Chyby v matrixu, které mají periodický výskyt

19.4.2022 v Matrix 15

Většina zaznamenaných chyb v matrixu se odehraje pouze jednou a už nikdy více. Jsou ale známy i případy, kdy více svědků opakovaně nacházelo tu samou chybu po delší čas.  Některé chyby v systému jsou vázány na určité místo a mohou být vyvolány opakovaně za určitých okolností.
Jedním takovým místem je ulice v jihozápadní části Berlína, Orleansstraße. Je to slepá ulice, ve které se nachází jen několik domů na jedné straně a park na druhé. Toto malebné místo se starší zástavbou je však dosti neobvyklé.Mnoho svědků popsalo, že když se zastavili na kraji parku a prohlíželi si naproti stojící domy, stalo se, že se najednou výhled změnil. Najednou pár domů zmizelo a ulice získala tu podobu, kterou měla kdysi dávno, když se tu teprve začínalo stavět.
Mezi jednotlivými budovami se objevily mezery, které tam dnes již nejsou. Jde o obraz minulosti, archivovaný nějakým tajuplným způsobem, který umožňuje jeho občasnou prezentaci?

Některým svědkům se ale ulička ukázala i jinak. Vypadala naopak velmi moderně a v řadě domů se vyjímala nová restaurace, která tu nikdy v minulosti nebyla a není tu dodnes. Jak si to má člověk vysvětlit? Jde snad o projekci z budoucnosti? Nebo o portál s náhledem do paralelního světa? Jednoznačná odpověď neexistuje.

Orleansstraße, Berlin

Svědkové popisují, že úkaz doprovází zvláštní zážitek absolutního zklidnění a ticha. Člověk má najednou pocit, jakoby byl na světě úplně sám. Toto ticho je jakoby neskutečné. Není v něm slyšet zpěv ptáků, ani vzdálený ruch města, ani štěkot psů. Zavládne absolutní ticho.
Když se změněný obraz zaostří, dotyčný člověk si uvykne na novou situaci a začne si pozorně prohlížet detaily jiné reality, náhle ho přepadne vnitřní neklid. A v tu chvíli obraz zmizí a dotyčný se opět nachází ve svém světě.

Tento pozoruhodný jev může mít dvě příčiny:
1.   My lidé v sobě máme zabudovaný mechanismus, který reaguje na chyby v matrixu (který těmito chybami prozrazuje svou existenci) nejistotou a neklidem. Koneckonců se jedná o zážitek, v jehož důsledku se boří naše realita a ztrácíme půdu pod nohama.
2. Když někdo takovou chybu objeví, matrix to zaregistruje a rychle zjedná nápravu.

Takových míst, kde se občas manifestuje jiná realita, je na světě hodně. Některé fenomény mají fyzikální nebo logické vysvětlení. Za určitých povětrnostních podmínek funguje atmosféra jako obrovské konkávní zrcadlo a promítá obraz určité krajiny nebo města na nějaké jiné, vzdálené místo. V pouštních oblastech je tento jev známý jako fata morgana. Ale nevyskytuje se to jen v horkých a suchých krajích. Dochází k tomu, i když velice vzácně, i v přesně opačných podmínkách. Jedním z takových případů je věčný led Antarktidy a případ tak zvaného „Silent City“ (Tichého města). Jestli v tomto případě také docházelo k zrcadlení vzduchu, nebo jde o obraz jiné reality, je dodnes předmětem diskuzí.

Slavný snímek Silent City (obr. nahoře)

Již od konce 19. stol. přinášeli indiáni i bílí osadníci zprávy o tom, že v oblasti ledovce Muir se pravidelně objevuje stále stejný obraz. Pohled na velkoměsto, kde šly rozeznat jednotlivé domy, parky, kostely… Docházelo k tomu pravidelně každý rok. Obraz se objevoval vždy během krátkého arktického léta, zpravidla mezi 20. červnem a 10. červencem.

Podivuhodný úkaz pozoroval také zlatokop a dobrodruh Richard G. Willoughby, po němž je dodnes pojmenován jeden ostrov u břehů Aljašky. Když o tom však vyprávěl lidem v Juneau, tehdejším zlatokopeckém městečku a dnešním hlavním městě unijního státu Aljaška, všichni se mu vysmáli.
To Richarda naštvalo tak, že si pořídil starší fotoaparát a koupil i několik fotografických desek a následujícího léta se opět vydal k ledovci Muir.
V roce 1885 se mu skutečně podařilo pořídit snímek, který je sice nekvalitní, ale jednoznačně ukazuje panoráma velkoměsta. Obraz vypadá, jakoby byl pořízen z kopce nad městem,
Od té doby už se mu nikdo nesmál, ale dodnes není jasné, co vlastně vyfotil. Že by mohlo jít o zrcadlení vzduchu je píše nepravděpodobné, protože v roce 1885 na Aljašce žádné takové velké město neexistovalo. I Juneau byla jenom malá díra.

Když se věc dostala do amerického tisku, jeden novinář přišel s nápadem, že je to Bristol, jenomže Bristol se nachází v Anglii, a je od Aljašky vzdálen několik tisíc kilometrů. Že by docházelo k zrcadlení vzduchu na takovou vzdálenost? Asi těžko. Navíc Richard pořídil snímek odpoledne, v době, kdy byla v Bristolu hluboká noc.
A je tu ještě další háček. Od roku 1901 už nikdo Silent City nespatřil. Proto už není možné jev prozkoumat moderními metodami.

Případ zůstal nevysvětlen a je horkým kandidátem na chybu v matrixu. Proč se ale zjevovala indiánům i návštěvníkům jen do roku 1901? Možná, že ji správci opravili.

© aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-19 08:27:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám takovou hodně divokou teorii, ale myslím, že smysl by to dávat mohlo. Když jsme před důležitým rozhodnutím, vždycky máme minimálně dvě možnosti, jak se rozhodnout. Zvolíme si jednu a podle toho se odvíjí budoucí situace. Jak ale poznáme (kromě intuice), že jsme se rozhodli správně? A důkaz se právě může nacházet v paralelních světech, kde se odehrává jiná budoucnost, podle rozhodnutí, pro které jsme se tady nerozhodli. Pak se nám po opuštění těla přehrají obě reality a my tím máme důkaz, jestli jsme se rozhodli správně nebo ne. Je jasný, že těch rozhodnutí za život uděláme docela dost a když se to násobí s rozhodnutími ostatních a ještě s přihlédnutím do minulosti, tak můžeme dosáhnout miliard paralelních světů. A proč ne? Postupně se stejně můžou některé reality ukončit a další zase aktivovat. Spíš je otázka jakou realitu teď vlastně vnímáme jako opravdu reálnou. Hodně ujetá teorie že?

Ikona diskutujiciho peace 2022-04-19 12:25:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mě to už dřív napadlo a pak jsem o tom i dokonce četl, že existuje nějaký „prostor“, kde jsou úplně všechny možnosti co mohou v kterémkoliv okamžiku nastat (takže nekonečné množství nekonečně mnoho možností) a naše realita je jen průchodem tímto prostorem, jak se všechny bytosti rozhodli.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-19 09:44:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při pobytu ve tmě se mi stalo něco zvláštního, nevím, jestli chyba v matrixu. Ve snu se mi promítal obraz, jak letím v malém soukromém letadle ještě s pár lidma. Když jsem se probudil a sedim na posteli, tak jsem vnímal krásný čistý obraz z toho snu ještě asi deset vteřin. Tak jsem vlastně zároveň vnímal dvě reality, pak to zmizelo. Do teď uplně nechápu, jak se to mohlo stát.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-19 10:13:49
Ikona diskutujiciho
sipka

jak dlouho jsi tam byl? 🙂

Ikona diskutujiciho peace 2022-04-19 12:22:44
Ikona diskutujiciho
sipka

To se mi stává poslední dobou docela běžně když se probudím k ránu a chci ještě dále spát a špatně se mi usíná, že jsem v nějakém snu a zároveň jsem v posteli, jakoby v obou „realitách“ zároveň. Nejvtipnější sen (to jsem byl jen v té snové realitě) co jsem asi měl bylo, že jsem tam seděl v křesle a čekal až se moje fyzické tělo vyspí.

Ikona diskutujiciho klara 2022-04-19 10:07:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám zvláštnu skúsenosť, stala sa pred pár týždňami. Ležiac ráno v posteli so zavretými očami som upadla do stavu podobného meditácii. Prekvapilo ma, že nad posteľou cítim vzduch, počujem vtáky a vnímam modré nebo, pomyslela som si, že som zrejme už otvorila okno. Vstala som, prešla do obývačky, keď som si všimla, že v obývačke je starý koberec, ktorý sme mali pred 15-timi rokmi. Celkom ma to vydesilo, tak som si išla ľahnúť späť s myšlienkou, že toto nie je moja realita a chcem sa vrátiť do tej svojej. Znova som vstala a prešla sa bytom, koberec sedel, ale moja mama u nás na návšteve nemala byť… znova do postele – ešte raz situácia s deťmi – tá ma celkom vystrašila, tak som rázne odmietla tú realitu s príkazom, že sa chcem vrátiť do tej svojej. Potom som znova vstala z postele …a už bolo všetko „správne“. Bolo to celé podivné. Mala som pocit, že sa pomiešali blízke reality a ja som z nejakého dôvodu nimi nechtiac prechádzala.

Ikona diskutujiciho areea 2022-04-23 17:24:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Dva roky dozadu som zažil niečo podobné. Cca o 22 00 hod som šiel spať. V spálni bolo chladnejšie, tak som si ľahol na chrbát, nohy vystreté. V miestnosti som mal úplnú tmu. Zatvoril som oči a predstavoval som si ako mi teplo prúdi od chodidiel smerom hore. O chvíľu som mal pocit, že nohy sú teplé, tak som skúsil ,,ohriať,, si takto kolená. Tak som pokračoval na prvú čakru, keď som mal pocit tepla, pokračoval som na ďaľšiu. Pri piatej čakre sa mi zobrazovali obrazce na zatvorených viečkach, bol to stav medzi bdením a spánkom. Zrazu sa obrazce zmenili a vyjavil sa mi reálny pocit, že som pri mori. Videl som úplne modrú oblohu, palmy, a okolo mňa boli ľudia, ktorý mi niečo hovorili. Nič som však nepočul. Otvoril som oči a bol som pri mori a tí ľudia mi neustále niečo rozprávali. Začal som byť vydesený, vedel som, že som v spálni . Tak som otváral a zatváral oči, ale stále som bol pri mori a tí ľudia mi ešte naliehavejšie niečo rozprávali. To už som bol v čistej panike.
Otváral a zatváral som oči a stále som bol pri mori, stále mimo svoju spálňu. Potom mi napadlo aby som si želal návrat späť. Ako som otváral a zatváral oči, zrazu tma a bol som opäť doma.
Hodinu som to rozdýchaval, kým som zaspal.
Doteraz neviem, čo to bol za zážitok, zmenený stav, no neviem.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-04-19 11:17:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Docela dobrý filmek k tomu je i Stopařův průvodce po galaxii
https://www.csfd.cz/film/182343-stoparuv-pruvodce-po-galaxii/recenze/

Ikona diskutujiciho manisa 2022-04-19 16:06:06
Ikona diskutujiciho
sipka

další film o paralelních realitách je Mr. Nobody, v češtině asi Pan Nikdo

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-19 17:14:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Devět dní, z toho asi tři nebo čtyři půst, chyba začátečníka. Jak jsem neměl energii ze slunce, tak sedmnáct kilo šlo dolu. Chce to aspoň mulťák tak dva litry na den, já pil jenom zelený čaj bez cukru. Ale šel bych klidně znovu až bude čas.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-19 17:31:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Týjo, a dalo ti to něco natrvalo, nebo ses časem vrátil do normálu? Myslím jako nějaké uvědomění, či změna vnímání… Zelený čaj urychluje spalování tuků, to sis dobře nandal.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-20 07:25:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc zajímavých změn mi to dalo a vrátit se do normálu už nebylo možné. Já tam šel ale cíleně právě za změnou vnímání. Třeba jeden manažer z Prahy se šel akorát na dva dni pořádně vyspat, ale taky dobrý ne? Od šamanů jsem se dozvěděl, že ta devítka je důležitá pro nějaké zakončení a aktivaci zřejmě třetího oka a vyladění smyslů, tak jsem zatnul zuby a vydržel. Mám z toho samé pozitivní pocity. Pomohlo to i ve vztahu a v rodině, ale obecně k lidem jsem se ještě víc uzavřel. Když vytáhnu to nej, tak jsem se asi stal ještě mnohem svobodnější uvnitř. Jo a krátce po vyjití ven jsem najednou viděl všude nádherně pestré barvy, to se pak do normálu postupně vracelo.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-04-20 07:55:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A nevím, jestli je to od té doby, ale vidím kolem sebe teď hodně záblesků v různých barvách, nejvíc když koukám do mraků. A jinak váhu jsem dohnal asi za tři měsíce, protože mám nekontrolovatelný apetit.

Ikona diskutujiciho Nini 2022-04-20 11:15:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co mě se stalo nedávno bylo, že jsem si šla večer lehnout a jak si ležím ve tmě, najednou vidím skrz mezeru pod dveře do chodby takové záblesky, jako když běží televize, ale na chodbě nic není. Najednou jsem viděla stín jak za dveřmi někdo stojí a pomalu prošel. Hrozně jsem se lekla a rozsvítila jsem. To světlo zmizelo a v pokoji se pak nic nedělo, ale říkala jsem si, jestli to nebyl spíš nějaký návštěvník odněkud, než duch…jestli se neotevřel nějaký portál, protože ty modré záblesky pod ty dveře byly zvláštní.

Ikona diskutujiciho Ineluki 2022-04-20 19:52:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zde je možné vysvetlení
čas neexistuje
https://www.youtube.com/watch?v=rdgYfWLpjJA
v podstatě celá série Podivuhodvé vědy stojí za zhlédnuti.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek