Fáze postupného probouzení, kterými musíme všichni projít, než dosáhneme osvícení

11.2.2022 v Spiritualita 12

V procesu probouzení je jediná jistota: Nikdy se nepřestaneme učit. V tomto článku si shrneme obecné fáze probuzení. To vám pomůže určit, kde se na své duchovní cestě nacházíte a jaké kroky musíte podniknout, abyste se dostali tam, kam máte namířeno. Nezapomeňte, že každý musíme jít svým vlastním tempem. To, že ještě nejste tam, kde chcete být, neznamená, že se tam nedostanete později.Uvědomění
Uvědomíte si, že vám v životě něco zásadního chybí. Běžný život vás nenaplňuje, vnitřně víte, že skutečnost je o něčem jiném, než se na první pohled zdá. Chcete to najít a vyplnit prázdnotu, která vás trýzní. I když ještě nebudete vědět, co to obnáší nebo jak věci zlepšit, uvědomění si, že vám něco chybí, je začátek úžasné cesty.

Zpochybňování
V této fázi začnete zpochybňovat všechno a všechny. I sami sebe. Jsem sám sebou? Žiju život jaký chci žít, nebo mi to někdo vnutil? Je tohle skutečně můj kamarád, nebo se s ním bavím ze zvyku? Jak má vlastně vypadat funkční vztah? Proč vlastně dělám tohle? Dělám to z povinnosti, nebo skutečně chci? Co mi přináší tato aktivita? Říkají mi pravdu? Má smysl koukat na televizi a číst noviny? Jsem ve správném kolektivu, nebo patřím jinam? Proč tomuto věřím? Jsou k tomu důkazy, chci tomu věřit, nebo mi to někdo podstrčil?
Postupně zjistíte, že je potřeba udělat změny. Vyhodit co nefunguje a přitáhnout si to, co skutečně chcete. Ale to není možné, dokud nejprve celý svůj život nezpochybníte a hluboce se sami nad sebou nezamyslíte. Běžná průměrná populace se k tomuto nikdy nedostane, prostě prožijí život tak jak jim to společnost nastíní a zásadní otázky si nepokládají.

Změna přesvědčení
Poté, co zjistíte, že jste spoustu věcí dělali ze zvyku a nevědomě, se změní i váš systém myšlení a víry. Přestanete kouřit. Odejdete z kostela. Pošlete špatné kamarády někam. Začnete číst. Změníte svůj nezdravý životní styl. Změníte práci. Přestanete dělat věci, které nesnášíte, abyste se někomu zavděčili.
Vaše okolí může tato změna velmi štvát, protože jsou zvyklí na vaše staré spící já, které bylo každému po vůli a které se drželo komfortní zony, dělalo věci tak jako je dělal každý. A najednou to není. Najednou si od nich třeba nenecháte kálet na hlavu.
Pokud s vámi neudrží společný krok a nebudou se posouvat spolu s vámi, tito lidé postupně z vašeho života sami odejdou, protože si nebudete mít co říct, nebo začnete mít spoustu konfliktů a třecích ploch.

Růst
Nyní si uvědomujete, že bez ohledu na to, jak moc změníte svá stará přesvědčení, bude vždy potřeba dalších změn. Nejste dokonalí a neznáte odpovědi na všechny otázky, ale pokoušíte se k těm odpovědím a k ideálním ustavu alespoň co nejvíce přiblížit. Můžete začít experimentovat se stravou. Nebo se třeba přestěhujete na venkov, začnete žít ve větším souladu s přírodou, začnete pracovat se svými traumaty, odpouštět lidem a užívat si více život sám o sobě.
Pochopili jste, že skutečný úspěch není co nejvýš se vyškrábat, ideálně po zádech jiných lidí, ale je to stav míru, sounáležitosti a vnitřní pohody. Vaše pokusy o růst ne vždy povedou k úspěchu, ale je to součást cesty, sbíráte zkušenosti i ze selhání a to vám pomáhá být lepším člověkem.

Nalezení životního účelu
Začínáte chápat, proč tady jste a co tady máte udělat. Učíte se být více napojeni na svůj zdroj, poznáváte hlouběji sebe sama. Ačkoliv je poslání každého člověka odlišné, pohybuje se v jednom základním rámci: Pomoc bližním. Na tomto se shodují všichni probuzení.
Tato pomoc má však mnoho podob. Někdo má za úkol vymyslet nějaký vynález, někdo má založit útulek pro zvířata, někdo se má věnovat osvětové činnosti, někdo má pěstovat biozeleninu, někdo má psát knihy, někdo má založit lesní školku.
Intenzivní pocit, že máte prospět lidstvu nebo světu, je společný pro všechny lidi, ale vy musíte zjistit, co to přesně a konkrétně znamená pro vás. Je to něco, co když děláte, zlepšujete tento svět a přinášíte kvalitu a dobro celkové společnosti. I kdybyste třeba dělali chodníky, nebo pekli dobré rohlíky, pokud v tom vidíte smysl a vnitřně vás to naplňuje, může to být váš životní úkol.
Prospěšnost společnosti může mít jakoukoli formu, ale nakonec zjistíte, že je vesměs jedno co přesně dělá daný probuzený. Hlavní je jednat eticky, chovat se k druhým lidem dobře, slušně, přát jim dobro. Smyslem je zdravá společnost a snaha zbavit se zla, nenávisti, toxicity, potřeby zničit druhé lidi, nebo využívat jejich slabin. Kdo dělá zlo, přeje druhým lidem zlo, pracuje na zničení jiného člověka, nebo má obecně zlý záměr, ten není probuzený a není ani na začátku cesty… I kdyby navenek působil sebeduchovněji, je to pouhá přetvářka. Ve skutečnosti je to pouhý systémový agent.

Odstraňování starého
Nyní, když se váš život kvalitativně posunul a konečně vypadá tak jak chcete, je třeba odstranit všechna nefungující spojení ze starého života, která již nejsou přínosná. Dovolíte zůstat jen těm lidem, kteří vám pomáhají zlepšovat sám sebe i svůj život. Chcete být s lidmi, kteří vás chtějí vidět růst a přijímají vás takové, jací skutečně jste.
Už nevidíte smysl v tom, z povinnosti jít někam na večeři a tam se nechat ponižovat a buzerovat za to, že jste nedodělali vysokou, nebo jste odešli z dobře placené práce na nějakou venkovskou samotu a pěstujete raději včely. Nevidíte důvod, proč by se do vás někdo měl navážet, strefovat, nebo proč byste měli sledovat, jak se neprobuzení navzájem vytahují se svými manželkami, dovolenými, auty, chatami, výdělky, a počty dětí. Nechápete, proč byste měli každou neděli trávit rozhovorem o počasí a politice. Nějak vás to zkrátka nezajímá a chápete, že jenom ztrácíte čas. To samé platí i pro staré zlozvyky a koníčky… co neslouží, ani nepřináší radost, to musí pryč.

Emoční fáze
Během celého tohoto procesu budete prožívat intenzivní emoce. Ale to, co přijde poté, co vyhodíte všechny špatné lidi, kontakty a aktivity ze svého života, je asi nejsilnější. Budete pochybovat o tom, zda jste na správné cestě, zda jste udělali dobře a můžete prožívat určitou fázi, kdy se budete se starými kontakty dohadovat. Budete třeba poslouchat, že jste se změnili k horšímu, že jste bývali lepší, rozumější, že si ničíte život, že jste podivíni, že jednáte hloupě, že jste zblbli z konspiračních teorií, že jste biomagor, že se tímhle neuživíte… Ti, které váš odchod obzvláště urazil, vás mohou začít pomlouvat a nenávidět. Můžete se nějakou dobu cítit osamělí a hodně tím trpět. To ale časem pomine.
Jsou to staré programy, které se vás snaží zatáhnout zpátky do starého systému, abyste znovu usnuli, přestali jednat autonomně a vědomě. Ale vy už jste moc daleko na to, abyste se mohli vrátit zpátky. Poté, co jste jednou prokoukli, že jste žili v iluzi, už se do ní nikdy dobrovolně nevrátíte.

Přijetí
Nyní zcela přijímáte sami sebe a životní cestu, kterou jste si vědomě zvolili a kterou jste si pracně vydobili. I díky neúspěšným pokusům a omylům jste našli svou správnou cestu. Víte, že jste na správném místě, u správného úkolu. Nyní vás už nic nemůže zastavit. Spokojeně budujete, pracujete na sobě a cítíte vnitřní naplnění.

Pochopení
Teď už začínáte všemu rozumět. Dosahujete věcí, o kterých jste si na začátku mysleli, že jich nikdy nedosáhnete. Všechna ta tvrdá práce se vyplatila a příležitosti se začínají objevovat samy. Dochází vám, proč byla vaše cesta zrovna takováto, proč jste potkali konkrétní lidi, k čemu vám bylo překonání daných překážek. Proč jste museli absolvovat daný boj. Chápete, proč jste zrovna takoví jací jste, proč máte tyto talenty, touhy a vlohy. Všechno vám do sebe perfektně zapadá. Došlo vám, že se pohybujete po Matrixu plném synchronicit, kde do sebe události zapadají a naučili jste se v tom chodit. Už vás jen tak něco nedostane, protože vidíte za oponu.

Laskavost
Stali jste se více přítomnými a umíte projevovat laskavost i těm, kteří si ji zdánlivě nezaslouží. Vidíte svět v novém světle a sjednocení s Vesmírem je pro vás nyní důležitější, než kdy jindy. Podřídili jste tomu svůj životní styl. Máte vysokou úroveň vědomí. Vnitřní duševní harmonie a láska k bližním je pro vás na prvním místě.

Záříte
Dosáhli jste nejvyššího možného bodu, ale tento bod není konec cesty. Stále se učíme a nikdy neskončíme s růstem. Jakmile se dostanete tak daleko, že znáte pravdu, že záříte jako maják i pro ostatní, tehdy máte nejvyšší potenciál udělat na tomto světě nejvíce dobra.
Dávejte však pozor na pád z velké výšky, protože nejenže tímto bodem nekončí vaše cesta a učení, ale systém se vás bude snažit z tohoto stavu sundat, srazit zpět do myšlenkového chaosu. Bude se o to pokoušet zejména nastrčením lidí, kteří se vás budou pokoušet nátlakem, lákadly, manipulací, nebo i doslova fyzickým útokem odvést pryč od vaší cesty. Abyste ztratili svůj směr, naději, nebo vůli na sobě pracovat a sloužit lidstvu.
Čím dál se dostanete, tím budou útoky rafinovanější. Nezapomeňte na to, že jste stále v Matrixu a i když víte jak funguje a umíte v něm chodit, nejste mimo něj, nikdy nespí a pořád na vás může. Bude vám posílat užitečné idioty, spící, nebo agenty, kteří se vás budou pokoušet zviklat, nebo pošpinit, aby zabránili vašemu úspěchu. Pokud vás to trápí, uvědomte si, že vám nikdo neslíbil, že to tady bude snadné.

Duchovní probuzení není lehká cesta, ani zaručený způsob na dokonalé štěstí a hojnost. Ve skutečnosti je to cesta těžká a kamenitá. Pohodlné a komfortní je zůstávat v systému, spát a neznat pravdu. Člověk si musí vybrat, jestli projde svůj život jako systémový pěšák, nebo jestli chce na světě uskutečnit změnu a rozhodnout si o svém životě sám.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022

 Komentáře

Ikona diskutujiciho Pavel Kozák 2022-02-11 08:47:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za nádherný článek.

Ikona diskutujiciho mike 2022-02-11 09:11:14 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Wow alue, Dakujem za super clanok, cim dalej som cital, tym viac som zasol, usmev. Musim sa priznat, ze som si presiel uplne vsetkym, co si sem napisala. Nebudem rozpisovat bolo by to na dlho, ale mozem potvrdit vsetko v tomto clanku, poslednych 10 rokov bolo intenzivnejsich a exponencialne to rastlo ako moje nadsenie ked som cital dalej a blizil som sa ku koncu clanku, usmev. Posledne 2 roky boli top.

Ikona diskutujiciho Lukáš 2022-02-16 22:40:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, to psaní vás uživí?

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-17 08:47:23
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem spisovatelka, takže ano, moje psaní mě uživí. Zde jsou mé knihy: https://www.alue.cz/?collection=knihy

Ikona diskutujiciho markéta nikol 2022-02-20 21:39:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moje hlavní probouzení začalo skoro ke konci března 2020. Posledni dva měsíce jsem postoupila o něco dal. Už jsem pochopila spoustu věcí. Kor o kobře, která, nebo který obchoduje s lidmi a přitom jeho hnutí odporu si hraje na milý ufo.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-02-20 23:33:02
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, to jsi odhalila naprosto správně.

Ikona diskutujiciho jarca 2022-03-13 05:17:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za inspirativní článek. Prošla jsem si v životě různými etapami – je mi 62 let – takže už leccos vím a moje volba je jasná. Nechci být součastí systému. Pryč s matrixem.

Ikona diskutujiciho Elis 2022-04-20 10:23:29
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahojky, Alue, v jednom článku si psala, že lékaři jsou povolání, které ničí a omezují naše tělo a svobodnou mysl (bylo to v té zprávě pro lidstvo). V jiném článku o vílách, si psala že ,,příznak“ (když to řeknu blbě) toho že někdo pochází z vílího rodu, je že chce být doktor a pomáhat. Trochu teď nechápu. Jak to teda je? Ještě ve spojitosti s tímto článkem, když si zvolím že chci být lékař/magistra/veterinář a myslím si že tím lidem/zvířatům pomůžu bude to cesta k probuzení, nebo jsem jen „agent“? Děkuji za případnou odpověď :).

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-04-20 10:44:49
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, nevím o tom, že bych něco takového prohlásila. Jestli to bylo v poselství indigové dívenky – tak to neříkám já, je to přepis toho co řekla – a co se týče těch vílích rodů, tam mám dojem že to byl překlad legendy a na začátku bylo upozornění, že je to spíš pro zajímavost. Tedy ne moje osobní názory.
Na tvém místě bych se vydala spíš cestou veterináře. Nebudeš podléhat diktátu farmamafie a nebudou tě svazovat tabulky které zabraňují upravovat léčbu pacientům na míru individuálně. Ale je to na tobě… případně být zubařka. Je jich málo a zkažených zubů bude vždycky dost, tam máš o práci postaráno.

Ikona diskutujiciho Vaclav 2022-03-13 09:08:52 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nemusel jsem prestat kourit, jsem nekurak. Odesel jsem po spousta letech z kostela a ten odchod vnimam jako prilis pozdny. Skoncil jsem s dlouholetymi kamarady, protoze to zadni kamaradi nebyli a ja si jenom neco o nich namlouval. Vse dalsi co pisete dava cloveku nezbytne predpoklady pro souziti lidi ve spolecnosti a mir ve svete. Proto vam za to dekuji. Jsme na ceste boje zla a dobra. Pracujme pro dobro a budme statecni. Neni hrdinstvim stat na strane toho, ktery vyhrava, ma spoustu spojencu, ale predstavuje zlo a podlost. Je hrdinstvim za sve myslenky a presvedceni trpet, protoze vitezstvi dobra nas k tomu potrebuje.

Ikona diskutujiciho Růžena 2022-03-14 08:49:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za krásné shrnutí. Nebyla jsem v životě spokojená a přiznám, občas jsem byla na druhé i zlá. Ale dnes už vím, že to bylo díky mé vnitřní nespokojenosti. Po dlouhých letech mi došlo, že už takhle dál nechci. Po šedesátce jsem se rozvedla. Manžela, který mě jen využíval jako každý správný sobec, jsem prostě vyhodila, změnit své chování nechtěl. Jsem si ale vědoma, že jsem mu to dovolila, i k tomu pochopení jsem se musela dopracovat. Okolí to nechápalo, domlouvali mi, že to sama nedám atd….. Ale moje rozhodnutí bylo nevratné. Dnes po 6 letech mohu říct jediné, udělala jsem dobře a jsem sama sebou. Nikdo mě neobírá o energii, mám ji v současné době hodně, mnohem víc než dřív. Otevřely se mi léčivé energie v rukou, mohu pomáhat druhým, ale i zde jsem již pochopila, že vše má své meze. Našli se lidé, kteří si mysleli, že si ke mně budou pro energii chodit tankovat jak k benzince. I to jsem stopla. Ano pomohu, ale každý na sobě musí začít pracovat sám. Především musí chtít něco změnit, ne se tvářit jako oběť. A tak se vyvíjím a začínám chápat mnoho věcí. Ale násilím nikoho probudit nemůžeme, buď chce nebo ne. Zároveň jsem 1. volební období zastupitelkou, i zde se odlišuji od ostatních. Nejsem ochotna krýt lumpárny na radnici, a tak jsem terčem útoků, snahy mě poškodit, pomluvit, znevěrohodnotit. Je zajímavé, že mi to příliš nevadí, beru to jako součást své životní cesty. Naopak nastavuji druhým zrcadlo, vše zveřejňuji v tisku a k útočníkům jsem laskavá, ale neuhýbám. Moje spory vyústily dokonce v žalobu na starostu města za urážky a lhaní zastupitelům. Pevně věřím , že se bude muset veřejně omluvit. Zajímavé je sledovat ostatní kolem mě, jak se chovají. Bohužel v drtivé většině slouží tzv. mocným. Ale i v tomto někdo musí lidem otevírat oči, o tom jsem přesvědčena. Zda je toto můj životní úděl nevím, možná ano, ale jenom na určitý omezený čas. V každém případě děkuji za článek, byl super.

Ikona diskutujiciho Jiří Hlávka 2022-03-18 19:09:37 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V ten správný čas. Děkuji K.L.. Juchůůů

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek