Běžná vztahová očekávání, která jsou však naprosto nesmyslná

30.10.2022 v Psychologie 7

Všichni máme nějaká svá očekávání, ale ne všechno je tak, jak se nám na první pohled zdá. Pojďme si dnes rozebrat některé z běžných mylných představ, které souvisejí se vztahy. I když si možná přejete, aby vše probíhalo jako v pohádce, nikdy to tak nebude a s tím je lepší počítat už od začátku.Že být ve vztahu vás učiní kompletními
Být ve vztahu vás NEdoplní. V jiném člověku nemůžete najít kus sebe sama, tohle si musíte zařídit sami.

Že váš partner by měl být vaším nejlepším kamarádem
I když byste se svým partnerem samozřejmě měli dobře vycházet a rozumět si, měli byste mít i své vlastní nejlepší přátele mimo aktuální vztah. Mít pouze partnera jako jediného člověka, kterému se můžete svěřit, vás rychle omrzí.

Že nalezení správného partnera vás učiní šťastnými
Najít správného partnera pro život je úžasná věc, ale nebude to váš jediný zdroj štěstí. Štěstí musíte hledat uvnitř sebe, je to o vašem myšlenkovém nastavení. Nový partner možná na chvíli zaplní vaši vnitřní prázdnotu, ale tohle nadšení vám dlouhodobě nevydrží.

Nejšťastnější páry se milují nejvíce
Někdy se nejšťastnější páry nejvíce potýkají s problémy. To, že nevidíte, co se děje za zavřenými dveřmi, neznamená, že se to neděje. Ve vztazích druhých lidí se děje mnoho věcí, které nejsou vidět. Proto není možné něčí vztah hodnotit, když v něm vy sami nejste.

Všechny vztahy začínají legendární první jiskrou
Ne všechny vztahy začínají takto vášnivě. Někdy začínají postupně jako kamarádství, ale občas se i může stát, že se zamilujeme do někoho, koho jsme na začátku nemohli ani vystát.

Abyste mohli být spolu, musíte dobře vycházet s rodinou a přáteli partnera
Nemusíte. Akorát je musíte být schopni po omezenou dobu tolerovat kvůli svému drahému protějšku. Ne všichni příbuzní budou na stejné vlně jako vy a nemusí s vámi vycházet. To je realita, se kterou se prostě musíte vyrovnat.

Že správný vztah není dřina
Správný vztah možná nebude tak těžký jako některé jiné, ale to neznamená, že nebudete občas muset něco řešit. Nic takového jako vztah bez námahy nebo bez práce neexistuje.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Niky 2022-10-30 21:39:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, budete ještě někdy točit videa o morčátkách?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-10-31 08:51:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Zatím nic takového není možné. Za přerušení této činnosti může šílený schozofrenický úchyl (včetně dalších tří narušených psychopatů), který mě pronásledoval a minulý rok mě fyzicky napadnul. Od toho se odvíjí další události a problémy, které jsem byla nucena řešit. Zejména potřebuju počkat až ho konečně odsoudí a zavřou. Mám připravené písemné vysvětlení pro diváky, ale zatím jsem ho nevydala, něco mi říká, že to mám ještě nechat chvíli uzrát.

Ikona diskutujiciho Niky 2022-10-30 21:43:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, budete ještě někdy točit videa o morčátkách?♡

Ikona diskutujiciho kiana 2022-10-31 11:58:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím bych souhlasila.

Ikona diskutujiciho Standa 2022-11-01 06:59:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky Alue, je to poučné a praktické.

Ikona diskutujiciho Dracena 2022-11-01 09:34:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky. moc hezký článek 🙂

Ikona diskutujiciho Vlaďka 2022-11-01 09:37:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proto se říká že kdo není šťastný sám nebude šťastný ani s partnerem. Hodně lidí nechápe co to znamená.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek