Čarodějná hodinka: Proč se nám stávají divné věci v čase 3:00 až 4:00 ráno?

16.5.2020 v Paranormální jevy 12

Staré prameny pojednávající o lidech s nadpřirozenými schopnostmi, byly mnohokrát ničeny a manipulovány, protože v historii byli lidé, co vidí dál a vědí víc, samozřejmě velmi nepohodlní pro vládnoucí elity. Jedna z věcí, která se ale z těchto časů dochovala, jsou záznamy o ,,čarodějné hodince“. Má to být čas, který je speciální pro mimosmyslově nadané lidi, nebo chcete-li čarodějky (a mágy… zdravím mužské čtenáře).Co se během této čarodějné hodinky děje? Různé kultury napříč místy a časem ji mohly popisovat trochu odlišně, ale shodují se na následujícím:

Většina pramenů uvádí, že čarodějná hodinka probíhá v čase mezi 03:00 a 04:00 ráno. V historii byla dokonce pojmenována jako Svatá hodina, nebo naopak Čertova hodina. Proč? Možná podle toho, kdo tu hodinku zrovna zažil, jestli to byl věřící co viděl svatého, nebo pohan který potkal ducha. To se můžeme jenom domnívat.

Některé verze uvádí přesné časy jako: 2:16, 3:00, 3:15 nebo 3:33. Rozdíly mohou pramenit i z toho, že různé země po světě mají odlišná časová pásma. Každopádně pro Střední Evropu platí obecně 3.-4. ráno.

Kouzelná hodinka se obvykle vztahuje k půlnoci a nejsilnější bývá během úplňku. Dřív byl zrovna tento čas považován za obzvláště energeticky silný, tudíž i vhodný pro různé speciální rituály. Některé čarodějky chodily za úplňkové noci i sbírat vybrané druhy bylinek, některé prameny dokonce uvádí, že u toho musely být nahé.

Půlnoc je považována za mezičas mezi dnem a nocí, za přechodný čas mezi dvěma světy. Brány a přechody mezi světy jsou méně zřetelné a lze přes ně tudíž snadněji pronikat.

V Austrálii je čarodějná hodinka určena okolo půlnoci. V Japonsku je to zase okamžik trochu před a těsně po západu slunce.

Co se děje během čarodějné hodinky
Lidé, kteří se cíleně zabývají magií, jsou tehdy lépe schopni kouzlit a jejich kouzla jsou i silnější. Možná i proto, že mají větší soukromí, nerozptyluje je okolní ruch a můžou se tak líp soustředit na svou věc.

Říká se, že se během této hodiny ,,zvedá závoj“, který odděluje svět duchů a lidí. Díky tomu duchové snáze cestují po našem světě a setkávají se s lidmi. Je to čas, kdy dochází k většině návštěv duchů, i zemřelých blízkých příbuzných.

Tuto dobu kromě neškodných duchů využívají i destruktivní bytosti, takže tehdy nejvíce dochází k jejich útokům. Zdá se, že jejich oběti jsou v té době i nejzranitelnější, protože jsou nejvíce citlivé. Určitě záleží i na tom, kdy jde člověk spát, podle toho se pak mění jeho spánkový cyklus. V určitých fázích snění jsme více náchylní pro tyto zážitky.

Strašidelná místa jsou tehdy ještě více děsivá.

Dokonce i filmový průmysl používá do svých scén fenomén čarodějné hodinky, kterou orientuje na 3. hodinu ráno. Například v hororovém filmu „the Conjuring – V zajetí démonů“ se hodiny zastaví v 3:07 hodin a tehdy se začalo ve filmu dít to nejhorší.

V letech 1969-1978 dokonce v Americe vycházel hororový komiks, který se jmenoval ,,The Witching Hour“, vydávala ho společnost DC Comics. Dodnes můžeme v archivech dohledat, jak takový komiks vypadal:Proč se tyto věci během čarodějné hodinky odehrávají
Existuje i více vědecké vysvětlení. Naše tělo funguje podle biologických hodin, také známé jako cirkadiánní rytmy. Je sladěno se střídáním světla a tmy. Tyto naše vnitřní hodiny se někdy zmatou, když například cestujeme letadlem na velkou vzdálenost („jet lag“, nemoc z časového posunu).
Během čarodějné hodinky tělo dosáhne nejnižší teploty. Zažíváme nejhlubší úroveň spánku. Zdá se, že všechny naše biologické funkce také spí.
Nemocnice a ošetřovny hlásí většinu úmrtí pacientů právě během 3.-4. hodiny ráno. Podle studie od Harvard Medical School se šance na smrt během této hodiny zvyšují.

Tehdy jsme citlivější na vnější mimosmyslové podněty a děje. Médiům a psychotronikům či senzibilům jde během této doby snadněji komunikovat s duchy a jinými světy. Tehdy duchy lépe vnímáme.

Během čarodějné hodinky můžeme i telepaticky snadněji vysílat zprávy. Mnoho experimentů ukázalo, že je tato hodina nejúspěšnější při pokusech s telepatií.

Během této doby dochází nejčastěji ke spánkové paralýze, takže je to výborná doba pro astrální cestovatele, aby se někam vydali.

Ve středověku se pověrčiví lidé domnívali, že za ochrnutí spáčů můžou čarodějnice a démoni a že můžou i za jejich neštěstí v životě. V té době se i věřilo, že čarodějnice prováděly své temné rituály právě v této době, když všichni spali, jen aby se vyhnuly přistižení při činu.

Češi to znají už dávno, také pod pojmem ,,Hodina duchů“
Pokud vám teorie o existenci zvláštní noční hodiny připadá exotická a nová, věřte že tomu tak není. Když jsem byla malá, dejme tomu zhruba 7-8 let, strašily mě příbuzné s příběhem o tom, že není dobré zůstávat vzhůru po jedenácté hodině. Bylo to zejména po večerech, když u nás doma přespávaly, když jsme byly na táborech na noc spolu a podobně.

Vyprávěly o tom, že v noci, po jedenácté hodině, se otevírají brány do světa duchů a že se tehdy mohou různé bytosti pohybovat mezi živými. A že když budu vzhůru moc dlouho do noci, může se mi stát, že je potkám a nebude to příjemné.

Odkud to asi vzaly? Byly posedlé vyvoláváním duchů a záhadami, takže možná jim to řekl někdo, kdo to zase od někoho slyšel, nebo někde četl.
Nebo znaly někoho, kdo měl schopnosti a měl to za ty roky už vypozorované? O zdroj jejich zpráv se se mnou tehdy nepodělily, ale vyděsily mě s tím dobře. Je to podle mě i jeden z kamenů úrazu, který způsobuje, že se nadsmyslové schopnosti démonizují a že se pak lidé bojí nejenom těch kdo něco umí a zažívají, ale sami sebe, pokud ty schopnosti mají oni sami. Pak je odmítají, nechtějí rozvíjet a blokují. Takhle se strachem blokuje mnoho lidí, kteří v sobě ukrývají cenný potenciál. ,,Hodina duchů“ totiž skutečně může být děsivá, ale zároveň může být i nádherná!

Nevěděly to sice úplně přesně, ale legenda o zvláštním čase v noci, kdy přicházejí duchové, je mezi Čechy, kteří se o to zajímají, známá už desítky let.
Napište do diskuze, jestli jste se s tímto příběhem již setkali dříve a co jste se tehdy dozvěděli o ,,hodině duchů“ – jak tomu tehdy říkaly mé příbuzné. Budu se těšit na vaše zkušenosti.

Není to starý mýtus, vážně se to děje!
Osobně můžu potvrdit existenci této zvláštní hodiny, většinu nejzajímavější věcí, co se mi přihodí spontánně během spánku, mám načasovanou asi na 3:30-4:00 ráno. Když to skončí, proberu se a rozsvítím, vidím toto časové rozmezí na hodinách. Vědomě bych takto dlouho vzhůru nevydržela, takže je to vždy dílo ,,náhody“. Skutečně to vychází.

Budíte se během čarodějné hodinky?
Mnoho lidí se v tuto chvíli probudí a musí na záchod. Nebo se zkrátka proberou a pak nemůžou zabrat.
Ačkoli to spíš zní jako nespavost, může to být součást něčeho většího.
Lidé, kteří jsou během této doby bdělí, věří, že přijímají duchovní zprávy. Duchové, kteří nás mohou navštívit, jsou naši předkové, nebo jiné vyšší entity, které nesou zprávy či dary.

Pokud zažijete neobvyklou čarodějnou hodinku, zaznamenejte vše do deníku. Napište vše, co si pamatujete ze svého snu, z astrálních cest, nebo ze setkání s duchem. Pak chvilku meditujte, nebo provádějte dechové cvičení, abyste se uklidnili. Pak můžete znovu usnout.
Pokud to pořád nejde, poproste svého anděla strážného o pomoc, jejich energie je uklidňující, kolébavá a pomáhá usnout.

Přijměte svůj dar. Zjistíte mnoho o tajemstvích života, osudu a můžete se dočkat rozvoje svých schopností.

 


© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020Komentáře

Ikona diskutujiciho Lenka 2020-05-16 08:28:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O tomto čase aj polícia zasahuje najčastejšie ak niekoho prídu zatknúť domov, pretože telo je práve vtedy najslabšie. Dočítala som sa to v kometároch na mojevideo, kde sa niekto pýtal prečo sú zločinci na záberoch v reportážach vyzlečený.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-05-16 09:27:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ja se budím takhle pořád kouknu na hodiny 3,15 a to vždycky jednou sem v této hodině asi astralně vycestoval a chodil se kolem domu a na zahradě vidím nakou obří černou bytost chtěl sem ji vyhodit že na my zahradě nemá co dělat a křikl sem na něj co tady dělaš tady nemáš co dělat on se otočil červenýma očima ke mě a hned se po mě rozběhl a chytnul mě pod krkem než sem stacil jakkoliv zarágovat začal sem usilovně myslet na to pust mě nakonec mě pustil co tady chceš a začal sem vizualizovat bíle světlo pak se objevil paprsek bíleho světla a zasáhl ho pak začal utíkat s z vřískotem pak ho paprsek trefil znovu a on se rozpustil ja tu logiku temných bytostí nechápu proč si nehledají cíle co se neumí branit

Ikona diskutujiciho elbar 2020-05-16 12:28:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sri Chinmoy:
Čas mezi třetí a čtvrtou hodinou ráno
je Brahma Muhurta,Hodina Boha.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-16 19:41:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já si vzpomínám, že když jsem jako malá spávala u babičky, vždycky jsem se tam z neznámých důvodů hrozně bála a budila se pravidelně kolem 4 ráno… no, dneska už vím, proč mi tam bylo tak děsně. v obýváku jim visel gigantický kříž s kristem na něm a já spala přímo pod tim:)))

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-05-19 02:20:50
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a.. vzpomínám na ještě jeden zážitek z týhle doby !! bylo to taky u babičky. probudila jsem se v tu samou dobu jako skoro vždycky (kolem 3 – 4 ráno) a koukla před sebe – stála tam nějaká vysoká postava, vypadalo to jak týpek oblečenej v bílým prostěradle:D:D a stálo mi to přímo uplně u postele. tehdy mě to tak vyděsilo, že jsem zase rychle zavřela oči a spala dál, předstírajíc, že to tam není a byl to jen sen. viděla jsem to jen jednou a třeba to byla nějaká divná haluška z rozespalosti, ale pamatuju si to dodnes a dodnes mě to vcelku děsí. prostě jako… wtf. ale aspoň by to vysvětlovalo, proč jsem se tam vždycky tak bála.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-19 08:48:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem v pubertě měla stejnou věc. Probrala jsem se v posteli, otevřu oči a vidím postavu která světle moře intenzivně září, jak sedí u mé postele a dívá se na mě. Byla jakoby utkaná ze zářivých světlých pavučinek. Hned jsem věděla, že je to můj anděl. Za chvilku zmizel a bylo mi to líto.

Ikona diskutujiciho Katja Bari Mitevová 2020-05-17 18:56:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Som človek, ktorému boli dané mnohé poznania, ale niet nikoho, kto by mi ich vysvetlil – PREČO. Je pravdou, že strach človeka je stopkou. A je pravdou aj to, že myšlienkou vieme zaktivovať napríklad aj svoje zdravie. Telepatia funguje. Stret vyslanej energie. Som laik so skúsenosťami. Trikrát prišli za mnou mŕtvi. Rozprávala som sa s nimi. Zaujímavosťou bolo – na to som vždy prišla až po mesiacoch či rokoch premýšľania čo ako sa stalo – muž ktorý hovoril počas svojho života maďarsky, prišiel ku mne do sna a ja som sa rozprávala s ním slovensky. Ale v podstate ani netuším, akou rečou sme obaja hovorili, ale sme si všetko rozumeli. Bola to rovnaká reč. Ale aká? Netuším.
Aká je to sila, ktorá mŕtvych priviedla ku mne do snov? A prečo prišli za mnou?

Prvý ktorý prišiel ku mne ako živý sen – prišiel asi po 30 rokoch. Nikdy sme od školy o sebe nepočuli – až ráno keď prišiel mi do sna som sa dozvedela, že práve sa nešťastnou náhodou zabil.

Druhý bol Maďar, nikdy som ho živého nestretla, vedeli sme o sebe, ale keď sme sa mali stretnúť, deň predtým zomrel. Prišiel za mnou kvôli láske k svojmu synovi.

Tretí ktorý prišiel po jeho pohrebe ku mne k posteli bol pán biskup a ma prosil, aby som zašla za jeho rodinou, že nestihol podokončovať jeho práce ako biskupa teolog. Fakulty, aby to rodina odovzdala na fakulte.
Všetkých som videla, nemala som strach. Nemala som poňatia, že ku mne prídu.

Hovoria mi vizionárka. Asi majú pravdu. Mám o čom rozprávať.

Ikona diskutujiciho 2m 2020-05-28 14:21:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zazil som nieco a nebol to sen…Bol som na dlhsi cas mimo domu/aj statu/.Na izbe som ostal sam-ostatni uz odisli.Jednu noc som sa zobudil na to,ako sa so mnou trasie postel.Nie trochu-velmi.Bolo pocut aj zvuky starej postele.Pozrel som na mobil-03:09-a pomyslel si:asi zemetras.Cez den vravim ostatnym ako to paradne triaslo.Ich pohlady mi stacili.Bol som ticho.Dalsiu noc normalne zaspim,zobudim sa,pozriem cas-03:09-a zasa.Podotykam-na posteli so mnou hadzalo.Dalsia noc-03:09-detto.Zobudil som sa sam,uz som na to cakal.Poviem vam,divny pocit.ale uz som sa nebal.Nasledujucu noc sa mi prisnilo male ciernooke ciernovlase dievca,vlasy na plecia,ostrihane ponad obocie,oblecena v satach pod kolena…a koniec-prestalo to.A este nieco-ked som sa vratil,dozvedel som sa,ze vtedy zomrel moj oblubeny pes…takze kto?

Ikona diskutujiciho Vít Henok💌 2020-05-28 16:29:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

mám jednu věc, kterou byste měli vědět. Když zemřel ten na kříži, byly tři hodiny. Tehdy svítil ještě Jupiter. Najdi si staré knihy, tam to je. Ta hvězda zhasla v momentě, kdy jeho Duše opustila tělo. Od té doby jsou tři hodiny ve Střední Evropě ve tmě. Navíc ten, který byl ukřižován ve Střední Evropě není Kristus, ale Krist. Jmenoval se David Krist. Jen Češi ho nenazývají Kristus. Pokud v něho věří, říkají Kriste a ne Kristusi. On je opravdový Ježíš z Naza..retu. Pokud si opravdu přečteš nazad rty to slovo, budeš chápat, proč je to místo, kde došlo k vraždění během války. Krist přišel o tělo. Nyní ale již bude vzkříšen a poznáte to podle toho, že na obloze uvidíte svítit Jupiter i ve tři hodiny ráno. Světlo bude sice méně intenzivní, ale číst se při něm může.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-28 17:37:27
Ikona diskutujiciho
sipka

nesmysl.

Ikona diskutujiciho Ilona 2020-06-07 23:36:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alusko,
budim se uz asi 2-3 tydny porad ve stejnou dobu. Poprve bylo 3.33, coz mne trochu vydesilo, a pak se to opakovalo a opakuje kazdkou noc od 3.20 – 3.40. Vzdy se mi zda nejaky sileny sen, ktery si pravidelne zapisuji, ale porad mi to nedava smysl. Bylo mi receno, ze jsem pry byla v minulem zivote lecitelka, ale z nejakeho duvodu jsem se tuto energii zablokovala. At zkousim, co zkousim, nic mi nefunguje. Nebo nevim, jak to ma fungovat. Mozna to porad resim mozkem, i kdyz si rikam, ze to musim citit srdcem. Medituji, snazim se zaktivovat treti oko. Doma mam nevedomky andilky, ruzne kaminky ametystu, kristalu, a rada kreslim mandalky. Lide, kteri se v tom vyznaji, tak rikaji, ze umim pouzivat energii, ale ja porad neumim prijit na to, jak to vnimat, citit… Po probuzeni nikoho nevidim, ani necitim. Dojdu si na wc a v pohode usnu, zadne nocni mury nemivam. Ale jak rikam, at se snazim prijit na to, co se mi kdo snazi rict, porad si nevim rady. Vedela bys, nebo mela bys nejakou jinou radu?
Dekuji Ilona

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-06-08 08:01:23
Ikona diskutujiciho
sipka

nelámat to přes koleno 🙂 řekni si ,,nojo čarodějná hodinka“ a spi. aspoň víš proč se to děje.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek