Island prohlašuje, že všechna náboženství jsou zbraně hromadného ničení, píše satirický web

21.3.2019 v Zprávy 14

Satirický web patheos vydal čerstvý článek, který sděluje, že na Islandu byla všechna náboženství celého světa prohlášena za zbraně hromadného ničení. Internet bije na poplach a článek se masově sdílí. Zpráva je napsána tak, že se zdá, že většina lidí uvěřila v její pravost, přestože se web svým ironickým zaměřením nijak netají. Pokud šlo autorům o vzbuzení otevřené diskuze, tah se jim povedl na jedničku.

Čtenáři se mezi sebou hádají ve čtyřech táborech. Majorita, která věří v pravost zprávy, dokonce doufá že to uzákoní více zemí, minoritní skupina, která marně upozorňuje na satiru. A věřící vs. nevěřící, přitom jedna skupina obviňuje tu druhou ze stejné věci, tedy kdo v minulosti zabil víc lidí, jestli ateisti, nebo náboženští fanatici.

Pokud se chcete pohádat do krve, začněte se bavit o politice, nebo o náboženství. Obě témata jsou natolik toxická a výbušná, že to nikdy neskončí dobře. Možná si tím lidé sami nastavují zrcadlo… byli byste rádi, kdy to byla pravda, nebo raději ne?

 

Reykjavík, Island – Islandský parlament hlasoval pro klasifikaci všech náboženství za zbraně hromadného ničení. Islám, křesťanství, judaismus, hinduismus a buddhismus jsou nyní ve stejné kategorii jako jaderné zbraně, yperit a vojenské biologické zbraně.

 

Islandský parlament se usnesl, že všechna náboženství jsou zbraně masové destrukce

 

 

Logika za proklamací

Andrew Kanard je jedním ze zákonodárců, kteří hlasovali pro nový statut. Vyjádřil, co si mnoho lidí myslí v této primárně ateistické zemi:

 

Zbraně hromadného ničení jsou definovány jako zbraně se schopností způsobit smrt a zničení v tak velkém měřítku a tak bez rozdílu, že jeho samotná přítomnost v rukou nepřátelské moci může být považována za strašnou hrozbu. Když se podíváme na křížové výpravy, války džihádistického dobývání nebo na to, jak evangelické klima, které popírá oligarchy v Americe, ničí planetu, tak si člověk uvědomuje, že víra je smrtonosná v masovém měřítku.

Zatímco na Islandu existuje mnoho náboženských skupin, země ujišťuje věřící o svém právu praktikovat víru svých otců. Pan Kanard odkazuje na opatření jako na varování veřejného zdraví. „Před nedávnem jsme prošli obdobným opatřením týkajícím se křesťanství,“ uvedl. „My v parlamentu jsme považovali za nezbytné, aby lidé věděli, že náboženství je duševní a nebezpečná porucha.“

 

Island také doporučuje těm, kteří jsou závislí na náboženství, aby vyhledali místní sdružení Anonymního náboženství (RA).

 

TOXIC

Reakce

FOX News bojuje proti tomu, co vidí jako útok na křesťanství a civilizaci samotnou. Ve zvláštním zvratu osudu takzvaný zpravodajský kanál zve prominentní muslimy, aby o této záležitosti diskutovali. Agenti ICE nebyli tak překvapující, že byli v blízkosti, aby se ujistili, že všichni přítomní byli v zemi legálně. „Přišel jsem si promluvit o Islandu a ukázalo se, že to byla řízená operace,“ upozornil jeden anonymní muslim. „Měl jsem to vědět.“

 

Prezident Trump podněcuje velké požáry náboženského strachu. Zatímco řeší republikány na shromáždění, slíbil, že Spojené státy budou bojovat za Ježíše, Santa Clause a Velikonočního zajíčka:

 

,,Američané pro Ameriku jsou Američané pro Boha. Nemůžeme to nechat Islandu, lidi. Pokud teď neuděláme nic, Bílí chodci (narážka na ledové zombíky z Game of Thrones) zničí léto. Musíme stavět zdi. Jednu proti Mexiku a druhou kolem Islandu.“

 

zachraňte planetu

 

ze zahraničního tisku

https://www.patheos.com/blogs/laughingindisbelief/2019/03/iceland-declares-all-religions-are-weapons-of-mass-destruction/

přeložila www.aluška.org 2019

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nirvana (alias Ježovka) 2019-03-21 01:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám nápad! Pojďme být všichni lidi a pojďme se k sobě chovat dobře, věřit prostě v duši a intuici a žít alespoň částečně v souladu s přírodou, prostě být takoví, jací jsme se narodili, nenechat se modifikovat a chápat, že jsme úplní tak, jak jsme se narodili, stačí se řídit svými pocity a náboženství netřeba! Neučit se odmala zlu, neučit se škatulkám a despektu. POJĎME BÝT LIDÉ! Zvířata také nepotřebují žádná náboženství, jsou úplná tak, jak se narodila a řídí se svými pocity a pudy. Problem solved.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-03-21 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je brutálně skvělý satirický článek!!!!!

Ikona diskutujiciho Danny 2019-03-21 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"náboženství je duševní a nebezpečná porucha." Nevím jestli se té hlášce smát nebo přikyvovat :D

Ikona diskutujiciho Andy 2019-03-21 14:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten závěr :D  ten Trump :D

Ikona diskutujiciho vanilková 2019-03-21 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Reny 2019-03-21 17:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: s tím se ztotožňuji :-) každé náboženství někdy bylo použito proti lidem, je pokrytecké, jako odpustky, hřeším, dostanu odpustek a hřeším dál… upalování nepohodlných "čarodějnic" atd atd :-(

Ikona diskutujiciho Elf Robert 2019-03-21 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Živočišný průmysl je zbraň totálního vyhlazení života na Zemi.

Ikona diskutujiciho Ivan 2019-03-21 20:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prišiel snáď Pán Ježiš Kristus, Mojžiš alebo Buddha zakladať nejaké nové náboženstvo? Pán Ježiš Kristus prišiel zachrániť Teba-Jeho svedectvo o Pravde zaznamenané v Biblii je návod na prežitie. Mojžiš zachraňoval svoj národ a Buddha tiež neprišiel založiť Buddhizmus. Viesť čistý život=učenie Gautama Buddhu, Dodržiavať Božie Prikázania=učenie Mojžišovo, Milovať Boha, ľudí aj seba samého, a znovunarodiť sa ešte počas tohto života z vody a z Ducha=Učenie Pána Ježiša Krista. Veď nikto človeka nenúti hľadať Pravdu, môže žiť ďalej ako prasa a zlikvidovať kľudne aj celú Zem. Takých jednotlivcov aj skupín, čo hlásali, že náboženstvo je zlo, sme tu už mali: jakobíni, komunisti, fašisti, kapitalisti, liberáli. V podstate páchali samovraždu a nechceli v tom byť  sami, preto svoje primitívne názory šírili na ostatných ako mor, a kto sa nechcel týmto názorom dať zaočkovať, bol pre nich idiot a nepriateľ pokroku.

Ikona diskutujiciho joke 2019-03-21 23:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:Nemusíte mít desatero, abyste věděli, že zabíjet a lhát je špatné.??

Ikona diskutujiciho joke 2019-03-22 00:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: desatero bylo nepochopeno, tudiz o nem nemuzou smysluplne diskutovat ti z vas, kteri nechapou puvodni  vyznam a puvodni verze… ..

Ikona diskutujiciho armag 2019-03-22 10:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Jíst maso není nic špatného, lidi to dělají odnepaměti. Jen si pomysli, co by se asi stalo, kdyby všude kolem byly zdechliny, krav, prasat, ryb.

Ikona diskutujiciho pipak 2019-03-22 20:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: hovorite tim zpusobem, protoze vam schybi data

Ikona diskutujiciho Elf(ující) Robert 2019-03-23 01:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Tak to pak lidé od "nepaměti" lžou, podvádí, kradou, diskriminují, zotročují, proklínají, znásilňují, vraždí, pořádají puče, genocidy a války. Budeš tohle vše obhajovat jako "nic špatného"? Morální a etický pokrok je přeci dobrý a také přirozený. A od "nepaměti"? Jaký? "Nepaměti" neboli počátku éry Zapomění, éry Temnot, startující konzumací živočichů, zateměním/úpadáním ve vědomí, propadáním ve vibracích, ztrátou transcendentních schopností a paměti. Z tohodle parazitismu vychází pak zlodějna, podvody, bída a válka. To opravdu není kýžený stav bytí, v kterém by jsme si měli libovat, zakládat a lpět si na tom (na "matrixu") jak nějací pekelní démoni. A zvířata se když tak učí chování od člověka, tedy včetně násilí. Dříve před "nepamětí" byla neškodná. Game Over.

Ikona diskutujiciho armag 2019-03-23 08:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Stále zapomínáš na to, že i zvíře jednoho dne zemře.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek