Energie, které se projevují fyzicky

27.12.2025 v Energie 7

Zvykla jsem si zacházet s energetickými zátěžemi a blokádami s lehkostí a skoro až rutinou. Až na výjimky v podstatě není nic, co by nešlo změřit a zvládnout. Zpočátku své léčitelské cesty jsem měla dost respekt k některým obávaným tématům jako jsou entity a prokletí, ale praxe mi postupně ukázala, že s nimi jde pracovat stejně dobře, jako s jinými – méně děsivě znějícími – zátěžemi.

Tím samozřejmě nechci říct, že s tím nejsou spojená žádná rizika a že špatné zkušenosti jiných léčitelů nejsou platné. Naopak, respektuji je. Ale zkrátka mi to při mé metodě nedělá problémy. Záleží na člověku, jak k tomu přistupuje… jak pracuje sám se sebou, jak s tím metodicky pracuje, s jakou silou pracuje. Proto se zkušenosti liší.

A přesto se mi občas stane, že mě některý typ blokády dost překvapí. Některé jsou například spletité, vyžadují rozkrytí hlubšího příběhu v pozadí a nejde s nimi pracovat šablonkovitě, je nutné jim porozumět a popřemýšlet nad nimi a nad jejich souvislostmi. Pak jsou zátěže, které jdou fyzicky cítit v ruce, když se odstraňují.
Když u klienta zjistím blokádu, stahuji ji nejenom se záměrem, ale pracuju u toho i rukama. Někdy je blokáda tak hutná, že je cítit jako balónek zhuštěné energie, která mi jde proti ruce, když ji táhnu pryč. Ještě se mi nestalo, že by to byla překážka pro úspěšné odstranění a provedení terapie, ale pokaždé mě to překvapí. Obvykle se to vyřeší jednoduše tím, že nad odstraňováním strávím více času. Takže to vlastně není žádný problém a z hutnosti dané energie navíc takto získávám informaci, že jde o něco, co bylo mimořádně silné, případně mimořádně akutní… ale 99% všeho co najdu, mi proti ruce nejde. Jsou to výjimky.

Pamatuji ale na jednu terapii, která byla v tomto mimořádně intenzivní. Vždycky když si na to vzpomenu, tak nad tím nevěřícně kroutím hlavou.

Moje kamarádka mě požádala, abych jí pomohla zbavit se jejího expartnera… (Samozřejmě v léčitelském slovasmyslu. Určitě jsem jí nebalila kufry, ani jsem nemusela kopat jámu.)

Aniž bych rozkrývala hlouběji pozadí jejího příběhu, tak rozchod byl problematický. Nepohodli se, on ji dlouhodobě manipuloval a ona k závěru vztahu zjistila, že na ní zkoušel nějaké mystické rituály, nebo zaklínadla. Nerozuměla slovům která se u toho používala, ale rozuměla tomu, že to muselo být něco, co ji svého času silně ovlivnilo a pomohlo mu to získat tak velkou moc nad její myslí, takže nebyla schopná se proti němu bránit v situacích, kdy by se vůči komukoli jinému vymezila.

Zpočátku jsme to řešily v rámci přátelské konzultace, kdy jsem jí poradila jak má se sebou pracovat tak aby se zbavila jeho sugestivních programů a vypadalo to, že to jde správnou cestou.
Jednou jsme ale takto seděly u čaje a řekla mi, že sice postup psychického osvobozování pomohl na to nejhorší, ale pořád se jí vrací ve snech. Pořád má pocit, jakoby s ní energeticky byl, i když si to nepřeje a bojuje proti tomu.

„Jakobych od něho byla umazaná, pošpiněná. Připadám si nechutná protože ho u sebe už nechci, ale nejde to umýt.“

To se mnou otřáslo. Cítila jsem, že ve vzduchu visí ještě další problém, který je nutné řešit.
Že mezi sebou mají stále propojené energetické lano, mi bylo jasné. To se udělá pokaždé, když jsme s lidmi v kontaktu a když na ně myslíme. Některá lana jsou ale mimořádně silná, manipulativní, svazující, nebo vyčerpávající. S takovými v Duchovní terapii pracuji jako se zátěží a vždy souvisí s nějakým kontaktem, který nebyl pro obě strany zdravý a konstruktivní.

Takže jsme se daly do řešení.
Vyměřila jsem, že je jejich společné energetické lano umístěno na jejím solar plexu, což i symbolicky odpovídalo povaze minulého vztahu. Solar plexus je naše centrum osobní síly, moci a také síly vůle. Tam se chytí někdo, kdo nás chce nebo potřebuje ovládat, mít nad námi navrch.

Existuje i dobré energetické lano v této oblasti – a to zmiňuji pro zjemnění tohoto poselství abych nikoho zbytečně neděsila popisem svých dramatických léčitelských eskapád – a to je energetické lano, které máme s maminkou. Vzniká jako vyživující a ochranné propojení.
Ne všechna lana jsou tedy špatná a ne všechna jsou zraňující. Některá vyloženě potřebujeme, zejména ve specifickém období svého života.
Ale to je jiné téma, pro jiný článek… asi se k němu ještě vrátím, protože je moc zajímavé. Kdyžtak dejte vědět do diskuze, jestli vás téma mateřského energetického lana zajímá více. Nebo téma energetických lan, která jsou užitečná, podporující a co nám mohou zprostředkovat dobrého.
Klienti se často tohoto pojmu lekají, ale není až tak děsivý, jak se na první pohled může zdát.

Když už jsme u toho byly společně a protože byl problém tak moc obtěžující, došla jsem přirozeně k závěru, že bude lepší kamarádku do procesu přímo zapojit, aby si osobně prožila oddělení od partnera a mohla ho lépe integrovat. Něco jako „přechodový rituál“: Teď ještě jsme energeticky svázaní – a teď už nejsme, začíná pro mě nová životní etapa.
Aby zkrátka ta informace, že se situace mění, protože energetické lano bylo odpojeno, její mysl lépe přijala i na rozumové úrovni.

První jsem se na ni naladila, abych mohla pracovat na sobě za ni a ona zůstala sama v sobě. Řekla jsem jí, co má dělat a na „Teď“, jsme obě vzaly lano a táhly jsme.
Jakmile jsem potáhla, zvedl se mi žaludek a trochu se mi zamotala hlava. „Fuj, to je síla,“ proběhlo mi hlavou a koukla jsem na kamarádku.
Byla předkloněná a trochu zbledla.

Chvilku jsme obě stály uprostřed obyváku a hleděly jsme na sebe. Taky se jí udělalo špatně…

Že se udělalo špatně jí, když to měla chycené v břišní dutině, mi divné nepřišlo. Ale že jsem to prožila taky, to mě zarazilo. Bylo to vlastně první cizí energetické lano, které jsem pocítila fyzicky.

Ale jedno společné tažení úplně stačilo. Daly jsme si obě deset minut oraz. Lehly jsme si na gauč a odpočívaly jsme.
Po každém vypojeném lanu provádím i zacelení aury, aby nezůstala v tomto místě oslabená. Když se totiž zaléčení správně neudělá, může se stát, že je místo náchylné, nebo tudy odchází vitální energie kam by neměla.
Po zacelení aury se kamarádka viditelně dost uklidnila.

Jak to dopadlo?
Po zbytek dne jsem toho už moc neudělala. Zážitek mě znavil. Ale kamarádka po dvou týdnech hlásila, že problém odešel. Pocit, že je ušpiněná, ji konečně opustil. Přestala psychicky trpět jeho výpady, vypisování, razantně se proti němu vymezila a situace se postupně uklidnila.

Pokud i vás doprovázejí vtíravé pocity, že se vás minulý vztah stále drží, že to z vás „nejde umýt“ nebo to nejde pustit, je možné, že příčina leží v subtilní éterické rovině. Podobná propojení se v terapiích objevují často. Dají se řešit jemně a bezpečně.


O autorce

Alue K. Pavlíčková je holistická léčitelka a spisovatelka. Zabývá se duchovním rozvojem, psychospiritualitou, mimosmyslovým vnímáním a poradenstvím. Pomáhá klientům v nalezení duchovní a energetické harmonie prostřednictvím terapií na duchovniterapie.cz a článků na aluska.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Katie 27. 12. 2025 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alu, já bych byla za další články o energetických lanech moc ráda. 🙂 I co se týče toho, které souvisí s maminkou.

Ikona diskutujiciho Terez 27. 12. 2025 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,Ty víš,co mám za sebou já a nebylo to jen to lano… potvrzuji,že toto opravdu existuje a pokud se cíleně nejde po těchto očištujících technikám,kdy bývalý silný či jinak bolestný/traumatický/toxický vztah stále ovlivňuje naši přítomnost a náš život (když už potřebujeme jít dál sami za sebe),tak si troufám říct,že dotyčný si sám neporadí a tahá to (toho bývalého) s sebou stále…což je velmi znepokojující. Já dělala různé meditace, techniky, rituály, psala dopisy, pálila je, házela do řeky…naprosto marně…a jeden z důvodů proč jsem se rozhodla pro terapii u Alušky,byl i tento – začalo mi z neustálé příromnosti toho „druhého“ u mě už skoro hrabat (a to jsme se neviděli fyzicky přes půl roku!!!). Jsou prostě vztahy, kdy je tam něco velice až nepochopitelně zavazujícího (možná karma,možná sliby z minulých životů…) a klasické rady, jak se dostat z rozchodu a uzavřít minulost, prostě nefungují. A hold je třeba taky přijmout to, že ne s každým bývalým jde pokračovat jako přátelé…někdy je potřeba to seknout na tvrdo (a to duchovně,fyzicky,psychicky,emočně atd. 😁) a nejlépe si zablokovat číslo a odstěhovat se 😉

Ikona diskutujiciho Petra 30. 1. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Půl roku je ještě krátká doba. Stane se i že se nevidíte téměř 30 let, bydlíte na opačném konci, máte spolu dítě… a furt to tam je. Nejde o špatný spánek, sníženou kvalitu života, očekávání, nic takového. Spíte klidně, nic Vás nebolí, a víte jasně, že ta entita stále s Vámi je, koexistuje, je součástí nás samých.

Ikona diskutujiciho Katka 4. 1. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Téma energetického lana je velmi zajímavé. Zajímalo by mě, jestli se na lano mezi partnery nebo s dětmi nemůžu někdo „připojit“ s úmyslem škodit. Nebo třeba špatná entita. Jestli to není jako dálnice a spojince k lidme, ke kterým má člověk vztah. Ve smyslu Na tebe nemůžu, ale hele, teda ji cesta k tvému parnerovi.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 5. 1. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za dotaz, zkusím to v článku zařadit a proměřím to.

Ikona diskutujiciho Sebastien 6. 1. 2026 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zaujimalo by ma, Alue, aky vplyv na zacelenie/zhutnenie aury ma sprcha/kratky ponor v studenej vode. 🥶
Kdesi som to davnejsie cital, chcel by som vsak vediet, ci je to fakt.
Mne sa to pocitovo osvedcilo a vzdy po kazdej sprche si davam na ukoncenie studenu vodu od hlavy az po paty.
Dakujem za odpoved.

Ikona diskutujiciho Alue K. Pavlíčková 6. 1. 2026
Ikona diskutujiciho
sipka

Studená voda má revitalizační účinek na fyzické tělo a harmonizuje i energeticky.
Z pohledu nervového systému krátký chlad funguje jako impulz, po kterém se aktivuje parasympatikus. (proto kromě studené vody pomáhá i chůze naboso nebo se krátce provětrat na večerním vzduchu když někdo nemůže spát a je nervově přetažený) Zvyšuje se ukotvení v těle, bdělost a přítomnost. Toto je spíš o nervovém systému, o těle.

Na úrovni aury dochází k vyrovnání energetického pole. Stáhne přepětí, stáhne destruktivní energii a tím že i stimuluje parasympatikus, pomáhá obnovit rovnováhu.

Sama o sobě neumí uzavřít trhlinu v auře, protože trhliny jsou následek těžkých traumat které jsou v nich uložená. Aby šla trhlina nebo jiná komplikovaná porucha zcela napravit, musí se jako první identifikovat a odstranit energie, které jsou v ní uložené a které ji původně způsobily.
Pokud se to neudělá, tak se může krátkodobě místo stimulovat, třeba doplňováním energie a harmonizací, ale klient nezaznamená dlouhodobě žádný pokrok, protože porucha trvá dál, nebyla adekvátně léčená tak jak je potřeba.

Všeho s mírou a vědomě. Studenou vodu ano, ale krátce, bez přepínání se a s respektem k tělu. Kdyby se to přehnalo, může zase vznikat zatížení chladem, což je zátěžová energie která dělá nejvíc problém slezině a ledvinám, nacházím ji v terapiích často.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek