Esenciální oleje, které léčí mysl

19.10.2020 v Léčba 1

Léčivé účinky esenciálních olejů už nejsou mýtus. Mnohé výzkumy prokázaly účinnost některých z nich při léčbě problémů spojených s naším duševním zdravím. Esenciální oleje pomáhají zlepšovat a podporovat duševní zdraví a emoční pohodu.Použití senciálních olejů při léčbě psychiky
Jeden z nejlepších způsobů použití esenciálních olejů, při léčbě zmiňovaných stavů, je aromaterapie. Během ní dochází k zahřívání olejů a jejich vypařování do okolního prostředí. Bylinné složky tak snadno pronikají do našich plic a následně do celého těla.

Je moc příjemné zapálit si aromalampu s bylinným esenciálním olejem, jako třeba bazalkovým, smrkovým, mátovým či šalvějovým, když vás bolí plíce. Vdechování těchto silic uleví od bolesti a zmírní projev nemoci.

Kromě toho se některé esenciální oleje používají i při masáži. Jejich vůně na nás působí relaxačně. Tato masáž však může být užitečná také při léčbě některých kožních problémů, problémů s klouby a kostmi.

Každá rostlina nebo bylinka má jiné účinky na tělo.

Levandule zmírňuje stres, pomáhá při léčbě deprese, pomáhá zvládat záchvaty paniky a úzkosti.

Citronový esenciální olej je vynikající na zklidnění. Uvolňuje tělo i mysl. Působí relaxačně.

Cedrový esenciální olej má opravdu silnou a inspirující vůni. Dodává nám motivaci, naději a pocity štěstí.

Kadidlový esenciální olej očisťuje mysl od destruktivních myšlenek, destruktivní energie a lží. Očišťuje nejen naši mysl, ale i duši a tělo. Kromě toho je vynikajícím lékem na jizvy, bolesti kloubů a svalů a drobná poranění.

Ti z nás, kteří se pravidelně potýkají s únavou, depresí, úzkostí, stresem nebo jinými emočními či duševními problémy, by měli vyzkoušet aromaterapii. Najít ten pravý esenciální olej, který zabere na daný problém a používat ho pravidelně. Esenciální oleje lze použít mnoha způsoby k využití jejich terapeutického účinku.

Používání esenciálních olejů za účelem uzdravení emocí a psychiky je možné a skutečné. Když prohráváme boj se svými emočními problémy, měli bychom to vyzkoušet.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2020 / podle Zdroje / upravenoKomentáře

Ikona diskutujiciho lela 2020-11-05 12:33:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, díky za další podnět…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek