Bojím se budoucnosti, pomůže mi duchovní terapie?

11.5.2022 v Čtenáři 12

Milí čtenáři, kdyby vám náhodou nějaký web (který zde záměrně neuvádím) sliboval, že vám napraví DNA, omladí buňky, ukončí neukončenou minulost, vyčistí karmu, aktivuje akášu, kundalini a ovlivní zkracující se telomery vkládáním kryonových krystalků přes merkabovou mřížku na dálku, tak za to určitě neplaťte. Je to podvod… Duchovno ano, ale s rozumem.
Do poradny přišel jednoho dne mail čtenáře, který zvažoval, že by si takovou veselou službu zaplatil a případ mi přišel tak zajímavý, že jsem si nakonec řekla, že ho sem dám.
Dotaz:

Ahoj Alue, včera večer a dnes v noci mně přišly nové informace od vesmíru. Navázal jsem spojení se svou duší pomocí metody, kterou jsem sám objevil. Barva mé duše je zřejmě zlato-modrá. A dále jsem viděl zelený kanál plný energie. Nevím co to bylo. Zjistil jsem, že když jsem spojený se svou duší, tak mně přestává fungovat mozek. Mám v té chvíli pocit, jako kdybych byl inteligenčně na úrovni debila. Přestávám rozumět tomu, co lidé říkají. Dosti mě to znepokojuje. Vím, že bych se se svou duší měl spojovat, ale bohužel to má zásadní nevýhody a mohlo by mně to znemožňovat normální fungování. Co si o tom myslíš?

Dále jsem našel velmi zajímavý web. Jedná se o komunitu duchovních lidí. Něco mě říká, že oni žijí tak, jak se žít má, ale nevím, jestli bych tak mohl žít i já. Bojím se, že bych mohl skončit v nějakém ústavu. Mám IQ 127, ale to se může změnit. A toho se bojím. Odkaz na ten duchovní web který jsem objevil:
(Zde byl odkaz, ale raději ho zde neuvedu napřímo)
Uvažuji, že bych využil některé z jejich terapií, ale nevím jestli by to něčemu pomohlo. Nevím moc kudy kam. Bojím se budoucnosti a svého osudu.
Vím, že mně asi neporadíš. Nejsi asi vědma, ale kdyby tě něco napadlo, tak budu rád. Jsem fakt v zoufalé situaci.
O.

Odpověď:
Ahoj,
S tvou duší jsi v kontaktu pořád, je to tvoje vědomí, tvůj hlas intuice, tvoje pocity, jsi to ty sám.

Pokud děláš nějaký postup, který je sice pro tebe zajímavý, ale zároveň tě znepokojuje, jednoduše přestaň a najdi si jinou ,,zábavu“, nemá smysl se zbytečně traumatizovat a dělat si tak problémy. Nedělej věci, u kterých se necítíš dobře a máš z nich strach, nebo cítíš pochybnosti. Je to tvůj vnitřní radar. Sám cítíš, co ti dělá dobře a co ne. Tak tomu věř. Vybírej si intuitivně. Když se ti něco nezdá, prostě se tomu vyhni.

Možná umíš meditovat tak dobře, že se hodně uvolníš, hodně snížíš aktivitu svého mozku a některá centra potom nepracují jako za normálního bdělého stavu – jako když se probudíš uprostřed noci ve spánkové paralýze, nebo vůbec nevíš kdo jsi a kde jsi. Neznamená to, že jsi debil, ale že mozek není ve svém běžném režimu. Stačí počkat, než se vzpamatuje a než se dostane z theta, případně alfa vln.
Podobné stavy možná znám, – ten tvůj jsem sice nezažila – ale taky jsem zjistila, že když se člověk opravdu hodně uvolní, dostane se do silně zrelaxovaného stavu, tak se mu změní vědomí a je jakoby jinde. Myslí sice, ale jinak. Spíš víc prožívá, než myslí.

Ten web co jsi poslal mi hodně připomíná tvorbu Jany K. – jak o sobě kdysi říkala že je vtělený ježíš. Mám o tom v článku Seznam současných inkarnací Ježíše Krista, nebo ty weby o Aštarovi Šeranovi.
Web na mě působí jako nově se formující druh duchovně se tvářící sekty. Určitě bych na jejich akce nešla, vsadila bych se úplně klidně o tisícovku i o víc, že to bude skupinka poblázněných lidí co se v podstatě hledají a psycholog by jim porozdával diagnozy. A určitě neví co dělají. Dívala jsem se na nabídky služeb, nabízí ,,léčení na dálku“ – ok, kliknu dál a dívám se, co má být obsahem jakýchsi „kryonových krystalků“. A jeden by nestačil zírat.

… Tak jestli si chceš nadělat problémy a nechat si od nich dodrbat svůj energetický systém destruktivní Merkabou, kristovým vědomím (známý pojem, viz. první článek nahoře) a dalšími pitomostmi o kterých snad ani sami autoři neví co to znamená, tak hrdě do toho.
Fascinuje mě, jak za ,,léčení“ za 300 kč/15min. ti někdo může ovlivnit DNA a telomery. To je přece absolutní blbost.
Té zemi andělů se neozývej. Fakt ne. Opravdu to není dobrý nápad, budeš z toho mít problémy. Zabývám se těmito věcmi spoustu let a už jsem ledacos viděla.

Dám ti jednu fakt dobrou radu, která mi ušetřila spoustu problémů  a ušetří problémy i tobě: Vyhýbej se podobným duchovním lidičkám a nechoď na žádné jejich akce ani hromadné meditace, energetické léčení, čištění čaker, akáši atd. Mám poradnu plnou zoufalých lidí co si tím nadělali strašné problémy.
Jsou to extrémě rizikové aktivity a mnohdy je dost těžké nebo dokonce nemožné vzniklý problém vyřešit. Nejhůř dopadají lidi co si nejsou sami sebou jistí, necítí se dobře, hledají pomoc, jsou zoufalí a tedy nejvíc zranitelní.

Jestli se bojíš budoucnosti, řešení není chodit na duchovní terapie – to jenom vyhodíš peníze – řešení je jít na to aktivně a prakticky. Podobné strachy často souvisí s traumatem z dětství, člověku nějaký zážitek podkopal sebedůvěru, důvěru v lidi, nebo důvěru v tento svět obecně a z toho vzniká strach z toho co přijde. Tento strach pak ale člověka paradoxně zavede do větších problémů, když se ho snaží něčím zaplácnout, než když ho neživí a ignoruje, protože ho může dotlačit k různým závislostem, nebo právě vyhledávání pochybných guru a léčitelů, kteří z něho nadělají fašírku a jak doteď problémy neměl, tak je najednou mít bude. To už se stalo mockrát.

Lepší je jít se projít do přírody, tam se uklidnit, popřemýšlet nad sebou a stanovit si plán. Co můžu udělat pro to, abych se cítil lépe, co změnit v práci, jaký projekt dělat, co potřebuji změnit v životě… Já sám za sebe, samostatně. Nikomu neodevzdávat za sebe zodpovědnost ani nepředávat pravomoc v rozhodování.

s pozdravem
Alue

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Vašek 2022-05-11 09:37:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vím o jakou stránku tady jde. A za sebe hrubě nedoporučuju.

Ikona diskutujiciho Marcela H. 2022-05-11 09:40:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidé kteří nechápou že žádnou duchovní terapií nic neotevřou jsou prostě odkázaní k tomu aby vyhazovali svoje peníze a dávali svoji energii všanc mastičkářům. Telomery jsou konce chromozomů které se s přibývajícím věkem zkracují. Jestli někdo slibuje že tento proces zastaví a bere si za to i peníze tak podniká neeticky a nelegálně.

Ikona diskutujiciho kopretina 2022-05-11 11:01:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tazatel vůbec nepotřebuje duchovní terapii. Tazatele sužují úzkosti a na to je potřeba hledat řešení jinde. Doufám že si z té odpovědi něco vzal a nepokoušel to protože podobné seance jsou dost rizikové a když tam dojde člověk co je už tak rozhozený tak ho do ještě víc dodělá.

Ikona diskutujiciho Zlatka 2022-05-11 11:03:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… A přesně na takové lidi kteří neví co sami se sebou čekají dravě *duchovní terapeuti* protože takovému člověku napovídají cokoli a on si všechno nechá ochotně líbit protože je v prcině. Pán nedělá dobře jestli hledá řešení v kryonově krystalcích. Přeju mu vše dobré a aby se z toho zvládl vymotat důstojně a bez zbytečných ztrát.

Ikona diskutujiciho Lumír 2022-05-11 11:09:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně to připadá že pisatel zkouší řešit osobní problémy ze kterých je zoufalý řízeným obratem na duchovno. Je to normální ale musí se to dělat s rozumem a ne násilím. Strach z ústavu asi znamená strach o své duševní zdraví. Pisatel by potřeboval klid relax a dát si švestky zpátky do řádku než jezdit po terapiích kde z něho vydřou prachy a vyvěští mu že je převtělený druid ať si čistí karmu a přijme ježíšovo vědomí. To by mu opravdu nepomohlo.

Ikona diskutujiciho Marcela 2022-05-11 12:38:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebojte se, že vám myšlenek ubylo, je to úleva veliká. A že lidem najednou nerozumíte, nechte jim prostě to jejich hemžení a vy jen trošku poodstupte. Vnímejte, co přichází k vám. Společnost duchovních lidí opravdu může způsobit často jen zmatek. Knihy Eduarda Tomáše bych vám mohla doporučit. Dají vám klid a jasný pohled na věc. Marcela

Ikona diskutujiciho nina 2022-05-11 13:09:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se líbí jak web Aluška.org stojí s nohama na zemi. Že neslibuje nesplnitelné. Člověk občas potřebuje usadit zpátky do reality.

Ikona diskutujiciho nirvana 2022-05-11 20:08:26
Ikona diskutujiciho
sipka

přesně tak.

Ikona diskutujiciho adria 2022-05-11 14:44:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To z tou chvilkovou debilitou mám zkušenost:
nevím jak to říct, ale jde o dlouhodobý vliv destruktivních bytostí na tvou osobu. Jednu dobu jsem byla hodně nemocná, nikdo nevěděl co mi je. Vyšťavená, bez energie, padaly mi vlasy … pomohl mi až tehdy dvouletý synoveček, který mi ukázal, že zamnou stojí bubák. A musel dokonce dvakrát, protože jsem tomu nechtěla věřit – „vidím obrovského bubáka!“ později do telefonu. Párkrát se mi totiž přihodil stav, kdy jsem jakoby vypnula a nedokázala pojmenovat věci, které vidím před sebou. Věděla jsem na co to je – zubní pasta, sprcha … ale nedokázala jsem si vzpomenout na název. Stalo se mi to dvakrát. Doprdele, tohle už je vážné. Protože potom už můžou převzít vliv nad mým tělem snadněji.
(netřeba brát drogy, … ) podle mě pána přemlouvají, aby jim přes ty sekty a „terapie“ mnohem víceotevřel dveře k sobě.
právě je 14.44 … tedy! …

Ikona diskutujiciho kiko 2022-05-11 14:59:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„psycholog by jim porozdával diagnozy.“ Toto je asi prvy web kde som videl autora to povedať takto krásne narovinu 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-11 20:26:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Tož slibovat někomu zastavení zkracování telomer? To je vrchol.

Ikona diskutujiciho vla 2022-06-24 10:53:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je dobré, slyšet to narovinu, napřímo, jen jedno, dvě jemné brnknutím přes čáru, jakoby .. tomu druhému to nepomůže víc než když se to udrží narovinu ale před čarou, s rezervou, aby se nějaký trn nechytil. Říct to samé, jen aby museli zapřemýšlet a ty co (ne)přemýšlí míň, se neměli tak čeho chytit natož aby je to nakoplo. Výsledek, by měl být stejný, a i možná o chlup, či dva, jistější pro tebe a možná aj onoho, který si musí víc domyslet. Jako v autě, mám přednost, pravdu, jedu správně ale lepší snížit riziko, dyž člověk neví jestli se neřítí spící náklaďák z vedlejší.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek