,,Démoni skutečně existují, zažil jsem případy, které nelze diagnostikovat jinak, než jako Posednutí.“ Říká australský psychiatr

25.2.2020 v Bytosti 27

Přestože ne všichni lidéjsou otevření věcem jako jsou démoni nebo okultní vědy, zdá se že někteří z nejvzdělanějších lidé jsou ochotni otevřít svou mysl více, než byste od nich očekávali.Dr. Richard Gallagher je psychiatr, který žije v New Yorku a má něco přes 60 let. Celé roky se věnoval psychiatrii a podle DailyMail říká, že v minulosti za zhruba 25 let své praxe viděl nejméně 100 reálných případů, které považuje za posednutí ďáblem. Při rozhovoru pro DailyMail dr. Gallagher ohledně posedlosti a démonů řekl:

„Jsou to padlí andělé. Přesně o tom jsem přesvědčen. Jsou nesmírně inteligentní, mnohem inteligentnější než lidé. Jsou zde již celá tisíciletí – proto mluví všemi jazyky. Slyšel jsem je mluvit čínsky, i starověkou řečtinou, kterou jsem studoval. Mluví i latinou a rozumí jí.
K této práci – posuzovat lidi zda jsou posedlí či zažívají útoky démonů – jsem se nepřihlásil dobrovolně. Byl jsem požádán, abych to udělal a možná si lidé mysleli, že jsem tomu otevřený, nebo něco takového. Zřejmě věděli, že jsem praktikující katolík, ale nikdy jsem se k tomu veřejně nehlásil dobrovolně. Později jsem postupně začal být považován za něco jako odborníka.“

Dále také řekl, že se mu zdá, jakoby se tito démoni zaměřovali na lidi, kteří jsou zbožnější nebo na takové, kteří v temnotě fušovali do něčeho, co dělat neměli. Prý viděl případy, které jsou (nebo byly) zdánlivě nevysvětlitelné a jediné vysvětlení byla posedlost.

Jelikož byl Gallagher zpočátku dost skeptický, byl na to dobrý kandidát. V začátcích provedl výjimečná předběžná bezpečnostní opatření, aby měl předtím než se vrhne do neznáma jistotu, že lidé kteří jsou před ním, nečelí něčemu co se dá vysvětlit. Podle jeho slov za roky práce s exorcismem a jinými podobnými záležitostmi dospěl k pochopení, že ve světě skutečně existují zlí duchové, kteří nám rozhodně nijak nepomáhají: ,,Pokud proti nim nebudeme bojovat, mohou nám zničit život. Tito tvorové nejsou dobří na žádné úrovni a jsou schopni věcí, které si by většina lidí nedokázala ani představit.“

V roce 2016 dr. Gallagher napsal článek pro The Washington Post, v jehož části se píše:

Je možné být zkušený psychiatr a věřit, že zlí duchové, ačkoliv zřídka, útočí na lidi? Většina mých kolegů vědců a přátel říká že ne, kvůli svému častému kontaktu s pacienty, kteří si ohledně démonů dělají iluze a kvůli jejich celkovému skepticismu vůči nadpřirozenému světu.
Zavazují se používat pouze standardní, odborně uznávané způsoby léčby, které zranitelné pacienty neuvedou do potenciálního omylu (výrazné riziko), nebo jim neuškodí. Ale důkladné pozorování důkazů, ke kterým jsem se ve své kariéře dostal, mě přivedlo k přesvědčení, že jisté extrémně neobvyklé případy se nijak jinak vysvětlit nedají.

Vatikán exorcismus v celosvětovém či národním měřítku nesleduje, ale podle mých zkušeností a podle kněží, se kterými se setkávám, poptávka po něm roste.
V USA sídlí asi 50 profesionálních exorcistů. Takových, kteří byli na boj s činností ďábla na zčásti pravidelné bázi povolání prostřednictvím biskupů. Přitom před deseti lety jich podle reverenda Vincenta Lamperta, v Indianapolisu (působícího kněze-exorcisty, činného v Mezinárodní asociaci exorcistů IAE ), bylo jen 12.

Katolická církev zareagovala nabídkou přidělení větších zdrojů pro členy duchovenstva, kteří se chtějí problému věnovat. V roce 2010 například uspořádala Konference katolických biskupů USA v Baltimore setkání pro duchovní, kteří o to mají zájem.

V roce 2014 papež František formálně uznal IAE, jejíž 400 členů se má v říjnu sejít v Římě. Členové na takové zvláštní případy věří, neboť je neustále volají na pomoc (já jsem nějaký čas pracoval jako vědecký poradce vedení této skupiny). Naneštěstí však ne všichni duchovní, angažující se v tomto složitém oboru, jsou tak obezřetní jako kněz, který mě oslovil první. V některých kruzích existuje sklon k přílišnému zabývání se domnělými démonickými vysvětleními a vidění ďábla všude. Občas dochází k zásadně chybným diagnózám a absurdním, ba dokonce nebezpečným ,,léčbám“, například k bití obětí. Zřejmě právě proto má exorcismus v některých částech světa špatnou pověst. Lidem s psychickými problémy by se mělo dostat léčby psychologa.

Jsem ale přesvědčen, že to co jsem viděl je skutečné. Útoky na jednotlivce jsou klasifikovány buď jako ,,posedlost ďáblem“ nebo jako trochu běžnější, ale méně intenzivní útoky, obvykle nazývané jako ,,úzkosti“. Posedlý jedinec může náhle, v jakémsi stavu transu, prohlašovat různé věci s překvapivým vztekem a pohrdáním vůči náboženství, přičemž zároveň rozumí a mluví různými cizími jazyky, které předtím neznal. Tento subjekt také může projevovat enormní sílu, či dokonce nesmírně vzácný úkaz levitace (sám jsem svědkem levitace nebyl, ale asi půl tuctu lidí se kterými spolupracuji přísahá, že ji během svého exorcismu viděli).
Subjekt může demonstrovat ,,skryté poznání“ celé řady věcí. Například, kdy někomu neznámému zemřela blízká osoba, jakých tajných hříchů se dopustil, ba dokonce i to, kde se v dané chvíli nacházejí konkrétní lidé. Tyto dovednosti nelze vysvětlit jinak, než zvláštní psychickou či nadpřirozenou schopností.

Já osobně jsem se s těmito racionálně nevysvětlitelnými událostmi a také s dalšími paranormálními jevy setkal. Mám neobvyklou výhodu: Jako lékař ve funkci poradce jsem zřejmě viděl více případů posedlosti, než kterýkoliv jiný lékař na světě. Většina lidí, které v této roli posuzuji, však trpí prozaičtějšími problémy a zdravotními poruchami.

Každý, kdo má jen trochu povědomí o duševních onemocněních ví, že jednotlivci, kteří se domnívají že na ně útočí zlí duchové, obecně nic takového nezažívají. Ti kteří je léčí, vidí u psychiatrických pacientů (tvrdících že vidí nebo slyší démony) lidi, kteří něco hrají, nebo snadno ovlivnitelné jedince. Například takové, kteří trpí disociativní poruchou osobnosti. Vyskytují se i pacienti s poruchami osobnosti, kteří mají sklon nesprávně interpretovat destruktivní pocity, což exorcisté někdy nazývají ,,pseudoposedlostí“, prostřednictvím obranného mechanismu externí projekce.

Co si ale mám myslet o pacientech, kteří nečekaně začnou mluvit dokonalou latinou? Ke každé takové situaci přistupuji s počátečním skepticismem. Po technické stránce sám ,,diagnózu“ posedlosti nestanoví, jen informuji duchovní, že zmiňované symptomy nemají žádnou možnou zdravotní příčinu.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2020
podle zahraničního zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-25 02:33:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

z původního zdroje byl článek smazán, ale našla jsem ho jinde: https://www.dailymail.co.uk/news/article-5857677/Psychiatrist-professor-says-demonic-possession-real-witnessing-exorcisms-25-years.html

🙂

upřímně mě poslední dobou nestačí překvapovat, kolik lidí jde cestou víry – tím chci říct, že u psychiatra, doktora nebo skeptika ze Sisyfa bych to nečekala. a ono hele… teď během pár měsíců zjišťuju, že křesťanů psychiatrů, doktorů a skeptiků je dost. a já si zabedněně myslela, že když je někdo například doktor, pak je pravděpodobně i ateista.

Ikona diskutujiciho niky 2020-02-27 13:59:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Fajn, takže skeptici jsou věřící, to postrádá veškerou logiku, ale hlavně že nám se budou smát za to, že se díváme do slunce.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-27 16:45:25
Ikona diskutujiciho
sipka

no ne asi.. říkám, oni nejsou vůbec seriózní, Grygar je prostě jen dědek kterej není schopnej přijmout, že má někdo jinej pohled na svět než má on. to je celý. předávání nějakých bludných balvanů je absolutně nesmyslný, tuplem za koukání do slunce, který vůbec nezačala Aluška – sungazing je známý už roky. aluška všechno jenom uvedla to širšího kontextu, což je super. kdyby to ti idioti nejdřív studovali a pak zkusili, dalo by se to brát trochu seriozně, ale oni vůbec netušili, o čem kecaj.

Ikona diskutujiciho aťa 2020-02-25 09:21:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V mojom okolí je stále dosť veriacich,aj tých“ kostolových“ a prevažne s vyšším vzdelaním. Čo ma prekvapuje,že aj dnes sú mladí ľudia, čo chodia do kostola aj cez týždeň, nielen v nedeľu. Ako študentka som veriacim spolužiačkam povedala, že s vierou sa žije ľahšie. Majú niekoho,na koho dajú – prenesú zodpovednosť za všetko, komu bezpodmienečne veria. Vtedy som bola ateistka, ktorá ako decko prečítala starý a nový zákon síce z donútenia, ale aby som vedela proti čomu som.

Ikona diskutujiciho Belakarus 2020-02-25 11:41:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když se ale podívám na zdroj, tak v logu mají pyramidy a nad nimi šest křížů!!

Ikona diskutujiciho elbar 2020-02-25 11:51:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Byl jsem v astrále a stál jsem na ploché střeše
výškové budovy. Na střeše byl dlouhý stůl
kolem kterého seděli lidé hledící do knih.
Poblíž mě stál jejich vedoucí.
Najednou jsem byl ze střechy odsunut
do větší vzdálenosti ve stejné výšce.
Na střeše se objevila temnější dvourohá
bytost velikosti člověka stojící na dvou
nohách podobných nohám kopytníků
a chovala se nepřátelsky k vedoucímu.
Vedoucí ji pacifikoval výstřely
z bubínkového koltu.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-25 15:11:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvana a aťa:
vy jste si vážně
myslely,že v Pana
Ježíše věří jen střední a starší
generace s iq pod
100? Tak to jste
mně tedy fakt
pobavily :).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-25 17:30:36
Ikona diskutujiciho
sipka

no určitě to bude majorita… má to totiž podobnou logiku jako věřit na dědu mráze

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-25 19:25:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Izariri: cože? nevkládej mi slova do úst. to jsem vůbec neřekla a nikdy bych něco takového nevypustila z pusy! protože se prostě snažím být korektní a mám i mladé přátele křesťany… jak jsi na to zaše přišla?!

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-25 19:28:20
Ikona diskutujiciho
sipka

mimoto, a teď to vůbec nemyslím špatně, já mluvila o ateismu. ne křesťanské víře. že jde někdo „cestou víry“ neznamená, že nutně musí být křesťan, může přeci jít i o jiné „náboženství“ nebo víru v energie obecně. o křesťanství nepadlo slovo.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-25 19:30:11
Ikona diskutujiciho
sipka

*POČKAT. padlo – ano, psala jsem o křesťanství. teď to čtu. moje chyba… ale myslela jsem to ale hlavně obecně, i jiné víry.
(pardon za spam, musela jsem to opravit)

Ikona diskutujiciho niky 2020-02-25 20:15:03
Ikona diskutujiciho
sipka

No, ono to s tím, jaká skupina je majoritou v křesťanství, asi nebude tak jednoznačné. Já jsem znala spoustu inteligentních lidí (kteří měli prokazatelně vyšší IQ, než já) a mladých (chodili jsme spolu na střední), kteří byli věřící. Možná jenom záleží v jakém okruhu se člověk pohybuje. Ti lidé nebyli hloupí a ani to nebyli tací, kteří berou všechna dogmata z bible doslovně, asi spíš měli jakousi vlastní verzi chápání křesťanství, nebo v něm hledali něco, co jim dá v životě vyšší smysl a už jim prostě nedošlo a stále nedochází, na jakou udici se to chytili, ale třeba jim to jednou dojde.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-25 18:27:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud jsi myslela,že většina si myslí to co Nirvana a aťa,tak jestli se dožiju
společného odchodu,můžeš mi
buď 7 nebo 1007
let po mém odchodu spolu s tou většinou Alu
vyprávět jestli to
mělo podobnou
logiku jako věřit
v dědu mráze.

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-25 20:12:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nirvano,já vím že
o iq jsi nic nepsala,
ale prostě to že Tě
překvapilo kolik
doktorů a podobných lidí je
věřících vyznělo
divně.Prostě jako
bys myslela,že
v Boha věří jen ti
míň vzdělaní. Ale
dotknout jsem se
Tě nechtěla,tak
promiň.Jenže kdyby
jsi viděla lidi jak
klidně kráčí směrem
k propasti,ty bys
nezačala volat aby
zastavili?
Nirvano,já nemůžu
mlčet,bojím se
mlčet,protože jde
o všechno.No a
právě proto to někdy kapku přeženu.To o mladých bylo na
aťu ne na Tebe.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2020-02-26 02:17:39
Ikona diskutujiciho
sipka

joo chápu, jak ti to vyznělo. v pohodě. hele neboj, mě se jen tak nedotkneš, jen mi klidně řekni, co si myslíš 🙂 já taky bývám od plic upřímná, někdy až moc, takže pak nemůžu od druhých čekat nic jiného.

jinak já to spíš myslela tak, že například doktoři, psychiatři nebo skeptici ze Sisyfa mají velmi kritické myšlení a tendenci věřit pouze v to, co si můžou s jistotou ověřit pohmatem nebo přiblížením mikroskopu… je to takový „druh člověka“. tak jsem to myslela, nešlo o IQ. tyto typy lidí povětšinou dlouho studují a dají na materiální statky, je to především druh rezonance, řekla bych. myslela jsem, že 999% doktorů je takových(jo, žila jsem uvnitř boxu), ale očividně například doktořinu chodí studovat i jiné typy… spíš jde o to, že duchovního člověka bych čekala v jiném oboru.

a vůbec, co to tady vedem poslední dobou za diskuze o křesťanství?? na aluska.org to nemá co dělat… takže už se toho nebudu účastnit. ani o tom mluvit. achjo, to jsem zas něco napsala..

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-25 20:49:59 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to já mluvím Nirvano jen
o křesťanství
(jak je očividně
zřejmé 🙂 ).
S jinými náboženstvími je
to totiž stejné jako
bys přijela do
Laponska když je
tam kolem mínus 80ti,vyšla sis ven
v letních šatech a čekala že Ti bude
teplo a nezmrzneš.

Ikona diskutujiciho romča 2020-02-25 22:41:06
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám otázku, ale nemusíš odpovedať. Ty si letnicko-charizmatický kresťan?

Ikona diskutujiciho Lola 2020-02-26 08:14:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To mi připomnělo film Constantine. Vždycky jsem si říkala, jestli v tom jsou nějaké pravdy 🤔

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-26 10:46:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

romča:
ahoj,ne já byla
protestant,a pak
bohužel dlouho
katolík.Potom jsem
od Boha na 2 roky
odešla,a teď
nedávno jsem se
vrátila.Letniční
charismatici bývají
ve svých projevech
poněkud divní a
někdy kážou bludy.
V USA je Hnutí víry
a to je kapitola sama pro sebe.
Kazatelé jsou
falešní učitelé,kážou
neskutečné bludy
a taky tzn.
evangelium
prosperity.Jsou to
milionáři a je dobré
si poslechnout
jakým naprosto
odporným způsobem ke svým
penězům přišli.
Jsou to vlci v rouše
beránčím,naprosto
bezohlední predátoři,a takových
je víc.Nevěřící
kteří to neumí
rozeznat,potom
hodí skutečné
křesťany do jednoho
pytle tady s těmi a
řeknou: Vidíte jací
jsou,hlavně že se
pořád ohánějí s tou
svojí vírou.
Odkaz Ti nepošlu,
ale když na yt
napíšeš Justin
Peters pastor cz,tak
tam najdeš přednášky v češtině
kde Justin odhaluje
právě Hnutí víry.
Víc přednášek je
tam v angličtině,ale
já anglicky neumím.
Justin má mozkovou obrnu
(sám o tom mluví)
ale poznář to jen
podle zkroucených
rukou,v obličeji
žádné záškuby nemá.Je skvělý,
opravdu stojí za to
si jeho přednášky
poslechnout.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-02-26 21:26:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

koukám probíha tu velmi kvalitní diskuse přemýšleli jste někdy že až budede v 5 dimenzi uspořádáte náké velké setkaní všech konstruktivních lidí kde bychom oslavili společný vstup do zlatého věku pořádat to budu já jídlo a občerstvení zajišteno hudba na přání lidi by se mezi sebou poznali

Ikona diskutujiciho Efs 2020-02-27 04:30:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Netřeba za vším hledat zrovna démony či ďábly. Skutečnost je mnohem přirozenější. Parazitem bývají nejčastěji duše nebožtíků, které včas neodešly tam, kam měly, zůstaly zde, nedostává se jim energie, proto se přilepí na lidi a využívají je. Může za to ateistická a materialistická výchova posledních cca 80 let. Umírající nevěří v to, že mají nesmrtelnou duši, po smrti neví, co se stalo, jsou zmatení, neodejdou včas „nahoru“ a pak hledají energii tím, že se nalepí na živého člověka nebo k nějakému místu na zemi. Čtěte Edith Fiori — Tajemství zbloudilých duší nebo třeba Miroslava Zelenku. Ten vymyslel termín „přisedlík“ a poměrně snadnou metodu odvádění, kterou může úspěšně zvládnout i ledakdo z nás sám (nepíši to bez vlastní zkušenosti). Pomoc nebývá obtížná (odvedení) a výsledek bývá okamžitý a často je úleva velmi zjevná. Exorcismus je špička ledovce, je násilný a neúměrný. — S kanónem na vrabce.

Hezký den

Ikona diskutujiciho lenka f 2020-02-27 09:13:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já čtu v současnosti knížku od Jana Van Helsinga – Můj otec byl MIB. Tam je to taky moc pěkně všechno vysvětlené, o protestantech i katolících, jezuitech. Je tam spousta informací na různá témata, která jsem snad skoro všechny někde zaregistrovala jednotlivě. Autor knížky, tedy člověk jehož otec byl MIB (Jason – falešné jméno) aspoň pro mě to všechno hezky propojil, že se mi lecos projasnilo a poskládalo. Jsou tam i informace, které byly pro mě zcela nové a překvapivé. Ale je to v textu, člověk to musí číst pečlivě. Knížka má skoro 800 stránek, zatím jsem v první třetině. 🙂

Ikona diskutujiciho niky 2020-02-27 13:37:22
Ikona diskutujiciho
sipka

800 stránek hmm, to si koupím a založím do své sbírky knih. O téhle knize jsem doteď asi ani nevěděla, že je, ale viděla jsem nějaký odkaz na jeho jinou knihu, která se jmenuje: Kniha za milion a ta mě podle popisu taky nadchla.

Dobrou knihu, kterou můžu doporučit, co se týče odhalení konspirací a pravdy o světě je:
Co nesmíte vědět, Michael Morris. První i druhý díl. Tam je všechno hlavně co se týče finančního systému velice srozumitelně a podrobně vysvětleno.

Ikona diskutujiciho Ajuška 2020-02-29 17:19:13
Ikona diskutujiciho
sipka

Od tohoto autora jsem cetla uz vice knih…a libily se mi uplne vsechny…tezke „vyzdvihnout“ jen jednu-ale pokud by to mela byt jen jedna-pak by to bylo…“Kdo se boji smrti“ ale jak rikam–podnetne a super byly vsechny,co jsem od nej cetla…Nektere se daji najit i na webu…napriklad na ulozto je jich vicero…staci zadat jmeno autora..popr. i titul knihy,ktera Vas zajima…

Ikona diskutujiciho Izairi 2020-02-27 18:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když jsem byla
v hare kršna,tak na
farmu jezdíval asi
60ti letý pán.Byl to
Čech,ale žil hlavně
v Indii a myslím že
někdy v Německu
nebo Francii,to už
nevím.Podstatné
ale je,že na farmě
(jezdil tam v létě)
každé ráno vítal
slunce.Vždy před
východem vyšel na
vyvýšené místo a
měl hůl,která měla
jako hlavici
broušený křišťál
a on jí dal tak,aby
skrz ten křišťál
procházely paprsky.
Trvalo to tak půl
hodiny,ale co přesně dělal a říkal
jsme nevěděli.To
byl prostě jeho
zcela osobní rituál.

Ikona diskutujiciho T.K.🙋 2020-03-16 22:13:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Démoni skutečně existuji tocje víc než jisté.Jsem křesťan a miluji každodenní male zážitky které dělají život tak krásným.Plno lidi nemá ani představu jak zle démoni smyšlejí…..svet je pod vládou lidi co uctívají Lucifera v mnoha podobách.Nejdůležitější pro lidstvo je jejich dobro v srdci které si nesmeji nechat zahalit temnotou.Je doba co lide poznají bohužel pravdivou situaci .Chtěl bych ještě napsat ze nejdůležitější je dobrota v srdci a úcta k bohu a k Ježíši Kristu.Nejsem žádný fanatik …jen vim a cítím ze i lide co nevěří jse budou dívat k nebi …

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-03-17 08:07:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano. Na projekt Blue Beam 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek