Chcete být oblíbenější? Zde jsou typické rysy velmi sympatických lidí

7.11.2022 v Psychologie 13

Všichni jsme se už někdy setkali s člověkem, který je oblíbený a respektovaný všude, kam přijde. Dokonce už od prvního okamžiku, kdy vstoupí do místnosti. Vypadá to jako nějaký dar se kterým se narodili, ale ve skutečnosti toho můžeme jednou dosáhnout všichni.

Sympatický může být každý člověk, pokud je ochoten věnovat čas a energii svému osobnímu rozvoji. Rozdíl nespočívá v ovlivnění toho, jak nás vnímají ostatní lidé, ale v tom, jací jsme. Jak se prezentujeme světu kolem sebe.Toto jsou vlastnosti a návyky, které mají velice sympatičtí lidé. Pokud chcete být oblíbenější a mít více přátel, rozhodně si tyto vlastnosti osvojte. Pokud si pokládáte otázku, kde je u vás vlastně chyba, může vám následující článek poskytnout nápovědu co zlepšit.

Jsou soucitní
Svět kolem nás se potýká s obrovskými problémy a každý člověk čelí svým osobním bitvám. Velice sympatičtí lidé vidí dál, za své vlastní boje a potíže, a umí se vcítit do světa kolem sebe. Najdou si čas, aby se zamysleli nad životem z pohledu někoho jiného. Každý člověk potřebuje pochopení a soucit.

Skutečně naslouchají, když jiní lidé mluví
Ostatní lidé vám sice mohou tvrdit, že vám naslouchají, ale často jenom čekají na přestávku v rozhovoru, aby se s vámi mohli vystřídat, nebo naslouchají kvůli něčemu, na čem by mohli stavět reakci, aby byli relevantními pro nějakou konverzaci. Ve skutečnosti je to, co říkáte, nezajímá. Sympatičtí lidé však pozorně naslouchají nejen vašim slovům, ale i tomu, co se za nimi skrývá. Záleží jim na tom, co máte na srdci.
A to je ten zásadní rozdíl, proč se vám s někým mluví dobře, plynule a s někým špatně, s nedorozuměními. To pak rozhodne, jestli s tím člověkem ještě budete chtít mluvit, nebo ne.

Hodně se usmívají
Bez ohledu na to, jak těžký život mají, nebo s jakou náladou se zrovna potýkají, tito lidé pořád chodí po světě s úsměvem na tváři. S úsměvem a klidem se totiž každý problém i každá výzva zmenší a snadněji vyřeší. Chápou, že toto jednoduché rozhodnutí může přinést štěstí a dobro i do světa kolem nich… Mít dobrou náladu a usmívat se je návyk, je to životní styl.

Jsou upřímní
Velice sympatičtí lidé neztrácejí čas nošením masky a předstíráním. Místo toho umožňují světu vidět své skutečné Já. Jsou si jisti sami sebou a stojí si za svým. Nezajímají se o to, aby udělali dojem na ostatní, protože si uvědomují, že jim to v životě štěstí stejně nepřinese. Ostatní lidé tuto sebejistotu a upřímnost vycítí, proto se v jejich blízkosti cítí dobře a uvolněně. Paradoxně je tento přístup neporovnatelně lepší, než si na něco hrát a pokoušet se někoho ohromit.

Chovají se k druhým lidem tak, jak chtějí, aby se oni chovali k nim – ale s obměnou
Tento základní koncept, ačkoli pravdivý, má jednu menší chybku: Ne každý člověk chce, aby se k němu ostatní lidé chovali stejně. To, jak vy chcete, aby se s vámi zacházelo, nemusí odpovídat ideální představě vašeho souseda. A to je v pořádku. Někdo je například družný a chce aktivní spolupráci, někdo je odtažitý, brání si svůj prostor, nelíbí se mu změny a chce mít klid. „Příliš“ přátelský a družný člověk, který se pořád sám zve na návštěvy, na něj pak působí jako narušitel a stresor.
Pokud tohle člověk nechápe a přistupuje k druhým lidem pouze ze své perspektivy, může se mu stát, že jeho dobře míněná snaha a dobře míněná pomoc mu bude hozena na hlavu. Vysoce sympatičtí lidé se proto k ostatním lidem chovají tak, jak to preferují dotyční lidé. Respektují, že svět nefunguje podle jejich subjektivních měřítek, že každý člověk to má v hlavě poskládané jinak. To vyžaduje čas a námahu poznat, s kým máme tu čest, jaké jsou jeho potřeby.

Chápou hodnotu tvrdé práce
Když máte možnost strávit čas s někým, kdo nemá žádnou pracovní morálku a myslí si, že by mu svět měl jednoduše dát všechno zadarmo, a pak s někým, kdo má cíle, životní směr a tvrdě na tom maká, s kým byste byli radši? S nevděčným lenochem, nebo aktivním pracantem?

Užívají si život
Život je plný skvělých vzestupů a srdcervoucích pádů. Velice sympatičtí lidé se na svůj život dívají jako na celek a upřímně si tu jízdu užívají, milují ji. Cítí se požehnaní, že mají tuto příležitost. Uvědomují si, že život je o cestě, ne o cíli.

Neodsuzují lidi kolem sebe
Když se vrátíme k potřebě být chápavý, velice sympatičtí lidé jsou neuvěřitelně otevření. Chápou, že mohou přijímat myšlenky, přesvědčení a životní styl druhých, aniž by je odsuzovali, aniž by se jimi cítili být osobně ohroženi, a že to ani nevyžaduje, aby s nimi vždy souhlasili. Nemusí tyto volby přijímat za své. Pokud něčí volba životního stylu neubližuje nikomu jinému, uznávají, že na jejich názoru ve skutečnosti nezáleží.

Žijí čestně
Velice sympatičtí lidé mají silný smysl pro morálku, osobní hodnoty a nechávají se jimi vést v každodenním životě. Bez ohledu na to, jak těžké to může být, zůstávají tito lidé věrní svým morálním zásadám po celou dobu svého života.

Umí dát pryč telefon
Žijeme v době, kdy mají mnozí lidé představu, že je nutné být stále na příjmu a online, aby jim náhodou něco důležitého neuteklo. Mnoho odborníků se však shoduje na tom, že neustálé dřepění u obrazovky může vrážet klín mezi nás a okolní svět. Přílišná zaujatost virtuálním světem a médii vyvolává depresi a izolaci od okolního světa. To neznamená, že velice sympatičtí lidé tyto předměty vůbec nevlastní, ale uvědomují si důležitost střídmosti.

Uvědomují si, jak důležité jsou blízké vztahy
Život neodmyslitelně zahrnuje lidskou interakci a komunikaci. Velice sympatičtí lidé jsou schopni si skutečně uvědomovat, že je to pro jejich štěstí a pohodu klíčově důležité. Uvědomují si, že vztahy nám pomáhají růst, vyvíjet se a nacházet v tomto životě štěstí. To je vede k tomu, aby se při každé možné příležitosti spojili s ostatními.

Chápou hodnotu dobrého vychování
Věřte tomu nebo ne, ale dobré způsoby a slušné chování nejsou pouhým rozhovorem, který vedeme s dětmi. Lidé, kteří v dospělosti pokračují v dodržování dobrých mravů (umí pozdravit, poděkovat a chovat se slušně i když za nimi nestojí kontrolující maminka), rychle pochopí, že je to snadný způsob, jak dobře vycházet s druhými, protože tím dáváme najevo svůj respekt. Stačí i jednoduchá slova Prosím a Děkuji.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Monísek 2022-11-07 11:14:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

☀️Mhmm,oblíbena nahledovka 😊😌…mimochem,vidím se v každém bodě a myslela jsem si,že je to normální 🤔,ale potkávám lidi či nějaká zvířátka či co, které zmiňované vlastnosti rozčilují.Dnes už vesměs nereaguji.Hlavní co se mi neosvědčilo ,když už vidím ,že je zle ,že jsem narazila na bručouna oficinalis,žačit do toho ještě dělat legrácky a snažit se situaci zlehčit touto formou …na někoho to platí,ale pokud je dotyčný skutečně bručoun nebo mu je nějakým způsobem špatně ,to je jak lit olej do ohně …No z toho už jsem dospěla ,častecne.
Ale jak je v okolí neake dítě nebo zvíře,jsou na mě nalepení,třeba přijde pes ,lehne si na záda a chce hladit pupek😁

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-11-07 15:47:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Spousta lidí, dokonce i těch starších, už neumí ani pozdravit. Muži neví že zdraví ženu jako první. Otřesná vizitka. Ale pak si stěžují že jsou sami. 🙄

Ikona diskutujiciho Petros 2022-11-07 15:48:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dalo by se navázat i základními pravidly společenského a slušného chování.

Ikona diskutujiciho Fialka 2022-11-08 08:44:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

článek je hezký a pravdivý. děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho kiana 2022-11-08 17:25:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

super článek, děkuji

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-11-09 20:15:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško prosímtě, mimo téma, nechci otravovat, ale vím, že se v tomhle vyznáš. Když si chci domů koupit koloidní stříbro a brát ho místo klasik antibiotik na angínu, jaké ppm pořídit?? Děkuju!

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-09 23:02:00
Ikona diskutujiciho
sipka

100ppm a více, taková koncentrace jde z domácí výroby, na netu se dá max. 40ppm a nevíš jak to skladovali

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-11-10 01:07:21
Ikona diskutujiciho
sipka

jotakhle, děkuju, to škoda že takové kontakty nemám.
mimochodem, už pár pěkných měsíců se sbírám, že ti odpovím na mail, jsem moc ráda že jsi mi tehdy odepsala a moc mi to pomohlo. jen na tu odpověď ještě doteď nenastal správný čas, věr nebo ne. ale dobře to dopadlo, jen to byla hodně skalnatá cesta, na které jsme se oba dost naučili – já víc. ale jak taky jinak, je nám ještě málo let a jsme furt telátka.

a když už, tak tady je nějaká pěkná hudba: https://www.youtube.com/watch?v=Ktl0oOwypL8&list=RDMM&start_radio=1&rv=zzteYM2Xv0M

Ikona diskutujiciho hm 2022-11-10 23:13:36
Ikona diskutujiciho
sipka

na anginu drahy koloidni stribro, hm, to abych si priste na spagety vzala bagr, tak peknej den

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-11-11 00:16:33
Ikona diskutujiciho
sipka

ale našla jsem tohle, sic drahý

https://www.kcrulc-shop.cz/ag-koloidni-500-ml–100ppm.html

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-11-11 21:52:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím hm 🙂 anginy jsou jediné, na co trpím a mívám je tak akutní, že mě chtějí občas převézt na pohotovost a antibiotika brát vysloveně musím neb nemůžu ani pít a trpím akutní bolestí, kterou pouze antibiotika rychle zmírňují. Mám to aspoň dvakrát třikrát za rok a už mi ta antibiotika opravdu ničí tělo, není to nic zdravého, něco si o penicilinu zjistěte. Je každého věc, co si chce nebo nechce dávat do těla a proč. Nehledě na to, že mám poničené mandle a prostě trpím na různé záněty, koloidní stříbro pomohlo na víc věcí včetně tohoto a ráda do něj zainvestuji. Mluvíte o něčem, o čem nic nevíte. Hezký den 🙂 Vůbec netuším, proč mají lidé takto potřebu rýt hloupě do druhých, když nic nevědí o jejich situaci. Asi mám důvody, proč to řeším.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-11 22:01:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Kup si kvalitní čistý mátový olej (třeba nobilis tilia, je dobrý, koncentrace správná) a každou hodinu si nakap několik kapek do krku, rozetři kořenem jazyka po mandlích a nech vyštípat, budeš slinit, snaž se nepolykat, abys zbytečně olej nesplachovala do žaludku, udrž co nejdýl v krku na mandlích. Dělej každou hodinu a vyléčíš se. Proleze od mandlí i do vnitřního ucha a vyzabíjí záněty.
Kup si tea tree oil a udělej si z něj obklad na krk, namokřit ubrousek, přiložit na krk, zavázat a udržovat pořád vlhký čistým tea tree oilem, nosit pořád. Po čtyřech dnech se tea tree oil dostane hluboko do těla, ke kostem, do všech tkání a zabije všechno co tam nepatří – vyléčí i zanícený kloub, pánevní zánět, úplně všechno. Asi od 5. dne začne být pokožka hodně suchá a musí se krémovat, jiné vedlejší efekty nejsou. Pozor na alergii, je potřeba předem otestovat na kůži jestli to můžeš brát. Lepší než KS upřímně. Protože působí přímo lokálně na tom místě a hned zalézá hluboko do těla. U zánětu v krku/hlavě je účinek mátového oleje prakticky okamžitý.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-11-11 22:27:48
Ikona diskutujiciho
sipka

0.0 hustý. děkuju moc!!!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek