Elitní mašinérie za Gretou Thunberg

3.9.2022 v Zprávy 19

Pohled na mocnou, elitou podporovanou mašinérii, která stojí za Gretou Thunberg, a na skutečný program jejího světového turné.
Během několika měsíců se Greta Thunberg stala z osamělé dívky, protestující před švédským parlamentem, mezinárodním fenoménem. Ačkoli se v masmédiích zdá, jako by k tomuto raketovému vzestupu došlo organicky, není to vůbec pravda.Za Gretou stojí velká mašinérie, která je řízena významnými mezinárodními aktéry a je podporována velkými finančními prostředky. Tato PR mašinérie umožnila Gretě dostat se na obálky časopisů, stát se předmětem tisíců novinových článků a zároveň se nechat fotografovat se světovými vůdci a přednášet v elitních organizacích, jako je OSN.

Ačkoli Greta může být skutečně znepokojena osudem planety, její poselství je pečlivě připraveno těmi, kdo ji ovládají, aby vyvolalo specifickou reakci mladých lidí. Stručně řečeno, Greta je tváří velkého marketingového schématu – přísně koordinovaného mezinárodního úsilí prodat globální oteplování specifickou optikou: Strach, panika a naléhavost.

Než budu pokračovat, musím zdůraznit, že nejsem ani „popírač klimatu“, ani „klimatický aktivista“. To není můj obor. Nikdy jsem neanalyzoval žádná data týkající se změny klimatu a jejího vztahu k lidské činnosti. Nejsem zdaleka kvalifikovaný k tomu, abych se k této problematice vyjadřoval, takže to neudělám.
Mým oborem jsou masmédia a jejich vztah k moci. Masmédia se používají k formování a utváření názorů veřejnosti. Vzestup Grety na mezinárodní výsluní je jasným případem „nastolování agendy“, které je definováno následovně:

Nastolování agendy je vytváření povědomí veřejnosti a obav o významné otázky prostřednictvím zpravodajských médií. Nastolující agenda, neboli agenda-setting, je způsob, jakým se média snaží ovlivnit diváky a stanovit hierarchii převahy zpráv. Většina výzkumů o agenda-settingu vychází ze dvou základních předpokladů:
1. tisk a média neodrážejí realitu, ale filtrují ji a utvářejí
2 soustředění médií na několik málo otázek a témat vede k tomu, že veřejnost vnímá tyto otázky jako důležitější než ostatní témata.

Tato obálka se vám například pokouší podsunout představu, že je Greta budoucí světový leader. Pokud jste si také položili otázku, co je tak zajímavého na autistickém dítěti, které plácá naivní nesmysly, odpověď je nic. Je to jen masmediální kampaň, která sleduje jiný účel.

Většinu médií vlastní několik megakorporací, což elitě velmi usnadňuje nasycení světa určitým poselstvím. A raketový vzestup Grety je výsledkem tohoto druhu nasycení médií. Celé její hnutí je vlastně nepopiratelným důkazem extrémního dosahu a moci masových médií v dnešním světě, která jsou schopna vytvořit světová hnutí z ničeho.

Programování masmédií je obzvláště účinné na ty, kteří si nevypěstovali vyhraněný smysl pro kritické myšlení – zejména na mladé lidi. A fenomén Greta byl šitý na míru právě této specifické demografické skupině.
Zde je pohled na vzestup Grety:

Rodinná pouta
Mladá Greta pózuje se svými slavnými rodiči pro časopis. Všimněte si jednookého znamení, které udělaly obě děti:

Otcem Grety Thunberg je herec Svante Thunberg, jehož otcem je herec a režisér Olof Thunberg. Její matkou je slavná operní pěvkyně Malena Ernman, která se stala celebritou v pěvecké soutěži Eurovize v roce 2009. V roce 2010 byla Ernman švédským králem Karlem XVI Gustavem jmenována Hovsångerskou – „dvorní pěvkyní“.

Malena na Eurovizi 2009. Všimněte si znaku s jedním okem. Také Eurovize byla vždy čistou propagandou okultní elity.

Níže je Malena Ernman na obálce časopisu Vi. Citát pod jejím obličejem říká: „Všichni prodáváme své duše ďáblu“.

V roce 2017 získala Ernman cenu WWF „Hrdina životního prostředí“ za „angažovanost v klimatické problematice za posledních několik let“. O rok později je šestnáctiletá dcera Ernmanové viděna, jak protestuje před švédským parlamentem. Začíná dokonalá bouře.

Vzestup na výsluní

Greta vyfotografovaná během své první klimatické stávky:

20. srpna 2018 seděla Greta Thunberg před švédským parlamentem s nápisem „Školní stávka za klima“. O čtyři dny později vydala její matka knihu Scény ze srdce.

Obálka knihy Scény ze srdce.

Kniha je napsána jako „rodinná autobiografie“ a pojednává o různých problémech, například o Gretině Aspergerově syndromu, který Ernmanová popisuje jako „superschopnost“. V jedné bizarní pasáži Ernman uvádí, že Greta skutečně vidí oxid uhličitý vycházející z vozidel a budov.

Perfektní načasování mezi Gretinou stávkou a vydáním knihy nebylo náhodné. A Gretina stávka rozhodně nezůstala bez povšimnutí.

Právě v den první stávky byla na facebookové stránce We Don’t Have Time – sociální sítě pro změnu klimatu“, zveřejněna Gretina fotografie. Stránku spravuje Ingmar Rentzhog – specialista na finanční marketing.

Rentzhog při stávce za klima.

Rentzhog je také předsedou Global Utmaning Board, think tanku, který „podporuje udržitelný rozvoj v rámci sociálního, ekonomického a environmentálního rozměru“. Global Utmaning Board založila švédská politička a ekonomka Kristina Perssonová, která je dcerou miliardáře a podnikatele Svena O. Perssona.

Příběh Grety, podpořený touto mašinérií, si získal intenzivní a okamžitou pozornost médií ve Švédsku a brzy poté i po celém světě. Po několika měsících týdenních stávek si Greta vzala roční volno od školy, aby se mohla věnovat výhradně problematice změny klimatu, a vydala se na turné po evropských městech.

Během těchto akcí byla často spatřena žena, která Gretě „radila“: Luisa-Marie Neubauer.

Luisa-Marie Neubauer s Gretou.

Neubauer je členkou ONE Campaign, organizace řízené Billem Gatesem a Bonem, která je z velké části financována Nadací Open Society Foundation George Sorose.

Na stránkách „fact-checking“ agentury Associated Press se v článku s bizarním názvem „Klimatická aktivistka Greta Thunbergová nemá průvodce“ tvrdí, že Luisa-Marie Neubauerová neslouží jako „handlerka (průvodce)“ Grety. Přesto připouští, že Neubauerová je s mocnou skupinou, financovanou Sorosem, spojena. Zde je úryvek zmíněného článku:

Podle webových stránek Nadace Billa a Melindy Gatesových, „vznikla kampaň One v rozhovorech mezi Billem Gatesem a Bonem na počátku roku 2000 o potřebě lépe informovat Američany o extrémní chudobě ve světě“. Kampaň One má vazby na Sorose, zakladatele a předsedu nadace Open Society Foundations, která pracuje na budování demokracií.

Brooke Havliková, komunikační pracovnice v Open Society Foundations, agentuře AP řekla, že tato organizace věnovala od roku 2011 kampani One 10 milionů dolarů.
-zdroj  AP, Klimatická aktivistka Greta Thunbergová nemá žádného „průvodce“.

Díky těmto mocným konexím Greta raketově vystoupala na světovou scénu. Vystupovala na přednáškách Teda X, v Evropském parlamentu, v OSN a byla dokonce nominována na Nobelovu cenu. Setkala se také se světovými vůdci a celebritami po celém světě, včetně papeže.

Greta s papežem.

Masmédia samozřejmě začala pracovat na plné obrátky, aby z Grety udělala ikonu větší než život, která zdobí obálky časopisů po celém světě.

Greta na obálce časopisu i-D. Všimněte si symboliky jednoho oka.

Čtěte také: Symbolika jednoho oka: Původ a okultní význam

Další obrázek Grety. Neviditelná ruka vrhá stín na jedno její oko. Velmi symbolické.

Z osamělé dívky protestující před švédským parlamentem se Greta stala postavou hrdinství a mučednictví.

Transparent měnící Gretu v náboženskou postavu.

Po cestě po Evropě se Greta nalodila na loď a odplula do Ameriky, kde byla oslavována jako hrdinka a kdekoli se objevila, vyvolala masové školní stávky.
Prostřednictvím masmédií se Greta stala důležitým činitelem v místní i mezinárodní politice a způsobila, že se globální oteplování stalo v západním světě nejvyšší prioritou.
Jaká je však skutečná role Grety Thunberg ve Velkém plánu?

Role Grety
Ačkoli jsou mnozí ochotni tuto skutečnost vehementně popírat (protože je v rozporu s jejich programem), Greta je pouhým pěšákem. Je ovládána mocnými lidmi a velkými penězi, aby prosazovala určitou agendu. Tato agenda se netýká pouze změny klimatu – jde o změnu klimatu ze zcela specifického úhlu pohledu.

Její roli dokonale definovala sama Greta během projevu na (velmi elitním) Světovém ekonomickém fóru:
„Dospělí stále říkají, že to dlužíme mladým lidem, že jim musíme dát naději. Ale já nechci vaši naději. Nechci, abyste měli naději. Chci, abyste panikařili. Chci, abyste cítili strach, který cítím každý den já.“

Panika a strach: dvě slova, která vedou k ukvapeným a iracionálním reakcím založeným na destruktivních emocích. A tento strach a panika se důkladně vštěpují mladým lidem a vytvářejí generaci, která je přesvědčena o tom, že svět hoří.

Protestující malá školačka: Cílová skupina Grety.

Greta je tváří masivního tlaku masmédií a vzdělávacího systému, který má děti přesvědčit, že „jejich dům hoří“. Vzhledem k tomu, že děti vstřebávají informace, které jsou jim podávány, aniž by se na ně ptaly, vytvořil tento tlak nový znepokojivý fenomén: Ekologickou úzkost.

„Co dělat, když vám ekoúzkost ničí duševní zdraví.“ Titulek časopisu i-D o ekoúzkosti.

Místo aby si děti užívaly dětství, vyrůstají s pocitem strachu a blížící se zkázy. Vědci již spojují obavy o životní prostředí s případy úzkosti, depresí a dokonce sebevražd. Sama Greta tento pocit sdělila během svého projevu v OSN:
„Jak se opovažujete. Ukradli jste mi sny a dětství svými prázdnými slovy.“

Ačkoli Greta může být skutečně znepokojena změnou klimatu, ti, kteří stojí za ní, mají mnohem temnější záměr: To, že vytvoří generaci dětí, které budou trpět úzkostí a depresemi, dává elitě prostor pro drastická opatření, od zvyšování daní až po ztrátu osobních svobod.
A nezapomínejme na hlavní cíl toho všeho (který je také hlavním cílem elitních organizací stojících za Gretou): Vytvoření jediné světové vlády řízené světovou elitou… samozřejmě za účelem boje proti změně klimatu.

Závěrem
Každý, kdo se odváží kriticky pohlédnout na fenomén Greta, se okamžitě setkává se stejným odporem: „Jak se opovažuješ šikanovat autistickou dívku?“ a „Jsi popírač klimatu“. Jak je vidět výše, tento článek se netýkal Grety samotné, jejího vzhledu ani jejího duševního zdraví. Byl o těch, kteří stojí za ní, o mocné mašinérii, která jí poskytla platformu, díky níž se stala miláčkem médií.

Kromě toho tento článek nebyl o popírání změny klimatu nebo jiných environmentálních problémů. Je o tom, jak je tato problematika prodávána specifickou optikou, která je založena na strachu, panice a naléhavosti.
Stejně jako jakoukoli jinou důležitou otázku, je i znečištění třeba řešit racionálně a začít u hlavních zdrojů problému. V USA se na emisích skleníkových plynů podílí z více než 80 % doprava, průmysl a elektroenergetika. Jinými slovy, hlavními znečišťovateli v dnešním světě jsou korporace vlastněné elitou.
To ony vypouštějí do ovzduší tuny a tuny oxidu uhličitého a zároveň vypouštějí tuny a tuny toxického odpadu do vodních toků.
Místo toho, aby se elita postavila těmto průmyslovým odvětvím čelem, promenáduje se kolem autistické dívky, natáčí světové lídry, kteří tleskají jejím projevům, a nabádá děti, aby se bály.

Proč? Protože to, o co jim skutečně jde, je kontrola a podřízení. A nejlepší způsob, jak získat kontrolu a podřízenost, je vytvořit vystrašené a panické obyvatelstvo, které prosí vlády, aby vyřešily jeho problémy.

překlad © www.aluska.org 2022 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel 2022-09-03 08:37:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Perfektní Děkuji.

Ikona diskutujiciho Diana Catalina 2022-09-03 08:40:07 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úplně jsem si vzpomněla, jak jsem byla v Berlíně. Naše průvodkyně měla vystudované mediální komunikace na vysoké škole a říkala, že dodneška se tam učí podle Goebbelsových skript.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-03 09:21:49
Ikona diskutujiciho
sipka

A to tam nikomu nevadí? To je mazec. Připomíná mi to tohle:

https://www.youtube.com/watch?v=Jgw3kNYntG4

Podle tohoto videa od Tomia Okamury se česká vláda v Německu sjíždí a spolupracuje s nácky a fašisty!!

Ikona diskutujiciho Diana Catalina 2022-09-03 10:20:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne, nevadí. A komu to vadí, ten může kliďánko ze školy odejít, nemusí tam studovat. Univerzitní studenti při promoci mají na hlavě černou kostku, znak zotročení hlavinky systémem. Myslím, že většina se na to kouká pohledem: „Fungovalo to a fungovalo to výborně, oblbl hodně moc lidí, tak mně to taky bude fungovat a oblbnu hodně moc lidí.“ Myslím, že je zbytečné se nad tím pozastavovat, většině ovčanů jde jenom o zisk.
Jak jsem si teďka pustila toho Okamuru, úplně mi projelo hlavou „však Volkswagen taky založili nacisti a je to dodneška jedno z nejkvalitnějších aut“ – ne že bych to považovala za platný argument na obhajobu tohohle, sama nevím, proč se mi ta myšlenka vyrojila. (Jinak v Athénách policie jezdí hlavně ve škodovkách 🙂)

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2022-09-03 09:02:24 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

globální oteplovaní je celé jenom fraška já když sem jí jednou poslouchal při projevu na OSN musel sem se smát jak tohle mohlo nějaké děcka vystrašit až tak že by kvůli tomu páchali sebevraždu děcka se ve skutečnosti o klima vůbec nezajímají jenom to využili aby se nemuseli učit, tedy jejich plán nemá žádnou skutečnou podporu ze strany žáků a obyvatelstva je to cely směšny nebo jak se plavila na té jachtě kde jí museli hlidát vrtulníky aby se jí něco nestalo a navíc oxid uhličitý je tvořen 78 procenty kyslík 21 procenty 1 vzacné plyny opravte mě jestli se pletu. a tohle jsme se učili ve 4 třídě myslím k oteplení planety dochází díky slunci a klima se mění přirozeně
Klimatická krize – klimatická fraška

Ikona diskutujiciho dodo 2022-09-07 16:31:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Oteplovanie je skutočné a otepľujú sa všetky planéty v Slanečnej sústave. No veď preto mohli na Marse objaviť vodu v kvapalnom skupenstve. Znamená to, že zdroj tepla je niečo čo pôsobí na všetky planéty a je to veľmi horúce. A je to aj cítiť. Nikdy nebola maximálna teplota na Slovensku a myslím, že ani na území Čiech a Moravy v letných mesiacoch 38 stupňov v tieni ako je to v súčasnosti.

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-09-04 10:14:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Recyklace plastů je podvod
https://youtu.be/1C8k1-JN9Lg

Ikona diskutujiciho Ema 2022-09-05 15:44:33 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj ja som kedysi dávno prepadla na chvílu tým pocitom, že planeta hori. Našťastie som včas odhalila zamer. Presne ako aj ty, či autor článku, som cítila, že som sa vtedy naladila na niečo, čo ma ničí. Tie pocity neboli konstruktivne.nechceli nic meniť. Len byť viditelné, zvacsovat sa a pohltit ma. A vlastne stačí urobiť to najmenej. Začať od seba.

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2022-09-06 00:13:36 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám v mobile nemeckú aplikáciu weatherPro na počasie a pri každom spustení sa tam na pár sekúnd objaví tá Gréta. Nacpali ju aj do aplikácie šmejdi.

Ale čo ja viem, ja napríklad tiež verím na globálne oteplovanie spôsobené ľudskou činnosťou na planéte. Ale neverím gréte že to zachráni. Všetko je dnes podvod, ak by naozaj chceli bojovať proti klimatickým zmenám museli by zakázať veterné elektrárne (a tiež obmedziť lietanie), pretože aj tieto veci menia vzdušné prúdenie a spôsobujú oteplovanie.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-09-06 09:10:24
Ikona diskutujiciho
sipka

Dřív takové mentální individua házeli do škarpy, dneska jsou to celebrity..i na modních přehlídkách už se objevují.
Ale za peníze, proč ne..už teď se válí Gréta v milionech a nemyslim, že by ji to vadilo..

Ikona diskutujiciho peace 2022-09-06 13:52:51
Ikona diskutujiciho
sipka

@mariankosmac: věříš, že lidská činnost způsobuje oteplování planety? A když nějaká větší sopka při erupci vypustí několikanásobně více CO2 než lidská činnost od počátků věků, ti nepřijde divné, že se tu už nesmažíme? 😀 Neříkám, že lidská činnost neničí planetu, to jistě ano, třeba mikroplasty jsou už téměř všude. Ale rozhodně neděláme globální oteplování a pokud ano, úplně v zanedbatelné míře. Jinak se tedy přiznám, jsem článek nečetl celý a Greta je údajně přímo nějaká ještěrka.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-09-06 16:31:06
Ikona diskutujiciho
sipka

no něco jsem k tomu našla ale není toho moc

https://i.pinimg.com/736x/02/79/62/0279622801bb989a202af9df3e48c46b.jpg

https://i.ytimg.com/vi/-wz9B-xfiGk/maxresdefault.jpg

Ikona diskutujiciho octomaník 2022-09-06 10:25:01 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velká americká show
cca 19 minut s titulkama o cílech DS

https://rumble.com/v1bzb9z-velk-americk-show.html

Ikona diskutujiciho Jana 2022-09-07 08:15:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jej veľmi podobné dievča je vyfotené aj na fotke z 19.storočia. https://www.theguardian.com/environment/2019/nov/22/greta-thunberg-time-traveller-1891-photo

Ikona diskutujiciho dodo 2022-09-07 16:19:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Problém s tými, čo niečo vidia, je často v tom, že nevedia čo vlastne vidia. Aký je to dej a v akých súvislostiach. Aj najlepší jasnovidec súčasnej doby z Polska p. Jackowski má k tomu pomocníka, ktorý vysvetluje jeho „obrazy“ videnia, hlavne teda tie z budúcnosti. Relevancia takto podaného opisu asi nebude vysoká. S Nostradamom je to podobné.

Ikona diskutujiciho miloš 2022-11-25 07:33:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi z toho veľmi smutno, keď ju vidím a aj ostatných mladých aktivistov. Žijú v traume a aj keď si uvedomia podvod, tak sa asi zase dostanú do ďaľšej trumy. Hlásajú hlúpe hesklá, že „na ľuďoch nezáleží a je potrebné zachrániť planétu“ Potom to dopadne tak, že sfanatizovaný sadajú na cesty, alebo čudne oblečený fanatický vystupujú. Je to taká hra na blbečka. Jeden vec vyrobí, má z toho prospech a zisky a ten, čo si to kúpi je vinný a má zodpovednosť. ????

Ikona diskutujiciho Zdeněk 2022-11-25 08:10:38 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podobný problém utváření strachu na jiném základě začíná vytvářet tzv. nově vznikající světová Tvořivá společnost. Je to rovněž akce pod falešnou vlajkou a jako že ji organizují mladí lidé. Mnohé také svede, podobně jako Gréta. Klimatičtí přiblblíci si neuvědomují, že např. pěstitelé rostlin vhánějí do skleníků úmyslně CO2, neboť rostliny po něm lépe rostou, jelikož jsou rostliny většinou z uhlíku. Celá záležitost má mj. za účel i snížení výnosu ze zemědělství, protože tito klimatičtí teroristé mají v úmyslu také obyvatelstvo vyhladovět, aby bylo poslušnější.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-11-25 09:51:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám připravený parádní překlad o Tvořivé společnosti, vyjde za pár dnů a je to pěkný maso. V pořadí už to bude 10. článek o tom reptiliánském spolku.

Ikona diskutujiciho j.j. 2022-11-25 08:31:55 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Greta Thunberg je reptiliánská bytost – dokonce ARCHON.
https://tadesco.org/uderne-vysvetleni-dalnovidcem-exorcistou-sanadrou-ktery-tvrdi-ze-greta-tunberg-je-reptilianska-bytost-dokonce-archon-co2-je-giganticky-podvod-na-lidstvo/

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek