Co znamená „51% konstruktivity“, o kterých se všude hovoří?

2.12.2023 v Spiritualita 15

Mnoho lidí se zajímá o to, co nás v budoucnu čeká. I když si nikdo nemůže být ničím 100% jistý, některé zdroje nám poskytly náhled na to, co můžeme očekávat. Dva z těchto zdrojů shodně uvádějí číslo 51 %.
Prvním zdrojem je
 Dolores Cannon – regresní hypnoterapeutka, která obdržela prostřednictvím svých klientů zprávy o tom, co můžeme očekávat, až vstoupíme do Zlatého věku. Podle Dolores někteří lidé zůstanou pozadu, pokud jsou „uvízlí v destruktivitě“, zároveň však dodává, že stačí být alespoň z 51 % konstruktivní, aby člověk mohl uskutečnit přesun do 5D.Zákon jednoty a 51 %
The Law of One je série pěti filozofických monografií napsaných v letech 1982 až 1998. Série představuje komentáře a přepisy dialogu mezi „tazatelem“ a duchovní bytostí, která se jmenuje „Ra“.
Úvod k první knize vysvětluje, že tazatelem je Don Elkins a že Ra je vyšší inteligence promlouvající skrze tělo Carly Rueckertové, jedné ze spoluautorek.


Komunikace s duchovní bytostí Ra byla dosažena prostřednictvím channelingu, který zahrnoval Carlu Rueckert vstupující do hypnotického stavu (autory nazývaného „nevědomý trans“), kdy odpovídala na otázky položené Donem Elkinsem. Její odpovědi byly považovány za přímou komunikaci od Ra. Tento dialog mezi Donem Elkinsem a Ra pak nahrál a přepsal James McCarthy, a tak vzniklo pět knih.
Z těchto dialogů vzešla propracovaná filozofie nazvaná „Zákon jednoty“, představující základní princip, že „všechno je jedno“, neboli že všechny věci jsou nakonec totéž.

Pět knih zkoumá tento předpoklad ve vztahu k mnoha aspektům života včetně filozofie, náboženství, spirituality, kosmologie, antropologie, historie, fyziky, biologie, geologie a paranormálních jevů.

Konkrétně číslo 51 % je zmíněno v sérii knih třikrát:
_____

Tazatel: Nechci zabírat čas kladením opakovaných otázek. Některé oblasti považuji ve vztahu k Zákonu Jednoty za dostatečně důležité na to, abych kladl otázky jiným způsobem, abych v odpovědi získal jiný úhel pohledu. V knize Oahspe se uvádí, že pokud „entita“ překročí padesát jedna procent služby druhým a méně než padesát procent služby sobě, pak je tato entita „využitelná“. Je to správně?

Ra: Já jsem Ra. To je správné, pokud je řeč o sklizni pro konstruktivní úroveň čtvrté dimenze.

Tazatel: Proč je na destruktivní cestě mnohem obtížnější dosáhnout úrovně potřebné pro sklizeň, než na konstruktivní cestě?

Ra: Já jsem Ra. To je způsobeno zkreslením Zákona Jednoty, který naznačuje, že brána do inteligentního nekonečna je bránou na konci přímé a úzké cesty, jak tomu můžete říkat. Dosáhnout 51% oddanosti pro blaho druhých, je stejně obtížné, jako dosáhnout pětiprocentní oddanosti druhým. Řekněme, že je tam potřebná stejná míra oddanosti.

Tazatel: Pokud je tedy entita sklizena do čtvrté hustoty se stupněm 51% oddanosti druhým a 49% pro sebe, do jaké úrovně čtvrté hustoty by se dostala? Předpokládám, že existují různé úrovně čtvrté hustoty.

Ra: Já jsem Ra. Toto je správně. Každý vstupuje do té sub-hustoty, která vibruje v souladu s chápáním entity.
_____

Podle channelingů s Ra se naše planeta blíží ke konci svého 75 000 let trvajícího cyklu Třetí hustoty. Ra říká, že abychom byli způsobilí k promoci (neboli „sklizni“) do Čtvrté hustoty, musíme být z 51% orientováni na službu druhým.

Abychom mohli vzestoupit, nemusíme rozumět Zákonu Jednoty, ani není potřebné mít esoterické, metafyzické znalosti. Část tohoto procesu vzestupu, jak říká Ra, bude zahrnovat rozdělení na absolventy a neabsolventy. Neabsolventi budou pokračovat ve světě, kde mohou dál pracovat na své karmě. A ti, kteří „absolvují“, se reinkarnují na Nové Zemi.

Služba ostatním
Když jste „služba druhým“, pomáháte dělat tento svět lepším místem pro nás všechny. Nutně to neznamená, že musíte vlastnit web, nebo mít na youtube 300 videí o duchovním rozvoji. Klidně můžete být disgrafik a v životě nevidět stříhací program. Forma vaší pomoci totiž může zasahovat do jakékoli úrovně a jakéhokoli společenského tématu, které je vám blízké a kterému rozumíte. Může to být cokoli, kde máte dosah a jste schopní něco změnit a zlepšit.

Můžete být léčitelem, můžete vykládat karty, můžete být super kámoš co podá pomocnou ruku, můžete přispívat na útulek, nebo ho založit a vést. Můžete být skvělá učitelka ve školce. Můžete pomáhat lidem jako lékař, i jako daňový poradce. Každý obor a každý okruh lidí, se kterými se stýkáte, představuje vaši příležitost udělat na světě rozdíl.

Všechny myšlenky jsou energie a jsou zaznamenány do vašeho morfogenetického pole. Mnoho lidí vnitřně cítí, že se sem inkarnovali, aby byli svědky a byli součástí něčeho neuvěřitelně výjimečného. K posunu vědomí již dochází, svět se probouzí.

Pokud jde o „sklizeň“, o které Ra mluví, je třeba se ptát na její význam. Proč používal zrovna slovo „sklizeň“. Jsme snad nějaké zrní? Nebo to naznačuje, že to nemusí být příjemné úplně pro všechny, nebo mohl mít channelovaný „Ra“ i nějaké postranní úmysly?

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho kiana 2023-12-02 04:22:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je přeci biblická sklizeň = o které se píše v bibli že se toto stane na konci věku (rozdělení na dobro a zlo dle minulých skutků – kdyby někdo věděl, že to přijde, tak by své chování upravil, ale když se choval autenticky, protože o tom nevěděl, že to přijde, tak to je pak pravdivé rozdělení). Ještě jsem chtěla napsat do minulého komentáře, že mnoho lidí pracuje 8h denně v zaměstnáních, kde dělají něco pro druhé (takže by to teoreticky mělo splňovat dost lidí, protože 8h v práci vs 4h pro sebe = víc jak 51% služba druhým). I když to v práci není úplně dobrovolné a někdo to dělá jen kvůli honbě za penězi.. (nebo rutině) Ale pomáhající charakter má samo od sebe dost lidí.

„se reinkarnují na Nové Zemi“ – reinkarnují? takže to má být až po světové katastrofě (=po smrti)

Ikona diskutujiciho Martin 2023-12-02 10:45:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Cituji: Ještě jsem chtěla napsat do minulého komentáře, že mnoho lidí pracuje 8h denně v zaměstnáních, kde dělají něco pro druhé (takže by to teoreticky mělo splňovat dost lidí, protože 8h v práci vs 4h pro sebe = víc jak 51% služba druhým)…

Podle mne je toto právě malinko zavádějící část z. Jednoty. Protože v té práci nemusíte dělat pozitivní věci, viz napr. učitelé kteří oficiální lží ve skutečnosti likvidují naší rasu, lékaři s vaxxy atd. Je nutno prostě dělat věci nesobecky, s ohledem na karmu A TAKÉ S DUCHOVNÍ MOUDROSTÍ. Zákon Jednoty naneštěstí NEMLUVÍ O TOM ŽE JSME duálním součtem vědomí Ducha a vědomí těla = podvědomí = emocí = ega! (jin+jang) a že každá Láska musí začít uvnitř našeho vědomí, teprve potom se víceméně AUTOMATICKY ZRCADLÍ I VENKU. KOUZLO TEDY ZNÍ: POZNEJME SEBE A DEJME POZORNOST DOVNITŘ. NALEZNEME SEBE, A OSTATNÍ SE SPLNÍ AUTOMATICKY. VIZ https://pruvodce-vzestupem-duse.online/encyklopedie/sebe-laska-a-kristovska-laska-jsou-totez-co-to-v-praxi-znamena-mit-radi-sami-sebe-dejte-pozornost-sami-sobe-aneb-zivot-v-pritomnem-okamziku-poznejte-sami-sebe-a-stanete-se-pany-sve-reality/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-12-02 11:01:14
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě je to všechno, co děláš navíc. Všechno, kde není tvým primárním motivačním faktorem zajištění svého základního přežití a zisk = nesobecký čin. Ano, můžeš ho vykonat i v práci. Třeba tím, že pro klienta uděláš něco, nebo mu poradíš něco, co je nad rámec tvých placených a zaměstnavatelem stanovených povinností. Pokud děláš na sebe, je to cokoli, co uděláš navíc protože víš že to někomu pomůže. Ne proto, že z toho zaplatíš složenky.

Ikona diskutujiciho kiana 2023-12-03 08:34:18
Ikona diskutujiciho
sipka

díky martine, to vypadá zajímavě (ten článek)

jinak pomáhají si myslím automaticky všichni (když je to potřeba), ale většinou z toho mají všichni dobrý pocit = odměnu
– zkoumám, jak fungují různé energie, ale asi to nemá smysl rozpitvávat, protože bych se do toho zbytečně zamotávala

Ikona diskutujiciho Anka 2023-12-02 09:28:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný článok. Ospravedlňujem sa že to tu píšem, včera dal TM na tadesco.org
zaujímavý príspevok. Raz som ho narýchlo prečítala. Tadesco.org je zablokované, ak niečo zobrazí tak tento jeho príspevok nie.
A na infovojne sa nedajú, pridávať komentáre a v PC my nejde ani zobrazovanie príspevkov infovojny. Máte to tak aj Vy?

Ikona diskutujiciho sm 2023-12-02 11:19:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každou chvíli zákazníkům radím tak aby spíše ušetřili a tím si často i krátím výdělek. Takže když jsem podnikatel a dělám věci nad rámec pro klienty běžně, je to asi ok. Nicméně to je jedno. Spíše by mě zajímalo, co když jsem současného světa plně nabažen a po ničem dalším již netoužím? Tím myslím po budoucím žití ani tady, ani tam? Prostě proto, že mě to vůbec nezajímá? 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2023-12-02 14:11:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak premýšlam čo to vlastne znamená byť konštruktívny a být z 51% orientováni na službu druhým. Lebo to že niekto trčí 8 hod v práci je z väčšej časti kvôli tomu že potrebuje zarábať takže to sa nedá počítať ako 51℅ služba druhým.

Nedávno som videl na Tiktoku video ako jedna kaderníčka zobrala z ulice zo zeme bezdomovca, staršieho aziata hodne zúboženého a zarasteného (také dlhé obočie som u žiadne človeka nevidel) a upravila ho v salóne tak že až na to že nemal zuby vyzeral docela slušne, nové oblečenie, klobúčik. Tak premýšlam či mu naozaj pomohla, lebo ho chudáka v podstate pripravila o živobytie, teraz už nič nevyžobre.

Všetko je to tu sakramentsky zložito poprepájané, dobro – zlo. Lebo aj keď páchate dobro, často tým nechtiac tvoríte i nejaké to zlo, len si to neuvedomujete. Ale tak snáď stačí proste mať dobrý úmysel – slúžiť a pomáhať a netreba všetko rozoberať až takto do detailov dôsledky každého činu.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-12-02 16:25:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně pochybuju o tom, že by se na tebe člověk bez domova zlobil za to, že ho vykoupeš, učešeš a uděláš z něho zase člověka. Od toho jsou přece denní centra a charita. I tito lidé mají místa kam se jdou vyspat nebo umýt.
Až nějakého potkáš, dej mu kilo, popřej mu hezký den a dobrý skutek za den máš vyřešený. Být hodnej na lidi není těžký a není to přece žádná atomová fyzika. Proč v tom hledat složitosti?
Jestli někdo dá jídlo bezdomovci kvůli lajkům a točí si to na kameru, já jsem s tím v pohodě, sice má vnější motivaci, ale někdo se u toho najedl a obohatil, takže je to v pořádku. Takový záznam navíc lidem připomíná, že by se po těch bezdomovcích taky mohli občas ohlídnout a podívat se, jestli něco nepotřebují. Jsou to taky lidi krucipísek. Spousta z nich tam skončila nešťastnou shodou okolností.

Ikona diskutujiciho dodo 2023-12-02 18:37:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj takto sa dá pomôcť: https://www.youtube.com/watch?v=NWSPDFNpPiE

Ikona diskutujiciho klara 2023-12-02 18:03:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Väčšinou je to tak, že Človek cíti potrebu robiť niečo pre druhých, pomáhať im a podobne… Aj dobrá predavačka v obchode môže pomáhať zákazníkom, byť príjemná a ochotná robiť niečo nad rámec svojich povinností. Je to niečo ako jej poslanie v zamestnaní. Ak by to bola iba póza, tak jej to dlho nevydrží. Takže je jedno, práca sa samozrejme počíta. To iba my delíme deň na „zamestnanie“ a „mimo zamestnania“, ale v skutočnosti nič také neexistuje. Stále sme to my – v práci alebo mimo nej . Skutok pre druhých ide zo srdca a je určitým prejavom lásky k blížnym. Aj zvážač smetí, ktorý robí svoju prácu dobre a rád, robí v tej chvíli pre druhých.

Ikona diskutujiciho sm 2023-12-03 18:25:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pracuji pro peníze. Kdybych je nepotřeboval, určitě to dělat nebudu. Místo toho jsem pak neustále na procházkách. Však spíše bych řekl, že každý dělá věci pro sebe. S dívkou jsem protože mi to přináší výhody. Ona se mnou také, protože já jí přináším výhody jiné. Děláme to vlastně kvůli sobě. V práci to samé. Pak je otázka, když to člověk dělá rád, dělá to vlastně pro ten >svůj< pocit. Je to to správné dávání? Nebo je lepším dáváním udělat pro někoho něco osobně nepříjemného – o čemž vím že to druhému také pomůže? Nebo to má být spíše vzájemná výměna energií, nejlépe pozitivních, ať už se jedná o cokoliv? Byl bych pro to poslední 🙂

Ikona diskutujiciho Kilona 2023-12-04 07:33:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velmi zajímavý článek, můj názor je, že všechno, co děláme s láskou chutí a dobrotou ať je to sebe samé nebo pro druhé se počítá do konstruktivního myšlení, podle mne stačí místo rozumu použít srdce, které odhalí jestli daný čin nemá postranní úmysl. Pokud sečlověk napojí na svoji duši skrze přítomný okamžik pak už by všechno mělo nějak přijít samo. Ukáže se mu pravda i lež kterou rozwzná díky intuici a vědomí. Bude také vědět, co a jaké činy škodí nebo naopak pomáhají druhým a zároveň jemu samému , dojde tak ke klidu své duše a také k naplnění jeho životního poslání. Takto bude jeho vibrace stoupat na úrovních vědomí. Moc bych si přála aby si toto uvědomilo co nejvíce lidí..

Ikona diskutujiciho Samuel 2023-12-04 13:09:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych se na nějaký procenta vykašlal. Když chceš něco dělat pro ostatní, tak to prostě dělat budeš a je ti jedno, jestli na 51, 501 nebo 5001 procent. A když budeš přemýšlet nad procenty jenom proto, že se chceš někam dostat, to nemá cenu. Za prvý je to účelový a za druhý, když tě to nebude naplňovat, tak uškodíš sobě i ostatním. Já mám obrovskou radost a zlepší mi to náladu, když můžu pro někoho něco udělat. A když jsem dlouho pasivní, tak začnu mít náladu tak rozmrzelou, že bych Fialovi třeba nejradši rozkopal držku. Je třeba tomu fakt věřit, že chceme pomáhat a ne si na to jenom hrát, toť můj názor. A 3D materiální hračky mě fakt už naplňovat přestaly. Peníze tu ale pro mnoho ještě hrají zásadní roli, tak mě napadla taková pomůcka. Dostaneš 10 000 a když je utratíš do deseti dnů, tak dostaneš 100 000, a když ty utratíš do deseti dnů, tak dostaneš milion, a když ten utratíš do deseti dnů, tak dostaneš sto milonů, a když ty utratíš do deseti dnů, tak dostaneš miliardu. A teď otázka – když víš, že dostaneš miliardu jenom proto, že utratíš do deseti dnů 101 110 000, tak za co je utratíš? Budeš je investovat jenom do sebe, nebo je použiješ ve prospěch těch, kteří je fakt potřebují? Upřímná odpověď ti dá odpověď.

Ikona diskutujiciho Ananas 2023-12-10 20:11:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mne by zajimalo, jak se da zmerit tech 51%…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2023-12-11 09:08:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Zamyslet se nad sebou a zhodnotit, jestli jde víc než půlka tvé snahy na službu společnosti. To není těžký úkol.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek