Cvičení, která napravují problémy se zrakem: Jak se zbavit brýlí

27.10.2019 v Léčba 15

Pomocí této metody si zlepšily zrak už tisíce lidí. Každý z nás ví, že pokud některé svaly nepoužíváme příliš dlouhou dobu, tak zeslábnou. Například pokud si někdo poraní nohu a proto používá invalidní vozík, pak během této doby se jeho svaly na noze stávají stále slabšími a slabšími. Přesně stejný princip se týká i očních svalů. Pokud nosíte brýle a oči necvičíte, váš zrak se postupně oslabuje a může vyžadovat stále silnější a silnější dioptrie. Vaše oční svaly totiž potřebují cvičení stejně, jako jakýkoliv jiný sval v těle.Ve snaze o obnovu ostrosti vašeho zraku bude potřeba, abyste dodržovali následující zásady:

1. Nepřetěžujte oči
Doporučuje se po každých 2 až 3 hodinách přivřít oči alespoň na pár minut, aby si odpočinuly.

2. Měli byste začít cvičit oční gymnastiku, která obsahuje 16 cviků
Při cvičení oční gymnastiky následujte očima pohyby znázorněné na obrázcích.

3. Nenoste brýle
Noste je jenom tehdy, kdy je to naprosto nezbytné. Například při čtení, nebo při řízení auta.

4. Provádějte každodenní masáž specifických bodů v okolí očí
Aplikujte lehký tlak na přivřené oči pomocí bříška ukazováčku a prostředníčku. Oko však zatlačte jen opravdu velmi zlehka, abyste necítili žádnou bolest. Následně dvakrát jemně zmáčkněte body podle obrázku:

5. Během pobytu venku se často dívejte do dálky
Často začínáme špatně vidět na dálku, protože naše oči pořád koukají na krátké vzdálenosti – uvnitř místnosti, do papíru, na obrazovku. I vidění na dálku je nutné denně cvičit!

6. Pravidelně pijte mrkvovou šťávu s pár kapkami olivového oleje
Nebo alespoň berte koupené vitamíny rozpuštěné v tucích (kapsle). Například vitamín A+D od Medpharma, při slábnoucím zraku denní užívání dobře vstřebatelných vitamínů viditelně pomůže.

7. Nepracujte s počítačem, laptopem ani smartphonem alespoň 2 hodiny před spaním.

8. Praktikujte indické cvičení Trataka
Cvičení je v podstatě určitá formoa meditace. Provádí se tak, že na delší dobu soustředíte svůj zrak na nějaký objekt (nějaký malý předmět, svíčku nebo tmavý bod). Natrénujete tím schopnost soustředit se a zároveň si posílíte zrak. Údajně to má vliv i na stimulaci třetího oka.

V první fázi cvičení je třeba zaměřit svůj zrak na nějaký objekt a konstantně se na něj dívat. Zaznamenávejte každou emoci a myšlenku, která vám proletí hlavou a postupně je v pořadí, v jakém přišly, vypouštějte pryč z hlavy.
Nakonec byste měli být schopni se soustředit na daný objekt s čistou myslí. To se samozřejmě nemusí podařit hned napoprvé. Pokud to však budete praktikovat pravidelně, časem se vám to začne dařit.
Pokud vám během cvičení vyhrknou z očí slzy, přivřete je a nechte je chvíli odpočinout. Cílem cvičení je vydržet tak dlouho, jak to jen jde, dokud se neobjeví slzy.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2019
s využitím zdroje: https://web.archive.org/web/20171126155311/http://healthyandnatural.life:80/throw-away-your-glasses-thousands-of-people-improved-their-vision-with-this-method-2/

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Lara 2019-10-27 08:01:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslíš že to pomůže, i když mám dioptrie a silné? Mám -4,5 a na druhé oko -4,75

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-27 08:12:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Když budeš oko cvičit, pomůže mu to vždycky, bez ohledu na to jak silná je vada. Mimochodem by se ti mohlo líbit i tohle, našla jsem to úplně náhodou na netu. Jsou pod tím velmi dobré recenze, lidi píšou že jim to fakt pomohlo!
https://www.youtube.com/watch?v=4TMHxZ7Bg5o

Ikona diskutujiciho Bella 2019-10-27 10:31:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K této problematice doporučím knihu Dobrý zrak bez brýlí od Jacoba Libermana. Je tam spousta podobných cviků, ale v knize je prostor na to jít více do hloubky tohoto problému. 😊

Ikona diskutujiciho hanka 2019-10-27 22:15:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Knihu jsem četla a je skvělá! Oční cviky jsou taky fajn proti únavě, krásně pročistí hlavu a trvá to pár minut. No a taky jsem zjistila že mi na oči vadí umělé osvětlení, prostě žárovky v domácnosti. Jedině přirozené světlo z venku nebo oheň nebo svíčky jsou v pohodě.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-28 08:19:34
Ikona diskutujiciho
sipka

protože cítíš rozdíl mezi levotočivým a pravotočivým světlem, mimochodem obrovský rozdíl dělá i kvalitní obrazovka v pc, na starém noťasu mě po hodině fakt bolí oči, na applu vůbec nevím co to je

Ikona diskutujiciho hanka 2019-10-28 09:04:35
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zajímavé. Pravda že hledět do starého noťasu taky není žádná výhra.

Ikona diskutujiciho Peace 2019-10-31 20:28:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě z umělých zdrojů nevadí jen obyčejné staré žárovky… a pak taky ještě úplně nesnáším silné slunce přes sklo. Ale naopak miluju být na přímém slunci.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-27 11:42:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no to je článek pro mě. vidím špatně na dálku.

Ikona diskutujiciho renata369 2019-10-28 17:41:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mysela som, ze je to len blba reklama, ale od dvoch znamych mam tip na dierkovane bryle, moze sa to nosit len par minut denne pritom citat a tie oci sa vraj uzasne rychlo vycvicia.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-28 17:55:47
Ikona diskutujiciho
sipka

řada mých známých ty dírkované brýle nosila a nejenom že viděli hned líp s nima (já ne, nesnášela jsem to), ale po pár měsících nošení viděli líp celkově, i bez brýlí

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-28 18:50:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško prosímtě a odkud a za kolik
tvoji známí ty brýle
měli,to víš? Já o nich četla na internetu,jako kdo
to vymyslel a jak
jsou skvělý a tak.
Jenže tam byly za strašný prachy,tak jsem si řekla,že
holt nic.Pak jsem je
ale objevila na
různých e-shopech
za 75-95kč,jenže
nevím jestli to není
jen nějaká napodobenina.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-28 20:15:23
Ikona diskutujiciho
sipka

měli ten levnej šunt a fungovalo jim to 😀

Ikona diskutujiciho renata369 2019-10-31 21:04:24
Ikona diskutujiciho
sipka

presne tak, ako pise ALue, je jedno, za ake peniaze, tam ide o to, ze musis pozerat cez tie dierky a namaha sa ti ocny sval, tym padom sa posilnuje a trenuje, takze ide o princip, nie cenu. Kamoska mi vravela, ze len par minut, tusim 5 minut denne cez to citala, potom ju bolela hlava z toho, lebo oci sa namahali , ale vydrzala to. Ved aj ked sa lieci tupozrakost, musi sa lepit zdrave oko a prevadzat ocnu gymnastiku a drobne rucne prace tym chorym okom, tym , ze sa velmi namaha to chore a zalepi sa zdrave, obnovuje sa ocny nerv /tam to nie je o svale , ale o odpojenom nerve oko-mozog/, ten sa dokaze obnovit do 12 roku zivota, potom uz je to trvale a nepomozu ani bryle. Vasetruje sa to rokvapkanim ocneho pozadia, tam to cez pristroj vidia. Mojej dcere sme to dali do poriadku za pol roka, ale bola este mala. Ale nedavno som citala, ze vymysleli nejaku 3 D hru na nejakej klinike a ta ze prinasa vysledky aj u dospelych, ale nemam od znamych recenzie.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-10-28 20:45:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super,díky,tak to si
je pořídím a budu
doufat,že mi taky
budou fungovat.
Na dálku vidím
dobře,ale na blízko,no bez
brejliček bych
nepřečetla ani prd

Ikona diskutujiciho renata369 2019-10-31 20:57:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

podla cinskej mediciny ku ktorej mam velmi kladny vztah , problemy so zrakom sposobuje aj pecen, treba si ju pravidelne preventivne doplnkami precistovat.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek