Duchovní síla koček

6.10.2021 v Zajímavosti 8

Není zajímavé, že se lidé dělí na milovníky koček a milovníky psů? Jako by mezi oběma skupinami milovníků domácích mazlíčků bylo něco tak naprosto odlišného a neslučitelného. Jako by z pohledu lidí byly kočky a psi ze dvou různých planet.
Během svého dětství a dospívání jsem se považovala za opravdovou milovnici psů a na kočky mi v srdci nezbývalo vůbec žádné místo. A přesto jsem teď, o tucet let později, do koček naprosto a bezmezně zamilovaná.Asi před pěti lety mě vesmír jemně postrčil na duchovní cestu tím, že mi do cesty postavil řadu těžkostí a výzev, abych začala pracovat se svou stinnou stránkou a znovu se spojila se svým vyšším já. Od té doby si můj dům vybraly dvě nádherné černobílé kočky.
Nyní vím, že tyto kočky vstoupily do mého života, když jsem se více spojila se svou intuicí a mimosmyslovými schopnostmi. Do té doby jsem tyto své vlastnosti podvědomě ignorovala nebo potlačovala.

Od pradávna byly kočky uctívány jako bohyně, nabo naopak zahrnovány jako démoni. Zdá se, že v průběhu dějin k nim lidé měli vztah plný lásky i nenávisti. Mnoho mocných starověkých civilizací si koček velmi vážilo. Egypťané měli dokonce vlastní kočičí bohyni jménem Bast, o které se věřilo, že chrání domácnost před škodami. Bast byla uctívána jako bohyně hojnosti, plodnosti, magie a měsíce.
Staří Řekové a Římané spojovali kočky s plodností a měsícem a v Indii kočky symbolizovaly porod. Teprve s rozšířením křesťanství ve středověku byly kočky démonizovány a staly se symbolem temnoty a černé magie.
Proč došlo k tak drastické změně v lidském přístupu ke kočkám? Domnívám se, že to souvisí s typickými vlastnostmi koček i s vlastnostmi, které jim lidé přisoudili.

Kočky jsou od přírody velmi nezávislé a houževnaté. I když je člověk opustí, mají vrozenou schopnost přežít ve volné přírodě. Kromě toho se nepřizpůsobují člověku, aby se mu zavděčily. Kočky jsou od přírody půvabné, elegantní a je v nich obsažena určitá tajemnost. Dobře vidí ve tmě a rády se pohybují v noci.
To je možná jeden z hlavních důvodů, proč si lidé začali kočky spojovat s čarodějnicemi a černou magií. Koneckonců tma je místem, kde se skrývá náš strach. Tma znamená neznámé a nadpřirozené, což může být pro lidi vnímáno jako nebezpečné.

Kočky také představují ženské vlastnosti, které byly po staletí potlačovány a zesměšňovány patriarchátem. Kočky jsou symbolem tajemné a silné ženy a odjakživa se věřilo, že symbolizují intuici, mimosmyslové schopnosti, smyslnost, léčitelství, magii a tajemství.
Věří se také, že kočky mají díky své schopnosti komunikovat s duchovním světem moc chránit své lidi. Kočky chrání domov před vetřelci a zlými silami svou mimořádně silnou aurou. Dokážou rychle odehnat zlé duchy a vyčistit domácnost od destruktivních energií.
Mít kočku jako domácího mazlíčka vás také může ochránit před černou magií a magickými útoky. Kočky mají tak vysokou vibrační energii, že už jen jejich přítomnost vás může ochránit před něčími zlými úmysly.

Kočky mohou také působit jako strážci nebo duchovní průvodci a přinášet důležitá poselství z vyšších sfér. V případě, že jste měli mimořádně silné pouto se svou kočkou, která zemřela, je docela možné, že se stala vaším strážcem v duchovní říši. I když pro to neexistuje žádný důkaz, je to pro každého milovníka koček nesmírně uklidňující myšlenka.
K tomu, abyste se od kočky něco naučili, však opravdu nemusíte mít kočku jako svého duchovního průvodce. Pozorování vaší domácí kočky, nebo jakékoli jiné kočky, vám také může pomoci získat cenné poznatky.

Kočky jsou bezvýhradně samy sebou, především nás učí, abychom používali svou sílu a nenechali nikoho, aby drtil našeho ducha nebo, nás nutil cítit se méněcennými. Připomínají nám, abychom na první místo kladli své vlastní potřeby a vždy si kryli záda.
Kočky po celé věky symbolizovaly temnotu, mimosmyslové schopnosti, ale i fyzickou sílu a instinkty potřebné pro přežití. Možná bychom se od nich mohli také učit, jak překlenout propast mezi fyzickým a duchovním světem. Možná je na čase, abychom začali přijímat svou vlastní temnotu a stinnou stránku. Možná je na čase, abychom se všichni znovu spojili se svou vnitřní bohyní a objevili v sobě plamen tajemství, který byl po staletí téměř vyhaslý mocí patriarchátu.

Kočky nás také učí uvolnit se a nebrat život tak vážně. Jejich pohodový způsob bytí nám připomíná, abychom nevyčerpávali své drahocenné energetické rezervy starostmi o maličkosti. Přinášejí nám poselství, že vše je skutečně v pořádku, a i když to možná nevidíme, existuje božský plán a vyšší záměr.

Pro mě osobně je nejdůležitější lekcí, kterou jsem se od svých dvou černých koček naučila, být v přítomnosti a užívat si prostých radostí života. Činnosti, jako je procházka, jídlo nebo spánek, nám mohou přinést nesmírnou radost, pokud se nerozptylujeme destruktivními myšlenkami a emocemi. Ať už věříte v sílu koček, nebo ne, není pochyb o tom, že mají neuvěřitelně uklidňující a harmonizující účinek na každého, kdo je v jejich blízkosti. Pohlazení kočky může působit jako terapeutické léčebné sezení.

Až budete příště hladit kočku, ucítíte, jak se z vás rozpouští veškerý stres a jak z vašeho těla odchází veškerá špatná energie. Uvolněte se za zvuku jejich vrnění a ponořte se do pocitu čistého blaha, který vás ovládne. Budete se cítit harmonicky a vaše mysl bude v klidu.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-10-06 04:10:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No ani s tými Egypťanmi a uctievaním mačiek to nebolo tak rúžové ako si ľudia predstavujú. Totiž Egypťania boli posadnutí mumifikáciou mačiek a pri vykopávkach sa našlo obrovské množstvo mačacích múmií z ktorých boli urobené hlinené sošky a ich skúmaním sa zistilo že mačky chovali vo veľkom len za účelom mumifikácie a v soškách bolo častokrát len zabité malé mača. Takže mačky to mali ťažké už v tých dobách, aj keď boli ,,uctievané“. To je zase synchronicita nemohol som nadránom spať tak som si išiel aspoň po chlieb s medom vrátim sa do izby a počujem mňaučanie, vbehla mi tam mačka, žije v byte ale do izby takto už dávno nevbehla a hneď je tu článok o mačkách. Tak som ju vyniesol, ešte že som nemal ruky moc od medu inak by som ju našiel ráno ,,mumifikovanú“.

Ikona diskutujiciho Sin Le Noble 2021-10-12 00:00:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych se tady kočky trochu zastal mariane. Myslím, že ve starém Egyptě to byl symbol bohyně Lásky Bastet , ženské energie, jak se píše v článku.
Kočka je faj, pes taky a nejvíc oba spolu(harmonie), proč to často nejde v životě bude asi člověkem, nedostatkem té ženské energie, která je nyní na vzestupu, aby se to tady trochu vyrovnalo. Staré zvyky jsou dávné, ale ne debilní. Tvoje zdůvodnění: Dneska si jdu nabalzamovat kočku, dělaj to všichni, to asi ne? Myslím, že cítili ke kočkám úctu, jako k symbolu lásky – ženské energie, aby ve spojení s tou mužskou byla v rovnováze Láska.
Mě kočičí vrnění uklidňuje, jestli se k ránu budíš, pár článků níž máš návod co s tím(teda jenom jestli to neděláš rád)čínská medicína, nebo zkus tu kočku.
Tohle jsem našel na Wiki: Laskavá Bastet byla ztělesněním rafinované ženskosti. Tak jako u každé ženy či kočky, v jejíž podobě bývala zobrazována, i u Bastet se za klidem a laskavostí skrýval nevyzpytatelný temperament, který ji mohl změnit v obávané stvoření. Bohyně, která byla běžně považována za ochránkyni lidstva, byla v takovém případě ztotožňována s jiným božstvem – bojechtivou lví bohyní Sachmet.

Bastet představovala hodnou a laskavou bohyni, zároveň však mohla mít i rozzlobené, někdy až kruté chování. Proto byla rychle ztotožněna s příbuznými lvími bohyněmi. S „Mocnou“ Sachmetou vytvořila jediné božstvo, jehož byla mírumilovnějším podobou, zatímco Sachmet představovala obávanější složku. Bastet-Sachmet byla obrazem ideální ženy – zároveň přitažlivé i nebezpečné, matky, přítelkyně i milenky, která mohla být něžná i krutá.

Propojení obou kočkovitých šelem bylo tak silné, že na některých zobrazeních je lze jen těžko rozlišit. Na rozdíl od Sachmety, která představovala spalující Slunce, byla Bastet i dobrá a laskavá. Proto je na zobrazeních zachycována s úsměvem.

Ikona diskutujiciho Pavel 2021-10-06 12:45:45 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek.

Ikona diskutujiciho mif 2021-10-07 22:54:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za krásnou, pravdivou a dojemnou úvahu. Přetlumočím ji našim kočkám (pokud mě uznají za sobě rovného) 🙂

Ikona diskutujiciho Linda 2021-10-21 21:29:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když mají lidi kočky v bytě, tak to ještě jde. Na vesnici je to horší. Volně pobíhající kočky loví, co jim přijde pod ruku. Tu ptáka, tu ještěrku, tu slepýše, čolka v zahradním jezírku apod. Jdou i po čmelácích a po motýlech. Všechno má svůj rub a líc.

Ikona diskutujiciho Janaz 2021-10-23 23:05:36
Ikona diskutujiciho
sipka

A to je zlé? Ty žiješ zo vzduchu? Či tvoju potravu ti zabijú druhí, aby si tu mohla odsudzovať mačky, ktoré lovia osobne?

Ikona diskutujiciho Akimo 2023-02-08 18:14:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hezký článek, mě kočka pomáhá s meditacemi. 😀

Ikona diskutujiciho Fu Xing 2024-02-24 16:23:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj mam dotaz jsem teď nově v bytě s kočkou ktera není moje ..
Nechce ke me jit a divně se na mě dívá přesněji nademe.. mam aktivované čakry mohla by číča vidět nademnou propojení s vesmirem a nebo mam nad sebou nějakou entitu. ? Věděla by jste Alue ? Děkuji moc

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek