Chování, které odhaluje toxického člověka ještě před tím, než odhalí svou pravou tvář

24.5.2022 v Psychologie 13

Toxickými lidmi mohou být vaši spolupracovníci, úplně cizí lidé, přátelé, nebo dokonce naše drahá polovička. Využívají vás a v podstatě z vás vysávají veškerou energii, ať už si to uvědomujete, nebo ne. Nedají se napravit (nemůžete totiž napravit někoho, kdo se nechce napravit sám od sebe), takže je lepší s nimi pokud možno přerušit kontakt. Někdy se toho kromě omezení interakce nedá moc dělat, když jde o někoho, s kým pracujeme, nebo v jehož blízkosti žijete, ale pamatujte, že se nemusíte stýkat s nikým, kdo vám ubližuje, ať už citově, fyzicky nebo jinak.Tady jsou některé z nejčastějších projevů, které prozrazují toxického člověka dlouho dopředu. Pokud si tyto věci budete hlídat, docela snadno je rozpoznáte:

Neustále znevažují a ponižují jiné lidi. Hodně odsuzují. Snaží se ostatní lidi shazovat a chovají se, jako by na emocích ostatních nezáleželo. Jako by se cítili být lepší, než všichni ostatní.

Přehánějí, ze všeho se snaží dělat velkou věc. Z maličkostí dělají ty největší problémy. Ať už jde o něco, co by mělo zůstat soukromé, nebo ne, dozví se to celý svět.

Jsou hodně náladoví. Nikdy nevíte, s jakou verzí se dneska se setkáte. Někdy jsou milí a vstřícní, ale jindy zase prudcí a vzteklí. Pokud kolem nich musíte chodit po špičkách, jedná se s největší pravděpodobností o toxickou osobnost.

Jsou extrémně manipulativní. Vycházejí vstříc ostatním lidem, pouze pokud z toho kouká nějaký prospěch. Jinak pro ostatní nehrábnou ani prstem.

Málokdy se za své činy omluví, a když už se omluví, tak nejsou upřímní. Odmítají se přiznat ke svým činům a nikdy nemají pocit, že věci, které dělají, jsou špatné. Omlouvají se, jen když v podstatě musí, a i tehdy je to všechno falešné. Nikdy to nemyslí doopravdy, nebo řeknou ALE a pak vás obviní.

Neustále žádají, abyste jim něco dokazovali. Nic z toho, co uděláte, pro ně není dost dobré. Pokud uděláte malou chybu, nutí vás do něčeho obrovského, abyste jim to vynahradili. To je vážně toxické chování.

Nestojíte jim za jejich čas. Nedávají vám o sobě vědět, neustále vás nechávají čekat a chovají se, jako byste na ně měli čekat s rukama v klíně klidně celý den. Nezajímá je, jestli vás zdržují, nebo nedodrželi slib. Neodpovídají na vaše hovory ani na zprávy, pokud od vás zrovna něco nepotřebují.

Jsou velmi nezdvořilí a hrubí. Ne, nejsou to ti lidé, které „prostě musíte poznat blíž“. Čím blíže je totiž poznáte, tím jsou horší.

Vnášejí do vaší konverzace zcela nepodstatné věci. Neustále vytahují věci, na kterých nezáleží, nebo mění téma, pokud se jim nehodí. Nezajímá je, co se děje ve vašem životě. Všechno se točí jenom kolem nich.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Květa 2022-05-24 10:01:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za krásný článek ❤

Ikona diskutujiciho vap 2022-05-24 12:54:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hmm, to sedí na 70 procent lidí dnešní doby.Jo, je to druh démonické posedlosti.To je právě to, co mě dělá falešnym introvertem, protože s těmito lidmi, kterých je dneska všude jak hnoje, se přátelit nemůžu, to je horší než sebevražda.A k normálním lidem mi někdo zamezuje přístup.Stačí si najít od pana Hnízdila různé články o psychopatech, ty to přesně vystihují.A samozřejmě, že potrefené psychopatické husy se v jeho článcích často poznaly a kejhaly v komentářích.ŠMEJDI! Všeho si jsou vědomi! Podle mě typický duchovní / náboženský přístup „milovat své nepřátelé“ je špatný a nikam nevede.Tento přístup dává volný průchod zločincům všeho druhu.Podle mě je to OPĚT satanův trik.Nejlepší varianta je, když se nepřátelé člověku co nejvíce vyhýbají.Nejlépe je od nich utéct a v případě krajní nouze zbývá jen sebeobranný protiútok.

Ikona diskutujiciho aneta 2022-05-24 21:00:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Já teda musím říct, že s takovými lidmi jsem se nikdy nesetkala, nebo jen zřídka. Asi mám štěstí.

Ikona diskutujiciho Honzík 2022-05-26 09:11:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Entity, o kterých Alue píše mají ještě další společné znaky, podle kterých je můžeme poznat:
Nemají svědomí, smysl pro odpovědnost a výčitky.
Berou si vždy všechny zásluhy a žádnou vinu za to, co se děje kolem nich.
Když vám ublíží, je to buď vaše vina, nebo jste je k tomu přinutili.
Nesnáší kritiku, protože oni si ji přece nezaslouží.
Vy jste (z jejich pohledu) příliš hloupí, nebo povrchní, na to, abyste je správně pochopili a ocenili.
Dovedou dokonale napodobit lidské city, aniž by je kdy skutečně pocítili.
Dovedou ze sebe udělat neuvěřitelně okouzlující nebo duchovní bytost když vás potřebují, nebo proto, aby vás vyvedli z rovnováhy.
Dovedou předstírat zájem o cokoli, co zajímá vás, aby vytvořili iluzi, že vy a oni máte něco společného.
To, co večer prosazovali jako nezpochybnitelný fakt, u nich ráno vyvolá negativní bouřlivou reakci.
Jediné, o co stojí, je kladný lichotivý odraz jich samotných v očích ostatních.
Žijí podle vlastních, libovolných pravidel, která slouží jen jim, a která mohou kdykoli bez varování změnit, když se jim to hodí.
V psychiatrické terminologii jsou ti praví asociální psychopati mezi námi.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-26 10:08:26
Ikona diskutujiciho
sipka

To úplně přesně vystihuje všechny magory na které šlo vloni trestní oznámení. Chovají se šablonovitě naprosto stejně. Začnou mě obtěžovat, chtějí se sejít, nebo se ke mně nastěhovat, nebo se mi jinak vetřít aby na mě mohli parazitovat. A když se jim to nepovede, začnou mě vydírat, vyhrožovat mi, pomlouvat mě, psát o mě články a ti otrlejší po mě pak jdou i doma… A zajímavé je, že ať udělám co udělám, oni pořád žijou v představě, že jsem jim něco já udělala, a že jsem já krutá k nim, ne oni ke mně a snaží se mě obvinit z toho, že mají špatný život a nikdo je nemá rád… Internet je nebezpečné místo. Nikdy nevíš, kdy si tě zase nějaký šílenec vybere jako svůj terč.

Ikona diskutujiciho infinity mind 2022-05-27 00:50:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Figurky na šachovnici jsou černé a bílé, ale s lidmi v reálu to tak jednoduché není.

Ikona diskutujiciho klara 2022-05-24 16:27:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je tam foto tej americkej pani úmyselne vzhľadom k téme dnešného článku?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-24 16:39:51
Ikona diskutujiciho
sipka

… ano. 😀

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-05-24 16:45:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím že se to k ní perfektně hodí.
https://aluska.org/?s=teal+swan

Ikona diskutujiciho Šárka 2022-05-24 16:44:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… hezké odpoledne.. Aluško .. když vidím foto této paní, která k článku jistě patří.. zajímal by mě názor na jednu
ženu myslím Palest. původu… Inelia Benz.. přeji řadu krásných článků

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-24 16:50:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Četla jsem její knihu Jsi čarodějka? A nebyla vůbec dobrá. Je tam splácaná přirozená lidská/ženská spiritualita dohromady s temnými okultními prvky, jako je čarodějnictví, černá magie a božstva. Knížku jsem dala do antikvariátu. Od té doby mám názor, že Inelia Benz jede spíš na vlně populární esoteriky a píše co se prodává a co se lidem líbí, ale že tomu ve skutečnosti nerozumí. Vysloveně nebezpečné rady tam nebyly, spíš popletené páté přes deváté, zamíchané do jednoho kotle. V podstatě je to velice naivní povrchní úvod do magie a ty skutečné problémy by čtenář dostal, kdyby se toho chytil a šel hlouběji.

Ikona diskutujiciho Šárka 2022-05-24 18:03:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… také jsem ten pocit, četla jsem ještě jednu její knihu a viděla před lety pár videí.. ted to již vidím reálněji a po četbě
jejích knih.. kde mluví i budhismu.. před kterým varuje, ale pak praktikuje… jsem docela prozřela. Vzpoměla jsem si..
když jsem viděla tady u článku paní myslím Teal Svan? .. že se jmenuje.. to bude něco podobného. Mám moc ráda Vaše
stránky.. hledala jsem před časem pár faktů a jsem vděčná, že to tady máte vše Aluško.. Krásný podvečer

Ikona diskutujiciho MilanMareš 2022-05-28 00:07:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue posílám verš a voňavou růži.
Když najdu moudrost
tak jí pošlu dál.
Netoužím po slávě
mou radostí je láska
a tak jdu dál.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek