Co nám říká noční můra aneb výklady snů

19.6.2021 v Psychologie 0

Co nám vlastně mají sdělit noční můry, do kterých se občas ve spánku propadáme? Tady je vysvětlení deseti nejčastějších.

1. Někdo na vás útočí nebo musíte před někým utíkat.

Pokud ve snu musíte před někým prchat nebo odrážet útok, musíte se zřejmě v současné životní etapě vypořádávat s těžkými situacemi, stojíte před závažnou volbou nebo vás trápí strach a obavy.2. Cítíte bolest po úrazu, při nemoci, umíráte.

Sny o nemocech, tělesných poškozeních ani smrti neberte doslovně. Ve skutečnosti to, co vám sen předvádí, vyjadřuje pouze určité životní změny, počátek něčeho nového, v případě smrti pak ukončení nějaké závažné životní etapy.

3. Problémy s dopravním prostředkem.

Jakákoli doprava ve snu znamená lidskou fyzickou schránku, může také představovat určité emoce. Vzhled auta například je vaše vidění okolního světa, co je pod kapotou pak vnitřní city.

4. Ztráta nebo poničení bydliště.

Podobný sen je dost běžný. Nejdůležitější je podrobně ho analyzovat a vyvodit závěry pro vlastní realitu. Je dáno, že dům či byt, který vidíme ve snu, celkově představuje člověka, interiér obydlí jeho vnitřní já a fasáda znamená to, jak ho hodnotí okolí.

5. Nezdar při zkoušce nebo důležitém jednání; složitý úkol, který se nedaří řešit.

I když máte studia dávno a dávno za sebou, mohou se vám pravidelně zdát „školní“ sny o vyučování, přísných učitelích, přípravě referátu a podobně. Ve snu prožívaný „propadák“ při zkoušce vyjadřuje vaše smýšlení o tom, nakolik si zasloužíte to, co máte.

6. Katastrofa nebo přírodní kataklyzma.

Je žádoucí věnovat takovým snům zvýšenou pozornost, neboť někdy signalizují blížící se neštěstí. Možná vás také v reálném životě pronásledují obavy, že nedokážete zvládnout nadcházející těžký úkol, a proto vás ve snu zasypávají trosky při nějaké živelné pohromě.

7. Bez oděvu nebo nepatřičně oblečeni se nacházíte na veřejném místě.

Docela rozšířená noční můra, která lidi přepadá bez ohledu na jejich pohlaví a věk. Taková vidění zpravidla mají důležitou roli ve vyjádření vašeho sebehodnocení. Oděv vám umožňuje schovat něco, co si velmi nepřejete ukázat ostatním.

8. Rozbitý telefon nebo počítač, ztráta spojení.

Rozbil se vám telefon, nemůžete se s někým spojit, nebo nikdo telefon nezvedá… Podobné sny vyjadřují, že se vám za žádnou cenu nedaří spojit se s jiným člověkem na emocionální úrovni. Možná jste ztratili kontakt na blízkého přítele nebo mezi vámi a milovaným partnerem vznikla jakási propast, došlo k odcizení, projevuje se chlad.

9. Pád z výšky nebo tonutí.

Takové sny trápí ty, kdo mají hlavu neustále přeplněnou starostmi a problémy, na jejichž ramena bylo naloženo příliš mnoho úkolů a odpovědnosti.

10. Ztratili jste se nebo nemůžete uniknout z pasti.

Jste-li ve snu v pasti nebo víte, že jste se ztratili, pak vás tyto emoce doprovázejí i v reálném životě. Tyto sny vypovídají o skutečných vnitřních problémech. Je proto třeba věnovat jim pozornost, seriózně si je rozebrat a začít jednat.


převzato ze ZdrojeKomentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek