Energetický systém člověka

5.9.2024 v Energie 11

Problematika energetického systému člověka před­stavuje jednu ze základních otázek, řešíme-li vzájemnou interakci člověka a vesmíru. Významný maďarský vědec Al­bert Szent-Gyorgyi napsal, že život je nepřetržitý proces vstřebávání, přeměny a přesunu energie nejrůznějšího dru­hu a významu.

Energie je pro organizmus nezbytná nejen kvůli neustálé regeneraci; značné množství je totiž potřeba k dalším, neméně důležitým úkolům, jako jsou například:
– příjem informací z vnějšího prostředí, jejich přesun do centrální nervové soustavy (míchy a mozku), zpracování in­formací a rozhodování
– příjem informací o stavu organizmu samého, regulace životních procesů v souladu se stavem okolního prostředí
– zabezpečení procesu myšlení
– zabezpečení a regulace emocí
– vytvoření látkových a energetických rezerv.

Energie, která je vydávána na zabezpečení veškerých procesů v organizmu, musí splňovat řadu podmínek:
– dostupnost prakticky okamžitého dodání s minimál­ními cestovními ztrátami
– pružnost, nespojitost; musí být rozdělována v souladu s potřebami organizmu, jednotlivých buněk, tkání a orgánů s přesností na kvanta
– rychle se měnící situace vyžaduje tvorbu maximálních rezerv této energie, koncentrované do minimálních objemů – tato energie musí zabezpečovat činnost každé buňky, tkáně, orgánu, a to nezávisle na jejich funkci v organizmu, to znamená, že musí být univerzální a schopná přeměnit se z jedné formy do druhé.
– organizmus ji z okolního prostředí musí s maximální rychlostí vstřebat s pomocí jakéhokoliv bodu na svém povrchu a její přebytky musí být okamžitě vyloučeny do okolí, pokud nemůže být využita k vytvoření energetických rezerv.

Ze všech druhů energií, které dnes známe, odpovídá jmenovaným požadavkům pouze energie elektromagnetic­kého pole. Ani teplota, ani chemické vlastnosti takzvaných energeticky výživných látek, ani mechanická energie, nemo­hou splnit uvedené nároky.

Organizmus jakékoliv živé bytosti je protkán různě sil­nými elektromagnetickými poli, jež při vzájemném působe­ní s látkami těch či oněch orgánů zabezpečují jejich činnost. Prakticky všechny hlavní funkce organizmu jsou spojeny s elektřinou a magnetizmem.
Povrch každé buňky, tkáně či orgánu, je nezávisle na je­jich funkcích, vždy nabit záporně, vnitřní vrstvy mají nao­pak kladný náboj.

Existence odlišných potenciálů mezi po­vrchovými a vnitřními vrstvami (biopotenciál) svědčí o pří­tomnosti životně důležitých procesů. Nepřítomnost tohoto náboje značí smrt. Pomocí elektrických potenciálů je regulován vstup i výstup každé buňky.
Nervová soustava představuje ve své podstatě složitý elektrický řetězec. Vědci zjistili, že nervové podráždění pře­dávají vlákna somatické nervové soustavy s pomocí elek­trického proudu.

V současnosti je známo, že právě buňka představuje zdroj bioelektrických potenciálů. Biochemik Szent-Gyor­gyi tvrdí, že živá buňka ve své podstatě představuje elek­trický stroj.
Člen Akademie věd Ukrajinské sovětské socia­listické republiky D. S. Voroncev se ale domnívá, že: „Ne­lze zkoumat buňku jako jakési dynamo, které produkuje velké množství energie pro organizmus. Buněčné atomy pravděpodobně hromadí energii, jestliže jsou v excitova­ném stavu, a buňka jako celek tak mezi částicemi udržuje určité množství energie.“

Z početných experimentů vyšlo najevo, že k přenosu excitace je využívána volná energie, jež se hromadí v buňce, tkáni, či orgánu. Co je to za energii?
Část z ní putuje v důsledku chemických reakcí do uložiště, avšak toto množ­ství představuje jen nicotné zlomky ve srovnání se zásoba­mi, které jsou uloženy v buňce. Jsou to částečky ener­gie, smetené ze stolu látkové výměny. Je evidentní, že se musíme poohlédnout po jiných zdrojích, zásobárnách oné volné energie, hledat ji, ovšem můžeme pouze v okolním prostředí.

Vzduch, který dýcháme, obsahuje určité množství aero­nů. Už v roce 1818 hovořil V. N. Karamzin o atmosféře na­sycené elektřinou a o možnostech jejího využití pro potřeby zemědělství nebo k léčbě nemocných. Dnes už věda doká­zala, že vliv atmosférické elektřiny na aktivitu organizmu je obrovský a že roli této energie ve fyziologických procesech nelze zpochybnit.
O léčebných vlastnostech ionizovaného vzduchu byly napsány stovky publikací. Cítíme, jak se díky němu zrych­luje náš dech a jak se aktivizuje rytmus aktivity našeho or­ganizmu pod vlivem slunečních paprsků. Jak blahodárně na nás působí čerstvý vzduch, čistá pramenitá voda, vůně kvě­tin, jak se nám zvyšuje tonus na mořském pobřeží nebo v lese.

Indičtí mudrci nebyli daleko od pravdy, když tvrdili, že vdechovaný vzduch obsahuje něco, co dokáže upevnit zdraví a co je nezbytné pro fungování organizmu.
Máme své důvody k tomu, abychom pod oním „něčím“ chápali energii ionizovaných a excitovaných atomů, energii slunečních paprsků, ionizovaného záření přirozeného radio­aktivního proudu. Smekáme před intuicí indických mudrců a po vzoru některých novodobých výzkumníků budeme onu životní sílu nazývat pránou.
Tento pojem obecně zahrnuje všechny druhy energií, kterých je v okolním prostředí nesporně mnohem více než v organizmu; jedná se o všechny druhy energií, jež jsou pro organizmus nepostradatelné a mohou být využity či vráceny do okolního prostředí.

V deníku Sankt-Petěrburgskije vedomosti ze 17. září 1998 je uveřejněn článek Mráz ani žárjim neuškodí, kte­rý byl přetištěn z italského časopisu Panorama travel. Píše se v něm:
„Lékaři jen kroutí hlavami a jsou naprosto v roz­pacích… Pětašedesátiletý mnich Sachadž Maháradž nepři­jímal potravu přesně rok. Každý den mu stačilo jen několik sklenic teplé vody.“
Ač to zní neuvěřitelně, žádný blud v tom to příběhu nehledejte, vše proběhlo pod kontrolou věrohod­ných svědků, lékařů, kteří po celou dobu kněze sledovali.
„Pokud jsou myšlenky nasměrovány do správného kanálu, člověk nevnímá ani hlad, žízeň, horko, ani chlad,“ vysvětlu­je Sachadž Maháradž svůj fenomén.
Ve článku se dále uvá­dí:
„V horských klášterech v Himálaji je důkazem mnišské zralosti následující zkouška. Ve dvacetistupňovém mrazu a ošleháván ostrým větrem, musí mnich, který je oblečený pouze do bederní roušky, vysušit teplem vlastního těla ně­kolik mokrých prostěradel. A on to skutečně dokáže.“

Proslulé americké médium Arthur Ford v knize Život po životě uvádí: „Z pozemského života jsou známy případy (na­příklad významná německá mystička Therese Neumann nebo proslulý indický mnich Jógánanda), kdy se lidé dokázali nasy­tit tím, že vstřebávali záření a během řady let se obešli bez pozemské potravy.“

Typickým příkladem lidského jedince, který v plné míře čerpal energii z okolního prostředí, byl Porfirij Kornějevič Ivanov. Po celý rok totiž chodil bosky a v krátkých kalho­tách, denně se několikrát poléval studenou vodou, i na mra­zu, a v posledních letech života se stravoval jednou za týden rozinkami.
Za války ho Němci vozili za krutých mrazů svle­čeného na motocyklu po Kyjevě, polévali ho studenou vo­dou, zakopávali do sněhu, a dokonce ho nechávali ve stud­ni. Přežil vše, protože dokázal využívat pránu.

Člověk přijímá pránu nervovými zakončeními, které se nacházejí v dýchacích cestách, v plicních alveolách, slizna­tých obalech trávicího traktu a také v kůži.
Energie ze vzduchu se dostává do různých orgánů a sou­stav organizmu prostřednictvím určitého distribučního sys­tému (energetickými meridiány), který tvoří neodmyslitel­nou součást biopole každého lidského jedince. Biopole protkává každou buňku fyzického těla, a jak zjistil profe­sor V. N. Puškin, „… nukleové kyseliny, které bývají obvyk­le zkoumány jako regulátor buněčných procesů, představují spojující článek mezi vlnovou formou (pole) organizmu a živou látkou buňky.“

Západní věda po dlouhou dobu neuznávala existenci energetických meridiánů, stejně jako ignorovala samo bi­opole. Dokonce i dnes jej řada ortodoxních vědců ze zásady odmítá: „Tak to nemůže být, protože něco takového není vůbec možné.“
Čínští a indičtí mudrcové však o existenci soustavy me­ridiánů a biologicky aktivních bodů věděli už před několika tisíci lety, avšak teprve v roce 1962 byla jejich existence vědecky prokázána. Korejští badatelé odhalili do té doby neznámý systém, který nazvali kenrak, a jehož dráhy se pře­kvapivě shodovaly s meridiány.

O existenci soustavy kenrak informoval poprvé profesor Kim Bong Chan ze Severní Koreje, přičemž se opíral o teo­rii tradiční čínské medicíny a současně využil moderní elektro­nická zařízení. Korejští vědci tak v lidském organizmu obje­vili systém, jenž se skládal z tenkostěnných trubiček, při­čemž v zesílených místech nalezli bioaktivní body (BAB). Na základě výzkumů bylo zjištěno, že v těchto kanálech cirkuluje tekutina (voda) se zvýšeným obsahem molekul DNA.
Závažnost uvedeného objevu tkví v tom, že badatelé jed­nak potvrdili existenci energetických drah, meridiánů, a záro­veň objevili místo, v němž se setkávají energetické kanály (energie) s molekulou DNA, která je nositelem informací, jež jsou nezbytné pro rozvoj buňky i celého organizmu.

Další výzkumy V. Adamenka, K. Johnsona, W. Tillera a ostatních prokázaly, že soustava kenrak představuje systém kanálů, které přenášejí vlny: jedná se o tenké, vzájemně pro­vázané trubicovité útvary s velmi tenkými stěnami, jež mají v průřezu tvar oválu či kruhu. Na pokožce a v podkožních vrstvách jsou kanálky zakončené drobnými propustnými oválnými útvary – receptory, které jsou využívány k zachy­cování elektronů z okolního prostředí. Receptory tyto části­ce dobře chytají ze vzduchu, obzvlášť tehdy, je-li kůže elas­tická, vlhká, teplá, a pod pokožkou se nachází aktivní sval­stvo. Znamená to, že množství energie, kterou organizmus získává ze vzduchu, ovlivňuje intenzita záření svalstva pod kůží. Na pokožce se soustředí nezbytná energie, protože procesy podráždění a tlumení v daném těle přitahují ele­menty zvnějšku (pochopitelně s různou polaritou).

V důsledku vnitřní aktivity organizmu se na kůži soustředí části­ce nezbytné energie. Soustava kenrak, jejíž součástí je i systém energetických drah, se vžila pod názvem akupunktura.
Badatelé aplikovali akupunkturu v rámci anatomie fyzic­kého těla, která je každému dobře známá. Prostřednictvím soustavy akupunkturních bodů přechází energie ze vzduchu do nejrůznějších orgánů lidského organizmu. Pod pojmem orgán je třeba chápat i soustavu, kterou daná součást řídí. Orgán srdce tedy například zahrnuje také celou soustavu zabezpečující krevní oběh a některé prvky psychické aktivi­ty a podobně. Podstatný není orgán jako takový, nýbrž jeho funkce, přičemž je třeba vědět, jak ji upravit, pokud došlo k jejímu narušení. Každá taková funkční soustava (orgán) čerpá energii ze vzduchu prostřednictvím určitých energetických kanálů, které začínají na povrchu kůže nebo v pod­kožních vrstvách. Tyto kanály označujeme také jako meri­diány, o nichž jsme již hovořili. Jejich dvanáct a označují se například jako meridián srdce, meridián plic, meridián ledvin a tak podobně.

Kromě meridiánů jsou známy také další neméně důležité kanály příjmu energie, jež se nadále větví, přičemž si může­me všimnout, že sítí techto kanálů je pokryta doslova celá pokožka.
„Lidská kůže představuje něco na způsob desky s tištěnými spoji v televizoru nebo radiopřijímači. Nachází se na ní složitá síť kanálů, které dobře vedou elektrický proud.“
Ž. Kalmorov se zabýval rozvíjením myšlenek A. L. Či­ževského, přičemž se mu podařilo dokázat, že „kůže před­stavuje orgán absorbující kosmické záření, jehož kvanta (kvantem elektrického pole je elektron) se spojují s energií vnitřní látkové výměny a určují veškerý energetický základ organizmu“.

Kůže přebírá funkci spojovacího článku mezi organizmem člověka či živočicha a vesmíru. Z nesčetných výzkumů vyšlo najevo, že v těle člověka a živočichů existují čtyři kanálové soustavy, které odpoví­dají meridiánům v akupunktuře:
– kanály, které volně „plavou“ uvnitř krevních a lymfa­tických cév
– kanály, které vedou po povrchu vnitřních orgánů
– kanály, které procházejí podél vnějšího povrchu krevních a lymfatických cév
– kanály, umístěné v centrální a periferní nervové sou­stavě

Když se elektron dostane do vlnovodu, začne se rozbíhat, až jeho rychlost dosáhne nadzvukových hodnot. Stoupá elektro­motorická a kinetická energie elektronů, což uvádí v chod všechny chemické reakce v organizmu. Sám elektron, který se pohybuje, přitom vytváří elektrické pole, které pak zrychluje jeho pohyb, díky čemuž kanál nepředstavuje jen obyčejný „elektronovod“, nýbrž supravodič, tedy urychlovač elektronů; můžeme zde zároveň pozorovat efekt zesílené fluktuace. Systém energetických drah v organizmu obecně plní úlohu přijímače elektronů, přečerpává je (a cestou je zá­sobuje kinetickou energií) od akupunkturních bodů na po­vrchu kůže k místům spotřeby, k vnitřním orgánům.

Ex­perimenty prokázaly, že průběh všech oxidačně-redukčních procesů v organizmu závisí na množství volných elektronů a stupni jejich rozběhu v akupunkturní soustavě, což také určuje celkový energetický stav organizmu.

Z toho, co jsme zde uvedli, vyplývá, že tělo a vesmír před­stavuje společnou soustavu: Do živého organizmu přichází energie bezprostředně z kosmu, to znamená, že dochází k přímé energetické výměně mezi tělem a okolním prostře­dím. Fungování všech orgánů a soustav není tedy pouze vzájemně spojeno, ale je také řízeno jakousi informační a energickou centrálou v organizmu, je řízeno biopolem, které zajišťuje veškerou regulaci v organizmu.
Bez infor­mací, jejich příjmu, analýzy, zpracování a distribuce, nelze nic a nikoho řídit. Centrum slouží jako informační a je spojeno s prouděním energie z vesmíru do organizmu a v organizmu samém. V biologických soustavách buněčného typu je hmotným nositelem informačního proudu kvantum elek­tromagnetického pole.

Akademik A. I. Berg svého času poznamenal, že všech­ny hmotné objekty jsou nasyceny informacemi. Veškeré živé bytosti se od chvíle, kdy se objevily na světě, nacházejí v informačním poli, které bez ustání ovlivňuje jejich smyslové orgány. Život na Zemi by byl zcela nemožný, po­kud by živé bytosti nezachycovaly informace, které k nim přicházejí z okolního prostředí, nedokázaly je zpracovávat a předávat jiným živým bytostem.

© aluska.org 2024

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho ***** 2024-09-05 07:46:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nacházíme se v prostoru nebo dimenzi, která se řídí sice podle určitých zákonitostí. Však skutečnou pravdou je, že ten hovězí stejk tu není, ale my si tu máme užít toho jak chutná. Ve fiilmu Matrix (1999) 1 hodina a třetí minuta: „Ale já vím, že ten stejk neexistuje. A že, když si ho strčím do pusy, Matrix řekne mýmu mozku, že je šťavnatej a moc dobrej.“

Ikona diskutujiciho Nirvana 2024-09-06 01:18:05 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě… pořád věříš na sílu modliteb, Aluško? Když jsou od srdce?

Teď nemyslím, že se modlíš abys zhubnul a nic pro to neděláš, chápeme se… 😂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-09-06 07:19:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Síla modlitby a záměru je životními zkušenostmi i výzkumem prokázaný fakt, to není o víře.

Ikona diskutujiciho Sim 2024-09-07 04:30:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne celkom fungujú priania. Ale len také malé. Keby som si priala, aby som napr. vyhrala v športke, tak sa nič nestane. Motlitba je, myslím, také hezčí přání 🙂

Ikona diskutujiciho AMD 2024-09-08 11:52:10 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechci rýpat, ale proč ten obrázek na konci článku je se zednářskými symboly?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-09-09 13:47:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Rýpat klidně můžeš, na zednářský symbol jsem se jednoduše vyprdla. 🙂 přeji hezký den.

Ikona diskutujiciho MéR 2024-09-10 11:58:22
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, prosím o dovysvětlení, proč jsi se vyprdla na symbol úhelnice, který u sv. zednářů značí Mistra lóže. Podle spousty tvých minulých článků jsem usuzoval, že je pro tebe symbolika důležitá a že se snažíš svým čtenářům sdělit, že by ji neměli brát na lehkou váhu (pro mne je symbolika důležitá a vyplatilo se mi ji nebrat na lehkou váhu např. při zahajovací ceremoniálu LOH) a teď se najednou vyprdneš?
Je zajímavé, že jsem na tento komentář narazil poté, co jsem byl upozorněn na to, že tím, že zpochybňuješ symbol květu života a jeho vibraci, se přidáváš k temné straně. Osobně jsem na něj (na květ života a jeho negativní rezonanci) byl upozorněn jiným důvěryhodným zdrojem a tudíž jsem byl rád za tvé potvrzení.
Zednářskou úhelnici a Hórovo oko bych na tvém webu ale nečekal…

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2024-09-11 14:20:35
Ikona diskutujiciho
sipka

potřebovala jsem náhledový obrázek a něco jsem prostě dala. to je celé.

Ikona diskutujiciho koblih 2024-09-11 14:22:00
Ikona diskutujiciho
sipka

… abyste se náhodou neposrali z obrázku.

Ikona diskutujiciho ***** 2024-09-11 20:11:21
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak i Mojžíš na hoře Sinai (stojícím na obrázku dole) komunikujícím se Syndikátem (vševidoucí oko nahoře vyobrazeno v jeho čočce s Měsícem zastiňujícím Slunce – což je výstižné vyobrazení jelikož Syndikát pozoruje právě lidstvo z tohoto tělesa) v tomto zednářském vyobrazení s věčně nedokončenou pyramidou nad ním symbolizující lidskou populaci spravovanou pod zednářkým úhelníkem – Progos správci této planety, jsou také bezespotu neoddělitelnou součástí toho onoho celého celku.

Ikona diskutujiciho dodo 2024-09-12 12:41:46
Ikona diskutujiciho
sipka

Môže to byť aj tak, že syndikát je to isté čo stvoriteľ ak by to bol Mojžiš na tom obrázku. Hora Sinaj nie je tam, kde si všetci myslia, že je. A nie je to hora, skôr kopec, alebo pahorok. V blízkosti sa nachádza to, čo sa opisuje ako „raj“ a môže to byť v tvare pyramídy.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek