Dokument Chyba v Matrixu z roku 2021 popisuje zkušenosti probuzených

1.9.2022 v Doporučení 85

Dokument „A Glitch in the Matrix“ (Chyba v matrixu) z roku 2021 zkoumá otázku, jestli žijeme ve skutečnosti v simulaci? Uznávaný dokumentarista Rodney Ascher prostřednictvím archivních záběrů a přesvědčivých rozhovorů se skutečnými svědky, skrytými pod digitálními avatary, přináší na stůl ožehavou otázku, kterou se začalo mnoho lidí zabývat poté, co vyšel první film Matrix. Dokument si neklade za cíl vnucovat divákovi tuto teorii jako pravdivou, ale dává prostor se nad tématem zamyslet a vyslechnout si poutavé zážitky a originální myšlenky svědků.Na dokument jsem narazila náhodou, když jsem potřebovala podklady o filmu Matrix a tento na mě vyskočil ve výpisu na csfd, kde má zcela pochopitelně nízké hodnocení. Bohužel jsem to nenašla nikde přeložené v češtině, ale k mé velké radosti jsem dokument našla zde v originálním znění. Kdo umíte anglicky, můžete si dokument rovnou pustit, protože zbytek tohoto článku bude popisovat klíčové momenty dokumentu pro neangličtináře.

A GLITCH IN THE MATRIX 2021 ONLINE

Platí stále „Myslím, tedy jsem.“? Anebo jsme jen postavy v obrovské simulaci, která je tak propracovaná, že ji zatím nejsme schopni pochopit? A kdo tu simulaci režíruje? Snímek zkoumá aspekty kontroverzní simulační hypotézy, kterou v populární kultuře nadefinoval například spisovatel Philip K. Dick, a to více než třicet let před uvedením filmu Matrix. Je náš svět podobný alternativním realitám jako v Muži z Vysokého zámku, anebo jsme nevědomé oběti, ovládané technologicky nadřazenou inteligencí? Zatímco Dick vycházel ze svých mystických zážitků, pro Elona Muska je simulační teorie čistě výsledkem matematické pravděpodobnosti. Co jsou někteří z nás schopni udělat pro útěk z Matrixu? (zdroj)

Dokument začíná vysvětlením prvního svědka – kterému budu díky jeho avataru přezdívat Zrzek -, pro kterého byl první zlomový okamžik ve chvíli, kdy se ve škole dozvěděl, že mozek je ve skutečnosti velmi vyspělý počítač, že můžeme dokonce mapovat naše myšlenky. Zrzek říká, že bychom teoreticky mohli být napojeni na virtuální svět, ne jako v matrixu, ne jako ve virtuální kavárně, ale možná v něčem podobném, třeba v kapsli.
Zrzek popisuje myšlenky ze svého dětství, když chodil do druhé třídy. Když byl malý a jel někam v autě s tátou, myslel na otázku, co když je všechno promítaná simulace, jak by poznal, že to není reálné? Co když mezitím co tráví 50 minut v autě, mu někdo zpoza stěny promítá film o tom, jak někam jedou.
Pak popisuje situaci, kdy si všimnul, že jeho táta je programovaná osobnost. Koupil si noviny Newsweek a poté co je přečetl, pak v konverzaci použil stejnou větu „Is nothing sacred?“, která byla napsaná v novinách. Zrzek si v tom momentu uvědomil, že jeho táta nepoužívá originální vlastní myšlenky, ale nechává si je podsouvat. Doslova ho noviny naprogramovaly na to, aby něco konkrétního řekl.

Zrzek ve 23. minutě popisuje velmi silný zážitek, který měl v kostele, když mu bylo 12. Sledoval lidi, jak sedí v lavicích, zpívají a došlo mu, jak je to celé podivné. Jak děláme zvuk hlasivkami, blánou co se smršťuje, v podstatě jsme zvířátka zabalená do oblečení a začal přemýšlet jak je to vlastně divné, ten způsob jak se pohybujeme. A najednou mu došlo: „Oh. Nic z tohoto není skutečné, o to tady jde.“
Jakmile si toto uvědomil, pochopil, že není nic, není nikde a pocítil obrovské osamocení a prázdno. Najednou byl pouze on. Byl to drásající klaustrofobický zážitek.
Zrzek to přirovnává k zážitku, jako když má váš děda oblíbené rádio a vy ho rozmontujete. Pak si uvědomíte, že už to rádio nedokážete složit zpátky. V takovém stavu se duševně nacházel a říká, že si myslí, že takové to je mimo simulaci.

V září 1977 měl velice uznávaný sci-fi spisovatel Philip K. Dick (1928-1982), jehož díla se dočkala i zfilmování, přednášku, kde publiku vysvětlil, že knihy které píše, jsou ve skutečnosti založené na jeho snech.
Že když v noci usne, žije úplně jiný život někde úplně jinde, na jiné planetě, v jiné dimenzi. Prožil tisíce životů na jiných planetách a dokázal napsat celou knihu i podle pouze jednoho snu, který měl. Philip napsal 37 knih!
Philip říká, že žijeme v počítačem programované realitě a jediný způsob, jak to můžeme odhalit, jsou chyby v matrixu, zejména ty které se objevují, když se něco přepíše. Tvrdí, že si je jistý tím, že jeho zkušenost není unikátní, že to zažívají i jiní lidé. Říká, že když byl na extrakci zubu moudrosti, dostal narkózu, při které se otevřela opona zapomnění a v jednom okamžiku se mu načetly dávné skryté vzpomínky.
Philip popisuje, že měl dlouho velmi konkrétní představu toho, že ho jednoho dne navštíví černovlasá žena, zaklepe na dveře jeho bytu a řekne mu hlášku z jedné jeho knihy. Tato událost se mu pak opravdu stala.

Philip K. Dick, spisovatel (obr. nahoře)

Dokument opakovaně připomíná prohlášení Elona Muska, který jednoznačně řekl, že žijeme v Matrixu a na www.aluska.org o tom byl podrobný článek zde: Elon Musk: Žijeme v Matrixu

Druhý svědek v dokumentu má pro skrytí své identity avatar Anubise, budu mu tak pro zjednodušení přezdívat. Anubis říká, že objevil simulaci podle toho, že jde městem, na někoho pomyslí a za rohem toho člověka pozná. Nebo myslí na oranžovou rybu, jde městem asi 10 minut a najednou potká na billboardu oranžovou rybu u obchodu, který nikdy předtím neviděl.
Anubis je ze všech svědků pravděpodobně nejvíce analyticky založený a velmi dobře datovaný. Založil si parádní excellovou tabulku, do které si značil svůj život po celý rok a zjistil, že jeho život se děje podle pravidelného vzorce. Anubis takto zjistil, že každý třetí den zažije něco, co souvisí s jeho prací. Každý pátý den zažije něco ohledně jeho rodiny. Pokládá si otázku, jestli to má naprogramované, nebo jestli si to sám vytváří.

Anubis popisuje zážitek (21. minuta), kdy navštívil senzoricky deprivační komoru. Když tam byl, prožil zážitek naprostého odpojení od těla. Přestal cítit své tělo, v hlavě slyšel bzučení a uvědomil si, že není tělo, ale je tvořen kódem, že je vzorec, nic na něm není skutečné, že je čistá vibrace.
Majitel komory mu na to pak řekl, že tohle se stává, že se mu otevřelo třetí oko.

Anubis hrával Minecraft a u toho mu došlo, co když já sám jsem avatar, kterého ovládá hráč, podobně jako teď hraju já za toho osadníka? Co když mě ovládá vyšší inteligentní síla? A co bych dělal, kdyby tento hráč sestoupil z nebe? Pravděpodobně by vypadal jako já. Možná je to génius a možná je to jenom nějaké děcko co si hraje. Pro mě to je vlastně Bůh, akorát že jsem to já sám, je to můj hráč.
Na můj život vlastně nemá zjištění, že žiju v simulaci, žádný velký vliv. Žiju svůj normální život jako obvykle. Ale snažím se žít vědomě a snažím se postupně nabírat levely, aby byla tato hra pro mého hráče pořád zábavná a zajímavá.

Anubis pracoval na vývoji aplikace, což byla hra, kde si hráč interaktivně vybírá z možností odpovědí. Říká, že v tom viděl paralelu ve vztahu k lidem v reálném světě. Tuto myšlenku potvrzuje i další svědek, který pro změnu nemá avatara, ale jen kostičkovaný obličej. Popisuje, že pracoval jako obsluha a tehdy si všiml, jak jsou běžné rozhovory mezi lidmi skriptované. Zákazník dojde a řekne tohle, takže vy mu automaticky řeknete tamto.

Nejvlivnější výzkum podložený statistikou, který zkoumal otázku Simulační teorie, vytvořil Oxfordský profesor Nick Bostrom.
Jmenuje se: „Žijete v počítačem simulované realitě?“ Autor dokumentu panu profesorovi zavolá přes Skype a jeho výzkum s ním konzultuje. Profesor říká, že jeho průzkum vyvolal velký zájem veřejnosti a každé dva roky se pozornost vrací ve vlnách, jak ho vždycky objeví nějaký nový web a přeloží to pro svůj okruh fanoušků.
Nick ve své teorii zmiňuje myšlenky, které podporují Simulační teorii. Říká, že existují tři možnosti reality, ve které žijeme a jedna z nich musí být pravdivá. Buď civilizace dospěje k zániku předtím, než technologicky dospěje (zlikviduje se sama vlastními vynálezy), nebo civilizace vyspěje a dostane se do stavu kdy opustí veškerou potřebu vytvářet simulované reality tak jako to dělali její předkové (v tuto chvíli pracujeme na pravém opaku), nebo jsme určitě v simulované realitě. A pokud zavrhnete první dvě myšlenky, zbývá jenom tahle třetí.
Myšlenka simulované reality není vůbec nová, lidé se jí zabývali i dávno předtím. Nick říká, že kdybyste vystavili filozofa otázce, jak by poznal že žije v simulaci, pokud by byl jenom mozek napojený na drátky někde na stole? Jakým způsobem by mohl dokázat, že je svět, který má před sebou, projekce? Nejde na to odpovědět.

Třetí svědek má avatar černého rytíře s mozkem, žije kdesi v Mexiku a simulace si všiml podle toho, že různé situace v jeho životě opakovaně končí extrémně nepravděpodobným scénářem. Budu mu přezdívat Amigo.
V 54. minutě Amigo vysvětluje, že když mu bylo 18 let, jel na zadním sedadle s nějakými nezodpovědnými známými, kteří chlastali, nepozorně řídili, ztratili kontrolu nad autem a vymleli se přes střechu za městem. Amigo si zlámal žebra. Když vylezli z auta, zastavilo u nich jiné auto a ožralí známí řekli: „No super, to jsou zloději.“
Jenomže pak zastavilo v protisměru druhé auto a to byli policajti, což je ještě horší, než ti zloději. Zkorumpovaní mexičtí policajti byli špatní, protože jakmile by zjistili, že se chlastalo, všechny by zatkli a pak by žádali tučné výkupné za Amiga, protože byl Američan.
Jenomže z toho prvního auta najednou nevylezl zloděj, ale chlápek, co řekl: „Dobrý den, já jsem hlavní účetní policejního oddělení Cuernavaca“, to byla místní městská policie, která věděla o zkorumpovaných federálech. Známí mu rychle sdělili, že vzadu ve tmě schovávají amerického kamaráda a přivedli k němu Amiga. Nakonec to dobře dopadlo a Amigo odjel s městskou policií. Říká, že celá ta situace byla neskutečně neuvěřitelná a že u toho vnímal, jak si simulace doslova pohrála s tou nejbláznivější variantou vývoje této situace, aby to bylo co nejvíc zábavné.

Čtvrtý svědek má avatar tlustého modrého kosmonauta. Kosmonaut byl počítačový pecivál, který pořád jenom pařil a nic nedělal. Pak se začal zabývat myšlenkou, co když lidé okolo jsou simulované NPC a jen co zajdou za roh a nevidí je, tak se vypnou, zaujmou stejnou pozici a nedělají nic? Jak by pak poznal, že nejsou skuteční? Tato myšlenka ho dlouho pronásledovala.

Zrzek popisuje koncept, že mnoho lidí, které v životě potkává, jsou něco jako biologičtí roboti, kteří simulují naučené vycvičené chování. Na tom samém se s ním shoduje také Anubis a Amigo. Amigo vysvětluje, že je nás téměř 8 miliard na planetě a i když je počítač, který to simuluje, extrémě výkonný, zřejmě nemá kapacitu na to, aby simuloval tolik unikátních vědomí, tolik skutečných hráčů.
Podle Amiga existuje osm miliard algorytmů, ale když začne s lidmi skutečně mluvit, dochází k odhadu, že ve skutečnosti existuje asi pár set tisíc programů, které slouží jako zdrojový kód pro běžné lidi, které potkáváme. Je to dané tím, že simulace má své limity. Říká jim automatoni. Myslí si, že za automatonem stojí algorytmus a ne skutečné originální vědomí.

Poté začíná dokument popisovat odvrácenou, temnou stránku této teorie. Ukazuje se, že mnozí lidé skutečně nejsou na odpojení připraveni, přesně tak jako řekl Morfeus. Mohli by se z toho zbláznit.
Anubis popisuje, že ví o mnoha lidech, kteří sice vypadají že jsou normální, ale to jediné, co je dělí od toho, aby páchali zlo a násilné činy, je víra v nějakou vyšší moc, nebo boha, který je za to potrestá. (40. minuta) Kdyby žili v představě, že je vše simulace a za jejich činy neponesou žádné následky, chovali by se úplně jinak. A to je skutečně děsivé, když si uvědomíte, že mnoho zdánlivě „normálních“ lidí by se zvrhlo v psychopaty a vrahy, kdyby neměli morální zábrany.
Když byste těmto nihilistům řekli, že asi žijí v simulované realitě, jejich odpověď by byla: „Takže je jedno, co udělám, vím že já jsem skutečný, ale jak poznám že ostatní jsou skuteční? A jaký je vůbec smysl toho všeho?“

Zrzek popisuje, jak viděl poprvé jako dítě film Matrix a že ho film velice oslovil. Zkusil se později zeptat nějakého dospělého, co by řekl na to, kdyby zjistil, že žije v simulované realitě? K jeho velkému zděšení mu tento dospělý odpověděl, že vědomí toho, že je svět skutečný, je to jediné, co ho dělí od toho, aby začal lidi střílet. Zrzka to strašně vyděsilo. „Takže to je to, co skutečně chceš dělat? Ubližovat lidem?!“

Může to být důvod, proč je trh plný násilných počítačových her a krvavých hororů? Kdo se na tohle vlastně dobrovolně dívá? Je možné, že si tím tito tajní skrytí šílenci prožívají své fantazie, které se bojí realizovat? Tohle je opravdu hrozivá myšlenka. V jaké společnosti to žijeme?
Dokument na tyto morální zásadní otázky vůbec neodpovídá, protože svědkové buď nedošli ve svých uvahách a průzkumech tak daleko, nebo to tam možná autor nedal záměrně, těžko říct. Důležité je uvědomit si, že procházíme mnoha těžkými zkušenostmi a na své cestě potkáme mnoho výzev a zlých lidí.
Náš úkol je vypilovat svůj charakter a své schopnosti, pochopit smysl své existence a skutečné životní hodnoty. To je láska a vřelé vztahy k bližním. Kdo na této cestě začne páchat zlo, nebo ubližovat druhým lidem, prohrál hru a nedostane se dál. Všichni psychopati, vrazi a zlí lidé, kteří vědomě ubližují jiným lidem, prohráli. Takže na tom, co děláte, zatraceně hodně záleží. Simulace není bezdůvodná, ale sleduje konkrétní záměr. Odpojení znamená pochopení pravdy a převzetí odpovědnosti za svůj život a svá rozhodnutí.

Velmi důležitý je v tomto dokumentu Mandela efekt. To je jev, při kterém si velká část populace pamatuje nějakou událost či drobnost jinak, než je ve skutečnosti.
Díky internetu se začal tento fenomén sdílet a hlouběji zkoumat. Neustále přibývají nová hlášení a na youtube o tom najdete spoustu videí. Mandela efektů je už prý zpozorováno přes tisíc. Mnoho těchto jevů neznáme, protože jsou dělané pro zahraniční publikum.

Mandela efekt se tomu říká proto, že velká část populace ví a pamatuje si to, že Nelson Mandela (Nelson Rolihlahla Mandela byl jihoafrický bojovník proti apartheidu, politik a prezident Jihoafrické republiky v letech 1994 až 1999) zemřel ve vězení, ale ve skutečnosti v něm nezemřel.
Pamatujete si například panáčka z obalu hry Monopoly? Měl frak, klobouk a monokl na pravém oku, že? Vygooglete si ale obrázky této hry a zjistíte, že panáček monokl nemá, ani na starých záznamech.
Pamatujete si populární seriál Sex ve Městě? Přísaháte, že se to v originálu jmenuje Sex in the City. Ve skutečnosti je to Sex and the city (Sex a město). A pokud vám připadá Mona Lisa divná, protože se podle vás původně neusmívala, pak máte pravdu. I Mona Lisa byla změněna.


Jste blbí a máte alzheimera? Ne. Tyto chyby v matrixu vznikají jako rozdílné cesty vývoje reality poté, co autoři něco přepíšou. Dejme tomu, že se v simulaci stane něco, co je velmi špatné pro společnost a její tvůrci to vrátí zpět a něco změní, aby se tato zlá událost neodehrála a simulace mohla pokračovat. Ve chvíli, kdy toto udělají, se realita začne vyvíjet víceméně stejně, ale s drobnými rozdílnými detaily. Zatímco si nepamatujete, že jste se vrátili v čase, zůstává jedna chyba a tou je vaše paměť. Pamatujete si obrázky z původní verze matrixu, předtím než ho vrátili. Pokud si pamatujete Monopoly panáčka s monoklem, znamená to, že si pamatujete původní realitu, která byla z nějakého důležitého důvodu přepsaná.

Joshua Cook je svědek, který popisuje co se stane, když se labilní člověk příliš zažere do této představy.
Popisuje, že v podstatě nedělal nic jiného, než že pařil násilné hry a 4x denně koukal na Matrix. Začal chodit ve stejném oblečení jako Neo, v nějaké fázi mu z toho přeplo a v jeho nemocné zvrácené hlavě došel k myšlence, že způsob jak zjistit pravdu o systému, je odrecitovat do telefonu závěrečný Neův monolog a pak zastřelit oba své rodiče. Bylo mu 19. Tento hrozný zločin neomlouvá, ale vysvětluje, že byl nešťastný, ve škole šikanovaný a že mu rodiče v životě hodně ubližovali. Že chtěl hlavně umřít. Byl zatčen a sedí ve vězení do roku 2043.
Joshua je případ naprosto ztraceného bezvýznamného života, který nikdy nezačal, nikdy společnosti nepřispěl, ani nikdy nikam nedošel. Nepochopil ve skutečnosti vůbec nic. Odpojil se snad, nebo zjistil tím něco? Ne. Jednoduše zcela přišel o rozum. Úplně zbytečně zabil dva lidi a zničil si celý život. Ve skutečnosti se vůbec neodpoutal, naopak se zbláznil a započalo u něj sebedestrukční chování. Tato teorie není vůbec stavěná pro mentálně slabé jedince s násilnickými sklony, naopak je pro tyto psychopaty a blázny nebezpečná. Jakékoli násilí i násilníky, ať už člověk věří čemukoli, je nutno tvrdě odsoudit.

Dokument uzavírá Zrzek tvrzením, že ve svých snech prožil tisíce životů a že až pro něj tento život skončí, probudí se někde jinde, je si tím jistý.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Jiskra 2022-09-01 09:51:17 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda! Tenhle článek asi konečně vysvětluje příhodu, která se mi stala ve zlatnictví.
Byly jsme vybírat dárek pro osobu mě blízkou, líbil se jí tam mimo jiné i jeden prstýnek ze žlutého zlata, dokonce jí seděl, hned jsem ho mihla koupit, nemusela se objednat jiná velikost. Mělo to být ale překvapení, takže jsem se do obchodu vrátila po týdnu a šla na jistotu. Ten prstýnek byl nejmenší velikosti, paní při první návštěvě tvrdila, že tam je dlouho protože nikomu není.
Tak tam jdu na jistotu a ta stejná paní (nikdo jiný tam ani neprodává, obchod patří jí) se jen divila a tvrdila že jsem se musela splést, ten zlatý prstýnek ve velikosti co jsem chtěla tam sice byl, ale vypadal úplně jinak! Dívala jsem se i na prstýnky z bílého zlata jestli jsem to fakt nepomotala, ale žádný nebyl takový. Zároveň si paní byla jistá, že za poslední týden prstýnek v takové velikosti nikomu neprodala. Nic jsem tam tedy nekoupila a doteď nemám vysvětlení.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-01 10:00:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Týjo, to je jako v seriálu Lost, scénka Kolik stojí ten prsten… 😀 (teď nevím který to byl díl) Mám ho v kompu, chci to taky dát ven s výkladem, souvisí to s matrixem.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-01 11:34:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Lost má taky dost hluboké pochopení, proč jsme tady. Hodně bylo vysvětlené v posledním díle.

Jiskra:
Jak ti pocitově přišla ta paní? Umělě, nebo někdo, kdo je živý..od srdce..?
Ale je to síla, kolikrát se tak za den mění třeba Matrix a ani my to nevíme, nebo se nás zrovna ta část netýká a proto ji nespozorujem.

Ikona diskutujiciho dodo 2022-09-01 10:50:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Viď simulačná teória… Veľa vedcov, ale napríklad aj Elon Musk tvrdí, že žijeme v simulácii.
https://www.youtube.com/watch?v=DiQFS52fUiI

Ikona diskutujiciho Marcel 2022-09-01 11:29:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj Nikola Tesla mal zážitky s cestovaním a stretávaním sa s ľuďmi na iných miestach. A aj sa vyjadril k človeku, že je to akýsi „stroj“, ktorý reaguje naučene na podnety.

Ikona diskutujiciho Marcel 2022-09-01 11:41:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pamätá si niekto toho panáčka z Monopolov bez monokla? Ja si ho pamätám s monoklom.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-01 12:19:46
Ikona diskutujiciho
sipka

rozhodně monokl měl

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-01 19:43:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Posledně jsem napsal komment jinam..
Neměl spíš místo monokla jednooké brýle?
Něco jako tohle?
https://imgs.search.brave.com/YM677Vyft0gKQDroAjuolAD_Mvv2L9OAJkPH5HYdRtY/rs:fit:340:286:1/g:ce/aHR0cHM6Ly93d3cu/Y29jb2xlbmkuY29t/L2Jsb2cvd3AtY29u/dGVudC91cGxvYWRz/LzIwMTQvMTEvaW1n/MS5qcGc

Ikona diskutujiciho Kuník 2022-09-01 13:13:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nebyla by deprivační komora příjemné téma na článek? děkuji

Ikona diskutujiciho Karel 2022-09-01 14:17:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opět skvělý článek. Moc děkuji, tohle téma je pro mě strašně fascinující. Pročetl jsem to jedním dechem.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-09-01 14:18:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mandela efekt je pro mě nové téma a díky za toto upozornění. Něco jsem si k němu našla a je to opravdu rozsáhlé téma. Těch fenoménů je spousta a opravdu se jiným způsobem než chybou v matrixu nedají vysvětlit. V podstatě pro člověka co si umí dát jedna a jedna dohromady je to důkaz simulace.

Ikona diskutujiciho Jarka 2022-09-01 14:41:58 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Karel: vyměňte slovni spojení „strašně fascinující“ třeba za „moc krásné“ anebo jen za slovo „fascinující“.

Ikona diskutujiciho Diana Catalina 2022-09-01 15:14:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ta část toho článku, že napsal celou knihu podle jednoho snu… To mi úplně připomnělo jeden můj sen. Nevzpomínám si ani přesně, o čem byl, jen že venku byla příroda a viděla jsem dvě dívky. Dodnes si naprosto přesně pamatuji jejich obličeje. Od té doby jako kdybych ty dvě musela najít za každou cenu. Pokaždé, když vidím vedle sebe jednu blondýnu a jednu černovlásku, tak se musím zastavit, jestli to jsou ony. Vím určitě, že to byly osoby z našeho světa a doufám, že si mě pamatují. Sny se mi zdají běžně, mihne se mi v nich dost lidí, ale tohle je něco jiného. Ony jsou nějakým způsobem unikátní.

Jinak k článku… Trochu mi to připomíná běžný DPDR syndrom, který někteří zažijí kvůli traumatu, jiným se stává dnes a denně jenom tak. Dost to člověka změní, stačí jednorázový zážitek. Nicméně ne vždy je nepříjemný. Vzpomínám si, že když jsem ho zažívala já (ovšem jako reakci na jednu věc, kterou jsem odmítala přijmout), tak mi to přišlo v pořádku, cítila jsem se velmi dobře, tedy až na lidi, kteří byli 100% ve svém těle a nikdy mě nemohli pochopit. Připadá mi zvláštní, že někdy je to jen obranný mechanismus a jindy je to stav probuzení. Když to přirovnám k hodně špatné věci, je to jako kdyby někdo měl více osobností buď kvůli traumatu, a nebo protože si hrál s démony, kteří ho teď posedají. Obojí je možné, ale jak určit, která varianta je správná?

Ikona diskutujiciho dodo 2022-09-01 15:52:47 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ak žijeme v simulácii, tak musí existovať niečo čo vytvára našu realitu. Dalo by sa to nazvať počítač. Potvrdenie jeho existencie nám môže dať pochopenie dvoch kamenných dosiek, ktoré doniesol Mojžíš z hory Sinaj (Horeb). Boli popísané z obidvoch strán a celkovo obsahovali 304805 symbolov. Bol to jednoliaty prúd symbolov bez medzier medzi slovami, bez interpunkcií a stali sa základom pre hebrejskú abecedu, ktorá neobsahuje samohlásky ani inteprunkcie. Spoločným menovateľom všetkých symbolov bolo 22 rovnakých znakov. Dnes by sme takému prúdu znakov hovorili kód, počítačový kód (program). Ak uvážime, že by to mohol byť program, musíme sa pýtať kde je počítač?
Odpoveďou môže byť, že je stále v jaskyni a určite sa bude jednať o vysoko pokročilú technológiu nakoľko máme k dispozícii vodítko v Biblii kde sa píše o tom, že Mojžíš na hore Sinaj videl horiaci krík, ktorý horel, ale nespotrebovával sa. Dnes by sme niečomu takému povedali, že to bol holografický obraz kríku. Príbeh Mojžiša je omnoho zaujímavejší ako si mnohí myslia a to aj na príbehu archy zmluvy. O tejto veci sa hovorí, že armáda, ktorá bude pred sebou niesť archu bude neporaziteľná. Zdá sa, že túto vec hodne ľudí hľadá a pravdepodobne ju hľadal aj Hitler. Existuje predpoklad, že stále existuje, len je dobre ukrytá. Pomocou tejto veci je možné sa napojiť na operačný systém vesmíru (Matrix). Táto vec je ale len diaľkovým ovládaním toho počítača, ktorý je v jaskyni, rovnako ako bola aj palica s ktorou je Mojžiš vyobrazovaný a s ktorou robil zázraky. Vieme aj komu patrila táto vysoko pokročilá technollógia, ale to je na inú tému.

Ikona diskutujiciho peace 2022-09-01 17:13:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MOnu Lisu si pamatuji,že se nesmála, myslím, že jsme se o tom učili i ve škole. Jinak už jsem to tu myslím také popisoval, jak jsem si všiml, že se změnila realita, že jedno město co bylo u hlavní silnice bylo o pár km jinde a muselo se sjet z hlavní silnice.. opravdu si to tak pamatuji, že v dětství jsme přes něj jezdili… ale zase proč by se změnilo umístění nějakého města? I kdyby vrátili čas, tak přece se to město neposune, to by museli vrátit čas o několik století zpátky, kdy to město teprve vzniklo. Dokáže to někdo vysvětlit?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-01 18:10:18
Ikona diskutujiciho
sipka

To máš jako s monou lisou, taky je hodně stará a taky se změnila. Pamatuji že jsem o ní kdysi viděla dokument na téma úsměv mony lisy a celou dobu jsem dumala proč úsměv, když se vůbec neusmívá.. a najednou pink, mona lisa se usmívá. Pak jsem zjistila, že je to Mandelům efekt. Museli něco vracet až do doby kdy vznikla. Stejně tak to město. Vraceli čas i jenom o pár hodin ale to ti neposune celé město o kilometry. – btw jaké přesně je to město, které se posunulo?

Ikona diskutujiciho peace 2022-09-01 19:29:31
Ikona diskutujiciho
sipka

Velká Štáhle. Pamatuji si, že vždycky když se říkala cesta do Bruntálu se říkalo Velká Štáhle, Malá Štáhle. Ale teď už je na hlavní cestě jen ta Malá. Ale čím víc o tím přemýšlím, tím víc si myslím, že jsem si to jen spletl….. ale stejně tak to mám s tou Monou Lisou…. takže mě spíš napadá jestli se jen nezměnilo i nějaké morfogenetické pole nebo něco takového, že teď se už spíš připojuji do toho nového proto mě to tak mate.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-01 19:45:06
Ikona diskutujiciho
sipka

když se mohla změnit mona lisa, mohlo se i posunout město

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-01 20:05:16
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem fanda filmů, takže jsem si pamatoval i citace..Ale trapně jsem se cítil tehdy, když jsem zvoral to, co řekl Darth Vader z hvězdných válek..
Tam jsem si to pamatoval taky jinak. Takže ono se toho podle mě už změnilo hodně. A možná záleží na lidech, jak moc jsou připojeni a nebo se řídí podle dat uvnitř.

peace:
Tohle mě taky napadlo dneska, že kolektivní vědomí někdo záměrně mění a upravuje podle sebe a tím mění budoucnost. Do toho začnu tahat jiné reality..Ono záleží, jak moc se dá převibrovat do jiné reality. To by pak záleželo, kam zmizí naše já? Pokud převibruju pouze vědomím, nebo tělem..?
Tohle bylo i v seriálu Hvězdná Brána.
SG1 přišlo na svět, kde byl toxický vzduch..ale dál byla vesnice, která žila pod energetickou kopulí a držela je od toho dál. No a lidé na sobě měli interkom. Tím interkomem mohli stahovat data z hlavního počítače. Jenže členové týmu si všimli, že lidé začali měnit „pravdu“. Že to, co jim říkali včera, tak dnes bylo jinak a oni..ale u nás tu žádná žena nepracovala, přitom den předtím byla ještě v jejich radě.
No a vždy jim počítal změnil informace proto, že kopule se zmenšovala díky slabšímu zdroji, které drží kopuli. Proto, aby tam nebylo přelidněno a stačilo jim místo, tak se jeden ztratil v oné atmosféře a zabil se. A nikomu to nepřišlo divný..
Tak proč bychom nemohli i my tohle prožívat? Každý z nás je nějak připojen na kolektivní vědomí a pokud se uvádí, že mozek je pouze vysílač a neukládá žádná data, tak by tu bylo vysvětlení. A pak záleží na nás, jak teda moc jsme závislí na připojení z venku, nebo jsme napojení na svou duši a pamatujeme si, jak to bylo podle našeho naučení, či zážitku.
Jen nevím, jaký už to byl díl..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-01 20:31:41
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 Slavná věta Darth Vadera je také jeden z Mandela efektů 😀 zkusím ti to najít

.. mám:

https://forums.macrumors.com/attachments/did-you-hear-the-line-right-luke-i-am-your-23159177-jpg.837103/

https://cz.pinterest.com/pin/347973508695441101/

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-01 20:54:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak, taky jsem měl v hlavě to, že řekl: Luke, I am your father.
A děkuju, že jsi našla to videjko na pinterestu.
Jen je teda zajímavý, že pokud bych tu zmiňoval paralelní světy a my tam převibrovávali, tak proč zrovna s těma, kteří si to pamatují jinak a zrovna stejný věci…

Ikona diskutujiciho asdf 2022-09-01 21:57:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Mandella efekt by proste mohl byt zpusoben presunem vedomi do jine reality (paralelni vesmir?) ktera je az na par detailu podobna te nasi. Je otazka co se stalo s vedomim cloveka (vaseho paralelniho ekvivalentu) do nehoz jste se presunuli, mozna ze se take nekam presunul, nebo jeho vedomi opustilo telo (analogicky pak co se stane s tim vasim telem v te puvodni realite). Vedomi je jiste oproti hmote dosti „rozprostrene“ na vice fyzickych realit, ale v beznem rezimu jsme vnimanim pomoci fyzickych smyslu fixovani jen do jedne. Ve stavu smyslove deprivace (coz je i spanek) se pak vedomi muze rozprostrit a uvedomit si i ostatni reality. Po probuzeni/zapojeni smyslu se aktivuje i pamet a ta nas napoji na puvodni realitu (proto si pamatujeme i minule dny a nejsme kazdy den nekde jinde – az na vyjimky typu male zmeny typu mandela efekt.. i kdyz co je to vyjimka, coz kdyz cas ve skutecnosti vubec neplyne a iluze plynuti casu je dana posuvem vedomi po velmi blizkych realitach?)

Jaky to ma cele smysl.. a proc se tu v matrixu/matrixech porad tak placame dokola? Po precteni clanku a cele zdejsi matrixove serie me napadlo ze by to v prvni rade mohl byt test, resp. ochranny mechanismus, nez se vedomi dostatecne mravne vyzraje a muze se „vypustit“ dal, treba do svetu a zivotu kde samo bude tvorit pouhou myslenkou treba i nove simulace. Jak by to asi dopadlo kdyby se tam dostali „lide“ napr. taci o nichz se zminuje Zrzek? Takovy odpad opravdu nemaji vyssi bystosti co tam uz ziji zapotrebi… Cely matrix je mozna jakysi labyrint kde nas na kazdem kroku testuje jak v nejake situaci zareagujeme, a jen pokud dostatecne vyspejeme, zachovame se jiz vzdy spravne, matrix nam nema uz co nabidnout (jak bylo zmineno v predchozich dilech) a muzeme vyjit ven…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-01 22:19:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si, že ten odpad, co by řekl, že strach z vyššího zásahu je to jediné co ho odděluje od páchání zla, nejsou lidé s duší. Jsou to bioroboti. Člověk je inteligentní a hlavně dobrá bytost. Pokud někdo v jádru dobrý není a touží ubližovat, nebo i ubližuje druhým, třeba není ani člověk, ale smradlavé NPC, či potenciální agent Smith. Těch smradů, kteří pro touhu někomu ublížit neváhají páchat trestnou činnost, jsem kromě Lúmennky, Poymana, nebo toho kreténa co zatím běhá na svobodě, zažila dost. Nepochopitelná surová nelidskost a absence svědomí je všechny spojuje. Kdyby to byli lidé co mají duši, tak by se jako lidé chovali. Ale toto jsou odporné tupé programy, které mají zřejmě za cíl likvidovat slušné lidi.

Ikona diskutujiciho armag 2022-09-02 07:43:56
Ikona diskutujiciho
sipka

A to vám fakt nedošlo, že ta Mona Lisa se usmívá, proto, že ten kdo dělal kopii ji tam ten úsměv prostě nakreslil?

Ikona diskutujiciho Renda 2022-09-02 07:45:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Já šla jednou s mladším synem na Milešovku a když jsme se vrátili dolů, byla v naší vesnici pošta posunutá o několik metrů dál. Všimli jsme si toho oba, proto jsme o tom mluvili a shodli jsme se, že jsme asi někde prošli portálem do paralelního světa, jinak že to není možné. Nevěřit na podobné věci, tak se z té změny člověk musí cítit jako blázen.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-02 09:12:41
Ikona diskutujiciho
sipka

A bylo to posunuté i za rok, nebo jindy když jste tím místem šli?

Ikona diskutujiciho Diana Catalina 2022-09-04 14:27:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, nezapomínej prosím, že někteří lidé prostě vyrůstali v nenávistném prostředí, kde bylo naopak nepřirozené být chápavý. Tito lidé ubližovali, protože nic jiného neznali. Například mí spolužáci ze základky. Šikanovali, protože neznali stav harmonie. Ale nyní, stačilo jen pár let, už znají a chovají se mírumilovně. Myslím, že někteří z nich by nešikanovali, kdyby šikanu sami nezažili (doma), kdyby jim byl poskytnut lepší základ… Samozřejmě, pak tu jsou NPC. A NPC rodiče většinou vychovají NPC děti, i když ty děti původně měly potenciál být skutečný láskyplný člověk.

Ikona diskutujiciho PP (Ano ten z RpR) 2022-09-06 07:51:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue Karolíno Loskotová z (nebudeme raději uvádět) i mrtví to nemají rádi, když se o nich zle mluví a tak, když tady vyvoláváš to moje jméno k životu…. máš mě tady.
Co to tady zase, prosím tě, tropíš?
Co to tady o mne zase plácáš?
Já prý nemám mít duši?
Jsem podle tebe nějaký program a nebo dokonce agent Smith a odpad? Ach ty člověčino jedna odporná 😀
A jak jsem ti pak asi bez ní dal ten astrální hubanec, o kterém jsi v loni zde dokonce ke 24. lednu publikovala i článek? Ten jemnohmotný polibek a jeho akt se ti líbil. Pěkně ses uvolnila a hezky jsi na okamžik zadřímala. Ale pak jsi poněkud zpanikařila, když sis uvědomila, že v baráku kromě tebe žádného živého člověka není a ještě víc jsi pak vyšilovala, když jsem ti tehdy připomněl tu básničku a co bylo v ní napsáno, kterou jsem ti poslal před tím na E-mail. Tvoje ochrany v domě na moje astrální, jemnohmotné já nefungovaly (vím proč a odpověď by tě možná překvapila) a urputně jsi pak sháněla nějaké lepší.
Ne. Ne. S tou tvojí teorií, že nemám podle tebe mít duši, ti mohu s klidem odpovědět, že jsi vedle jak ta jedle. Zrovna teď, v neděli nad ránem, když jsem ještě dospával v posteli, mi moje astrální já vylezlo z těla a chodil jsem si po domácnosti. Viděl jsem sice nějaké nápadité odlišnosti od normálu, ale netrklo mě to. Myslel jsem si prostě, že jsem vzhůru a bác najednou jsem ležel zase v posteli. Tohle bych bez duše mohl zažívat asi jen těžko.
A že jsem bezcitný a toužím někomu ubližovat? A narodil jsem se podle tebe jen, abych ničil životy slušným lidem? Když jsi mi psala a brečela jsi, jak jsi prý kvůli mně přišla o spoustu peněz, neváhal jsem a nabízel jsem ti konstruktivních 45 tisíc a to jenom tak, abys přestala konečně brečet a vyvádět. Když máš příjmy 30-40 měsíčně, můžeš si to prostě dovolit pro Alušku vyhodit třeba i oknem. Ale ty jsi to nechtěla. A když teda věci ode mne vyhazuješ do koše, tak si teda trhni. Teď žiješ v baráku kam se ti ani kotec s morčaty nevlezl. Ale to je tím, že jsi furt něco nepochopila. Vesmírné zákony fungují. V loni jsi mě tím svým hrozným jednáním se mnou totiž skoro zabila. Prostředí kolem mne bylo natolik destruktivní, nedalo se to vydržet. Šlo to na mne prostě tehdy ze všech stran. Nemohl jsem najít svůj klid někde ani na to meditování. Představ si člověka sedícího na židli a nebo v křesle a nebo na posteli, pod kterou je rozdělaný oheň a jak se tam na ní pokouší zoufale najít ten svůj klid a zkouší meditovat a pak tam ještě vletíš ty a chrstneš na něj kbelík s tím benzínem… Já přitom tehdy potřeboval naopak nějakého člověka – přítele. A nikoho pro mne zase na světě jednou nebylo. A co jsi provedla s mou tobě ti svěřenou důvěrou, o tom je škoda se tady vůbec vyjadřovat. Tohle se ti nyní vše vrací (vesmírný zákon rovnováhy energií). Musela jsi říct morčatům bye bye, nemůžeš natáčet a nějakej trestanec, co tě údajně před tím napad a měl by být zavřený, zavřený k údivu všech není a není stále za nic odsouzený. Běhá si klidně někde venku po svých… atd. To ještě přehlížím, jak mě tu pomlouváš pomalu z páchání nějaké trestné činnosti. A vůbec už jenom moje osobní data (moje unikátní jméno a obec), které jsi dříve zde uváděla, jsi vytáhla ze svěřených ti osobních údajů, které jsem ti uvedl do objednávky knih ve tvém Eshopu. Tvoji čtenáři zde nejsou policie ČR a nemají na data obsažené v moji objednávce z tvého Eshopu nárok. Za šíření ti svěřených osobních údajů prostřednictvím internetu ti hrozí pokuta až do 15 mio. Jenom abys věděla jak se také dá za takový narušení něčí důvěry i tučně zaplatit. Ne, že bych o to stál. Nemám zájem tě s tím stresovat. Ale s tím pácháním trestné činnosti si na mně prosím nevyskakuj. Já jsem vinný asi tak pod pokutou 0 Kč a byl bych rád, kdyby jsi mne zde přestala pomlouvat a srovnávat třeba s nějakou Lúmenn, kterou jsem až do letoška, dokud ses o ní nezačala ty tady zmiňovat, ani neznal. Lúmenn nepotřebuji na to, abych věděl, jaký tvoje sestra nemá oči (jak si ona asi myslí), když to vím od tebe a vím, že se to pak mezi vámi zlepšilo – asi od té rodinné sešlosti, když ste se po dlouhé době všichni setkali a prezentovala jsi se tam všem tehdy jako spisovatelka. Já jsem na tebe hodný (i když i naštvaný a rozlobený). Kdybych ti ale chtěl opravdu dělat ze života peklo a ničit ti ho všemi možnými prostředky, to bys teprv viděla ten tanec. Neznamená to ale, že bych zapomínal na to, co jsi mi udělala. Měla jsi z mého usilování o tebe záchvaty? Proč jsi mi to neřekla? Proč se to musím dozvídat až od úřadů? Jsi chytrá a máš IQ 128 bodů? Opravdu ho máš? Myslela sis i tak vážně, že když mě přihodíš někam na hromadu a podáš na mne nějaký trestní oznámení a přileješ benzín do ohně, že se tím situace uklidní? Povím ti to zcela narovinu. Tajit existenci svého partnera před světem byla tvá největší blbost ve tvém životě, kterou jsi kdy udělala (chudák si musel myslet, že se za něho stydíš a nebo co..). Vinit mě pak z něčeho je jako vinit přírodní živel z toho jak někde běsní a páchá škody.
https://www.in-pocasi.cz/clanky/vyznacne/tornada-17.2.2.2022/
Vím, že to trestní oznámení si podávala ty. Vím že nejsi neschopná. Neschopných lidí mám v životě dost. Mám jich doslova plné zuby a takový lidi mne ani nepřitahují. Jen jsem ale zvažoval nakolik tě k tomu navedl tvůj asi tedy již manžel (nevěřím vám dvěma už totiž ani nos mezi očima – třeba představa ty a matriční úřad?) a upřímně, myslel jsem si, že v tom má dost prsty a že tě k tomu navedl. A mimochodem, věděl jsem, že jsi až pomalu doposud byla ještě furt v tom baráku a on věděl, že to já vím. Ta finta, co jste tu hráli s tím „jako už odstěhováním se už v loni“ na mne nefungovala. Schválně. Zmínil se ti o tom a nebo si to raději nechal pro sebe, že jsem to věděl, že jsi tam letos stále ještě furt byla? No. Odpověz si sama a popř. jest-li to bylo dobře a nebo špatně, jest-li ti to neřekl. Mně na to odpovídat nemusíš. Vím, že má přítomnost v tobě vyvolává asi dost silný stres. Nejspíš nejásáš vůbec, že ti tady zrovna píšu a možná se teď zrovna kvůli tomu i dost vztekáš. Ale vyvoláváš tu moje jméno a mě se nelíbí, co to tady o mne píšeš. Ber to na vědomí.
Věci které se již staly nelze vrátit z mojí ani z tvojí strany zpátky. S mojí existencí někde v unitáru (v prostoru všech prostorů) se musíš ale nějak prostě smířit. Pro konstruktivní vývoj událostí by bylo vhodné, kdyby jsi moje jméno nespojovala v budoucnu veřejně se žádným odpadem. Byl bych rád, kdybychom v budoucnu my dva na sebe již neútočili. Všichni za jedno a pospolu je směrem ku světlu.
_______________________
A pro tu diskuzi o Pikachu níže (pokud to tady náhodou pustí – těžko odhadovat) i já si ho pamatuji dříve, ještě kdysi s tou černou špičkou ocasu. Se seriálem Sex ve městě si nejsem úplně zcela jistý. Právě mě u Sex and the city ten český název mátl a říkal jsem si, že to zní tak podobně, že jsem si to sám možná v té angličtině z toho českého tam dosadil. Ale mám ten pocit, že jsem ho tenkrát v počátcích, když jsem se ještě na tv díval, také slyšel v upoutávkách na německé tv jako Sex in the city a pak z toho najednou bylo z ničeho nic Sex and the city.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-12 09:00:04
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento komentář napsal Petr Poyman z Rožnova pod Radhoštěm, úchyl který mě od prosince 2021 soustavně obtěžoval a pronásledoval. Posílal mi nevhodné dárky, točil trapná videa, psal každý den 1-3 obtěžující zprávy, chtěl se nastěhovat ke mně domů a poté skutečně přišel na moji adresu kde mě hledal. Podala jsem na něj trestní oznámení za stalking. Je to jeden ze čtyř úchylů, kteří mě společnými silami vystrnadili z domova. Nyní zde lže a pokouší se mi vyhrožovat. Uveřejňuji tento komentář a ukládám jako důkaz pro další trestní oznámení. Bližší podrobnosti vydám v samostatném oficiálním vyjádření.

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-09-12 09:04:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Poymane. Ty trapná špinavá děvko. Všechny ty hovna sis do mailů o sobě napsal sám. S eshopem to nemá nic. Všechno jsem četl a jde z toho hrůza. Jestli chceš aby se uveřejnily všechny tvoje sračky a tvůj hnusnej ksicht na internetu tak vyhrožuj dál. Dáme to ven. Z toho se teprve posereš. Odpal do své stoupy a ve vlastní zájmu už sem nic nepiš.

Ikona diskutujiciho Q 2022-09-12 09:06:52
Ikona diskutujiciho
sipka

https://lumenn-petra-herajtova-pravda.blogspot.com/2022/04/lumenn-petra-herajtova-schizofrenia.html

Tohle je ta Lúmenn o které úchyl nahoře píše. Schizofrenická podvodnice a lhářka!

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-09-12 09:12:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Fuj to je ale hnus. Jestli takové zprávy chodily i třikrát denně nedivím se že to skončilo na policii. Je hodně psychicky nemocný. To jde vidět. Upnul se a hraje si na znalce na soukromý život člověka kterého nikdy ani neviděl. On kriticky potřebuje odbornou terapii.

Ikona diskutujiciho Will 2022-09-12 09:19:40
Ikona diskutujiciho
sipka

A co z toho jako má, pořád obtěžovat vdanou ženu? Za dva roky nepochopil že nemá šanci? Neskutečnej ubožák. A jak si ještě fabuluje a dělá jak tě strašně zná.

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2022-09-12 09:39:20
Ikona diskutujiciho
sipka

To je teda úporný hnusák. A ještě se k tomu takhle veřejně hlásit. Hnus! To je to proč nejsem nikde na internetu. Tohleto zažívat tak bych se asi zbláznila. Jen to dejte ven ať čelí následkům za své jednání. Někoho obtěžuje dva roky a když se protistrana brání tak se lituje a ještě vyhrožuje! Úplně stejnej jak Lúmenn. Potřeste si pařátem vy dvě zrůdy!

Ikona diskutujiciho Petros 2022-09-12 09:45:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Nepochopil že si dalším obtěžováním kope hlubší hrob. Zřejmě ho nikdy nenapadlo že bude jednou muset nést následky svého jednání a teď si s tím neumí poradit. To je těžká choroba čím on trpí. Měli by ho zavřít do nějakého ústavu aby neohrožoval normální lidi. Uveřejnění je asi jediný způsob jak se bránit proti tomuto odpadu společnosti asi jinak nedá pokoj.

Ikona diskutujiciho Julka 2022-09-12 09:46:33
Ikona diskutujiciho
sipka

PP: nebylo by lepší uvědomit si že tvoje chování opravdu není normální, omluvit se a nechat to celé už jednou pro vždy být?..

Ikona diskutujiciho Zdenka Ch. 2022-09-12 09:52:02
Ikona diskutujiciho
sipka

PROBOHA CO TO JE! Ke mně domů přijít takový psychopat tak se taky vystěhuju!!! A oni ho za to jako nezavřeli?? Kde je spravedlnost! Běhá na svobodě a ještě VYHROŽUJE!! 🤮 🤮 🤮 🤮 🤮

Ikona diskutujiciho ta o které tu padla řeč 2022-09-12 09:58:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Opět jsem zřejmě předmětem zájmu psychopatického Poymana. Potvrzuji že tento člověk skutečně moji sestru obtěžoval, skutečně za ní přišel, skutečně jí poslal nevhodné dárky, skutečně máme videa s jeho obličejem a skutečně máme rozsáhlé záznamy jeho úchylných zpráv kde mojí sestře popisuje veškeré detaily o svém životě i bydlišti. Poyman opomněl jednu důležitou skutečnost. Veškeré zprávy odeslané na pracovní kontakt mé sestry podléhají podmínkám používání ve kterých je důrazně uvedeno že zprávy mohou být zveřejněny a odesílatel zprávy tuto skutečnost bere na vědomí. Poymanovy výhružky jsou vyděšeným skřekem. Bojí se že vyjde pravda najevo a že se svět dozví co udělal. Dále prohlašuji že Poyman mě vůbec nezná a nikdy v životě mě neviděl. Je to stejný vyšinutý lhář a podvodník jako Lúmennka a pokud se situace vyostří tak se do toho vložím i já.

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2022-09-12 10:03:27
Ikona diskutujiciho
sipka

To je síla. Takhle ničit někomu život a ještě se litovat a vyhrožovat mu když se brání !!!!

Ikona diskutujiciho anonymíto 2022-09-12 10:08:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Děláš si to sám. Kdyby ses choval normálně a odtáhl loni do hajzlu tak dneska nemáš problém. Když někoho vyštípeš z domu a poškodíš jeho práci tak je jasné že se k tomu bude vyjadřovat a bude situaci vysvětlovat. To sis měl líp vybrat. Nějakou zcela neznámou oběť ty starej šulíne. A ne známou spisovatelku.

Ikona diskutujiciho LenQa 2022-09-12 10:14:47
Ikona diskutujiciho
sipka

My ale máme právo vědět jak to je. Jsme veřejnost a máme právo na informace! A já chci vědět kdo ublížil autorce mého nejoblíbenějšího webu! Kdo ji obtěžoval a kdo jí vyhrožuje! Pro nás jsi zločinec a nemáš právo se schovávat za roušku anonymity! Zneužil jsi její soukromé osobní údaje tím že jsi ji vystopoval pak pronásledoval a lez jsi k ní domů! Styď se ty prase nechutný!

Ikona diskutujiciho Xawer 2022-09-12 10:20:33
Ikona diskutujiciho
sipka

Tys fakt spolíhal na to že budeš někomu dva roky ničit život a že se to neprovalí? Že se nikdy nikdo nedoví pravdu ani tvoje jméno? Jako seš hodně debil viď? 😀 Takže ty pronásledovat a zneužívat osobní data můžeš, ty hřešit na anonymitu můžeš a nikdo se proti tobě nesmí bránit ani se ozvat?
Sklapni ubožáku plesnivej. Nedivím se Alue že se uzavřela. Já mít takový čuráky za patama udělám to samý.

Ikona diskutujiciho Sandra 2022-09-12 10:28:58
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle jsou přesně ti kteří ničí světlo poznání a dobra na tomto světě. Jsou to nemilosrdné krvežíznivé sobecké programy. Vidím z jeho písmu jenom temnotu zlo a skřety. To je patologická zrůda. Nezná soucit. Neví co je to láska. V egoistické touze utrhnout květinu na kterou nikdy nemůže dosáhnout by bez mrknutí oka rozšlapal vše co stvořila, rozdrtil by mi ve svých špinavých drápech svou ubohostí a surovostí. Je to zvíře utržené ze řetězu. Soptí. Nechce být odhaleno. Nechce být rozpoznáno. Chtělo škodit ničit a vysávat z ní krev tajně. Skrytě ani nikdo z nás nevěděl. Nezavírejte oči pred krutou pravdou a nebuďte slepí vůči těmto skutkům. Jinak tato surová zvířata všechny dobré květy naší společnosti zničí.

Ikona diskutujiciho Uthred son of Uthred 2022-09-12 11:01:35
Ikona diskutujiciho
sipka

PP: Neudělali jste už dost škod?! Podívej se do zrcadla abys věděl jak vypadá bezcitný hovado.

Ikona diskutujiciho Drahomíra Lakšáňová 2022-09-12 11:04:36
Ikona diskutujiciho
sipka

Nikdy jsem neměla představu jak hrozně nepříjemné to může být. Po tom co jsem tady četla se vám nedivím Alue že jste se bála o život a že jste se stěhovala. Opravdu z toho jde hrůza. Myslím si že PP by nebezpečný být mohl. Je dobře že jste zmizeli. A při představě že není jenom jeden a že je jich víc.. brrrr
Držte se. Jsme s vámi.

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-09-12 11:55:18
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdybys pohonil v klidu doma jako každý jiný starý panic a nelezl za vdanýma ženskýma co tě očividně nechcou tak nebyl problém. Na tvým místě bych se víc bál manžela.

Ikona diskutujiciho PP Vendeta 2022-09-12 12:09:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem pro kompletní zveřejnění dalšího dění v případu. Jména adresy dokumenty videa fotky všechno co máte. Toto už není soukromá věc. Je to věc nás všech. Je tu úchyl který vyhrožuje autorce nejlepšího alternativního webu v čechách a na slovensku. Útok na ni je útokem na celý tento projekt a poškodil by nás jako komunitu. Navíc by nám to poskytlo možnost a kompetence domáhat se spravedlnosti i za Alue. Chci vědět kdo to dělá a chci přiložit ruku k dílu.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-09-12 12:24:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano to je pravda. Pokud by Alue pro ochranu své bezpečnosti musela ukončit činnost poškodilo by to nás všechny. Nikdo s takovým rozsahem vědomostí ochotný se o ně dělit tady není. Mně vždy pomohla a stejnou zkušenost mají i přátelé kterým jsem stránky aluska.org doporučila. Také chci vědět kdo je náš nepřítel. Nevěřím že je to celé jen o tom že PP chce s Alue žít. Věřím že skutečný záměr je zničit ji na osobní úrovni a tím zničit i její práci. Jak jinak si vysvětlit tu úpornost a odolávání i přes policejní vyšetřování. Nikdo svéprávný by toto nedělal. Navíc si všimněte jak okatě kryje svoji komplicku Lúmenn. Jakoby mu záleželo na tom aby s ní nebyl spojen. Policie by měla ověřit jestli mezi nimi proběhla komunikace.

Ikona diskutujiciho Ježek Bodlinatý 2022-09-12 13:01:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli bude PP ještě dělat problémy tak o tom chci mít přehled. Jsem pro zveřejnění. Chci vědět kdo za to může a co se dělo. Útok na projekt je věc nás všech pokud chceme tenhle web zachovat a ještě si na něm něco přečíst. Kdyby Alue ohlásila že už na nás kašle tak bych se tomu upřímně nedivil. Tomu se musí zabránit.

Ikona diskutujiciho Růženka 2022-09-12 13:03:27
Ikona diskutujiciho
sipka

PP je zhmotněné zlo. Dokonalý případ posedlého psychopata. Je dobře že jste se už odstěhovali. Udělala bych totéž. Měl by být soudně zbaven svéprávnosti. Někam zamknout a zahodit klíč. A hlavně mu odpojit internet.

Ikona diskutujiciho PP 2022-09-13 04:09:09
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue chápu, že mne nemáš ráda, ale přitěžovat ti nechci. Nechci, aby ses mnou cítila ohroženě. Udělal jsem chybu. Asi jsem člověk, co to neumí. Neumím se ani usmířit. To je vše po čem jsem toužil a stále toužím. Ale nedáváš mi prostě žádnou cestu. Já vážně nevím. Pověz mi jak? Co mám dělat, když vytahuješ moje jméno a nenecháš to, co se stalo prostě spát? Já s tebou nemám možnost si promluvit nijak v klidu. Cokoliv je hned veřejné a nebo to posíláš na policii. Chtěl bych ti říci v klidu hodně věcí. Třeba to k tobě nastěhovat se tenkrát… Ano. Měl jsem to tehdy tady poněkud na prd. Ale to bylo myšleno jako uváha pro budoucnost. Prostě podle situace, kdybychom si sedli a pokud by se mi potrvdilo, že nikoho nemáš ačkoliv to znělo i poněkud akutně. Řekněme to takto. Ano. Před tím by se mi sešlo mít prostě tu možnost mít někdy u někoho kde přespat. Na druhou stranu težko bych se tu vzdával asi jen tak těch svých příjmů. S tím, zda-li někoho máš jsem byl tehdy právě stále dost na pochybách a všechny tyto okolnosti mě dohromady přivedli pak k tomu, že jsem se jednou přijel k tvému tehdejšímu domu i podívat. Prostředí na mne působilo, ale nepřátelsky. Bylo vidět, že jsi nekecala a že jsi po předchozích návštěvách udělala asi jistá opatření. Měl jsem se jen sebrat a odjet. Ale já blbec jsem se nechchtěl prostě stále jenom úplně vzdát (nebyl jsem si stále jistý s tou otázkou zda-li máš partnera, když si ho před světem tak tajila a prostě jsi za to stála) a tak jsem ti neuváženě hodil ten lísteček do té schránky, ve kterém stálo více méně ve zkratce (ať už to znění bylo třeba jakkoliv sebetrapnější) to, že s tebou chci prostě jen komunikovat – mluvit. Neodhadnul jsem, nevěděl jsem, co to s tebou udělá, když to tam pak najdeš i když jsi věděla již dávno, že tvoji tehdejší adresu (díky tobě) znám. Za tohle se ti moc omlouvám. To jsem fakt nechtěl. Stejně i teď bych s tebou rád jen v klidu mluvil. Ale to asi nebude patrně možné. Alue, prosím tě. Ano, sleduji tě zde. Právě protože nechci, aby jsi vytahovala ven moje soukromí, tak se sem chodím dívat (a tvoje stránky se krom toho dobře čtou – baví mě věci o kterých píšeš). A když zde vytahuješ moje jméno, musíš ho špinit, nenecháš to prostě spát, nemohu zůstavat nečinný. Chci to s tebou nějak lidsky ujednat. Co mám dělat? Co chceš? Co ode mne potřebuješ? Nemohu se ani ozvat, když se mi něco nelíbí. Mně to není příjemné, když házíš ven takto moje soukromí a házíš mé jméno do špíny. Bylo by ti to příjemné? Představ si to celé, všechno na mém místě. Aspoň to zkus. Kdyby něco podobného dělal někdo takto tobě. Jasně. Asi trochu těžká představa ty v takové situaci. Ale bylo by ti to příjemné? Já prostě nevím, co mám dělat. Poštveš klidně proti mne všechny svoje čtenáře a přátele a nebo ani nemusíš – oni jdou zcela automaticky a tvoji blízcí a přátelé tě jistě ještě hecují proti mne. Jsi jejich. Mají tě rádi. Není možné jim to mít ani za zlé. Budou ve všem na tvé straně a čtenáři ti odkývají všechno, co jim o mne řekneš. Co mi asi zbývá? Jest-li se kvůli mě cítíš teď zle. Tak poromiň. Co bylo. Bylo. Nevrátí se. Ale, co bude, to je dobrá otázka. Ty zde vytahuješ nadále moje jméno namísto toho, abys ho nechala jen spát. Já to nevrátím, co se stalo a já nevím, co s tím mám dělat. Kdybych věděl, že mne necháš spát a nebudeš mne vytahovat ven, nemusel bych tu ani být a sledovat jest-li náhodou tady o mne něco nevytahuješ. Nelíbí se mi to a to kdo jsem a hlavně přesně kdo jsem a odkud jsem, máš právě z objednávky těch mých knih z tvého Eshopu. Pochop to. Co s tím mám dělat? Můžeme se spolu nějak lidsky dohodnout o společném postupování v této věci? Já věřím, že chceš také klid. Nezvolil jsem dobrý přístup. Ale pověz mi, jaký by byl vůbec ten dobrý? Já jen tady krčím rameny. Já nechci mlčet, když se o mne zle vyjadřuješ. Chápeš? Nemohu si dovolit být slabý ani moc silný – pak jsem totiž hned jen vyhrožující, nebezpečný a zlý. A na druhou stranu, když budu slabý tak mě zase jenom všichni sežerou. A být slabý se v životě nevyplácí. Musím se bránit. Co mám podle tebe dělat? Starý mail kdyžtak funguje. Nechci řešit vše veřejně. Vlastně mám problém ti dávat i cokoliv písemně. Co mám dělat, když ti nemohu věřit? Dokážeš tohle nějak lidsky vůbec pochopit? Můžeme se my dva spoplu nějak lidsky na něčem dohodnout? Já jsem ochoten naslouchat. Ale co ty? Už od začátku jsi ke mně jen taková chladná. Už třeba to tvoje první odmítnutí mne. Někoho již několik let teď mám a krom toho nejsem tvoje liga. Už to mne dopálilo ačkoliv to nebylo ještě ani sporstý. Nebýt něčí liga? Ano. To mi zase někdo řekl na můj ksicht, který viděl, když jsem mu ho poslal …. Ano mám se rád a tak jsem to prostě hned nevzdal. A tak to začalo. Sama máš tolik řečí v článcích a ve svých knihách o tom jak má člověk mít rád sám sebe, o sebelásce a přitom druhé takto srážíš – rozdílná liga (ano mám to písemně od tebe doposud někde ve své mailové schránce, i když to teď cituji z hlavy a možná ne úplně zcela doslovně). Lidi kolem tebe tě budou teď určitě proti mne jenom štvát. Ale je to na tobě. Já to chápu jaká je teď situace. Letos jsi se vdala. Neotravuji dva roky vdanou ženu jak to zde od někoho padlo. Vlastně už ani otravovat nechci. Zajímám se sice o okultismus, multidimenzionální vesmír, jemnohmotný svět. Mám s tím vlastní zkušenosti a jsi také i proto pro mne velmi zajímavá. Chtěl jsem v životě člověka, který vidí. V tom vím, že nejsi šarlatánka. Ano. Chtěl jsem toho moc. Přitom mám problém i se samotným základem. Dokázat s tebou pouze jen normálně mluvit – komunikovat. Pusť se do mne jest-li chceš. Já nevím, co bude. Vím jen:
Teď je to pouze jenom ve tvých rukou.
Teď jsem kvůli tobě probděl skoro celou noc a jsem pracovně velmi vytížený. Nemohl jsem ani dříve na to tady reagovat. Jen jsem si tady toho ještě náhodou všiml než jsem šel do postele, potom jak jsem dorazil. Jinak bych si asi ani nevšim – málem. Upřímně jsem to už ani nečekal, že se to zde objeví. Doufal jsem prostě, že se již o mne nebudeš zmiňovat a bude klid. Ale asi ti nedal ten strach (ano nedomyslel jsem to, že budeš mít obavy) a musela jsi také udělat na mne ty ramena. Ale tohle prostě nemá řešení. Chceš si zahrát nekompromisně prostě berani berani duc a nebo to zkusíme? Zkusíme spolu mluvit? Nemyslím v tomto stylu silných ramen. To nikdy konstruktivní rozuzlení nepřinese. Ten kdo aktuálně prohraje vždy nakonec pak bude chtít vztanout a toho druhýho nějak v tom zase vymáchat. Budeme se v tom stále máchat oba až donekonečna. Nemohu reagovat plynule na tvoje případné vzkazy. Mám vybudovaný hodně velký pracovní život (myslím si, že tohle asi chápeš i když jsi online tady na netu víc jak já). Ber to prosím v potaz. Já fakt nevím. Vím, že jsem neudělal věci správně, ale není to všechno jenom o mne. Na tom si budu trvat prostě až za hrob. Co bylo. Bylo. Nevrátím. Co bude. To je na tobě.
Každý bojovník v hloubi své duše touží po míru. Mír je naplněním každého bojovníka a klid je největším štěstím ve vesmíru. Chceš ho mít?

Ikona diskutujiciho PP 2022-09-13 07:53:23
Ikona diskutujiciho
sipka

To podstatné jsem napsal tu již v noci. Musím jít. Reagovat budu moci asi až tak někdy v podvečer nebo navečer. Nemám sice skoro nic naspané, ale já to vydržím. Starost mám o tebe, aby jsi byla v pořádku. Je to zajímavé. I když se na jedné straně na tebe zlobím (nenechala jsi mne spát teď dokonce i doslovně) také se i o tebe bojím. Přeji si hlavně ať si v pořádku.

Ikona diskutujiciho Trabant 2022-09-13 08:57:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Chápete že někoho posíláte do prdele podáte na něho trestní oznámení a on stejně leze k vám domů a pak vám píše že chce mír klid a chce si promluvit? 😀 To píše nějaký malý zaostalý děcko ne? 😀 A jak mě svědí ruka. Bych mu liskl zleva zprava a byl by od něho pokoj.

Ikona diskutujiciho anonym 2022-09-13 08:58:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže si to vysvětlíme pěstí Poymane?

Ikona diskutujiciho Qanon 2022-09-13 09:09:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Pracuji jako psycholog. K panu poymanovi bych dodal asi tolik. Nemá smysl cokoli vysvětlovat. Žije ve své iluzi. Zřejmě nikdy nedospěl. Má fantazii o tom že s ním Alue má něco společného a že mu dluží nějakou laskavost nebo službu. Z psaného vyplývá že počítal s několika nepradivými domněnkami. Že je Alue sama, že je bez rodiny, bez partnera, že bude snadno vydíratelná, že se jí nikdo nezastane a že se to nikdo nedozví. Proto byl neopatrný, podepsal se svým jménem a v tuto chvíli panikaří. Hrozí totiž, že by mohl čelit skutečným důsledkům svého jednání. Lidé poškození trestnou činností jiných osob, pokud jim nepomohl zákon tedy policie, často berou spravedlnost do vlastních rukou. V případě pana Poymana jsou to dvě reálné možnosti, vše zveřejnit nebo ho navštíví manžel poškozené, nebo oboje.
To že dál píše i poté co byl v diskuzi ztotožněn ukazuje že postrádá soudnost a nemá kontakt s realitou. Pro něj se vše děje jakoby za zdí zpovzdálí a to jediné co je pro něj skutečné je jeho představa o které je fanaticky přesvědčen. Vystěhování rozhodně bylo rozumné protože pokud tato psychóza trvá dva roky je jisté že jen tak nepřejde.

Ikona diskutujiciho Punisher 2022-09-13 10:09:57
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsou to tvoje vlastní sračky. Přestaň se chovat jako děcko a vymáchej si v nich pořádně držku ty hovado.

Ikona diskutujiciho Derek 2022-09-13 11:01:55
Ikona diskutujiciho
sipka

hej poyman. natisknul jsem tvoje komentáře a vzal si je do kadibudky. na nic jinýho dobrý nejsou

Ikona diskutujiciho PP 2022-09-13 20:54:17
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, prosím tě, čtu dobře? Včera jsem přišel pozdě domů a nečetl jsem pozorně kvůli únavě, co jsi tam napsala. Ty jsi na mne podala další trestní oznámení? Stalking???????????? TEĎ MI TO TEPRVE DOŠLO
Já za tebou ale nedolézám a nevím kde jsi. Vysvětlím ti to: Vše, co o tobě teď vím je dostupné na internetu jen jsem si to pospojoval dohromady. Víš přeci, jak já z mála dokáži vidět hodně. Tohle je ten případ. Kotec jsem třeba náhodou viděl v inzerátě na bazos.cz, když se o tom zmiňovali na youtube. Tedy vím, že to bydlení musí být nějaké malé. Já ale nevím kde to svoje konkrétní bydlení teď máš. Alue Karolína Loskotová z (nebudeme raději úvadět) To byla jenom narážka na to, jak děsně ráda uvádíš všude moje jméno s přímením a městem a tak jsem já tady napsal tímto způsobem tebe – aby bylo jasno pro tu představu jak je to pro mne hnusné, když na mne máš v oblibě takto hezky tady na mne ukazovat furt prstem.
Já si včera myslel, že jsi psala o tom mojem loňským trestním oznámení. A já jsem ti chtěl ukázat jak jednoduchý je na někoho takový trestní oznámení prostě ušít a ukázat ti trochu něco z toho pocitu, jak jsem se to kvůli tobě tenkrát cítil.
Tady jsem byl naštvaný kvůli tomu, když jsi v tom komentáři výše špinila moje jméno. Děláš ze mne odpad bez duše. Nedokažu mlčet, když mě někdo tak špiní. Musím se bránit. Musím se zkrátka ozvat, když se s tvým daným výrokem neztotožňuji. Chtěl jsem ti jen ukázat ten pocit, jaký to je, když na tebe někdo šije takový věci. A ty jsi to přitom už udělala znova. A mně to až teď došlo.
Dnes jsem zde chtěl usilovat mezi námi o příměří. Usmířit se. Nechtěl jsem prostě, abychom na sebe útočili. To nikam nevede. Toužím po klidu a chtěl jsem tvé slovo, abych to tady nemusel furt hlídat a bát se pořád, co tady o mne zase kdy napíšeš. Chtěl jsem tvé slovo, že na mne nebudeš veřejně nikde útočit. Chtěl jsem ti napsat, že na tebe nebudu nijak slovně ani jiným způsobem útočit, pokud nebudu tebou nějak napaden. Ale já jsem už zase napaden. A jak škaredě.
A to všechno se stalo jen proto, že jsi zde napsala, že nemám duši, jsem odpad stejně jako ten člověk, který tě fyzicky napadl a nebo Lúmenn.
TOHLE JE ZJEVNÉ NEDOROZUMĚNÍ. JÁ JSEM CHTĚL JENOM, ABY JSI MNĚ TADY NEŠPINILA.
Nedělej mi prosím tě zle. Já vím, že jsem o tebe hodně moc v minulosti usiloval. Já vím, že je toho na tebe hodně těch lidí, co ti udělali zle. Psala jsi jak tě někdo dokonce vydíral z peněz kromě pak toho napadení někým u tebe na staré adrese. Samozřejmě asi ti dává zabrat taky Lumenn.
Sleduji tě jen zde. Píši ti to tady, abych tě uklidnil. Vysvětlil ti, že se není z mojí strany čeho bát. Mám totiž obavy, že se teď někde na té nové aderese kvůli tomu mému nešikovně a hloupě sestavenýmu komentáři teď možná dost bojíš. To nebylo v žádném případě cílem. Aluško, prosím, tohle je omyl. Tohle není stallking, když se tady chodím furt dívat jelikož se bojím, co tady o mne zase hnusnýho napíšeš. Vím prostě, že tvé nové bydlení musí být nějaký malý, když jsi rozdávala nábytek chudým a nebo ho prodávala po bazarech. A prodávala jsi i ten kotec.

Já vím, že jsem bývál hodně otravný. Hodně jsem ti psával na Email. Usiloval o tebe. Chtěl tě. Teď vím, že máš už od letoška manžela. Už tě tu nějakou dobu nechodím balit. Teď čtu jen tvé články a bojím se, co o mne tady ještě vysypeš. Já jsem ale jiný než ti ostatní lidi se kterými máš problémy. Já jsem ti dokonce nabízel finanční pomoc a nechtěl jsem za ní nic. Jenom, abychom byli prostě v klidu. A přeji si stále, abychom se my nějak spolu dokázali usmířit. Nic víc si nepřeji.
Prosím, nebuď na mne zlá. Nezlob se. Já vím, že dokáži být dost velký idiot. Ale tohle, co od tebe teď dostávám je trochu moc.

Aluško, závěrem se velice omlouvám hlavně tobě a tvému již současnému manželovi a tvojí rodině za to, co se stalo. Doufám, že jsi v pořádku.

Ikona diskutujiciho Q 2022-09-28 12:51:14
Ikona diskutujiciho
sipka

ano ano, že jsi ubožák už všichni pochopili

Ikona diskutujiciho Bradoo 2022-11-24 23:41:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono vysvetliť sa to dá aj tak, že myšlienky menia realitu. Už to dokázali aj kvantový fyzici (polčas rozpadu látok). Takže, keď sa písalo o úsmeve Mony Lizy tak ho proste miliony ľudí myšlienkami vytvorili. Myslím, že ovládaním ľudí (propagandou) dokážu meniť veci vo svoj prospech – preto im tak záleží, čo si kto myslí…

Ikona diskutujiciho Palo 2022-11-27 11:58:00
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to jednoduché. Teraz chodíš po novom obchvatu mesta.😃

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-01 20:12:11 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem to našel…
Star Gate-revidování
http://sg1.nikee.net/index.php?video=136

Ikona diskutujiciho adria 2022-09-01 22:34:09
Ikona diskutujiciho
sipka

celý Stargate je super seriál … a hvězdná brána atlantis … je o reptoších a virtuální realitě …
jeden celý díl byl o tom, jak si v kapsli zažívali celou virtuální realitu a nikdo na lodi nevěděl, že jde o simulaci …
tento díl rozhodně doporučuju!! …
https://uloz.to/file/wVTXomZ4LJmO/hvezdna-brana-atlantida-stargate-atlantis-s02e09-aurora-mh-avi#!ZJL5ZQR2AmOwAmZkLmMyLmWwAmZjMH9gFxkboSx0M0V4Emp2AD==

a ještě jeden díl – o jedné ženě – využívá svůj plný potenciál lidské bytosti, která hl. postavám pomůže
https://uloz.to/file/PjfqVNYOAKFZ/hvezdna-brana-atlantida-s01e14-utociste-avi#!ZGD4ZwR2AQyvAwpjMQN4Z2RkMwSwBScTF0SVJRb1YyExJGExBD==

ale pozor, v seriálu jsou podprahovky …

Ikona diskutujiciho Míša 2022-11-25 17:12:27
Ikona diskutujiciho
sipka

JJ v SG je těch dílů o virtuální realitě více – např. II/4. Rozhodně stojí za zamyšlení. A napadají mě i další filmy, které si s tou myšlenkou zahrávají. Může to mít co do činění i se zážitky ,,chybějícího času“.

Ikona diskutujiciho matyas 2022-09-01 21:31:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celkem známý je i Mandela efekt s logem Fordu (klička u písmena F )

https://cz.pinterest.com/pin/for-years-i-thought-the-ford-logo-was-the-bottom-one-in-reality-it-is-the-top-one-with-the-loop-i-drive-a-ford-and-still–777363585653806888/

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-01 22:12:43
Ikona diskutujiciho
sipka

tvl.. krucánek tam fakt nebyl

Ikona diskutujiciho Magnetko 2022-09-02 08:35:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musim sa aj ja podelit s mojim zazitkom pretoze az teraz mi po precitani clanku dochadza velmi vela veci, kedze predtym som si to nevedel vysvetlit.
Pred par dnami sme s partnerkou boli na prechadzke a ked sme sa vracali domov isli sme po ceste kade som chodieval do skoly kazde rano, medzi dvoma panelakmi bola ulicka smerom na luku a cez luku vychodena cesticka na chodnik za nim, teraz ked som sa tam pozrel hned vedla chodnicku stal obrovsky strom dobrych 7-8 metrov vysoky listnaty a este hovorim partnerke co tu robi ten strom ved este rok alebo dva dozadu tu nebol lebo som sa tade sam zvykol prechadzat. Ona mi len k tomu povedala ze som si to mozno neuvedomil len ale to nebolo to ten strom tam ozaj nebol, neexistuje aby vyrastol do hentakej vysky ale aj hustoty a hlavne obvod kmenu bol dost hruby cize jedine vysvetlenie mandelov efekt alebo to ze ozaj sa pred „nasimi ocami“ deju veci co racionalne nevysvetli nikto

Ikona diskutujiciho kiana 2022-09-02 17:38:57 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve středu večer jsem hodnotila shlédnutý film na csfd (asi nějak mezi desátou a půlnocí) a zaujal mě tam nějaký komentář, tak jsem koukla na profil toho člověka, který hodnotil samé neznámé filmy (většinou ale takové, které mě nezaujaly). Mezi těmi filmy byl i tento dokument, který mě trochu zaujal, ale řekla jsem si, že se na něj dívat nebudu (ale že by bylo dobré, kdyby byl někde napsaný výtah z filmu na který bych narazila). Nakonec jsem tedy ten profil zavřela, že si žádný další nový film stahovat nebudu. A po půlnoci pak vyšel tento článek na Alušce! (někdo si myslí, že jeho myšlenky tvoří realitu, ale co když to je tak, že realita už byla vytvořená..např. tento článek byl určitě napsán dřív než ve středu před půlnocí a v té době už jen čekal na zveřejnění..takže spíš než aby myšlenky ovládaly realitu, realita nám podsouvá relevantní myšlenky k tématu, např. k tomu, co se bude dít nebo ty, které zrovna potřebujeme..a asi záleží na mozku, na příjem jakých myšlenek je „naladěn“ jestli už umí prokouknout a nepřijímat např. manipulaci, tak už mu matrix chybné myšlenky neposílá) Samozřejmě mozek umí tvořit i myšlenky vlastní, které mohou být ale ovlivněny i prostředím, ve kterém se člověk pohybuje (tak o tom pak může začít přemýšlet) a také záleží na jeho zájmech (kam směřuje pozornost).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-02 18:27:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Před pár dny jsem si říkala, že bych si dala určitý zákusek který jsem neměla už takové 4 roky, protože skoro nikde není. Dneska jsem vešla do kavárny a náhodou tam byly zrovna poslední dva kousky pro mě i pro manžela od tohoto konkrétního typu… náhoda?

Ikona diskutujiciho Fillandros 2022-09-03 23:33:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

I ten pikachu z pokémonů je bez toho černého konce ocasu nějaký divný…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-04 08:48:54
Ikona diskutujiciho
sipka

měl černý konec.. však jsme to měli kdysi na jetixu a jelo to tam pořád dokola

Ikona diskutujiciho astrei 2022-09-04 10:57:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je fakt síla. Nemohl jsem najít žádný dostatečně přesvědčivý příklad, ale na pokémony jsem se jako malý díval a naprosto jistě měl černý konec ocasu!!! https://shop53002.lemaprod.com/content?c=mickey%20mouse%20mandela&id=5

Ani v seriálu už ten černý konec nemá… To je psycho! https://youtu.be/Zyt2GKb6qWw?t=417

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-04 15:57:00
Ikona diskutujiciho
sipka

K tomu mě ještě napadá jeden seriálek: Cesta do neznáma
Je to o cestování do paralelních realit, jenže se nemohli dostat zpět, protože neznali původní realitu a její výchozí bod.
A tak bloudili dalšími verzemi realit. Třeba tam, kde na zelenou se stálo a červenou jeli :))
https://www.csfd.cz/film/69280-cesta-do-neznama/prehled/

Teď skutečně záleží, v jaké my jsme realitě, protože podle mě není důvod, aby se měnily detaily typu: V tomhle filmu řekl něco jiného, na oku měl brýle a teď je nemá…Většinou kdyby se změnil Matrix, tak poznáme i jiný děj a museli bychom to cítit jinak. Takže záleží, proč tam jsme…dnes ta technologie na cestování do jiných realit je dost vepředu.

Pak ještě seriál: Cestovatelé časem
Kdy tým lidí byl vyslán do minulosti, aby zachránil budoucnost a vylidnění planety..
https://www.csfd.cz/film/447160-cestovatele-casem/recenze/

Ikona diskutujiciho Marcel 2022-09-05 15:40:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Pýtal som sa dcéry, ktorej je 13 a videla skoro všetky časti pokémonov a hovorila, že Pikachu nemal čierny koniec chvosta. Pokémonov pozerala tak od 6 rokov.
Nemýli vás to, že má čierne konce uší a potom si to mozog spojí, že by mal mať aj čierny koniec chvosta?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-05 15:58:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvoje dcera je moc mladá. Matrix ve verzi kterou známe my nezažila, žije v už restartované verzi.

Ikona diskutujiciho astrei 2022-09-05 19:29:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Vyvstává tady ovšem palčivá otázka: Starší lidé si pamatují, že Pikaču měl černý konec ocasu. Co však samotní tvůrci seriálu Pokémon? Budou se chytat za hlavu a říkat si, že jim z Pikaču zmizel černý konec ocasu nebo jim byla vymazána paměť a nepamatují si to?

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-05 19:54:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Může vůbec člověk poznat, že se právě restartuje Matrix? To všichni na chvilku zamrznou, či jak? :))
Protože i bojovník je ovlivněn Matrixem a je stále připojen, tak asi není moc srovnání..

Ikona diskutujiciho adria 2022-09-25 10:43:05
Ikona diskutujiciho
sipka

pikačů rozhodně měl černý konec ocasu …
a co se týče toho restartování, jen mě napadlo (kdo ví jestli je to pravda), že to souvisí s tím, kdy Povrchoví použili svou technologii na posunutí času .. teď nevím, jak tomu říkají, EMP? no když DeepState použil ty jaderné zbraně, tak prostě posunuli matrix zpátky .. nikdo si ničeho nevšiml 😀 …

Ikona diskutujiciho peace 2022-09-06 12:19:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cesta do neznáma je dobrý seriál, občas je v něm i tedy temnota, ale celkově dává námět na zajímavé přemýšlení..
Jinak jak se tauri ptá jestli všichni zamrznou. Můj pohled na věc (Ali nebo někdo kdo víte mě prosím případně opravte), že si zamrznutí nevšimneme, protože v ten moment nám nefunguje vědomí (otázkou ale pro mě zůstává kam se naše vědomí během toho dostane, nebo jestli prostě daný „čas“ nevnímáme vůbec). Náš čas je podobně jako ve hrách dán taktovací frekvencí nějakého super kvantového počítače co ovládá tady tu naši „realitu“. A to ještě tím způsobem jak byly staré hry, ty totiž fungovaly tak, že pokud se hrály na výkonnějším počítači, tak se vše ve hře hýbalo rychleji.
Proto jak se říká, že čas neexistuje, tak nevím jestli úplně neexistuje, ale v podstatě i kdyby existoval, tak čas mimo simulaci může být úplně odlišný, tj. klidně může uběhnout necelá sekunda mimo simulaci a tady u nás to může být třeba 100let a nebo zas naopak (ale spíš tipuji tu prvni možnost), během naší 1s uplyne mimo simulaci třeba 1000let, pak by to byl ale velice nevýkonný počítač, kdyby mu zpracování trvalo tak dlouho.
Možná také jak se říká, že se čas zrychluje v Matrixu, tak je to jen tím, že „přetaktovali“ ten super počítač a simulace tak jede rychleji… tím bychom ale ti kteří si uvědomují, že čas se zrychlil byli nějakým způsobem pořád spojení se světem mimo Matrix.

Ikona diskutujiciho filip 2022-09-07 12:38:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak tohle je opravdu moc všechny ty věci si pamatuji taky 😀

Ikona diskutujiciho Monika 2022-09-13 12:05:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úvaha na téma:

Co se asi panu Poymanovi děje v hlavě?

Pan Poyman je člověk hodný menšího psychologického rozboru, který by mohl vnést více světla do problematiky narušených lidí působících na internetu. Z takového rozboru si obyčejně vezme ponaučejí pouze publikum, nikoli subjekt samotný, to je však zcela v pořádku.

Z rozsahu a stylu, kterým pan Poyman píše, lze usoudit, že se jedná o vážně narušeného člověka, který schovává absenci sebedůvěry a sociálního a intimního života za sáhodlouhé odstavce plné kňourání a vydírání, kde neustále jako mantru opakuje věci, kterým by tak rád doopravdy věřil. Rád by věřil, že je silný a vidoucí, jak tvrdí, a že má co nabídnout někomu, kdo podle všeho nehraje stejnou ligu, čímž by si mohl cosi dokázat.

Protože si alui vybral jako objekt nezdravé formy zbožňování, touží (ať už vědomě, či nevědomě) po její pozornosti a souhlasu (approval). Ty se snaží získat vskutku nefunkčním a psychopatickým způsobem, kdy se opakovaně vnucuje, podbízí, ponižuje a přitom se snaží vydávat za důstojného potenciálního partnera, který má co nabídnout jak po stránce materiální, tak emocionální. Zdůrazňuje opakovaně také své materiální zajištění v naději, že mu to snad prodlouží penis. Snaží se alui vnutit věci, o které nestojí a má pocit, že pokud je bude opakovat pořád dokola a dostatečně dlouho, tak jí může „vysvětlit“, že on je pro ni ten pravý a že několikaletý stalking a vyhrožování „nemyslel špatně“. Netuší však, že s každou další větou se podkopává víc a víc, až se topí ve vlastních hovnech.

Alternativní a duchovní témata bohužel mohou občas přilákat kromě lucidních a myslících bytostí také lidi v zoufalé situaci, a zoufalcem pan Poyman podle všeho je. Zoufalec se často nezdravě upíná na různé věci, mohou to být osoby, náboženství, materiální hodnoty, sex, drogy, vlastně cokoli vás napadne. Zoufalý člověk dělá zoufalé činy. Může klidně dojet k objektu svého stalkingu domů, nechat mu ve schránce vzkaz a myslet si, že je to naprosto v pořádku. Důležité je se takovým lidem obloukem vyhnout a vymazat je ze života, protože jsou to lidé s nulovou sebereflexí, kteří nikdy nehledají chybu u sebe a kteří si libují v závislostech, falešném egu a sebelítosti, zatímco jsou schopni své nemocné činy vydávat za akty lásky. Jsou manipulativní a někdy sladcí jako med, ale když jejich hru odhalíte a odmítnete je, stávají se z nich mnohdy nebezpeční stalkeři a agresoři. Jsou to lidé, kteří jsou ve skutečnosti velmi slabí na duchu. Nedokázali ustát svojí existenci, aniž by zcela nepřišli o rozum.

Jejich pravé úmysly jsou však, navzdory jejich představám, všem normálním lidem známy. Jsou do očí bijící. Vezměme si třeba tuto diskuzi. Všichni jsme se zde po přečtení Poymanových výplodů shodli na tom, že se jedná o úchyla a nebezpečného člověka. Na narušených lidech mě nikdy nepřestane fascinovat ta zaslepenost. Dostal zpětnou vazbu od desítek lidí, kteří jeho chování vyhodnotili naprosto stejně, přesto ho nenapadne, že další narušenou slohovkou tuto situaci nevylepší.

Jaké z toho plyne ponaučení? Psychopati zde byli, jsou a budou. Internet je úžasná věc, ale bohužel je zde pro všechny, tedy i pro soudruhy psychopaty. Pokud na někoho takového narazíte, kdo vás bude citově vydírat, manipulovat, šikanovat, stalkovat a následně vám i vyhrožovat…absolutně nemá smysl takovému člověku cokoli vysvětlovat, ani ho litovat. Odstřihnout, zablokovat, uložit veškerou komunikaci a jít s tím na policii. Tak, jak to udělala alue. Jsou to nebezpeční lidé a je třeba s nimi takto nakládat. Jestli musela roky snášet jeho výlevy a vlastní nejistotu, kdy jí přijde klepat v noci úchyl na okno, tak ať si teď také on užije ten pocit, že neví jak dopadne trestní stíhání. Třeba dostane pokutu, třeba pár let na tvrdo. Kdo ví. Důležité je, že už se za klávesnici neschováš, Petře Poymane z Rožnova pod Radhoštěm.

Tschüs

Ikona diskutujiciho Patrik 2022-11-25 22:58:32 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Posledná séria AktyX, Westworld, Fringe…

Ikona diskutujiciho věrka 2022-12-03 23:49:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle, co tu popisujete, mi dělal první manžel po rozvodu. tehdy ale policie nic neřešila, naopak on mně ještě udával policii, že týrám dceru a ostudu mi chodil tropit i do zaměstnání, několikrát jsem měnila práci. Pak jeden psychiatr konečně uznal, že pro mně ani dceru není žádoucí se s ním stýkat a soud to konečně potvrdil. přestala jsem reagovat na jeho dopisy a mejly a po pár letech jsem se konečně vdala. bohužel, po smrti dcery jsem mu to oznámila a dopisy začaly nanovo. Na jedné demonstraci potkal mého nynějšího přítele a už to ustalo. Protože on umí přesně vycítit šmejdy a potom jim říká, že je tu pro Věrku a její ochranu. a hajzlíci dají pokoj.

Ikona diskutujiciho Witchy Lady 2022-12-27 23:47:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opravdu hluboké úvahy. Ten dokument „A Glitch in the Matrix“ znám. A teprve z něj, ne v roce 2015, ale teď, v r. 2021, jsem se dozvěděla o efektu Mandely. Patřím k těm, kdo byl přešvědčen, že už je dávno mrtvý. Byla jsem mezi těmi, kdo odevzdával prostředky na boj za jeho osvobození, jak to bylo obvyklé za socializmu, a pak jsem sama jsem NA VLASTNÍ OČÍ viděla a četla oznámení o jeho smrti. Divné je to, že jestli pak byl osvobozen, a později dokonce řídil celou zemi, jak to, že mi to uniklo? KDE jsem celou dobu BYLA JÁ?

I přesto, že jsem od konce minulého století pokročilý a kvalifikovaný uživatel internetu UNIKLA MI dokonce jeho, ve Wikipedii popisovaná smrt, a veškeré související prý BOUŘLIVÉ diskuze. Verzi, platnou v současné době jsem se dozvěděla TEPRVE Z FILMU od spisovatele Dicka!!!

Tak byla jsem v paralelním životě tehdy nebo jsem v něm teď? Kdy jsem do něj vstoupila a kdy se vrátila? Anebo jsem do paralely vstoupila teprve nedávno a stále v ní jedu? A v kterém světě chci být, když mezi nimi nevidím rozdíl?

Navíc se mi nezřídka stává, že určitou věc položím na její obvyklé místo, a pak ji nemohu najít. Prostě tam NENÍ. Za krátké období 1-3 dnů ji přesně na tomto místě nacházím (jednou to trvalo několik let a šlo o velmi drahý příruční přístroj). Objevil se přesně tam, kde MĚL BÝT!!! V cestovním kufru, s nímž jsem BĚŽNĚ jezdila na služební cesty! A víte, kdy se objevil? V momentě, kdy jsem naposledy prohledávala svůj milovaný zasloužilý/vysloužilý kufřík, předtím, než ho vyhodím!!! Několikrát jsem tento jev zkoumala, ale na nic jsem nepřišla.

Před nějakou dobou jsem přestala takto „ztracené“ věci hledat, s tím, že přece vím, že se znovu objeví. A pokaždé se to stalo. Co mne ale stále zajímá. Byla jsem v paralelním životě já nebo tato věc? Kolik je těchto alternativ? Jak často do nich „mizím“? A KDO mne „zaskakuje“ v běžném životě?

Á propós, Monu Lisu jsem viděla v Louvru OSOBNĚ v r. 1986, a vypadala přesně jako na obrázku ze současnosti (LEHKÝ ÚSMĚV).

Ikona diskutujiciho Amalka 2023-03-21 12:42:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

spravne je: 2022-09-01 19:45:06
Ikona diskutujiciho
když se mohla změnit mona lisa, mohlo se posunout i město

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek