Duchovní a mystický význam kávy

19.8.2023 v Zajímavosti 4

Od starověkých súfijských mystiků až po posvátné Etiopské rituály, káva již dávno zaujala své místo v očistných a posvátných obřadech po celém světě. Káva může zlepšit vaši náladu, odlehčit vaši energii a může pomoci také jako energetický stimulant, pokud se snažíte překonat nějakou překážku.Nejprve je nezbytné pochopit, že špatné energie jsou přítomny všude a mohou ovlivnit naše životy různými způsoby. I když si to neuvědomujete, možná s sebou nosíte špatné energie a necháváte je za sebou, ať jste kdekoli, včetně vašeho domova.
Tyto energie mohou potlačovat dobré události ve vašem domě a bránit vašemu úspěchu, pokroku a psychické pohodě. Čištění vašeho domova znamená zbavit se destruktivní energie a vytvořit příznivou atmosféru pro prosperitu a zesílení vlivu konstruktivních sil. Svůj domov byste měli očišťovat pravidelně, protože špatné energie se v domě postupně sčítají. Nosí vám je návštěvy, nosíte si je zvenku, nebo vznikají jako vedlejší odpadní produkt ve chvílích, kdy jste psychicky rozrušení, nebo máte slabou chvilku a napadají vás katastrofické a děsivé věci. Vznikají také při hádkách a nehodách.
Tato špatná energie může přinášet smůlu a trápení, která brání vašemu úsilí uspět v životě. Je mnoho metod jak to můžete dělat, některé jsou silnější a jiné jsou spíš vhodné pro průběžné dočištění, nebo osvěžení.
Pro zlepšení a zvýšení energie v prostoru postačí zkrátka jen – koho by to napadlo, viďte – uvařit si kávu a nechat její aroma prostoupit pokojem.


Duchovní vliv kávy
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je káva po celém světě tak moc populární? Její aroma v člověku navozuje pocity pohody a klidu. Tím, že se lidé aromaterapeutickými účinky kávy zklidňují, se zvyšují i jejich vibrace. Káva se tak stává nejenom společníkem pro příjemnou odpolední pauzu, ale také člověku pomáhá doplnit energii, ne jenom tu fyzickou.

Ať už potřebujete odstranit emocionální blokády, čerpat nové kreativní nápady nebo generovat motivační energii pro důležitý projekt ve škole nebo v práci, káva nabízí některé překvapivé metafyzické výhody.

Káva aktivuje krční čakru. Chcete mluvit na schůzkách, ale nikdy se nepřinutíte otevřít ústa? Možná jste se nedávno dostali na seznamovací trh a zjistili jste, že u vašich schůzek vzniká spousta trapných chvilek ticha. Pokud míváte problém se vyjádřit, uvařte si doma kávu a nalijte ji do malé lahvičky. Krátce před tím, než se od vás bude vyžadovat výkon, si kávou namažte krční čakru, která se touto frekvencí posílí.

Když umístíte prodyšný pytlík plný čerstvě upražených kávových zrn do svého meditačního prostoru, nebo do pracovny, aroma kávy zvýší vaši koncentraci a napomůže vám k hlubšímu soustředění. Můžete ji dát do hezké sklenice,  nebo dokonce vytvořit „zenovou zahradu“, ale místo písku tam nasypete kávu.

Káva  může pomoci k odstranění mentálních a duchovních blokád a k povzbuzení toku vaší energie. Pokud něco potřebujete překonat, uvařte silnou kávu a potřete si s ní spánky a srdeční čakru. Pak tomu dejte vše, co máte.

Duchovní historie kávy
Káva má dlouhou historii spojenou se spiritualitou a meditací. Předpokládá se, že první lidé, kteří konzumovali kávu, byli jemenští súfijští mystici, kteří ji používali, aby zůstali vzhůru během svých modliteb a meditací. Káva je také spojena s náboženstvím a pohanstvím díky své schopnosti sbližovat lidi.
Mystici v Jemenu používali kávu, aby posílili své duchovní spojení s Bohem při recitaci posvátných zpěvů. Káva se také sdílela ve společné misce a předávala se ve skupině.

Káva byla dlouho považována za posvátnou a používala se k lepšímu soustředění i při modlitbách v klášterech. Zatímco někteří katolíci v 17. století věřili, že káva získala své účinky od zlých sil, papež Klement VIII. rozhodl, že je nápoj dobrý (poté, co si kávu vyzkoušel, samozřejmě). Káva se od té doby používala v kostelech, dokonce i při rituálech přijímání, když nebylo k dispozici víno.
V církvi je šálek kávy považován za gesto pohostinnosti. Je to regenerace pro ty, kteří jsou chladní a unavení. Je to také nabídka k trávení času, pozvání být spolu. Káva pomáhá tvořit komunitu.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Jana 2023-08-19 08:20:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musím skúsiť to potretie si krčnej čakry kávou, ale predpokladám, že ide o čistú čiernu kávu (možno osladenú cukrom/medom) bez mlieka. Inak odkedy som tu čítala o veštení z kávy, tak rada sa pozriem občas do kávy blízkym (keďže mne nie vždy káva urobí dobre na žalúdok, preto ju pijem len sporadicky). Niekedy sú tie obrazce naozaj reálne, naposledy pred pár dňami som v priateľovej šálke s dopitou kávou videla naozaj dosť reálne zobrazenie bosorky na metle, dokonca jej aj trčal veľký nos spoza klobúka. V ten deň mu zavolala jeho mama, takže to možno nebola náhoda 😀

Ikona diskutujiciho jindřich desátý 2023-08-19 10:01:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli si někdo bude chtít posílit čakru kávou tak ji určitě sladit nebude. Lepil by mu potom krk.

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-08-19 10:02:40 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek 🙂 Já se snažím naučit věštit z hrníčku po kávě a občas jsou tam zajímavé obrázky.

Ikona diskutujiciho Derek 2023-08-19 14:40:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky. Zrovna to čtu u kafe, tak mi to přišlo vhod.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek