo paralyzováno neuropatickým stavem – diagnostikovaným jako reflexní Sympatetická dystrofie – se probralo k životu, jako kdyby dostalo elektrický impuls.
Rozbušilo se mi srdce, protože jsem si uvědomila, že cesta mého vysvobození z tohoto stavu konečně začala!

Díky svým znalostem akupunktury a orientální medicíny, jsem velmi dobře věděla, jak rozšířená je chronická bolest v naší zemi a uvažovala jsem, co by tento jev mohl znamenat pro tolik trpících. Během pokračujícího zlepšování svého stavu, jsem si vytvořila systematický postup, který bych mohla učit klienty a přesunula jsem proto své profesionální zaměření na hypnoterapii.

Jak v těle nastartovat proces vyléčení
Při terapii svým klientům vysvětluji, že pravidelné provádění meditace je nezbytné k tomu, aby se jejich mozek naučil vstupovat do vlnových stavů mozku alfa a theta. Tehdy se komunikace mezi vědomou myslí a fyzickým tělem dramaticky zesiluje.

Zjistila jsem, že pro aktivaci spolupráce celého těla na samoléčbě, jsou při komunikaci klíčové tři věci:

1. Ke svému tělu přistupujte s upřímným soucitem, s myšlenkou že ho tvoří vědomé buňky, které prožívají emoce.
2. Budujte důvěru zapojováním svého těla do konstruktivních mentálních rozhovorů o své touze, abyste vy dva spolupracovali a zdolali spolu chorobu.
3. Umožněte léčebné změny při rozhovoru, používáním různých myšlenek a slov, které vyvolávají spontánně zvýšené emoce.

Podle mých zkušeností jsou výše uvedená doporučení nezbytná pro dosažení dynamických léčivých reakcí v těle.
Nedávno jsem narazila na velmi podobnou metodu, kterou objevil Cleve Backster. Strávil 36 let výzkumem biologické komunikace v rostlinných, zvířecích a lidských buňkách. Tyto jevy nazval skutečný záměr, naladění a spontánnost.

Pokusy s dracénou
Backster, někdejší specialista CIA na výslechy, popsal rozhodující chvíli, která ho přivedla k jeho skutečné práci na tomto světě, ve své knize Primary Perception: Biocommunication with Plants, Living Foods, and Human Cells

Tato chvíle nastala jednoho únorového dopoledne roku 1966, kdy se ve své laboratoři, kde používal detektor lži, rozhodl monitorovat pokojovou rostlinu, zvanou dracéna (Dracaena fragrans). K jejímu listu připojil elektrody a začal uvažovat nad způsoby, jakými by v rostlině mohl vyvolat prudkou změnu elektrické aktivity. U lidí se takový prudký nárůst elektrické aktivity spojuje s intenzivními emocemi.
Aby této reakce dosáhl u rostliny, napadlo ho, že spálí list s elektrodami. Jakmile ho tato myšlenka napadla, jehla na polygrafu vystřelila do horní části grafu, to ukázalo extrémní emoční reakci rostliny.
Zcela ohromen šel ke stolu své sekretářky pro krabičku zápalek, uvažujíc přitom nad možností, že tato rostlina nějak odhalila sílu lidského záměru. Když se se zápalkami vrátil, rostlina stále vykazovala stejně vysokou hladinu reakce, která bránila zaznamenávání dalších změn v grafu. Backster se rozhodl hrozbu odstranit tím, že vrátí zápalky do stolu. Tehdy graf ukázal klesající hodnotu, protože se rostlina očividně začala uklidňovat.

Když se Backster pokusil zopakovat stejné výsledky předstíráním, že rostlinu popálí, žádná reakce nenastala. Zdálo se, že rostlina cítí rozdíl mezi skutečným a hraným záměrem. Nakonec objevil, že se rostlina naladila na své hlavní pečovatele tak, že reagovala na jejich konstruktivní i destruktivní emoce a na jejich návrat po jisté době nepřítomnosti. Výsledky grafů ukázaly, že rostliny upřednostňují emoce svých hlavních pečovatelů před emocemi jiných lidí v okolí.

Později svůj výzkum rozšířil na testování lidských buněk
Od lidských dárců sesbíral bílé krvinky, ve zkumavce je připojil na elektrody a když pak dárci zažívali různé emocionální stavy, zaznamenával reakce jejich buněk. Zjistil, že na vyvolání elektrické reakce v buňkách byly potřebné spontánní emoce. Když se například dárkyně nutila donějaké emoce, buňky nereagovaly. Když ale dostala znepokojující telefonát od dcery, buňky reagovaly výrazně.
Všiml si také, že vzdálenost při těchto experimentech byla celkem nepodstatná. Například, dárce nechal své monitorované buňky v laboratoři a vedl si podrobný záznam jakýchkoliv stresujících emocí, kterým musel čelit cestou domů do jiného státu. Jak míjel odbočky z dálnice, jak stál v dlouhé řadě na letišti, jak vzlétalo letadlo. Později tyto zaznamenané události porovnal se záznamy z grafu. Zjistil silné korelace mezi načasováním stresujících událostí a elektrickými reakcemi v jeho buňkách. Graf se znovu uklidnil, když přišel domů a šel spát.

Tyto experimenty byly provedeny s použitím zařízení, které snímalo elektromagnetické vyzařování – obvyklá energie používaná pro přenos informací. Buňky se chovaly tak, jako by tam snímače nebyly, což naznačuje, že tato komunikace je přenášena polem, které konvenční věda ještě neobjevila. (pozn. Alue: Morfogenetická pole Vesmíru!!!)

Někteří vědci jsou přesvědčeni, že pochopení tohoto pole, přenášejícího emocionální záměr mezi dvěma živými organismy, by nás mohlo přivést na další objevy kvantové fyziky. Kvantové propletení je proces, ve kterém se dvě částice hmoty, které spolu přišly do styku, stále chovají, jako by byly spojeny i po tom, co byly odděleny na vzdálenost mnoha kilometrů. Po provedení energetické změny vlastností jedné částice (pozice, hybnosti a rychlosti rotace) se okamžitě změní i vlastnosti vzdálené částice.

Tento vědecký jev a výzkum Clevea Backster poukazují na východní koncept jednoty – názor, že vše v přírodě se sebou vzájemně souvisí. Starověké kultury chápaly toto propojení jako živé vesmírné energetické pole, které udržuje život, přičemž v celém vesmíru řídí evoluci vědomí. Meditační techniky, které používám při svém cvičení, přivádějí mysl do souladu s tímto polem.
Energie tohoto pole je pak prostřednictvím jasného záměru zaměřena do fyzického léčení – dodávaná prostřednictvím konverzace, vyvolávající kontruktivní emoce – a nalaďuje fyzické tělo na vědomou mysl. Tato metoda, kterou nazývám antara (v sanskrtu ,,uvnitř“), umožňuje člověku zažívat čirou tvůrčí léčivou schopnost, vytvářenou spojením mysli a těla s tímto energetickým polem živého vesmíru.


napsala Therese Wade, přeložila aluška.org v.r. 2019
zdroj: https://wakeup-world.com/2015/08/24/your-cells-are-listening-how-talking-to-your-body-can-help-you-heal/Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-08-23 01:31:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Absolutně hustý 😮😮😮

Ikona diskutujiciho Hvezda 2019-08-23 02:31:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajimavy clanek ja o sobe vim ze nejsem schopna zadne hluboke meditace ale tomu pokusu s rostlinou verim, verim asi neni spravne slovo proste nepochybuji a beru to jako neco co je at o tom vime nebo ne.
Pred mnoha lety jsem zazila jednu zajimavou zkusenost. Nikomu jsem to nikdy nerikala protoze by mi nikdo neveril. Asi za tim stalo moje rozhodnuti je to snad 9 nebo 10 let. Starim tim myslim 40 let se mi na prave ruce na prstech zacaly mirne zvetsovat klouby. Jsem pravak a ruka je hodne zatezovana. Bezny ukaz u lidi tohodle veku ani to nejak nebolelo a musela jsem prijmout fakt ze ruce starnou a klouby se zvetsuji. Jenze na leve ruce na trech kloubech se objevil dost postupujici zanet kloubu proste dobre rozjeta artritida. Zajimave levacku moc nepouzivam. Palilo to natekalo a cervenala pokozka. Tehdy jsem se rozhodla ze to vylecim svoji energii. Byla jsem trpeliva. Pravou ruku jsem pravidelne coz u me znamena kdyz si vzpomenu jsem prikladala na levou ruku s tim ze mam v ruce lecivou energii a ruka se hoji. Bolelo to totiz tak ze jsem nemohla uchopovat predmety a sevrit je v ruce. Nevim jestli to trvalo 3 tydny nebo mesic ale porad jsem si takto tu ruku lecila. Dodnes nechapu kde se to ve me vzalo ale ruka se skutecne zahojila a doted se zadny zanet nevratil. Nema smysl lidem v mem okoli neco vypravet. Kdyz jim se to neprihodi je to nesmysl. A me je zase doted lito ze uz jsem v sobe od te doby takove odhodlani a viru nenasla. Mozna tenhle clanek je pro me znamenim abych tu svoji viru aktivovala opet. Ze je ten spravny cas. Hlavne to ale nikomu nerikat protoze znam sve okoli a hodne lidi vymenit nemuzu . To zlo ke me proudi. Vira pro me znamena nepochybovat o tom co nemuzu videt a na co sahnout. Proste vim a hotovo. A v mem predduchodovem veku je co opravovat. Tak diky za inspiraci

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-08-23 08:32:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby se ti to vrátilo, tak zakřič. Léčba stojí pár stovek a máš za pár týdnů po zánětu.

Ikona diskutujiciho Hvezda 2019-08-23 13:50:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kricet nebudu nevim proc bych to delala psat uz take nebudu a nevim kdo tady vecne pise o prirodni lecbe a jak ho lekari zklamali a kolik jedu je v lecich. Proste jsem to zkusila a jinak lekum a lekarum verim. Tak sbohem

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-08-24 00:07:23
Ikona diskutujiciho
sipka

@Hvezda: prosímtě uklidni se, Aluška ti přece neřekla nic špatného, ne? ani ti doslova neřekla, že nutně musíš k doktorovi. nemůžeš být takhle, s prominutím, přecitlivělá, tím škodíš jen sama sobě. a to říkám jako hypersenzitivní cíťa která si dřív všechno brala k srdci… a furt bere, jen už má klidnější, míň horkou hlavu:) fakt tím škodíš jen sama sobě a pokud jde o Alušku, jde jí vždy jen o dobro druhých – kdo jiný ti radši řekne pravdu než aby ti lhal, i když ví, že tě pravda zraní, ale pomůže pokud ji uneseš?…

Ale někteří lidé si holt nenechají poradit, radši budou škodit sami sobě než aby ustoupili a uznali, že nemají pravdu a že udělali chybu, což je podle mě fakt na houby – a to teď myslím spíš dost obecně. Vždyť dělat chyby je lidské.

ovšem pokud chceš kvůli něčemu takovému kompletně odejít z diskuzí, je to tvoje rozhodnutí. ono když člověk někam něco napíše, musí počítat s tím, že s velkou pravděpodobností může nastat i situace kdy se bude muset konfrontovat s názory druhých lidí kteří to čtou a jejich pohled na svět se liší nebo chtějí poradit, i když třeba blbě.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-08-24 07:52:50
Ikona diskutujiciho
sipka

to byla nabídka mé pomoci do budoucna, kdyby to náhodou někdo nepochytil hned napoprvé

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-08-24 12:08:53
Ikona diskutujiciho
sipka

alue > jsem si říkala právě, že jsi to nejspíš myslela takhle.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2019-08-23 15:27:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji Alue, už tolik jsem četl o kvantové fyzice, ale číst o takových důkazech je ještě více oči otevírající. Od nynějška budu k tělu přistupovat ještě více jako k něčemu vědomému. Když budu líbat kytičku, tak si ještě více budu připadat tak jako bych líbal ženu.

Pogooglil jsem „kazda bunka ma sve vedomi“ a na prvním místě byl tento krásný článek: https://tadesco.cz/cas-neni-linearni-bod-nekonecna-sfera-aneb-vedomi-procesu-starnuti/

Ikona diskutujiciho Jarka 2019-08-23 22:46:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Naše tělo je schopné léčit se samo, bylo nám to dáno do vínku. Jen musíme naslouchat, co nám ,, říká.“ Uvnitř sebe cítíme, že něco není v pořádku a proto je třeba prociťovat každou změnu tělíčka.
Hvězda:
Děkuji za Váš příspěvek, který mne velmi zaujal. Pokud by jste chtěla, můžete mi napsat na můj mail : [email protected] Ráda bych se dozvěděla ještě pár informací. Ale pokud nebudete chtít, pochopím to. Přeji Vám krásné dny.

Ikona diskutujiciho Jirka č 2019-08-24 00:01:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím se závěry článku. Buňky mají v jisté míře vědomí, rostliny taky … „život který chce žít, uprostřed života který chce žít“ (něčí citát, co se mi líbí 🙂 ).
Když chceme žít lépe, můžeme tato vědomí respektovat, oslovovat. A meditace vedoucí k zesílení vnitřního samoléčení by měla být reálná. Ovšem ten „jasný záměr“ fyzického léčení může být problém dopravdy docílit. Soulad našeho vědomého a nevědomého cíle bývá dost fuška a bez souladu vědomých a nevědomých záměrů (léčení x skryté tendence k nemoci) se člověk na této cestě k velkým výslekdům moc nedostává.

Ikona diskutujiciho Jarka 2019-08-24 09:08:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jirka:
Ten citát je velmi pěkný a výstižný.
Souladit naše Vědomí a Nevědomí je velmi důležité, ale také je to náročné. Opravdu ne každý to zvládá a nebo neví, jak to ,, funguje“ a proč. Přitom i malý krůček dokáže člověku pomoci.
Nemám dobrou zkušenost z doktory ( záměrně nepíši lékaři, neboť těch je velice málo) a proto se snažím jít ,, svojí“ cestou a léčím se vždy sama. Někdy se mi to úpně nedaří, ale jak píši i malý krůček je úspěch….
Matka Příroda k nám promlouvá v různých podobách, jen lidé ne pokaždé naslouchají. A to s těmi rostlinkami je pravda. Mám spoustu zkušeností a zážitků, ve kterých mne stromy, květiny, bylinky či různé ,, živé“ rostlinky ,, oslovily“ a pomohly.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-08-24 11:00:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Občas se mi stane,že se mi z nějakého jídla
(z jakéhokoliv, nebo
když rychle sním něco studeného)
udělá strašně zle.
Nevím jestli je to žlučník,ale je to něco. No a teď se mi dvakrát povedlo to tělu rozmluvit,nevím jak jinak bych to napsala. Prostě když mi začalo být zle (a to nemůžu ani pít) tak jsem řekla že mi nic nebude,řekla jsem svému tělu,že je všechno v pořádku a během pár minut jsem cítila jak to odeznívá a bylo mi úplně dobře. Vlastně vůbec nechápu jak je to možné,protože si fakt myslím,že nemám žádné schopnosti.

Ikona diskutujiciho Tereza 2019-08-26 12:07:29
Ikona diskutujiciho
sipka

To se mi stává taky. Ne to s tím studeným, ale s tím „rozmlouváním“. Před pár dny jsem tělu vysvětlovala, že je menstruace naprosto v pořádku a má si ty křeče odpustit, protože vše odejde tak, jak má, i bez nich. Připadala jsem si jak blázen 😀 Ale vyšlo to a první dva dny byly úplně super 🙂 Prostě to asi vážně funguje a já musím začít s tréninkem té meditace, ať se s tělem můžeme dohodnout, co uděláme s tou příčnou klenbou na levé noze 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek