Druhy duchů a strašidel, se kterými se můžeme setkat | 1. díl

16.8.2020 v Paranormální jevy 26

Většina populace je názorově rozdělena, když přijde řeč na duchy a strašidla. Někteří na ně věří a jiní ne. Obojí je v pořádku. Ti, kteří v ně věří, jsou dále rozděleni na ty, kteří se jich bojí, a dělají vše pro to, aby se jim vyhnuli. Druhá skupina jsou lidé, kteří na duchy zcela věří, nebo s nimi mají osobní zkušenosti a nebojí se jich, někteří z nich dokonce záměrně chodí na pověstná strašidelná místa a hledají nadpřirozené a paranormální zážitky. Je to součást lidské přirozenosti, hledat odpověď na to, co se stane po smrti. Proto nás tématika duchů tak fascinuje, nebo děsí.
V dnešním článku si povíme o některých z nich.Duchovní průvodci
Někteří duchové jsou nápomocní a laskaví. Mohou to být i duše dobrých lidí, kteří se výjimečně objeví v klíčové situaci, aby někomu pomohli (většinou členovi své rodiny nebo dobrému příteli). Tak, jako to dělávali i za života.

Existují však i duchové, kteří jsou zlomyslní a pokouší se člověku ublížit. Jsou to ti duchové, kteří nejvíce přitahují hledače nadpřirozených dobrodružství a nebezpečných míst. Destruktivní duch může strašit i v budově, protože je připoután k tomuto místu a dané pouto je tak silné, že ho nemohl opustit ani po smrti. Existují i duchové nebo entity, kteří se připoutali k lidem. Nebo k předmětům. Ty se poté proslavily jako ,,prokleté předměty“, protože se událo mnoho špatných věcí lidem, kteří s nimi přišli do styku.

Všichni duchové mají silné a slabé stránky. Někteří mají velkou sílu, umí pohybovat objekty, vydávat zvuky a bouchat dveřmi. Někteří působí na psychické úrovni a nutí své oběti, aby se jich bály, nebo dělaly co se jim našeptá.

Někteří duchové potřebují člověka, aby jeho prostřednictvím mohli působit. Někteří nechtějí po nikom nic a jen chodí kolem, pohybují věcmi a vydávají zvuky. To je jediný způsob, jak zjistit jejich přítomnost. Někdy to dělají záměrně aby o sobě dali vědět, jindy si prostě jedou svoje.
Duchů je opravdu hodně a jsou všude, i v tuto chvíli může být poblíž vás duch a možná ani nevíte, že tam je. To může vyvolávat strach. Někdy je pro nás neznámé mnohem děsivější než to, co známe.

Orby
Jeden z nejčastějších úkazů, které bývají zachyceny na filmech a fotografiích, je Orb. Orb je v podstatě světelná koule, a dá se zachytit snadno. Orb někdy vypadá jako jasná světelná koule, zatímco jindy má podobu průhledné koule. Ale je stále dostatečně jasná, aby byla vidět, zejména digitálně.
O Orbech se říká, že jsou to proplouvající duše mrtvých. Duše může být lidská, ale je stejně možné, aby Orb byl duší zvířete. Orb se dá vyfotit nebo nafilmovat, když se pohybuje z jednoho místa na druhé, ale není možné, abychom věděli, odkud pocházejí a kam jdou, protože naše smysly nedokážou tyto informace zpracovat.
Někteří lidé se také domnívají, že tato světelná koule je duchem nedávno zesnulé osoby a její nedostatek konkrétní lidské formy znamená, že ještě nenašla svoje místo a nezorientovala se na onom světě.
Orby nemusí být duše zemřelých, ale mohou to být i ochranné energie, projev andělské přítomnosti, zejména pokud jsou velice zářivé a mají zlatou barvu.
Tvar, barva a průhlednost orbu, také místo a příležitost při které byl zachycen, napovídají o tom, o jaký druh energie, nebo o jakou duši, se jedná.

Spiráloví duchové
Tento duch bývá často zachycen na fotografiích nebo na filmech. Tento druh ducha se obvykle objevuje v okolí starých budov, kde v minulosti žili nějací lidé, ale byli zachyceni i na hřbitovech. Říká se, že je to duch člověka, který žil v dané budově, nebo na tom místě strávil podstatnou část svého života.
Tito duchové pravděpodobně navštěvují svá stará známá místa v naději, že uvidí svou rodinu – i když jejich rodina už dávno odešla. Duch místo stále navštěvuje, protože má k danému místu citové pouto. Spiráloví duchové mají tuto přezdívku podle svého tvaru, protože vypadají jako pohyblivé trychtýře, které víří a točí se. Mají protáhlý tvar jako malé světelné tornádo. Nebývají škodliví.

Komunikátor
To je jeden z duchů, se kterým se asi setkáváme nejčastěji. Jeho touhou je komunikovat s živými bytostmi a dělá vše pro to, aby svou přítomnost dal najevo. Obecně se snaží komunikovat s někým, s kým sdílí pokrevní pouto, protože mu to usnadňuje komunikaci, ale ví se o tom, že komunikují i s lidmi, kteří jim byli za života blízcí. Komunikátoři mají tendenci objevit se přímo před vámi, aby vám předali zprávu.
Je to typ duchů, u kterých můžete pocítit jejich přítomnost. Můžete ucítit jejich dotek, nebo dokonce slyšet jejich hlas.
Někdy vypadají přesně jako člověk, kterým byli, když žili. Ale pozor. To, že něco vypadá jako někdo, koho jste znali, automaticky neznamená, že je duch přátelský a že je to skutečně daná osoba. Pokud je to někdo, koho jste ztratili, můžete mít emocionální reakci, díky které jste pak zranitelnější vůči škodlivým duchům.

Orientován na misi
Existují duchové, kteří jsou na misi, a nebudou odpočívat, dokud svůj úkol nedokončí. Možná se budou chtít pomstít za něco špatného, ​​co se jim v životě mohlo stát. Tento druh ducha je hodně častý a může být i celkem nebezpečný, protože se vás bude snažit použít, ať už je jeho nedokončená mise o čemkoliv.
Mohou si náhodně vybrat osobu, která s tím nemá vlastně nic společného a to je jeden z důvodů, proč jsou duchové orientovaní na misi tak nebezpeční. Náhodně si vyberou osobu, která splní, co se po ní chce, a svou oběť si někdy také vyberou náhodně, takže dotyční lidé mohou být vydání na milost a nemilost těchto duchů. Ublíží každému, kdo se jejich mise zúčastní, i když ani nemají nic společného s tím, co jim bylo v minulosti za života provedeno.
Jakmile je jejich ,,poslání“ hotovo, je známo, že dají dotyčným lidem pokoj, nebo úplně zmizí.

Rodinný mstitel
V Číně se o těchto strašidlech hodně ví. Vznikají, když zemře celá rodina společně, nebo pokud rodina nerespektuje své předky. Většina dostupných zdrojů říká, ze extrémně násilný druh smrti, je důvod, proč se tento duch tak moc zlobí. Ale může to být i duše člověka, který byl za života velmi nešťastný.
Jeho jediným cílem je, způsobit zmatek a tolik újmy a strachu, kolik jen dokáže. Zaměřuje se hlavně na ty, kteří jsou v noci sami a na těch se mstí.

V Číně se červenci přezdívá ,,měsíc duchů“ a říká se, že to je doba, kdy se duchové předků volně pohybují mezi námi.

Buruburu
Je to duch, který šíří mezi svými oběťmi jen hrůzu, zlobu a strach. Buruburu terorizují a mučí své oběti tak dlouho, dokud nezemřou z vyčerpání. Buruburu jsou duchové, kteří vznikají v okamžiku prudkého násilí a když zemřeli, měli ve svých srdcích jen nenávist, hněv a úzkost, ve kterých setrvávají i nadále. Pochopitelně jsou velmi nebezpeční.

Shakchunni: Žena z nenaplněného manželství
V hlubinách Západního Bengálska* je známý duch, který je naprosto děsivý. Vzniká, když zemře vdaná žena, jejíž manželství nebylo naplněno. Tento typ ducha nabývá podobu zámožné vdané ženy, a tráví čas ve společnosti svého manžela, což bylo právě to, co jí bylo za života odepřeno. Tomuto duchovi místní říkají Shakchunni a vyobrazuje se v podobě démonické ženy se zelenou kůží.
Shakchunni se zdržují poblíž vody. Může to znít trochu divně, ale v Západním Bengálsku ženy často chodí k rybníkům, aby tam praly oblečení, nebo čistily hrnce a pánve… samy.
Shakchunni se zjevují s tváří zakrytou šátkem, ale je dobře známo, že často mění své formy.

* Západní Bengálsko je indický stát ve východní Indii. Na severu je vymezen hřebenem Himálaje a na jihu Bengálským zálivem.

pokračování příště

 

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pěkný 2020-08-16 05:57:28 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Článek fajn, orby dokážu vyfotit ale i natočit na kameru. Když dám klasické světlo 45w směrem s čočkou (u notebooku to funguje skvěle), tak to vypadá zajímavě ale když se vám to nepodaří natočit, tak se můžete podívat na internet „orbs on camera“ nebo tak něco ale bacha co natočíte nebo uvidíte, nemusíte natočit nic ale když se vám něco povede, tak ať vás to nevystraší tak, že z toho budete mít trauma 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2020-08-16 09:22:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé, já měla právě zážitek, že sousedi se špatně starali o maminku, které bylo asi už přes 80, zacházeli s ní špatně a ona pak v nemocnici umřela. Pár dní na to jsem se okolo půlnoci vyklonila z okna a ona tam stála venku a ještě se dívala na mě a vypadala jako normálně člověk, ne duch. Druhý den u nich policajti řešili, že jim někdo rozbil okno a přitom nikdo nic neslyšel. Od té doby už jsem jí neviděla a problém nebyl. Mně to ani nepřišlo jako nějak zlé gesto, spíš, jakoby chtěla vyjádřit svůj postoj k tomu, jak se k ní chovali. Ale bylo to zvláštní koukat se navzájem do očí s duchem 🙂 Bylo to pro mě velmi neuvěřitelné, protože ačkoliv zážitků mám hodně, tak toto jsem nikdy nezažila. Akorát si třeba dodnes říkám, jak je možné, že jsem jí viděla takhle jasně a čistě.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-16 09:41:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se to taky stalo. Ten duch i dělal zvuky jak šel, i mu šustilo oblečení. Když jsem se probudila (on mě tím hlučným šlapáním totiž ráno vzbudil) a podívala se na něho, tak vypadal naprosto fyzicky, ale pak mi před očima zmizel a mně skoro jeblo.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-08-16 13:06:45
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to opravdu silný typ zážitku…zažila jsem, že třeba něco bouchalo, byly slyšet kroky atd., ale pak vidět ducha takhle naživo je úplně něco jiného. Já bych se asi po…, kdyby se mi stalo to, co tobě, když se člověk vzbudí a najednou mu někdo stojí u postele a v první sekundě ani nevíš, co se děje.
Mně to nikdo nevěří, komu jsem to říkala osobně, všem to přijde až moc nereálné. Musím říct, že já když se koukla z toho okna a viděla jí, tak mi úplně zatrnulo, beze slova jsem odešla z místnosti plné lidí a pak jsem chvíli nemluvila. Po čase to člověk vstřebá, ale ten prvotní šok je něco. Jo, někdo mi třeba řekl, proč jsme to nevyfotila 😀 To bylo asi to poslední, co by mě v tu chvili napadlo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-16 13:27:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem se z toho tehdy po… asi půl hodiny jsem seděla jak bez života a pak jsem se z toho rozbrečela.
Ale to jsem byla ještě docela malá a nebyla jsem zvyklá.

Dneska když se mi něco podobného stane, tak pokrčím rameny a moc se u toho nevzruším, ale že bych vídala lidksé postavy co mi před očima zmizí běžně, to fakt ne… nemám halucinace.
Spíš jsem ale měla problém že mi duchové dupali po baráku, nebo mi mluvili po ucha, nebo na mě sahali v noci… teď mám na ně doma vysavač co je odstřelí pryč, takže mám klid a když se něco stane, tak vím že to není zlej duch, takže se nevzrušuju a spím.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-08-18 13:53:08
Ikona diskutujiciho
sipka

jj tady kousek od vesnice se prý stalo,že řidič zastavil stopaři.On nasedl,zapnul si pás,povídal si s řidičem,prostě normální člověk.No a najednou prý povídal,že děkuje za svezení a byl fuč.Sedadlo bylo prázdné a pás byl pořád zapnutý.Co ten řidič nevím,ale mně by asi kleplo.

Ikona diskutujiciho izairi 2020-08-16 09:26:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já vyfotila orby jen jednou,v jednom kostele v Portugalsku před osmi roky (to jsem ještě byla katolík).Jeden byl na bočním sloupu,druhý u vitrážového okna,a nejdřív jsem si jich nevšimla,protože byly bílé jako mlhovina.Ale třetí orb byl krásný,vznášel se kousek nad kostelní lavicí a měl azurovo fialkovou barvu.

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2020-08-16 10:59:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

duchové tady po smrti nemají co dělat mají odejit do jiné dimenze jednou mi kámoška volala že u ní doma straší duch třískaj dveře cosi jí schazuje věci a že se ji snaží všelijak děsit byl to novej dům a překvapivě levnej tak si koupila a jak mile se nastěhovala začali se dít ty divné věci jednou dokonce viděla postavu která se před ni rozplynula podařilo se nám zjistit že se jednalo o bývalého majitele co tam umřel a on nechttěl aby tam nikdo jinej bydlel že to je prostě jeho dům nechtěl svůj majetek opustit tak sem přišel do domu a hned sem citil strašně ledový vzduch a citil se hněv i toho ducha co mi říká at okamžitě vypadnu z jeho domu tak jsme si sedly a mluvili jsme o všem co se stalo tak sem nakonec řekl pokud to sním nepujde po dobrým budu ho muset vyhodit v tu náhle zase cosi spadlo tak vstanu a říkám odejdi odsud vím že lpíš na majetku co si tu vybodoval ale tvůj život zde skončil a majetek si sebou odnést nemůžeš sám si to už zjistil tam kam odejdeš se ti splní jakýkoliv přání a nebudeš cítit nedostatek on ragoval tak že se bojí co se stane z jeho majetkem až tu nebude ja mu řekl by si sem vyslán na zemi za jistým záměrem ne kvůli majetku zapomen na majetek to co se sním stane dál už není tva starost požádej konstruktivni síli vesmíru a anděli at ti ukáží cestu pak se začal vzdalovat pak nakonec odešel duchům je třeba řádně všechno vysvětlit pak odejdou

Ikona diskutujiciho Robin 2020-08-16 11:23:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se mi jednou stalo, že sem viděl přímo fyzicky ducha. Ale to se mi ukázal jen proto, že sem o to požádal. Bylo to ráno za denního světla po probuzení, moc hezká asi 30 letá žena s blond vlasy a velice širokým krásným úsměvem. Asi dvě nebo tři minuty se na mě usmívala..asi abych se nebál. A ležela přímo vedle mojí postele a obličej měla asi jen 50 cm odemně. I přesto sem jí velice zřetelně viděl a taky se na ní ty 2 – 3 minuty díval a vůbec sem se nebál. Zpětně mě mrzí, že sem se na ní taky neusmál nebo nezkusil promluvit. Byl to můj druhý nejsilnější duchovní pozitivní zážitek v životě.

Ikona diskutujiciho ginze 2020-08-16 13:25:02
Ikona diskutujiciho
sipka

To bych asi nedala, já jsem na ty duchy docela máslo. Jsem totiž zvyklá, že když už se mi doma něco objeví, tak to většinou dělá spíš naschvály a snaží se budit strach. Sice si člověk po čase zvykne, udělá rituály, které tu Aluška uveřejnila a pohodka, ale nějak nemám o taková setkání zájem…docela obdivuju lidi, co jsou schopní je běžně vidět a komunikovat s nimi.
Jsou lidi, kterým když zemře někdo blízký, tak ho prosí, aby se jim ukázal nebo dal znamení, a pak jim to udělá radost. Já to spíš mám tak, že dotyčného poprosím, at se mi raději ukáže ve snu, protože vím, že v bdělém stavu by mě to spíš děsilo…a to je na tom to hezké, že s konstruktivní bytostí se můžeš domluvit a ona bude tvé přání respektovat 🙂

Ikona diskutujiciho Robin 2020-08-16 14:32:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je Ginze právě ta vtipná věc 😀 …já bych z toho normálně dostal infarkt taky, ale právě sem v té meditaci požádal, aby to bylo během dne (za světla)…a zároveň, aby to nebylo ve snu (to je pro mě o ničem) a zároveň tak, abych z toho nedostal infarkt…a i když sem měl asi velké požadavky, tak je kupodivu všechny splnili 😀 , já ten zájem měl jen proto, že mě zajímalo, kdo to je. Jinak to taky vyloženě nevyhledávám.

Ikona diskutujiciho mif 2020-08-16 14:47:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek, souhlas. Až na orby. Orby /orbové/ jsou elementálové. Cizokrajné entity neřeším :-).

Ikona diskutujiciho NamurM 2020-08-16 15:36:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jj, když jsem zahlédl poprvé ´ duchy ´ tak jsem se málem pos.ral jak malej Bobeš. 😉 ono vidět je ve vší barevné kráse a nečekat to 🙏🏻😂😅 No jinak souhlas velikj s Pavlem. Dodnes se mi stavá, že ´ potkám ´ uvízlého, mnohdy ani neví, že již nejsou v naší realitě. Jen se diví, že je nikdo nevnímá. Chce to laskavý přístup a vysvětlit co jim stalo a že tam kam jeou , je fajn. Papev to popsal hezky.
🙏🏻😇

Ikona diskutujiciho mif 2020-08-16 22:27:56
Ikona diskutujiciho
sipka

2 NamurM: A zeptala ses jich? Oni se poserou spíš s tebou, protože nevědí, kde jsou. Že potkáš /jak píšeš/ „uvízlého“ ještě neznamená, že „uvízlý“ je. A buď si jistá, že svou realitu /nebo co si pod tím představují/ chápou. Nevědí, kam jdou. To je dogma. Laskavý přístup potřebuje každá entita, živá či mrtvá (na této i druhé straně).. Přeju ti jen dobré.

Ikona diskutujiciho NamurM 2020-08-17 19:45:48 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro MIf- no má zjušebist je taková, že někteří ví a někteří neví. A žádná entita není mrtvá. Píši pouze své zkušenosti, ne aby mne někdo urážel či zpochybňoval co vidím či slyším. Ani jsem nepsal, že ví kam jdou . A laskavost je Laskavost, i v tomto životě i na tomto webu ….. . Se nepos.ru. 😉🙏🏻 Jemnohmotný svět je velmi bohatý.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-17 21:39:53
Ikona diskutujiciho
sipka

,,v tomto životě i na tomto webu ….. . Se nepos.ru“
– NamurM 2020

Ikona diskutujiciho NamurM 2020-08-17 22:29:44 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem trochu tu nadsázku asi přehnal …. 😃 omluva…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-17 22:38:08
Ikona diskutujiciho
sipka

Klidně val dál, budou další citáty… Tenhle je epickej 😀

Ikona diskutujiciho NamurM 2020-08-18 07:04:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem měl už obavu, že to urazilo 🙏🏻🦄

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-18 09:58:41
Ikona diskutujiciho
sipka

pobavilo. já jsem už stejně splachovací 😀

Ikona diskutujiciho NamurM 2020-08-18 15:30:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bych moc nerad, aby jsi kvůli mě splachovale sebe….. 🤓
Tedy jestli tě nebaví tobogáb. 🤓

Ikona diskutujiciho tanco1 2020-08-25 22:56:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kamarat raz natocil v nemocnici malo to tvar kosy zlto cervenej farby ,potom to aj doma natocil
ale doma natocil v izbe take svetelne bodky jak svetojanske musky len male a v ten rok mu zomrela sestra,jun-cerven a hned nato po mesiaci na povale v rodinnom dome take buchoty jak s kladivom
aj ja mal skusenost kamoska nechala medailon u mna a ja si ho donesol k hlave a dakto zacal na ten medailon klopkat ale teda na retiazku toho medailonu a len vtedy ked som zavrel oci cez den taky sladko-kysly smrad jak na pohrebe a to sa stalo v septembri-zari a ona mi povedala ze jej otec zomrel v aprily-duben a pravdepodobne bol na to navazany,ale to video tej kosy mozem zohnat

Ikona diskutujiciho NoName 2021-02-02 08:54:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mam ještě čerstvý zážitek…teda jestli to bylo něco paranormálního to nedokážu rozeznat…včera 1.2.2021 jsem si zkoušela manipulovat s energií ale nešlo to…byl u nás menší ruch…no ale k tématu…tak po tom co sem pokusy vzdala, tak sem si lehla a cítila sem chlad v okolí nohy, no tak to sem si řekla že nám zase vypadlo topení a venku je zima, potom sem slyšela hlas který říkal něco ve smyslu ,,dobrý den“

Teď jsem si uvědomila že sem před tím či potom se rozezněla rána typu sněhová koule přistála na okno

Nevíte jestli to byl vůbec duch?

Ikona diskutujiciho Agrés 2021-07-29 14:37:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už minimálně 8 let vidím orby (z dřívější doby si je nepamatuji). Nejprve se mi to zobrazovalo jako jedna malá různobarevná jiskřička, která problikne před očima, ať už jsem koukala na nějaké osoby, nebo třeba něco psala a koukala do sešitu, ale postupně se začaly zvětšovat. Vždy vidím jen jeden a vypadá to stejně jako na obrázku v článku. Buď jsou takto fialkové nebo do modra, velikostně tak 1-2 cm, někdy je vidím třeba 5x za den, jindy vůbec. Nevidím je přímo v zorném poli, ale jsou vždy trochu v periferním vidění. Jednou se mi tedy povedlo vidět docela veliký (mohl mít přes 10 cm), který byl spíš do růžova, vedle hlavy mého přítele, a to zrovna když jsme se trochu hádali. 😀 Vysvětluji si to jako své ochranné bytosti a možná ta velká byla přítele? :D, ale zajímalo by mě, jestli náhodou někdo nemáte taky takovou zkušenost? 🙂
Jinak to zvětšování začalo, co jsem začala nosit krystal od Alušky 🙂 Doufám, že to ještě poroste 😀

Ikona diskutujiciho Sára 2023-01-11 06:29:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám čerství zážitek dnes jsem nespala rozsvitilo se světlo v kuchyni jsou tam dvě napojený na jeden vypínač ležim v obýváku v půl 2 ráno a najednou se jedno rozsvítí šla jsem to vypnout a nešlo to rozsvitilo se to druhy a první zhaslo,tak jsem musela vypnout centrální a ráno jsem zapla a rozsvitilo se obě

Ikona diskutujiciho Blanka 2023-02-22 18:39:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se jednou ukázal v bytě, kde jsem v tu dobu žila s přítelem (za nějakou dobu jsme se rozešli, nebylo to mezi námi v pořádku), smažila jsem tenkrát bedly, asi ve 22:30, a viděla jsem ho naprosto zřetelně projít z pokoje ke dveřím…myslím, že buď to byl dceřin “duchovní průvodce”, který jí tenkrát byl dost nablízku, nebo někoho poslal…i podle oblečení to tak mohlo být🤔, a nějakou dobu před tím spadl v koupelně z naprosto rovného a dost širokého rantlu ve sprše z ničeho nic sprchový gel…nikdy jsem nepochopila, jak a proč k tomu došlo…🤔😉

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek