Hypnoterapeutka vysvětluje, jak se spojit se svým podvědomím

3.9.2019 v Psychologie 13

Znáte své skutečné já, které ve vás sídlí? Možná jste o této vnitřní dualitě četli, nebo ji vycítili je chvílích, kdy máte pocit, že jste v nitru dva. Možná si vybavíte situaci, kdy vaše první část chce udělat něco, co nechce ta druhá. Tyto dva hlasy jsou naše vědomá a podvědomá mysl. V dnešním článku hypnoterapeutka Kimberly Friedmutter popisuje, jak podvědomí oslovit.Podvědomá mysl
Existuje pod povrchem naší vědomé mysli. Je to takový spodní proud, sídlo našich emocí, vzpomínek, instinktů a pudového chování pro nouzové situace.
Podvědomí lze přirovnat k našemu osm let starému já. Té části, která je nebojácná a věrná naší povaze. Je moudřejší, než přísluší jejímu věku. Zahrnuje nekonečnou moudrost, ale nechápe, jak funguje svět – nebo se o to nestará. Raději žije v denním snění, v naději, budoucích možnostech a zároveň udržuje spojení s tím, co je teď.

Co to znamená z pohledu každodenního praktického využití?
Uvažujte o ní jako o průvodci, o kterém možná ani nevíte, že ho máte. Zamyslete se nad tím, co se děje, když v domě něco někam založíte. Ačkoliv to neumíte hned najít, vaše podvědomí zaznamenalo, kde jste to nechali.
Umí vás také přivést k věcem, které chcete. Když například nemůžete u přeplněného obchodního centra najít místo k zaparkování, zkuste vnímat podvědomou mysl, hledejte místo instinktivně a možná uvidíte, jak se jedno uvolňuje.
Může vám také pomoci ukázat, které vztahy by pro vás byly lepší. Když někoho vidíte poprvé, spolehněte se na svou mentální sílu, že vám vyšle signály. Často přicházejí ve formě vnitřního pocitu.
Když se ocitnete v obdobích přechodu nebo výzev, zamyslete se nad tím, co vám říká vaše podvědomí. Často je to ten hlas, který jste prvotně přeslechli.

Své podvědomí si také můžete představit jako biologický pevný disk, nahranou databázi pro všechny věci v „Já“. Vědomě možná víme, že bychom se měli vzdát nějakého nezdravého zlozvyku, že bychom měli lépe zvládat stres, nebo chodit častěji do tělocvičny, ale zatím nás ovládají pouze omezení naší vědomé mysli, která často vede úplně špatně. Právě tehdy je užitečné věnovat se postupům, které vám pomohou spojit se s vaší podvědomou myslí, aby vás mohlo vést vaše Pravé Já.

Jak se spojit se svým podvědomím
Je důležité přiznat si, že ten šepot, záblesk myšlenky, jemné poklepání na vaše rameno, se vždy snaží získat vaši pozornost. Znáte ten pocit, kdy jste udělali nějaké rozhodnutí, při kterém jste se neřídili svým nitrem a pak říkáte: ,,Já jsem to věděl“?
Byla to vaše intuice, vaše vnitřní GPS, které se vám snažilo správně poradit. Když si v kritické situaci začnete všímat tohoto náznaku poradenství, možná se dokážete lépe dostat ke svým prvotním instinktivním signálům.

Ve své hypnoterapeutické praxi vedu klienty k jejich hlubším, upřímnější „Já“ způsobem, který nazývám ,,hypnotické rady“. Jde o rady do života, které zlepšují pohodu klienta tím, že poskytují přímý přístup k jeho podvědomí. Podobně jako hluboký nádech před skokem do bazénu nebo přečtení receptu před uvařením jídla, hypnotické rady vás připravují na to, co chcete opravdu dělat a kam chcete skutečně jít.

První nechte svou mysl bloumat
První věc, kterou dělám s klienty, je hypnotický trans. Velmi podobně jako meditace navozuje stav uvolnění. Rozdíl je v tom, že místo koncentrace a zaměření se na svůj dech, vás prostě požádám o uvolnění koncentrace. Když budete zkoušet následující hypnotickou radu, nechte svou mysl jednoduše volně bloumat.

Poté přijde zaměření pozornosti
Zavřete oči a uvolněte se. Představte si před sebou krásnou truhlu s pokladem. Všimněte si, že je plná všech dobrých věcí ve vašem životě. Pozorně prozkoumejte hojnost, kterou máte a vyjádřete svou vděčnost. Zeptejte se své podvědomé mysli, jaké bohatství leží pod touto truhlicí.

Když vám začne přicházet nápověda, přijměte ji (možná jde o postup v zaměstnání, lepší fyzickou kondici, lepší vztahy, více volného času). Zeptejte se své podvědomé mysli, co na dosažení těchto věcí potřebujete. V duchu si tyto pokyny poznamenejte a poděkujte své psyché za to, že vám je prozradila. Otevřete oči a jednejte.

Hotovo!
Podvědomí funguje svou jedinečnou silou, a jeho vliv častějším používáním roste. Je zcela uživatelsky přátelské, nevyžaduje žádný prostor ani úložiště a klíč k němu držíte vy.

Po spojení se s tím, co je skryto uvnitř, popisují lidé nižší míru úzkosti a vyšší míru klidu, a naopak při konfliktu nacházejí lépe klid a větší jasnost při řešení problémů. Naše vnitřní osmileté dítě, naše podvědomí, chce pro nás jen to nejlepší.


připravila aluška.org 2019
podle zdroje mindbodygreen.comKomentáře

Ikona diskutujiciho Václav 2019-09-03 11:31:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

podvědomí je minulost, nadvědomí je budoucnost, nevědomí je přítomnost a kolektivní vědomí je zdroj. podvědomí je nepravda, tam zdroj není. Carl Gustav Jung-kundalini jóga a hlubinná psychologie

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-09-03 15:05:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm kundalini jóga
hadí síla,tak to bych
tady moc nevytahovala.Nevím jestli jsi ten Václav
co nám tu před pár dny otloukal o hlavy
čakru sahasrára,ale jestli jo a zkoušíš to teď s kundalini,tak to rovnou vzdej.A že podvědomí je nepravda? To by všechno co je tam uložené z mého života byla tedy lež,a to fakt není.

Ikona diskutujiciho Václav 2019-09-04 10:26:43
Ikona diskutujiciho
sipka

at se ti to líbí, nebo nelíbí, tak minulost a budoucnost vždy je nepravdivá. pravdivá je přítomnost (klid mysli). přítomnost je tu od toho, že ti ukazuje cestu. pokud budeš hledat přítomnost, tak se dostaneš do adžna čakry. proč? protože info od smyslů je vždy zpožděné, čili přes smysly vnímáš info se zpožděním. pokud chceš jít dál, tak musíš hledat info né od smyslů nebo mimosmyslového vnímání a potřebuješ probudit zdroj poznání. ten zdroj je sahasrára. z adžna čakry do sahasráry vede nejjemnější cesta, a tou projde pouze nejjemnější energie co existuje- kundalini. nic jiného tudy nemůže projít. pokud se tam někdo dobývá jiným způsobem, tak to nejde a odpálkuje tě to do do kolektivní mysli. je to slepá cesta. do kolektivního vědomí vede cesta pouze přes sahasráru. pokud nejsou čakry čištěny, tak překážky budou bránit cestě k sahasráře a rozlišování bude vždy chybné.

Ikona diskutujiciho kiana 2019-09-03 21:01:41 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dobrý návod:)

Ikona diskutujiciho Dayananda 2019-09-03 22:10:12 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve stručnosti: Je 5 stavů vědomí: nevědomí, podvědomí, bdělé vědomí, nadvědomí a kosmické vědomí.
Každá hmota, třeba i kámen je ve stavu nevědomí.
Do podvědomí se ukládá vše od zrodu až po zánik a jsou techniky, jak v něm listovat, např. technika sankalpa šakti.
Třetí stav – bdělé vědomí, t.j. tady a teď, bohužel je využito pouze ze 3 – 5-ti %. Ten, který ho dokáže využít z 30-ti % se již pohybuje na hranici geniality.
Čtvrtý stav vědomí, do kt. se lze dostat – nadvědomí umožňuje získat síly jako jasnovidnost, telepatii, telekinezi apod. Ten, který je ve 4. stavu vědomí může být Pánem tří časů, minulosti, přítomnosti i budoucnosti.
Pátý stav vědomí znamená splynutí s moudrostí vesmíru. Ten, který splyne s kosmickým vědomím už se nemá čemu naučit, již vše zná a dosáhl svého cíle.

Ikona diskutujiciho Václav 2019-09-04 10:43:09
Ikona diskutujiciho
sipka

„Ten, který splyne s kosmickým vědomím už se nemá čemu naučit, již vše zná a dosáhl svého cíle.“ s tím bych si dovolil nesouhlasit. pokud je cíl nekonečný, pak se může manifestovat nekonečně možnými variantami. jinak by byl cíl konečný a nebyl by to skutečný cíl. ono totiž kolektivní vědomí má dvě polohy – jing a jang. statickou a dynamickou. kontrolní otázka. který stav člověka, spánek a bdění je pravdivý? oba jsou pravdivé proto, protože v těchto stavech nepřestáváte být člověkem. střední cestou mezi jing a jang je právě ta cesta rovnováhy-evoluce.

Ikona diskutujiciho Jantulka 2019-09-04 19:54:51 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opäť perfektný článok, opäť mi to veľa vysvetľuje. Osem ročné dieťa ma rozosmialo, sedí to výborne, i keď ja, som odhadovala moje druhé ja, tak asi na desať rokov.
Tešíma, že som sa nikdy nesnažila to dieťa v sebe utíšiť, že som ho nenútila dospieť, že už tomu začínam aj rozumiemeť a že môžem moju intuíciu rozvíjať ešte viac a viac.
S radosťou konštatujem a potvrdzujem, že v spojení s vlastným vnútrom je úzkosť takmer nulová a miera kľudu veľmi veľmi vysoká.
Veľká vďaka za všetko.

Ikona diskutujiciho Šárka 2019-09-06 10:56:56 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,
chci se zeptat. Je dobré jít k psychiatrovi? Myslíš, že ti nějak pomůže.Nebo je dobré se aspon vyzpovídat?
Děkuji

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-09-06 12:44:35
Ikona diskutujiciho
sipka

vlastní zkušenost nemám a zkušenosti z doslechu se velmi zásadně liší, očividně záleží na koho natrefíš a s čím tam jdeš… to že na to má někdo školu očividně nic nezaručuje, takže jeslti to plánuješ, spíš si nech někoho doporučit

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-09-06 14:00:27
Ikona diskutujiciho
sipka

Pokud máš fakt psychické problémy, tak podle mě jo. > Odpovídám na to jen proto, že mé mámě vážně pomohli.

Ikona diskutujiciho niky 2019-09-06 14:08:01
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli se k tomu můžu vyjádřit i já, tak moje osobní zkušenosti jsou takové, že psycholog nepomohl, jen to zhoršil.

K psychiatrovi bych nešla už vůbec. To snad leda v nejkrajnějším případě, kdy má někdo těžkou depresi a ani není schopen vstát z postele, nebo třeba těžkou anorexii, kdy už nic jiného nezabírá.
Ale pokud má někdo jenom smutnou náladu, nebo sklony k depresi a něco ho trápí, tak je spíš podle mě lepší se někomu svěřit, někomu, komu můžeme plně důvěřovat, pokud nikdo takový není, je lepší to říct stromu v lese, než psychiatrovi.

Chodit k psychiatrovi se jenom vyzpovídat, není moc dobrý nápad, protože začne okamžitě předepisovat prášky a doporučovat léčbu, bude po člověku chtít, aby chodil na kontroly a bude mu nadávat, když ty prášky nebude brát. A počítat s nějakou jeho diskrétností, se taky moc nedá. Zase nechci hanit všechny, ale mám pár příbuzných, kteří tam chodí a vidím, co to s nimi dělá a jak jim to nepomáhá.

Spíš je lepší pomoci si sám a snažit se bolest a smutek přeměnit na kreativitu, to je skvěle účinná metoda. Třeba psát knihu (i jen tak pro sebe), nebo malovat, sportovat, zpívat, vařit, kutit a cokoliv takového, co nás baví. Taky je dobré přijít na to, co způsobuje duševní problémy, někdy to může být i jenom nedostatek spánku, nebo nevhodná strava, nebo patogenní zóna v bytě….a tohle už ti psychiatr neřekne, ten se bude všechno snažit zaplácnout prášky.

Vždycky je lepší se snažit prvně pomoci si sám, protože moje zkušenost je taková, že ostatní lidé většinou nepomohli, jen to zhoršili. A svěřit se někomu hodně pomůže, pokud ten člověk dokáže správně vyslechnout.

Ikona diskutujiciho Václav 2019-09-06 17:00:39 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

klíčem k úspěchu je naučit se někde v klidu bez vnějších podnětů jen nestranně pozorovat mysl, bez toho, aby se na ni reagovalo. pokud se přichytíme, že pozornost jde za myslí a znovu se zapleteme „do hry“, tak si to uvědomíme, a zase se vrátíme do polohy pozorovatele bez reagování. tím zároveň cvičíme i svou pozornost. stačí pravidelně každý den se takto uklidňovat a určitě se úspěch dostaví, ze začátku je to vždy těžší. nejdříve ale bych vždy požádal zdroj, který má každý v sobě, o čisté poznání, protože vnitřní duch proniká všemi těly, jak fyzickým i psychickým a uvolňuje je.

Ikona diskutujiciho Izairi 2019-09-06 18:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro Šárka:
ahoj,niky má pravdu,ale jestli je to vážné a žádná
z jejích rad pro tebe není a ty psychiatra
potřebuješ,tak zkus
Maxe Kašqarů.
Nevím jestli se k němu dá dostat,ale za zkoušku nic nedáš. A jinak jestli jsi otázkou vyzpovídat se měla na mysli svěřit se třeba nejlepší kamarádce (pokud
víš,že tě pochopí)
tak ano. Pokud jsi ale myslela vyzpovídat se v kostele,tak NE!!!
to prosímtě ne.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek