Druhy duchů a strašidel, se kterými se můžeme setkat | 2. díl

18.8.2020 v Paranormální jevy 11

Bílá paní
Jedním z nejznámějších a nejslavnějších duchů je Bílá paní. Může vypadat krásně, svůdně, nebo přitažlivě a existuje mnoho důvodů, proč muži podléhají jejímu kouzlu. Tato krása však ukrývá její skutečnou podobu a ta se projeví, pokud zaútočí.Pak už není tak krásná, jak se na první pohled zdálo. Její skutečná vizáž je hrozivá a ošklivá. Vypadá mrtvolně, s propadlými tvářemi a temnýma očima. Její ruce jsou jako drápy.
Existují příběhy (možná pravdivé a možná přitažené za vlasy), které říkají, že dokonce unesla děti, nebo dospělé muže.
Je několik různých způsobů, jak vzniká Bílá paní. Jeden je, že spáchala sebevraždu kvůli zlomenému srdci a díky tomu navždy bloudí. Nebo ji zabil milenec, který ji zradil. Jsou mezi nimi různé ženy, s různými životními příběhy a trablemi, ale jedno mají společné: Všechny zemřely kvůli zlomenému srdci. Navždy bloudí, navždy se trápí.

Mlhoviny
V oblasti Paranormálního vyšetřování byl identifikován typ ducha, který nemá konkrétní vizuální formu a je to doslova oblak mlhy pohybující se prostorem. Na YouTube najdete stovky videí, která ukazují zachycenou formaci podobnou mlze.
Zdá se, že se tento typ ducha nedotýká podlah ani stěn, prostě se vznáší. Mohou mít černé, šedé, fialové, oranžové, růžové, nebo bílé barvy.
Někdy se v této podobě zjevují hodně nebezpeční a zlí duchové, jindy to mohou být naopak velmi dobří duchové jako elementární bytosti, andělé a duchové vesmíru.
O tom, jaký druh ducha jste vyfotili nebo viděli, vypovídá jednak vaše zkušenost či pocit (pokud jste senzibil), nebo jeho barva. Destruktivní duchové mají černé, hnědé, až šedé barvy. Dobří duchové jsou bílí, růžoví, zlatí. Přírodní duchové jsou zelení.
Mlhovinu můžeme vidět i na náhledovém obrázku u tohoto článku. V mlhovině lze rozpoznat světelnou postavu růžové barvy, s největší pravděpodobností jde o ducha elementárního, jednoznačně konstruktivního. Vlevo je druhý, v pozadí jsou další tři. Možná to je skupina víl na louce.

mlhovina – konstruktivní přírodní duchové

Zmrtvýchvstalý
Je to duch, který netuší, že je mrtvý, nebo někteří duchové dokonce věří tomu, že se jim podařilo vyhnout se smrti. Díky tomu se Zmrtvýchvstalý trochu liší od ostatních duchů. Vypadá stejně jako osoba, kterou byl v životě. Záměrně nikoho nestraší a není nebezpečný, ale může se naštvat, když se mu někdo nastěhuje do domu, ve kterém duch pořád bydlí a neví o tom, že je už dům volný. Zmrtvýchvstalý jedná přesně tak, jakoby byl naživu a nechápe, proč jsou některé věci jinak a už nefungují nebo nevypadají jako předtím.

Únosce
To je typ duchů, které nejvíce zobrazují hororové filmy. Jsou to ti, kteří hledají a poté ovládají někoho žijícího. Tito únosci převezmou život žijícího člověka, aby pokračovali v dokončení toho, co dělali, když zemřeli.
Bylo zjištěno, že tito duchové umí ovládnout i více lidí, dokud jejich úkol není hotov. Přesouvají se střídavě z jedné osoby na druhou.
Existuje mnoho teorií o tom, jak asi tito duchové našli cestu do našeho světa. První teorie je, že vyšli z hrobů poté, co byly tyto hroby narušeny, nebo zneuctěny. Možná byli připoutáni k předmětu, který milovali, když byli naživu. A pokud někdo vlastní tento objekt, je pravděpodobné, že ho začne pronásledovat připoutaný duch.
Obecně se však únosce zaměřuje na lidi, kteří otevřou určité kanály v aurickém poli a duchy do svého života i těla pozvou. Bývají to praktikující černé magie, vyvolávači duchů, nebo lidé co při všelijakých rituálech vzývají božstva a oslovují jiné nebezpečné entity. Únosce nemusí být mstivá duše zemřelého, ale nebezpečný démon, který dlouho čekal na svou příležitost.
Normální člověk se s tímto nepotká a není vystaven riziku.

Krvavá Mary
Krvavá Mary je populární legenda, o které většina lidí slyšela v pubertě a ti, kteří byli dost stateční (nebo spíš blbí), jí dokonce i vyvolali. Legenda má kořeny u britské královny a její posedlostí zabíjením lidí s protichůdnými názory a odlišným náboženským vyznáním. Byla katolička a chtěla, aby Anglie byla opět katolická země.
Moderní legenda je však trochu odlišná a velmi úzce souvisí s koupelnovými zrcadly. Krvavou Mary lze vyvolat, když se před zrcadlem provádí určitý rituál se svíčkou. Údajně se objeví v zrcadle strašidelná žena, někdy i s dítětem v ruce. Říká se, že je to duše ženy, která byla násilně zavražděna i s dítětem, ale teorií je více. Například že je to přímo výše zmíněná anglická královna Marie I. Tudorovna, nebo že jde o hraběnku Bathory, nebo že je to čarodějnice, která v dávných časech unášela ženy z vesnice, poblíž které žila.
O krvavé Mary je známo, že umí hodně vyděsit a ublížit i těm nejotrlejším lidem, protože je velice zlostná. Údajně se po vyvolání objeví v zrcadle pokrytá krví a pokud zaútočí, míří škrábáním na obličej, oči a krk. Je s podivem, že se vůbec najdou lidé, kteří takového ducha (nebo spíš démona??) pokoušejí. Rituál je o něco složitější, než ten populární návod co mezi puberťáky koluje. Ale ani tak to prosím nezkoušejte, co kdyby se vám to náhodou povedlo…

Poltergeist: Hlučný duch
Jsou to duchové, kteří chtějí upoutat vaši pozornost, vyděsit vás k smrti, vysát z vás strachem energii a tak ještě více zesílit. Tento druh ducha je všeobecně známý jako poltergeist a opět je to jeden z nejoblíbenější duchů mezi filmaři. Tvůrci filmů milují poltergeisty, protože jsou to duchové, kteří umí házet věci po místnosti, pohybovat věcmi, zvedat lidi a předměty.
Poltergeist nebyl nikdy člověk, je démonického původu. Nikdy nevidíte tohoto ducha přímo, ale uvidíte výsledky jeho běsnění.
Poltergeist se zaměřuje na lidi, kteří jsou v obrovském stresu, jsou týraní a dlouhodobě hluboce nešťastní. Jejich potlačený vztek, zlost a zoufalství je energie, která ho přitahuje a která mu dává sílu. Útokem na nešťastného zlomeného člověka duch získává energii pro své kousky.

Zlé duše
Technicky tento druh ducha vzniká ve chvíli, kdy umřela velice zlá osoba. Jsou to vrazi a podobní šílenci. Tento psychopatický duch je krutý a zlý bezdůvodně a dělá to proto, že může. Když tito lidé žili, byli zlí, krutí, sadističtí a ještě hůř.
Po jejich smrti se to nezměnilo, jejich zlá povaha se zachovává dál i posmrtně. Charakter člověka je vrozený a úzce souvisí s povahou a rezonancí jeho duše, proto se nedá přeučit ani poškodit, je daný!
Protože jsou tak zlí, někoho zabili a napáchali za života tolik zla, nepřejdou do světla a uvíznou ve světě duchů v temnotě, kde pokračují ve svém neřádstvu. Zlým lidem nikdy není dovoleno přejít do světla, nezaslouží si to a ani nemají potřebnou rezonanci, aby došlo k interakci energií a jejich přesunu. Jako duchové ovládají jiné síly, než když byli naživu a zneužívají toho.
Dobrým příkladem by byla nedávná smrt Charlese Mansona. Za života dělal strašné věci a bude v tom pokračovat i po smrti.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Emily 2020-08-18 11:37:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A modří jsou asi taky dobří, že? 😀

Teda, stejně vždycky nejvíce oceňuji, když zejména ty nepěkné potvory nedoplňuješ jejich obrázky a fotkami. Vždycky mi stačí zahlédnout nějaké hnusy když přecházím obývákem v televizi nebo na netflixu pitomou ikonu (achjo, ty seriály co tvoří… fujky.), tak už mě to potom děsí. Proto jsem tak ráda, že tvoje stránky jsou pro mě safe-zóna, kde se mi tohle nestane. 😀

Ikona diskutujiciho NamurM 2020-08-18 15:33:42 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Emili
To tedy štěstí, že nemám své pravé foto u komentů 🤓🤓🤓

Ikona diskutujiciho michaela 2020-08-18 16:06:14
Ikona diskutujiciho
sipka

alue, mozna by jsi mela odpoved na mou otazku… Kdyz byl muj tatinek maly, tak ve skolce za oknem videl nejaky prizrak. Byla to celocerna postava, jakoby strapata, spicate ruce. Jen tak tam stala a koukala na nej. Po cca 30 letech, kdy se přestěhoval na druhou stranu republiky a nastehoval se do nove postaveneho domecku, tak 2 noci za sebou tento stejny prizrak za nim prisel znova. Dupalo to, a kricelo na nej :to je moje místo. Tatinek se s tim sveril az ted po cca 30 lety. Nevis, co to mohlo byt? Byl vydeseny a nikdy na to pry nezapomene… Dekuji za odpoved.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-18 16:33:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli to řvalo že to je její místo ale vypadalo to jako démonická bytost, tak si říkám, kdo na tom místě dělal jaké magické kejkle, protože to není obvyklé, aby si temná bytost hájila konkrétní flek – leda by ji tam někdo připoutal. Tento druh černé magie znají židé.
Kdyby to byla duše, tak by neměla být černá a neměla by mít hnáty.

Ikona diskutujiciho michaela 2020-08-18 16:50:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue dekuji za odpoved. Vim, ze na tom místě se na strome obesil pan, ktery bydlel zde ve vesnici. Napadl me on, ale jestli rikas ze duse by nebyla cerna, tak nevim.. Navic tatinek je pokrteny, aniz by jeho rodina byla verici..

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-18 17:03:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahá, sebevražda, tak to je trochu jiná písnička. Sebevrazi uvíznou v astrální rovině a neotevře se jim světelný kanál nahoru. Postupem času ztratí energii a začínají ji sát z lidí kolem. A co nemá v astrálu konstruktivní energii, to zčerná. Přejde na destrukci. Čistě teoreticky to ten sebevrah být mohl, pokud byl už v astrálu dlouho, ale vaří se tu fakt jen čistě z teorií. Taky to mohl být nějaký démon po magičovi co tam někde kdysi bydlel.

Ikona diskutujiciho Lidara 2020-08-19 06:44:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co bílá paní z Rožmberka? O té se vypráví spousta povídek, ale prý byla po smrti hodná a zachránila svoje vnouče tím, že se někomu zjevila (možná to bylo jinak, už si to tak nepamatuji) a předpovídala, co se stane, když měla rukavice (modré povodeň, červené požár, černé úmrtí, bílé svatba). Docela mě zarazilo zjištění, že by zrovna ona měla být destruktivní

Ikona diskutujiciho Mirka 2020-08-19 12:02:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky si pamatuju, že se mi jednou v noci zjevil modrý přízrak v kápi a když jsem se lekla, tak vyletěl oknem. Potom ráno jsem na okně měla lidskou stopu. Od té doby jsem trochu zmatená jestli byl dobrý vzhledem k té modré barvě nebo si jen ze mě udělal srandu :D. A taky jsem ještě kdysi měla v pokoji tu starou velkou televizi, ve které často bouchalo a křupalo v noci, nebo nábytek. Dokonce když se zamyslím, tak i v té novější televizi někdy bouchlo. Stačilo jen vykouřit a byl klid :D.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2020-08-24 15:45:04 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento diel som nečítal no v prvom dieli si písala že ľudia ktorí veria na duchov sa delia na takých čo sa duchov boja a takých čo sa neboja. Je možné že na duchov neverím ale aj tak sa ich bojím? Teda bojím v zmysle že si netrúfam stráviť noc na strašidelnom mieste alebo cintoríne. Alebo keď zomrel niekto z rodiny tak som sa bál že príde ako duch a potom som bol zas sklamaný že neprišiel. No možno duchovia nejak cítia že sa nemajú ukazovať určitým ľudom aby ich nevydesili tak sa neukazujú teda aspoň tí slušní.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-08-24 19:04:38
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle toho co popisuješ na ně věříš. Nemůžeš se bát něčeho co není podle tebe reálné. To je jako říkat že nevěříš na dinosaury ale bát se přitom, že na tebe za rohem nějaký vyskočí – tak pak něho věříš 🙂

Ikona diskutujiciho SamuelPelc 2022-08-20 02:59:13 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No doufám že to je pravda hodně paranormálních aktivit je tu u mne o tom že duchove sou vážně v domě tak všechny otázky sou ano takže díky za více vědění o duchach PS. Mám pocit jako by mne něco teď dotklo myslím to vážně a teď sem něco slyšel scary PS tak díky za vedení něco mne štiplo wtf PS to myslím vážně tak díky čau

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek