Honí vás mlsná? Jak naše chutě souvisí s duševním stavem

24.2.2021 v Zdravověda 3

Když pocítíme nutkavou potřebu sníst konkrétní druh jídla, má to svůj důvod. Ve starověkých textech existuje mnoho statí týkajících se mnoha zdánlivě běžných věcí v našem životě, které souvisí s duchovními a alchymistickými archetypy. Jedním z nich jsou chutě na konkrétní jídlo.Hned na úvod je důležité zmínit, že za tím může být i zdravotní problém, v tomto článku poskytuji alchymistický pohled na takový stav. Pokud se vám to děje často a necítíte se celkově dobře, konzultujte problém i s odborníkem.

Naše tělo může signalizovat své potřeby mnoha způsoby. Když naše aura něco potřebuje, jedním ze způsobů, jak nám dává vědět, je chuť na nějaké jídlo.
Podle starověkých čínských mudrců a alchymistů hraje pět prvků (oheň, voda, země, dřevo a kov) významnou roli ve stabilitě a rovnováze tohoto světa. Totéž platí pro rovnováhu a zdraví našich těl.

Touha po sladkém
Podle starověkých čínských posvátných textů je touha po sladkém (spolu s mléčnými výrobky, ovocem atd.) poselstvím o nedostatku prvku Země. Ve skutečnosti toužíme po elementu Země. Meridián sleziny je aktivován a vyžaduje pozornost.

Cukroví
Ovoce
Mléko a mléčné výrobky

Co to znamená, když jdete po sladkém? Znamená to, že jsme pravděpodobně velmi znepokojeni a neuzemněni. Naše „duchovní“ zpráva říká, že nemůžeme najít stabilitu v našich životech a prostřednictvím své chutě toužíme po Zemi – stabilitě.
Dalším možným důvodem je, že náš vztah s matkou (skrze pociťovanou touhu po mléku) je nějak narušený, nebo problémový. Musíme se matce více věnovat a milovat ji. Pravděpodobně musíme tento vztah uzdravit.

Čtěte také: Energetické uzemnění: Jak na to


Chuť na pikantní jídla

Podle starověkých čínských posvátných textů je touha po kořeněném jídle poselstvím o nedostatku prvku Kovu. Plicní meridián je aktivován a vyžaduje pozornost.

Přidávání více koření do jídla
Pálivé omáčky
Chilli papričky a Jalapeños

Co znamená, když toužíme po pálivém jídle? Znamená to, že jsme pravděpodobně velmi smutní a zaseknutí v nekonečném truchlivém myšlenkovém vzorci. „Duchovní“ zprávou je, že nedokážeme rozptýlit všechny tyto návaly nálad, které v našich srdcích znovu a znovu dorážejí. Kořeněné jídlo může rozptýlit zármutek z našich emocí, proto po něm toužíme.

Chuť na kyselé
Podle starověkých čínských posvátných textů je touha po kyselém jídle poselstvím o nedostatku prvku Dřeva. Meridián jater je aktivován a vyžaduje naši pozornost.

Chuť na citrusové ovoce
Citronové kyselé pochutiny 
Ocet

Co znamená, když toužíme po kyselé chuti? Znamená to, že jsou naše myšlenky pochmurné, cítíme se frustrovaní a naštvaní. „Duchovní“ zprávou je, že se nemůžeme zbavit úzkosti, podrážděnosti a hněvu. Musíme se uklidnit a uvolnit tuto nadměrnou energii, která v nás stagnuje. Kyselé jídlo v těle, jako zástupce prvku Dřeva, pomáhá rozpustit tyto emoce.

Hořká chuť
Podle starověkých čínských posvátných textů je touha po hořkém jídle poselstvím o nedostatku prvku Ohně. Meridián srdce je aktivován a vyžaduje naši pozornost.

Káva
Kakao
Jakékoli hořce chutnající jídlo

Co znamená, když toužíme po hořké chuti? Znamená to, že zoufale potřebujeme potěšení a lásku. Trápí nás únava. „Duchovní“ zprávou je, že si musíme najít kvalitní čas pro sebe a topíme se v moři odpovědností a náročných pracovních plánů. Musíme najít věci, které přinášejí radost do našich životů. Naše vitalita je vyčerpaná. Hořce chutnající jídlo pomáhá ohni v nás jasně hořet – a tak nás probouzí k hledání radosti a spokojenosti.

Slaná chuť
Podle starověkých čínských posvátných textů je touha po slaném jídle poselstvím o nedostatku prvku Vody. Meridián ledvin je aktivován a vyžaduje pozornost.

Slané jídlo a pití
Nakládané okurky
Sýr

Co to znamená, když toužíme po soli? Znamená to, že prožíváme intenzivní strach a úzkost. Meridián ledvin a prvek Vody jsou spojeny s našimi instinkty přežití. „Duchovní“ zprávou tedy je, že musíme najít způsob, jak posílit naši auru vírou a nadějí. Je třeba aktivovat vodní prvek. Strach zatěžuje naši auru a my jsme ztratili sebevědomí. Dále musí být vyřešeno to, čeho se bojíme.

 

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2021

 Komentáře

Ikona diskutujiciho mariankosmac 2021-02-24 19:36:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A čo bryndza, v článku neni a nejak ju neviem zaradiť. No vlastne slané. Mávam chuť na slané alebo pikantné a popisy sedia, toto je presnejšie než horoskopy.

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-02-25 08:28:11
Ikona diskutujiciho
sipka

Něco na tom opravdu bude. Já třeba doslova nesnáším pikantní jídla. Přitom podle ajurvédy jsem ohnivý typ pitta, který potřebuje chladit svůj element – takže saláty miluju. A hodně růžičky. Vůně, vody, ale i čaje z růže stolisté… a včera jsem si objednala ajurvédský prášek na pití z mleté růže s bylinkami a v popisku mě překvapilo, že růže chladí horkou pittu. Takže aniž bych znala ajurvédu, tak se podle toho principu stravuju a i si podle toho vybírám byliny. Tenhle článek je sice o emočních stavech, ale jsou to provázané nádoby.

Ikona diskutujiciho izairi 2021-02-27 20:22:50 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimo téma,ale našla jsem na yt něco na růst a zhoustnutí vlasů. Je to z Indie,a opravdu jednoduché na přípravu 🙂. A můžete zapnout titulky.
https://youtu.be/6fZ8XwVHUAc

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek