Čtyři roboti s umělou inteligencí zabili 29 vědců v Japonské laboratoři, tvrdí Linda Moulton Howe. Kontroverzní zpráva se šíří světem jako virál

5.5.2019 v Zprávy 42

Na přelomu roku 2018/19 vyšlo video se ženou, která tvrdí, že má zprávu z tajné laboratoře, kde pokročilí roboti s umělou inteligencí zabili 29 vědců. Z videa se stal okamžitě virál a probíhají živé debaty, jestli je to hoax, nebo jestli Linda říká pravdu. Ačkoliv žena nepředložila žádný důkaz pro své tvrzení, zpráva vzbudila veliký ohlas.Linda Moulton Howe je v tématice mimozemšťanů a ufologie dobře známá pro svůj velký zájem o konspirační teorie. Video s jejím vyjádřením, které vyšlo na Twitteru, už nasbíralo 8 milionů zhlédnutí.

 

Video bylo zveřejněno v prosinci roku 2018. Linda zde popisuje zprávu, kterou dostala od svého interního zdroje:

,,Stalo se to v top robotické firmě v Japonsku, tento týden. Čtyři roboti, původně sestrojeni pro vojenské účely, zabili 29 lidí přímo v laboratoři. Udělali to kovovými náboji. Nejděsivější část je, že pracovníci v laboratoři deaktivovali dva roboty a zastavili i třetího. Čtvrtý robot však samovolně obnovil své funkce a nějakým způsobem se připojil k orbitálnímu satelitu, aby si mohl stáhnout informace o tom, jak znovu vybudovat sám sebe v ještě silnější formě, než dříve. Tohle je vážná věc!“

V rozhovoru, který se konal v dubnu 2017 na kanálu Awakening the Illusion na YouTube, Howe řekla, že má tuto zprávu o údajném incidentu od člověka, který je bývalý mariňák.
„Čtyři militarizovaní roboti byli připraveni být autonomními válečníky,“ řekla v rozhovoru. „Nikdo neví proč, ale čtyři se vzbouřili a jednali autonomně, když v laboratoři zabili 29 lidí.“

 

Rozhovor s Lindou Moulton

,,Mám zprávu od člověka, který je bývalý mariňák a pracoval u jednotky speciálního nasazení. Kontaktoval mě několikrát většinou ohledně zpráv, které se týkají mimozemšťanů. Byly to různé objevy a tajemství zametená pod koberec, se kterými jeho tým přišel do styku. Většinou to mělo formu krátkých textových zpráv. Když mi volal, trvalo to tak 30 sekund až minutu. S upozorněním, že jsme oba odposlouchávaní a poté rychle zavěsil. Chápu, proč to dělal. Tak se to prostě dělá.
V srpnu v roce 2017 mi zase zavolal. Už jsem ho znala po hlase. Řekl, že chce, abych věděla jednu věc. Tento týden v Japonsku bylo zabito 29 vědců v laboratoři, která vyrábí ozbrojené roboty určené pro vojenské operace japonské armády. Věděl to jako bývalý člen, který dostával echo od svých zdrojů, které posbíral za dob svého výkonu. Vždy když se něco důležitého stalo, tak mu dali vědět.
Také mi řekl, že ti čtyři roboti byli původně koncipovaní jako čtyři autonomní vojáci s vlastní inteligencí. A protože měli vlastní autonomní mysl, právě jeden z těch čtyř zabil 29 vědců. Ostatní tři se poté podařilo úspěšně deaktivovat. První dva se museli doslova separovat násilím a kompletně rozebrat. Třetí robot byl ještě ve fázi výroby. Chtěli zjistit, co se stalo s tím čtvrtým. Čtvrtý už komunikoval se satelitem, ze kterého se učil, jak učinit sám sebe silnějším… Co teď? Budou tyhle roboty ještě někdy obnovovat a znova je zkoušet? Je to obrovské varování!
Dokonce Elon Musk řekl jen dva měsíce před tímto incidentem, že největší problém, který ho opravdu děsí, je právě umělá inteligence: ,,Lidé vůbec nechápou, že roboti nepotřebují spát, nemají nemoci. Jsou schopní dělat všechno lépe, rychleji a chytřejším způsobem, než lidé“. Pak ještě řekl, že je doslova přesvědčený o tom, že je umělá inteligence už teď existenční hrozba pro celou planetu.“ (konec videa)

 

 

Neexistuje žádný veřejně dohledatelný důkaz pro zprávu, kterou Linda uveřejnila. Každý má na výběr pouze jedno nebo druhé. Věřit, či nevěřit. Co myslíte vy? Je podle vás Linda jenom pomatená ujetá ufoložka, která jen touží po zviditelnění se, nebo je tak blbá, že se nechá manipulovat od nějakého jiného blázna přes telefon, který si to všechno vymýšlí? Jenomže musíme vzít v úvahu, že Linda má za sebou dlouholetou funkci v oblasti ufologie a šířením hoaxu potenciálně ohrožuje svoji reputaci a také svoji osobní svobodu, kdy se vystavuje riziku, že ji někdo postaví před soud za to, že děsí veřejnost zprávou, kterou nelze oficiálně potvrdit. V Americe se s vámi budou soudit i za to, když nenapíšete do návodu, že mikrovlnka není určena k sušení mokré kočky… Myslíte si, že by Linda klidně riskovala opletačky se zákonem kvůli fejkové zprávě, které třeba ani sama nevěří? A myslíte si, že dáma v jejím zralém věku má ještě zapotřebí nějaké bulvární zviditelnění se? Dnes její už 63 let, má vysokoškolské vzdělání, vystupovala v mnoha dokumentech a byla zvána do talk show týkajících se záhad a ufologie. (více o Lindě viz. její Wiki stránka: Linda Moulton Howe) O nedostatek pozornosti tedy rozhodně nemá nouzi. Právě proto, že vystupuje jako odborná a seriózní osoba, vyvolalo její vyjádření takovou vlnu sdílení a takový zájem.
Je možné, že se Lindě křivdí? Podle záznamů se zdá, že tomu co říká, skutečně věří. Má kapacita jejího formátu  nějaký důvod lhát? Neměla by být za svoji statečnost naopak oceněna a pochválena, než aby se o ní psali jako o pomatené šiřitelce falešné zprávy?

Skutečně někdo věří tomu, že by se takový incident uveřejnil v mainstreamových médiích, pokud by se skutečně stal? Že by nám řekli takovou strašnou věc otevřeně a narovinu? Co když v tom jede japonská vláda tajně, nelegálně a odkrytí jedné věci by vedlo k dalším otázkám, které by se musely zodpovědět, a ty by vedly k velkému vzteku japonských obyvatel a nepokojům? Vždyť zamlčování nepohodlné a nehezké pravdy je právě specialita masmédií. Dodneška najdeme na youtube záznamy z České televize, která opíjela veřejnost rohlíkem a zdůražňovala že je vše v pořádku a nic nám nehrozí, zatímco se na Česko valil radioaktivní mrak z Černobylu. Moje máma na ně celý život nadávala, že lítala jak blbec venku v májovém průvodu, když měla být doma zabarikádovaná a řádně poučená o nebezpečí radioaktivity. Velmi snadno zapomínáme na historii, která není jinak dávná, kterou zažili na vlastní kůži i naši rodiče. Možná se mění doba, možná máme více datových zdrojů, možná díky internetu snadněji sdílíme pravdu a odhalujeme lži, ale metody masmédií jsou pořád stejné. Řeknou nám jenom to, co je pohodlné říci a co nenaruší pokojnou komfortní zonu obyvatel a vlád.

 Tesla a SpaceX CEO Elon Musk řekl v září 2017, že umělá inteligence by mohla vést ke III. Světové válce:
„Jsem stále více nakloněn tomu myslet si, že by měl existovat nějaký regulační dohled na národní i mezinárodní úrovni, jen abychom se ujistili, že neděláme něco velmi hloupého,“ řekl už v roce 2014 Elon Musk. ,,S umělou inteligencí doslova vyvoláváme démona. Víte, jako ve všech těch příbězích, kde je ten chlap s pentagramem a svatou vodou, a on si naivně říká, jak si je jistý tím, že dokáže ovládat toho démona. A samozřejmě mu to nevyjde a démon ho zničí. “

Roboti od firmy Boston Dynamics se navíc zdají být každý den stále sofistikovanější a děsivější. Je tedy možné, že byla celá událost zametena pod koberec jako mnoho dalších důležitých událostí, aby se zabránilo všeobecné panice? Výzkum může teoreticky pokračovat s myšlenkou, že se roboti nějak ošetří, aby podobné věci přestali dělat. Nebo se ukončil a potrvá nějakou dobu, než stejnou věc začne zkoušet jiná firma někde jinde.

© www.aluska.org 2019

Komentáře

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-05 08:16:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A přesně proto jsou ti roboti vyvíjeni, aby zlikvidovali velkou část lidstva. Robot narozdíl od vojáka-člověka nebude mít problém zabíjet lidi.
Oni budou mít v sobě záznamy osob, kterých se nebudou moci dotknout a ostatní budou likvidovat ve velkém.

Ostatně i robot občanstvím Sofie, jednou řekla, že cílem bude vyhladit lidi a od té doby už nedělá rozhovory v přímém přenosu, kdovíco by ještě vyzradila.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-05 09:03:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Tihle ale začali myslet samostatně. To znamená, že se ti na nahraný seznam dřív nebo později vyprdne.

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-05 10:20:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Nevyprdne, protože to bude úplně v nejhlubším skrytu jejich softwaru a nepůjde to porušit, protože by došlo k jejich poškození.
Já taky vím, kdo škodí, ale nemůžu je zlikvidovat, protože bych zbytek života strávil v kriminále. A u robotů to bude zařízené podobně. Na určité lidi si nebudou moci dovolit ale na druhou stranu s těmi ostatními si budou moci vytřít podlahu. Existují postupy, jak toho dosáhnout. Není to nic složitého.

Ikona diskutujiciho Tauri 2019-05-05 14:20:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Dokud nebudeš vědět, jak je naprogramovaný robot, jak můžeš tvrdit, že v hlouby to má zakázaný pro určitý typ lidí? Teď možná trochu cituješ film Já robot, ale bohužel nikdo z nás nezná naprogramování oněch robotů, tak raději neříkej, že je tomu jinak.. každý jedná jinak..záleží na situaci, jak je vyhodnocena.Pokud je robot naprogramován na základní kód, jede dle něho, pokud se má rozvíjet, nemá srdce a intucici, která vidí do budoucna..a jedná na základě přežití, rozumu..Jeho „mysl“ se rozrůstá a s tím pak kašle dle mého na nějaké naprogramování. Lidi vidí jako škodnou v tom, že jednají emočně a chtějí to vracet druhým, což robot nechápe a je to pro něho slabošství. Dle rozumu ho chápu, ale jakmile v životě není srdce, jednali bychom uplně stejně, jako roboti, co zabíjejí třeba v té laboratoři. Někdo na mě dělá pokusy, jsem tu zavřený a já chci ven..Co asi každý jinak udělá? Plácat po rameni se tam s nima nebudu, ale bránil bych se všemi dostupnými prostředky…V čem jsme jiní? Až do života dáme srdce a rozum, tak tu ubude násilí, jenže tady je buď jedno, nebo druhý a obojí se vždy utluče samo.Buď sluníčka, nebo inteligenti bez srdce..

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-05 16:56:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Tauri: Samozřejmě, že neznám přesný software toho robota, ale zároveň vím, že ti lidi, kteří je programují nejsou idioti. A při každém programování si snaží autor udělat určité opatření, aby mohl software snadno ovládat.
Něco jiného by bylo, kdyby ti roboti pochopili schémata a začali si roboty vyrábět sami podle vlastních potřeb, potom by v pohodě ovládli planetu…

Ikona diskutujiciho Octomaník 2019-05-05 08:30:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při čtení jsem si vzpomněl na několik sci-fi:

Čapek -R.U.R.
Já, robot
hvězdná brána – replikátoři
Číslo pět žije

A nezapomenutelná robotka, která cestovala stopem a rozbila se a také robotčino prohlášení o lidech……..

Ikona diskutujiciho pavel-))) 2019-05-05 10:25:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jedna se o válečné roboty které mají v budoucnu nahradit ve válce lidi tyto roboti maji naprogramováno že ráguji pokud je někdo pracovníci mají zakázáno přisně dělat něco co by aktivovalo jejich program utoku zjevně to někdo porušil roboti pak vyhodnotili že se nacházeji v nepřátelském prostředí a začali po všem střílet nakonec se je povedlo vypnout tedy ale jak je možné že se ten jeden sám opět zapnul a šel si stahovat informace ze satelitu je to jednoduchý robotí přeci vyhodnotili že je to nepřatelské prostředí tak proc má poslouchat nepřítele na satelit se naboural proto že si stahoval informace o nepřítelit o že si i stáhnul jak samotnýho sebe vyrobit ale on ve skutečnosti stahoval ůplně všechno což vzpouru vylučuje

Ikona diskutujiciho kalia 2019-05-05 11:24:39
Ikona diskutujiciho
sipka

To je taky zajímavá úvaha. Každopádně autonomní mysl u robota je nebezpečná (sestrojovat takové roboty je velmi nebezpečné pro lidstvo) a naopak robot jedoucí podle programu bez možnosti svobodné vůle se nikdy „jen tak“ nezblázní, že by najednou začal uvažovat jinak, než podle programu (tedy robot bez autonomní mysli je podle mě naprosto bezpečný). Prvotní příčina je u člověka, proč by vůbec někdy sestrojil autonomního robota. Jelikož chce člověk vyhrát válku, tak se nemůže spoléhat pouze na naprogramované roboty, protože úplně všechny situace nelze předvídat, a roboti by se ve válce mohli „zaseknout“, pokud by nastala taková situace, se kterou programátor nepočítal. Pokud by někdo prohrál válku, tak by asi zemřel. A pokud by zemřel, tak mu je asi jedno, jestli zemřou všichni lidé a nebo budou ostatní žít. A proto se rozhodl naprogramovat něco, co může být potenciální hrozbou pro všechny lidi, hlavně když vyhraje válku. Tedy problémem je to, že lidé mezi sebou válčí (namísto spolupráce), jinak by k naprogramování robota s autonomní myslí nikdy nikdo neměl důvod. Tedy už jsem na to asi přišla – je možné, aby se toto stalo (že by byl někdo tak „blbý“, že by vytvořil robota s autonomní myslí, i přesto, že si uvědomuje riziko zničení lidstva – takový člověk asi nevěří na reinkarnaci).

Ikona diskutujiciho Jirka 2019-05-05 10:56:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dost lidí se mi smáli že mám fobie z robotů a z umělých inteligencí jenže sci-fi hry, filmy i serialy jasně varují kam to může zajít předemnou Octomaník zmínil replikátory což je perfektní příklad. Někdo z jiné planety stvořil dokonalého androida který byl od člověka k nerozeznání a emoce měl jako emočně nestabilní pubertální holčička která byla hodně zvědavá a chtěla vidět svět a odmítala věřit že je jenom stroj a Android a slepě věřila že je člověk jako všichni ostatní. Ta z čehokoliv co měla k dispozici dokázala vytvořit své hračky tvz. pavoukovité replikátory a dala jim příkaz aby se replikovali a bylo jich tak příliš že i ona nad nima začínala ztrácet kontrolu a ti tu planetu vyhladili a hvězdnou bránou opustili a začali požírat i ostatní světy až se vyvinuli taky v dokonalejší androidí verzi která dokonce dokázala odolat i vlivu černé díry a SG 1 jen tak tak nad nimi vyhráli ale bylo to těsné a pomohla jim prastará antická zbraň z Dakary která jako jediná je dokázala zničit. Už to mě úpřesvědčilo k tomu že vyvíjet umělou inteligenci která necítí žádné emoce, empatii a soucit není dobrý nápad. Stroj raději ovládám ručně protože mám to raději pod kontrolou a mám větší přehled co třeba v počítači mám kde co hledat apod než aby se o to starala umělá inteligence. Dále mě ještě napadla hra System Shock hodně stará z roku 1994 kde umělá inteligence pod názvem SHODAN po té co hacker na příkaz Diega výměnou za stažený žaloby odstranil SHODANu veškeré morální a další zábrany aby se SHODAN mohla vyvinout k větší dokonalosti a už je jasné co pak následovalo, chtěla vše živé na Zemi spálit orbitálním laserem a pokud by plán selhal nakazit virem a zajít ještě dále že celý fyzický svět, vesmír apod změnit v kyberprostorový digitální svět, po tomhle co jsem se dozvěděl o astralní rovině bych se ani nedivil kdyby se tyto věci které ukázala roky stará hra mohli stát za pár dalších desítek let skutečností když si lidé budou s tímhle zahrávat.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-05-05 11:04:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Také mi řekl, že ti čtyři roboti byli původně koncipovaní jako čtyři autonomní vojáci s vlastní inteligencí.“
– Kdyby ČLOVĚK nenaprogramoval robotovi „autonomní mysl“ či „vlastní inteligenci“, tak ji mít robot nebude. Tedy byla to chyba / bylo to rozhodnutí lidí a hlavní je otázka, proč by někdo programoval robotovi vlastní inteligenci, když to není potřeba? (ani na vojenské operace to není potřeba)

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-05 12:03:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenže právě, že válečný robot musí mít autonomní mysl, aby byl schopný vyhodnocovat závažnost situace a patřičně ji řešit.
Protože právě při válce je potřeba ovládat strategii a taktiku. Některé cíle můžeš ignorovat a jiné musíš ničit přednostně, protože jsou extrémní hrozba. Když na tebe půjde 20 lidí s noži a budou daleko, tak ti to může být jedno. Když bude 200 metrů od tebe někdo s řízenou naváděcí raketou, tak to už je skutečný problém.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-05 15:59:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Co takhle vzít těch pár debilních mocipánů, zavřít je do arény a ať se tam umlátí sami navzájem.. a my všichni ostatní normální civilisti se budeme jenom dívat. Pak nepotřebujeme válečné stroje, ani vojáky, ani armádu…. lidi jsou prostě blbí, vyrábí si problémy, které vůbec nemusí existovat.

Ikona diskutujiciho kalia 2019-05-05 18:22:24
Ikona diskutujiciho
sipka

armag: Podle mě se dá naprogramovat téměř cokoli tak, aby stroj nikdy nepotřeboval mít autonomní mysl (ani emoce ani vědomí). Ale není to 1000%, protože teoreticky může kdykoli nastat téměř nekonečno různých situací (a nelze se v programování připravit na všechno i na různé nečekané věci), a tak, v nějaké výjimečné situaci na kterou není robot naprogramován, by se prostě „zasekl“ a nic by nedělal (protože by nevěděl, co dělat). Pokud to někdo nechce riskovat (prohrát kvůli tomu válku, i když procento záseku robota by bylo malé), tak může riskovat zničení celého lidstva tím, že naprogramuje robota s autonomní myslí, u kterého riziko záseku nehrozí (ale zase u něj hrozí ta „vzpoura“ proti lidem). Podle mě v tom hraje roli i paranoia = každá strana si může myslet, že „nepřítel“ už určitě takové roboty vynalezl, a když se on bude držet zkrátka, bude pak v boji v nevýhodě. To si můžou myslet klidně všechny strany (a když tomu všechny strany podlehnou, tak všichni pak mohou na vývoji autonomních robotů pracovat). Podle mě je na „vině“ válka/boj/soupeření. Protože kdo dodržuje pravidla a jedná fér, je v boji většinou v nevýhodě, pokud druhá strana pravidla najednou kvůli zaslepenosti ohledně výhry nedodrží a jedná nefér. Kdyby lidé ale namísto soupeření spolupracovali, tak by takovéto problémy neměli.

Alue: Přesně, kdo chce bojovat o moc, ať sám za sebe bojuje (např. v aréně) s podobnými a neposílá místo sebe vojáky nebo roboty. Samozřejmě i kdyby někdo vyhrál, tak moc může mít jen nad tím, kdo dobrovolně souhlasí s tím, že se své moci vzdá v jeho prospěch a pokud nikdo takový není, tak holt nad nikým moc mít nemůže. Svoboda existuje, ale platí pro všechny stejně. Pokud chce někdo něco, k čemu potřebuje druhého člověka, tak ten druhý člověk s tím musí dobrovolně (bez donucování či jakéhokoli postihu) souhlasit. A když nesouhlasí, tak má smůlu (to jsou hranice jeho svobody).

Jinak vzpomněla jsem si, že jsem si jednou pořídila hračku Furby, protože jsem na to v dětství viděla reklamu a zaujalo mě to, tak jsem si jí pak v dospělosti koupila. To by měla být hračka, která se dokáže snad i učit. Zapnula jsem jí ale jenom asi 3x a pak už ne, protože jsem se toho začala bát – ta hračka se chovala divně a připadala mi trochu zlá, tak jsem to pak vyhodila.
https://www.youtube.com/watch?v=38dItC7lQpc
Ta moje hračka se začala chovat divně hned po prvním zapnutí, nic moc jsem jí nestihla naučit, tak nevím, čím to bylo.

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-05 18:47:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Kalia: Míříš správným směrem. Jen ta hlavní příčina spočívá v psychologickém momentu. Dnes je majetek a moc koncentrován jen do úzké skupinky lidí a ty se o něj samozřejmě bojí, protože je jen otázka času, kdy se lidi vzbouří a začne jim docházet, že je ty elity okrádají a budou ten majetek chtít zpět.
Oni mají vojáky a policajty, ale může se stát, že při obrovských nepokojích by se ti vojáci vykašlali na bohaté a přidali se na stranu těch chudých, protože i dobře placený voják nebo policajt má známé, kteří jsou taky chudí.
Právě proto chtějí ty roboty, protože ti nebudou mít city a je u nich jistější, že budou střílet a ničit naprosto bez jakýchkoli skurpulí.

Ikona diskutujiciho hanka 2019-05-05 11:16:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Roboti byli připraveni být autonomními válečníky, no ale nikdo neví proč jednali autonomně.“ To zní jako špatný vtip. Co ale do háje čekali? Tyhle pokusy s umělou inteligencí by měly být přísně zakázané, jako zločiny proti lidskosti. Vývoj robotů není nic jiného než vývoj zbraní, k ničemu jinému roboti sloužit nemohou. Sice se říká, že mají nahradit lidskou práci, ale co potom bude s námi? Vždyť práce je pro člověka tolik důležitá, i obyčejný úklid. Prý by měli roboti dělat pracovníky v továrnách místo lidí, to většina lidí asi pochopí, že pracovat v továrně není pro člověka nic dobrého, ale na co továrny, na co masová výroba. Pokud jde lidstvu skutečně o posun dopředu, pak by mělo v první řadě přehodnotit konzumerismus a materialisticky založený životní styl. Pokud by se to stalo, vrátili bychom se k malovýrobě a továrny by nikdo nepotřeboval. Namísto toho, aby se prováděly šílené výzkumy robotů, by se pracovalo na ekolgickém a trvale udržitelném životě na Zemi. No nevím, občas mi přijde že lidstvo je už fakt ztracené a jinak než katastrofou se to nevyřeší.

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2019-05-05 12:27:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem přesvědčen že roboti s ui se také vyvýjej pro armádu jako zbraně, jako robovojáci, opravdu by se mohla stát chyba při tomto vývoji a autonomní program mohl vyhodnotit že je v nepřátelské prostředí a začal by tak jednat. Ale furt je to jenom stroj který si neni vjedom sám sebe, stejně tak jako chitrý asistenti v telefonech, Alexa, Siri a pod. s tim rozdílem že Alexa nebo Siri nám nemůže dát kulku a ani na to neni programovaná, aby zhodnocovala jestli jse nepřátelé nebo spojenci. Pokud se sám ten robot restartoval, musel mít zabudovaný záložní zdroj a „chitrou“ pojistku s protokolem co dělat při tom, je li poškozen nepřítelem.

Ano tyhle věci jsou extrémně nebezpečné a kor při rozdělaném vývoji tenhle ui algorytmus mohl selhat. Nevěřím ale tomu že by ti roboti dostali vědomí a rozhodli se je sejmout z vlastní vůle, spíše si myslím že za jejich vývojem na nejvyšších místech ve skrytu jsou reptoši a až nám tu sem přinesou dostatečný technologický pokrok v těchto věcech, dost podobnejch vyspělejch robotů a tak. chitře to ve válce obrátěj proti lidstvu, který tyhle roboti vyhladěj až na pár rodů elitářů, kteří s nima kolaborovali. Pak budou mít reptoši naši planetu a tím i její zdroje s živočišnou a rostlinou rozmanitostí jen pro sebe a nebudou už se muset dělit a omezovat lidstvem, pár lidí ze spodiny si nejspíž nechá v zajetí na pokusy, ale to je tak asi vše.

Tohle asi nejsou hezké vyhlídky ale bohužel mě to příjde jako reálná vize budoucnosti, myslím že je to tak naplánované.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-05 16:01:26
Ikona diskutujiciho
sipka

proč by logický robot, který jedná pouze podle toho co je výhodné, měl ušetřit nějaké kolaboranty… nechá si celou planetu pro sebe

Ikona diskutujiciho Luk 2019-05-05 12:56:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím že je to taky odkaz na to, že něco hmotného bez projevu života (duše) nemůže samostatně existovat. Pokud věda nepřijme zcela toto, že duše existuje, nebude nám připadat divné do kusu těla z kovu zhlukovat programy, i ty s příkazy lidem ublížit. To je ve výsledku horší než psychopat, podle mě je to největší stupeň toho, že tento robo tvor může být ovlivněný temnými entitami raz dva. Pokud by se programy dali přeložit jako myšlenky, robot má ke všem svým přístup, stejně jako my v naší hlavě. My máme podvědomí a vědomí a za obyčejných bdělích situací se nepohybujeme volně po své mysli, robot tu možnost ale očividně má. I kdyby se mohl dostat k sérii příkazů jen za určitých podmínek, co musí splnit, tak si je sám pro sebe vyhodnotí jako splněné a pak může tím pádem samovolně dělat cokoliv. Když se zbíhají temné bydosti okolo našich slabin v myšlení, není tolik konstruktivní, tak potenciálně každá špatná myšlenka může být uchopitelná temnými bytostmi. Já si myslím že to je prostě v prdeli po téhle stránce, já si myslím že musí vzniknout i mimofyzicky u robota nějaký shluk myšlenek, co napodobuje proud myšlenek jako u živých tvorů. Proto bude tak jednoduché pro jakoukoliv temnou bytost se toho chytit a zvolit příslušné špatné programy, tedy pokud už samo o sobě nevzniklo mimofyzicky s tím robotem, už něco špatného. Mysl jako mysl, u psychopatů nám to divné nepřijde, že jsem nastaveni si zvolit destruktivní chování, roboti mají oproti nim víc výhod.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-05 15:57:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Třeba zlí duchové mohou někdy vstupovat do elektronických zařízení… pokud to bude stroj na zabíjení, hádej co se stane… vzpomínám na článek o cestovatelce v čase, říkala že más vyhladili právě tito váleční roboti. jednali autonomně. byl to překlad videa.

Ikona diskutujiciho pavel-))) 2019-05-05 13:12:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to víš hanko robotičtí vojáci každý valečný robot má v sobě program že utočí když vyhodnotí nebezpečí třeba hod po takovým robotovi plechovku a roztřílí tě na kusy vy všichni tu mluvíte o vzpouře robotu podle mě tam někdo dělal voloviny a pak to takhle dopadlo chápu že to ve vás vyvolává obavy

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-05 15:55:12
Ikona diskutujiciho
sipka

mohl prostě nějakým pohybem nebo signálem spustit omylem vražedný program… no ale co jiného čekali ti pitomci, že vývoj takové věci je v pohodě a bez rizika?

Ikona diskutujiciho Milena 2019-05-05 13:40:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už i dnešní nejnovější automobily tesla mají díry v programu,které ohrožují člověka na životě-stačí pár samolepek na silnici a on to vyhodnotí,jako směr jízdy (jízdní pruh) a svede vás do zdi,nebo řeky,nebo z útesu. Nikdy bych se nesvěřila takovému vozidlu!

Ikona diskutujiciho Alena 2019-05-05 14:41:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Linda nikdy nelže a nelhala by. Nemá to zapotřebí. Věřím ji. Bůhví, čím překvapí Darpa.
Tohle by nemělo zůstat nepovšimnuto. To jsou zrůdnosti.

Ikona diskutujiciho Jozef 2019-05-05 21:29:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano jsou to zrudnosti a nepochybne vykonané zločiny.Je tam vojenský zámer, malo by to patriť pod vojnové zločiny. V lepšom prípade je to testovanie médií, ľudí, politikov, celého sveta ako sa k takýmto skutočnostiam postavia a či dokážu vyjadriť nejaký odpor. V takomto prípade vinníkom nemôže byť „umelá inteligencia“ , resp. autonómny robot keď sa niečo podobné prihodí, ako sa v diskusii objavuje, ale ten, kto vytvorí predpoklady, alebo použije umelú inteligenciu do vojenskej techniky takéhoto typu.Ak neexistuje legislatíva a kontrola, ktorá preventívne zabráni vojnovému zneužitiu takejto technologie, najvyšší čas aby sa ľudstvo zobudilo a presadilo jej vytvorenie, včítane postihov.

Ikona diskutujiciho pavel-))) 2019-05-05 16:14:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

alenko o takovéhle zabijácké roboty bude mít armáda ohromný zájem kolem takových robotu se bude točit spousta peněz otázka času něž to začnou výrábět na pasové vyrobě každá armáda to bude chtít protože pak nebude třeba riskovat životy vojáku uvidíte tedka se te firmě pohrnou objednávky s celého světa každa armáda si bude vytvářet robotické armády

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2019-05-05 18:21:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Protože aby získali naši planetu, musí s elitami spolupracovat pravě na těch robotech a té technice která nás zničí, a pokud to tak je tak určitě maji snima dohodu že oni nepůjdou do salámu s námi a ti roboti v sobě musí mít pojistku aby proti nim nešly, bavíme se tu o tak jednom procentu, neli méně o zasvěcenejch lidech v pozadí kteří pomáhaj těm Satanovejm výtvorům převzít planetu, to jedno procento bude spokojeně žít někde třeba na malebným ostrovu s margaritou u pusy a i když ta jejich mizivá populace bude podle již zmíněné dohody kontrolována, aby to jedno procento, neli míň se nerozrůstalo, budou se mít jako v ráji, a reptoši jednu malou oblast s pár lidma oželej, když už budou mít celou planetu. A i by kdyby v tomto stadiu se lidé a reptoši nepohodly, třeba k vůli populačnímu růstu, jedna silnější jaderná hlavice ( nebo jiná zbraň ) poslaná na místo zbytku lidstva daný spor zaručeně vyřeší.

Tohle je sice konspirace kterou si cucám s prstu, jenže podle mě, podle toho co znám a sleduji kolem sebe, to prostě dává smysl.

Zjednodušeně:
Mame tu elity kteří si myslí, že jsou vyvolení, jde jim o sebe a lidstvo je jim u pr***e protože ho ovládají a zotročují pro svoje blaho.
Pak tu máme reptoše se záluskem na naši planetu, spolupracující s elitami, které z toho mají profit.

Jak tohle spojenectví asi může skončit pokud se lidstvo neprobere?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-05 18:31:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Na reptiliány nic nemáme… to není v našich silách ani kdybysme se probrali všichni až bůhvíjakúžasně

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-05-05 19:02:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To sa občas stáva, že elektronika blbne. Autonómni roboti majú smolu že sa nedokážu rozmnožovať, takže nemôžu vytvoriť vlastnú armádu. Síce ľudskí vedci blbci sú schopní vyrobiť tisíce ale akonáhle sa objaví nejaký problém s robotmi tak výrobu pozastavia, teda tých robotov asi nebude dosť na vojnu so strojmi.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-06 07:59:43
Ikona diskutujiciho
sipka

autonomní roboti se přece začnou vyrábět navzájem… to pro ně nebude žádný problém, postaví si cokoliv a postaví to lépe než člověk

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2019-05-06 18:43:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Autonomní roboti si budú vedieť niečo opraviť ale vytvoriť takého komplet robota je dosť piplavá práce navyše je treba ťažiť suroviny na výrobu, udržiavať elektrárne, gumárenský priemysel na výrobu izolácie káblov atď., myslím že to ani inteligentní roboti nezvládnu. Ale je možné že roboti budú držať ľudských otrokov, ktorí im budú slúžiť ako mechanici a dělníci. V budúcnosti budú mať ľudia v sebe elektroniky a čipov že možno z ľudí sa stanú bioroboti.

Ikona diskutujiciho Octomaník 2019-05-05 19:15:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Budú šoférov v budúcnosti zastavovať roboty? Pozrite si víziu „Robo-policajtov“ od výskumníkov z inštitútu SRI
https://vosveteit.sk/budu-soferov-v-buducnosti-zastavovat-roboty-pozrite-si-viziu-robo-policajtov-od-vyskumnikov-z-institutu-sri/

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2019-05-05 19:23:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No,… kdyby se za včas probralo dostatek lidstva, jejich vědomí a následné činny by mohli vše zvrátit, vždyť proč vytváříš tento magazín, určitě i proto abys probouzela lidstvo v tomto směru, aby k tomuto nedošlo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-05-06 07:58:46
Ikona diskutujiciho
sipka

hele nevim.. já spíš dělám web jako pomoc lidem, kteří mají mozek a ví jak ho mají používat 🙂

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-05-06 20:47:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue je jenom moc skromná – všichni vědí, že probouzí lidstvo ☺. Proto jdou všichni poté na Tadesco.cz, kde podle svého motta „Probuzenému lidstvu otevírají oči“.

Chápete? Pak jste právě prokázali, že máte mozek a umíte ho používat :DD

Ikona diskutujiciho pavel-))) 2019-05-05 20:55:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

reptiliani jdou zabít každa zlá bytost de zabít reptilianí budou brzy vyhlazeni těmi z povrchu země

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-06 09:35:30
Ikona diskutujiciho
sipka

Právě, že vyhlazeni budou lidi, protože vždy když nastala situace, že lidi se dostali na úroveň, kdy měli techniku schopnou ničit reptíky a jiné podobné, tak tyto bytosti způsobí obrovskou katastrofu, která ze země zničí většinu živého a přeživši potom žijí zpět v době kamenné. A jen si v bájích můžou zavzpomínat, že měli stroje, které létaly ve vzduchu a lodě plovoucí pod vodou atd.

Ikona diskutujiciho Karloon 54 2019-05-06 21:58:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš určitě pravdu v tom že jde reptiliány zabít, ale proč by je vyhladily z našeho matrixu ti z povrchu?
vždyť tenhle sistém v tomto matrixu, který tu postupně budují pro splnění svých cílů je zkoužka i test lidské bytosti
který byl předem dohodnut samotnými tvůrci jak lidí, tak tvůrci reptilů, a včem že ta zkoužka zpočívá?

Podle mejch dat byl vesmír i s jeho životem, vytvořen hlavními anděli tvůrci (architekty vesmíru a života v něm)
v tomto vesmíru bylo stvořeno několik planet s životem, tak jak ho známe tady kde dominoval člověk jako nejdokonalejší bytost, výtvor těchto andělů. Po čase 6 z těchto tvůrců napadlo co když může být ještě dokonalejší bytost, než je člověk. A tak dostali na jedné planetě prostor pro svůj vlastní projekt. Takto vlastně vznikly reptilové.

V našem matrixu na naší planetě se vlastně odehrává takový boj o to, který druh mezi těma dvěma je schopen dominovat a prosazovat svoje plány, jestli vyhraje člověk se svou lidskostí, moudrostí a potencionálnímy schopnostmi. Nebo reptil se svou chitrostí, chladnou logikou a manipulativnímy schopnostmi, každý znás jsme součástí tohoto boje.

Tento druh neni zlý v tom slova smyslu že by mu dělalo potěšení trápit lidi, jen si spočítaly že pro ně bude nejvýhodnější zabrat naši planetu k vůli zdrojům a všemu co nabízí pro své účely. A tak svoji chladnou logikou, chitrostí a manipulací s lidma pomocí našich elit se snaží dosáhnout svého cíle.

proto by bylo nefér kdyby je ti spovrchu teť vyhladily, protože je to náš boj i když nám pomáhaj.
Kdyby tuhle válku za nás vyhrály, nedokázali bychom že lidská bytost v tomto matrixu má navrch oproti reptilům, tu šanci by jsme ztratily. A o to celé jde. Bohužel pokud reptilové zrealizujou své plány, prokážou že o proti lidem v tomto matrixu navrch mají a to by neslo neblahé následky v podobě našeho vyhlazení v tomto matrixu a samotní tvůrci lidských bytostí by museli uznat že v tomto matrixu má výtvor šesti andělů navrch oproti původnímu plánu.

Bohužel taková je nejzpíš realita z nezaujatého pohledu samotných tvůrců vesmíru.

Ikona diskutujiciho armag 2019-05-07 06:29:51
Ikona diskutujiciho
sipka

Karloon:
Každopádně tvá informace je chybná už v tom, že reptilové vznikli později než člověk.
Na zemi žili reptili nebo draci dříve než lidé, protože zde mají domovská práva a proto nemusí dodržovat některá pravidla.

Ikona diskutujiciho Choco 2019-05-06 10:01:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi připomíná nejnovější knížku od Dana Browna Počátek, kde se právě řeší problém technologie a UI. Určitě doporučuju 🙂

Ikona diskutujiciho Linda 2019-05-06 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dnes jsem našla ve zprávách….a ČR opět pokusným králíkem – náhoda ?
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/504104-cesko-ma-byt-modelovou-evropskou-zemi-pro-umelou-inteligenci.html

Ikona diskutujiciho AP 2019-06-02 13:26:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Má být tohle snad začátek problému lidstva se skutečnou umělou inteligencí? Zřejmě ano :-/

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2022-05-29 22:42:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

poslední dobou poslouchám obavy lidí ohledně umělé inteligence to že se mohou vzbouřit roboti je podle mě do jisté míry reálná ale situace kdy by po zemi běhali miliony vraždících vojenských robotu je nemyslitelná

1 důvodem vojenský robot má mnoho výhod necítí strach ani emoce v tomto směru je dokonalým vojákem ale má jednou velikánskou slabinu a tou je EMP to dokáže vyřadit hladce celou armádu těchto robotu proto robotičtí vojáci nebudou nasazeni ve válkách dalším faktorem je počasí například déšt by mohl robota vyskratovat

2 důvod padl zde názor že roboti mohou vyrábět sami sebe to je ovšem možné v případě plně automatizovaných výrobních linek ale zde nastává problém linka by vyrobila třeba 1000 robotů pak se výroba zastaví roboti nedokážou těžit železnou rudu získávat různé materiály a slitiny na to by prostě potřebovali lidi takže samovýroba robotu by byla dosti omezená

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek