Co dělá ženu přitažlivou: 5 psychologických ,,triků“

9.5.2020 v Žena 7

Abyste k sobě lidi přitahovala, je nejenom důležité chovat se k nim s empatií, ale také být sama sebou. Být otevřená a přitom chránit svou vlastní jedinečnou osobnost, nenapodobovat někoho jiného, vystupovat sama za sebe, nepokoušet se vytvářet dojem, že jste někdo jiný — to vše má rozhodující význam.
Abyste se stala skutečně přitažlivou, nestačí jen zajímavý zevnějšek s pěknou tváří, očima a postavou. Opravdová přitažlivost, schopná okouzlit, vzbuzuje zájem, dokáže zaujmout také duši a mohutně překračuje vizuální rámec.

5 psychologických triků, které vás zvýrazní a zvýší vaši přitažlivost

 

V naší kultuře je role fyzické krásy neuvěřitelně přeceňována.Často proto automaticky pokládáme všechno, co je hezké, také za dobré a fyzicky přitažlivým lidem připisujeme všechny možné skvělé vlastnosti.
S časem každá z nás postupně hromadí zkušenosti, které ji naučí, že zdaleka ne všechna její očekávání se naplní. A začínáme také chápat, že být pro lidi přitažlivá neznamená jen být hezká. Opravdovou přitažlivostí se vyznačuje vnitřní svět osobnosti, harmonie mezi jejími radostmi, hodnotami a cíli.

Rádi bychom se s vámi zamysleli nad tím, co se vlastně skrývá za skutečnou přitažlivostí. Aby jí člověk dosáhl, musí na sobě každý den pracovat. Existuje spousta zajímavých postupů, umožňujících rozvíjet v sobě ty důležité kvality, které nás v očích jiných lidí učiní skutečně přitažlivými.

 

1. Základem skutečné přitažlivosti je vždycky sebejistota
Buďte jedinečná a neopakovatelná. Sebejistí lidé působí okouzlujícím dojmem a vyvolávají zájem ostatních. Důležité je samozřejmě znát míru a nepřipustit, aby se naše sebejistota a víra v sebe nezměnily v pýchu, ješitnost a pocit nadřazenosti.

  • Zdravá sebejistota neznamená pouze přijetí vlastních silných stránek a předností, ale také uvědomění si vlastních slabin a nedostatků. Zdravě sebejistý člověk je si velmi dobře vědom, v čem spočívají jeho nedostatky a neustále pracuje na vlastním sebezdokonalování.
  • Na druhé straně je však naše víra v sebe závislá také na dalších základních vlastnostech.
  • Patří k nim zdravé hodnocení vlastní osoby, sebepřijetí a skromnost, které umožňují zachování blízkého vztahu k jiným lidem.

Tajemství zdravé sebejistoty spočívá v harmonii všech těchto komponentů.

 

2. Buďte jedinečná a neopakovatelná, protože to je vaše přednost.
Ve světě navzájem si podobných osobností a vkusů silně vyčnívá člověk, který je schopen zachovat si svoji vlastní jedinečnou podstatu. Až příliš často propadáme mylné doměnce, že projevení individuality může vést k sociální izolovanosti, kritice a přímo snad i k vyobcování z většinové společnosti.

  • Hrbolek na nose, přebytečné kilogramy, nepravidelné rysy tváře, příliš vysoký nebo naopak příliš malý vzrůst… To vše se může destruktivně odrazit na našem sebevědomí, a stát se tak závažnou překážkou k získání lidí okolo nás. V důsledku těchto skutečností jsme schopni uvěřit, že s takovými vnějšími parametry prostě nemůžeme vzbudit upřímný zájem jiných lidí a začínáme o sobě pochybovat.
  • Aby k tomu nedocházelo, nesmíme za žádných okolností zrácet víru v sebe.
  • Je třeba naučit se ostatním svoji jedinečnost demonstrovat, předvést jim svůj neopakovatelný vnitřní svět. Ať mají možnost vidět, že dokážete být šťastná taková, jaká jste.

Jsou to právě vaše osobní zvláštnosti, které z vás dělají jedinečnou a neopakovatelnou osobnost.

3. Síla řeči těla
První dojem o nás vytváří často řeč těla. Je třeba naučit se navazovat s lidmi kolem oční kontakt a rozumět tomu, co sděluje to, jak se držíme, jak sedíme nebo stojíme, našemu okolí. Například pozice vsedě se zkříženýma nohama a založenýma rukama je značně závažnou překážkou vyvolání důvěry k vlastní osobě. Je to pozice obranná, která vytváří bariéru mezi vámi a okolím. Někdy se lidé dovolávají pohodlnosti té či oné pózy a tvrdí, že ji zaujímají právě pro její pohodlí. Pocit pohodlí však vzniká v důsledku souladu mezi zaujatou pozicí a vnitřním nastavením. Zkřížené paže a nohy tak vydávají svědectví o vnitřním naladění, o vnitřním postoji.
Abychom partnerovi v rozhovoru předvedli svůj vnitřní klid, využijeme také různá gesta.
Gestikulace, pohyby hlavy, úsměv, to vše jsou komunikační prostředky, kterými se prezentujeme a které nesmíme podceňovat. Demonstrují váš zájem o spolubesedníka. Vaše tělo je tedy svou řečí schopno vyvolávat důvěru a posilovat blízkost.

 

4. Empatie v komunikaci
Člověk, který demontruje blízkost, umí naslouchat a komunikovat s empatií, se v očích ostatních postupně stává přitažlivějším.
Lidé, kteří stále mluví jenom o sobě a pokoušejí se předvádět pouze z té nejlepší stránky, přičemž přehánějí své schopnosti, přednosti a dovednosti, vytvářejí svým chováním trapnou situaci a vyvolávají odstup.
Každý by se měl učit budit pocit blízkosti. Chcete-li být skutečně přitažlivá, musíte umět ukázat svůj upřímný zájem o toho druhého a nedávat mu najevo žádnou nadřazenost.

 

5. Najděte si své „něco“
Ten, kdo touží dokonale vyhovovat obecnému vkusu, standardům a normám, se postupně rozplyne v nevýrazném oceánu průměrnosti. V důsledku toho přestane vynikat.

  • Pokud toužíte být přitažlivá a přejete si přitáhnout pohledy okolí, najděte si něco opravdu svého, detail, který vás odliší od jednotvárného davu. Jediná maličkost způsobí, že si vás lidé zapamatují a budou vaší osobnosti věnovat pozornost.
  • Někomu se líbí pin-up styl, jinému rafinovaný účes, dalším se zamlouvají klasické lodičky, motýlek místo šátku nebo jen neformální oblečení.

Má-li být originalita originalitou, musí být v souladu jak s vnějším, tak vnitřním uspořádáním vašeho já. Přetvářka k ničemu není, snažit se někomu podobat nebo něčemu přizpůsobit, to většinou končí trapasem. Musíte vycházet z vlastních pocitů, z vlastní přirozenosti. Jinak dosáhnete přesně opačného účinku, než po jakém toužíte.

Na tom všem je možné a přímo nezbytné stále pracovat.

Žena si obvykle všechny tyto složky vlastní přitažlivosti uvědomuje postupně, s hromadící se životní zkušeností a v neposlední řadě s poznáváním sebe sama. Jinak řečeno, teprve když dobře poznáme samy sebe, začínáme si uvědomovat, které své stránky musíme rozvíjet.

A na závěr jedna důležitá podrobnost: když se pro okolí staneme přitažlivými, musíme si tento dar také umět uchovat.

Pokud věříte v sebe sama, dokážete bez problémů navazovat a udržovat vzájemné harmonické vztahy s lidmi okolo, ať už jsou to vztahy mezi kolegy, vztahy přátelské nebo milostné. V každém případě za takových okolností budou pro vás přínosné a budou také dlouhodobé.

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Klara 2020-05-09 17:24:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně osobně třeba vážně pomohlo ostříhat si vlasy na krátko, jakože myslím na kluka… Předtím, než jsem to udělala a nahlas jsem o tom uvažovala, mě od toho všichni zrazovali, že prý budu vypadat jako kluk, holka má mít vlasy dlouhé, jinak jí to ublíží a podobně… Ale opak se stal pravdou. Cítila jsem, že ty dlouhé vlasy mě jaksi zatěžovaly, jako kdyby v sobě za ty roky nastřádaly nějakou špatnou energii a byl nejvyšší čas se toho zbavit. A tak jsem to jednou udělala. A bylo to jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě. Všichni mi mé krátké vlasy najednou velice chválili (i lidé, se kterými jsem se vůbec nebavila, takže věřím tomu, že to musela být opravdu pozitivní změna) a necítím se vůbec jako kluk, naopak. Má to své kouzlo, můj obličej náhle vynikne mnohem lépe a po psychické stránce se mi nesmírně ulevilo. Vím, že vlasy jsou energetické přijímače, ale já nemám pocit, že by mě jejich ustřihnutí nějak oslabilo, naopak mě velice posílilo a byl to pro mě vážně příjemný a očistný proces. Tím vším chci předat vzkaz všem ženám: Jednejte tak, jak to cítíte (pokud tím nikomu neubližujete), i když je to proti normě a spousta lidí vás bude od vašeho vnitřního pocitu zrazovat. Nestanete se míň ženské, když si ostříháte vlasy na krátko, když vás zajímají klučičí věci, když se zkrátka nebojíte jít proti představám lidí, jak máte vypadat a kým máte být. Naopak to vaši ženskost ještě posílí, protože nejednáte v rozporu s tím, co cítíte. To, co cítíte je správné a pokud s tím žijete v souladu (jak je v článku napsáno), pak teprve budete šťastné. A to samozřejmě platí i pro muže. Jinak vím, že stříhání vlasů se může zdát jako maličkost – ale právě z takových maličkostí se náš život skládá, všechno je propojené a má svůj význam! Děkuji všem, co to dočetli až sem 🙂

P.S.: Dlouhé vlasy u žen se mi také líbí. Vlastně jsem otevřená úplně všemu, každému sluší něco jiného a pokud to podtrhuje osobnost daného člověka, pak mu to zaručeně vždycky sluší… 🙂 Proto přeji všem lidem, ať najdou to nejdůležitější, co v životě kdy mohou nalézt – sami sebe. A ano… Přeji to i tobě.

Ikona diskutujiciho Kristynka 2020-05-09 20:27:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každá žena je přitažlivá ale,málokterá to ví.Poslední dobou si všímám že ženský nejsou sami sebou,nejvíc mě mrzí že se někomu chtějí podobat!Mám kamarádku,známe se hodně let a poslední dobou když si něco koupím,tak si to musí koupit taky a ještě na chlup stejný ,dokonce i vlasy má už stejný,líčení stejný 😳první sem nechápala proč ale,pak jsem si uvědomila že nemá ani svůj názor a žádný osobitý styl,nic co měla dříve už nemá a je to Škoda,byla to skvělá kamarádka ale,teď už si sní nemám o čem povídat protože už není svá,dá se říct taková moje kopie až takhle daleko to zašlo.Jsem si jistá že žena je přitažlivá jen tehdy když je svá a na nic si nehraje.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-10 08:37:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná se jí prostě tvůj styl líbí, svůj vlastní ještě nemá, neví co jí sluší a hledá ho. Taky mám takovovu kamarádku co se fakt umí oblíkat a některé věci jsem okoukala a zkusila shánět podobné střihy. Akorát že ono to nejde tak úplně, protože má každá žena jinou postavu a nesluší nám stejné věci 🙂 Některá má výstavní nohy, jiná tučná jelítka. Jedna má balony, druhá třešinky… takže to asi bude období, než zjistí co jí sluší. Být kopie někoho jiného je podle mě spíš experiment v čem se bude cítit dobře. Já jsem v minulosti vyzkoušela v oblečení i líčení spousty experimentů, než jsem zjistia v čem se cítím.

Ikona diskutujiciho kiana 2020-05-10 00:07:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dnes jsem objevila youtube kanál, který se zabývá podobnými věcmi a který mě zaujal a líbí se mi:
https://www.youtube.com/channel/UCjugOBm-yhgWlA-0AYqW6Wg

dávám to sem, kdyby se to taky někomu líbilo

Ikona diskutujiciho Kristynka 2020-05-10 11:08:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kéž by to tak bylo ale,myslím si že to tak bude už pořád.Jde i o její osobnost příjde mi že nemá žádný názor,odkejvala by mi i třetí světovou.Mě u kamarádky tohle vadí protože,si pak nemám očem sní povídat.Přeju jí aby byla sama sebou a našla se,podle mě má problém se sebevědomím nedává se světu taková jaka je protože,se bojí že nebude zajímavá ale,to je jen můj názor.Těd se sní momentálně nestýkám ale,třeba se to změní😇

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-05-10 19:53:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla jsem taky takové kamarády co mi všechno odkývali… nic z toho mi nevydrželo, užrala jsem se nudou 🙂 nic jsem se nikdy nedozvěděla zajímavýho, spíš to bylo jak kdybych ani s nikým nebyla a jenom trpěla samomluvou, tož na to nemusíš s nikým chodit ven.

Ikona diskutujiciho elbar 2020-05-11 11:59:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sri Chinmoy:
Vlastní úsilí je potřebné.
Boží Milost je nezbytná.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek