Zlá čarodějnice Baba Jaga: Doopravdy existuje?

25.2.2021 v Bytosti 45

Zlé čarodějnice jsou bradavicemi obsypané baby, které létají na košťatech, bydlí v chatrčích v lese, vaří lektvary, kradou děcka a když se škaredě podívají na mlíko, tak hned zkysne… Povídačka? Pohádka na postrašení malých dětí, aby se v noci necouraly po venku? Že na tohle nevěříte? … A co když vám řeknu, že to má kořeny ve skutečných událostech?Varování: Nečtete tento článek večer před spaním, slabší povahy by mohl vyděsit.

Podle mých zdrojů by legendy o čarodějnicích, které kradou děti a uhranou dobytek, měly mít základ ve skutečných démonických bytostech, které nejsou lidského původu a které za určitých podmínek mohly vstupovat z jiné dimenze do našeho světa.
Je kolem toho spousta nevysvětlených otazníků. Například otázka, odkud přesně přicházejí a jestli to byl spíše fenomén minulé doby a dneska už to tak nebývá, nebo co z toho, co se o nich dodnes povídá, je podle skutečnosti?

Že je to až moc ujeté a přitažené za vlasy? Na youtube se dají najít videa, kde tyto záhadné čarodějnice figurují. Například tady:

Na prvním ukázaném filmu je něco, co letí nad horizontem. V roce 2006 to dokonce spatřil svědek, který je zároveň i policista. V interview na kameru pak řekl, že to vypadalo jako člověk, bylo to celé oblečené v černém, mělo to špičatý klobouk a vypadalo to dost děsivě.
Na druhém snímku je virální záznam postavy v bílém, s holí a černými vlasy, která se rozběhla proti autu. Jako první to vydal nějaký arabský kanál, kde bylo video řazeno pod téma ,,komedie“, ale na záznamu je slyšet dost věrohodný panický řev cestujících v autě, což moc nepůsobí, jako že by se dobře bavili. Zajímavý je i poslední záběr, natočený někde v jižním Mexiku. Má to být lidská postava v ohni, ale to už se dostáváme někam jinam.

K nápadu na vydání tohoto článku mě však přivedly ohlasy čtenářů, kteří se k tématu čarodějnic vyjádřili takto:

Richard
Když už jsem to téma nakousnul, mám takovou otázku, jako malému se mi zdával často furt jeden a ten samý sen. Bydleli jsme v bytě v paneláku v prvním patře. Normálně jsem spal, ale klasická reálná vize, ležel jsem v pokoji na posteli, postel se se mnou vznesla, vyletěla pomalu z bytu a pak po schodech jsem sjížděl dolů a přímo pod schodama se otevírala brána (jsem si jistej, že do nebe to nebylo).

Ještě třeba někdy v deseti letech, jsem sám vyvolával čarodějnici. Poté co PŘILETĚLA před okno, jsem se hrozně rozbrečel, schoval jsem se a věřte mi, že už jsem to nikdy nezkoušel… Proto mě zajímají minulé životy. Je možné, že jsem byl nějakej černokněžník a uhání mě to dodnes?“

Na můj dotaz o upřesnění zážitku s čarodějnicí a jestli si je Richard úplně jistý tím že byl vzhůru, Richard zážitek doplnil.
Z toho co napsal, mi asi týden nebylo moc dobře:

,,Ano, byl jsem plně při vědomí. Je to už tak 15 let. Byl večer, už byla tma, hádám tak kolem desáté.
Seděl jsem na posteli přímo u okna, které bylo bez závěsu, klasický panelákový.
Poté, co jsem třikrát pronesl tu frázi ,,vyvolávám…“, přiletěla. Vybavuju si, že přiletěla fakt tak maximálně půl metru od okna, naštěstí měla otočenou hlavu na druhou stranu, za což jsem fakt rád, protože by mě to mohlo děsit ještě teď.

Co si vybavuju, než jsem se schoval, že přiletěla na koštěti, měla červenej šátek přes hlavu zavázanej dozadu, silnější postava s hrbem, spíš tlustší a měla ten klasickej odrbanej outfit, jak nějaký bylinkářky ze starých dob, sukni, ještě nějaký přehoz přes záda… na takovýhle věci se nezapomíná.

Potom mě dlouhodobě furt někdo naháněl ve snech, protože jsem ji podle mě neodvolal, ale postupem času jsem poprosil, poděkoval a pohoda… máš pravdu, každá bytost musí být založená na nějakým reálným podkladu.
Každopádně to nedoporučuju zkoušet.“

Richardova zážitku s vyvoláváním čarodějnice se chytla čtenářka Amálka, která doplnila:

Amálka
,,Manžel ji také viděl, když byl dítě.
Večer se v 7. patře paneláku díval z okna a najednou se asi 400 metrů od něj začaly na jeřábu rozsvěcovat světla.
Když se ale najednou světlo úplně na vrcholu k němu začalo blížit, lekl se a mazal do postele. Za chvilku uslyšel, jak někdo ťuká na sklo, tak se podíval a byla tam!
Hleděla přes okno přímo na něj, měla dlouhé šedé vlasy. Jestli měla koště to nepostřehl, ale určitě přiletěla.
Zachumlal se do peřiny a už se znovu nepodíval. Nikdy na to nezapomene.“

Z toho vyplývá, že Baba Jaga není jenom pohádková bytost, ale jde o druh démona, který reálně existuje, je možné ho vyvolat a skutečně se zajímá o malé děti.
Také mě napadlo, že by se temná slovanská bohyně Baba Jaga, mohla po vyvolávání zjevovat v těchto podobách.

Stalo se vám nebo vašim známým něco podobného? Podělte se o svoje zážitky.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho NoName 2021-02-25 08:33:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé…😳

Ikona diskutujiciho Jiří Zajac 2021-02-26 15:26:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Při čtení článku mi běhal mráz po zádech. A to jsem seděl v přetopeném vlaku kde se okna nedají otevřít. Na videa jsem se radši nedíval.

Ikona diskutujiciho Jiskra 2021-02-25 11:08:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čarodějnici jsem nikdy neviděla, ale článek mi připomněl jednu příhodu když mi bylo cca 5 let, byla jsem nachlazená, měla jsem rýmu, kašel… A tou dobou byl můj brácha několikaměsíční miminko. Mamka nechtěla aby byl brácha taky nemocný a tak jsem musela ležet o patro výš na ošklivé staré posteli, nosili mi tam vše, i jídlo. Byla tam i koupelna a tak jsem neměla ani záminku jít na chvíli za ostatníma dolů. V tu dobu jsme využívali jen to spodní poschodí a nahoře se mi samotné nelíbilo. Ležela jsem tam v posteli, spala, malovala si a hrála s plyšáky….
Nevím v jakou denní dobu se to stalo, ale zrovna jsem byla zachumlaná pod peřinou, možná jsem v tu chvíli byla v polospánku a něco mě začalo tahat docela silně za nohu. Začala jsem hned vřískat že mě tahá čarodějnice za nohu (nedívala jsem se tím směrem, ale měla jsem pocit že je to opravdu čarodějnice), rodiče přiběhli a uklidnili že neexistují, byl to sen a hlavně ať zůstanu nahoře než se uzdravím. Tak jsem to tam vydržela a už se to znovu nestalo, ale bála jsem se tam pak o to víc.
Vzhledem k tomu že jsem byla nemocná to mohl být nějaký blud, fantazie, živý sen a nebo syndrom neklidných nohou (ale nevím zda je možné aby se to stalo pouze jednou, netrpěla jsem na to a cukalo to se mnou fakt hodně).

Ikona diskutujiciho lenka f 2021-02-25 13:44:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle krátké video je také zajímavé. Co mě zarazilo, nevím, co si mám myslet o tvrzení té paní na konci videa. Je to snad nějaká legrace?
https://www.youtube.com/watch?v=ynGB8NcmwTg&feature=emb_title

Ikona diskutujiciho JARCA 2021-03-06 16:44:41
Ikona diskutujiciho
sipka

No co co, já jsem zase nesmrtelná.

Ikona diskutujiciho Kiki 2021-02-25 15:44:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To video mě naprosto šokovalo😳
Protože mě hlavně zaujala baba z holí,když jsem byla v šestinedělí po porodu dcery,jeli jsme pozdě večer domů od mích rodičů,malou si užívali a mi vyjeli opravdu pozdě ,už byla tma.Jeli jsme silnicí všude tma a stromy, akorát jsme vjížděli do vesnice a na začátku ty vesnice na ty silnici !!!stála baba z tou holí!!!ještě ji na nás ,nad hlavu vyzdvyhla a začala hrozit,byli jsme v šoku museli jsme se ji i vyhnout.Vypadala úplně stejně,až doteďka jsme nevěděli co jsme to ten večer viděli ,ale vím že jsme měli hrozný strach a to i můj manžel,ještě já jsem nahlas říkala abych situaci uklidnila ,že to byla asi naka pomatená babka z té vesnice ale,nebyla tohle byl opravdu špatný pocit ,totální strach a úzkost.Viděli jsme čarodějnici

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-25 16:43:23
Ikona diskutujiciho
sipka

:O

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-02-25 17:03:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Baba jaga v bielom plášti, to bude asi nejaký špecifický arabský druh baby jagy. Nedal som na varovanie a pozeral som na to v noci a trochu sa mi o tom snívalo, bol som v prírode a v diaľke na oblohe letela baba jaga a zrazu prudko zmenila smer o 90 stupňov a išla k zemi. Na to sa spustil vietor a dvihol oblak prachu, niečo ako piesočná búrka. A v tom sne som si spomenul že som čítal že keď zomiera baba jaga tak hučí víchor a stromy sa ohýbajú k zemi a došlo mi že baba jaga asi zomrela… Tak ma len napadlo že je škoda že niekto nenatočil nejaký vážny film o babe jage, niečo serióznejšieho než Mrazík či Jeníček a Mařenka lovci čarodejnic, taká téma a filmári sa toho nechytia.

Ikona diskutujiciho leeth 2021-02-26 08:46:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlastne castecne i natocil, jmenuje se (prekvapive) The Witch. Ale za me je to jediny opravdovy horor co byl kdy natoceny (i pres to, ze lidi casto rikaji pravy opak a ‚hodnoty'(?) filmu nevidi, hodnoceni je postavene na hlavu), takze i kdyz je vylozene zajimavy a kinematograficky luxusni, nikomu nedoporucuju koukat; to, jake reakce jsem mela v kine, kdyz me kamaradka premluvila jit… je to vazne jiny level. Predtim jsem dlouho na horory nekoukala, po Witch jsem se nekoukla uz nikdy ani na vterinu :D. V tom kine jsem mela silny pocit, ze film je proklety, nonstop se mi to opakovalo v hlave.
A clanek o opravdovych carodejnicich me znovu tak zaujal,
ze se asi mrknu na reddit, jestli lidi, co je videli, neni vic.. Zazitkum naprosto verim a tohle je jedna z veci, co by me predtim nikdy nenapadla. Nekde se o tom jeste urcite musi psat.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-26 08:59:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Pošleš mi kdyžtak, pokud tam najdeš zajímavou zkušenost? Bych třeba něco přeložila.

Já jsem jednou dostala jakýsi úzkostný záchvat z filmu 4. druh, někdo mi řekl ať se na to podívám že je to důležité a je tam moc pravdy, tak jsem poslušně jak ovce ten film protrpěla a na konci byly scény, které ve mě spustily opravdu hodně špatnou reakci, nemohla jsem dýchat, špatně se mi chodilo, hrozně mi bušilo srdce a bylo mi strašně zle. Tak jsem vzala dva křišťály, každou ruku do jednoho umyvadla a musela jsem asi čtvrt hodiny klečet u těch umyvadel a nechat si oplachovat ruce, jak mi bylo zle. Nevím, co bych dál dělala, kdybych tu metodu neznala, vyloženě jsem se dusila. Od té doby jsem si už nepustila ani jeden horor. A nejblbější na tom je, že mi dotyčný pak řekl ,,ježiš promiň, já jsem si spletl název filmu!“ – uškrtit málo 😀

Ikona diskutujiciho leeth 2021-02-26 15:12:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ten konec Tveho komentare me neskutecne rozesmal, promin!! :DDD S cim si to spletl? 😀

Takze: o babe yaze nic, jen si lidi povidaji, jaka ve skutecnosti je, jestli to duch, clovek, druh carodejnic, jestli to neni sama priroda, bohyne zivota a/nebo smrti, to zni jak ta ztelesnena Smrt, o ktere tu byl nejaky clanek.. a ktera ma take hodne ruznych jmen a pochopeni a slovanske koreny.
O litajicich carodejnicich je par diskuzi, sem tam neco velice zajimaveho. Nejplodnejsi je tahle, mam z toho uplne takovou zvlastni nervozitu.. Musim si to pak precist lepe, zatim jen proletavam (ha, ha, pun intended) .. ale krome redditu jsem nikde nic nenasla. Krome toho, ze carodejnice pouzivaly „flying ointment“ – mazaly se (vetsinou VELICE toxickyma) mastma z kvetin (a casto z tuku z miminek !!) – je tohle duvod proc se tak zajimaji o deti?? a moderni carodejnice s tim znovu zacinaji, ale vesmes tvrdi, ze je to pro „letani duse“, nejak se na tech mastech sjizdi, nebo take jaksi astralne cestuji. https://www.reddit.com/r/Paranormal/comments/e5zg1h/dad_saw_witch_as_a_teen_in_mexico/
Ukazalo se, ze Mexiko je nejake obri rojiste (letajicich) carodejnic, wow. (to mi pripomnelo tohleto velice zajimave video https://www.youtube.com/watch?v=oMhIaLvlw1E, tam se hodne mluvi o .. nebudu zminovat jejich jmeno, nebezpecnych, nadlidsky rychlych, silnych, nebezpecnych pomalovanych shapeshifting carodejich, zivicich se asi lidmi, nosici kuzi.. )
Po desaty odbehnu: mimochodem tu knizku od Patrice Malidoma Somé, o ktere tu kdysi jsem nasla zminku, jsem nasla v antikvariatu a je luxusni – ma vzpominky na detstvi, kde jejich mrtvi CHODILI (pry proste protoze museli!), delali se s nimi ruzne posmrtne ritualy, varilo se jim jidlo, ktere mrtvy pojidal a mizelo mu z rukou, kdyz se dostalo k ustum, pry se posiloval na posmrtnou cestu. Tohle se ale spise delo u vazenych osobnosti, vudcu kmene. To jidlo se dokonce varilo vzhuru nohama, pod strechou, pry tam samani kouzly a zarikanim vyrusili gravitaci.. Uchvatna knizka. Jeste jsem ji ale nedocetla, vetsina knizky je o spatnem zachazeni v krestanskem internatu, spatne se to cteni snasi. HODNE bych chtela vsechny jeho knizky, ale to budu muset nekde sehnat anglicke – nevadi.
dalsi odkazy: https://www.reddit.com/r/Paranormal/comments/620n3c/ran_into_a_witch/
..
https://www.reddit.com/r/nosleep/comments/7gy7mf/i_saw_a_witch_in_mexico/

https://www.reddit.com/r/Paranormal/comments/6yljbg/another_witch_story_from_mexico/
..
Zajimalo by me, co ty carodejnice ve skutecnosti po detech chteji. A nebo me to mozna ani radsi nezajima. 😀
To mi zase pripomnelo tento odkaz na serii pribehu (tam bigfooti kradli deti ve velkem, ale myslim, ze to nekdy vypadalo tak, ze se o ne starali a nikdy je uz nevratili.. a taky spousta pribehu muze ve skutecnosti byt shapeshifting baba yaga?):
https://www.reddit.com/r/nosleep/comments/3jadum/im_a_search_and_rescue_officer_for_the_us_forest/
Tahle serie je vazne uplne nejvic, na co jsem kdy narazila. Neco tak zajimaveho a strasidelneho (nonstop husina, takze mne osobne je jasny, ze kazdy slovo je pravda – je to (nejen) muj radar pravdy) jsem proste v zivote nevidela. Ale taky opatrne, protoze jsem se tydny trasla strachy a porad jsem to vsechno mela na ocich. V tech pribezich je hrozne moc ruznych veci, nechtela bych je nevedet. Skoro bych si to precetla znovu..
Jinak jsem nic jineho nenasla. Mozna zadat ten nazev tech Mexickych carodejnic a ledatak hledat ve spanelstine, v anglictine to taky uz nic nehodilo. Nebo uz moc nevim kde hledat, taky moznost. 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-26 20:49:02
Ikona diskutujiciho
sipka

S nějakým běžným dokumentem o UFO. :-/

Díky za zdroje, prolezu 🙂

Jeden nejmenovaný cestovatel v čase popsal planetu, kde údajně existují bytosti odpovídající popisu těchto čarodějnic. Prý ji sdílí ještě se skřety a upíry. Přemisťují se cestováním mezi dimenzemi, patrně přivoláním. A podle toho co je v článku nedoporučuji něco takového zkoušet.

Ikona diskutujiciho myop 2021-02-26 22:49:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Varování: Následující text není pro slabší povahy. Tohle asi nebude ani pro vegany. Dáte si raději jemné kuřecí masíčko a nebo tuhou starou slepici? Takto bych asi vysvětlil, proč mají démoni tolik v oblibě děti. Jejich strach jim chutná prostě lépe.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-27 10:27:39
Ikona diskutujiciho
sipka

ale houby… děti jsou citlivější a mají divočejší fantazii

Ikona diskutujiciho leeth 2021-02-27 10:47:11
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, s temi detmi to muze byt oboji, ale stejne me hloda otazka, jestli je teda unaseji, neco jim delaji (jako se to pise v dobovych knihach, ktere ale mely temito tvrzenimi hodne ocernovat prirodni carodejky, takze clovek nikdy nevi), nebo jdou hlavne po vystrasene energii a uzivaji si, ze je dite pozvalo a ma trauma na cely zivot (tak nevystrasily by je jeste trochu vice? Zatim mi prijde, ze je lidi az tak nezajimaji.) Nebo kolik deti je pozvalo a uz o tom nemuze povidat, protoze se po nich slehla zem? 🙁
Ja take dekuji. Vysvetleni o te planete je vazne neco! Jak jsem si to predstavila, tak mi to konecne zapadlo. Mam pocit, ze upiri byvaji mezi nami, nikdy mi ale neprislo, ze by byli odsud nebo tu ve velkem zili.. Co se asi deje na jejich planete, upiri, carodejnice a skreti – co to je za zvlastni mix, neprijde mi, ze to bude nejaka symbioza.. :Dd
V tom Mexiku je teda asi nejaky obrovsky portal ci nejake misto pro ne dulezite, to by davalo velky smysl…
Ted by me zajimaly zkusenosti s upiry a vlkodlaky (jeden dil Paranormal Witnesses byl uplne uzasny a presvedcil me o existence vlkodlaku – samotaru?), ale vlkodlaci se tak nenechaji videt (a nelitaji skrz prazdnou oblohu, takze se mohou skryt 😀 I kdyz carodejnice treba chce byt videna, aby ziskala nejakou tu lidskou energii.. ) a da se to ruzne omluvit a vysvetlit, na zkusenosti s upiry je zas slozite to, ze tisice lidi si na upiry hraje, takze nevim, kde najit nejakou realnou zkusenost.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-27 10:53:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebo jsou i duševně nemocní lidi, co krev pijí a myslí si že jsou upíři – nebo je to spíš úchylka… nebo oboje dohromady.

Ikona diskutujiciho kiko 2021-02-25 22:45:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mal by som otázku troška off topic ale keď už sa to tu nakúslo… , a bez tak kde inde by mi na také niečo odpovedali :D.
Dostal som sa po knižky pána F. Bardona ktoré si teraz idem 24/7 a myslím že tu v diskusii sem tam v minulosti zaznely nejaké zmienky…zaujímavá je hlavne 2. kniha o vyvolávaní a tu užbolo X/Y článkov o tom aké to je nebezpečné atď. tak či to náhodou niekto, prípadne aluška nečítala a nevedela sa vyjadriť
– jako ne že bych si išiel malovať pentagram na zem a vyvolávať pikachu ale nedalo mi to, pretože tu tie články čítavam pomerne častoto a kde inde sa môže človek opýtať na takúto blbosť že ano 😀

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-26 08:47:48
Ikona diskutujiciho
sipka

a víš která to byla knížka a na jaké stránce? on jich totiž napsal víc… možná ji tu mám

Ikona diskutujiciho kiko 2021-02-26 09:22:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, druhá v poradí „Praxe magické evokace“…úprimne som myslel že ma s týmto pošleš do preč 😀 tož dík

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-26 10:18:01
Ikona diskutujiciho
sipka

tuhle knížku nemám… četla jsem od bardona bránu k opravdovému zasvěcení a frabata
ale je to už kopa let a skoro nic si nepamatuju 😀

Ikona diskutujiciho kiko 2021-02-26 14:45:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Nepoznáš náhodou podobných autorov ktorí nepíšu tak sprosto krypticky? 😀 srsly tie narážky a symboly (to musel spraviť naschvál tvl) joj gebulka moja 😀

Ikona diskutujiciho Zina 2021-02-26 12:18:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Existují také bohové a bohyně hor,řek a jsou opravdu krásní,vznešení.Také jsou jakési duchové drahokamů a samy drahokamy mají auru,křemen by mohl mít třeba stříbrnou.

Ikona diskutujiciho lenka f 2021-02-26 14:32:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film 4 druh mě tak neskutečně vyděsil, viděla jsem ho kdysi dávno. To jsem se zařekla, že nikdy víc na něj nekouknu. Děsila jsem se pak sovy za oknem a když je tma a jsou otevřené dveře do ložnice, tak je musím minimálně přivřít. To jak tam vlezli k její posteli, to bylo děsný. Strašně mě taky děsila i ta zvuková stránka, jak mluvili. Mám už to celé v mlze, ale říkám si, že tuhle zkušenost jsem si mohla odpustit.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-02-27 11:43:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujimave že je tolko údajnych bytostí unášajucich deti, baba jaga, slenderman, reptilian, čert a v nejakom starom storočnom článku som čítal i o vílach unášajúcich deti v nejakej dedinke. Kto vie či je na tom niečo pravdy alebo výmysly, lebo keď chcem vymyslieť strašidelnú bytosť tak tam samozrejme dám že unáša a žere deti, inak by to nebolo ono. Tých svedectiev o babe jage je sakra málo, asi ju vidia hlavne samotné deti. No raz som videl temnú čiernu bytosť v kapuci a mala ksicht podobný ako býva vyobrazená baba jaga, stará žena, takže trošku tomu aj verím, že nejaký takýto druh démona existuje.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-03-01 11:08:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

když se potřebujete ujistit co to je nejlepší způsob je na to zavolat , nebo jít k tomu a setkat se stým tváří tvář pak ujistíte jestli to je čardějnice jinak nebojte se vy jste mimo nebezpečí podle článku unáší jen děti vás nikam neodnese

Ikona diskutujiciho NoName 2021-03-01 15:23:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě může unést, jsem ještě dítě

Ikona diskutujiciho Jaroslava 2021-03-05 09:48:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Baba Joga, Jogiňa Matička. Nekonečně překrásná, Milující, Dobrosrdečná Bohyně Ochránkyně dětí sirotků. Putovala po Midgard -Zemi buď na Ohnivém nebeském kole nebo na koni po všech zemích, kde žili Slavjané a shromažďovala děti – siroty bez domova ve městech a vsích. V každé slavjanské vsi i v lidnatém městě Bohyni Ochránkyni poznávali podle vyzařující dobroty, něžnosti, pokoře, lásky a elegantních střevíčků, které byly ozdobeny zlatými výšivkami a ukazovali jí, kde žijí sirotci. Prostí lidé nazývali Bohyni různě, ale vždy s láskou. Něky Babičkou Jogou zlatou nohou, jinde prostě Jogiňou Matičkou. Jogiňa dopravovala sirotky do svého horského domu, který se nacházel v podhůří Irijských hor (dnes Altaj). Zde děti zasvěcovala Ohnivým Obřadem Prastarým Vyšším Bohům. Proto tam stálo Kapiště RODA, které bylo vysekáno do vnitřku hory. Vedle Kapiště byla ve skále speciální prohloubenina, která se nazývala Pec RA.Z ní pokračovala kamenná plošina, která byla výstupkem rozdělená na dvě stejné prohlubeniny, které se nazývaly ‚ lapaty‘.Do jedné prohloubeniny, která byla blíže Peci Ra, ukládala Jogiňa Matička spící děti siroty v bílých oděvech. Do druhé prohlubeniny se ukládalo suché roští, které následně lapata posouvala blíže Peci Ra, kde je Jogiňa podpalovala.
Pro všechny, kteří se zúčastňovali Ohňového Obřadu to znamenalo, že děti siroty byly zasvěcované Prastarým Vyšším Bohům, přičemž v pozemském životě je už nikdo víc neuvidí. Cizinci, kteří někdy byli přítomni, potom ve svých zemích vyprávěli, že na vlastní oči viděli, jak maličké děti byly obětovány Prastarým Bohům, a že byly zaživa házeny do Ohňové Pece, což údajně dělala Baba Joga. Cizinci nevěděli, že mechanizmus spouštěl kamennou desku do otvoru lapaty a oddělil prohloubeninu s dětmi od ohně. Z dětí byli vychovávány Žreci aŽrice, kteří, když dospěli, vytvářeli svoje rodiny a prodlužovaly svoje Rody. Cizinci nic z toho nevěděli a proto rozšiřovali pohádky o tom, že divocí Žreci Slavjanských národů a hlavně Baba Joga upalovali děti sirotky a přinášeli je jako oběti Bohům. Tímto způsobem byl Obraz překrásné, mladé Bohyně změněn na obraz staré, zlé, hrbaté stařeny, která krade děti a peče je v lesní chaloupce v peci a potom je sní.Změnili jméno Bohyně Jogi na Babu Jagu, kostěnou nohu a začali jí strašit děti. Toš tak, byla vám dána informace, můžete se projevit.

Ikona diskutujiciho kfjetina 2021-03-05 09:57:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vzpomněla jsem si na zážitek, který se mi stal asi v pěti letech a díky tomuto článku mi znovu přišel na mysl. Jeli jsme s rodiči autem z nějakého výletu. Seděla jsem na zadním sedadle, byla už tma a projížděli jsme lesem. Civěla jsem mezi stromy a najednou jsem uviděla pohybující se světýlko. Zaostřila jsem a poznala, že je to shrbená bába nesoucí něco jako lucernu. Hned mě napadlo, že je to čarodějnice. Zajímavé je, že jsem sice cítila strach, ale nebyl to strach úzkostný, spíš vzrušující. Viděli to i moji rodiče, ale buď na to postupem času zapomněli, nebo tomu přestali věřit. Když jsem se jich naposledy zeptala, jestli si na to pamatují, vůbec nevěděli, o čem mluvím a koukali na mě jako na blázna.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-05 10:10:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud na to zapomněli, pak šlo o něco co systém nechce aby si pamatovali. Takže určitě nějaký paranormální jev.
Stala se mi stejná věc už mockrát, něco jsem zažila, měla jsem na to hromadu svědků, ale za půl roku jsem byla jediná, kdo si to pořád pamatoval. Většinová společnost má jakýsi filtr, který jim nedovolí skutečně vidět.

Ikona diskutujiciho Martin 2021-03-05 19:06:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže ako by som to začal.Nebude to asi presne o babe jage,ale…
Môj dlhoročný kolega z práce, ktorý je už 2roky na dôchodku,mi rozprával za dobu 14 rokov niekoľkokrát príbech na ktorý nikdy nezabudnem.Raz som mu povedal,že škoda, že nie je môj otec.Je to veľmi výnimočná osoba.
Veľmi rád chodí na pivo.A v ten večer sa vracal domov s kolegom.A áno,mali vypite,ale neboli opitý.Mínali skupinu budov kde v jednej z nich bola niekedy krčma,ale už roky rokúce bol ten komplex zatvorený.Ale v ten večer ako prechádzali okolo,tak si obaja všimli,že škárou pod dverami bolo vidieť svetlo.Že paráda.Znovu to otvorili.Tak vošli dnu.Prechadzalo sa dlhou chodbou. Až došli k baru,tak si povedali,že to vyzerá hrozne zanedbané.Stary nábytok,zariadenie.Jedna stará dobová lampa na strope.Velke šero v miestnosti.Výčapný bol oblečený ako mäsiar so starou a hrozne špinavou zásterkou a košeľou.V miestnosti bola ako hosť iba jedna osoba.Asi chlap.Sedel úplne v rohu miestnosti.Mal na sebe nejaký dlhý starý kabát a také niečo ako širak na hlave.Hlavu mal celý čas sklonenu dole a vôbec ju za ten čas nezdvihol.Takže mu nevideli do tváre.Hrozne tam smrdelo.Zatuchnuto.Ale čo tam po tom.Daju si pivo a pôjdu.Pivo im čapoval z nejakej dobovej Pipi.No a poháre boli tiež ako z historickej rozpravky.Neriešili to až do chvíle,keď si odpili z piva.Vypľuvli ten dúšok nazad do pohára.Že to bola tak odporná chuť, čo aj zvýšeným hlasom ohukli výčapneho,že čo za sajrajt čapuje.Len na nich pozeral a nič neodpovedal.Hneď vytiahli peniaze, že zaplatia tú močovku a pôjdu.Na to im odvetil,že to je na podnik.Odišli.Po nejakom čase sa o tom môj kolega zmienil v nejak partií pri pive, že zas otvorili podnik xy a že to bolo hrozne pod úroveň a podobne.Na to mu kolegovia povedali,že tam nemohli v ten večer byť,pretože je to stále zatvorené a nachystané na demoliciu.Hocikedy sme sa vrátili k tomuto zážitku,tak stále mi ho opísal presne s tými istými detailami.Nemal dôvod si to vymyslieť.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-05 19:11:20
Ikona diskutujiciho
sipka

tak to je mazééééc! našli díru v čase!

Ikona diskutujiciho Sobota 2021-03-05 19:14:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čarodějnici najděte před 50. sekundou, kluky potěší (Žb., zvuk):
https://www.youtube.com/watch?v=tIKidbpF38E

Ikona diskutujiciho David Goliáš 2021-03-06 09:25:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mlynaříček jako věštec si nechal zhotovit o Vánocích stoličku z devatera dřev, aby si na ni mohl sednout. Tak mohl na vlastní oči vidět čarodějnice. Takovou kouzelnou stoličku lze podle lidové pověsti použít jen tehdy, jestliže je zhotovena z následujících dřev: jedle, smrk, bříza, buk, jabloň, hruška, třešeň a borovice. Spoje musí být z jalovce.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2021-03-06 13:21:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kéž bych to zažil najít takovou díru v čase to by byl zážitek dalo by se to skvěle využít mohl bych lidi varovat před druhou světovou válkou nebo před touhle covid dobou a hlavně varoval bych lidstvo před kabalou

Ikona diskutujiciho Michal 2021-03-06 14:08:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já měl taky zajímavý zážitek, ale cnevim jestli to má něco společného s čarodějnici.Jednoho letního večera asi 3 roky zpátky jsem se jel projet na kole,bylo chvilku po 21.hodine,ale ještě šero i v lese.V tom lese je trochu dál od hlavní cesty obelisk asi 20-30m vysoký a kousek před ním u turistické stezky zastřešené posezení s větším kulatým dřevěným stolem.Jak jsem se tak v tom seru přibližoval k přístřešku,najednou jsem viděl něco u stolu nebo na stole a když jsem se dostal ještě blíž,uviděl jsem několik velkých sov,které stály na tom stole a byly jakoby po celém obvodu stolu-proste v kruhu…odhadují tak 10 nebo me pak napadlo,že jich mohlo být 9 😁 a když jsem byl od nich asi 10m,tak začaly jedná po druhé odlitavat do korun stromů,ale vůbec nebyly splašené,jakoby o mě věděly už dopředu…viděl jsem je zřetelně,poslední kusy letěly 2m ode mě,možná blíž, přímo nad hlavou a zničehonic se ztratily v těch korunách stromů….měl jsem z toho všeho takovej zvláštní pocit,ale nebál jsem se….hned mě napadlo,jestli tam neměly sněm nějaké čarodějnice a jak se o mě dozvěděly,tak se převtělila do sov,aby se neprozradily…..ale to už je možna jenom moje interpretace,aby byl bribeh zajímavější….ale nevím jestli tak běžně sovy sedají pospolu u kulatého stolu 😄 podotýkám,nebyl jsem pod vlivem omamných látek 😁 tak jsem se jen chtěl podělit o zajímavý zážitek….budu rád když se k tomu vyjadrite … Mějte hezký a pohodový vikend

Ikona diskutujiciho marianksnc 2021-03-06 15:29:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Mačky mávajú podobné snemy tak prečo by nemohli mať i sovy. Mne sa raz stalo že som bol v lesíku pri poliach, žiadny stôl tam sice není ale náhodou som si všimol že na konári asi meter a pol nado mnou bolo asi 5 sôv, menších i väčších a nevyzerali ani moc vystrašene. Po poliach behali polovníci a niečo strielali a tie sovy akoby vedeli že tam majú ticho sedieť že sú v bezpečí a že sa nemajú splašiť a lietať a pútať na seba pozornosť.

Ikona diskutujiciho Jelenice 2021-03-06 17:41:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky si přidám. Mám kamarádku, která postupně přicházela na to, co asi byla její babička. A zřejmě i teta a asi i další ženské předchůdkyně. Tam odkud je, drsný kraj, hory, hranice území, nebylo zase tak divné čarovat. Bylo to jako lidový obyčej, všichni místní věděli. Ale občas něco bylo jen doma, nebo se to našlo až při opravách domu, a tak podobně. Dělení na bílou a černou magii tady pozbývá smysl. Smysl má to, co plní účel a účel je přežít v drsných podmínkách. A když je to kraj plný ženskejch, které ví a které umí… byl to zřejmě mazec. A pak když tam do toho přišla nějaká ze Slovenska, ty byly prej nejostřejší. Těm se i platilo a chodily na pozvání. Když někomu začaly umírat z ničeho nic krávy, nebo dokonce někdo z rodiny, tak se to dalo rychle domyslet. Ochranná kouzla pro ochránění domu, pole, zvířat, to je ještě teď. Jen je to prostě rodinný zvyk v určitou dobu. A taky zase občas něco vykopou, co nemá na pozemku co dělat… a není to tam zakopané zase tak dávnou, tedy zvyky se ještě udržují. Nejzajímavější pro mě bylo, když jsem slyšela o živé a mrtvé vodě. Na čarování a na ochranu. A taky o tom, jak dopadly případy, kdy se všechno i s úroky vrátilo zpět ke svým utorkám.

Ikona diskutujiciho marianksnc 2021-03-06 21:52:15
Ikona diskutujiciho
sipka

Jé to je škoda že o tom baby nespísali nejakú knihu, to by mohlo byť zaujímavé taká prí(r)učka na prežitie od čarodejnice. Ale myslím že o tom majú i zakázané písať a predáva sa to z osoby na osobu. To postupne upadne do zabudnutia, to je škoda. Ale asi by to ani nedopadlo dobre, keby každý začal praktikovať mágiu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-06 22:22:28
Ikona diskutujiciho
sipka

To jo, zní to dost zajímavě 🙂 …. ale bydlet mezi takovýma nebezpečnýma čabrakama bych nechtěla 😀

Ikona diskutujiciho ika 2021-03-09 13:38:21
Ikona diskutujiciho
sipka

nebudú to Žítkovské bohyne? Vyšla kniha s rovnakým názvom a kamarátka má odtiaľ rodinu. Už ako dieťa hovorila, že sa tam čaruje ….

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-09 14:50:19
Ikona diskutujiciho
sipka

na yt byla celá kniha v audiu a za moc to nestojí :-/ navíc je to jenom inspirovaný román s lesbi scénama, není to podle reality… kdybych to měla v papíru, tak bych to nedočetla

Ikona diskutujiciho jelenice 2021-03-07 00:01:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těžko říct, zda to upadne do zapomnění. Ono je to tam tak zažrané, a popravdě, není to jen konkrétní místo, tam je to živé, protože to není město, ještě pořád jsou spojení s cykličností přírody, odkázaní v nějaké míře na ni, na rodinné vztahy… to co město už udělá nadbytečným k přežití, ale ono se s tím dá setkat velmi nečekaně v nenápadných formách všude. Asi je jasné, že je to spojené s katolicismem, všichni musí být katolíci, nikdo si tam nedovolí nebýt. Ale co se děje v kostele… hlídání kdo co kam, kontrolování co kdo přináší, co odnáší, s kým mluví, na koho dlouho kouká. Vlastně samotné mše jsou podstatnou součástí. A to je přece klasika, všude. Ta křesťanská společenství a motlitby za něco. Celé naše objevování těchto zasunutých věcí spustil můj zážitek, kdy jsem měla prvně pronajatý byt, nově zrekonstruovaný, v jinak neopraveném starém pavlačáku, už to mě mělo trknout, ale jelito, jednoho dne jsem objevila pod rohožkou dlouhé vlasy, které byly přesně jako moje a stroužky česneku. Byla jsem z toho úplně paf. Absolutně jsem netušila, co to kruci je. Věděla jsem, že já jsem si to tam nedala, ale byla jsem na hraně toho, si myslet, že mám výpadky paměti, ty vlasy byly opravdu moje. Přišla jsem do školy a podělila jsem se o bizarní zážitek, ale opravdové překvapení mě teprve čekalo. Otázky přesné a jasné. Já koukala jako puk a lehce mi začalo secvakávat… a nechodí si k tobě někdo něco půjčovat? Často? A vyptává se tě? A bavíš se s ní? A co ti říká. A co po tobě chce… jasně, nějaká bába z patra, ani nevím kdo to je, pořád si něco půjčovat, že potřebuje koření, mouku a jestli si tady u mě může věšet prádlo, nevím proč, má sama na pavlači šňůry… hm. Něco mi říkala, vůbec jsem ji neposlouchala, nezajímalo mě to. Aha. A nelíbí se jí náhodou tvůj přítel? Co? Je to nějaká stará baba. Hnusná. Hm. Tak co chce. Tvého? Chtěla ten byt. Já jsem byla ráda, že jsem rychle zmizela. Vykradený auto, který měsíce servis nebyl schopný opravit, nedalo se s nimi domluvit, už to vypadalo, že leda soudně. Přišla jsem o skvělé zakázky na obrazy, když jsem byla v tom bytě. Každý měsíc jsem byla v nemocnici s blbě zastavitelným krvácením, ale nevědělo se proč. A taková blbost, nějaká paní, co něco potřebuje… Když jsem se přestěhovala, dostala jsem kontakt na nejlepšího homeopata na světě, který bydlel kousek a za pár dní jsem měla od něřešitelné nemoci pokoj.

Ikona diskutujiciho hajcus.ka 2021-03-07 20:47:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, moc díky za zajímavý článek. Už při přečtení nadpisu mě začalo mrazit po těle. Pokud vím, čarodějnici jsem nikdy neviděla. Ale vzpomněla jsem si, že když mi bylo asi 11, často se mi opakoval sen, kdy jsem byla ve svém pokoji v podkroví a na střešní okna mi klepala nějaká žena, dobývala se dovnitř. Měla jsem z ní hrozný strach, vždycky jsem se krčila v rohu místnosti, věděla jsem, že tam nedohlédne. Protože kdyby mě zahlédla, určitě by mi ublížila. Myslíš, že můžou čarodějnice „operovat“ i takhle? Nebo to byl jen výplod mojí mysli, ačkoli se mi to zdálo minimálně 2x do měsíce skoro půl roku?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-03-07 20:55:35
Ikona diskutujiciho
sipka

:O to je děsivý… co když na tebe útočila astrálně?

Ikona diskutujiciho ika 2021-03-09 13:49:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, čo sa týka vyslovene baby Jagy (nie čarodejníc ako takých), tiež by som sa priklonila k slovanskej povesti o dobrej a vedomej žene, ktorá učila deti – siroty a odovzdávala im múdrosť ich predkov, navyše v časoch, keď Slovania už boli utláčaní kresťanstvom a to potrebovalo príbehy prispôsobiť na svoj obraz. Možno poznáte, od PL režiséra vyšla séria poľských povestí / legiend, kde súčasťou je aj baba Jaga vo svojej slovanskej podstate (nájdete tu: najprv úvodnú pieseň kde je uväznená v pekle – čítajte tituly https://videacesky.cz/video/polske-legendy-vlastovka-uveznena a potom časť legendy https://videacesky.cz/video/polske-legendy-baba-jaga) . Celkovo tento režisér so svojimi snímkami je veľmi zaujímavý. Na základe týchto krátkych legiend mal byť pred vyše rokom natočený celovečerný film, ale akosi z toho zišlo. Ktovie prečo …? Všetky legendy s titulkami nájdete tu: https://videacesky.cz/tag/polske-legendy Ak mrknete aj na klipy, poskladá sa Vám vcelku ucelený obraz. aj keď trochu sci-fi, ale vtipne spracované a žiaden horor. Krásny deň.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek