Film Labyrint s Davidem Bowiem v hlavní roli: Plán na ovládání mysli

25.6.2022 v Symbolika 52

Film Labyrint z roku 1986 s Davidem Bowiem a Jennifer Connelly v hlavních rolích vtáhne diváky do světa fantazie a zázraků. Stejně jako mnoho jiných fantastických příběhů, skrývá  i tento film ve své symbolice skrytý význam, který je v tomto případě znepokojivý. Labyrint popisuje programování mysli oběti v rukou sadistického manipulátora. Podíváme se na okultní význam symboliky, která se v Labyrintu nachází.Labyrint je kvintesencí filmu z 80. let, který obsahuje vše, co máme na osmdesátkách rádi: synťákovou hudbu z 80. let, CGI efekty z 80. let a Davida Bowieho ve stejném účesu, jaký měla v 80. letech vaše teta Susan. Je snad jediný důvod ho nemilovat? Film se stal kultovní klasikou a je stále oblíbený i u dnešních dětí.

Ale stejně jako v mnoha jiných rozkošně zvrácených fantasy filmech se i v Labyrintu skrývá víc, než se na první pohled zdá. Pochopením okultní symboliky a odkazů v Labyrintu se z filmu stává velká alegorie na ovládání mysli, kde každá scéna odkazuje na určitý aspekt tohoto procesu. To, co se zdá být pátráním mladé dívky v Labyrintu, aby našla svého malého bratra, se stává metaforou vnitřního světa oběti ovládání mysli, která je programována manipulátorem. Překážky, kterými musí hrdinka příběhu Sarah projít, se vztahují k reálným těžkým zkouškám, které jsou způsobovány otrokům při programu ovládání mysli, aby podnítily disociaci (rozdělení osobnosti). Myšlenkové hry, mučení, drogy a se*uální zneužívání jsou v průběhu filmu zmiňovány v zastřené symbolice, což „zasvěcenému“ dá zcela jiný příběh, než jaký je ukázán běžnému divákovi. Labyrint je tedy vystavěn stejně jako většina esoterických děl v Dějinách: využívá symboliku, která je před neznalou masou skryta, zatímco zasvěceným je odhalena.

K pochopení základního významu Labyrintu je zapotřebí jen velmi málo předchozích znalostí. O filmu se ostatně zmínilo několik autorů zabývajících se ovládáním mysli, kteří jej označili za jeden z nejkřiklavějších filmů o programování mysli Monarch. Fritz Springmeier dokonce uvádí, že Labyrint používají skuteční manipulátoři při ovládání mysli jako programovací scénář pro výcvik otroků. To je velmi pravděpodobné, protože film vykazuje mnoho podobností s Alenkou v říši divů a Čarodějem ze země Oz – dvěma filmy, o nichž je známo, že se používají při programování ovládání mysli. Jediný rozdíl je v tom, že Labyrint byl pravděpodobně speciálně zkonstruován za tímto účelem a zároveň vystavil masy tomuto druhu symboliky.

Vzhledem k tomu, že je Labyrint předlohou pro ovládání mysli, je příznačné, že hvězdou představení je umělec, který sloužil jako předloha i pro moderní popové hvězdy: David Bowie. Během své dlouhé a eklektické kariéry se Bowie dotkl mnoha okultních a rituálních témat, která jsou dnes přetřásána popovými hvězdami vyrobenými průmyslem. A z nějakého důvodu mnoho z těch, kteří se těchto okultních témat dotýkají, do svých děl začleňuje také ovládání mysli. Možná je to dáno tím, že ovládání mysli se silně opírá o rituály černé magie a kabalistické učení. Než se tedy podíváme na symboliku samotného filmu, podívejme se krátce na některé symboly, které použil i David Bowie.

David Bowie: Ten, kterého všichni napodobovali
Mnoho článků na tomto webu se zmiňuje o moderních popových hvězdách a okultní symbolice obsažené v jejich dílech. Bylo jen otázkou času, kdy bude řeč také o Davidu Bowiem, který je pro mnohé z nich zřejmě hlavním zdrojem inspirace. David Bowie je skutečně prototypem popové hvězdy/okultní ikony, do jejíž tvorby byly začleněny koncepty pocházející z tajných společností. Od podivných alter-eg až po okultní koncept androgynie a samozřejmě včetně odkazů na Aleistera Crowleyho a jeho Thelemu – Bowie dělal před desítkami let to, co dnes dělají popové hvězdy.

Bowieho alter ego jménem Ziggy Stardust bylo představitelem „osvíceného člověka“, který dosáhl nejvyššího stupně zasvěcení: androgynství. Dělal také mnoho jednookých znamení.

Kreslení kabalistického stromu života

Bowie oblečený v egyptském oděvu (jako to dělával Crowley) a ukazující rukou znak „jak nahoře, tak dole“.

Rozdíl mezi Bowiem a dnešními popovými hvězdami spočívá v tom, že byl poměrně otevřený, pokud jde o okultní vlivy v jeho jednání a hudbě. V jednom rozhovoru z roku 1995 Bowie prohlásil: „Můj prvořadý zájem byl o kabalu a crowleyismus. Celý ten temný a poněkud děsivý neznámý svět špatné strany mozku.“
V písni Quicksand z roku 1971 Bowie zpíval: „Mám blíž ke Zlatému úsvitu. Ponořen do Crowleyho uniformy obraznosti“ (Zlatý úsvit je název tajné společnosti, jejímž členem byl Crowley).
To jsou jen některé příklady okultního vlivu na Bowieho tvorbu a na toto téma by se dala napsat celá kniha.

Vzhledem k tomu, že hlavním antagonistou Labyrintu je čaroděj, který si navíc rád zazpívá improvizované popové písně, David Bowie se pro tuto roli skvěle hodil. Věděl, že si přitom zahrál roli manipulátora s ovládáním mysli?

Labyrint
Tento plakát k filmu Labyrint je plný výjevů spouštěčů při programování mysli:
Film Labyrint, který byl uveden v roce 1986, byl společným dílem George Lucase, Jima Hensona (jeho poslední film) a Davida Bowieho. Díky použití nejmodernějších efektů se film rychle stal klasikou v žánru, který můžeme nazvat „zvrácená fantasy“. Zápletka filmu je jednoduchá: Dospívající dívka jménem Sarah se vydává podivným magickým Labyrintem, aby získala zpět svého malého bratra, kterého unesl čaroděj Jareth a jeho armáda skřetů.

Některým kritikům se nelíbila nahodilost událostí ve filmu. Robert Ebert prohlásil, že tento druh filmů „není tak napínavý, jak by měl být, protože se nemusí řídit žádnou logikou. Může se stát cokoli, nic se ani nemusí stát, nic není tak jak se zdá a pravidla se neustále mění“. Tímto popisem filmu Ebert nevědomky popisuje vnitřní svět otroka při ovládání mysli, což je přesně to, co film Labyrint představuje. Prostřednictvím traumatu je psychika otroka přeprogramována manipulátorem, což vede k situaci, kdy se může stát cokoli, nic se ani nemusí stát, nic není tak jak se zdá, a pravidla se neustále mění.

Sářino pátrání po bratříčkovi je ve skutečnosti pátráním po navrácení její nevinné základní osobnosti (jejího pravého Já), které jí manipulátor vzal. Různé události, které se Sáře přihodí, jsou zkresleným odrazem skutečných traumat při ovládání mysli – skrytých za závojem fantazie a představivosti.

Námět
Děj filmu velmi připomíná Čaroděje ze země Oz a Alenku v říši divů, dva příběhy, o nichž je mimochodem známo, že se používají při programu na ovládání mysli. Mladá dívka, znuděná a znepokojená svým běžným životem, se ocitne v zemi fantazie, kde se může stát cokoli. Aby se mohla vrátit domů, vydává se na nebezpečnou výpravu do velkého hradu (ne nepodobného Smaragdovému městu z Čaroděje ze země Oz). Na cestě asertivní dívka využívá svůj důvtip, odvahu a sílu, aby překonala překážky ve světě, kde nejsou stanovena žádná pravidla.

Labyrint je od začátku do konce silně symbolický, počínaje první scénou. Sára je v parku, převlečená za princeznu, a nacvičuje si repliky do divadelní hry pod bedlivým dohledem sovy, která stojí na vrcholu obelisku.
Rychle se dozvídáme, že sova je ve skutečnosti Jareth, král skřítků (hraje ho David Bowie). Skutečnost, že Jareth má v reálném světě podobu sovy a že sedí na vrcholu obelisku, je velmi výmluvná o tom, co vlastně představuje: Okultní elitu. Je známo, že sova je hlavním symbolem bavorských iluminátů a dodnes ji používají elitní skupiny, například Bohemian Grove. Představuje „ty, kteří jednají pod pláštíkem temnoty“.

Symbol Minervalské církve bavorských iluminátů s vyobrazením dohlížející sovy.

Sova je na vrcholu obelisku, monumentu, který je neustále viditelný v průběhu celého filmu. Obelisk je po staletí vrcholným symbolem moci okultní elity. Najdeme ho stát na místech s nejkoncentrovanější mocí světa a jsou mu přisuzovány speciální okultní síly. Tyto vysoké monumenty pocházejí ze starého Egypta a údajně představují ztracený falus Osirida – jinými slovy mužskou energii. Obelisk je tedy falickým symbolem a skutečnost, že se tato mladá dívka během svého pátrání setkává s mnoha z nich, může být připomínkou mužského manipulátora, který ji psychicky a se*uálně ovládá (prostřednictvím zneužívání).

Sova pozoruje Sáru, která je oblečená jako princezna a nacvičuje si roli pro divadelní hru, což ilustruje její přirozený sklon oddělovat se od reality a brát na sebe jiné osobnosti, což je vlastnost, kterou manipulátoři MK Ultra vyhledávají při vyhledávání potenciálních otroků. Sarah je tedy „označena“ stínovým systémem Iluminátské kontroly mysli.

V Sářině domě nacházíme několik stop týkajících se její náchylnosti k ovládání mysli. Je obklopena hračkami, knihami a plakáty, které předznamenávají disociativní dobrodružství, do něhož se má pustit. Mnoho Sářiných hraček se během jejího dobrodružství ocitne v animovaném stavu, což nám napovídá, že vše, co se stane, bude výsledkem její vlastní představivosti, která používá věci, které jsou jí důvěrně známé.

Mezi Sářinými věcmi najdeme hračkovou verzi labyrintu posetého obelisky, do kterého se chystá vstoupit, knihy Čaroděj ze země Oz a Alenka v říši divů. Obě tyto pohádky se používají k povzbuzení obětí, aby se oddělily od reality. Labyrint se v tomto neliší a pravděpodobně se používá při skutečném programování ovládání mysli.

Přímo nad Sářinou postelí se nachází slavná Escherova kresba s názvem „Relativita“:
Obrázek se schody vedoucími všemi směry přímo nad Sářinou postelí.

Escherovy obrazy, které matou mysl, obsahují prvky, které mysl nikdy nedokáže pobrat. Z tohoto důvodu se používají při skutečném programování ovládání mysli. Tento konkrétní obraz se později ve filmu stane velmi důležitým.

Sarah je naštvaná na své rodiče, zejména na nevlastní matku, protože musí zůstat doma a hlídat svého malého bratra jménem Toby, zatímco si oni vyrazí ven. Sára si pak v konfrontaci s neustálým pláčem dítěte přeje, aby si ho odnesl král skřítků. Do pokoje pak vstoupí sova a promění se v Jaretha, krále skřítků.


Jareth nabízí Sáře „dar“ představovaný křišťálovou koulí. Když ho odmítne, promění se na hada, který ale není skutečný.

Jareth vezme Tobyho do svého světa a chce ho proměnit v jednoho ze svých skřetů. Z hlediska ovládání mysli představuje malý Toby jádro osobnosti Sarah, které jí Jareth, její manipulátor, odebral. Dokud bude Jareth držet Sářinu základní osobnost, je schopen ji donutit projít celým Labyrintem, což bude představovat její naprogramování.

Když Sarah požádá Jaretha, aby jí Tobyho vrátil, využije Král skřítků své schopnosti manipulace a přesvědčování. Ukáže Sáře křišťálovou kouli a řekne jí, že obsahuje „všechny její sny“. Upozorní ji však, že to „není dárek pro obyčejnou dívku, která se stará o uřvané dítě“. Jinými slovy, dárek je určen pouze pro dívky, které přišly o dítě – oběti ovládání mysli.
Jareth manipulátor má schopnost pomoci Sáře uniknout životu, který nenávidí, ale musí mu dovolit, aby si přivlastnil její základní osobnost – aby ovládl její mysl. Když Sarah Jarethovu nabídku, která je ekvivalentem faustovského tématu zaprodání duše ďáblu, odmítne, křišťálová koule se kouzlem promění v hada a je po ní hozena. Jareth pak výhružně řekne: „Neodporuj mi“. Když vidí, že Sára na Tobyho nezapomene, řekne Jareth Sáře, že Toby je na jeho hradě a že má 13 hodin na to, aby ho našla. Oba jsou pak přeneseni do Labyrintu, což je velký obraz představující Sářin vnitřní svět pod kontrolou manipulátora.

Uvnitř Labyrintu
Sára musí projít obrovským Labyrintem, aby se dostala do hradu, který představuje její zazděné a rozdělené jádro osobnosti. Celý labyrint je Sářiným vnitřním světem a Jareth je nesporným pánem všeho, co se v něm děje. Může také vše libovolně měnit. Po celém labyrintu se nacházejí obelisky, falický symbol připomínající se*uální kontrolu, kterou mají manipulátoři nad svými otroky.

Uvnitř Labyrintu si Sára rychle uvědomí, že se neřídí pravidly reality. Zjišťuje, že kráčí po nekonečných přímých cestách, které nikam nevedou.

Labyrint se zdá být nekonečnou přímou cestou vedoucí do nikam.

Sára se pak dozvídá, že pouze mentální představou vchodu směrem k hradu se nějaký objeví. Cestu si musí vytvořit sama ve své mysli.

Podivné rostliny s očima na stěnách Labyrintu připomínají, že je Sára během celého procesu přísně sledována svým manipulátorem. Symbol vševidoucího oka je hojně využíván při skutečném programování ovládání mysli.

Při pokusu o postup Labyrintem si Sára uvědomuje, že se vše kolem ní neustále mění. Setkává se s podivnými bytostmi, které říkají matoucí hádanky, jež vedou k nekonečným smyčkám a kruhům. Zdá se, že její hláška zní „To není fér“, protože ji během filmu mnohokrát opakuje. Tato věta skutečně pěkně vystihuje život otroka MK Ultra. Neexistují žádná pravidla a může dojít ke všem druhům nespravedlnosti.

Mezitím je Jareth na hradě s Tobym a sleduje počínání Sáry.

Zkoušky
Na své cestě k hradu prochází Sára nejrůznějšími překážkami, z nichž mnohé symbolicky představují skutečná traumata, která prožívají oběti při programu na ovládání mysli.

Při první zkoušce Sára spadne do jámy plné „pomocných rukou“. To může odkazovat na oběti, které jsou manipulovány a zneužívány skrytými manipulátory.

Později se ocitá v lese a je obklopena podivnými zpívajícími bytostmi, které si mohou dle libosti odstraňovat části těla. Koncept rozčtvrcených částí těla je ústředním prvkem v programování ovládání mysli. Vystoupení tohoto gangu se brzy změní v noční můru, když se vrhnou na Sáru a pokusí se jí odstranit hlavu. To představuje odtržení MK otroka od reality.

Po útěku se Sára ocitá na ještě horším místě, u Bažiny věčného zápachu. To je v podstatě velké plynné jezírko plné výkalů. Neustále vypouští plyny, a je tedy odkazem na cosi velice tělesného.

Sára a její přátelé jsou nuceni projít nechutným smradlavým jezírkem, aby mohli pokračovat v pátrání. Tato podivná scéna může odkazovat na skutečnou techniku ovládání mysli k vyvolání traumatu, která spočívá v ponoření otroků do výkalů a moči a/nebo v jejich konzumaci. Náš přirozený odpor k výkalům a odporný zápach, který z nich cítíme, jsou způsobem, jakým nám naše tělo říká, abychom se od nich drželi dál, protože jsou zamořeny nejrůznějšími červy a parazity, kteří jsou pro nás toxičtí. Náš organismus je tak dobře uzpůsoben, že nás instinktivně odpuzují věci, které nám škodí. Nucená konzumace exkrementů je proto obzvlášť traumatizující, protože je v rozporu s nejzákladnějšími instinkty lidského těla. Sářina epizoda v bažině věčného zápachu je „nápaditým“ způsobem, jak popsat traumatickou zkušenost Sáry jako otrokyně MK během programování.

Po překročení tůně dostane Sarah dárek, samozřejmě takový, který je otrávený:

Sára dostane broskev, která jí způsobí halucinace, což je slabě zastřená narážka na drogy, které jsou podávány otrokům Monarch během programování.
Když kousne do broskve, cítí se malátná a začne mít halucinace. Otrokům Monarch jsou neustále podávány drogy, které zesilují účinky programování a vyvolávají strach a hrůzu.
Když pak Sára leží na zemi, vidí křišťálovou kouli se symbolickým obrazem, který ji představuje. Vidí panenku v princeznovských šatech obklopenou mřížemi – klasický způsob zobrazení disociovaných otroků při ovládání mysli.

Poté se Sára objeví na podivném plese s hosty v maskách koz, prasat a ptáků (běžně nazývaný ples iluminátů) a zjistí, že tam na ni čeká Jareth, její manipulátor.

Jareth a Sarah se najdou a začnou spolu tančit valčík, přičemž na ni Jareth vrhá sugestivní pohledy… na patnáctiletou dívku! Scéna symbolicky znázorňuje vynucené satanské spojení mezi otrokyní (které je podsunuto, že je princeznou svého světa) a jejím manipulátorem. Text písně Davida Bowieho, která hraje během plesu, lze interpretovat jako „milostnou píseň“ manipulátora k otrokyni při ovládání mysli:

„Když bolest prochází
Nemá pro tebe smysl
Každé vzrušení je pryč
Nebyla to vůbec žádná velká zábava
Ale budu tu pro tebe
Až se svět zhroutí…
… Padá dolů“

Ples se pak rychle změní v noční můru, kdy za ní začnou běhat všichni maskovaní hosté (že by špatnej trip?). Sarah začne utíkat, rozbije zrcadlo a proběhne jím, což je další klasický symbol ovládání mysli. Je to obraz představující zlom v její osobnosti.

Konfrontace s Jarethem
Přes všechny tyto potíže se Sára nakonec dostane k hradu a vstoupí do něj. Zjistí, že se ztratila v Escherově obraze v životní velikosti, po kterém se plazí Toby. Jareth se odevšad na scéně magicky zjevuje, stejně jako se ve vnitřním světě MK otroků objevují manipulátoři.

Pak se celý svět kolem Sáry zhroutí a zůstane jen ona tváří v tvář svému manipulátorovi. Sára požádá Jaretha, aby jí vrátil dítě, Tobyho (její nevinné jádro).

Jareth jí dává klasickou dvojsmyslnou přednášku o ohýbání mysli – takovou, jakou dostávají otroci MK od svých manipulátorů.
Říká: „Přetočil jsem pro tebe čas… obrátil jsem svět vzhůru nohama… dělal jsem to všechno pro tebe. Unavuje mě to. Není to štědré?
A přitom žádám tak málo. Nech mě ti poroučet a můžeš mít všechno co chceš. Boj se mě, miluj mě, dělej jak říkám a já budu tvůj otrok.“

Jareth žádá Sáru, aby prodala svou duši výměnou za své sny.

Jedná se o klasickou faustovskou nabídku „dohody s ďáblem“, kdy Jareth říká, že „žádá tak málo“, zatímco ve skutečnosti žádá všechno, co Sára má: Její mysl, tělo i duši.

Sára pak začne recitovat repliky, které si nacvičovala na začátku filmu, a řekne: „Nemáš nade mnou žádnou moc“. Všechno se opět hroutí, Sára opouští svůj vnitřní svět a ocitá se zpět ve vnějším světě, ve skutečném světě, ve svém domě. Toby je zpátky ve své postýlce a všechno se zřejmě vrací do normálu.
Ve svém pokoji vidí některé z bytostí, které potkala v Labyrintu, a je zjevně šťastná, že je vidí. Říká jim to: „Nevím proč, ale… čas od času ve svém životě, bez jakéhokoli důvodu, vás potřebuji.“
Jinými slovy, Sára přijala vnitřní svět, který jí naprogramoval její průvodce. Ten se jí nyní může kdykoli během života spustit.

Sára a její kamarádi na konci filmu pořádají večírek v jejím pokoji pod dohledem sovy Jaretha, který nad ní nikdy neztratil kontrolu. Je vlastně vítězem souboje se Sárou. Její naprogramování je dokončeno.

Film uzavírá píseň Davida Bowieho „Undergound“ = Podsvětí. Píseň má velmi církevní nádech (doprovází ji hlasitý gospelový sbor) a hovoří o místě, kde „není bolest“. Tím místem není nebe, ale podsvětí, které lze přirovnat k peklu, což je v pojmech ovládání mysli traumatický život otroka MK.

V dokonalé návaznosti na film tak Bowie touto písní zanechává divákům poslední inverzi dobra a zla, nebe a pekla, rozkoše a bolesti:

„Nikdo ti nemůže nic vyčítat
Za to, že jsi odešel
Příliš mnoho odmítnutí (na na)
Žádná injekce lásky

Život může být snadný
Není vždycky skvělý
Neříkej mi, že pravda bolí, holčičko
Protože to bolí jako peklo

Ale dole v podzemí
Najdeš někoho pravdivého
Ale dole v podzemí
poslední klid
Křišťálový měsíc, ah, ah

Je to jen navždy
Vůbec ne dlouho
Ztracená a osamělá
To je v podzemí
Podzemí

Tati, tati, dostaň mě odsud.
Ha ha, jsem v podzemí.
Slyšel jsem dnes o jednom místě
Už nikdy nic nebolí

Tati, tati, dostaň mě odsud.
Ha ha, jsem v podzemí
Sestro sestro, prosím, vezmi mě dolů
Ha ha, jsem v podzemí
Tati, tati, dostaň mě odsud ven.“


Zatímco si většina diváků film Labyrint vykládá jako pohádku o „důležitosti představivosti“ nebo něco podobného, symbolika filmu mu dává hlubší význam. Ačkoli příběh lze interpretovat mnoha způsoby (o tom, že Sářino pátrání je metaforou esoterického zasvěcení, by se dal napsat další článek), odkazy na ovládání mysli jsou v něm rozhodně přítomny. Po pochopení obrazů a spouštěčů vztahujících se k ovládání mysli se film stává živým popisem vnitřního světa otroka Monarch během programování.
Otrokyně, zcela vydaná na milost a nemilost svému manipulátorovi a zvrácenému světu, který vytvořil v její mysli, se pokouší vrátit do reality, kde věci dávají smysl. Úkol je to obtížný, protože manipulátor ovládá čas (proto se během filmu neustále objevují třináctihodinové hodiny) a prostor (tajné chodby v Labyrintu). Během pátrání se otrokyně setkává s přáteli, kteří jí zdánlivě pomáhají, ale ve skutečnosti ji vedou přesně tam, kde ji chce mít její průvodce.
Celá Sářina „výprava za osvobozením“ je ve skutečnosti manipulace směrem k přijetí jejího naprogramování. Tím, že Sára prošla Labyrintem, prošla všemi traumaty nezbytnými k jejímu naprogramování. To, co se zdá být Jarethovou porážkou, je ve skutečnosti vítězstvím, protože úspěšně naprogramoval Sářin vnitřní svět a může ho podle svých slov „tu a tam ve svém životě použít“.

Podobně jako Čaroděj ze země Oz a Alenka v říši divů, je i Labyrint nápaditou pohádkou, jejíž příběh lze použít jako scénář při programování ovládání mysli. Na rozdíl od starších pohádek však mohl být Labyrint vytvořen speciálně pro účely ovládání mysli. Příběh, symbolika a hudba filmu tvoří ucelený smyslově nabitý celek, v němž jsou diváci zcela ponořeni do podivného světa ovládání mysli.

Má to však jeden háček: Stejně jako oběti ovládání mysli, je i většina diváků filmem a jeho poselstvím zcela oklamána. I když se zdá, že jde o vítězství dívčí mysli nad zlem, ve skutečnosti jde o vítězství zla nad dívčí myslí.
Slovy Bowieho: „Neříkej mi, že pravda bolí, holčičko, protože bolí jako peklo.

překlad © Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2022 / podle Zdroje

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mif 2022-06-25 06:03:23 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kristova noho… Ten film mám moc rád, nikdy mě nenapadlo o něm přemýšlet jinak, než jako o souboji dobra se zlem (jako ostatní pohádky). Promiň, ale nemyslíš, že jsi poněkud paranoidní?

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-06-25 09:31:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Tento web není pro slepce.

Ikona diskutujiciho infinity mind 2022-06-25 10:08:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Svět kolem není skutečně takový, jaký se zdá být a lidé se ho bojí spatřit takový, jaký je. Raději před ním utíkají do nějaké své ulity a bojí se z ní vystrkovat nos, když je jim odhalován.

Ikona diskutujiciho Roman 2022-06-25 10:26:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna na tebe to sedí Petře Poymane. Jestli tady budeš pořád smrdět a otravovat mé manželce den pod jinými nicky tak znovu zakročíme a líbit se ti to nebude. Trestní oznámení ti nestačilo, máme přidat?

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-06-25 11:36:34
Ikona diskutujiciho
sipka

Baví mě jak se tento úchyl vždy ozve pod jiným nickem u článku který se nějak týká vztahů. Po dvou letech obtěžování stalkingu a vyhrožování má ještě pořád drzost hrát si na oběť a předstírat nepochopeného. Těším se na zveřejnění případu.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-06-25 12:17:13
Ikona diskutujiciho
sipka

manželce:0

Ikona diskutujiciho Květa 2022-06-25 12:30:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Kolik úchylů vás vlastně obtěžuje? Zatím jsem napočítala 3 úchyly + schizofreničku. To budou pořádná kvanta dokumentů.

Ikona diskutujiciho Roman 2022-06-25 12:43:40
Ikona diskutujiciho
sipka

Počítáte správně. Pátého otravného komára jsme se věřím nedávno zbavili, takže to celkem dělá 4 degeneráty.

Ikona diskutujiciho Roman 2022-06-25 19:49:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne mife nic proti tobě nemáme.

Řeč je o Petru Poymanovi který se schovává za VPN Tokio podepisuje se jako infinity mind a myslí si že jsme blbí a nepoznáme ho.

Až jednou uvidíš kolikrát ho manželka slušně i neslušně poslala do pr. a on stejně lezl k nám domů posílal nám čokoládu stříbro krámy, hysterickej dementní dopis kterým jsme pobavili policejní sbor a u toho je ještě schopnej tvrdit že to manželka nedala dost jasně najevo tak se budeš hodně divit s jakými idioty sdílíme svět.

Ikona diskutujiciho Julka 2022-06-26 10:15:43
Ikona diskutujiciho
sipka

Dost mi nejde do hlavy proč tohle ti magoři vlastně dělají…to si jako myslí že tu dotyčnou nakonec uženou nebo…rozum nad tím zůstává stát

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-26 10:28:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano. Všichni chlapi kteří mě stalkují a kteří mě pak na internetu pomlouvají, píšou o mně že jsem zlá a podobné věci, jsou ve skutečnosti cca čtyřicetiletí úchylové, kterým už nestačí levačka a pokouší se lovit hlavy přes internet. Obtěžují mě, vyhrožují mi, vydírají mě, hledají kde bydlíme, posílají nám nevhodné dárky, zvoní na nás a narušují náš život. Když pak nedostanou co chtějí, mstí se, jsou agresivní a dělají ze sebe chudáky. Všechno zveřejníme ale až po soudu. Co se týče té schizofreničky, to je její PR. Nic neumí a nikoho nezajímá, ale pomluvením známého jména tahá čtenost. Našla si články od slovenského úchyla, ty přepsala a tvrdí že o mně něco ví a že to jsou věci na které přisla. Ve skutečnosti jsou to všechno jenom bláboly, ale zároveň je to nástroj, kterým se mě pak další úchylové pokouší vydírat. ,,Když neuděláš co říkám, když se se mnou nesejdeš, když tohle nedáš na internet a když mi nezaplatíš peníze, tak roznesu po internetu články od schizofreničky“. A pak si tito smradi nechutní myslí, že udělám co chtějí, že se toho bojím. Místo toho si je všechny pozvala policie. Schizofrenička je tak vypatlaná, že mi na moji žádost, aby pomluvy odstranila, protože mě ohrožují a protože na mě poštvávají úchyly z internetu, odpověděla, že prý si za to můžu sama a že prý se mám zamyslet nad tím co vysílám ven. Pak zveřejnila všechno co mohla a ještě na mě poštvala lidi znova a začala se litovat, jakože já obtěžuju ji. Takže i to bude mít tvrdou dohru.

… jo a ještě mi vyhrožovala, že když řeknu veřejně pravdu, o tom jak na mě poštvává úchyly, že podá trestní oznámení ona na mě. Přitom mám v ruce důkazy z pěti případů a můžou ji za to zavřít.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-06-27 19:29:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně fascinovalo, že ta holka nechápe, žes jí požádala, aby smazala lži, jelikož na základě toho starého článku na tebe někdo zaútočil. (jakože to je normální logická žádost) Tak jsem si vyhledala a přečetla její nejnovější článek na toto téma a i když jsem se do toho emocionálně nezapojovala (pouze mě zajímalo, jak to ona vidí), tak jsem se cítila po návštěvě jejích stránek špatně (jakože nic nemá smysl – asi deprese). Tu zlou energii jsem teprve až další den odpoledne od návštěvy stránek setřásla.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-27 21:14:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejenom útok, ale také vydírání o peníze a vyhrožování. Padla 4 trestní oznámení a za vším stojí patolízalové z blogu schizofreničky. Přestože o mně vydala 8 pomlouvačných bulvárních článků, hraje si na oběť, jakože já otravuju ji, hraje si na prokletou chuděrku a křičí jak je všechno pravda. Přitom nemá v ruce vůbec nic, jedině papír s diagnozou že je na hlavu. Obtěžuje mě už 17 let, ale pohár mé trpělivosti právě přetekl. Její lži uvedu na pravou míru také až to půjde, stejně tak proti ní zahájím další soud.

Ikona diskutujiciho Diana 2022-06-27 21:57:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, táhne se to už moc dlouho. Naneštěstí nemůžu udělat víc, než ti popřát hodně štěstí, síly a pevných nervů. Doufám, že se to brzy vyřeší. Jsi opravdu silná.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-06-27 23:06:14
Ikona diskutujiciho
sipka

„Obtěžuje mě už 17 let“ :-O tak to je úlet

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-27 23:23:12
Ikona diskutujiciho
sipka

Má na mě spadeno prakticky od začátku co objevila moje stránky. Protože má silný komplex méněcennosti, nenávidí se, chce mít a umět všechno co já. A protože se jí to nikdy nepodaří tak ji to strašně s., proto píše jeden článek za druhým, nazývá to ,,kauza“ a její patolízalové to nazývají ,,žabomyší válkou“. Ve skutečnosti jde o její zcela jednostranné obtěžování, protože je mnou posedlá, je psychicky nemocná. Proto ji to pořád bere. Nezajímá mě, je mi bytostně odporná a jediné co si přeju je, aby mi dala pokoj. Bohužel mi to není dopřáno a tak jsem nucena se tím konečně zabývat, jsem nucena její lži rozkrýt a uvést na pravou míru. Jednoduše nemám na výběr, protože mě tato schizofrenická kreatura nehodlá nechat napokoji. Stejně tak jsem nucená se zabývat i bandou vypatlaných kreténů, které na mě poštvala. Takhle to dopadá, když má certifikovaný blázen přístup k internetu. Na někoho se chronicky upne, rozhodne se že bude mít co on, pokud ne tak ho zničí a jede podle toho klidně 10-20 let, klidně i přes mrtvoly. A pak něco dělej pro lidi a buď na očích. Skončíš tak, že nakonec ani nemůžeš bezpečně vyjít z domu, protože od určité fáze je jenom otázka času, kdy potkáš svého schizofrenika. Já jsem měla smůlu, že jsem svou nejhorší stalkerku dostala tak brzo.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-06-28 09:18:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Hold internet je fajn místo, ale ne každý, by měl právo ho mít..Protože kdyby ho lidé neměli a zvraceli by takové myšlenky rovnou z úst, asi by dostali jednu dobře mířenou a už by to neudělali.
Vše je jedna mafie a taková kreatura brání jedna druhou, jinak by se později dostalo i na ně.
Oni těží z toho, že na ně reaguješ a mají nad Tebou moc. Ale věř, že co dělají Tobě, nechají si to samé dělat oni sobě. Takže mají stejnou slabinu, kterou sami vytváří proti druhým a jsou k ní náchylní..ale zlo plodí jen zlo. Kdybys jim dala na pusu, akorád by to uhráli na různé bolesti a ještě by jsi na tom byla hůř. Hlavně, že víš sama, kdo jsi a to je důležitý. Sám ale nevím, jak bych reagoval. Můžu tu rozhazovat moudra a pak bych sám měl naběhlou žílku před klávesnicí a běsnil na ty, co se chovají jak hovada :)) No snad tomu bude brzo konec, lidi jsou fakt id*oti a i v týhle těžký době jim to nedojde. Tak se drž…
A že nemůžou mit co ty? Oni nechtějí, chtějí tu svoji roli..kdyby chtěli mít vlastnosti, jako ty, museli by odhodit masky, zlo a nevim co ještě, ale zatím musí každému ukazovat, jak jim někdo ublížil a nechtějí se toho vzdát.Až nebudou mit diváky, pak se možná změní a přestane je to bavit.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-28 09:32:59
Ikona diskutujiciho
sipka

Nereagovala jsem doteď spoustu let a ničemu to nepomohlo. Naopak se problém zhoršil tak, že úchylové poškodili moje zdraví, podnikání i život. Trestní oznámení, zveřejnění všeho a soudy jsou zřejmě jediná cesta jak to vyřešit. Je potřeba si uvědomit, že se nebavíme o průměrných internetových trollech, ale o skutečných kriminálnících s trestními rejstříky a cerfitikovaných bláznech. Tito ti nedají pokoj jenom tak sami od sebe a už vůbec ne proto že jsi je o to požádal. Proto jsou to taky blázni.

Ikona diskutujiciho Jana 2022-06-28 10:32:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ani som netušila o tom, že ťa tak očierňuje nejaká žena, ale našla som to na internete a niečo som prečítala. Žiaľ človek môže mať aj najlepšie úmysly, ale vždy sa nájde niekto, komu sa znepáči. Jediné, čo by som tebe poradila je, aby si vážila slová napr. o pomenovaní jej diagnózy, pretože by to mohla použiť proti tebe. Pokiaľ to teda nemá na papieri, čo vraj nie. Ale pokiaľ neudáš pri takomto verejnom pomenovaní tej diagnózy aj jej meno, malo by to byť zákonne v poriadku (podľa mňa ako laika). Ak to pôjde súdnou cestou, tak aj ona sa možno bude chytať každej slamky, tak by som si radšej na to dala pozor. Len toľko a držím palce, také očierňovanie mena nie je sranda, mala by si to dotyčná osoba uvedomiť. A jej tvrdenie, že aj ty tu o ľuďoch píšeš zasa možno vyvrátiť tým, že nikdy (alebo aspoň ja som to nepostrehla) neudávaš presné mená. Na rozdiel od nej. Veľa šťastia.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-28 12:00:50
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano je to oficiálně diagnostikovaná maniodepresivní schizofrenička, která pobývala v blázinci a dlouhé roky užívala těžké léky na svou psychózu. To jsou nezvratitelná fakta. Proto dělá takové věci.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-06-28 11:20:32
Ikona diskutujiciho
sipka

Jenže pochybuju, že si něco uvědomí..Podle mě ani nevědí, že něco dělají špatně. Oni už v sobě mají nahraný nějaký program a ovládá je nejspíš jiná entita, než oni sami. Jako když zabodl agent Smith ruku do Nea a řekl, přidej se. A když vezmu sám sebe, vyhledávám spíš normální lidi, ale občas si člověk k sobě taky přitáhl idiota, protože člověk chtěl každému pomáhat a mělo mě to naučit vážit si sám sebe a ne každému lízt do zadku. Prostě si říct svý a netrestat se ještě za svou chybu několikrát..toho oni využívají taky. Kdo si z něčeho něco dělá a má svědomí, tak je jak terč. A proto temná strana využívá problémů, aby člověk stále řešil h*vna druhých a přestal růst..Řešil kraviny, namísto důležitých věcí….A kdyby fungoval zákon, docela slušně by se to tu vylidnilo i bez opíchanců..

Ikona diskutujiciho Voldemort 2022-06-28 12:04:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady jsou důkazy o její duševní nemoci, blázinci, satanismu, drogách, podvodech, lhaní a alkoholismu:

https://lumenn-petra-herajtova-pravda.blogspot.com/2022/06/pravda-o-lumenn-petra-herajtova.html

A tato špina si dovoluje psát o Alue pomluvy a psát jí že si za napadání může sama.

Ikona diskutujiciho anonim 2022-06-28 20:56:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Potvrzuju. Extrémě těžká dusivá zlá energie z jejího blogu jde. Cítím že pracuje pro zlo. Článek jsem četl a zaujala mě pasáž kde se cituje její báseň. Kde o sobě píše že je temný anděl co se topí v krvi. Očividně odevzdala duši propadla peklu a proto tak agresivně jde po Alue.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2022-06-28 21:24:49
Ikona diskutujiciho
sipka

hej já jsem věděla, že je s Lummen něco špatně ale toto je extrém. jakože extrém. aneb jak dopadne nemocný člověk když má léky které nebere… děsivý:0 celý je to děsivý

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-28 21:36:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Ona ty léky asi bere, ale to že dochází za psychiatričkou ještě neznamená, že to vypne i její prohnilý amorální způsob jednání. Když jsem jí narovinu oznámila, že měla skoro na rukách moji krev, že ponecháváním pomluv potvrzuje to, že se mě snaží zlikvidovat a přeje mi zlo i smrt (jinak by to přece dala pryč, že?), neodpověděla a napsala další článek kde se lituje a ze mě se snaží udělat zlou. Celou dobu se pouze bráním a jde mi o odstranění pomluv z jejího blogísku, to ona ale nikdy neudělá, protože ví, že jinak už na její blogís nikdo chodit nebude. Je na tom parazitování závislá. Dokud jí to nenařídí soud, tak mě nenechá napokoji.

Ikona diskutujiciho Vlaďka 2022-06-28 21:46:10
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím si že ona není lidská bytost s duší. Podle mě je to program určený na likvidaci důležitých lidí kteří mají moc udělat na světě změnu. Proto je tak fanatická a urputná. Je to reálný Smith. Kdyby měla duši a byla člověk pak by měla svědomí a pokud by měla svědomí měla by ho černé. A pomluvy by dala pryč. Místo toho ale dělá pravý opak. Kolik v sobě musí mít závisti a temnoty aby to převážilo vědomí toho jaké má její škodění důsledky? Já bych se musela při pohledu do zrcadla poblít jak by mi ze sebe bylo špatně ale ona pořád předstírá oběť. Sama tomu ale nevěří protože vědomě lže viz. třeba s tou schizofrenií že prý ji nikdy neměla pak falšovala dokumenty zavřela diskuze a píše si tam sama komenty aby neměla prázdno. Potkala jsem v životě taky spoustu zlých lidí ale nic tak vyšinutého jako ona. Člověk by toto nikdy neudělal. Zvířata se k sobě chovají líp.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-06-28 22:20:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Vlaďka
Ale lidská mysl je dost složitá, oproti zvířecí..Musíme brát v potaz, že zvířata jedou na nezavirovaném morfologickém, nebo kolektivním vědomí..Lidská mysl se rozvíjí jiným tempem, než zvířecí..Oni žijí v lásce, my žijeme v rozvoji a lásce.
Pokud někdo jedná jinak, než by chtěl, je to třeba proto, že byl v dětství psychicky znásilňován, aby se choval tak a ne jinak.
Vzpomeňme si, kdo z rodičů neslyšel: Ale proč to tak mám dělat? Protože jsem to tak řekla..Nikdo nepřemýšlí, proč se to tak dělá, protože je to naučili zase rodiče a kdo se chce odnaučit něco, co jim bylo vštěpeno bez vysvětlení a odnaučit se to? Přece se neodnaučím to, co jsem se tak dlouho učil… :)) Proto je težké hned vše posoudit, ale chce to pak procítit onu bytost, než hned vědět verdikt. Když někdo byl záměrně vychován tak, aby se choval jinak, než chtěla duše, tak se prostě leckdy chová jak blbec záměrně. Aby každý viděl, že to bylo špatné…Protože lidská mysl je jiná, než zvířecí. Žijeme ve světě programů, které tvoříme a které nás ovládají. Proto, když je lidská mysl pošpiněna, leckdy pomůže vizualizace, že k nám jde láska a pochopení od druhých. Představit si to, že nám dávají volnost a my to samé děláme druhým. Lekcdy je to právě ta špína od agenta Smithe, která ovlivňuje lidi a oni si myslí, že je to jejich intuice a tak dále. Proto mnoho schizofreniků jedná díky rozštěpené mysli. Kdy byli znásilněné někým, kdo chtěl, aby tak jednali pod různými tresty..Pak jakoby duše nebo mysl jedince byla jen kolem těla a nebyla už uvnitř, protože nechce cítit bolest. Proto jedná jako program, jinak by byla potrestána. Podívejme na znásilňování obyvatel..Budeme vám hustit rádiem, televizí očkování, testování a kdo neposlechne, nebude moct do práce. Nebude moct podnikat..A když se člověk brání, jak se dá, tak stejně je stíhán a mlácen policii..Tohle je i možná taky práce MK Ultra..tohle je tak promyšlené, že se o tom zkrátka málo mluví, co to udělá s myslí člověka, pokud je pod dlouhodobým tlakem..Časem se každý zlomí…Někdo, kdo má děti podlehne dřív..někdo má peníze a normální kolektiv, tak později, protože má eventuelně z čeho žít.
Často se tu mluví jen o fyzickém znásilnění, ale to odezní..kděžto psychické zažije i dospělý člověk a to nikdo neřeší. Viz. Alue a její nápadníci..To člověka taky zasáhne..Záleží, zda je na to sama, nebo má k tomu přátelé a jejich podporu.
Proto absolutně nepobírám tento svět, kdy jakákoli nemoc se řeší léky a ne uzdravení duše…Hážeme po sobě bobkama a přitom nepřítel je nahoře..až se pověsí ještěrky za hlavu a zničíme roboty, pro které jsou emoce taky chybou programu, pak lidé, kteří mají duši taky změní myšlení a z programu boj, bude najednou mír. Lidem bylo vnuknuto, že život je boj a tak to musí být..Ne každý je uvnitř špatný, jen kope kolem sebe, aby mu neublížili a kope i když nemusí, ale co kdyby mu někdo chtěl ublížit. Proto silná duše je ta, která si přizná chybu a dokáže s tím pracovat, slabá duše je ta, co vše popírá a hraje si na silnou. Už musíme všichni tohle prokouknout a jít dál. Uplně odstřihnout tyhle lidi…brali jsme je jen proto, že byli v rodině, práci a jinde..a vidíme, že jediné řešení je se od nich odtrhnout. Šancí měli dost. Chápat, ale být mimo, dokud se sami od sebe nezmění.

Ikona diskutujiciho tauri 2022-06-28 22:29:11
Ikona diskutujiciho
sipka

anonim:
Ano, jde po ní, protože tam nechce být sama…Pořád je to program „přidej se“ Buď budu chtít mit násilně někoho, kdo je v pohodě u sebe a mit to jako zdroj energie, nebo se změním a budu sám tu energii vyzařovat..to je rozdíl, mezi temnotou a „světlem“. Jenže to dá práci a musela by pro to něco dělat..Proto život tady je paradox. Namísto toho, aby se změnila a pak nemusela dělat nic a prostě by zase dostávala, tak bojuje, pořád ničí lidi kolem, aby něco dostala…Proto, když ničí, vynaloží víc energie, než dostane a cítí se sama, protože není s jednotou..

Ikona diskutujiciho zuzi 2022-06-25 08:47:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Výborný překlad děkuji. Na film jsem koukala v dětství a zvláštní bylo že i když mě děsil těmi všelijakými příšerami tak mě zároveň fascinoval a koukala jsem opakovaně. Ale tehdy nebyl moc velký výběr z pohádek. Toto vlastně moc pohádka není.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-06-25 08:53:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za práci kterou jste si dala s překladem paní Alue, velice si vaší práce vážím. Tuto filmovou klasiku znám a právě některé části jsem nechápala a připadaly mi pro dětský film nevhodné nebo rušivé. Byly to zejména záběry na kamenné tváře a všudypřítomné tenké elastické kalhoty skřítčího krále které celý film sexualizovaly. Kdykoli se král objevil od pasu dolů tak zíráte na ty nabité kalhoty. Jsou tam i scény kde ho Hogl drží za nohu a opět ty naducané kalhoty přes celou obrazovku jakoby tvůrce filmu záměrně chtěl aby se divák díval na přirození herce a to mi přišlo opravdu nevhodné. Pak také věk herce kterému bylo 40 a herečce jen 14, mohli vybrat někoho adekvátně jejímu věku. Po přečtení rozboru mi zrovna všechny tyto věci které ve filmu nesedí dávají smysl. Člověk se zkrátka musí dívat jinýma očima. Ráda bych si přečetla překlady také o dalších dvou zmíněných filmech.

Ikona diskutujiciho petr 2022-06-25 09:00:55
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejste jediná. Viděl jsem making of a tvůrci filmu mluví o tom že poklopec bowieho byl záměr aby se podtrhl sexuální kontext toho že král sáru svádí že ji chce za ženu. Sám bowie měl s odhalujícími kostýmy problém a připadaly mu nevhodné i když námět filmu se mu jinak líbil. Takže mu ty kalhoty trošku nastavovali aby nebylo na kameře jeho pohlaví vidět přímo. V podstatě se tam díváme na jakýsi suspenzor.
Vznikla o tom i spousta vtipů. Třeba tohle

https://i.imgflip.com/2qpb8s.jpg

Ikona diskutujiciho petr 2022-06-25 09:09:45
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 https://i.pinimg.com/564x/ac/ed/4b/aced4b8f79d60b03557260856c72ec4c–bowie-labyrinth-stay-motivated.jpg

Ikona diskutujiciho Koblih 2022-06-25 09:08:25 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejenom vtipy o poklopci. Ale taky články. Třeba
https://nightmarenostalgia.com/2018/02/01/the-dick-debate-labyrinth-edition/

Pamatuju si že když jsem byl malej a chtěl jsem vidět strašidelnej film ale ne horor tak jsem si pustil tohle. Ti skřeti jsou opravdu odporní. Celej film je znepokojivej a přitom krásnej protože je v něm utopená hromada prachů za nejmodernější filmařskou technologii, efekty a složité loutky.

Ikona diskutujiciho Baru 2022-06-25 09:24:49 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Při čtení překladu mi došlo jak mě film strašně zmanipuloval. Vždycky když jsem ho viděla tak jsem si přála být Sára a aby mě odnesli do kouzelného světa taky. Na konci filmu jsem si vždycky říkala Sáro ty jsi ale blbá. Vždyť ten běžný život nenávidíš a tady je všechno.
I všudypřítomný sexuální poklopec mě samozřejmě fascinoval. Film je zřejmě cílený na malé dívky aby cítily přitažlivost k čtyřicetiletému herci a přály si aby si je odnesl s sebou a mohl je ovládat.

Okem dospělé ženy vidím film úplně jinak. Nevhodný sexuální kontext kdy starší muž svádí dítě (pedofilm), král je narcis a manipulátor. Řekne Sáře neodporuj mi a pak po ní hodí hada. Tohle dělají ve vztazích psychopati. Když nedělá partnerka jak si řeknou tak jí dělají naschvály nebo ji začnou mlátit. Král skřítků je pořádný psychouš a povahu má opravdu otřesnou. Hlavně je pedo! Unese dítě do labyrintu a tam se ho snaží svádět.

Ale když jsem byla malá tak jsem nic z toho nevnímala. Takže si v sobě nosím podvědomý program. Přání aby si mě odnesl pedopsychouš do svého pohádkové světa (drogy). Děkuji za objasnění. Budu na tom pracovat. Film si znova pustím a pokusím se s pomocí tohoto výkladu odprogramovat. Přestat to vidět jako splněný sen a soustředit se na symboly. Je to léčka. Velmi důmyslný film.

Ikona diskutujiciho Lenka 2022-06-26 08:57:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Na tenhle film se musím někdy podívat (ale bez dcer), nějak mě minul. Z těchhle starších amerických pohádek jsem měla ráda ještě Legendu s Tomem Cruisem …jednorožci, víla, zlej týpek s velkýma rohama …teď zpětně si říkám, že to asi taky nebylo úplně pro děti 🤔.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-26 09:15:26
Ikona diskutujiciho
sipka

Legenda je fascinující film. Supr scéna s mladým Cruisem a jednorožec kterému blbě přidělali roh takže vždycky když poskočí tak ten roh poskočí taky jak guma od tepláků. 😀 https://www.youtube.com/watch?v=6pH6AHQO8Qw

Ikona diskutujiciho Julka 2022-06-26 10:12:25
Ikona diskutujiciho
sipka

Legenda určitě není úplně film pro děti…mě ho však máma už jako malé pustila a já si ho pak sama pouštěla ještě několikrát, měla jsem z něj velmi zvláštní pocity, fascinoval mě a zároveň děsil 😀

Ikona diskutujiciho Sněžná vločka 2022-06-25 09:49:35 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mi došlo že mě ten film zblbnul. Jako dítě jsem si tedy přála být unesena narušencem do světa drog? Umím si představit jak ten film a jeho programování podvědomí divaček může být nebezpečný i pro budoucí vztahy. Jste obdivovatelkou filmu a máte ráda sexy skřítčího krále s velkým poklopcem a super emo vlasy. Potkáte okouzlujícícho psychopata který vám naslibuje hory doly a u toho s vámi manipuluje a zneužívá vás. A protože máte podvědomý program že si přesně tohle přejete tak vás drapne. Může to navádět mladé ženy aby podvědomě padaly po pařátů narcistních poruch, úchylů a násilníků. Výborná přípravka i pro případné budoucí mk ultra.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-06-25 18:46:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fascinující rozbor filmu. Je ale jasný, že na tohle musela temná strana ještě zareagovat. Sice už mají zuby téměř vymlácené, ale ještě pořád dokáží trochu kousat. Každý takový útok je pro ně vzhledem k tomu, jak silné energie teď jsou na stránkách Alue ale pěkně vyčerpávající. Díky těm útokům pomalu likvidují sami sebe, možná o tom ještě při jejich inteligenci ani neví. Světlo je mnohonásobně silnější než temnota.

Ikona diskutujiciho mif 2022-06-25 18:52:20 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No moment… To mluvíte o mně? /hierarchie webu naznačuje, že odpovídáte na můj příspěvek/ Já nikomu neubližuju, a tím tuplem něčí manželce (svoji ženu hluboce miluju, tak by mě to ani nenapadlo). Jsem sice Petr, ale asi si mě s někým pletete.

Ikona diskutujiciho Roman 2022-06-25 19:55:19
Ikona diskutujiciho
sipka

Ne mife nic proti tobě nemáme.

Řeč je o Petru Poymanovi který se schovává za VPN Tokio podepisuje se jako infinity mind a myslí si že jsme blbí a nepoznáme ho.

Až jednou uvidíš kolikrát ho manželka slušně i neslušně poslala do pr. a on stejně lezl k nám domů posílal nám čokoládu stříbro krámy, hysterickej dementní dopis kterým jsme pobavili policejní sbor a u toho je ještě schopnej tvrdit že to manželka nedala dost jasně najevo tak se budeš hodně divit s jakými idioty sdílíme svět.

Ikona diskutujiciho kiana 2022-06-25 19:05:19 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

„Může se stát cokoli, nic se ani nemusí stát, nic není tak jak se zdá a pravidla se neustále mění.“ – tohle vystihuje mojí zkušenost z jednoho zaměstnání, kde se snažili zaměstnance ovládat a manipulacemi vymývat mozek.

Jinak film jsem viděla v dospělosti a téměř vůbec se mi nelíbil, poklopce jsem si asi nevšimla 😮

Ikona diskutujiciho Roman 2022-06-25 19:57:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jestli tady sen ohavnej cucák poyman co dělal do mý ženy ještě napíše jedinou čárku a já se o tom dozvím tak přísahám že ten jeho debilní dopis nahraju a dám vám ho všem přečíst. A pak pojedu za ním na návštěvu abych mu oplatil tu laskavost. Už toho mám dost.

Ikona diskutujiciho Květa 2022-06-25 20:03:08
Ikona diskutujiciho
sipka

To je strašné. Člověk si chce normálně dělat svou práci a u toho musí pořád odrážet tyto nemocné osoby. Dobře že jste dali trestní oznámení. Také bych očekávala že po těch letech odejdou, pochopí že nemají žádnou moc ale buď jsou tak sveřepí nebo jednoduše přijdou noví a kolotoč se pak znova roztáčí. Co vám doporučila policie Romane?

Ikona diskutujiciho Roman 2022-06-25 21:28:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Dávali jsme policii víc trestních oznámení na několik vyšinutců a (kromě schizofreničky což je žena a chápali že když je někdo schizofrenik co se zkoušel zabít a místo chození do školy seděl v blázinci a žral prášky tak je to poněkud jinej oddíl debility) kdybysme se bavili jenom o přestárlých zoufalých úchylech o které si normální ženská kolo neopře tak je bolí ruka, se policajti shodli na dvou služebnách, i hlídka, i kriminálka, na jedné věci: Oficiálně vám to doporučit nesmíme, ale nejlepší řešení je zajít za ním a rozbít mu hubu. Funguje líp než trestní oznámení. Prvně jsem tomu nevěřil ale ukázalo se že zkušení policajti mají pravdu. Tak jsem číhal dokud jsme tam byli až dojde některej sám, že bych mu tu držku rozbil legálně až překoná hranici našeho pozemku a svedl to na sebeobranu, ale nepodařilo se. Docela jsem se těšil.

Ikona diskutujiciho Samuel 2022-06-25 20:37:02 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Líbí se mi tvůj styl Romane, za mě klidně ten dopis nahraj, krysy už by se měly vyhnat z kanálů, bez lítosti.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-25 21:17:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Věřím že ten v kanálu fakt bydlí. To je zase jeho styl.

Ikona diskutujiciho adria 2022-06-26 22:21:18 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj … no, ale o tomhle ty si už psala ne? o tomhle filmu, někdy předtím …
nebo o jiném, který dopadl pro hlavní hrdinku špatně ..
no kdo ví …

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2022-06-26 22:24:44
Ikona diskutujiciho
sipka

Starý Labyrith s Bowiem je jiný film než Labyrith se zrůdou bez očí. Tak si ty články přečti.

Ikona diskutujiciho adria 2022-07-03 13:32:59
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj aluško, já tím myslela že jsem mela pocit deja-vu, jako bych ten článek už četla, zejména ten poslední odstavec … to mi došlo, že je to jiný film …

Ikona diskutujiciho mif 2022-06-29 19:35:15 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Roman:
Tak to je statečný vy*urvenec… Žaloba by byla hezká, nicméně sám asi tušíš, jak naše legislativa /ne/funguje. Osobně jsem pro fyzickou inzultaci, ale dej si bacha, ať tě při tom nikdo nevidí / nechytí. Jenom se nenechej nalákat temnotou k astrálnímu útoku či jiné formě černé magie. Ods*al bys to sám. Vím to. Good Luck, mif

Ikona diskutujiciho Market 2022-07-14 16:44:21 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle film jsem viděla jako dítě. Nikdy jsem na něj nezapomněla, byl frustrující, strašidelný a už jako dítě jsem si uvědomovala, že s fantasy tohle nemá nic společného. Do dnešních dnů, dokud jsem ho neobjevila tady, jsem nevěděla jak se jmenoval a kdo tam hrál. David je tam upravený tak hrůzostrašně, že mám úzkosti i po desítkách let jak ho vidím. Je to otřesný film a pro aspoň trochu citlivější povahy naprosto nesledovatelný.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek