Aluščina technika pro krásnější pleť

26.2.2015 v Léčba 36

Předem je nutno podotknout, že článek je zaměřený na mladou pleť (jak jinak), můj postup, nebo věci které jsem si uvědomila že dělám špatně, můžou individuálně fungovat trochu jinak a je to menší shrnutí základních doporučení pro ty, kteří se neperou s opravdu vážným akutním problémem (to už není potom otázka lepší péče, ale vašeho zdraví). Neberte to tedy jako instantní návod v prášku ,,simsalabim“, ale hlavně jako nápovědu, nebo odrazový můstek pro sestavení vašeho vlastního ideálního postupu. Pokud chcete, zkuste to jako já, inspirujte se a co se vám nebude zamlouvat, to si upravte podle sebe a svého typu pleti.

Životospráva je základ!

Nikdy jsem netrpěla nějakým strašlivým akné, se kterým by se muselo utíkat na kožní. Nikdy jsem neměla obličej extrémě posetý boláky, se kterými bych se bála vyjít ven, že někoho vyděsím… A jsem za to samozřejmě moc ráda. V době mé puberty jsem znala spousty svých vrstevníků, kteří tyto extrémní problémy s pletí měli, nedalo se to zakrýt ani hromadou make-upu a když na to přišla řeč, šlo vidět, že je to pro ně celkem něštěstí… Speciálně v pubertálním věku, kdy je člověk extra citlivý na všechno, obzvláště na to jak vypadá.

Upřímně ale musím podotknout – po bitvě je každý generálem, ale i tak to řeknu – všichni moji vrstevníci, kteří byli posetí velikými ošklivými boláky, byli kuřáci, pili tvrdý alkohol, chodili chlastat do různých špinavých putyk a nejedli zrovna zdravě. Facebookové profily měli svého času plné fotek z chlastaček a ze zakouřeného prostředí, někteří to tak mají dodneška.

Takže když takhle otevírám téma lepší péče o pleť, která zatočí se zbytečným akné, je nutno předem podotknout, že bez správné životosprávy to prostě nejde. Základem je hodně spánku, klid, dost vody a kvalitní strava. Člověk nemusí být hned vegan, stačí se jen vyhýbat chemickým jídlům a zbytečně organismus nezatěžovat.

Kůže je největší orgán našeho těla a právě kůže je ukazatel toho, jak je na tom naše tělo uvnitř. Pokud je pleť a kůže plná boláků a problematická, můžeme si být naprosto jistí tím, že máš problém je uvnitř. A je tedy potřeba zpytovat svědomí, začít se čistit, detoxikovat a najet na zdravější režim. Pokud není tělo v pořádku, můžeme na sebe mazat co chceme, ale náš problém se nevyřeší.

O životosprávě ale tento článek není, takže zpátky k samotné péči o pleť: Jaká jsou tedy pravidla a zásady?

1. ,,Když to nebudeš rýpat, přestane se ti to dělat.“

Já měla typickou pleť v pubertě. Taková smíšená, téčko. Naděleno jsem měla taky pěkně, ale nejednalo se o extrémní projevy a strašně jsem si to zhoršovala neustálým škrabáním, olupováním stroupků, nadbytečným mačkáním alá ,,co kdyby tam ještě něco bylo“.

Postupem času, když puberta skončila, se to trochu zlepšilo, jenomže já neměla osvojené správné návyky, jak se o pleť starat. A tak jsem dlouho a dlouho řešila, co s tím, aby se konečně pleť kompletně zahojila, vyčistila a spravila?

Můj nejsilnější návyk a problém, kterého jsem se celé roky od puberty nemohla zbavit bylo, že jakmile jsem viděla sebemenší hrbolek, hned jsem šla natvrdo po něm. Prostě jsem si nemohla pomoct. Když rozškrabete i jenom naběhlý pór, ve kterém skoro nic není, zbytečně se udělá bolák.


Tu svatou větu: ,,Když to nebudeš rýpat, přestane se ti to dělat.“ Mi řekl můj tehdejší kamarád, když mi bylo nějakých 18. A pořád jsem řešila ten svůj pitomý zlozvyk. Stávala jsem u zrcadla dlouho a hledala a hledala, kde co mám a když jsem našla, nemohla jsem si pomoct. Nějak jsem se to špatně naučila v dětství a pak se toho ne a ne zbavit. Problém taky byl, že mě to celkem bavilo a vždycky jsem u toho přišla na jiné myšlenky. Taková pochybná forma relaxu, kdy mozek úplně vypne. Něco jako když si na PC zapnete hledání min. – Takže odnaučit se to, šlo strašně špatně.

Pamatuji si dokonce, že jsem sama sobě přísahala, že nebudu na sobě nic hledat minimálně týden. Jednou jsem fakt vydržela i dva týdny, ale těžce. Víte že tam něco máte, celý den na to myslíte a nesmíte na to hrábnout…. Muka. – Tyhle přísahy mi moc nepomohly, chybělo mi totiž uvědomění a změna kompletního přístupu ke své pleti.

Já VĚDĚLA, že pokožka se nemá zbytečně drbat a stresovat a že se nemá nic mačkat, dokud jde vidět, že to zatím roste a teprve se to dělá. Co se naruší dřív, v procesu, z toho vznikne bolák, který se pak udělá i několikrát po sobě. Člověk musí počkat a nechat to být, nesahat na to.

Přesto jsem si ale všimla, že když se ovládám, upozadím, a najdu si jinou zábavu, problém se skutečně zlepšil. Neříkám že se úplně vyřešil, ale dost se zlepšil. Můj první krok tedy byl, přestat se zbytečně drbat a přestat tam pořád něco hledat. Dneska to řeším tak, že jednou za čas na to jdu (BOHUŽEL mě to pořád baví), ale nehledám nic nadbytečně, vyčistím jen to co tam skutečně je a nedráždím pokožku zbytečně dlouho, nebo tam kde není nic pořádně vidět. Když se chci odreagovat, pustím si pohádku a uvařím čaj. Nestepuju u zrcadla… Moje pleť hned začala vypadat líp.

Ten můj kamarád měl prostě pravdu. Řekl mi, že tak se po pubertě zbavil akné i on. Jednoduše to přestal mačkat a přestal to řešit… Neříkám, že měl výstavní pleť jako dětskou prdelku, ale boláky fakt neměl, to byla pravda… (Bylo mu tehdy myslím nějakých 23-24let. Už to nevím jistě.)

Pokud i vy máte tento špatný zlozvyk a chcete a se ho odnaučit, mám pro vás jednoduchý tip: Přestaňte se zbytečně rýpat a pozorovat. Kupte si kvalitní krém a místo mačkání si jím pleť hned namažte. To vám nesnadní nebo znemožní dál na pleti řádit. Za týden budete rádi, protože uvidíte, jak se pleť zlepšila.

2. Čistota půl zdraví

Když jsem se tedy alespoň částečně odnaučila svůj špatný zlozvyk (doporučené mazání mi v tom dost pomohlo), začala jsem zkoušet čistit pleť… Pročítala jsem různá doporučení a různé články, které mě inspirovaly. Pak jsem k Vánocům dostala čistící vodu od Hádka (ještě bude recenze), u které jsem už nějak zůstala.

Je dobré, každý večer pleť vyčistit biologickou pleťovou vodou. Hádek Citronový je opravdu super, určený na mladou mastnější pleť a stahuje póry.

Mýdlo si na pleť nedávám vůbec, pokaždé se mi vymyje přirozený ochranný film, pleť se vysuší, začne táhnout a musí se pořádně něčím namazat. Takže ji zbytečně neodmašťuju, protože nadměrné odmašťování způsobuje jak na vlasech tak na pleti naopak nadměrnou produkci mazu… V případě pleti z toho může být i větší výskyt boláků. Je to takový hezký paradox.

Na čištění pleti nekašlete, ani na něm nešetřete, Kupte Hádka, jedno velké balení vám vydrží opravdu hodně dlouho – podle toho jak s ním šetříte – a je vystaráno.

Určitě pleť neumývejte mýdlem. Skoro všechna mýdla obsahují Glycerin, který vysušuje pokožku a způsobuje její předčasné stárnutí.

Čistá voda zase nesundá všechny nečistoty, umyjete s ní jenom něco.

Ideální tedy je a stačí, pokud si člověk najde každý večer čas na to, aby se očistil pleťovou vodou. Funguje to a má to smysl.

3. Občas peeling a promasírovat

Párkrát jsem si dělala peeling. Moc jsem od toho nečekala, ale musím uznat, že třeba jednou za měsíc je to celkem fajn, pleť hezky ožije, sundá ze sebe zbytečné šupinky kůže a snadněji se udržuje, méně zlobí. Peeling podle mě není reklamní hovadinka, svůj smysl má. Opět jsem použila biokosmetiku a i maličké balení mi vydrželo strašně dlouho.

Kromě peelingu se mi osvědčilo pořádně omýt obličej teplou vodou, až pokožka zvláční, prohřeje se a otevřou se póry. A pak ji jemně promasírovat nahřátým vlhkým froté ručníkem. Má to podobný efekt jako peeling, kůže se přitom nepřesuší ale naopak krásně prokrví. A pak hezky vstřebává i krémy a vodičky, které na ni dávám. Musí se to ale dělat jemně, jako příjemná masáž. Nic násilného… A je zbytečné to dělat moc často. Promasíruju maximálně jednou za týden, když se mi chce a mám pocit, že to potřebuju. Je mi to i příjemnější než normální peeling, protože pak nemusím na okrajích vlasů lovit jeho zbytky a perličky.

Po teplém má správně přijít studené, které pory zase zatáhne… Takže se můžete potom opláchnout ještě ledovou. Já to už ale nedodržuju, místo toho začnu mazat…

4. Mazat, mazat, mazat

Má to smysl, není to reklamní tahač peněz z kapsy. Když se večer i ráno namažu, dodržím zásadu zbytečného nestresování pokožky a minimálně večer poctivě použiju pleťovou vodu, tak v podstatě už není co řešit.

Dostala jsem před časem naprosto úžasný krém k narozeninám od firmy Starlife, ten mi vyhovoval perfektně. Asi fakt neznám lepší. A ta jeho vůně, ta je prostě božská…(černá orchidej, och!!) – Ale až když jsem nešťastně na dně nádobky lovila poslední zbyteček, začala jsem googlit, kde si ho můžu doobjednat, když mi tak skvěle voní a tak skvěle funguje. Když jsem však viděla kolik stojí, schlíple jsem zavřela peněženku… 😀 (Navíc znám levnější s mnohem lepším složením… i když tedy účinek se tomuhle krému popřít fakt nedá… štve mě že je tak drahej. chm!!!)

Naštěstí jsou i jiné přípravky za méně peněz, které jsou výborné, akorát je potřeba odzkoušet. Například jsem zjistila, že jeden z těch levnějších pleťových krémů v biokvalitě, který je na internetu k mání, je ten od Lavery. Což je značka která mi vyhovuje. A ten je také výborný. Hezky se vstřebá, je lehký, voní… luxus.

O mnoho levnější a výborná varianta je použití jojobového oleje, ale nesmí se to s ním přehnat a například na mě zanechává mastnotu, takže ho dávám, jen když se chci víc vyřádit a třeba promasírovat. Krémy je potřeba vybírat podle typu pleti. Mně víc sednou lehčí krémy, někomu naopak oleje.

Tak jako tak, bohužel musím uznat, že pokud chce člověk pleťový krém, co fakt dobře funguje, tak mně se osvědčuje jedině biokvalita a připlatit si za ni. Přesto není nutné kupovat jen to nejdražší… Dražší neznamená nutně lepší.

5. Květinové pleťové vody

A na závěr můj tajný tip. Velice mi pomohlo používání růžových pleťových vod. To je také trochu investice, ale rozhodně ne zbytečná. Seženu si růžovou pleťovou vodu (čistou bez příměsí) a každý den se s ní lehce postříkám. Nadechnu její vůni a jdu dál.. Neutírám, ale nechávám ji zaschnout. Někdy to dělám tak, že pleť vyčistím tamponkem namočeným v Hádkovi, nechám oschnout, zastříknu růžovou vodou, nechám zaschnout a pak lehce namažu. To je úplně nejlepší kombinace, ale chce to zkrátka investovat čas…. Budu ještě psát recenzi o růžových pleťových vodách, tak se máte na co těšit 🙂

Moje pleť po těchto vodách ožila, vypadá zdravější, růžovější, má mnohem menší sklony dělat problémy a nabíhající póry. Když už se něco udělá, pokožka se mnohem rychleji zregeneruje a boláček nemá až takovou hloubku a rozsah, jaký by mít mohl. Růžová pleťová voda prostě funguje… Na mě úplně úžasně. (V DM drogerii koupíte výbornou růžovou vodu od Purity Vision.. recenze ještě bude) V minulosti jsem zkoušela pleťové vody Saloos (nebyly růžové) a ty na mě tento podivuhodný účinek neměly. Pokud se chcete inspirovat, jděte jenom po růžičkách a nechávejte je zaschnout, aby se vstřebaly.

A tak tedy po letech a letech bojů musím uznat že je to skutečně o správné péči, šetrném přístupu a investování. Času i peněz. A pak to jde… Rady o tom, jak je důležité pleť čistit, hydratovat a mazat, opravdu nejsou zbytečné blbosti.

Předtím jsem si v pubertě vždycky říkala, že jsou to jenom kecy a blbiny, protože mi všichni říkali, že všelijaká tonika z drogerií stejně nefungují, že je to vyhazování peněz…. No jo, člověk si holt musí umět vybrat ty správné produkty, žít zdravěji a nedávat na sebe chemii, protože chemie nakonec někudy musí jít ven a kudy asi vyjde ven? – Přece přes bolák na pleti! 🙂 Akné je způsob, jakým pokožka vylučuje toxiny a jedy ven z těla…

A když už se mi dneska něco udělá, vždycky vím, od čeho to je. – To jsem se zase jednou neuhlídala, něco si tam víc poškrábala a už to bylo. Skoro vždycky je to nějakou chybou, kterou jsem udělala. Snažím se proto na pleť pokud možno zbytečně nesahat a nic na ní nehledat, neškrabkat.. A vyplácí se mi to.

Dokonce i v době, když mají ženy větší sklon k akné (před menstruací a během ní) stačí dodržovat tyto zásady a boláky se vůbec nemusí dostavit a když už, tak maximálně jeden-dva. V tomto období jenom o něco víc stříkám růžovou vodu a je to.. Oproti minulosti je to nesrovnatelný pokrok.

….. A co pomáhá na pleť Vám?

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Přírodní krása“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Morwen 2015-02-26 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem ráda, že to tvoji kamarádi kdysi měli tak jednoduché – kouříš, piješ = akné. Já jsem cca od 11 měla akné dosti ošklivé, nějak se to zlepšilo až později, když jsem pár let brala antikoncepci. Alkohol jsem poprvé pila až někdy v 17, cigaretu jsem nikdy neměla v puse, takže ani tohle opravdu není tak černobílé. Dnes je to o dost lepší než tenkrát, ale stále moje pleť reaguje výsevem pupínků na všechno možné, že ani nejsem kolikrát schopna vysledovat, po čem všem se mi to vyrazí. A to jím poslední cca 3 roky nejzdravěji za celý můj život.

Ikona diskutujiciho vanilková 2015-02-26 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé, prima článek.

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-02-26 09:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezký článek s dobrými radami :-)

Ikona diskutujiciho Ella 2015-02-26 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tip na mazani olejickem,nemasti tak plet,kdyz olejicek natreme ne na suchou plet,ale na plet vlhkou a pak mirne namasirujeme.jo a na plet,alespon pro mne je dobre mydlo s jelenem,nevim co do toho davaji,ale znam par lidi,co si s nim myjou cele telo-nevysusuje tak,jako ostatni mydla.

Ikona diskutujiciho Lilien 2015-02-26 17:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já vždycky trpěla spíš na suchou pleť a atopický ekzém. Každopádně to, co se mi vyrojilo po vysazení HA jsem nezažila. Teď po 10 měsících to začíná vypadat, že se to konečně dává do kupy a nemusím si šudlit pleť pleťovou vodou dvakrát denně. Samozřejmě se to pořád výrazně zhoršuje před menzes, ale spíš zápasím s tou suchostí a to teď i na hlavě.

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-02-26 18:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem používala kosmetiku La roche possay, měla jsem pleť jako porcelánová panenka. V pubertě se mi, pravda, sem tam něco udělalo, ale oproti vrstevníkům jsem přes obrovskou dávku stresu a nepříliš zdravou životosprávu měla pleť hodně pěknou. Akorát citlivou, pokud jsem použila jinou kosmetiku, okamžitě jsem se osypala. Ta citlivost mě přešla, ale i ochota vrážet takové peníze do kosmetiky. Bohužel. Tak mám pleť pěknou, ale zdaleka už ne jako z porcelánu.

Ikona diskutujiciho myshoolka 2015-02-26 20:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já zas slyšela, že se akné dělá víc, když je dotyčný agresivní a naštvaný – nevím, jestli to funguje 100%, ale něco na tom bude… vždyť v pubertě se skoro každý víc hádá…

Ikona diskutujiciho Míša G. 2015-02-26 20:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prozatím nemám čas pročíst článek, ale co sem tak zběžně četla – naprosto s tebou souhlasím..Ještě bych tam zavedla psychickou pohodu (no třeba tam je – uvidíme, co se dočtu zítra :D 🙂 )

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-02-26 20:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já akné vyléčila právě přechodem na vegana :D

Ikona diskutujiciho Lenka L. 2015-02-26 21:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, a já zrovna přemýšlela, proč se mi ty záda nezlepšují – moc si na ně šahám a trochu toho škrabkání si neodepřu…proč jsem si to neuvědomila dřív. Jinak na pleť mě pomáhá ricinový olej, měla jsem vždycky takovou menši bouli u obočí a byla jsem smířená, že se ji už nezbavím, ale s ricinákem to šlo :)! Zkoušela jsem i zábal na vlasy s ricinovým olejem a vlasy jsem si nemusela pět dní mýt,jak byly posilněné! :))

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-26 21:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Ale dávej si pozor, po ricinovém oleji rostou tmavé chloupky na pleti. Nestalo by se to poprvé. Je to zaříkávač chlupů!

Ikona diskutujiciho lenka f 2015-02-26 22:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já jsem si nechala udělat počítačovou globální diagnostiku těla, tak vím, co a jak. Když jsem si prohlížela výsledky, tak až překvapivě souhlasily se zdravotními problémky, kterých jsem si sama vědoma. Ty minulé těžké zdravotní problémy jsou už za mnou a teď se musí dořešit, ty co tam mám teď, jelikož už z hodně dávné minulosti tam mám určité zátěže. Ale hlavně na prvním místě u mě bude nejdřív snížit a co nejvíc omezit obiloviny, doteď jsem se krmila pšenicí až hrůza. Pleť o které tu je řeč mám i ve středním věku pěknou, ale mám jiné problémy a myslím si, že krémy jsou až druhotná záležitost. Člověk by se měl stravovat podle svého metabolického typu (já jsem bílkovinný a mám nulku skupinu), protože každému prospívají a škodí jiné druhy potravin. A když bude člověk přesně vědět, co mu prospívá, tak se to projeví i na té pleti. I když samozřejmě jsem ženská a kosmetika mě taky zajímá, ale nemám v tomhle nějak vyhraněný názor. Občas si koupím nějaký dražší krém, ale jinak používám modrou Niveu, vlastně už od dětství a jsem taky spokojená. 🙂

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-02-27 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: mně se jebáky dělají po čokoládě, cukru a úplně nejvíc po kyselých okurkách. Když jím převážně čerstvé a piji čistou vodu, pleť je krásná, jakmile začnu hřešit, pupínky vyskočí.

Ikona diskutujiciho LiLy 2015-02-27 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Za sebe můžu doporučit Havlíkovu přírodní mast..Používám ji na vše, dokonce ji i baštím:-)

Ikona diskutujiciho Marťa 2015-02-27 14:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taktéž kupuji jenom biokosmetiku :). A teda ty květinové vody používám už dlouho a nepřipadá mi to jako nějaká investice. Například v dmku prodávají od Purity Vision růžovou vodu, která je bez příměsí a může ji člověk stříknout třeba i do buchet nebo tak a ta voda stojí okolo 200 Kč 200ml balení, což mi nepřijde špatné. Nějčastěji kupuji tyto vody od Saloosu, velice mi vyhovují, nejvíc růžová, super je i Levandulová, navíc ji někdy před spaním fíknu na polštář a líp se mi chrupká :). Krémy jsem si kupovala dražší, třeba i za 500 Kč, na tom fakt nešetřím, ale zjistila jsem, že mnohem více mi vyhovuje heřmánkový krém Alverde na citlivou pleť, to je opravdu zázrak a stojí 80 Kč! 🙂 Srovnatelný s dražšími krémy. Měla jsem krémy i od Lavery, ale pokud to mám srovnat, ten co mám teď od Alverde mi připadá, že má lepší účinky. Make up používám taky Alverde, minerální a přestalo se mi po něm uplně dělat takové to škaredé akné, už se mi dělají jen sem tam černé tečky. No a na noc si dávám někdy i bambucké máslo, buď růžové od Saloos, nebo s medem od nějaké jiné značky, to ale nevím co je za značku, dovezla mi ho kamarádka ze zahraničí. Co jsem najela na biokosmetiku, mám s akné pokoj, až teda na ty malé černé potvory, které se mi dělají stále vytrvale a téměř všude a jelikož jím zdravě (jsem tak nějak napůl vegan, jsem takový přísnější vegetarián ze zdravotních důvodů) tak už fakt nevím čím to může být, podle mě tím, že jsem vysadila někdy před půl rokem antikoncepci… Hold teď musím čekat jestli se to srovná, ale tak je mi teprve 20, to mám na akné ještě nárok :D Jo a ještě je parádní bylinková léčebná kosmetika Just, ale tam je třeba už jeden krém za 600-900 Kč ale fakt parádní účinky, známému se totálně během měsíce zahojila jizva co měl po tom, co mu doktoři vytáhli obrovský nádor z krku a mazala mu to jeho žena jenom nějakým tím krémem Just.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-27 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Děkuji za tip na pleťové mastičky Alverde. Určitě je zkusím.

Ikona diskutujiciho Ella 2015-02-27 16:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Marto,jaky je nazev toho kremu,ktery zahojil tvemu znamemu tu jizvu?Mrkla bych se po nem,az pojedu v kvetnu do Znojma.Diky

Ikona diskutujiciho Kač 2015-02-27 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se pleť rapidně zlepšila, když mi skončilo delší období plné obrovských depresí, stresu a úzkostí. A pak, když jsem postupně od základu měnila životosprávu. Hlavně do sebe přestala cpát bonbony Bonpari, na kterých jsem skoro závislá a rapidně omezila spotřebu bonbonů Beskydek. Na těch sice není nic špatného, ale když splácáte dva pytlíky týdně (plus jeden velký Bonpari), je to děs už jen kvůli těm žaludečním potížím.

Ikona diskutujiciho kalamity jane 2015-02-27 17:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem se snažila mazat pleť tak jsem pak pleť měla ještě mastnjěší a celkově vypadala hůř než před používáním krémů :D Jestli je to typem použivaného krému vůbec nevím. Normálně mám mastný typ obličeje tak jestli něco znáš napiš :D

Ikona diskutujiciho kalamity jane 2015-02-27 17:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A Alue máš nějaké zkušennosti s pleťovou vodou  mixa? Myslíš že je tak dobrá  jak ji v reklamách vychvalují?

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-27 19:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Mno… já ano. Zase si ale neumím představit život bez eidamu, nivy, smetany a MÁSLA. To je teprve průšvih, protože z toho vařim v jednom kuse.

Ikona diskutujiciho Inalyn 2015-02-27 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ďakujem za tento článok 🙂 Hlavne za ten spomenutý Glycerín…Nemohla by si spraviť niekedy článok aj o správnom zložení kozmetiky? 🙂 Ako si robila článok o sulfátoch, parabénoch…Odvtedy som zmenila šampón a svrbenie hlavy ma už tak netrápi 🙂 Napríklad o tom glyceríne by ma to ani nenapadlo, pretože je skoro v každom kréme/sprchovom géli a všade počujem, aký je pre ruky výživný a že vytvára ochranný filter…

Ikona diskutujiciho Petr 2015-02-27 20:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zjistil jsem, že po vymáčknutí boláku stačí namočit prst ve chladnější vodě a přiložit jej na to místo vytlačeného boláku. Od té doby, co to dělám (nějaké ty roky) nemám opakované zarudnutí s hnisem uvnitř… prostě se to hnedka hojí :-) !!! Takže vyzkoušejte a případně dejte tady někde vědět, jestli to tak bude i u vás! :-)

Ikona diskutujiciho Kaze no Arashi 2015-02-27 21:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj jak se prosím jmenuje ten růžový olej z DM. Ráda bych si ho taky pořídila. 🙂 Velký jebáky moc nemám ale, když se objeví tak jedině gigantický a vedle nosu a pak vypadám jako ježibaba. Předem díky :D

Ikona diskutujiciho EK 2015-02-27 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

-nemazat

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-27 22:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: … mám v rozepsaných nějaké polotovary o dalších škodlivých látkách v kosmetice, chci na to ještě navázat.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-27 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Růžový olej má myslím Saloos. V DM je k mání růžová voda.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2015-02-28 07:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Poznámka k sýrům: já jsem se taky nemohla vzdát sýrů, ale začala jsem si dělat pomazánky z luštěnin, semínek a ořechů a sýry mě nelákají. Navíc lahůdkové droždí dodá pomazánce sýrovou chuť, takže bez problému. Taky jsem patřila mezi žrouty sýrů a jogurtů :D

Ikona diskutujiciho Juliet 2015-02-28 10:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidíte to… Já jsem vegan už dva roky. Taky jsem si myslela, že mi to pomůže s pletí a obecně se zdravotním stavem a ono nic. A to jsem od té doby ani jednou neměla bílé pečivo (pečivo mám pouze opravdu celozrnné pečené v pekárně zdravé výživy, kde přesně vím, co je, to si koupím svátečně jednou za týden). Těstoviny konzumuju maximálně jednou to týdne. Bílý cukr mě viděl pouze z rychlíku. Posledního půl roku sladím stévií. Občas použiji datlový nebo agávový sirup. Velmi výjimečně surový třtinový cukr. Sóju jím tak dvakrát týdně (tofu nebo pomazánky). Čokoládu jím jen Lindt 70%-90% a to jeden čtvereček týdně, když se potřebuju před učením posilnit. Používám jenom bio kosmetiku. Vztah k sobě mám vyřešený. Samozřejmě jsem jako všichni s akné utratila tisíce za kosmetiku, která měla pouze krátkodobý výsledek. A teď babo raď, co mám ještě dělat :D Gynekoložka (opravdu velmi vřelá stará dáma, která dělá práci, protože ji baví, přestože jí je přes 80, ne protože je podplacená) mi doporučila si každý den mít pleť dětským mýdlem a pak ji zasypávat pudrem. To opravdu celkem pommáhá. Ještě mi doporučila dvoje homeopatika (staphyloccocinum a pyrogenium), která se mi zdají taky docela dost fajn. Hlavně to nerýpat. V době, kdy jsem to opravdu dodržovala, jsem se akné vlastně zbavila. Pak jsem to začala flákat a je to tu zase. Takže teďka budu zase poctivě cucat, i když nesnáším tu chuť rozkládajícího se cukru v puse.

Ikona diskutujiciho Kač 2015-02-28 11:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Máslo mám taky hodně ráda, ale v posledním půl roce jsem začala být natolik "ujetá" na lučině, že máslo úplně odsunula do pozadí :D

Ikona diskutujiciho Nori 2015-02-28 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně dost pomáhá malý ranní nebo večerní rituál čištění pleti medem. 🙂 Stačí si navlhčit obličej, potřít trochou medu, promasírovat a hned spláchnout. Když máte víc času a nikam nespěcháte, můžete ho tam nechat déle i jako masku, jinak ale stačí i takový malá pravidelná chvilka.

Ikona diskutujiciho Sarkita 2015-02-28 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji Alušce za tento článek. Růžovou vodu jsem včera zakoupila v DM a zatím je moc příjemná. S pletí mám neustálé problémy a to se čistím zevnitř x let, jak bylinkami, tak přípravky proti parazitům, stříbro jsem zkoušela i vnitřně, diety. Zdravě jím, nejsem sice vegetarián, ale zkoušela jsem asi 2 měsíce bez masa atd… na obličeji žádný efekt, spíš jsem byla šíleně unavená a vypadala strženě. Krávoviny nekupujeme. Ale co mi dost pomohlo poslední půlrok, přípravky od Energy – brala jsem na trávení kapičky a na srovnání hormonů – Gynex – to beru stále ještě. Stav se mi opravdu zlepšil neuvěřitelně. Kdysi jsem se léčila u lékařů, bohužel jsem pak měla problémy s játry atd. a tak jsem musela chodit k léčiteli a pít kvanta čajů na míru. Což na játra a ledviny zabralo a vyléčila jsem je (alespoň z lékařského hlediska – jaterní testy). Za tu dobu jsem přešla na jinou stravu také. Ale kvůli čemu to píšu. Od Energy používám pár měsíců i krém Cytovital a ten mi dost vyhovuje. Jediný lehčí problém, že je tmavší, jak je z bylin, tak člověk vypadá lehce opáleně :). Sehnat se to dá na netu nebo v některých obchůdcích s bylinkami. No a ten můj hlubší problém je v přijetí ženství (Alušky knihu Svítání jsem také nastudovala, Rudý měsíc též :)… (jinak žádný extrém, jsem vdaná, jsem matka, vše ok, štíhlá atd… ale mám nějaký hlubší zásek, na kterém je třeba pracovat). Ta kosmetika a vnitřní přírodní léčba mi pomáhá. Tak třeba někoho z vás také osloví.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-01 10:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: V takovém případě mě napadá hormonální problém: Oslabení štítné žlázy, nebo nadledvinek. Mohou být také toxiny v játrech, nebo špatná střeva. Akné na čele například bývá od střev. – Takže doplnit střevní mikrofloru, požívat biologický jod (ne umělý) a vyčistit játra. To by mohlo pomoci.

Ikona diskutujiciho tsp 2015-03-03 23:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám už svoje roky. V pubertěš jsem měla opravdu silné akne (dávali mi na to antibiotika) a přitom jsem vůbec nepila ani nekouřila.(nechutnalo mi to a neviděla jsem v tom smysl)  Takže mě jště po těch letech trochu popíchne, když to někdo tak zjednoduší. Život je složitější. Prostě už mi mockrát při různých problémech lidi vysvětlovali, jak je to tím číi oním a nebylo. Ani tohle. Ono je to jedno, jen prostě takhle to hodnotit se  fakt nedá. Vše je v souvislostech a ne v detailech.

Ikona diskutujiciho Tereza 2015-03-29 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko prosim jak se primo jmenuje ten krem od starlife dekuji

Ikona diskutujiciho Alue 2015-03-29 13:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Přímo v článku je na něj proklik:

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek