Cvičení na přirozené narovnání skoliózy za pouhé 4 minuty denně

28.5.2020 v Léčba 5

Austin Goh je mistr bojových umění, který si před 37 lety zranil koleno do takové míry, že mu lékaři oznámili, že už jeho problém nelze napravit a dokonce mu i hrozila amputace. Někdo na něj zaútočil s baseballovou pálkou. Austin se však nevzdal a začal s kolenem pravidelně cvičit. Po několika letech se jeho koleno spravilo a on se mohl vrátit zpátky k normálnímu životu.
Od té doby se věnuje rehabilitačním cvikům a vytváří jednoduchá videa s instrukcemi, jak léčit bolesti a deformity těla přirozeně doma. Jedno z takových videí je jednoduchá sestava na opravu skoliózy, kterou si dnes ukážeme.Austin ke svému videu píše:
,,V tomto videu vám ukážu, jak se můžete zbavit skoliózy. Pokud budete toto cvičení provádět každý den, zbavíte se příznaků. Zdá se, že nejběžnější typ skoliózy má dědičné faktory, protože tato porucha má tendenci se opakovaně vyskytovat v rodině.
Méně časté typy skoliózy mohou být způsobeny neuromuskulárními poruchami, jako je dětská mozková obrna.

Mezi běžné příznaky spojené se skoliózou patří:
Nerovná poloha boků (pánve)
Jedno rameno je vyšší než druhé
Bolesti zad
Pootočená páteř
Problémy s dýcháním

Toto video vám krok za krokem ukáže, jak opravit problém se skoliózou. Provádějte ho 2krát denně po dobu 3 měsíců.“

Cvičení pro opravu skoliózy

Vyzkoušejte si toto cvičení a uvidíte sami, že je velice efektivní a začne vás tlačit nebo pobolívat přesně ta část zad, kterou máte křivou. Cvičení pomáhá i proti bolesti zad.

Protože je video z roku 2018, můžeme se v diskuzi přesvědčit o tom, nakolik je cvičení efektivní. A skutečně, některé příspěvky mi doslova vyrazily dech. Pokud vás bolí záda, nebo trpíte na skoliózu, jste z toho nešťastní a chybí vám motivace či naděje, zde jsou některé z příspěvků přeložené:

Kennedy M: Měla jsem křivou páteř a diagnostikovali mi skoliózu, křivost 15°. Prováděla jsem pouze toto cvičení střídavě asi jednou denně, nebyla jsem v tom úplně konzistentní, abych byla upřímná. Po třech týdnech je však moje páteř perfektně rovná, děkuji moc!

Stupně skoliózy:
Podle rozsahu a povahy zakřivení lze skoliózu rozdělit do čtyř skupin:
Lehká skolióza – zakřivení do 40°.
Středně těžká skolióza – zakřivení mezi 40° a 60°.
Těžká skolióza – zakřivení mezi 60° a 80°
Velmi těžká skolióza – zakřivení nad 80°

Zeng Arveeyz: Je mi 22 let a už to cvičím 3 týdny. Spravilo se mi držení těla a necítím už žádnou bolest. Zatím ale páteř nemám rovnou.

Ahmed Amjad: Začal jsem to cvičit při karanténě. A i když jsem pár dnů vynechal, tak mi po dvou týdnech úplně zmizely trvalé bolesti zad a krku. Jsem mnohem ohebnější, nevím jak vám mám poděkovat. Měsíce drahé fyzioterapie nedokázaly to, co jste vy zvládl zadarmo spravit za pár týdnů.

Bunny Gill: Po 5-6 týdnech cvičení se mi narovnala křivá ramena a částečně i skolioza.

Paul: Právě jsem dokončil svůj třetí týden a musím vám říct, jaký je to rozdíl!!! Nemůžu uvěřit, jak moje bolest zmizela díky tak jednoduchému cvičení. Lopatky mám teď mnohem pohyblivější, moje držení těla se ohromně zlepšilo a také lépe spím. Nejsem sice na 100%, ale řekl bych, že se jedná o zlepšení o 40%. Za dobu 3 týdnů to není špatné. Dělal jsem to jako rozcvičku a také jako strečink po cvičení, také před spaním pro uvolnění napětí. Díky za sdílení.

Ivone Radu: O skolióze nic nevím, ale mívala jsem takové bolesti zad, že jsem nemohla ani spát. A to jsem byla dost aktivní, dělala jsem kardio a cvičila s lehkou váhou. Toto cvičení mi pomohlo na bolesti zad, děkuji!

TXTX DX: Moje zakřivení bylo 12° doprava a bylo to vidět, když jsem se ohla. Ale teď když se ohnu, moje páteř vypadá perfektně rovná, děkuji moc!

Fatima: Lidi, ono to fakt funguje! Dělala jsem to 4 týdny a moje páteř teď vypadá completně rovná! Měla jsem dvě zakřivení a křivá ramena, pravé rameno výš než levé a bylo to vidět. Teď to vypadá kompletně narovnané a dokonce to říká i moje rodina.

Laurentiu Liteanu: Mám hrudní zakřivení páteře do tvaru S. Po třech týdnech cvičení se cítím lépe a přestalo mě to bolet. Možná, že se mi to časem i narovná.

Pobolívání během rovnání páteře je normální:
Moorim shin se ptá: Ahoj, cvičím to třetí den ráno a večer a začal jsem cítit bolest, která trvá celý den v pravém rameni, pravém boku a cítím změnu v hrudním koši, je to normální?
Austin Goh: Ano. Je to součást procesu. Pokračuj ve cvičení.

Boki Koki: Po deseti dnech cvičení se mi zvedlo rameno, které jsem měl nízko. Děkuji. Budu v tom pokračovat.

Aysel Cansel: Mám skoliózu a toto cvičení mi hodně pomohlo. Přestaly mě bolet záda a stupeň křivosti se mi snížil. Cítím se mnohem lépe, děkuji moc!

….. a seznam nadšených ohlasů nebere konce.


Pokud vás bolí záda, nebo víte že nemáte úplně rovnou páteř, pusťte se do cvičení a pošlete tento článek i vašim známým, pokud mají problémy se zády.

připravila www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho zlata 2020-06-01 09:25:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zdravím aluško, děkuju moc za video. Cvičení je báječné, rychlé, a po minutách jsem vážně sedřená, celý den cítím, že jsem něco dělala. Doporučuju všem. Ten pán má mnoho dalších videí, třeba na kulatá ramena nebo na počítačový krk. Hodně stěští a zdravé tělo.

Ikona diskutujiciho MIMINKO 2020-06-01 19:22:03
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvělé. V zazenu – sedu pri výdechu a zádrži dechu prohnout páteř a nadechnout se pomalu. Kosticky se narovnávají

Ikona diskutujiciho ketty 2020-06-02 08:14:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuji Alue za upozornění na toto cvičení. Znám skvělé na celou páteř a klouby od B. Tichanovského, jenže si na to člověk musí vyhradit nejlépe na každou část půl hoďky. Tohle mě zaujalo, že se tu nedá vymlouvat na délku cvičení a že na to člověk nemá čas, takže je to i pro cvičební lenochy jako jsem já :). Skoliozu a páteř spravit potřebuji a již jsem cvičení začala aplikovat, jsem zvědavá po těch 3 týdnech. Také cvičení doporučuji dále, dnes na záda potřebuje cvičit téměř každý..

Ikona diskutujiciho Haluz 2021-02-24 16:31:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Toš to vyzkouším. Mám skoliozu od mala. Navíc jsem líný jako prase. A svalovou hmotu taky nemám. 2% tuku.. 😀 50kg.. Na rehabilitacích jak viděli mou postavu tak moc nechápali. Jak jsem k tomuhle dospěl. Ono 15let sezení u PC i 20h denně.. 😀 no výsledek že každý sval zkrácený. Svaly plnily jiné funkce než měly. Já ale neměl nikdy nějaké větší potíže. Sem tam co mě bolelo v zádech. Co jsem si neuvědomoval byla celá fyziologie. Stál jsem křivo, chodil křivo, a až při provádění cviků jsem pochopil kde je chyba. Mám to prý vrozené. Doktoři mi vždy říkali že lepší to nebude a je třeba cvičit. Zkusím a když tak napíšu jak jsem dopad.

Ikona diskutujiciho Lenka 2022-01-23 20:52:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, syn má těžkou skoliózu páteře se zakřivením do L. Synovi je 14 let a čekáme na objednání k ortopedii a diagnózu. Dnes jsem našla toto video a hned jsme začali cvičit. Snad nám to alespoň drobet pomůže než nás objednají. Všem přeji hodně zdraví 😉a pevnou vůli k cvičení.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek