Ideální žena dle většiny mužů nosí velikost 40

11.11.2012 v Psychologie 78

Dnes mám přívětivý článek pro všechny dámy, které stresuje/bolí/mrzí/štve neustálá propagace vychrtlosti. Poslední dobou jsme všichni mohli zaznamenat jakési snahy z různých směrů, které chtějí rozmach posedlosti za ,,dokonalou“ postavou konečně upozadit. Semtam najdeme modelku s normální váhou, semtam najdeme článek o tom, že posedlost vychrtlostí je nesmysl, protože ne každému se právě tohle líbí. Kdyby všechny ženy na světě vypadaly stejně, byla by to katastrofa.

Z vychrtlých a vyretušovaných modelek, které na ženy útočí ze všech stran, z billboardů, časopisů, reklam a bulváru, si ženy jedině zadělávají na komplexy a pak se není čemu divit, že mnohdy podstupují naprosto šílené procedury. Speciálně v případě, pokud mají doma nějakého blba, který je v tom ještě podporuje a vypráví jim o tom, že jsou ošklivé a tlusté.

I mě toto téma kolikrát zvedá ze židle. Narážím na to i ve videu, kde mluvím o rozhovoru s Maximem. (Že jsou tam všechny ty ,,gazelí modelky“ úplně stejné a navíc úplně hloupé. – To si případně pusťte, je to balzám na duši.)

Pokud nesplňujete ideální tabulky a je vás za co chytit, tento článek vás opravdu potěší:

Ideální žena dle většiny mužů nosí velikost 40Výsledky studií ukázaly, že většina chlapů touží po modrooké tmavovlásce s konfekční velikostí 40.

Zaběhlý mýtus, že muži preferují vyhublé blondýnky je konečně vyvrácen! Jak výzkum z roku 2011 ukazuje, muži mají převážně radši tmavovlásky. Studie, která proběhla prostřednictvím sociální sítě Badoo, zkoumala odpovědi více než 2000 uživatelů, kteří měli popsat, jaký typ ženy je nejvíce přitahuje. Téměř 60% dotázaných napsalo, že se jim nejvíce líbí tmavovlasé ženy.


Jak pánové uvedli, nejatraktivnější jsou pro ně hnědovlásky, následují pak černovlásky, dále blondýny a na posledním místě rusovlásky.

Dále se také ukázalo, že muži netouží po hubených ženách. Mají rádi pěkné ženské tvary, oblé boky a plná prsa. Dle studie má ideální žena velikost 40.

Pouze 10% mužů uvedlo, že pro ně jsou nejpřitažlivější ženy s velikostí 34-36.To je dobrá zpráva, že dámy?

Co se týče barvy očí, největší úspěch mají modroočky. Dále se umístily oči hnědé a za nimi zelené. Zajímavé je, že podobné studie proběhly v několika zemích zároveň a vždy se došlo k podobným výsledkům.

zdroj článku: jenproženy.cz


Proč tomu tak je? – Žena s plnými tvary a širokou pánví přímo křičí do světa, že je zdravá, silná a hlavně plodná. Z hlediska sexuality je základní potřeba muže plodit. A proto, aniž by si toho byl vědom, přirozeně hledá ženy, které svými tvary napovídají, že jsou schopny bezproblémové reprodukce. V této věci se nejvíce kouká na zadek, velikost prsou v otázce reprodukce už tolik důležitá není, protože i malá prsa v pořádku nakojí dítě. Muži ale měří, jestli je tělo souměrné, protože také souměrnost je znakem dobrého zdraví. Pokud tedy prsa ,,ladí“ s kompletní figurou, nezáleží na jejich velikosti. (Například: Pokud jste štíhlá žena a máte košíčky A-B, není to žádný důvod k černým myšlenkám, protože ke štíhlému tělu se velká prsa zkrátka nehodí. Navíc to skýtá mnoho výhod.)

Proto dámy, nežeňte se za hubeností, nedržte drastické diety a nebuďte na sebe zbytečně zlé. Mějte rády své tělo takové, jaké vám jej nadělila příroda. Ideál krásy se neustále posouvá, ale ,,jak vypadá plodná žena“, zůstává stejné v každé době, bez ohledu na módu. Jestli vám příroda nadělila plné tvary a jestli jste ztělesněním plodnosti – bohyně, nezahazujte to a nestyďte se za to, protože jde o vaši přednost. Že jsou dnes v módě vychrtlé ženy a jsou preferovány i podle střihů, nemá žádný vliv na to, jak funguje mužský mozek. Muži budou vždy hledat svoji bohyni.


Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Ženy a Muži“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

• Používáte VIMEO.COM? Účet Alue na Vimeo najdete ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Avene 2012-11-12 00:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně je to celkem šumák, já patřím mezi přirozeně dlouhonohé hubeňoury, ale nějak mi nepřijde, že bych měla do budoucna nějaké menší šance.. Pěkné ženské tvary, to jo, ale celulitida? To nevypadá moc zdravě. A přiznejme si, že než těch pevných oblých tvarů, je více pneumatik.

Ikona diskutujiciho Farah 2012-11-12 00:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]:Juu, tak to mame podobne :D Taky mam 34-36 no a matu lidi vyskou. Ja zas naopak poslouchala furt babicku: Ty jsi porad takova hubena a zelena… (to me uz prudilo)ale ted je klidek, proste pochopila, ze se dobrejch 13roku moje postava nemeni :D a ze jestli bude zmena, tak az otehotnim 😉

Ikona diskutujiciho Abeille 2012-11-12 07:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

sakra, to sa mám prefarbiť? :D moje vlasy sa vraj nepáčia – bez ohľadu či ich mám pôvodne blondavé alebo red :D to som dopadla

Ikona diskutujiciho Luz 2012-11-12 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[51]:  Celulitida je bohužel u žen normální jev, dokonce i u hubených. Snad jenom profesionální sportovkyně, které mají nadprůměrný podíl svalové hmoty, ji nemají, ale ani u těch si nejsem jistá.

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-11-12 16:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A víte, proč muži nemají celulitidu? Protože je to hnusný :-) To byl vtip. Vlastně nebyl. Ale jo, byl. A proč ji nemají Japonky, si můžete přečíst v tomto zajímavém článku: http://www.zenamanazerka.cz/cs/clanek/clanky/krasa-zdravi-relax/japonky-nemaji-celulitidu-a-vite-proc.html

Ikona diskutujiciho Anub 2012-11-12 18:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele, Ty mě neštvi, včera jsem článek na toto téma chtěl vypustit, tak ho vypustím a doplním Tě aspoň mužským názorem na tuto věc :D

Ikona diskutujiciho Pavla 2012-11-12 23:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: No upřímně to slyším poprvé, že holky s malou velikostí nezaujmou, musím se smát :-D

Ikona diskutujiciho Hebi-chan 2012-11-13 07:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hádám, že jsem bez šance :D .. Jsem světlovlasá (né zrovna blond), od přírody hubená a moje oči mají barvu zeleno-modro- něco … A to si říkám proč mě pořád nikdo nechce :D 🙂

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2012-11-13 21:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za krásně povzbudivý článek, takových není nikdy dost :-) (Mimochodem, taky spadám do té "ideální" kategorie, muhehe!) Jsem pro každou propagaci zdravého pohledu na člověka a na svět a cokoliv, co člověka podpoří ve vědomí, že je "tak akorát".

Ikona diskutujiciho stenly911 2012-11-14 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]:Tak na článek o šminkování se fakt těším a jsem zvědav hlavně na reakce dam v diskuzi…..

Ikona diskutujiciho Dominika 2012-11-15 13:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám 176 cm a velikost 34.Jsem blond a teda nikdy jsem netrpěla nouzí o chlapy, musím je spíš odhánět :D Nelíbí se mi macaté ženy,ale stejně tak se mi nelíbí vychrtlé topmodelky. Krásná žena má být tak akorát. Prostě sportovní zpevněná postava bez kil navíc.

Ikona diskutujiciho Mia 2012-11-15 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mně teda osobně ženy a holky s velikostí 40 připadají dost dost dost macaté (nechci být hrubá a použít slovo tlusté), ale je to podle mě hrozně individuální, co se komu líbí:) Ale rozhodně s tebou souhlasím, že ten trend vyhublých modelek je hodně nebezpečný, sama jsem si něčím takovým prošla, zhubla jsem cca 20 kg, teď vážím 49 kg při výšce 160 cm, nosím velikost 34, jsem blondýna, oči mám hnědo-zelené a mému příteli se líbím i s malými prsy:) Takže rozhodně nechci odsuzovat tlustší holky, ale na druhou stranu ty osoby, které se živí fastfoodem a mekáčem a pak jsou vyžrané kvůli tomu jak…tak ty rozhodně nepovažuju za symbol ženskosti, na tom nic hezkýho není, když takhle ničí svoje tělo :!

Ikona diskutujiciho Mikulas Liptowsky 2012-11-16 23:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Že ještě skáčete na takové špeky, jako jsou takovéto ankety – je to vždy individuální na obou stranách. Důležité je, aby si partneři vyhovovali. A to se nedá zobecnit! Je to o lásce, ne o proporcích. Výsledek takové ankety pak může být značně zavádějící a svým způsobem může jen jeden extrémní pohled vyměnit za druhý. Výsledek v tomto případě ovlivňuje například výška ženy, věk dotazovaných mužů, a dokonce i matematické zpracování.

Ikona diskutujiciho Petka 2012-11-24 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už mě nějak nebaví když mi někdo takovýma článkama vnucuje, že bych se snad měla cítit méněcenně, protože mě "není za co chytit". Pořád nějaké upřednostnování něčeho a jen další "pravidla a tabulky". Jsem hubená modrooká blondýna, ani jedno jsem si nevybrala, ani jedno neúmyslně, tak fajn, macaté ženy si teď namasírovaly ego, což mi vůbec nevadí, vadí mi, že nás ostatní, naši krásu atd,  to snižuje. Je to povrchní, na každém je něco krásného, je to příroda, spíš toto by se mělo propagovat a ne pořád dokola to, že pokud nejsem taková a taková jsem "horší".

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-05-19 23:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mno, existují muži zvaní "dolňáci", které zajímá víc než ženské přednosti (= ty zajímají horňáky) spíše vzadu tam trošku… dole vzadu :)). Ano dámy, sedíte na tom :P. A tenhle typ chlapů většinou nesklouzává pohledem z vašich očí do výstřihů, což je dělá mnohem více upřímnějšími a láskyplnějšími, protože oči jsou okna do duše :). Bohužel vás asi semtam pozlobí občasným poplácáním :P…

Ikona diskutujiciho inko-kunko 2014-03-26 00:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

no keby islo len o to povrchne, alebo telesno-zmyselne, tak by som bol velmi narocny a vsade by som nachdzal nedostatok a to je dost obmedzujuce a ubijajuce; preto si komunikaciu, vztah so zenou vychutnavam z vnutra smerom von, srdcom, ved treba zit naplno a citit sa stastne; radsej stravim cas s prostou zenou, ktora vyzaruje lasku a mudrost svetla nez s modelkou, ktora je akoby mrtva a nic hrejive od nej neprudi; davam teda prdnost inteligencii srdca pred telesnymi rozmermi 🙂

Ikona diskutujiciho Luu 2014-06-20 14:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě zase zvedají ze židle články jako tento. Je jednosměrný – tvrdí, že štíhlé holky se chlapům nelíbí, a že by vlastně měly přibrat, protože jinak neodpovídáme ideálům. Aha.

Ikona diskutujiciho Luu 2014-06-20 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A teď, pokud mi autorka komentář schválí (s čímž vážně příliš nepočítám, cenzura musí fungovat :)), tak se do mě pusťte.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-21 11:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[68]: Luu, tady se do tebe asi nikdo nepustí, protože komentuješ skoro dva roky starý článek, který jsem převzala z jiného serveru a pojala jako zajímavost, která by mohla trochu vyvážit kult vychrtlosti, který útočí ze všech stran. A pokud tě i nějaký takový názor zvedá ze židle, potom evidentně máš nějaký problém, ale nesvaluj ho na ten článek, ani na moje stránky, ani na mě. Jak vidím, jsi v diskuzích zbytečně agresivní, oháníš se tady cenzurou, ale nikdo ti přece nic nedělá a jeden článek co píše o kráse macatých ženských tě přece nijak neohrožuje a není důvod se tolik vztekat, nebo se mě snažit popichovat kvůli moderovaným diskuzím. – Ty tu jsou kvůli bezpečnosti, čtou mě trollové a měla jsem kvůli nim spousty problémů, když začali moje diskuze používat na jejich pomlouvačné kampaně a hromadně na mě útočit. Také díky moderování nemám pod každým článkem 20 reklam a nabídek na úvěr, protože spamboti mají rádi hodně navštěvované servery jako je tento… Zamysli se nad sebou a nad tím, kdo je vlastně tvůj skutečný nepřítel. Tady určitě není a není důvod kolem sebe tímto způsobem kopat.

Ikona diskutujiciho W 2014-12-21 20:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Nejsi náhodou bisexuál?

Ikona diskutujiciho W 2014-12-21 20:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám rád štíhlé holky.

Ikona diskutujiciho W 2014-12-25 22:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno jsem si četl, že začnou vyrábět barbie tak, aby vypadaly jako průměrná holka v USA.

Ikona diskutujiciho Petr 2015-02-09 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-03-05 18:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Tak to se na ty věci dívej častěji, víš jak je to atraktivní? 😉

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2015-03-05 18:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: potvrzuji :D

Ikona diskutujiciho Jiřina 2015-08-06 13:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle už je sice starý článek, ale ráda jsem na něj narazila a přečetla si ho a k tomu dodala i trochu sebevědomí, protože stejnou velikost 40 mám i já :-) Jen víc takových článků a bude na světě líp!

Ikona diskutujiciho Rock-Lee13 2015-12-31 23:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajimavé informace.

Ikona diskutujiciho Elen 2016-03-13 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Arvari z 11.11.2012

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek