Indiánská znamení zvěrokruhu a jejich význam

25.9.2021 v Zajímavosti 6

V mnoha indiánských kulturách se věří, že člověku je v době narození přiřazeno zvíře. Níže jsou vyložena indiánská znamení zvěrokruhu a charakteristiky pro každé z nich.

Vydra: 20. leden – 18. únor
Trochu svérázná a neortodoxní Vydra je někdy těžko odhadnutelná. Vydra je vnímána jako nekonvenční a takové metody si vybírá pro svou práci. Ačkoli jsou Vydřiny metody nekonvenční, jsou obvykle docela účinné. Vydra má neobvyklý pohled na věc, ale je vybavena brilantní představivostí a inteligencí, což jí umožňuje mít náskok před všemi ostatními. Vydra je často velmi vnímavá a intuitivní, je velmi dobrým přítelem a dokáže být velmi pozorná.
Ve výchovném prostředí je Vydra citlivá, soucitná, odvážná a upřímná. Ponechána sama sobě může být Vydra bezohledná, chlípná, vzpurná a izolovaná.



Vlk: 19. února – 20. března
Hluboce emocionální a zcela vášnivý Vlk je největším milovníkem zvěrokruhu ve fyzickém i filozofickém slova smyslu. Vlk chápe, že vše, co potřebujeme, je láska, a je plně schopen ji poskytnout. V kontrastu s jeho divokou nezávislostí je to tak trochu protimluv. Potřebuje svobodu, ale přitom je stále docela jemný a soucitný.
V pečujícím prostředí je Vlk intenzivně vášnivý, velkorysý, hluboce láskyplný a jemný. Ponechán sám sobě se Vlk může stát nepraktickým, nepoddajným, posedlým a pomstychtivým.

Sokol: 21. března – 19. dubna
Sokol je rozený vůdce, na kterého lze vždy spoléhat, že bude mít jasný úsudek ve svízelných situacích. Kromě toho tento indiánský zvířecí symbol nikdy neztrácí čas, spíše kuje pikle, dokud je železo žhavé, a dělá, co je třeba udělat. Vždy vytrvalý a vždy iniciativní Sokol je klenotem pro společné projekty, nebo týmové sporty. Sokol může být trochu namyšlený, ale obvykle má ve svých názorech pravdu, takže trocha arogance je pochopitelná.
V podpůrném prostředí Sokol ,,stoupá“ ve své schopnosti udržet vášeň a oheň ve vztazích a vždy zůstává soucitný. Ponechán sám sobě může být Sokol ješitný, hrubý, netolerantní, netrpělivý a přecitlivělý.

Bobr: 20. dubna – 20. května
Převzít kontrolu, přizpůsobit se, překonat – to je heslo Bobra. Většinou jde o obchod, Bobr zvládá svou práci s maximální efektivitou a nadhledem. Strategický a lstivý Bobr je silou, se kterou se musí počítat v obchodních a bojových záležitostech. Někdo by si také mohl dvakrát rozmyslet, zda se s Bobrem pustí do souboje, protože jeho mentální ostrost je totiž ostrá jako břitva. Bobr má všechno, co je mu vlastní, nicméně jeho potřeba, aby bylo všechno po jeho, ho dostává do potíží.
Nositel tohoto indiánského zvířecího symbolu by měl zapracovat na taktu.
V pečujícím prostředí může být bobr soucitný, velkorysý, vstřícný a loajální. Ponechán sám sobě může být nervózní, zbabělý, majetnický, arogantní a příliš náročný.

Jelen: 21. května – 20. června
Tento indiánský zvířecí symbol je múzou zvěrokruhu. Jelen je inspirativní, živý a pohotový. Díky humoru šitému na míru má Jelen tendenci rozesmát každého. Má vynikající schopnost vokalizace, Jelen je dokonalý konverzační talent. To, v kombinaci s jeho přirozenou inteligencí, dělá z Jelena nepřehlédnutelného hosta na slavnostních večeřích. Vždy si všímá svého okolí a ještě více si všímá svého vzhledu, proto může být Jelen trochu zahleděný do sebe. Narcismus Jelena je však přehlížen díky jeho vlídnosti a přívětivosti.
V příznivém prostředí z něj vyzařuje přirozená živost a jiskřivá osobnost. V každém pečujícím vztahu je inspirující silou. Ponechán sám sobě může být Jelen sobecký, náladový, netrpělivý, líný a neupřímný.

Datel: 21. června – 21. července
Datel je obvykle nejpečlivějším ze všech indiánských zvířecích symbolů. Datel je dokonalý posluchač, naprosto empatický a chápavý. Je tím, koho byste měli mít na své straně, když potřebujete podporu. Samozřejmě jsou Datlové i skvělí rodiče, stejně tak skvělí přátelé a partneři. Mají sklon k přirozené šetrnosti, vynalézavosti a organizovanosti.
V pečujícím prostředí je Datel starostlivý, oddaný a velmi romantický. Ponechán sám sobě může být datel majetnický, vzteklý, žárlivý a zlomyslný.

Losos: 22. července – 21. srpna
Elektrizující, soustředěný, intuitivní a velmi kreativní Losos je skutečný živel. Losos je přirozený motivátor, jeho sebedůvěra a nadšení jsou snadno nakažlivé. Brzy s ním všichni souhlasí, i když se nápad zdá být příliš přitažený za vlasy. Velkorysý, inteligentní a intuitivní Losos nemá o přátele nouzi. Tento indiánský zvířecí symbol vyjadřuje cílevědomost a nemá problém najít dobrovolníky pro své výpravy.
V podpůrném prostředí je Losos stabilní, klidný, smyslný a obětavý. Když je ponechán sám sobě, může být egoistický, vulgární a netolerantní vůči ostatním.

Medvěd: 22. srpna – 21. září
Pragmatický a metodický Medvěd je tím, koho je třeba zavolat, když je potřeba pevná ruka. Praktičnost a vyrovnanost Medvěda z něj činí vynikajícího obchodního partnera. Medvěd je obvykle hlasem rozumu ve většině scénářů a je dobrou protiváhou pro Sovy. Medvěd je také obdařen obrovským srdcem a sklonem ke štědrosti. Člověk to však nemusí vědět, protože Medvěd bývá velmi skromný a trochu plachý. V láskyplném prostředí rozdává lásku a štědrost.
Dále má Medvěd schopnost trpělivosti a rozvahy, což z něj činí vynikajícího učitele a rádce. Ponechán sám sobě může být medvěd skeptický, lenivý, malomyslný a samotářský.

Havran: 22. září – 22. října
Vysoce nadšený a přirozeně podnikavý Havran je docela okouzlující. Nemusí však na sobě pracovat, aby byl okouzlující, jde mu to samo. Všichni poznají Havranovu lehkou energii a každý se na Havrana obrací pro jeho nápady a názory. Je to proto, že Vrána je idealistická i diplomatická a je docela vynalézavá. V podporujícím prostředí je tento indiánský zvířecí symbol lehce přístupný, může být romantický a jemný. Dále je vrána ve vztazích celkem trpělivá a intuitivní.
Ponechána sama sobě, může být Vrána náročná, nedůsledná, pomstychtivá a hrubá.

Had: 23. října – 22. listopadu
Pod tímto indiánským zvířecím symbolem se rodí většina šamanů. Had je přirozený ve všech duchovních záležitostech. Snadno se naladí na nadpozemskou sféru a je vynikajícím duchovním vůdcem. Had je také respektován pro své léčitelské schopnosti a vyniká také v lékařských profesích. Hadí zaujetí nehmotnými záležitostmi často vede k tomu, že ho ostatní vnímají jako tajemného a někdy i děsivého. Je pravda, že Had může být tajnůstkářský a poněkud temný. Je však také docela citlivý a starostlivý.
V podpůrném vztahu může být jindy chladný Had vášnivý, inspirující, vtipný a nápomocný. Ponechán sám sobě může být Had sklíčený, násilnický a náchylný k abnormálním výkyvům nálad.

Sova: 23. listopadu – 21. prosince
Proměnlivá jako vítr, Sova je těžko zařaditelná. Je vřelá, přirozená, s lehkou povahou, je přítelem světa. Nositel tohoto indiánského zvířecího symbolu je pověstný tím, že se pouští do života na plné obrátky a celým srdcem miluje dobrodružství. To mu může být na škodu, protože sova může být lehkomyslná, neopatrná a bezohledná. Sovy jsou skvělými umělci, učiteli a ochránci přírody. Díky své přizpůsobivosti a všestrannosti by však Sova pravděpodobně vynikla v jakémkoli povolání.
V podpůrném a pečujícím prostředí je Sova citlivá, nadšená a pozorná posluchačka. Ponechána sama sobě, může být Sova přehnaně požitkářská, zahořklá a bojovná.

Husa: 22. prosince – 19. ledna
Pokud chcete něco udělat, svěřte to Huse. Vytrvalá, houževnatá a ambiciózní Husa si klade cíle, kterých chce dosáhnout, a vždy jich dosáhne. Husa je odhodlaná uspět za každou cenu. Nikoliv pro uznání ostatních, ale protože soupeří s vlastním vnitřním nepřítelem. Hnací síla je dominantní osobnostní rys Husy, díky čemuž vyniká v podnikání, i v soutěživém sportu. Pokud je Husa mírněna podporující a pečující rodinou a přáteli, vyniká ve všem, o co se pokusí.
V láskyplném prostředí může být Husa velmi vášnivá, vtipná, společenská, a dokonce smyslná. Ponechána sama sobě, však může Husa propadnout obsedantnímu nebo závislostnímu chování, které se nevyhnutelně stane její zkázou.

© aluska.org 2021

 



Komentáře

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-09-25 15:51:54 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je tady dneska můj metalový bratr Matyas? Tohle tu nechávám pro něj 🙂 https://9gag.com/gag/a1rG3PG

Ikona diskutujiciho matyas 2021-09-25 16:57:54
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem tu 🙂 Metalový bratr Matyas, to by jeden nevymyslel 😂 ‚Vlastní Sabaton tank? Ne….máme 2…..primo victoriaaa“ 😂😂

https://9gag.com/gag/aZ0oA9z

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-09-25 17:25:48
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tím jsi mě úplně dostal. 😀 https://9gag.com/gag/aXo5Om9

Ikona diskutujiciho matyas 2021-09-25 18:07:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten dělník je dost dobrej, já bych měl už minimálně 2x zlomený záda 😀

https://9gag.com/gag/aV7N6yO

😂

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2021-09-25 20:50:56
Ikona diskutujiciho
sipka

😀 …. seš dobrej 😀 hezkou dobrou noc ti přeju 😀

Ikona diskutujiciho matyas 2021-09-25 20:52:20
Ikona diskutujiciho
sipka

Také přeji dobrou noc 😀😀

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek