Co se nemá říkat před zrcadlem a proč

19.12.2019 v Energie 14

Zrcadlo, jako předmět častého použití, provází lidi už po velmi dlouhou dobu. Vývojem prošel materiál, z něhož se zrcadla vyrábějí a samozřejmě se změnil také jejich vzhled. Od leštěných měděných nebo stříbrných plátů starých Egypťanů (téměř tři tisíce let před naším letopočtem), až po dnešní skleněné plochy, na něž je nanášena tenká vrstva kovu. Ať to však byly luxusní předměty v domech těch nejbohatších nebo obyčejná zrcátka prodávaná na poutích, k zrcadlu se vždycky pojily jisté pověry, zákazy a pravidla, podle kterých bylo třeba s nimi zacházet, nebo se v jejich blízkosti určitým způsobem chovat.Rozšířené bylo přesvědčení, že právě zrcadlo umožňuje do našeho světa vstup nejrůznějším bytostem ze světů jiných. Mágové a odborníci na esoteriku si byli odjakživa jistí tím, že hladká plocha zrcadla je schopná shromažďovat a posléze odrážet zpět informace. Bylo tedy zřejmé, že před zrcadlem není radno říkat něco zlého a nedobrého. Proto se to přísně zakazovalo. A platí to dodnes.

Naopak pokud před zrcadlem pronášíme jenom dobrá slova a laskavé věty, uvede se všechno v soulad a vše bude v pořádku. Dobré výroky přinášejí zrcadlu dobrou energii.

Co tedy nikdy nesmíme říkat před zrcadlem?
Zrcadlo hromadí informace. Vše, co se před ním řekne, se v něm shromažďuje. Pokud se na lesklé ploše nahromadí mnoho destruktivity, může se začít uvolňovat. Všechno vyslovené se mění v realitu. Proto není opatrnosti nazbyt, můžeme tak ovlivnit svůj vlastní osud.

Obecně platí, že destruktivní slova před zrcadlem pronesená oslabují naši energii a mohou způsobit i nemoc.

Existuje přitom mnoho dívek a žen, které právě před zrcadlem zlořečí svému zevnějšku. Jsou ,,ošklivé, mají křivé nohy, nemožný nos“ atd. To je ovšem zásadní chyba, protože to vše se může změnit v realitu; je to svého druhu jakási zpětná autosugesce.

Před zrcadlem nemáme ani plakat, protože se k nám tento stav bude vracet.

Co by nikdy nikdo neměl před zrcadlem vypustit z úst:

Nejsem hezká.

Život není fér

Nikdo mě nepotřebuje

Všechno mi leze krkem

Svět je proti mně

… a podobné věty, které jsou o stěžování si a destruktivních výrocích.

Naopak se doporučuje přicházet k zrcadlu vždycky v dobré náladě a říkat jen to nejlepší. Chvalte sami sebe a představujte si, že v životě je všechno krásné a veselé. Zrcadlo všechny vaše pocity vstřebá a později je vrátí zpět. Usmějte se na zrcadlo a ono se usměje na vás!


převzato ze zdroje: https://astroplus.cz/co-se-nema-rikat-pred-zrcadlem/Komentáře

Ikona diskutujiciho Kallis 2019-12-19 09:14:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško prosím tě,v dětském pokoji máme skříň s velikým zrcadlem (skříň je vestavěná,už ji tu měli předchozí majitelé).Nechci,aby ho tam děti měly.Staci na něj nalepit neprůhlednou fólii?Dekuji

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-19 10:14:54
Ikona diskutujiciho
sipka

nalepená folie pomůže

Ikona diskutujiciho Kallis 2019-12-19 20:38:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji 💐

Ikona diskutujiciho Swjetluschka 2019-12-19 23:12:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slyšela jsem, že děti do 1 roku by na sebe neměly koukat do zrcadla. Nevíte proč?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-21 20:25:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Pavol Dobšinský – Prostonárodnie obyčaje, zvyky a povery – Kým decku 20 týždňov nepominie, nedaj mu nazreť do zrkadla: by zrádnik (zrádzu, zlú chorobu na srdce) nedostalo, keď mu zúbky pôjdu.

Ikona diskutujiciho Anesi 2019-12-20 10:31:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Swjetluschka – nechcem kecať nezmysly, alebo zavádzať, ale počula som, že deti cca. do jedného roka sú veľmi vnímavé na energie, a teda aj na vyžarovanie v jemnohmotnej rovine… ak to poviem tak „polopate“, tak údajne by si videli svoju vlastnú „dušu“ (i ked sa mi to pri písaní prieči písať celkom o duši) a mohli by sa jej zľaknúť.. ale môže to byť samozrejme iba taká povedačka 🙂 sama som zvedavá, čo odpovie Alue

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-12-20 11:37:03
Ikona diskutujiciho
sipka

o tom jsem neslyšela 🙂

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2019-12-20 22:46:06
Ikona diskutujiciho
sipka

To netuším, ale máme 10 měsíčního prcka a na zrcadlo se směje a baví ho se ho dotýkat v místě jeho odrazu. Nevím zda tam něco vidí jiného než sebe, ale rozhodně se nebojí ani mu to není nepříjemné. Takto na zrcadlo reaguje už asi od pátého měsíce.
Jinak reaguje normálně na můj odraz nebo odraz mé přítelkyně, například když si s ním stoupnu před zrcadlo, on se do něj bude dívat a já na něj budu dělat přes zrcadlo škleby, tak se bude smát a bude se snažit zrcadla dotknout.
Třeba zrovna dnes si prostě dolezl do pokoje k zrcadlu, sednul si před něj, plácal do něj a moc se u toho smál a bavilo ho to.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-12-21 19:42:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to pri pozeraní do zrkadla nie je asi dobré počúvať/spievať si túto pesničku. Tak kto vie, či to malo na ženy vplyv v minulosti, keď bola táto pesnička populárna a hraná asi i v rádiách.

https://youtu.be/XqfHWW5Ybn4

Ikona diskutujiciho Hrnečkovo ucho 2019-12-31 14:25:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrcadlo, stejně jako jakákoliv více či méně odrazivá plocha, je jenom specifická úprava materiálu, která je schopná odrazit světlo tak, že odražené světlo je velmi podobné původnímu. Není to žádná „magická“ věc, přef zrcadlem můžete dělat co chcete aniž by to mělo jiné důsledky než tehdy, kdy tam to zrcadlo není. Snad kromě hraní si s laserovým ukazovátkem.

Ikona diskutujiciho Belakarus 2020-01-03 17:19:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Narazil jsem někde na to, že nejenom klasické moderní zrcadlo, ale de fakto všechny odrazové plochy fungují jako portály. Je to tak?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-01-03 20:16:41
Ikona diskutujiciho
sipka

ne, musí to být plocha která zrcadlí dokonale – tedy zrcadlo

Ikona diskutujiciho Belakarus 2020-01-07 12:49:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky. Přijde mi ale že i černé displeye smartphonů zrcadlí také dokonale.

Ikona diskutujiciho Belakarus 2020-01-22 17:31:09 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý dokument k tématu: https://www.youtube.com/watch?v=NVU5nNCZC6s

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek