Ideální žena dle většiny mužů nosí velikost 40

11.11.2012 v Psychologie 78

Dnes mám přívětivý článek pro všechny dámy, které stresuje/bolí/mrzí/štve neustálá propagace vychrtlosti. Poslední dobou jsme všichni mohli zaznamenat jakési snahy z různých směrů, které chtějí rozmach posedlosti za ,,dokonalou“ postavou konečně upozadit. Semtam najdeme modelku s normální váhou, semtam najdeme článek o tom, že posedlost vychrtlostí je nesmysl, protože ne každému se právě tohle líbí. Kdyby všechny ženy na světě vypadaly stejně, byla by to katastrofa.

Z vychrtlých a vyretušovaných modelek, které na ženy útočí ze všech stran, z billboardů, časopisů, reklam a bulváru, si ženy jedině zadělávají na komplexy a pak se není čemu divit, že mnohdy podstupují naprosto šílené procedury. Speciálně v případě, pokud mají doma nějakého blba, který je v tom ještě podporuje a vypráví jim o tom, že jsou ošklivé a tlusté.

I mě toto téma kolikrát zvedá ze židle. Narážím na to i ve videu, kde mluvím o rozhovoru s Maximem. (Že jsou tam všechny ty ,,gazelí modelky“ úplně stejné a navíc úplně hloupé. – To si případně pusťte, je to balzám na duši.)

Pokud nesplňujete ideální tabulky a je vás za co chytit, tento článek vás opravdu potěší:

Ideální žena dle většiny mužů nosí velikost 40Výsledky studií ukázaly, že většina chlapů touží po modrooké tmavovlásce s konfekční velikostí 40.

Zaběhlý mýtus, že muži preferují vyhublé blondýnky je konečně vyvrácen! Jak výzkum z roku 2011 ukazuje, muži mají převážně radši tmavovlásky. Studie, která proběhla prostřednictvím sociální sítě Badoo, zkoumala odpovědi více než 2000 uživatelů, kteří měli popsat, jaký typ ženy je nejvíce přitahuje. Téměř 60% dotázaných napsalo, že se jim nejvíce líbí tmavovlasé ženy.


Jak pánové uvedli, nejatraktivnější jsou pro ně hnědovlásky, následují pak černovlásky, dále blondýny a na posledním místě rusovlásky.

Dále se také ukázalo, že muži netouží po hubených ženách. Mají rádi pěkné ženské tvary, oblé boky a plná prsa. Dle studie má ideální žena velikost 40.

Pouze 10% mužů uvedlo, že pro ně jsou nejpřitažlivější ženy s velikostí 34-36.To je dobrá zpráva, že dámy?

Co se týče barvy očí, největší úspěch mají modroočky. Dále se umístily oči hnědé a za nimi zelené. Zajímavé je, že podobné studie proběhly v několika zemích zároveň a vždy se došlo k podobným výsledkům.

zdroj článku: jenproženy.cz


Proč tomu tak je? – Žena s plnými tvary a širokou pánví přímo křičí do světa, že je zdravá, silná a hlavně plodná. Z hlediska sexuality je základní potřeba muže plodit. A proto, aniž by si toho byl vědom, přirozeně hledá ženy, které svými tvary napovídají, že jsou schopny bezproblémové reprodukce. V této věci se nejvíce kouká na zadek, velikost prsou v otázce reprodukce už tolik důležitá není, protože i malá prsa v pořádku nakojí dítě. Muži ale měří, jestli je tělo souměrné, protože také souměrnost je znakem dobrého zdraví. Pokud tedy prsa ,,ladí“ s kompletní figurou, nezáleží na jejich velikosti. (Například: Pokud jste štíhlá žena a máte košíčky A-B, není to žádný důvod k černým myšlenkám, protože ke štíhlému tělu se velká prsa zkrátka nehodí. Navíc to skýtá mnoho výhod.)

Proto dámy, nežeňte se za hubeností, nedržte drastické diety a nebuďte na sebe zbytečně zlé. Mějte rády své tělo takové, jaké vám jej nadělila příroda. Ideál krásy se neustále posouvá, ale ,,jak vypadá plodná žena“, zůstává stejné v každé době, bez ohledu na módu. Jestli vám příroda nadělila plné tvary a jestli jste ztělesněním plodnosti – bohyně, nezahazujte to a nestyďte se za to, protože jde o vaši přednost. Že jsou dnes v módě vychrtlé ženy a jsou preferovány i podle střihů, nemá žádný vliv na to, jak funguje mužský mozek. Muži budou vždy hledat svoji bohyni.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Ženy a Muži“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

• Používáte VIMEO.COM? Účet Alue na Vimeo najdete ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Tajemná Temnota 2012-11-11 03:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fajn citím se skvělě. Mám velikost 42, černé vlasy, modré oči a podprsenku D. Kdo se bude starat o můj škaredý obličej xD.

Ikona diskutujiciho Karolína 2012-11-11 07:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem se zeptala manžela. Právě teď. Řekl při pohledu na obrázek, že co by dělal s takovou hildou.. tlustou.

Ikona diskutujiciho karus 2012-11-11 07:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

dobre rano, clanek je to pekny, jen je to o tom, co se muzum libi a tedy, zeny, pokud chcete muze, nemela by vam chybet poradna prsa a zadek..ale v tom to vubec neni, to je jen velice povrchni..na plne tvary ulovite jenom toho plodice, ktery vas mozna za par let opusti, jelikoz u vas svuj ukol splnil a potrebuje plodit dal, to ovsem neznamena, ze to nemusi byt skvely tata..Ovsem kdyz je vam kolem 30,jako me a nejaky cas zijete sama, jelikoz jste proste samostatna a umite se o sebe bez problemu postarat, muzi o vas stejne zajem mit nebudou, jelikoz maji pocit, ze jiz nepotrebujete nikoho, kdo by se o vas staral..a kdyz se prece jen nejaky odvazlivec najde, po nejakem case dostane strach nebo si pripadat neotrebny a zacne lhat..model idealni zeny, ani idealniho muze neexistuje, budte sve, noste, co chcete, malujte se, jak chcete, mozna nectete zenske casopisy:))asi budete muset polibit mnoho zabaku, nez prijde ten idealni pro vas..a vy butete idealni pro nej..a to poznate tak, ze ho nebute chtit menit a on nebude chtit zmenit vas..preji nam vsem z celeho srdce tuto lasku najit:))

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-11-11 07:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hurá :D Vypadá to, že jsem ideální, protože jsem hnědovláska a mám modro-hnědo-zelené oči. – Mění se mi samy od sebe, nejčastěji s ročním obdobím. A tu velikost doženu v pozdějším věku 🙂

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-11-11 08:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavý, většina výsledků výzkumu odpovídá, tomu, co sám jaksi uznávám. Akorát škoda, že se na tom výzkumu nezaměřily na potřebu mužů mít na ženě různé líčení a barvičky…..V tomhle bych řek, že ženy se často šminkují mnohem více, než je potřeba pro zvýraznění jejich krásy a pro mě osobně to má potom spíše opačný efekt…

Ikona diskutujiciho Houbička 2012-11-11 09:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

🙂 Hurá :D

Ikona diskutujiciho mg 2012-11-11 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…. a k dokonalosti tohto článku už len treba aby "tá velikost" bola 45.

Ikona diskutujiciho Arvari 2012-11-11 10:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, sice je to povzbudivý (i když do čtyřicítky ještě stejně zhubnout musím, že ano), že chlapi preferují normální velikosti, ale podle mě by si to, jak chce vypadat, měla žena určit podle toho, jak ONA se cítí dobře. Některé je ve čtyřicítce dobře, jiná si prostě přijde zbytečně tlustá. Nemluvě o tom, že záleží i na výšce. Když má nějaká 160 centimetrů a na šířku jí je velikost 40, je to něco jiného když má na šířku tu samou velikost žena o deset, patnáct centimetrů vyšší…

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-11 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za krásné komentáře 🙂

Ikona diskutujiciho ok 2012-11-11 10:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Eště bych dámám připomněl, že pokud chcete hezčí postavu, tak je mnohem efektnější nabrat svaly než shodit špeky. Postavu dělají svaly, polotučnost není vůbec na závadu.

Ikona diskutujiciho Neasi 2012-11-11 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Speciálně v případě, pokud mají doma nějakého blba, který je v tom ještě podporuje a vypráví jim o tom, že jsou ošklivé a tlusté.

Ikona diskutujiciho Neasi 2012-11-11 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A btw. nechápu holky, co se snaží zalíbit "většině" a nenosí jen to, co se jim líbí…Oblečení,vlasy  i líčení můžou být způsoby sebevyjádření.. Takhle to ztrácí svou podstatu.. 😛

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-11 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Představ si, měla jsem celé své dětství nejlepší kamarádku a té její otec (takový hrozně škaredý, malý, zrzavý s napoleonským komplexem – alkoholik) říkal od dětství: No, ty seš taková vyžla, nic na tobě není, podívej se na svoji nevlastní starší sestru, to je aspoň kus baby, ta má alespoň nějaký zadek a prsa, laskavě se u ní inspiruj."

Ikona diskutujiciho Neasi 2012-11-11 11:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: No já tvou kamarádku neznám , ale mám podobného fotra a tak si myslím že to můžu úplně v pohodě porovnat..a taky zrovna není nejkrásnější a reje hlavně do mamky a občas do mě..Mamka to ze začátku brala vážně ale pak konečně pochopila , že to nemá smysl a že je chyba u něho..(hurá)..Já mám z něho akorát tak srandu..:D (jinak , o mé mamce všichni říkají že je krásná , a ještě k tomu ji nikdo netypne na její věk , vždycky o dost míň…tak kde je asi zakopanej pes,že? 🙂 prostě normální člověk nemá důvod jen tak do někoho furt rejpat jak je hnusnej..)

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-11 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: To jsem ráda, že ty držíš a směješ se tomu 🙂 …. Jenomže ono je to dost o síle tvé osobnosti a vůle, kterou ne každý má.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-11-11 11:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uff, takže se nikdy nevdám :/ Oči zeleno šedo žluté, vlasy světlé a velikost menší … :/ Asi dnes po cestě do školy budu muset najít nějakou cukrárnu, optiku a kadeřnictví 🙂

Ikona diskutujiciho Neasi 2012-11-11 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Jojo tím to bude:)..Ale každý by měl mít názor "komu se nelíbím, ať mi …jisté místa políbí" ..:D

Ikona diskutujiciho Cherryna 2012-11-11 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám taky velikost 40…občas se nasoukám i do 38 :D. A jinak jsem vysoká, mám prsa, zadek a boky a vážím něco málo přes 70 kg. Nikdo mi ještě nikdy neřekl že jsem tlustá a chlapi mi dokonce říkají ať se opovážím zhubnout. Mám dny kdy se sama době líbím, ale občas mám chvilky kdy bych nejraději zhubla 5 kg. Doufám ale, že se moje tělo naučím mít ráda abych už nemyslela na nějaké hubnutí :). Aluško tyhle články jsou moc super, budu ráda když budou do budoucna podobné. Jinak  tím líčením se to nemá přehánět. U takových těch zmalovaných pipek to značí jen to že se snaží schovat svou vlastní tvář a nepřipadají si dost hezké bez makeupu :).

Ikona diskutujiciho Foxie 2012-11-11 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Tak to máme doma stejnej teror :D. Táta už do mamky konečně rejt přestal a mamka KONEČNĚ přestala držet všelijaký diety, já se směju když mi vykládá něco o velkém zadku a tlustých stehnech (měřím 175 a nosím velikosti 36-38), slintá nad modelkama s anorexií a přitom se vesele cpe takovejma fujtajblama, že se mi z toho chce zvracet. A nemůže pochopit, že svojí postavu měnit nechci :D

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2012-11-11 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Velikostně jsem akorát, mám tmavý vlasy a modrý oči! :D Jsem šťastná žena! :D ^^ Dík za článek :))

Ikona diskutujiciho Luz 2012-11-11 11:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve vztahu jsou snad na prvním místě jiné vlastnosti než vzhled… Když se s někým k sobě hodíte co do hodnot a osobnostních vlastností, neřešíte, že ten druhý  nemá zrovna 100% ideální vzhled.

Ikona diskutujiciho Kim 2012-11-11 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Taky do mě okolí rylo a jsem teď zakomplexovaná, ale upřímně si nemyslím, že jsem hloupá slepice. Nesuď lidi podle sebe, každý jsme jiný a jinak citlivý. Pokud by se na tobě nepodepsalo, kdyby ti každej den někdo říkal jak si ošklivá, máš malý prsa a velkej zadek, tak upřímně gratuluju.

Ikona diskutujiciho Adelaine 2012-11-11 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já stejně nezměním názor, že hubené holky jsou krásné a ani díky tomuhle se nepřestanu snažit být hubená 🙂 Děti stejně nechci, takže nehledám ani muže, který hledá továrnu na děti.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-11-11 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na mě ostatní lidi říkají, že jsem něco mezi, nebo hubená nebo vychrtlá. a já na to vždycky: Já nic, já som čarovná :DD Takže si z toho nedělám těžkou hlavou.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2012-11-11 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

První co mě na ženě upoutá je její celkové vyzařování – ono jedinečné fluidum každé ženy. Potom mě zajímá, co má v hlavě a především co má v srdci. Tělesné proporce mě až tak moc nezajímají, protože tělo se neustále mění, ale co zůstává, je krása jejího ducha. Ovšem, kdyby měla 320 kil, tak to by byl asi problém:-)

Ikona diskutujiciho Marry 2012-11-11 13:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem drobná a hubená, vždycky jsem byla, vždycky budu a myslim že nejde o to co se líbí chlapům ale v čem se člověk sám cítí dobře. A studie nestudie, já se dobře cítím.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-11-11 13:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Né, kvůli vzhledu já se nestrasuju. Důležitý je zdraví, jak fyzické, tak duševní. A pak klidné nestresující prostředí. Pak už na ničem jiném nezáleží.

Ikona diskutujiciho Eli 2012-11-11 13:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek. Sama tu čtyřicítku (většinou, někdy 38, někdy i 42) mám, a můžu jen potvrdit, že velikosti typu 34 nebo 36 většinu mužů příliš nezaujmou.

Ikona diskutujiciho Neasi 2012-11-11 13:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem..tlustých lidí se každý zastává..ale hubení se většinou odsuzujou (viz. slintá nad "anorektičkama")..Můj kámoš má např 184 cm / 56 kg , je fakt hubený ale vůbec za to nemůže..A docela ho sere jak mu někdo říká "di se nažrat" apodobně..

Ikona diskutujiciho Muz 2012-11-11 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zena s 2 +- su naj sexi, vacsie nemaju az taku pritazlivost. Otazkou je aj to ci vacsie prsia nie su signalom prezierania sa.

Ikona diskutujiciho Arcanis 2012-11-11 14:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To už je známé dlouho, že na totálních vychrtlinách nic k vidění není :D (kromě toho že vypadají a často jsou nemocné)

Ikona diskutujiciho Rondir 2012-11-11 15:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě osobně vadí dnešní modelky. Ne všechny, ale většina nemá žádný tvar. Jsou jen hubené až moc a ani nejsou kdoví jak hezké. Ta žena na prvním obrázku je přesně můj vkus. Defakto štíhlá, jen trochu víc baba s perfektními tvary. Prostě aby měla tvar jak štíhlá žena, ale aby byla trošku urostlejší :D

Ikona diskutujiciho Foxie 2012-11-11 15:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Jestli to souvisí s mým komentářem… Spoustu modelek trpí anorexií, Hana Vágnerová o tom mluví v jednom rozhovoru -> http://ona.idnes.cz/anorexie-mi-vzala-tri-roky-zivota-rika-herecka-hana-vagnerova-pth-/spolecnost.aspx?c=A101008_150636_spolecnost_job

Ikona diskutujiciho Ivo 2012-11-11 15:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sakra, jsem mezi muzi vyjimka, kdyz si absolutne nedokazu predstavit, co nejaka velikost 40 znamena? :))

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-11 15:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: Velikost 40 je… Taková středně macatá, kterou je za co chytit, ale tlustá není.

Ikona diskutujiciho Neasi 2012-11-11 15:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: konečně smysluplný komentář 🙂

Ikona diskutujiciho malé srdce 2012-11-11 16:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]:No vidíš, když to řekneš takto, tak Ti každý muž rozumí:-)

Ikona diskutujiciho VEPŘíNO 2012-11-11 16:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kvik, ja poprvé nevím, jakej komentář napsat…co na to říct?Hm…

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-11 16:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: … Našla jsem stránku, kde se dají sestavovat dotazníky… Tak by se dal do budoucna udělat vlastní průzkum 🙂

Ikona diskutujiciho pavel 2012-11-11 17:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takovou poloporno fotku sem dáváš, žasnu.

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2012-11-11 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Haha, jak vidím jsem úplně mimo lavor…rusovláska se zelenýma očima a konfekční velikostí dole 42-44 a vrch 44-46 :o))) no aspoň se na mě už konečně chlapi nebudou lepit :o)

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-11 18:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: Hrůza! – Zítra nevyjde slunce … 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-11-11 19:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[40]: Hele, co je na podprsence, a případně béžových šatech poloporno? – Já to mám každej den celej den, to je jako celej můj život jedno velký porno? … Hele, to je vlastně zajímavá úvaha.

Ikona diskutujiciho Babe 2012-11-11 19:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Otázka je, jestli si muži v tom průzkumu dokázali představit, co to je velikost 40 :D.

Ikona diskutujiciho Šeříková N. 2012-11-11 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nu, takže já plavu zase úplně někde jinde, s plochým hrudníkem, musím si oblékat velikost 34-36.. Nevadí 🙂

Ikona diskutujiciho Eurien 2012-11-11 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem ráda, že je tomu tak 🙂 ale pro mě to příliš super není :D Mám velikost 32 – 34 a prsa mám velká od přírody.. Ale je pravda, že mě nejvíce příjdou krásné ženy\dívky, které mají zajímavé tvary a plnější:) Konečně to došlo i mužům..

Ikona diskutujiciho Pavel Topič 2012-11-11 21:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A to je zajímavé, jaký rachot způsobí téma impuls nebo malý/velký zadek. Abych se dostal do obrazu, musel jsem zjistit, co je to těch 40 a pak změřil sám sebe, abych zjistil, že se vlastně jedná na mou výšku o štíhlou postavu. Takže moc nechápu, proč ten rozruch, když bez výškového poměru je to stejně jen takové zbytečné statistické plácání a.. s ním vlastně ve skutečnosti taky.

Ikona diskutujiciho Veronika 2012-11-11 21:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

joo, byly časy, kdy jsem na svých 165 cm vážila 50 kg, pořád jsem se stresovala, jak jsem tlustá, až sem přibrala na 72 kg a je mi to uplně šumák a cítím se líp, jak když sem hrotila diety =))

Ikona diskutujiciho Janča 2012-11-11 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže jakožto zelenooká blondýnka s velikostí 36 se můžu jít rovnou zahrabat! :D

Ikona diskutujiciho A. 2012-11-11 22:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Aluško, testy a dotazníky (zdarma a bez reklamy) se dají dělat na stránce www.managementmania.com. Mám vyzkoušeno, používala jsem je na seminárky.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek