Duchovní význam bílé kočky

14.4.2023 v Symbolika 7

Bílé kočky, které tvoří pouze 5 % celkové populace koček na světě, jsou rozhodně vzácné. A díky svému nápadnému vzhledu jsou bílé kočky mezi majiteli domácích mazlíčků velmi oblíbené.

Čím jsou bílé kočky výjimečné
Nádherná bílá srst, krásné oči a podmanivé rysy nejsou to jediné. O bílých kočkách se traduje, že jsou jedny z nejinteligentnějších. Mají také velmi klidnou a příjemnou povahu. Bohužel jsou však tyto druhy často hluché právě kvůli genům, které vytvářejí jejich bílou barvu srsti.Existuje spousta bílých plemen koček, například orientální cizokrajná, angorská, cornish rex, turecká van a nejžádanější z nich, perská kočka.

Duchovní význam bílé kočky
Obecně jsou spojovány s čistotou, prosperitou a léčením. Představují také ženskost, plodnost a znovuzrození. Jsou také symbolem štěstí. V Japonsku je populární figurka bílé kočky, která se nazývá Maneki-Neko, která svému majiteli přináší štěstí.

V severské mytologii má Freya, bohyně lásky, dvě obrovské kočky, které pohánějí její magický vůz. A podle velšské legendy Ceridwen, bohyně moudrosti, používá své kočky k vykonávání svých pozemských prací.

Co znamená, když náhodou potkáte sněhově bílou kočku
Přicházejí k vám dobré věci: Tato kočka vám říká, že k vám přichází štěstí. Přináší konstruktivní energii a prosperitu osobě, za kterou přichází.
Pokud zrovna procházíte těžkými časy, je to znamení, že to bude dobré. Možná jste čekali na peníze, nebo jste vyhlíželi povýšení. Nebojte se, jen buďte trpěliví.

Peníze: Bílé kočky jsou obecně spojovány se štěstím. Pokud tedy zahlédnete bílou kočku, může to znamenat, že peníze jsou na obzoru. Mohou pocházet z vaší současné práce, z podnikatelských záměrů, může to být i nenadálé překvapení, či dar. Pokud chcete být při penězích i nadále, velmi dbejte o to, abyste vydělávali peníze čestně, poskytovali kvalitní zákaznický servis a s čistým záměrem který je obecně společensky prospěšný, protože bílá kočka je dobrá duchovní bytost, má spojení s duchovním světem a konstuktivní duchové vám budou pomáhat i nadále. Nesmíte ale nikde udělat žádnou botu.

Znamení nové éry: Nejste si jisti, zda přijmout novou příležitost, nebo ne? Bílá kočka vám může zprostředkovat duchovní osvícení, abyste se dali do nového začátku. Setkání s tímto zvířetem vám může říkat, abyste přijali změnu. Ujistěte se tedy, že tuto dobrou příležitost nepropásnete.
Změna je v životě klíčová pro váš osobní rozvoj. Umožní vám zažít nové věci a získat dovednosti, které můžete využít ve svém budoucím úsilí. Nezůstávejte proto u průměrnosti a dejte si prostor k růstu, abyste mohli zrát a sílit.

Buďte ve svých plánech strategičtější: Bílé kočky jsou vysoce inteligentní tvorové. Je to pro vás připomínka, abyste byli ve svých cílech strategičtí, abyste jednali moudře a rozvážně. Stejně jako bílé kočky musíte své kroky plánovat dopředu. To je zásadní, zejména pokud zrovna řešíte obchodní vztahy. Své jednání nezakládejte na emocích, ale spíše na intelektu.

Svoboda, jak emocionální tak i mentální: Bílé kočky jsou spojeny i se svobodou. Existuje legenda, která praví, že tato zvířata zůstala věrná své barvě, aby si zachovala svou nevinnost a žila život, který není nijak potlačován ani omezován.
Bílé kočky také můžete přivolat jako duchovní průvodce, když máte znepokojivé myšlenky, nebo potřebujete duševní či citovou svobodu. Často je nejlepší cestou odpuštění.

Odpočívejte: Protože tato zvířata žijí především v duchovní sféře, většinu dne spí, aby se mohla ponořit do astrální dimenze. Pokud narazíte na bílou kočku, může to být jednoduché znamení, abyste si oddechli. Odpočiňte si a vyspěte se, abyste mohli načerpat síly na další aktivity.

Znamení ochrany: Přestože jsou bílé kočky většinou plaché, jsou velmi ochranářské. To platí i v duchovní rovině. Bílá kočka v sobě skrývá mocnou duchovní energii, která vás chrání. Je však třeba vzít v úvahu, že nahodilé krátké setkání s bílou kočkou vás automaticky neochrání před smůlou.
Pro získání a udržení ochrany od bílé kočky je důležité dělat dobré věci a být konstruktivní. Buďte pokorní.

© aluska.org 2023

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Gizmo 2023-04-14 09:08:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásný článek 🙂 děkuju

Ikona diskutujiciho Janička Kováříková 2023-04-14 09:11:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě na kočkách nejvíc fascinují právě černé a bílé. Cokoli mezitím je krásné ale… prostě tyto dvě strany spektra v sobě něco mají, nevím jak to popsat. Jakoby něco trochu nadpozemského. Nevím, jestli to dělají ty jejich oči, nebo je v tom něco jiného. Ragdoll mi úplně učaroval, protože má velké modré oči a to už opravdu působí jako zvíře z jiného světa.

Ikona diskutujiciho Petra 2023-04-14 11:44:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bílou kočku Kao Mani má už několik let moje sestra, ale co tak pozoruji, štěstí (ani peníze, což rozlišuji !) jí nepřináší. Kočka je velmi elegantní – aristokratka, vypadá jako z reklamy na Gourmet žrádýlko 🙂 A je to asi nejmazanější kočka co jsem kdy měla možnost vidět. Není vůbec mazlivá. Bohužel je u sestry nešťastná, jelikož je neustále zavřená doma (venku se okamžitě nachladí a pak kašle a to dokonce i v létě, NEVíM, možná nemá konstituci na naše podnebí?), takže má obrovské sklony utíkat. Švagr jí přezdívá „Kájínek“. Ve svých zdrhacích plánech je neuvěřitelně vynalézavá. Ona okamžitě i na druhém konci baráku cítí kde je nějaká škvíra (pootevřené okno, dveře, cokoliv) a už se tam žene. Nedávno se stalo, že zdrhla ven přes střechu naprosto nepochopitelným způsobem – barák je vyhořelý, v jedné místnosti není vůbec strop a právě tamtudy „nějak“ (nechápu jak, nejnižší trám je tam cca 2,7 metru vysoko! – spiderman? ) se musela dostat na půdu, odtamtud prohořelou dírou ve střeše ven a z té střechy zase ještě musela skočit z prvního patra, což je docela dost metrů… No prostě je chytrá a obratná jako opice. Další kočky (sestra má celkem 4) všechny naučila otevírat dveře 😀 Sestra říkala, že kdyby to věděla, že bude doma dělat takový bordel, tak by si fakt hodně rozmyslela zda se jí ujmout (naše babička ji jako odrostlejší kotě našla přejetou u silnice a zachránila ji). Je to ausgerechnet to plemeno co mívá každé oko jiné barvy, ale ta sestřina teda má oči normální, dost možná je to kříženec. Údajně (neověřeno) se tyhle kočky dožívají pouze cca 6-7 let.

Ikona diskutujiciho Sagali 2023-04-14 22:22:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cez Veľkú noc sme boli na návšteve a tam sa práve rozprávalo o mačkách a bolo povedané že ak vidíme trojfarebnú je to určite mačka .. ak dvojfarebnú je to kocúr. Je to pravda?

Ikona diskutujiciho Liv 2023-04-15 15:34:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Dvojfarebné môžu byť aj mačky. Ale trojfarebný kocúr nie. Takže ak vidíte trojfarebnú mačku, tak je to určite mačka. Ale pre presnosť existuju veľmi veľmi výnimočné genetické mutácie kedy je aj kocúr trojfarebný, ale takého len tak na ulici nestrenteme.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2023-04-15 11:08:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na dedine je veľa bielych kocúrov ale majú tmavý fliačik obvykle na hlave a chvoste tak neviem či sa to tiež počíta za bielu alebo už dvojfarebnú. Čisto bielu som snáď ani nevidel, nadivoko asi taká neexistuje keďže sa to rôzne pári medzi sebou vždy zdedia nejaký ten fliačik.

Trojfarebnú mačku si moc neviem vybaviť ale vlastne áno jedna malá polodivoká k nám pred rokmi chodievala, vyzerala nič moc akoby stále nachladnutá, spávala v kvetináči s tujou. Dalšiu oveľa krajšiu som stretával na cintoríne. Takže na tom že ,,ak vidíme trojfarebnú je to určite mačka .. ak dvojfarebnú je to kocúr“ môže niečo byť ale je aj veľa dvojfarebných mačiek.

Ikona diskutujiciho Heretik 2023-04-17 14:49:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V Číně, maoshen spirituální kočky patří ke kategorii víl. Ale jsou to pořád šelmy, nesnesou se jen tak s každým.
Vynikají jako spojenci v jakémkoliv druhu magie. Spojence si zásadně vybírají ony. Nedám na ně dopustit.
Pozor na maojing, to jsou spíše démonky. Ne vždy.
„Některé bestie jsou lepší než lidé, někteří lidé jsou horší než bestie.“

V Japonsku, https://en.wikipedia.org/wiki/Nekomata
A pointa: český státní erbovní lev je přesně nekomata (ocas rozdělený v polovině délky).

Na barvě chlupů koček tolik nezáleží, zejména když mají vysokou úroveň s vyvinutou schopností brát na sebe lidskou podobu.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek