Barvy nám mohou pomoci uskutečnit naše přání

4.3.2022 v Zajímavosti 0

Můžeme využít sílu barev ke splnění svých přání?
Vědci stále zkoumají psychologii barev a předpokládá se, že barvy mají významný vliv na naši náladu a emoce.

Modrá
Výzkum ukázal, že nošení modré barvy na pracovní pohovor podporuje sebedůvěru, přátelskost a loajalitu. Předpokládá se, že ženy podvědomě přitahují muži v modré barvě, protože působí důvěryhodně, věrně a stabilně.
A pro ty, kteří chtějí zhubnout: Dietologové často doporučují servírovat jídlo na modrém talíři, protože přirozeně potlačuje chuť k jídlu.Červená
Symbol chtíče, který stimuluje touhu. Červená barva fyzicky zrychluje tep. Výzkumy zjistily, že muže přitahují ženy, které nosí červenou barvu. Červená představuje sílu a moc a je to emocionálně nejintenzivnější barva.

Žlutá
Vliv žluté je trošku kontroverzní, protože umí vyvolat jak dobré, tak i špatné reakce. Žlutá často v malých dávkách podporuje štěstí, zlepšuje paměť, oživuje mysl a ducha a bylo také prokázáno, že stimuluje metabolismus. Na druhou stranu studie prokázaly, že ve žlutých místnostech vzniká více hádek a děti zde víc pláčou, což lze přičíst podráždění našich očí světlem, které se od jasných barev odráží s vyšší intenzitou.

Zelená
Zelená je spojována s růstem, uzdravováním, regenerací a omlazováním. Pokud budete vědomě sledovat barevné schéma nemocnic, můžete si všimnout všudypřítomné zelené barvy. Lidé rádi koukají na zelenou barvu a někteří lidé zjistili, že při čtení textu vytištěného na zeleném papíře se zvýšila rychlost čtení a porozumění.

Růžová
Růžová barva má uklidňující účinek a zároveň snižuje srdeční frekvenci. V naději na zklidnění a fyzické znevýhodnění soupeřů, fotbalové stadiony ve Spojených státech často natírají šatny pro hosty na růžovo.

Fialová
Fialová barva může zvyšovat koncentraci a má vliv na řešení problémů a meditaci. Fialová je nejduchovnější ze všech barev, povznáší myšlení, rozjímání a uvědomění.

Černá
Stylová a nadčasová černá je silná, autoritativní barva, která zeštíhluje.

Bílá
Lehká, neutrální a univerzální, bílá naznačuje čistotu a symbolizuje nevinnost.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek