Cítíte občas tlak v místě třetího oka? Zde je odpověď, proč se vám to děje

29.5.2022 v Návody 19

Vaše třetí oko je brána mezi vámi a duchovní říší, která vám poskytuje přístup do vyššího stavu vědomí. Nachází se na čele mezi očima a je spojeno s čelní čakrou (6. hlavní čakra Adžňa). Na počátku naší duchovní cesty, bývá naše třetí oko s největší pravděpodobností zavřené. Díky uvědomělosti a duchovnímu rozvoji však můžete začít své třetí oko postupně otevírat a tím rozšiřovat své schopnosti a vhled. Otevření třetího oka nám pak přinese osvícení a parapsychologické schopnosti, například jasnovidectví. Budete naladěni na Vesmír a na plán vaší Duše.Někdy můžete zažívat tupý, tlačivý, skoro až bolestivý pocit na čele mezi očima. Tlak v třetím oku můžete pociťovat také jako lehký dotek na čele, který může být spojený s pocitem tepla. Jakoby vám na to místo někdo neviditelný přiložil prst a tlačil. Může se také objevit brnění nebo pulzování, dokonce i vibrace, vycházející z oblasti třetího oka… Tento pocit může být opravdu ohromující a velice intenzivní, zvláště když přijde z ničeho nic.

Může se to začít vyskytovat v důsledku vaší správné duchovní cesty, nebo v důsledku cvičení. Například pokud jste meditovali a používali přírodní křišťály k aktivaci třetího oka. Někdy to může přijít úplně samo od sebe bez vašeho přičinění. Může to trvat pár minut, ale i hodin.

Mně se hodně často stává, že cítím tlak v místě třetího oka, jakmile nad ním začnu přemýšlet, nebo jakmile o něm začnu psát, či jakmile začnu psát o duchovních tématech. I v tuto chvíli, kdy píšu tento článek, mě intenzivně tlačí třetí oko a je možné, že to samé cítíte i vy při čtení článku. Tato čakra zjevně silně reaguje na naše myšlení a naši pozornost. Zaměření pozornosti do čakry třetího oka, ho zřejmě naplní energií a jeho zvýšená aktivita vyvolává pocity tlaku. Zřejmě také duchovní práce stimuluje třetí oko.

Pokud pociťujete tlak na třetí oko, znamená to, že vaše třetí oko se právě otevírá, či je aktivní. 
Všichni máme třetí oko. U někoho je otevřené, u jiného je zavřené. Lidstvo ho studuje již od starověku a mnoho kultur na základě toho rozvíjelo své nadpřirozené schopnosti.
Existují i další příznaky, které poukazují na otevření vašeho třetího oka. Je to zvýšená úroveň intuice, živé sny, zvýšená citlivost na světlo a zvuk, pud k nalezení svého vyššího životního cíle.

Otevřít se duchovně může být obtížné, protože přicházející mimosmyslové schopnosti mohou být ohromující. Je to však dar, vy ho musíte přijmout a naučit se ho používat. Když je vaše třetí oko otevřené, budete schopni vidět do budoucnosti a budete mít hlubší úroveň intuice. Díky tomuto daru jste schopni pomáhat druhým a poskytovat jim svou moudrost. Nezapomeňte však své schopnosti používat moudře a zůstaňte při zemi.

Úžasnou schopností, která se také objeví, když se vám otevře třetí oko, je schopnost lucidního snění. Nyní můžete během spánku vklouznout vědomě do snu a zase z něj vystoupit. Lucidní snění je schopnost ovládat svět snů, ve kterém se nacházíte. Místo běžného snění, kdy sen pouze sledujete, jako byste se dívali na film, jste při lucidním snění schopni ho kontrolovat. Uvědomujete si, že spíte. Tato schopnost je úžasná a poskytne vám široké pole působnosti a spoustu skvělých zážitků.

Protože jste více naladěni na duchovní svět, jste schopni mnohem více vnímat krásu života. To pro vás může být velmi inspirativní a může vám to poskytnout přívaly energie a kreativity. Jste také mnohem otevřenější, což znamená, že k vám snadno přicházejí nové nápady. Věnujte čas malování, psaní nebo hudbě. Nechte svoji tvůrčí energii volně proudit. Bude vás to bavit, budete mít spoustu energie a vytvoříte úžasné věci.

Dalším skvělým aspektem aktivace třetího oka je otevřenost a porozumění. Pokud jde o druhé lidi a jejich názory, budete mít nyní jasno v chápání jejich úhlu pohledu a myšlenkových pochodů, které za tím stojí. To vylepší vaše sociální dovednosti a umožní vám to pokročit v kariéře i osobním životě. Jste schopni řešit problémy, které se vyskytnou, a pomáhat při uzdravování narušených vztahů.

Díky spojení mezi vámi a duchovním světem, jste schopni pochopit i naplnit své skutečné životní poslání. S otevřeným třetím okem jasně uvidíte, jaká je vaše skutečná životní cesta. Budete mít jasno a porozumíte sami sobě a svému místu na světě. Uvidíte celý svět v novém světle, vše vám bude připadat jasnější a zřejmější.

Jak to aktivně rozvíjet
Pokud pociťujete tlak v místě třetího oka a uvědomili jste si, že se jedná o jeho aktivaci, možná se ptáte, co dál.

Pečujte o sebe, protože otevření třetího oka může do vašeho života přinést obrovské změny. Musíte si dávat pozor na všechny problémy, které se mohou při procesu vyskytnout, a ujistit se, že o sebe správně pečujete. Nelze popřít některé nepříjemné a děsivé zážitky, které mohou nastat, když máte otevřené třetí oko. Otevření se duchovnímu světu může být ohromující, ale také způsobit úzkost a mnoho trápení. Například si můžete přestat rozumět s lidmi, kteří s vámi nestačí držet krok, můžete začít vnímat duchy a špatné energie. S tím vším je potřeba se vyrovnat a udělat si na sebe čas.
Pokud pociťujete úzkost kvůli tomu, co se s vámi děje, naučte se vizualizační techniky a meditace pro uklidnění, postupy pro harmonizaci vašich energií, uzemňujte se a promluvte si o tom s jinými zkušenějšími lidmi, abyste se zbavili napětí.

Udržujte čakru třetího oka v rovnováze. Pokud je vaše čakra třetího oka zablokovaná nebo nevyvážená, budete se cítit napjatí a nešťastní, nebudete moci plně využívat své schopnosti. Když je třetí oko v rovnováze, jste schopni využívat své schopnosti, aniž byste byli vyhořelí, nebo přetížení.

Používání přírodních křišťálů je také skvělý způsob, jak harmonizovat čakru třetího oka a odstranit destruktivní či disharmonické energie z vašeho systému. Pokud máte správné silné křišťály, budete obklopeni vibracemi léčení a očisty. Pomohou vám na vaší cestě.

Přeji vám mnoho radosti a úspěchů na vaší duchovní cestě.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Radeta 2022-05-29 02:15:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, děkuji Ti za skvělý článek.

Hned, jak jsem ho rozklikla, sotva jsem začala číst nadpis, jsem pocítila silný tlak na třetím oku. Mívám ho docela často, hlavně, když myslím na třetí oko, andílky… prostě duchovní věci, ale někdy i jen tak. Už to mám dlouho, ani nevím, kdy to začalo.

Zrovna dneska (teda už vlastně včera) během dne, jsem ten tlak zase ucítila a zapřemýšlela o něm. Jak to děláš, že se vždy s článkem tak trefíš 😃?

S tím uzeměním jsem si uvědomila jednu věc. Přes zimu jsem dostávala pořád velké „elektrické“ rány, když jsem se dotkla kovu, ale i třeba vody. Dávala jsem rány při dotyku i jiným lidem, našim kočičkám atd. Hrůza, až jsem se bála sáhnout na kliku. Říkala jsem si, že asi potřebuji uzemnit.

Teď od jara jezdím na kole hodně do lesa, kde se i procházím, kochám atd, jsem hodně na zahradě, prostě v přírodě a teď mi došlo, že nedostávám ty rány nebo jen málo. Cítím se v lese a v přírodě krásně. Měj se moc hezky. R.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-29 07:51:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky to tak mám 🙂 V zimě se dá uzemňovat přes železný radiátor, jednoduše ho chytneš a pár minut počkáš, vytáhne z tebe přebytečný náboj a pak bys už tak elektrizovat neměla. Někdy to taky dělají svetry.

Ikona diskutujiciho Radeta 2022-05-29 12:37:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, velice Ti děkuji za radu. Až to bude potřeba, vyzkouším to.

Vím právě, že svetry to mohou způsobovat, ale ty jsem teď v zimě nenosila, ani nic podobného, byla jsem doma a na doma jsem nosila stejné oblečení jako teď na jaře, tím to asi nebude. Oblečení peru pořád ve stejném pracím prostředku. Tak si spíš říkám, že je to opravdu „nedostatkem“ přírody. I když jsem v zimě chodila na procházky, asi to bylo málo.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-05-29 08:48:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasný článek a moc užitečné informace na které jsem jinde nenarazila. Přitom se mi to také občas stává. Moc za článek děkuji.

Ikona diskutujiciho Kuník 2022-05-29 13:59:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dekuji za clanek, citim to pomerne casto, presto nemam pocit zadnych dalsich efektu, novych schopnosti, ci zmen. Proste to jenom casto citim. Je pravda, ze lucidni sneni jsem zazil, ale je to par let a pak uz se mi to nikdy nepovedlo.

Ikona diskutujiciho mike 2022-05-29 19:34:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj alue, Dakujem za super clanok, ja to mam uz niekolko rokov a neustale ako je den dlhy. Uz par rokov tretie oko posilujem pri meditacii, pri nej to samozrejme vzdy zosilnie ako keby mi celou silou niekto tlacil prstom hlavu dozadu, ale citim to prakticky cely den, intuicia zosilnela taktiez. S elektrizovanim sa mi to stava casto, svetre nenosim, usmev.

Ikona diskutujiciho Sandra 2022-05-30 07:55:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasný článek, moc vám za něj děkuji paní Alue. Mám i Vaše tři knihy a jsem z nich nadšená. V poslední době mě často na třetím oku tlačí myslím si že v něm proudí víc energie když se soustředím na hlubší pravdy. Velmi mi v tom procesu pomáháte. Prosím vydržte s námi, děláte úžasnou věc.

Ikona diskutujiciho Karel 2022-05-30 07:58:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikdy se mi to nestalo nebo si to nepamatuju. Bohužel ani při čtení článku a to jsem docela doufal. Zřejmě nepatřím mezi vyvolené. Ale i tak bych chtěl říct že mi to nikterak nebrání bádat a těchto znalostí využívat. Alternativa je mnohem víc než jen energie a andělé je tam také léčitelství symbolika životní pravdy a na to věštec být nemusíte.

Ikona diskutujiciho Zlatka 2022-05-30 08:16:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento článek opravdu chyběl. Jsem moc ráda že to konečně někdo popsal a vysvětlil. Mívala jsem etapy kdy mě tlačilo opravdu hodně až otravně a nevěděla jsem co mám dělat a jak to zastavit. Čím víc jsem na to myslela tím víc mě to tlačilo.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-05-30 08:17:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přirozené nastavení pro většinu by mělo být tak sedmi letech. Já ty čakry nazývám podle sebe, ale asi se to moc neliší od oficiálních názvů. Takže při narození se začíná aktivovat zemská čakra, ta se dokončuje v sedmi, kdy se začíná aktivovat sexuální, která se dokončuje ve čtrnácti. Tam se začíná solární, zakončení ve 21. V jednadvaceti se začíná srdeční, ve 28. krční, v 35. právě třetí oko, které se zakončuje ve 42. letech, tam se aktivuje poslední pro nás důležitá a to je korunní. Je jich samozřejmě mnohem víc, ale tohle jsou základní, pro nás nejdůležitější. Ve 49. letech bychom měli dosáhnout v podstatě osvícení. Je jasný, že díky záporným silám se to v drtivé většině případů nepodaří. Ale jsou tu i ti s nějakým vzácnějším úkolem, kteří je mají aktivované všechny mnohem dříve.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-30 08:21:51
Ikona diskutujiciho
sipka

To je tvůj pohled na věc, nebo jsi to četl? S tímto scénářem nesouhlasím, dítě se narodí kompletní tak jak je. Pokud by ti nefungovaly tolik let čakry, nebyl bys schopen se zdárně vyvíjet a zahynul by jsi z nedostatku energie která by tělem neproudila. Navíc většina lidí registruje zážitky spojené s aktivitou třetího oka právě v ranném dětství, protože mnohým lidem se později během života uzavře… Opravdu by mě zajímal zdroj, ze kterého jsi čerpal.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-05-30 10:04:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z mojí hlavy to není, zdroj teď tak rychle nedám, zkusím najít, ale dává mi to určitou logiku. Určitě se narodíme kompletní, jak píšeš, ale ty čakry se nějakým způsobem vyvíjí, a tam mi dával smysl ten sedmiletý cyklus, možná jsem použil špatný termín – aktivují. Překvapilo mě, že by se schopnost, nebo aktivita třetího oka lidem během života uzavřela, jaký to může mít důvod?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-05-30 14:20:05
Ikona diskutujiciho
sipka

Protože to lidé nepoužívají, vykládá se jim že to jsou pohádky ať tomu nevěří a dávají si pořád mobil k hlavě.

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-05-30 12:44:16 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji.

Ikona diskutujiciho Lenka 2022-05-30 14:16:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná na tom, co Samuel píše něco je. Ten tlak na čele jsem zažila pořádně jen jednou a je to cca půl roku zpátky, předtím ani pak už ne (nebo to nebylo tak silné, že by to stálo za zapamatování). A náhodou mi teďkom v dubnu bylo 35.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-05-31 01:19:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach jo ty mobily, to je velký probém. Skoro stejný jako by jsme si dávali k hlavě časovanou bombu.

Ikona diskutujiciho Petra 2022-05-31 02:48:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, tlak v místě třetího oka cítím často, a i bolest, neboť trpím zánětem dutin a údajně se s tím nedá nic už jiného dělat než to operovat. Jelikož jsem ale poseroutka, tak se operaci už od roku 2007 vyhýbám a trpím bolestí a tlakem v těchto místech. U mne hlásím zánět, žádné esoterické příčiny se nekonají 🙂

Ikona diskutujiciho Vojtech 2024-04-23 06:02:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj

Ikona diskutujiciho Vojtech 2024-04-23 06:24:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj četl jsem tvůj článek a moc krásný..dekuji před několika lety jsem přestal jíst,cítil jsem ze musím,pak jsem začal dýchat určité techniky,které jsem četl a vyhledaval, časem jsem si našel to své.. co mi opravdu funguje..dnes je to 5let a 2roky mám v kuse aktivní centrum mezi obočím..nejdříve mě to nějak neřešili, zezacatku to bylo jemné, po roce..se zvýšila aktivita..a teď už další rok jede v kuse..hledal jsem odpovědi na internetu, jelikož to můj záměr nebyl,když jsem konečně našel náhodou tento článek..me srdce mi poskocilo, konečně někdo kdo to má stejné..proč to říkám je,že všude jen lež a klam spousta lidí o tom nluvi píše atd.toci videa..ale,když jsem se podíval dovnitř jich..nebylo to tam..,jen slova, která jsi někde přečetla..dekuji..teď, už jim jednou denně..a jsem velmi šťastný člověk, dnešní situace s mým centrem..reaguje na prostředí, jídlo, lidi a deti..přírodu, dýchání…atd.je toho moc..co mi stále ukazuje..čeho všeho je otec..schopen…příběh co se mi stal:nkdyz jsem začal dělat půsty a přešel na dlouhodobé..míval jsem i strach ..začal jsem tedy chodit do kostela, chci říct,že nemám ta sebou žádné náboženství jsem příště člověk,co si jednoho dne uvědomil, že je nešťastný, že to musí změnit…dnes chodím stále o co se mi ajkt.centrum pokaždé co tam jdu vždy se mi rozjede..vejdu do příjemného obchodu též se aktivuje,jsem mezi dětmi,aktivuje se …projde ke mě pes na trám.zastavce..aktivní…v přírodě vždy.. dnes je to dva roky..stále jim jen jednou denně, dělám těch.dychani acvicim každý den už 40let..stále zjišťuji, co vše mi otec nabízí skrze toto centrum, uvědomil jsem si že vše se deje skrze..něj.. můj život se změnil sprichodem lásky vůči mě..je toho více, ale to by bylo..na knihu…jsem rád,že jsem skrze tento článek mohl pocítí,že nás je více…PS.mam i určité schopnosti…jelikož pijí 5.let svou moč..je vni prostě Moc..mějte se krásně, citim vás..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek