Co od nás škodliví duchové či démoni chtějí a co je jejich cílem?

31.8.2021 v Bytosti 17

Škodliví duchové (démoni, ďáblové, destruktivní energie atd.) obvykle během své existence sledují následující cíle:

1. Těší je obtěžování žijících osob
Někteří duchové mají ve svém podvědomí hluboce zakořeněný zvyk obtěžovat druhé. Dokonce i ti duchové, kteří na začátku neměli takové úmysly, s tím mohou časem začít. Stává se to poté, co zakusili moc v obtěžování někoho jiného. Pak se v tom začnou vyžívat a později se tomu oddávají. Sají tak z lidí energii, kterou si kradou pro sebe a tím postupně sílí.2. Snaží se uspokojit své touhy
Neuspokojené touhy jsou někdy důvod, proč se zemřelé osoby po smrti stávají obtížnými duchy. Protože už duchové nemají fyzické tělo, nemohou své touhy uspokojit z první ruky. Proto posednou jiné živé lidi, kteří mají shodné touhy a cíle a využívají je, aby jejich prostřednictvím naplnili své vlastní touhy.
V závislosti na tom, jak slabá nebo silná je posedlá osoba po psychické a duchovní stránce, musí duch pracovat různě dlouhou dobu, aby překonal přirozený odpor a sebeobranu postižené osoby. Teprve pak může osobu ovládat natolik, aby se mohl oddávat svým touhám.

3. Touha po pomstě
Pokud například osoba A ublížila osobě B, nebo jí vážně ublížila a tato osoba B zemře, může jemnohmotné tělo osoby B opustit své fyzické tělo s hluboce zakořeněnou touhou pomsty. V takových případech existuje vysoká pravděpodobnost, že se jemnohmotné tělo osoby B stane duchem a bude se snažit osobu A trápit s cílem pomstít se. Může se jednat buď o jednorázovou událost, nebo o dlouhodobý proces.

Příkladem jednorázové události je případ, kdy duch usiluje o pomstu a dosáhne jí tím, že na Zemi zinscenuje smrt osoby odpovědné za jeho smrt. Může se také jednat o dlouhodobý proces, kdy duch po léta různými způsoby trápí danou osobu/osoby, aby se pomstil. To může někdy trvat i několik desetiletí, nebo může pokračovat i u potomků dané osoby.

4. Trápení duchovně hledajících
duchovní lidé, prováděním duchovní praxe, způsobují vzestup své základní jemné složky, sattvy*. K tomu dochází ve větší míře, když se snaží inspirovat a učit druhé lidi, aby také prováděli duchovní praxi. Tím, že přimějí mnoho dalších lidí, aby se věnovali duchovní praxi, se totiž základní jemná složka sattvy mnohonásobně zvýší.
A protože duchové sami sestávají ze základní jemné složky Tama, pociťují v prostředí, které má vyšší základní jemnou složku Sattva, úzkost. Duchové proto tyto spirituálně založené lidi trápí, aby jim v duchovní praxi kladli překážky, nebo je zcela zastavili.

Pravděpodobnost útoků duchů na člověka, se zvyšuje s jeho rostoucí duchovní praxí. To platí zejména tehdy, když tento hledající pomáhá druhým lidem začít s duchovní praxí. Hledající tím však také získává zvýšenou odolnost vůči útokům duchů (démonů, ďáblů, destruktivních energií atd.). Je to proto, že duchovní úroveň hledajícího se s duchovní praxí zvyšuje a díky tomu je lépe schopen získat a posilovat ochranu i požehnání shora.

Ochrana, kterou dostávají lidé, kteří vykonávají duchovní praxi, a ti, kteří zároveň inspirují a vedou společnost k tomuto ušlechtilému cíli, je asi o 10 %, resp. 20 % větší, než síla útoku zhoubných duchů. Tato ochrana je pro všechny lidi stejně dostupná, ale lidé, kteří jsou na vyšších duchovních úrovních, a ti, kteří vedou společnost k duchovní praxi, ji díky svému menšímu egu mohou přijímat více.

*Sattva je nejvyšší ze tří gun, složek vesmírné energie prakrti, která se projevuje světlem, jasem, lehkostí, harmonií a čistotou.

© aluska.org 2021Komentáře

Ikona diskutujiciho niky 2021-08-31 10:42:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle všechno dělají i někteří žijící lidé, ne jenom duchové 🙂 😉 :-D.
Kupříkladu moje tchýně, ale nezabíhejme radši do detailů ;-).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-08-31 10:47:05
Ikona diskutujiciho
sipka

nabíhá na tebe s brčkem a zkouší cucat energiu? 🙂

Ikona diskutujiciho matyas 2021-08-31 11:11:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten obrázek tam 😀 Mě se jednou večer stalo, že mi prostě před očima z ničeho nic spadla utěrka, která byla na kuchyňské lince, průvan nebyl a nikdo se jí nedotýkal, a pak se něco podobnýho dělo skoro vždycky večer asi další 2 měsíce. Nic jsem tam nezkoušel, žádnou „blbost“, prostě to jako kdyby z ničeho nic přišlo. Ještě si pamatuju, že jeden z členů domácnosti viděl proběhnout dalšího člena domácnosti a během toho mu něco řekl, a já to viděl, tak se ptám že proč mu zrovna teď něco říká, tak samozřejmě odpovědí mi bylo, že tudy teď přece rychle proběhl. Já byl ve stejné místnosti, a nikdo tam neběžel. Nebo aspoň já to NĚCO neviděl. Ale nebylo to moc „Boo“, spíš už jsem byl ke konci pak už nas… a kolikrát jsem ho už poslal někam že na to fakt nejsem zvědavej 😀 😀 Ale nejhorší bylo, že ta sv*ně vždycky počkala na večer, kdy už byl klid, a pak se rozhodla, třeba o třičtvrtě na deset, že půjde s něčím praštit 😀 A jednou se rozhodla, že udělá hluk někdy o půl jedenácté, já už usínal, a ten blbec se rozhodnul, že teď je ideální doba shodit v komoře kýbl, který při dopadu na lahve, zavařovačky atd udělal takový hluk, že to spolehlivě vzbudilo úplně všechny v domě. A teda si pamatuju, že asi dvě sekundy před tím venku fakt hodně divně mňoukla kočka. Nevím jestli toho blbce viděla, každopádně když vás něco takhle vyruší, tak jde všechna sranda stranou 😀 😀

Ikona diskutujiciho adri 2021-08-31 16:32:36
Ikona diskutujiciho
sipka

to je jasné, to ho musíš vyrazit z baráku … stačí se hodně naštvat … a říct to nahlas … ať vypadne
zkus to, třeba to zabere … to vypadá na ducha, kterého bude stačit vyštvat jenom takhle …

Ikona diskutujiciho niky 2021-08-31 11:31:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to ještě mnohem horší, nechtěj vědět 🙂 😉 .

Ikona diskutujiciho matyas 2021-08-31 18:58:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

adri 2021-08-31 16:32:36

Mě se to stalo dřív, už je to naštěstí jenom vzpomínka a doma mi už nic věci neshazuje 🙂 Ale jo, tak nějak jsem se k tomu dopracoval po asi těch 2 měsících, když už to ani nebylo strašidelný, ale prostě už mě to štvalo. Třeba mi něco spadlo, já si něco četl a kolikrát jsem se tam jenom podíval a řekl si „a co já s tím jako“ 😀 A pak teda když jsem se později jako dost lekl, tak už jsem ani nebyl nervózní a prostě jsem ho poslal někam 😀 Mě spíš zajímá co to bylo zač, jestli to tam čekalo na správnou chvíli a nebo to jenom „prošlo“ domem a zůstalo to tam, protože co vim, tak aby duch mohl takhle hýbat věcmi tak musí být trošku silnější, a teď nemyslím padající utěrky, ale třeba ten kýbl a další těžší předměty, se kterými to hýbalo. Tak jestli tam nepřišla nějaká větší potvora a nezůstala tam. Ještě bych se chtěl zeptat, zda někdo neví odpověď, jak je možné, že duch se zjeví jenom někomu v podobě nám známého člověka? (Navazuji na můj předchozí příspěvek)

Ikona diskutujiciho romča 2021-08-31 21:51:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Podobné veci sa kedysi diali aj mne keď som mala nejakých 13 – 14 rokov. Mne síce „tá vec“ nič nezhadzovala ale dávala osebe vedieť hlavne v noci, počula som ju chodiť okolo postele a trieskala mi do skrine. Boli časy keď som sa šialene bála a nevedela som sa pohnúť (možno od strachu, ale spánková paralíza to rozhodne nebola, bola som úplne bdelá) až raz som sa snáď silou vôle posadila, totálne nasr*ná a vravím „tej veci“ že „Akože vieš čo? Už ma se**š. Mne sa chce spať, bež preč“ a ono to stíchlo. Potom to ešte raz za čas skúšalo buchnúť do skrine, ale moja reakcia, presne rovnaká že „A ja čo s tým teraz?“ alebo „Som ti povedala bež preč“ .. Už to doma nemám, to by som dúfam cítila.
Inak keď som bola ešte menšia, spávali sme s mamkou a babi presne v tej miestnosti, kde sa mi neskôr diali tie veci, s otvorenými dverami. Mama sa mi v jeden čas priznala že čas od času keď v noci precitne, vidí vo dverách siluetu muža v klobúku. Neviem, asi ma chodil strašiť nejaký agent Smith, lebo vedel že zo mňa vyrastie najväčší konšpirátor v rodine.

Ikona diskutujiciho Diana 2021-08-31 22:21:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechci říkat, že 100% vím, čím to je, ani že důvody musejí být vždy stejné, ale dovolte mi se podělit o jednu vzpomínku, ve které se možná skrývá odpověď 🙂
Když jsem chodila do druhé třídy na základní škole, obtěžovaly mě potvory často, nejvíce ve snech, ale občas se i někdo zjevil. Jednou jsem takhle byla v družině, bylo ráno, přišla jsem tam sotva před pár minutami. A najednou jsem koukla na dveře a viděla jsem přesně sama sebe, jakoby se otevřela brána do minulosti před těmi několika minutami. Jedna holka „mě“ pozdravila a pak se šíleně lekla, že skutečná já jsem vedle ní. Kromě nás dvou to nikdo jiný neviděl.
Osobně si tedy myslím, že jde o něco jako „vrozené předpoklady“, nechci říkat přímo dar, protože tento dar byl spíše prokletím, ale prostě předpoklady pro vnímání nadpřirozených věcí. Také za tím může být momentální úroveň a otevřenost člověka… Spousta možností. 🙂

Ikona diskutujiciho tauri 2021-09-01 10:13:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Diana:
Na dary odmítám věřit. Život mne naučil, že kdo na sobě pracuje, má takové schopnosti. Někteří lidé odmítají věřit v něco víc, protože se tupě soustředí jen na svojí osobnost, až jsou zaslepení tím, co je kolem nich. Věří, že se tak moc vše točí kolem nich, až odmítají vidět druhé..proto nikoho nevidí, protože v to nevěří a proto, že to odmítají zkrátka vpustit to svého pole, jinak by se jim zhroutil iluzorní svět, že je i něco víc, protože by se vše přestalo motat kolem nich.
Proto, někdo má „dary“ to vidět a někdo ne..
Někdo vnímá věci kolem, protože se zajímá o druhé a chce je pochopit, proniknout do nich a splinout. Věnovat čas druhým, namísto civění do televize, krafáním s kamarádkama o ničem..Takže ti, co se slepě baví, sledují televizi, řeší kraviny, tak je jasné, že nemají ony dary…protože to ani nerozvíjí. Asi jako závidět lidem, že umí jezdit na kole..když odmítám vztah s druhým, díky tomu ani nepochopím, jak to funguje..Oni jen berou, aby se jim každý věnoval..Takže takový lidé jsou egoisti a nikdy, dokud se násilně nestřetnou s realitou se nezmění. Vše je vlastně vzájemn vztah o pochopení. Já dám něco a něco dostanu..Když někdo jen bere, nemůže nic získat.

Ikona diskutujiciho izairi 2021-08-31 19:01:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady je video od nikči kastýlové- pravdivé strašidelné příběhy čtenářů. Hned ten první je o tom,jak je nebezpečné používat kyvadlo. Přesně jak to aluška pořád říká,a varuje před tím.
https://youtu.be/YbNDwOE93F8

Ikona diskutujiciho Majkl 2021-08-31 20:27:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co chtějí škodliví duchové? To je jednoduché. Přece uniknout vám z prd*le

Ikona diskutujiciho aneta 2021-09-01 09:45:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Největší duchovní praxe je, když pošlete dop*** někoho, kdo vás štve 😀 není věc, která by víc povznesla vaši duši 😀

Ikona diskutujiciho tauri 2021-09-01 11:36:18
Ikona diskutujiciho
sipka

aneta:
Když už nás někdo štve, tak necháme vniknout jeho toxicitu k nám do pole. Proto máme pak tendenci vracet i něco navíc, aby si uvědmil, jaké to je trpět. Proto se musíme držet a dávat si odstup od této hry, že na nás někdo ten bobek hodí a my si ho necháme na někoho jiného, nebo ho hodíme s přídavkem zpátky..Ideální je, nechat ho být a ať si nese za dannou věc odpovědnost..Ano, je to někdy těžké, protože v dnešní době je tu tak 80% blbců i z duchovní sféry a není úniku. Ale povznést se nad něčím, když jednáme pak stejně jako on není praxe..Praxe je ta, neposílat ho nikam, ale někdy to nechat být, ať si to uvědomí sám a popř. s ním ukončit hovor, nebo vztah..Každému něco trvá, ale s blbcem se nedá vůbec mluvit, když odmítá příjmout něco jiného.

Ikona diskutujiciho aneta 2021-09-01 13:26:10
Ikona diskutujiciho
sipka

tauri:
Taky pravda, bohužel tak nefunguje. Člověk se musí ozvat, když se mu něco nelíbí a nenechat si kálet na hlavu. Ignorací to bohužel nejde vždy vyřešit. A že by si někdo uvědomil sám, co dělá 😀 to je srandovní

Ikona diskutujiciho tauri 2021-09-01 20:42:36
Ikona diskutujiciho
sipka

aneta:
Myslel jsem to tak, že poslat někoho do háje je snadný, ale nikam to nevede..
Kor, když nám to pak dá pocit moci..to ne, ale ozvat se rozhodně a ne vždy se to povede ještě v rámci mezí a slušných mravů..Protože když nědkdo zajde za hranice, máme tendenci zajít taky, pokud to odmítá pochopit a příjmout.
Takže ve výsledku proti čemu bojujem, sami se tím stáváme..Někdy je to těžký, protože svět se v řit obrátil a je těžké sami sebe ukočírovat, pokud je většina dementní a na sobě odmítá pracovat a jsou jak nataženej strojek a jedou, aniž by věděli co dělají a kam jdou.
A pokud ti to udělá radost, taky mám někdy nervy to ukočírovat a rázně někdy někoho napomenu a byl bych schopen dát mu jedno razítko na zapamatování, aby si to člověk uvědomil. Takže jasně, povídá se to snadno, ale říct si o hranice je někdy těžké a ne vždy to jde, jak bychom si přáli.

Ikona diskutujiciho Jana 2021-09-01 22:17:31 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pravda, že aj pred nedávnom, keď som niečo tak trochu načrtla o duchovne, ihneď som mala v noci zlý sen a všimla som si túto paralelu viac krát, no paradoxne ma to skôr nakopne, lebo viem, že robím dobrú vec. A úplne naposledy na dovolenke sa mi sníval pekne hnusný sen s čiernookými deťmi, ktoré sa ku mne blížili, ale stihla som pred nimi zamknúť a nechať zatvorené okná v aute, v ktorom som sedela. Keď som sa zobudila, hneď som potrebovala ísť k oknu a pozrieť sa na hviezdy, čo ma vždy upokojí. Okrem toho ma však pri pohľade z okna aj naopak vystrašilo, že na parkovisku pred penziónom, v ktorom sme boli ubytovaní, stálo len naše auto, pričom na večer tam bolo plné parkovisko. V tej chvíli po takom sne mi to prišlo dosť strašidelné i keď v realite sa nič zlé neudialo 🙂

Ikona diskutujiciho Petra N. 2021-09-08 15:59:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S duchy jak jsou zde popisovaní jsem se nikdy nesetkala, anebo si to neuvědomuji. Možná to bude mou „slabou duchovní praxí“ ? a neochotou sdílet své zkušenosti (natož někoho učit! ) Anebo jim prostě nevoním, tak mě nechávají vklidu. Když něco dělám, tak se do toho tak ponořím, že o okolí nevím. Tak asi se mnou mají soucit a nechtějí mě rušit v mém zaujetí.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek