Co se děje s lidským tělem, když chodíme bosky

23.10.2021 v Prevence 4

Uzemnění spočívá v tom, že položíte nohy přímo na zem, bez ponožek nebo bot. Jedná se o způsob, jak se dobít a skutečně plně využít účinek energie vyzařující ze Země. Někteří lidé se mylně domnívají, že jde pouze o duchovní záležitost, ale stojí za tím také věda.Položení bosých nohou přímo na zem, nám umožňuje absorbovat velké množství záporných elektronů prostřednictvím chodidel. To způsobí, že vaše tělo bude mít stejně záporně nabitý elektrický potenciál, jako samotná Země.

Studie publikovaná v časopise Journal of Environmental and Public Health s názvem „Earthing: Health Implications of Reconnecting the Human Body to the Earth’s Surface Electrons“ naznačuje, že samotné uzemnění by mohlo být potenciální léčbou mnoha chronických degenerativních onemocnění.

Studie došla k závěru, že když jsme venku bosí, chráníme se tak před chronickým stresem, záněty, špatným spánkem, bolestí a dalšími problémy. Výzkumy z minulosti až do současnosti podporují myšlenku, že uzemnění samo o sobě je pro naše zdraví zásadní a hraje stejně důležitou roli jako sluneční svit a dokonce i voda. Zdá se, že skutečně existuje poměrně dost studií, které potvrzují psychologické účinky uzemnění a všechny výhody, které s ním souvisejí.

Uzemnění nám poskytuje jedny z nejsilnějších antioxidantů, které člověk zná. Když jsme uzemněni, stresové hormony se v našem těle začnou normalizovat, což nám může pomoci v mnoha ohledech. Pokud se chcete začít uzemňovat, stačí vyjít ven bez bot a bez ponožek. Je to opravdu tak jednoduché!

překlad © www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho adria 2021-10-23 18:51:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo, jenomže chodit po městě, i když na boso, je stejně k ničemu … mě to zabírá až když chodím po hlíně, po trávě, po lese, nebo i po pěšině, ale ne po chodníku na tramvaj a do alberta …
taky je to hodně dobré na menstruační bolesti, jít se projít někam po louce na boso … a pak už není špatně

Ikona diskutujiciho Petra N. 2021-10-31 17:00:55
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, po městě jdeš buď po betonu, nebo po asfaltu (u větších měst po bezdomoveckých flusancích, zvratcích a psí – někdy i lidské moči). A když vlezeš na trávu, tak je to často na pokutu a i tak jsou tam mraky psích bobků, i když v poslední době se lidé snaží po svých mazlíčcích ve městech uklízet, moč z trávy stejně nedostanou a nějaký ten zbytek trusu se tam taky vždycky najde. Takže by to asi chtělo ještě článek o tom jak jsou prospěšné produkty živočišného metabolismu od zvratků, přes moč po hovínka. Případně o prokrvení nohou prostřednictvím masáže kdy plosky nohou se dotýkají čehosi tvrdého a drsného (beton, asfalt). Aspoň pro pražáky 🙂 Já když byla malá (cca do 12 let), lítala jsem venku bosá neustále. Po zahradě to šlo, akorát teda jsem musela kličkovat mezi kuřinci (měli jsme 35 slepic) a občas jsem to nevybrala a přímo do toho ťápla. Utřelo se to do trávy a jelo se dál. Jednou jsem si ale zarazila do nohy střep z rozbité zavařovací sklenice a to tak nešťastně, že ten střep vytvořil prstenec, zespod i shora se mi zabodl do nohy a nešlo to sundat. Dodnes mám z toho trochu trauma ! Zajímavé je, že na vosu například jsem nikdy nešlápla, ani včelu. Párkrát nechtě na žábu (kuňku), bydlívali jsme vedle bažiny. A to je takový zvláštní pocit… Bosky už nechodím, občas na chalupě, ale nedělá mi to dobře na ledviny/revma/dnu, můžu si to dovolit pouze ve dnech kdy je hodně teplo a ta zem nestudí. To si pak užívám. V práci máme dress code, takže ten pocit svobody je jedinečný.

Ikona diskutujiciho Michal 2022-01-25 20:02:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já se ségrou jsme jezdili k babičce. Ta měla plný dvorek zvířat a tam létaly bosky,nic jiného nám nezbylo když sme boty nedostaly…mamka s babí nám řekla my sme taky létaly bosky a jak sme zdravé. Večer se nohy umyly nejdřív v potoce a potom dočistá doma. Se ségrou se tím řídíme dodnes a doma boty nenosíme a nosit nebudeme.A zůstalo mi to az do teď a když sem doma ať už v baráku nebo venku na zahradě (pouze pokud je teplo aspon +15) tak už jedině bosky.Ke slepicím boty nenosím,ze začátku sem nosil gumáky,jednou sem šel v žabkách a šlápl do slepičince ten se mi dostal dovnitř a měl sem celou nohu od toho,od té doby chodim bos ji ke slepicím a nějaký slepičinec mě nevadí,když do něho šlápnu,utřu nohu do trávy nebo nohu umyju 🙂

Ikona diskutujiciho vla 2022-06-19 09:21:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chodím boso už dlouho, nedávno jsem ubral a znovu a znovu, když jdu chvili v boso sandálech, začnou vadit, sundám a aaa, jaká úleva. Mám po místních cestách, hodně ostrých šutrů, něco extra ale i tak, chvíli si clověk říká, že bude šetřit nohy ale pak pfff, pryč s tím a je to 2x lepší. Chce to zvykat, může to dost bolet a taky, soustředění-nebo spíš vědomí v nohou, neokopnout si prst o nějaký trčící kámen, kořen. Vždycky, když se mi stalo, myslel jsem na něco, někde jinde. To je svým způsobem, taky asi část uzemnění které bosochůze přináší.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek