Co se děje s lidským tělem, když chodíme bosky

23.10.2021 v Prevence 2

Uzemnění spočívá v tom, že položíte nohy přímo na zem, bez ponožek nebo bot. Jedná se o způsob, jak se dobít a skutečně plně využít účinek energie vyzařující ze Země. Někteří lidé se mylně domnívají, že jde pouze o duchovní záležitost, ale stojí za tím také věda.Položení bosých nohou přímo na zem, nám umožňuje absorbovat velké množství záporných elektronů prostřednictvím chodidel. To způsobí, že vaše tělo bude mít stejně záporně nabitý elektrický potenciál, jako samotná Země.

Studie publikovaná v časopise Journal of Environmental and Public Health s názvem „Earthing: Health Implications of Reconnecting the Human Body to the Earth’s Surface Electrons“ naznačuje, že samotné uzemnění by mohlo být potenciální léčbou mnoha chronických degenerativních onemocnění.

Studie došla k závěru, že když jsme venku bosí, chráníme se tak před chronickým stresem, záněty, špatným spánkem, bolestí a dalšími problémy. Výzkumy z minulosti až do současnosti podporují myšlenku, že uzemnění samo o sobě je pro naše zdraví zásadní a hraje stejně důležitou roli jako sluneční svit a dokonce i voda. Zdá se, že skutečně existuje poměrně dost studií, které potvrzují psychologické účinky uzemnění a všechny výhody, které s ním souvisejí.

Uzemnění nám poskytuje jedny z nejsilnějších antioxidantů, které člověk zná. Když jsme uzemněni, stresové hormony se v našem těle začnou normalizovat, což nám může pomoci v mnoha ohledech. Pokud se chcete začít uzemňovat, stačí vyjít ven bez bot a bez ponožek. Je to opravdu tak jednoduché!

překlad © www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho adria 2021-10-23 18:51:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo, jenomže chodit po městě, i když na boso, je stejně k ničemu … mě to zabírá až když chodím po hlíně, po trávě, po lese, nebo i po pěšině, ale ne po chodníku na tramvaj a do alberta …
taky je to hodně dobré na menstruační bolesti, jít se projít někam po louce na boso … a pak už není špatně

Ikona diskutujiciho Petra N. 2021-10-31 17:00:55
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, po městě jdeš buď po betonu, nebo po asfaltu (u větších měst po bezdomoveckých flusancích, zvratcích a psí – někdy i lidské moči). A když vlezeš na trávu, tak je to často na pokutu a i tak jsou tam mraky psích bobků, i když v poslední době se lidé snaží po svých mazlíčcích ve městech uklízet, moč z trávy stejně nedostanou a nějaký ten zbytek trusu se tam taky vždycky najde. Takže by to asi chtělo ještě článek o tom jak jsou prospěšné produkty živočišného metabolismu od zvratků, přes moč po hovínka. Případně o prokrvení nohou prostřednictvím masáže kdy plosky nohou se dotýkají čehosi tvrdého a drsného (beton, asfalt). Aspoň pro pražáky 🙂 Já když byla malá (cca do 12 let), lítala jsem venku bosá neustále. Po zahradě to šlo, akorát teda jsem musela kličkovat mezi kuřinci (měli jsme 35 slepic) a občas jsem to nevybrala a přímo do toho ťápla. Utřelo se to do trávy a jelo se dál. Jednou jsem si ale zarazila do nohy střep z rozbité zavařovací sklenice a to tak nešťastně, že ten střep vytvořil prstenec, zespod i shora se mi zabodl do nohy a nešlo to sundat. Dodnes mám z toho trochu trauma ! Zajímavé je, že na vosu například jsem nikdy nešlápla, ani včelu. Párkrát nechtě na žábu (kuňku), bydlívali jsme vedle bažiny. A to je takový zvláštní pocit… Bosky už nechodím, občas na chalupě, ale nedělá mi to dobře na ledviny/revma/dnu, můžu si to dovolit pouze ve dnech kdy je hodně teplo a ta zem nestudí. To si pak užívám. V práci máme dress code, takže ten pocit svobody je jedinečný.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek