Instinkty, které byste nikdy neměli ignorovat

8.8.2023 v Psychologie 3

Člověk má dva mozky. První logický je v hlavě, druhý je ukrytý v našem břiše a promlouvá k nám především prostřednictvím instinktů. Náš útrobní mozek k nám sice nemluví slovně, ale pokud se mu naučíme naslouchat, zjistíme, že umí komunikovat velmi dobře i beze slov. Často se mu také říká hlas intuice. Když k vám promlouvá váš střevní mozek, činí tak prostřednictvím vašich pocitů a emocí.Je to šestý smysl, který sice máme všichni, ale většinou ho moc neposloucháme, protože jsme zvyklí přemýšlet jinak, zejména rozumově. Vaše podvědomí je však schopno zachytit věci, které vaše vědomá mysl přehlédne. Proto vidí do situace lépe a umí lépe odhadnout, jaké budou následky.

Například uzavřete dohodu s nečestným člověkem. Vaše rozumová mysl vidí sympaťáka, který vám slibuje hory doly, ale vaše podvědomí si přečte, že ten člověk to s vámi nemyslí dobře a chce vás jen oškubat. Něco se mihlo v jeho nonverbálních signálech, nebo v tónu řeči, nebo v energetickém obalu, nebo jste telepaticky zachytili jeho mentální pochody. Vaše mysl to nepostřehla, ale střevní mozek na to hned reaguje. Začnete být neklidní, ale logicky si to přeložíte jako obyčejnou nervozitu ze změny nebo ze závazku a svůj střevní mozek ignorujete. Nepochopili jste totiž, že ten neklid vám poslal, aby vás před tímto člověkem varoval…

Zde jsou některé z věcí, které se nám naše vnitřnosti občas snaží říct a jak se tento hlásek projevuje. Tyto instinkty bychom neměli ignorovat.

Chystáte se udělat špatné rozhodnutí
Naše chytré střevo se nás často snaží upozornit, že něco, co se chystáme udělat, bychom dělat opravdu neměli. Když máme rozhodnout o důležitých věcech, naše nitro ví, co je správně. Pokud se chystáme udělat blbost, projeví se to vnitřním neklidem. Jsme nervozní, svírá nás v břiše, nebo máme pocit jako uličník, co dělá lumpárnu, přestože neděláme nic špatného.

Pryč od tohoto člověka 
Vaše chytré střevo si uvědomuje, jaké energie vydávají lidé kolem vás. Pokud vám někdo chce ublížit nebo má špatné úmysly, pozná to dopředu. Budete v blízkosti tohoto člověka napjatí, nesví, nervózní a nebudete rozumově vědět proč. Přestože se k vám zatím chová mile.

Něco je špatně s tělem
Naše instinkty nás nemusí vždy upozornit na problémy vnější, ale někdy mohou signalizovat i problémy zdravotní. Pokud máte pocit, že se uvnitř vás něco vážného děje, měli byste se rozhodně nechat zkontrolovat, i přestože vám okolí říká, že to nic není, nebo že je to normální. Vaše podvědomí s tělem stále komunikuje a pokud vyčte, že vznikl problém, začne vám to hlásit.

Jste v nebezpečí 
Když jsme v nebezpečí, naše střeva okamžitě spustí alarm. I když možná nevíte, co se stane, nebo odkud nebezpečí přijde, najednou máte pocit, že musíte rychle odejít pryč, nebo změnit směr, nebo nenastupovat do toho vlaku. Lidé tyto pocity prožívají krátce předtím, než se stane nějaká katastrofa, vznikne požár, něco na ně skoro spadne, nebo krátce před havárkou. Prostě cítí, že na tom místě není bezpečno.

Této osobě můžete věřit 
Vaše chytré střevo ale není jenom katastrofista, může vás i povzbuzovat. Pokud pozná, že je nějaký člověk pro vás dobrý, řekne vám to. Poblíž člověka, který k vám patří, budete zažívat vnitřní pohodu, jakoby okolo něj byl pomyslný bezpečný prostor, kde se můžete uvolnit, kde se problémy zdají být menší než obvykle a po setkání s tímto člověkem cítíte radost a jste nabuzení.

Někdo jiný je v nebezpečí 
Pokud se má něco stát vašemu blízkému člověku, vycítíte to. Pokud máte blízké pouto, můžete cítit blížící se problém i dopředu. Pokud se něco špatného děje s člověkem, na kterém vám záleží, začnete na něj hodně myslet, ale nebudete vědět proč a budete neklidní. Zkuste mu tedy zavolat a zeptat se jak se má.

Tohle je tvůj moment
Pokud na něčem pracujeme a chystáme se zazářit, nebo jdeme správnou cestou, naše chytré střevo nám o tom dává vědět povzbudivými pocity. Vnímáme radost, pocit bezpečí a lehkost.

© aluska.org 2023Komentáře

Ikona diskutujiciho Veronika 2023-08-08 09:29:43 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, opět krásný článek. Moc ti děkuji že píšeš tak skvělé články. Taky ti moc děkuji za knihu Anděl strážný moc mi pomohla zase se odrazit když jsem se duchovně zastavila. Pokračuj ve své práci 🌞👍

Ikona diskutujiciho Gulliver 2023-08-08 11:55:28
Ikona diskutujiciho
sipka

Anděl strážný je skvělá knížka. Je zajímavý že to téma zase až tolik originální není ale když to otevřeš tak ta knížka je úplně jiná než cokoli na téma andělé co se dá normálně koupit. Líbí se mi že má Alue specifickej styl. A jak pořád někam chce užitečné návody. Přečetl jsem víc knížek na toto téma a až na hezký uvolňující čtení jsem si moc neodnesl. Ale od Alue to je úplně jiná liga. Fakt skvělá. Doufám že Alue ještě nějaké knížky napíše i když chápu že posledních pár let má asi jiné starosti, snad si najde ještě čas. 🙂

Ikona diskutujiciho zuzi 2023-08-08 11:52:53 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak… velmi přesně napsané. Ještě tak naučit se podle toho fakt jednat by bylo někdy fakt dobrý 🙁

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek