Ceroskopie: Věštění budoucnosti prostřednictvím litého vosku

8.9.2019 v Návody 2

Mnozí z vás jistě někdy použili nebo stále používají určitou formu věštění, abyste byli schopni předpovídat budoucnost a získat odpovědi na otázky, které vás trápí. Používáme v našem každodenním životě různé formy věštění. Někdy je to symbol, jindy barva, nebo číslo. Někteří lidé to mají za pověru, ale ve skutečnosti je věštění a sledování znamení druh umění.Lidská mysl se vždy snaží hledat určující vzory, aby našla smysl ve světě, který nás zahlcuje různými protichůdnými či špatně uchopitlenými informacemi a podněty. Věštění pomáhá člověku vnímat signály a spojovat si jednotlivé body, aby lépe porozuměl sám sobě a světu okolo něj. Důvod, proč lidé milují věštění, je jednoduchý. pudí ná s k tomu naše nejistota a strach z neznáma. Pokud se moudrý a uvědomělý člověk naučí dobře věštit (přičemž funkčních a bezpečných metod výkladu je celá řada), dostává do rukou mocný nástroj, aby vzal svůj osud do vlastních rukou.

Věštění je umění, které vyžaduje jak psychické síly, tak i disciplinovanou mysl. Když říkám psychické síly, nemyslím tím jen nadané lidi, kteří se narodili s paranormálními talenty, ale jsou tím myšleni i lidé, kteří se snaží cíleně trénovat svůj mocný nástroj, kterému se říká mozek. Síla mysli, hloubka koncentrace a schopnost vizualizace jsou schopnosti, které je potřeba trénovat, i když někteří lidé přijdou na svět odbaření více než jiní. Vhodným tréninkem můžeme udělat pokroky, i když sami sebe za nadané nepovažujeme. Je to stejné jako s osvojováním si jakékoliv jiné dovednosti. Začátky jdou ztuha, postupem času si na to přijdete a po letech se stanete mistry. Nadání je zvýhodněný výchozí bod, ale pouhé nadání bez dalšího rozvíjení, hlubšího porozumění souvislostí a tréninku, samo o sobě nestačí.

Existují různé formy věštění a různé nástroje k jejich praktikování, ale i jednodušší formy, kdy věštec využívá přirozené zdroje ze svého okolí a studuje jejich vzory. Například mraky, čajové lístky, kouř, pohyb ptáků nebo jiných zvířat, rukopisy, nebo náhodné kresby.

Věštec používá tyto zdroje jako prostředníka k tomu, aby soustředil svou pozornost, pochopil signály a odpověděl na otázky, nebo vytvořil celé příběhy, které vyprávějí o současné situaci, jak události souvisí s minulostí a jak se to bude vyvíjet v budoucnosti. Existence různých způsobů věštění zdůrazňuje skutečnost, že různí lidé si mohou vybrat různé metody, aby dosáhli stejného cíle: Získat odpověď na své otázky. Měli byste tyto metody prozkoumat a najít si tu svou, která vám nejlépe vyhovuje.


Umění Ceroskopie

Je to způsob věštění, který je zábavný i mocný. Ceroskopii mohou používat jak zkušení, tak i začínající věštci. Je to také dobré cvičení pro zdokonalení vašich dovedností.

Ceroskopie vyžaduje dvě klíčové pomůcky: svíčku a misku s vodou. Metoda je jednoduchá. Svíčku první podržíte oběma rukama a vizualizujete si otázku nebo situaci, na kterou chcete odpovědět. Pak zapálíte svíčku. Tím signalizujete, že všechny nezřetelné a skryté součásti této otázky vyjdou na světlo.
Poté se stále soustředíte na svou otázku a když vosk začne tát v dostatečném množství, nalijete ho do mísy s vodou. Vosk začne vytvářet tvary a formy, které odpoví na vaši otázku.

Hledejte symboly, které pro vás mají význam. Zkuste vidět příběh, jak vosk tuhne v misce s vodou. Můžete potřebovat i poznámkový blok, kam zapíšete vaše pozorování a všechny tvary, které jste uviděli ve vodě.

Nestresujte se pokud se to na začátku bude zdát trochu matoucí. Ceroskopie vyžaduje čas a čím více ji používáte, tím lepší se v ní stanete. Vosk vám postupem času začne vyprávět příběhy.

Kromě výše uvedeného můžete použít barevnou svíčku, chcete-li se ještě více soustředit na konkrétní aspekt svého života. Například červená svíčka pro záležitosti srdce a lásky, zelená nebo zlatá svíčka pro vaši finanční situaci. Pokud si nejste jistí, jakou barvu použít, vezměte barvu dle vašeho libovolného výběru, nebo bílou.

Pro čtení z vosku si vyberte velkou a širokou mísu, protože budete potřebovat prostor. Vyzměte si širokou svíčku, nebo nechte úplně rozpustit celou čajovku. Čím víc vosku do mísy nalijete, tím složitější a lepší obraz dostanete.

Výhoda při Ceroskopii spočívá v tom, že si můžete ponechat odpověď na otázku jako trojrozměrný model a zamýšlet se nad ní delší dobu. Nezmění se jako mazací obrázek, neseschne jako čajové lístky, neodrolí se jako kafe a neodpluje jako mraky.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Monísek 2019-09-08 22:54:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím vespolek 🙂 Lití vosku jsem dělala před mnoha lety, ještě než jsem začala požívat kofein.(tet preferuji čtení z čaje) Fungovalo mi, bavilo mě to …a když tak nad tím přemýšlím,jako decko i pak déle jsem luštila významy tvaru v kdesčem… uplne se vidím, jak stojím za barákem před oprýskanou zdí a jako lehce neuzemněný snílek v ní hodiny hledám tvary a významy….Každopádně dnes čtu již jen z čaje..ikdyž vlastne kecám ,dělám to bezdečne dodnes 😀 třeba na zastávce MHD. no nic…Čtení z jemne namletého zeleneho čaje mi funguje nejlépe.Naposledy vedle me stála teta Petunie … a že kdyby zaskočila roli , nikdo by rozdíl nepoznal,chovají se stejne i vzhledově jsou velice podobné. Tak stála vedle me a pohrdave se me ptá zase čumíš do toho hrknu, jo ? a co tam jako vidíš ,kromě toho čajovýho logru,símtě (následoval výsmešný smích) Byl tam velký zajíc dokonce s mašlí na krku s tlapkou a zdviženým prstem ve smyslu pozor a vedle krysa i hrbem na zádech.Ani nevím proč jsem jí neřekla,že tam je, že je falešná a mám si na ní dávat pozor ,spíš nechci mít problémy ,když vím ,že s hloupýma a zlýma lidma nevyhraju.Jen jsem jí řekla, že tam je co už dávno vím. Ta nespavost me neak rozepsala ,dneska budu konkurovat Nirvaně 😀 joo, sloh je napsán a člověk ani neví jak 🙂

Ikona diskutujiciho Simča 2019-09-09 05:29:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvelý článok 😊
Nedávno som si veštila z kávovej sedliny… a aby mi to len tak nezmizlo a mohla som nad tými obrazmi aj neskôr popremýšľať, odfotila som si to.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek